Autor Wątek: Jan [NPC] (nauka specjalizacji)  (Przeczytany 68664 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Isentor

• Arystokrata
  • Reputation Power: 559
  • Isentor budzi postrach.Isentor budzi postrach.Isentor budzi postrach.Isentor budzi postrach.Isentor budzi postrach.Isentor budzi postrach.Isentor budzi postrach.Isentor budzi postrach.Isentor budzi postrach.Isentor budzi postrach.Isentor budzi postrach.Isentor budzi postrach.

• Karta postaci

• Nagrody:
    Król Valfden - Isentor I AquilaTarcza lojalności - za 6 lat na forum.Zielona mikstura aktywności - za 100 dni online na forum.Order sympatii - za przekroczenie 10000 punktów reputacji....
    • Tawerna Gothic
Jan [NPC] (nauka specjalizacji)
« dnia: 05 Październik 2010, 17:55:41 »

- Witaj. Jestem kapitanem tutejszej straży a moje imię to Jan. - rzekł wysoki mężczyzna o bystrych błękitnych oczach i kruczoczarnych włosach związanych za głową rzemieniem. - Z rozkazu króla jestem tu po to, aby szkolić w walce orężem wszystkich chętnych obywateli naszego miasta. Nauka przeprowadzana jest kilka razy w tygodniu a dokładnie w każdy wtorek, środę i weekend tygodnia. Zazwyczaj przychodzę tutaj po służbie i pozostaję aż do zamknięcia bram miasta. - dodał i na tablicę przypiął dosyć duży pergamin.

Nie zapomnij odwiedzić Karena kupca z przedmiotami i Eleny nauczycielki umiejętności.

Imię: Jan
Rasa: człowiek
Data urodzenia: 24.03.26503, eI
Opis: Kapitan Straży Miejskiej Valfden oddelegowany do miasta jako nauczyciel sztuk fechtunku wśród pospólstwa miejskiego.

Nauka:
Brązowy talent
Srebrny talent
Złoty talent

Kolor specjalizacji odpowiada talentowi jaki musisz wykorzystać na naukę. Przed każdą z nich upewnij się, że posiadasz dostateczną ilość złota i odpowiednich talentów.

Walka bronią sieczną:
Lekcja I [50%] - Podstawowe techniki walki - miecz | Koszt: 50 grzywien
Lekcja I [50%] - Podstawowe techniki walki - sztylet | Koszt: 50 grzywien
Lekcja I [50%] - Podstawowe techniki walki - topór | Koszt: 50 grzywien
Lekcja I [50%] - Podstawowe techniki walki - halabarda | Koszt: 50 grzywien

Lekcja II [75%] - Zaawansowane techniki walki - miecz | Koszt: 300 grzywien (nauka dostępna po wygraniu 10 walk na arenie)
Lekcja II [75%] - Zaawansowane techniki walki - sztylet | Koszt: 300 grzywien (nauka dostępna po wygraniu 8 walk na arenie)
Lekcja II [75%] - Zaawansowane techniki walki - topór | Koszt: 300 grzywien
Lekcja II [75%] - Zaawansowane techniki walki - halabarda | Koszt: 300 grzywien (nauka dostępna po wygraniu 6 walk na arenie)

Lekcja III [100%] - Mistrzowskie techniki walki - miecz | Koszt: 1500 grzywien (nauka dostępna po wygraniu 20 walk na arenie)
Lekcja III [100%] - Mistrzowskie techniki walki - sztylet | Koszt: 1500 grzywien (nauka dostępna po wygraniu 16 walk na arenie)
Lekcja III [100%] - Mistrzowskie techniki walki - halabarda | Koszt: 1500 grzywien (nauka dostępna po wygraniu 12 walk na arenie)

Walka bronią obuchową:
Lekcja I [50%] - Podstawowe techniki walki - kij | Koszt: 50 grzywien

Lekcja II [75%] - Zaawansowane techniki walki - kij | Koszt: 300 grzywien (nauka dostępna po wygraniu 4 walk na arenie)

Lekcja III [100%] - Mistrzowskie techniki walki - kij | Koszt: 1500 grzywien (nauka dostępna po wygraniu 8 walk na arenie)

