Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Melkior Tacticus

Strony: [1] 2 3 ... 219
1
Dział Wypraw / Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« dnia: Dzisiaj o 11:38:58 »
Po tym jak Nawaar złapał dwóch spiskowców, którzy okazali się bardzo rozmowni na przesłuchaniu, zaczęto aresztowania opozycji. Nasza szlachta korzystała z usług najemników jeśli chodzi o ochronę. Zdaje się że byli to Samotni Łowcy z Doral. Gdy ci najemnicy wyjechali - za co im zapłaciliśmy - aresztowano i piwieszono wielu zdrajców. Niestety, jeden zdołał zbiec na Doral. Reszta szlachty ma podejście neutralne. A że nikt jeszcze nie widział aktu aneksyjnego to ciężko coś powiedzieć. Trzeba go spusać i przedstawić propozycję Dragosaniemu.

2
Dracoński teleport / Odp: Dyskusja o grze
« dnia: Wczoraj o 14:47:15 »
No tak, ale fabularnie co z resztą.

3
Pałac / Odp: Sala Tronowa [audiencje, skargi, propozycje]
« dnia: 11 Listopad 2019, 22:08:12 »
Do pałacu przyszła Samara.
- Jestem Samara, służka Podskarbiego. Przyszłam po dietę. Panie Lucjuszu.


7660+280=7940

4
Stare miasto / Odp: Herold [wypłaty z tytułu posiadania ziem]
« dnia: 10 Listopad 2019, 22:05:21 »
- Dzień dobry, nazywam się Sara, jestem służką Patricii Drake, przychodzę po należne jej grzywny za ziemie Aqtos i Nakas, to będą 202 grzywny.


14 451 + 202 = 14 653 grzywien

- Wypłacam

5
Stare miasto / Odp: Herold [wypłaty z tytułu posiadania ziem]
« dnia: 10 Listopad 2019, 21:04:37 »

-  Jestem Samara, przychodzę w imieniu pana Tacticusa po jego 700 grzywien z tytułu posiadania dystryktu Peran oraz gmin Kallar i Javemir.

6960+700=7660

Wypłacam


6
Dracoński teleport / Odp: Dyskusja o grze
« dnia: 10 Listopad 2019, 17:26:55 »
Mamy kogoś kto zrobiłby mape administracyjną nowych ziem? Tak jak w tym wpisie https://marantwiki.tawerna-gothic.pl/index.php/Prowincje ? Bo Jak ja się wezmę za to to będzie brzydkie jak gówno trolla

7
Dział Wypraw / Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« dnia: 09 Listopad 2019, 15:12:43 »
W końcu dojechali do pałacu, Melkior zawsze uważał go za paskudny. Postawiony na klifie, zbudowany w stylu Maureńskim, z kapiącymi od złota kopułami i minaretami. No po prostu paskudztwo postawione przez Ilusmirskich kolonizatorów. No i wartości obronnych to to nie miało żadnych. Przywitała ich Anna, kanclerz i Henry, dowódca gwardii. Spod sukni księżnej dało się już dostrzec ciążowy brzuszek. Elf przywitał się czule z małżonką, ta powitała resztę i zaprosiła na obiad pytając przy okazji jak podróż. No to Melkior opowiedział wszystko włącznie z zajściem w porcie. Co u Anny wywołało lekką furię...
- Przecież to obraza majestatu! Za coś takiego należy się najmniej publiczna chłosta! Henry! Zrób nalot na ten szmatławiec, zamknij go i aresztuj tych pisarczyków, tylko porządnie przetrząśnijcie to miejsce. Kapitan tylko skinął przytakująco. Księżna ochłonęła, wszyscy w końcu dotarli do jadalni gdzie zasiedli na miejscach przy długim stole.
- Co was sprowadza? Bo wątpię byś płynął tutaj aż galeonem.
- Płynę do Varrok, po stary miecz ojca. To o czym ci ostatnio opowiadakem. Przy okazji chciałem sprawdzić jak sprawy, reakcje po artykułach.
- A powiem wam że społeczeństwo przyjęło to ze spokojem.
Ulgą nawet. Dodał kanclerz Valhorn Szczególnie ci mieszkający na Vrihok, gdzie dochodziło do Ghuruckich najazdów czy też tych z Ignis Terra. Najbardziej jednak zadowoleni są chłopi, z wiadomych względów.

8
Dział Wypraw / Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« dnia: 06 Listopad 2019, 19:56:06 »
- Wyjątkowo nie wiem, acz opieram się na moich przypuszczeniach typu "Kuryer to w 51% kapitał Ilusmiru". I tak sobie podejrzewam że skoro właścicielem jest osoba powiązana rodzinnie z członkiem Rady Kupców to dodając obecną sytuację geopolityczną... czemu w to nie może być zaangażowany obcy wywiad? A niestety po utracie wpływów i po śmierci Aragorna utraciliśmy dostęp do siatek wywiadu ojca.

