Autor Wątek: I zadanie Kapitana Grega.  (Przeczytany 1282 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Grison

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6623
  • Reputacja: 2319
  • Płeć: Kobieta
  • Grisq. :*
    • Karta postaci

I zadanie Kapitana Grega.
« dnia: 10 Kwiecień 2007, 18:05:03 »
Do Kapitana Grega dotarła wiadomość, że w Gildi Samotnych ÂŁowców są dostępne nowe zadania.
Toteż Greg wziął ze sobą swój ekwipunek i poszedł do Aniuli w celu uzyskania informacji na temat zadania.
-Witam cię Aniulo. -powiedziął życzliwym głosem ÂŁowca
-Cześć Greg.
-Słyszałem, że są jacyś nowi zleceniodawcy którzy mają z czymś problem.
-A tak to prawda. Mam tu coś w sam raz dla ciebie. Pewien mieszkaniec górnego miasta imieniem Hrowlod skarży się, że jakiś chłop naubliżał mu w karczmie i gdyby nie straż miejska to zapene doszłoby do bójki.
-Niech zgadnę mam zanleżć tego wieśniaka i obić mu pysk tak?
-Trafiłes w samo sedno. Zlecenodawca życzy sobie abys go znalazł, porządnie pobił i przekazał mu pozdrowienia od "wieprza". A potem przyprowadził delikwenta pod jego dom i razem z nim zaprowadził zbuja do straży miejskiej.
-Zgoda, niech ten Hrowlod szykuje już pieniądze.- powiedział Greg wychodzac z budynku.
-Sądzę, że z daniem nauczki temu chłopowi nie będzie problemu. Gorzej z jego znalezieniem. Lepiej pójde do karczmy, pijani mieszczanie zawsze dużo mówią.- pomyślał Kapitan po czym poszedł prosto do karczmy.



Offline Boba Fett

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1566
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolność jest nieśmiertelna
I zadanie Kapitana Grega.
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Kwiecień 2007, 20:26:06 »
Jak to zawsze bywało w karczmie - gwar, wrzask, chichoty, tańce, bójki i muzyka. Wokoło śmiejący się tłum, który popijał rożnego rodzaju trunki, obstawiał, kto wygra walkę, w której uczestniczyło dwóch drwali. Przy scenie za to, grupka wiernych słuchaczy próbowała zajrzeć wokalistce pod jej piękną spódnicę przyozdobioną w koronki. Oczywiście chwilę potem skończyło się to połamaną szczęką, gdyż kobieta nie życzyła sobie takich zachowań. Rozwścieczony mężczyzna próbował wedrzeć się na podium, lecz jakiś wojownik i lśniącym pancerzu i hełmie powstrzymał go i wyprowadził na zewnątrz.
Muzyka grała dalej. Kapitan Greg nie zwracał zbytniej uwagi na otoczenie. Od razu podszedł do lady i usiadł koło pary, ktora się obściskiwała i całowała. Po chwili łowca nagród zwrócił się do barmana...

Forum Tawerny Gothic

I zadanie Kapitana Grega.
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Kwiecień 2007, 20:26:06 »

Offline Boba Fett

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1566
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolność jest nieśmiertelna
I zadanie Kapitana Grega.
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Kwiecień 2007, 16:44:55 »
Cała droga przebiegała spokojnie. W pewnym momencie Greg minął także oddział straży miejskiej, która w dosyć oczywisty sposób ukazywała, jakim wstrętem pałają do ludzi parających się z zawodem łowcy nagród. Samotny ÂŁowca wiedząc, że na jego drodze nie może już napotkać raczej nic groźnego, w końcu przed chwilą minęły go wojska IsentoRa, które zapewne też były na którejś z farm, raźno ruszył przed siebie. Wszystko było dobrze, dopóki nie zastąpił mu drogi bandyta.
- Hm... poznaję ten pancerz... ÂŁowca nagród o ile się nie mylę tak? Heh, nawet jeśli, to kogo to obchodzi? Każdy płaci myto.
- ÂŻołnierze także musieli? - spytał z sarkazmem Greg.
- Sluchaj no, najemniku. ÂŻarciki zostaw sobie na później, bo dziś nie mam na nie humoru. Radzę Ci zapłacić, gdyż, zapewniam Cię, nie jestem tu sam. Jak dla Ciebie... hmm, dam Ci zniżkę - 20 sztuk złota. Płacisz, czy mamy sobie sami odebrać pieniądze?

Offline Grison

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6623
  • Reputacja: 2319
  • Płeć: Kobieta
  • Grisq. :*
    • Karta postaci