Walka bronią dystansową:
Lekcja I [50%] - Podstawowe techniki walki - kusza | Koszt: 60 grzywien
Lekcja I [50%] - Podstawowe techniki walki - łuk długi | Koszt: 60 grzywien
Lekcja I [50%] - Podstawowe techniki walki - łuk krótki | Koszt: 60 grzywien
Lekcja I [50%] - Podstawowe techniki walki - łuk refleksyjny | Koszt: 60 grzywien
Lekcja I [50%] - Podstawowe techniki walki - proca | Koszt: 60 grzywien

Lekcja II [75%] - Zaawansowane techniki walki - proca | Koszt: 300 grzywien

Lekcja III [100%] - Mistrzowskie techniki walki - proca | Koszt: 1500 grzywien

Walka tarczą:
Lekcja I [50%] - podstawowe techniki walki - pawęż | Koszt: 50 grzywien
Lekcja I [50%] - podstawowe techniki walki - puklerz | Koszt: 50 grzywien
Lekcja I [50%] - podstawowe techniki walki - tarcza | Koszt: 50 grzywien

Noszenie odzień:
- Używanie zbrój miękkich - uczysz się umiejętnie korzystać ze zbrój miękkich | Koszt: 200 grzywien

Wymagania:
- Możesz uczyć się tylko jednej specjalizacji w ciągu 24h - liczone od akceptacji nauki przez NPC.
- Nauka prowadzona jest we poniedziałki, środy, piątki, soboty i niedziele w godzinach 15:00-23:00.
- Chcąc skorzystać z nauki zobowiązany jesteś zapisać się w tym temacie.
- W czasie nauki nie możesz znajdować się na zadaniach czy wyprawach. Dopuszczalne jest natomiast przebywanie w domach, zakładach czy sklepach innych graczy oraz w instytucjach takich jak np. Ratusz czy Skarbiec.
« Ostatnia zmiana: 12 Maj 2019, 18:29:10 wysłana przez Dragosani »

Offline Funeris Venatio

• Arystokrata
  • Reputation Power: 175
  • Funeris Venatio budzi postrach.Funeris Venatio budzi postrach.Funeris Venatio budzi postrach.Funeris Venatio budzi postrach.Funeris Venatio budzi postrach.Funeris Venatio budzi postrach.Funeris Venatio budzi postrach.Funeris Venatio budzi postrach.Funeris Venatio budzi postrach.Funeris Venatio budzi postrach.Funeris Venatio budzi postrach.Funeris Venatio budzi postrach.

• Karta postaci

• Nagrody:
    Czeladnik kowalstwa
    • Kanał YouTube
Odp: Jan [NPC] (nauka specjalizacji)
« Odpowiedź #781 dnia: 01 Wrzesień 2014, 19:41:46 »
- Jestem Krixos, niewolnik barona Funerisa Venatio. Nauczysz mnie, Janie, walki mieczem? Oto wymagana kwota.

6410 - 50 = 6360 grzywien
5 BT - 1 BT = 4 BT
TL;DR

Forum Tawerny Gothic - Marant

« Odpowiedź #781 dnia: 01 Wrzesień 2014, 19:41:46 »

Offline Patty

• Hetman Koronny
  • Reputation Power: 141
  • Patty budzi postrach.Patty budzi postrach.Patty budzi postrach.Patty budzi postrach.Patty budzi postrach.Patty budzi postrach.Patty budzi postrach.Patty budzi postrach.Patty budzi postrach.Patty budzi postrach.Patty budzi postrach.Patty budzi postrach.

• Karta postaci

• Nagrody:
    Mistrzyni CechuWilczyca MorskaSzlachciankaNajlepszy tekst osobisty - zwycięzca III edycji....
« Odpowiedź #782 dnia: 01 Wrzesień 2014, 19:44:28 »
- Jestem Krixos, niewolnik barona Funerisa Venatio. Nauczysz mnie, Janie, walki mieczem? Oto wymagana kwota.