9
Dział Wypraw / Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« dnia: 06 Listopad 2019, 11:14:28 »
- Nie martw się, załatwie ich tak że się nie pozbierają. Szpiegostwo to ciężkie przestępstwo. Uśmiechnął się złowieszczo.

10
Dział Wypraw / Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« dnia: 05 Listopad 2019, 17:15:10 »
- Ostatnio atakowano Vrih przypominam, nie nas per se. Wykonywaliśmy tu prywatny kontrakt wojskowy. Gdyby nie my, Vrih by dziś nie było. Mieszkańcy Vrihok gdzie toczyliśmy tamtą potyczkę - bo bitwą tego nie nazwę - mają inne podejście. Zresztą machnął ręką - Jesteśmy w stolicy, w dużych miastach zawsze są marudy. Możemy też zrezygnować z pomocy Vrih. A wtedy za dwa miesiące będzie "Valfden pomusz".

11
Dział Wypraw / Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« dnia: 05 Listopad 2019, 14:01:34 »
- Dziękuję, wiecie. Gdy Anna dowie się o zajściu w porcie jestem pewien że karze zamknąć Kuryera, bo jak sama mówiła ma dość tego szmatławca. Głównie za to co wypisywali po śmierci króla Ulricha. Po drugie, Kuryer to kapitał Ilusmirski w 51% więc sami sobie dopowiedzcie reszte. Moja siostra już coś na to poradzi.

12
Dział Wypraw / Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« dnia: 05 Listopad 2019, 13:12:35 »
- Dziękuję, no przyznam może mnie poniosło. Ale nawet na Valfden takie pytania uchodzą za niegodne. No ale Goniec Valfdeński ma wyższy poziom niż to co oni tu nazywają gazetą. Wiesz, nikt nie musi mnie kochać. Gdy przejąłem gminę Kallar pojechałem do wsi Mirty. Zastałem ją skorumpowaną i opanowaną przez gang Szczurów, skończyło się na egzekucji bo za nic nie chcieli się poddać. Też mnie tam specjalnie nie kochają, ale szanują. A to chyba ważniejsze.

13
Dział Wypraw / Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« dnia: 04 Listopad 2019, 19:32:56 »
Nie odpowiadam za Kazmira. Szepnął Warcisławowi, który chyba zapomniał że te hieny dalej stoją przed nimi. - Jak tych niedouczonych kretynów interesują wampiry, to niech poczytają księgi. Dodał.
- Koniec pytań, przejście. I zaczeli przepychać się do podstawionych przez Gwardzistów karet. Aż ktoś zadał pytanie które przelało goryczy czarę.
- Czy to prawda że Księżna jest niezadowolona z pożycia?
- O ty kmiotku zasrany. Elf zatrzymał się, takie pytania były nie na miejscu. Podszedł do pismaka, strzelił go z liścia w pysk. Złapał go za fraki. - Obraziłeś mnie i księżną, a jak takiś ciekaw to spodziewamy się dziecka. A po tych słowach szarpnął nim wrzucając do basenu portowego. - Zabijam za mniej.
- Ppozwe cie! Słyszysz?!
- To nie Valfden kmiotku, tu byle ciura nie może sobie pozwać szlachcica i to jeszcze męża księżnej. Mam gdzieś ten wasz szmatławiec. A potem drużyna wsiadła do karoc i ruszyła do pałacu.

14
Pałac / Odp: Sala Tronowa [audiencje, skargi, propozycje]
« dnia: 04 Listopad 2019, 18:09:25 »
Do pałacu przyszła Samara.
- - Jestem Samara, służka Podskarbiego. Przyszłam po dietę. Panie Lucjuszu.


6680+280=6960g

15
Dział Wypraw / Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« dnia: 03 Listopad 2019, 20:43:10 »
Idący za Kazmirem Melkior został zalany gradem pytań, pytań skierowanych także do reszty załogi.
- Czy to prawda, że Valfden planuje aneksję Vrih? Spytał pierwszy najbliżej Kazmira, Melkior musiał stać zaraz przy trapie ale brodacz z kuszą skutecznie ich odstraszał.
- Tak, to prawda. Zainicjował to Wasz nieodżałowanej pamięci król. I gdybyście faktycznie robili waszą robote a nie szukali taniej sensacji, to wiedzielibyście o tym już dawno.
- Jak dużą autonomię może mieć Vrih jako część składowa Valfden?
Żadnej. Nie tworzymy tu protektoratu. Tylko anektujemy. Vrih stanie się marchią, tak jak Zuesh.
- Czy król Valfden, Dragosani, jako wampir jest niebezpieczny?
Każdy jest niebezpieczny. W ogóle co to za pytanie?! Na Valfden tępimy rasizm, ale widze że pan redaktor który pewnie nic nie wie o wampirach jest uprzedzony. To jest skandal!
Człowiek się zmieszał. Następny zadał kolejne.
-  Czy próbują się państwo porozumieć z centaurami i driadami z puszczy J'odar?
- To nie jest problem Valfden. Nie w tej chwili, więc nie. Zresztą, wy zrobiliście z tego WIELKI problem. Bo przez 34 lata niepodległości co robiliście? Nic.
- Jakie jest nastawienie szlachty Valfden do ludu Vrih?