I zadanie Kapitana Grega.
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Kwiecień 2007, 17:32:13 »
Ach tak. Oczywiście, że zapłace ci myto.- powiedział Greg podchodząc do bandyty.
Zbój ucieszony, że poszło tak łatwo wyciągną rękę po złoto. Było to bardzo nierozważne z jego strony gdyż Greg szybko wyciągną miecz z pochwy i odciął bandycie dłoń.
-Argh... odciołeś mi dłoń padalcu!- krzyczał w amoku bandyta
-A tak odciołem i co z tego? Teraz będziesz wiedział na kogo nie wolno napadać.- powiedział zuchwale ÂŁowca
Wcześniej mamrotałes coś o tym że nie jesteś tu sam. Tak więc gdzie są te twoje posiłki hę? Zapamiętaj sobie jedno nigdy nie napadaj na Samotnego ÂŁowcę w pojedynkę.- powiedział Greg schylając się nad zbirem i podejmując jego odciętą dłoń.
-Masz! To chyba twoje. Uważaj abyś tego nie zgubił- rzekł z sarkazmem Greg po czym rzucił dłoń w krzaki rosnące nieopodal.
-Jeszcze się doigrasz sukinsynu!- krzyczał bandyta za odchodzącym Gregiem.
     Nie minęło 20 minut, a Gerg dochodził juz do farmy. Pierwsze co rzuciło mu się w oczy to dwaj chłopi, którzy najwyrażniej nie byli co do siebie pokojo nastawieni.
-Zjeżdzaj włóczęgo! Nie masz tu czego szukać! Chodzisz od dzwi do dzwi i żebrzesz, a gdy ktoś nie chce ci nic dać to zaraz chcesz się bić!- krzyczał jeden z farmerów
-I bardzo dobrze. Niech każdy wie, że to ja dyktuje tu warunki. I lepiej nie podskakuj bo zarobisz w pysk tak jak niedawno pewien mądrala w mieście.
W tej chwili Greg zrozumiał, że jego cel stoi tuż przed nim. Toteż ÂŁowca podszedł bliżej i powiedział:
-Pan już sobie pójdzie, ja się nim zajmę.- zwrócił się Greg do farmera, który momentalnie odszedł.
-A ty co za jeden?- spytał nieokrzesany chłop
-Jeśli okażesz się tym kim myślę to jestem twoim najgorszym koszmarem.- odpowiedział Kapitan  
-Ach tak. Niech pomyślę czy ty czasmi nie przychodzisz z polecenia tego durnia Hrowlod-a? Ten staruch myśli, że jeśli mieszka w górynym mieście to wszystko mu wolno.- powiedział wieśniak
-Tak, przychodze z jego polecenia i mam za zadanie obić ci pysk.
-Ahhh... spróbój. No proszę.- chłop mówiąc to zaczą biec wprost na Kapitana.
Greg zbytnio się tym nie przeją i szybko przyłożył wieśniakowi pięścią w twarz po czym podstawił mu nogę.
Nim ktokolwiek zdążyłby się obejżeć Greg wyciągną miecz i uderzył chłopa klingą pare razy w brzuch i w głowę.
-A... zapomniał bym. Pozdrowienia od wieprza.- powiedział Greg po czym podniósł chłopa na równe nogi  i zaczął prowadzić go do miasta.
   Gdy Kapitan doszedł do miasta, poszedł prosto pod drzwi Hrowolda i zapukał w nie.
-Znaleziony, pobity, dostarczony- powiedział Greg trzymając chłopa.
-Co? Ah tak! Teraz juz wiem. Poznaję tego szczyla. Przekazałeś mu pozdrowienia ode mnie?
-Oczywiście.- odpowiedział pewny siebie ÂŁowca.
-Doskonale. W takim razie chodźmy zaprowadzić go do straży miejskiej. Juz ja dobilnuę aby nie wyszedł za szybko z aresztu.- powiedział Hrowlod
Wy ÂŁowcy jednak znacie się na swojej robocie.
Wszysto dla klijenta- powiedział miłym głosem Greg po czym obaj poszli do budynku straży.

Offline Boba Fett

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1566
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolność jest nieśmiertelna
I zadanie Kapitana Grega.
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Kwiecień 2007, 17:57:42 »
- Co, do cholery jasnej? - wrzasnął komendant, gdy łowca nagród rzucił mu pod biurko nieprzytomnego farmera. - Miejsce obdartusów jest na farmie lub w kopalaniach. Zabierać mi tego łachmytę, bo jak nie, to zapłacicie sporą grzywnę! No, ruszać się, bo już coś tutaj gnojówką śmierdzi!
- Hola, panie żołnierzu - odezwał się zbulwersowany Hrowlod. - Pańscy ludzie nie raczyli się tym zająć, więc sam się za to zabrałem. Wsadźcie tego gnojka do więzienia i przypominajcie mu, za co tutaj siedzi.
- Niby czemu miałbym być dla niego aż tak dobry? - spytał ironicznie.
- Sądzę, że to przemówi do Ciebi - Mieszczanin wyciągnął mieszek ze złotem i wręczył go komendantowi. - Dodatkowo postarajcie się, by jego racje były zubożałe. A, i pamietajcie, aby ten zawadiaka siedział w osobnej celi!
- Robi się. Możesz go wnieść do więzienia? - żołnierz zwrócił się do Grega.
Ten jednak milcząc odwrócił się i wyszedł razem z Hrowlodem na zewnątrz.
- Oto Twoja nagroda, łowco. A teraz bywaj, mam swoje sprawy na głowie.


Zadanie wykonane
Nagordy:
- 50 sztuk złota (10% nagrody idzie na rzecz Skarbca)
- 1 punkt reputacji
« Ostatnia zmiana: 11 Kwiecień 2007, 19:04:39 wysłana przez Boba Fett »

Forum Tawerny Gothic

I zadanie Kapitana Grega.
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Kwiecień 2007, 17:57:42 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top