6410 - 50 = 6360 grzywien
5 BT - 1 BT = 4 BT

Krixos nauczony; podstawowe techniki walki - miecz, tracisz 1 brązowy talent

Miecz
Możesz wykonać 1 finiszer na post.
Możesz parować ciosy przeciwnika o tym samym lub mniejszym stopniu zaawansowania technik walki.
The absence of faith is the mark of the weak.
The absence of faith is the mark of the heretic.
The absence of faith is the mark of damnation.

Offline Funeris Venatio

• Arystokrata
  • Reputation Power: 175
  • Funeris Venatio budzi postrach.Funeris Venatio budzi postrach.Funeris Venatio budzi postrach.Funeris Venatio budzi postrach.Funeris Venatio budzi postrach.Funeris Venatio budzi postrach.Funeris Venatio budzi postrach.Funeris Venatio budzi postrach.Funeris Venatio budzi postrach.Funeris Venatio budzi postrach.Funeris Venatio budzi postrach.Funeris Venatio budzi postrach.

• Karta postaci

• Nagrody:
    Czeladnik kowalstwa
    • Kanał YouTube
« Odpowiedź #783 dnia: 02 Wrzesień 2014, 20:23:27 »
- Naucz mnie, proszę, jak posługiwać się pawężą.

Link do niewolnika Krixosa.
4 BT - 1 BT = 3 BT
6360 - 50 = 6310 grzywien
TL;DR

Offline Patty

• Hetman Koronny
  • Patty budzi postrach.Patty budzi postrach.Patty budzi postrach.Patty budzi postrach.Patty budzi postrach.Patty budzi postrach.Patty budzi postrach.Patty budzi postrach.Patty budzi postrach.Patty budzi postrach.Patty budzi postrach.Patty budzi postrach.

• Karta postaci

• Nagrody:
    Mistrzyni CechuWilczyca MorskaSzlachciankaNajlepszy tekst osobisty - zwycięzca III edycji....
« Odpowiedź #784 dnia: 02 Wrzesień 2014, 22:26:07 »
- Naucz mnie, proszę, jak posługiwać się pawężą.

Link do niewolnika Krixosa.
4 BT - 1 BT = 3 BT
6360 - 50 = 6310 grzywien

Krixos nauczony; podstawowe techniki walki - pawęż, tracisz 1 brązowy talent

Pawęż
Możesz parować ciosy przeciwnika o mniejszym, tym samym lub wyższym o jeden stopień zaawansowania technik walki.
Pawęż przeznaczony jest jedynie do obrony poprzez wbicie go w ziemię. Nie można nim walczyć wręcz. Służy również za dobrą podpórkę dla kuszy i muszkietów.

Offline Rakbar Nasard

• Arystokrata
  • Reputation Power: 81
  • Rakbar Nasard oczarowuje swoją aurą.Rakbar Nasard oczarowuje swoją aurą.Rakbar Nasard oczarowuje swoją aurą.Rakbar Nasard oczarowuje swoją aurą.Rakbar Nasard oczarowuje swoją aurą.Rakbar Nasard oczarowuje swoją aurą.Rakbar Nasard oczarowuje swoją aurą.Rakbar Nasard oczarowuje swoją aurą.Rakbar Nasard oczarowuje swoją aurą.Rakbar Nasard oczarowuje swoją aurą.

• Karta postaci

• Nagrody:
    Hrabia Larkos - Rakbar NasardBaron Xermin i Dordan - Rakbar NasardSzlachcic Dako, Imar, Lavos, Sekon i Ures - Rakbar NasardNajlepsza sygnaturka - zwycięzca III edycji....
« Odpowiedź #785 dnia: 03 Wrzesień 2014, 19:45:02 »
- Ja, Takado, niewolnik mojego pana, Rakbara Nasarda chciałbym się podjąć nauki podstawowych technik walki kuszą. Oto pieniądze.

Link do niewolnika Takado.
7 - 1 = 6 brązowych talentów
8482 - 60 = 8422 grzywien

Offline Patty

• Hetman Koronny

• Karta postaci

• Nagrody:
« Odpowiedź #786 dnia: 03 Wrzesień 2014, 19:46:54 »
- Ja, Takado, niewolnik mojego pana, Rakbara Nasarda chciałbym się podjąć nauki podstawowych technik walki kuszą. Oto pieniądze.