16
Dracoński teleport / Odp: Zapisz się do gry Marant
« dnia: 03 Listopad 2019, 13:18:42 »
-Hm.. a czy nie po to jam się rodził, aby życie swe barwić przygodami? - zadał sardonicznie pytanie sobie cyniczny kawaler popadając fajkę. Wyglądał na zanużonego i zobojętniałego. Rozejrzał się dookoła, lekko pogardzając tłumem śmiałków. Jednak jego wzrok stawał się jeszcze bardziej pusty widząc pierwszych przechodzących przez portal. Czuł pustkę, a przez to presję, iż świat za portalem mógłby mu wreszcie dać to czego od życia oczekiwał. Ta myśl go zapaliła, jakby obudziła w cyniku pełnym zawodu nadzieję na lepsze i barwniejsze jutro - Na czelność głupców! Cóż trzyma mnie tu, w tym padole błota i marnie płatnych obowiązków?! - zapieklił się. Spojrzał na swój plecaczek, którego stelaż był kiedyś łukiem refleksyjnym. Wziął go zdecydowanie w dłonie i zapytał - Co ty na to stary przyjacielu aby wrócić do tego do czego byłeś stworzony? - założył plecaczek z uśmiechem i z szybkim krokiem powędrował do portalu, by odmienić swoje jutro...

Zostałeś przyjęty do gry, zaś po przejściu przez portal twoim oczom ukazała się polana i mieniący się w oddali obraz miasta Efehidonu.

17
Stare miasto / Odp: Herold [wypłaty z tytułu posiadania ziem]
« dnia: 03 Listopad 2019, 12:06:22 »
- Dzień dobry, jestem Cerbin, od pana Dravena i przybywam po jego pieniądze za ziemie Gear, Rudar i Feros.

3784g + 240g = 4024g

- Wypłacam

18
Stare miasto / Odp: Herold [wypłaty z tytułu posiadania ziem]
« dnia: 03 Listopad 2019, 10:24:14 »
- Dzień dobry, nazywam się Sara, jestem służką Patricii Drake, przychodzę po należne jej grzywny za ziemie Aqtos i Nakas, to będą 202 grzywny.


14 249 + 202 = 14 451 grzywien

-  Jestem Samara, przychodzę w imieniu pana Tacticusa po jego 700 grzywien z tytułu posiadania dystryktu Peran oraz gmin Kallar i Javemir.

5980+700g=6680

Wypłacam19
Dział Wypraw / Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« dnia: 02 Listopad 2019, 20:12:25 »
Na nabrzeżu był mały tłum gapiów. Ze czterdzieści osób przyleciało oglądać wielki czarny galeon. No i byli też ONI. Dziennikarze z Kuryera. Przeklęte sępy. Melkior nienawidził prasy. Na szczęście czekał też na nich oddział Gwardii i transport do pałacu. Elf ubrał się w koszulę, zbroja warta małą fortunę była mu teraz zbędna. Zabrał tylko Narsila coby żaden ciura nie podskakiwał i wyszedł na pokład. Statek dobił właśnie do brzegu.

20
Dzielnica handlowa / Odp: Karen [NPC] (kupiec: broń, odzienie)
« dnia: 02 Listopad 2019, 19:12:46 »
Po odbytej nauce orczyca udała się do dzielnicy handlowej, chcąc nabyć odpowiednie ostrze. Wszak po co jej umiejętności skoro nie może ich wykorzystać?
- Witaj, chcę zakupić ten miecz - wskazała na proste, mosiężne ostrze.

Nazwa broni: miecz obywatela
Rodzaj: miecz
Typ: jednoręczny
Ostrość: 13
Wytrzymałość: 15
Opis: Wykuty z 0,94kg mosiądzu o zasięgu 0,9 metra

50 grzywien - 50 = 0 grzywien

- Jest twój

Strony: [1] 2 3 ... 219
SMF 2.0.15 | SMF © 2017, Simple Machines
Enotify by CreateAForum.com

DarkBreak by DzinerStudio
Copyright 2005-2014 Tawerna Gothic - Oficjalny Polski serwis o grach z serii Gothic. Wszelkie prawa zastrzezone.