Autor Wątek: Szlakiem Chmielowych pól  (Przeczytany 15538 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Armin

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 1658
  • Reputacja: 2475
  • Płeć: Kobieta
  • Nikt nic nie słyszał...
    • Karta postaci

Odp: Szlakiem Chmielowych pól
« Odpowiedź #120 dnia: 29 Maj 2015, 15:57:05 »
- My. - odpowiedziała grzecznie maurenka. - Armin, Silion i Ares. - dodała po chwili kobieta. Zaczęła się lekko wycofywać.

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Szlakiem Chmielowych pól
« Odpowiedź #121 dnia: 29 Maj 2015, 16:11:00 »
Krasnolud chwycil pewniej kobiete pod ramie i trzymal ja. - Stoj! - szepnal. - Szamanie, potrzebujemy twojej pomocy. Czy slyszales moze w okolicy krzyki?

Szaman zamknal oczy i skupil sie. Po chwili dziwnym demonicznie grubym glosem zaczal mowic. -  CZARNE CHMURY NADCHODZA, MROK SPOWIJE CHMIELOWO, DWOJE BOHATEROW, WEDROWKA, MROK, NIESZCZESCIE, ODLUDZIE. RYTUAL, MILOSC,  ROZWIAZANIE ZNAJDUJE SIE ZA MNA. - kazde slowo brzmialo jak magiczne zaklecie, po monologu zamilkl.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Szlakiem Chmielowych pól
« Odpowiedź #121 dnia: 29 Maj 2015, 16:11:00 »

Offline Armin

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 1658
  • Reputacja: 2475
  • Płeć: Kobieta
  • Nikt nic nie słyszał...
    • Karta postaci

Odp: Szlakiem Chmielowych pól
« Odpowiedź #122 dnia: 29 Maj 2015, 16:22:08 »
Armin przeszedł dreszcz. Głęboki głos orka brzmiał bardzo donośle.
- I co teraz? - szepnęła do krasnoluda. Kobieta nie lubiła czarnoksiężników czy magów. Jej zdaniem uważali się za lepszych od innych, bo umieją zrobić coś niezwykłego. To jest dziwne. Bufon... - pomyślała. - Ok, a może odpowiesz na którekolwiek z naszych pytań? - powiedziała cicho i delikatnie czarnoskóra.

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Szlakiem Chmielowych pól
« Odpowiedź #123 dnia: 29 Maj 2015, 16:30:24 »
Ork spojrzal na kobiete przeszywajacym wzrokiem i po chwili je zamknal. Jak sie wam wydawalo byl mistrzem medytacji a bagienne ziele pomagalo mu sie wprowadzac w inne stany. - ROZWIAZANIE ZNAJDUJE SIE ZA MNA, W LESIE. - powtorzyl. Pozniej siedzial spokojnie i medytowal. Na szafeczce metr obok lezal maly skorzany mieszek.

Silion szepnal do kobiety. - Widac byl wtedy w innym wymiarze. Chwycil mieszek z szafki i schowal za plecami. - Chyba lepiej bedzie dac mu spokoj. - podszedl do drzwi i otworzyl je. - Panie przodem!

Offline Armin

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 1658
  • Reputacja: 2475
  • Płeć: Kobieta
  • Nikt nic nie słyszał...
    • Karta postaci

Odp: Szlakiem Chmielowych pól
« Odpowiedź #124 dnia: 29 Maj 2015, 16:46:03 »
Armin wyszła z domku szybkim krokiem. Ares wybiegł z budynku równie szybko jak kobieta.
- Co to kuźwa było? - spytała się krasnoluda, który właśnie zamykał drzwi. - Jak ja nie lubię magii i tego całego ustrojstwa. - powiedziała to kopiąc kamyczek leżący na ziemi. - I podstawowe pytanie: gdzie mamy szukać elfki? - dodała po chwili.

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Szlakiem Chmielowych pól
« Odpowiedź #125 dnia: 29 Maj 2015, 16:50:01 »
Krasnolud usiadl na schodku domu i pociagnal lyka cytrynowki, podal kobiecie. - Masz, na trzezwo zle sie mysli. po chwili. - Jak zauwazylas badz nie, to byl szaman. Najprawdopodobniej wprowadzil sie w trans i wieszczyl. Czyzby to byla wrozba? Czyzby naprawde mialo stac sie cos strasznego?