Link do niewolnika Takado.
7 - 1 = 6 brązowych talentów
8482 - 60 = 8422 grzywien

Takado nauczony: podstawowe techniki walki - kusza, tracisz 1 brązowy talent.

Kusza
Możesz wykonać 1 finiszer kuszami na post.
Zasięg perfekcyjnej celności z kuszy jednoręcznej wynosi do 30 metrów odległości od celu.
Zasięg perfekcyjnej celności z kuszy jednoręcznej, podczas jazdy konnej w kłusie lub galopie wynosi 15 metrów.
Zasięg perfekcyjnej celności z kuszy oburęcznej wynosi do 200 metrów odległości od celu.
Zasięg perfekcyjnej celności z kuszy oburęcznej, podczas jazdy konnej w kłusie lub galopie wynosi 100 metrów.
Można strzelać tylko pod kątem prostym.
Naciąganie kuszy trwa 60 sekund.

Offline Wincent

• Obywatel
  • Reputation Power: 0
  • Wincent nie ma żadnego wpływu.

• Karta postaci

« Odpowiedź #787 dnia: 03 Wrzesień 2014, 22:19:23 »
Z lat pięć już nie miałem w broni topora, ciekawe czy pamiętam jak to się robi.. Powiedział do siebie w duchu po czym rozejrzał się po placu treningowym, swoim bystrym prawym okiem dostrzegł stojak na broń, przyspieszywszy kroku rozglądał się po okolicy. Gdy dotarł i prawą dłonią chwycił pewnie jednoręczny topór usłyszał donośne chrząknięcie. Odwrócił wzrok, a jego oczom ukazał się.. Olbrzym? - szepnął pod nosem. Mężczyzna miał ze sześć i pół stopy, a może i więcej, tężyzną przypomniał mu krasnoluda, toć twarz ewidentnie wskazywała na to, że to postać człowieko-podobna. Po chwili domyślił się kim jest ten człek Pewno Jan, wiele o tobie mówią na mieście... Pewnie chcesz ode mnie zapłaty, za to żebym mógł pobawić się tym cacuszkiem i przypomnieć sobie kilka starych tricków, prawda? Gdy ujrzał skinienie potężnego chłopa dodał zgryźliwie, szczerząc przy okazji kilka tylnych zębów - No cóż, jesteś człowiekiem, niczego więcej się po Tobie nie spodziewałem. Ale skoro mam Ci już płacić, to liczę chociaż na porządny sparing. Sięgnąwszy po meszek, wysypał połowę jego zawartości, a dokładniej pięćdziesiąt grzywien, przesypawszy do mieszka Jana usunął się na krok, pochwycił broń i stanął tuż przed nim, gotów na trening.
---------------------------

3 - 1 = 2 brązowych talentów
100 - 50 = 50 grzywien

Offline Patty

• Hetman Koronny

• Karta postaci

• Nagrody:
« Odpowiedź #788 dnia: 03 Wrzesień 2014, 22:22:37 »
Z lat pięć już nie miałem w broni topora, ciekawe czy pamiętam jak to się robi.. Powiedział do siebie w duchu po czym rozejrzał się po placu treningowym, swoim bystrym prawym okiem dostrzegł stojak na broń, przyspieszywszy kroku rozglądał się po okolicy. Gdy dotarł i prawą dłonią chwycił pewnie jednoręczny topór usłyszał donośne chrząknięcie. Odwrócił wzrok, a jego oczom ukazał się.. Olbrzym? - szepnął pod nosem. Mężczyzna miał ze sześć i pół stopy, a może i więcej, tężyzną przypomniał mu krasnoluda, toć twarz ewidentnie wskazywała na to, że to postać człowieko-podobna. Po chwili domyślił się kim jest ten człek Pewno Jan, wiele o tobie mówią na mieście... Pewnie chcesz ode mnie zapłaty, za to żebym mógł pobawić się tym cacuszkiem i przypomnieć sobie kilka starych tricków, prawda? Gdy ujrzał skinienie potężnego chłopa dodał zgryźliwie, szczerząc przy okazji kilka tylnych zębów - No cóż, jesteś człowiekiem, niczego więcej się po Tobie nie spodziewałem. Ale skoro mam Ci już płacić, to liczę chociaż na porządny sparing. Sięgnąwszy po meszek, wysypał połowę jego zawartości, a dokładniej pięćdziesiąt grzywien, przesypawszy do mieszka Jana usunął się na krok, pochwycił broń i stanął tuż przed nim, gotów na trening.
---------------------------

3 - 1 = 2 brązowych talentów
100 - 50 = 50 grzywien

Wincent nauczony: podstawowe techniki walki - topór, tracisz 1 brązowy talent.

Topór
Możesz wykonać 1 finiszer toporami na post.
Możesz parować ciosy przeciwnika o tym samym lub mniejszym stopniu zaawansowania technik walki.

Offline Aurius

• Magnat
  • Reputation Power: 21
  • Aurius ledwie co się liczy.Aurius ledwie co się liczy.

• Karta postaci

« Odpowiedź #789 dnia: 04 Wrzesień 2014, 21:48:07 »
-Witaj człowieku, chciałbym abyś mi pokazał jak walczyć porządnie toporem.

3BT - 1 = 2 BT
100g - 50 = 50g

Offline Patty

• Hetman Koronny

• Karta postaci

• Nagrody:
« Odpowiedź #790 dnia: 04 Wrzesień 2014, 21:56:12 »
-Witaj człowieku, chciałbym abyś mi pokazał jak walczyć porządnie toporem.

3BT - 1 = 2 BT
100g - 50 = 50g

Rag'thar nauczony: podstawowe techniki walki - topór, tracisz 1 brązowy talent.

Topór

Offline Isentor

• Arystokrata
  • Reputation Power: 559
  • Isentor budzi postrach.Isentor budzi postrach.Isentor budzi postrach.Isentor budzi postrach.Isentor budzi postrach.Isentor budzi postrach.Isentor budzi postrach.Isentor budzi postrach.Isentor budzi postrach.Isentor budzi postrach.Isentor budzi postrach.Isentor budzi postrach.

• Karta postaci

• Nagrody:
    Król Valfden - Isentor I AquilaTarcza lojalności - za 6 lat na forum.Zielona mikstura aktywności - za 100 dni online na forum.Order sympatii - za przekroczenie 10000 punktów reputacji....
    • Tawerna Gothic
« Odpowiedź #791 dnia: 04 Wrzesień 2014, 23:42:35 »
Rag'thar nauczony: podstawowe techniki walki - topór, tracisz 1 brązowy talent.

Topór
//Nauka anulowana - gracz nie istnieje.

Offline Croy

• Kopacz
  • **
  • Reputation Power: 2
  • Croy nie ma żadnego wpływu.

• Karta postaci

« Odpowiedź #792 dnia: 08 Wrzesień 2014, 18:28:15 »
-Witaj ponownie Janie. Czy mógłbyś pokazać mi jak posługiwać się sztyletami?

326g - 50g = 276g
Bezsens - niech każdy nosi swe ciernie,
Nie reaguję na krzyk, wstyd mi nie jest za to kim jestem,
Jesteś z nami - na nic ci strach, jak panicz bawić się czas,
Chowaj rady - mamy ich nad to, nie dla słabych kraina ta.

Offline Patty

• Hetman Koronny

• Karta postaci

• Nagrody:
« Odpowiedź #793 dnia: 08 Wrzesień 2014, 18:32:21 »
-Witaj ponownie Janie. Czy mógłbyś pokazać mi jak posługiwać się sztyletami?

326g - 50g = 276g

Croy nauczony: podstawowe techniki walki - sztylet, tracisz 1 brązowy talent.

Sztylet
Możesz wykonać 1 finiszer sztyletami na post.

Offline Evening Antarii

• Arystokrata
  • Reputation Power: 94
  • Evening Antarii przewodzi życiem społeczności.Evening Antarii przewodzi życiem społeczności.Evening Antarii przewodzi życiem społeczności.Evening Antarii przewodzi życiem społeczności.Evening Antarii przewodzi życiem społeczności.Evening Antarii przewodzi życiem społeczności.Evening Antarii przewodzi życiem społeczności.Evening Antarii przewodzi życiem społeczności.Evening Antarii przewodzi życiem społeczności.Evening Antarii przewodzi życiem społeczności.Evening Antarii przewodzi życiem społeczności.