Offline Armin

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 1658
  • Reputacja: 2475
  • Płeć: Kobieta
  • Nikt nic nie słyszał...
    • Karta postaci

Odp: Szlakiem Chmielowych pól
« Odpowiedź #126 dnia: 29 Maj 2015, 16:57:04 »
Armin wzięła od krasnoluda butelkę i łyknęła cytrynówki.
- Wierzysz jakiemuś szamanowi, który pali zioło? - popatrzyła na Siliona. - Ale tak czy inaczej musimy znaleźć elfkę. Wstawaj, wyruszamy na poszukiwania. - czarnoskóra wzięła mężczyznę za rękę i pociągnęła go za sobą. - No dobra... Którą stronę wolisz? Lewa, czy prawa? - dodała maurenka patrząc na las.

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Szlakiem Chmielowych pól
« Odpowiedź #127 dnia: 29 Maj 2015, 17:02:30 »
Krasnolud spojrzal na kobiete tak:  <ignorant> - Nie chcesz to wierz, ale pewnego razu szaman przepowiedzial mi ze strace wszystko i tak sie stalo, wtedy gdy stracilem przyjaciol. Nie lekcewazyl bym tych slow. - spojrzal na drzewa. - Jaki jest sens w przeczesywaniu calego lasu. Pomyslmy! - zamyslil sie na chwilke. - Co ma znaczyc, "rozwiazanie znajduje sie za mna"? - rozejrzal sie. - Moze tu jest jakies przejscie?

Offline Armin

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 1658
  • Reputacja: 2475
  • Płeć: Kobieta
  • Nikt nic nie słyszał...
    • Karta postaci

Odp: Szlakiem Chmielowych pól
« Odpowiedź #128 dnia: 29 Maj 2015, 17:13:14 »
Armin spojrzała na Siliona.
- Czyli jednak mu wierzymy? - powiedziała jakby do siebie. - Może poszukajmy za chatką? - czarnoskóra skierowała się na tył domku. Ares zaczął węszyć wokół budynku.

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Szlakiem Chmielowych pól
« Odpowiedź #129 dnia: 29 Maj 2015, 17:19:48 »
Krasnolud mial obojetna mine. - Nie chcesz to mu nie wierz, ja bynajmniej wiem swoje. - ruszyl za czarnoskora po drodze uszczypnal ja w bok. - Spojrz, mialas racje. Tu jest przejscie. - za domkiem, wsrod gestego poszycia drzew przeswitywalo male przejscie. - Nie pozwole zeby ci sie stala krzywda, ide pierwszy. - wyjal noz i wszedl. - Chcialbym ci cos powiedziec...

Offline Armin

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 1658
  • Reputacja: 2475
  • Płeć: Kobieta
  • Nikt nic nie słyszał...
    • Karta postaci

Odp: Szlakiem Chmielowych pól
« Odpowiedź #130 dnia: 29 Maj 2015, 17:24:53 »
Armin szła za krasnoludem podobnie jak i Ares. Uwolniła ukryte ostrze i wyczuliła wszystkie swoje zmysły.
- A co chcesz mi powiedzieć? - kobieta spytała mężczyzny.

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Szlakiem Chmielowych pól
« Odpowiedź #131 dnia: 29 Maj 2015, 17:48:49 »
Krasnolud szedl przed siebie wymijajac drzewo za drzewem. Korony drzew byly bardzo rozlozyste przez co on niski ludek ledwo cokklwiek widzial. Bylo mrocznie i ponuro, przed soba widzial tylko gesta trawe. Uslyszal glos kobiety, postanowil odpowiedziec. - Chce ci powiedziec ze... - zamilknal na chwile, bylo to dla niego trudne. - Nie mialem tak cudownego zycia jak ci sie wydaje, mialem podobnie jak ty, ty stracil rodzine a ja... - nie mogl przelknac tego slowa. mnie... Odtracono. Rodzina zostawila mnie. Gdy stracilem przyjaciol, stracilem rowniez rodzine. Stwierdzili ze splamilem honor rodziny. Swego czasu myslalem nawet o smierci lecz wtedy znalazlem portal. To straszniebsmutne wiedziec ze nie masz dokad wracac gdyz rodzina cie wyparla niczym ptak wypycha z gniazda swoje dziecko dotkniete ludzka reka. Co dzien boje sie o jutro, o to ze wszystko strace, ze to znow wroci. Pod maska wesolego konesera trunkow, skrywam smutek z ktorym co dzien tocze boj o jutro. Boje sie ze strace dom, prace, zycie, - wstrzymal sie na chwile. - Ciebie... - po chwili. - Pewnie nie wiesz jak to jest... - urwal na chwile. - Nie moc sie zakochac bojac sie ze sie ta osobe straci. - i skonczyl.