• Karta postaci

• Nagrody:
    Szlachcianka Afers, Afes, Tumin, Vean i Utamin - Evening AntariiCzeladnik krawiectwaTarcza lojalnosci - za dwa lata na forum.Baronowa Heton i Kadev...
« Odpowiedź #794 dnia: 09 Wrzesień 2014, 15:53:16 »
-Witaj Janie. Naucz mnie jak używać sztyletu.

357g-50g-307g
1BT-1BT=0BT
'cause I'm under your spell

Offline Patty

• Hetman Koronny

• Karta postaci

• Nagrody:
« Odpowiedź #795 dnia: 09 Wrzesień 2014, 19:03:02 »
-Witaj Janie. Naucz mnie jak używać sztyletu.

357g-50g-307g
1BT-1BT=0BT

Evening nauczona: podstawowe techniki walki - sztylet, tracisz 1 brązowy talent.

Sztylet
Możesz wykonać 1 finiszer sztyletami na post.

Offline Croy

• Kopacz
  • **

• Karta postaci

« Odpowiedź #796 dnia: 10 Wrzesień 2014, 07:29:55 »
-Pokażesz mi Janie jak używać skórzni?

- Używanie zbrój miękkich - uczysz się umiejętnie korzystać ze zbrój miękkich | Koszt: 200 grzywien

261g - 200g = 61g

5BT - 1BT = 4BT

Offline Patty

• Hetman Koronny

• Karta postaci

• Nagrody:
« Odpowiedź #797 dnia: 11 Wrzesień 2014, 12:39:12 »
-Pokażesz mi Janie jak używać skórzni?

261g - 200g = 61g

5BT - 1BT = 4BT

Croy nauczony: Używanie zbrój miękkich, tracisz 1 brązowy talent.

Udźwig Twojej postaci rośnie o 5 kg.
Do zbroi miękkiej zaliczamy następujące elementy odzienia:
Buty
Hełm
Karwasz
Napierśnik
Rękawica
Spodnie

Offline Croy

• Kopacz
  • **

• Karta postaci

« Odpowiedź #798 dnia: 13 Wrzesień 2014, 23:11:39 »
-Naucz mnie proszę...

561g - 60g = 501g

Offline Patty

• Hetman Koronny

• Karta postaci

• Nagrody:
« Odpowiedź #799 dnia: 14 Wrzesień 2014, 01:09:22 »
-Naucz mnie proszę...

561g - 60g = 501g

Croy nauczony: podstawowe techniki walki - kusza, tracisz 1 brązowy talent.

Kusza
Możesz wykonać 1 finiszer kuszami na post.
Zasięg perfekcyjnej celności z kuszy jednoręcznej wynosi do 30 metrów odległości od celu.
Zasięg perfekcyjnej celności z kuszy jednoręcznej, podczas jazdy konnej w kłusie lub galopie wynosi 15 metrów.
Zasięg perfekcyjnej celności z kuszy oburęcznej wynosi do 200 metrów odległości od celu.
Zasięg perfekcyjnej celności z kuszy oburęcznej, podczas jazdy konnej w kłusie lub galopie wynosi 100 metrów.
Można strzelać tylko pod kątem prostym.
Naciąganie kuszy trwa 60 sekund.

Offline Shandris

• Konkordat puszczy i kniei
  • Reputation Power: 5
  • Shandris nie ma żadnego wpływu.

• Karta postaci

« Odpowiedź #800 dnia: 16 Wrzesień 2014, 14:13:59 »
-Dzień dobry, chciałabym się nauczyć walki mieczem, czy to możliwe?

3 brązowe talenty - 1 = 2 brązowe talenty
100 grzywien - 50 = 50 grzywien

Forum Tawerny Gothic - Marant

« Odpowiedź #800 dnia: 16 Wrzesień 2014, 14:13:59 »

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 
SMF 2.0.15 | SMF © 2017, Simple Machines
Enotify by CreateAForum.com

DarkBreak by DzinerStudio
Copyright 2005-2014 Tawerna Gothic - Oficjalny Polski serwis o grach z serii Gothic. Wszelkie prawa zastrzezone.