Offline Armin

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 1658
  • Reputacja: 2475
  • Płeć: Kobieta
  • Nikt nic nie słyszał...
    • Karta postaci

Odp: Szlakiem Chmielowych pól
« Odpowiedź #132 dnia: 29 Maj 2015, 21:18:30 »
Armin dosłownie zatkało. Nie wiedziała, że krasnolud miał taką przeszłość za sobą. Myślała, że był on zawsze wesołym i rozmownym mężczyzną, który chciał się usamodzielnić i zostawił swoją rodzinę. A w tym przypadku było odwrotnie. To rodzina zostawiła jego. Czarnoskóra zrozumiała, że są do siebie podobni. Oboje stracili w pewien sposób swoje rodziny. Oboje żyją teraz na własną rękę. Oboje nie mogą kochać, bo boją się, że stracą ukochaną osobę...
- Silion... - urwała na moment. - Rozumiem, że musiało to być dla ciebie ciężkie przeżycie. A z zakochaniem... - ponownie urwała. - To ja mam prawie tak samo. Straciłam wszystkich, których kochałam, w jednej chwili. Teraz nie chcę kogoś darzyć uczuciem, bo boję się, że stanie się z nią to samo co moimi bliskimi. - skończyła mówić. Szła tak omijając pnie drzew, by w nie, nie uderzyć. Wysokie rośliny ścinała ostrzem, które miała wysunięte. Ares szedł spokojnie koło maurenki węsząc praktycznie przez cały czas.

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Szlakiem Chmielowych pól
« Odpowiedź #133 dnia: 29 Maj 2015, 21:49:05 »
Krasnolud lekko sie zdziwil slowami kobiety, brnal przed siebie scinajac haszcze szybkimi, plynnymi cieciami szklanego noza. Wpatrywal sie przed siebie, nasluchiwal, szukal sladow, wskazowek, w miedzyczasie odpowiedzial kobiecie. - Nie wiedzialem ze ktos bedzie potrafil mnie zrozumiec. Wiec teraz wiesz ze to wszystko to maska, emocje przykryte innymi emocjami... - urwal na chwile. Cos uslyszal, gdy sie wsluchal, zrozumial ze to tylko pohukiwanie sowy. - Jestem jaki jestem i nie moge tego zmienic, to co bylo, tez juz nie zostanie zmienione. Teraz... - urwal. - Teraz troszcze sie o kazda bliska mi osobe, nie pozwole by stala sie jej krzywda. Nie pozwole. Za duzo juz stracilem... - urwal. Z jego oka pociekla lezka.

Offline Armin

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 1658
  • Reputacja: 2475
  • Płeć: Kobieta
  • Nikt nic nie słyszał...
    • Karta postaci

Odp: Szlakiem Chmielowych pól
« Odpowiedź #134 dnia: 29 Maj 2015, 21:59:57 »
Maurenka usłyszała słowa towarzysza. Od jest bardzo podobny do mnie. Ale czy pasujemy do siebie? Czy będziemy się cały czas dogadywać? Armin zaczęły nurtować pytania, które na razie pozostały bez odpowiedzi.
- Maska... - zaczęła mówić. - Myślę, że przykrywanie emocji nie jest odpowiednią drogą. Ja kiedyś sobie z tym nie radziłam, ale w ogóle zamknęłam temat rodziny w mojej głowie. Takie rozwiązanie jest lepsze. Chociaż każdy ma inne na ten temat poglądy.. - czarnoskóra szła przed siebie spokojnym krokiem. Wiedziała, że nie ma się czego bać w tym ciemnym, ponurym lesie, bo był przy niej Silion i Ares.

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Szlakiem Chmielowych pól
« Odpowiedź #135 dnia: 29 Maj 2015, 22:13:07 »
Krasnolud odwrocil sie i spojrzal na kobiete po czym glowa wrocila do pozycji wyjsciowej. - Ale spojrz na to z mojego punktu widzenia, po co inni, nieporzadani maja wiedziec co mnie trapi, co mi sie przydazylo i znac moja historie. Wtedy moi potencjalni wrogowie mogliby wykorzystac moje slabosci przeciw mnie by mnie pokonac lub zniszczyc. - krasnolud mocnym rabnieciem scial duzy krzak. - Jestes jedyna osoba na tej wyspie ktora zna moja prawdziwa historie. - znow spojrzal w bezdenna przepasc kawowych oczu kobiety. - Cos cie trapi? - zapytal. W oddali pojawila sie jaskinia lecz z powodu gestych zarosli jeszcze jej nie widzicie.

Offline Armin

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 1658
  • Reputacja: 2475
  • Płeć: Kobieta
  • Nikt nic nie słyszał...
    • Karta postaci

Odp: Szlakiem Chmielowych pól
« Odpowiedź #136 dnia: 29 Maj 2015, 22:27:24 »
Czarnoskóra spojrzała w lśniący, niebieski ocean oczu krasnoluda.
- Ja nie mówiłam, że masz powiedzieć swoje problemy. Tylko, aby o nich prawie zapomnieć. - powiedziała cichym głosem. - Czy coś mnie trapi? - powtórzyła pytanie mężczyzny. - Trapi mnie to, że... ÂŻe nie umiem pokochać nawet kogoś na kim mi bardzo zależy. - wtedy po raz pierwszy maurenka praktycznie zalała się przy kimś łzami. Odwróciła się, ponieważ nie chciała, by jej przyjaciel widział ją w takim stanie. Zakryła dłońmi swoją twarz, a mokre policzki zaczęła wycierać rękawami. Ares zaczął ocierać swoją głowę o nogę swojej pani i cicho zaskomlał.

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Szlakiem Chmielowych pól
« Odpowiedź #137 dnia: 29 Maj 2015, 22:43:17 »
Krasnolud uslyszal slowa kobiety, gdy do niego dotarlo co sie wlasnie stalo zrobilo mu sie naprawde glupio a zarazem przykro. Chcial zapasc sie pod ziemie. Sil wbil noz w najblizsze drzewo i podbiegl do kobiety od jej frontu. Objal ja w talii gdyz wyzej nie mial jak i tulil dlugo. Uscisk byl pelen troski i zrozumienia. Krasnolud dal jej do zrozumienia ze jest dla niego jedna z tych wyjatkowych osob. - Juz dobrze. Nie placz. To tylko emocje. - pocieszal kobiete. - Teraz to ja nie potrafie sie wyslowic. - Silion tulil kobiete i sam powstrzymywal lzy.

Offline Armin

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 1658
  • Reputacja: 2475
  • Płeć: Kobieta
  • Nikt nic nie słyszał...
    • Karta postaci

Odp: Szlakiem Chmielowych pól
« Odpowiedź #138 dnia: 29 Maj 2015, 23:03:16 »
- Przepraszam za to. To takie nieprofesjonalne... - wyszeptała. Przykucnęła, bo nie miała siły ustać. Ten wytrysk emocji przytłoczył czarnoskórą. Przytuliła się do krasnoluda. Teraz tylko on ją rozumiał i umiał pocieszyć. - Ja nie lubię rozmawiać na te tematy, bo przeważnie kończą się płaczem. Ale dobrze, że nie mam makijażu. - maurenka lekko się uśmiechnęła, aby rozluźnić całą sytuację. Usiadła na ziemi i ocierała swoje łzy z policzków. Ares położył swoją głowę na nogach kobiety i zaczął ją lizać.

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Szlakiem Chmielowych pól
« Odpowiedź #139 dnia: 29 Maj 2015, 23:14:52 »
Krasnolud usiadl na przeciw maurenki, patrzyl sie na nia i nie mogl uwierzyc w to jak kobieta potrafi szybko sie zmieniac. Patrzyl sie na jej zarumienione, zaplakane policzki i odgarnial z nich jej kruczo czarne wlosy spadajace takze na jej piekne oczy. Starl jej lzy z policzka i przytulil, polozyl glowe na jej ramieniu i szepnal do ucha. - Nie wstydz sie emocji, one plyna z serca, nie tlum ich. Nie musisz, jestesmy tutaj sami. - szeptal jej na uszko.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Szlakiem Chmielowych pól
« Odpowiedź #139 dnia: 29 Maj 2015, 23:14:52 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top