Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - sid

Strony: [1] 2 3
1
Wydarzenia i aktualności / Komunizm
« dnia: 10 Kwiecień 2007, 18:29:42 »
ÂŻaden komuch nie trzymał się choćby podstaw funkcjonowanie ichniego ustroju. Nawet autorzy Manifestu... wiedzieli, że piszą bajki (opisał to Waldemar ÂŁysiak - znany historyk).

@ Kozłow -> stary, nawet nie potrafisz przytoczyć komunistycznych argumentów, twój tekst o otchłani (sytuacja RP po Okrągłym Stole) to argument konserwatywnej, antykomunistycznej prawicy.

Chyba ostatnio rozmawialiśmy na PW, ale skoro tak ciężko przychodzi Ci analiza dat z historii własnego kraju, to faktycznie ciężko będzie pogadać. Wszak wiem czym się różni KPP od PRL'owskich władz a to Ty zdajesz się nie widzieć siedmioletniej różnicy.

2
Wydarzenia i aktualności / Egzamin
« dnia: 10 Kwiecień 2007, 18:17:55 »
Nie ucz się z internetu. Minus witryn www jest taki, że każdy może być ich redaktorem, niekoniecznie musi być to osoba kompetentna do publikowania treści. Jak zdawałem (łooooo lata temu) do licka, to całą matmę opanowałem z książeczki "matematyka w pigułce". Potem była matura, teraz studia i obecnie nie potrafiłbym nic doradzić w temacie końca podstawówki, ale na pewno nie ucz się ze stron internetowych.

3
O grach i programach / Najlpesze gry z wybranych gatunków
« dnia: 10 Kwiecień 2007, 18:12:10 »
1. Przygodowa - Resident Evil (wszystkie części)
2. RPG - Final Fantasy VIII
3. Sportowa - ISS 98
4. FPS - Call of Duty 2 ; skradanka - Metal Gear Solid 2
5. Logiczna - Mahjong
6. Symulacja (symulacja życia) - Shenmue
7. strategie: turowa - Heroes... III ; RTS - Shogun - Total war
8. Wyścigowa: Metropolis Street Racer

4
O grach i programach / G-G
« dnia: 07 Kwiecień 2007, 23:58:38 »
Reboot (boot - uruchomienie, przedrostek Re- oznacza ponowne). Hmm, raczej nie dialery były twoim problemem. Dialer.Generic jest częstym problemem użytkowników IE (nie wiem dokładnie jak to się dzieje, że pchają się do IE pewnie jest jakaś specyficzna luka). Oprócz tego, że trochę miejsca zabiera to jest nie groźny. D.G służy do łączenia się z internetem za pomocą zachodnich linii porno. jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś to przesiądź się na FireFox'a.

5
Komputery i sprzęt komputerowy / ATI Radeon X550
« dnia: 07 Kwiecień 2007, 16:40:23 »
ÂŻeby coś takiego zrobić powinieneś znać dobrze C++ i przynajmniej podstawy jakiegoś języka niskiego poziomu (np. Asembler). W internecie jest wiele artykułów, które wprowadzają programistów w modyfikowanie systemów operacyjnych i pisanie sterowników.

6
O grach i programach / Darmowe Antywirusy
« dnia: 06 Kwiecień 2007, 19:52:43 »
Cytuj
Kaspersky jest jednym z najlepszych antyvirów, sam go używam... lecz stosunkowo bardzo obciąża system.
No i właśnie dlatego jest zły. Bardzo dobrym, darmowym i stosunkowo lekkim programem jest AVG Free Edition.

Czyli były ewido...  
- IsentoR

7
Komputery i sprzęt komputerowy / ATI Radeon X550
« dnia: 06 Kwiecień 2007, 19:44:09 »
Teoretycznie 32-bity to maksimum dla windy xp (przynajmniej taka była teoria jakiś czas temu), praktycznie - da się osiągnąć nawet 64-bity. Być może teraz odpalenie 64-bitowej grafiki pod XP jest prostsze niż kiedyś (jakieś trzy lata temu wykonałem taki myk). Mój sposób na osiągnięcie 48 lub 64 bitów jest zależny także od procesora.
Jednak wychodzenie poza 32 bity nie tylko w Windows ale w ogóle w standardowych PC to sztuka dla sztuki.

EDIT: oczywiście ważny jest nie tylko procesor ale też czipset na płycie i odpowiednia wersja Windowsa.

8
Komputery i sprzęt komputerowy / Porty i Livebox
« dnia: 06 Kwiecień 2007, 18:50:57 »
Chyba logiczne, że trzeba prze konfigurować porty.
http://www.miasik.net/images/serwerylan.gif

9
O grach i programach / Problem z netem
« dnia: 06 Kwiecień 2007, 18:44:54 »
Czyli raczej nie jest to problem z Twoim łączem, już raczej z podłączeniem do określonych serwerów. Wybacz ale nie noszę szklanej kuli przy sobie. Zanim zapytasz czy to wirus - zeskanuj komputer programem antywirusowym.

Poza tym nie rozumiem co masz na myśli. ÂŁączysz się z serwerem, rozłącza Cię i co? Po tym internet Ci nie chodzi? Czy chodzi tylko i wyłącznie grę? Może program powoduje błąd a może po prostu bana dostałeś? Napisz coś więcej o tym problemie. Bo przyczyn może być milion.

10
Wydarzenia i aktualności / Stacje Radiowe
« dnia: 05 Kwiecień 2007, 22:32:37 »
Jak dla mnie to Radio Zet i RMF FM są identyczne. W pracy, jak kumpele przełączały te stacje to często się zdarzało, że leciały te same utwory. Osobiście słucham Pr. 3 Polskiego Radia. Choć i Bis to niezła stacja, ale raczej rzadko włączam.

11
Wydarzenia i aktualności / Dziewczyna
« dnia: 04 Kwiecień 2007, 12:29:55 »
Lol, jakie ambitne pytanie  
Nie wybieram dziewczyny. Albo się zakochuję, albo nie... jak już to raczej w tych ładnych i inteligentnych. Uroda to rzecz względna. Dla mnie najważniejsze jest to, żeby dziewczyna mi czymś imponowała: talentem (najlepiej artystycznym), intelektem, wiedzą.
Nie wydaje mi się, żeby znalezieni miłości (czy raczej trafienie na nią) polegało na czymś w stylu przebierania w worku ziemniaków. To po prostu się pojawia.

12
Kącik kulturowy / Ulubieni Gitarzyści
« dnia: 03 Kwiecień 2007, 14:11:57 »
Martin L. Gore (dobrze wiedzieć) - no mnie koleś powala tym rozstrzałem. Zasówa po oktawach bez problemów. Cropper - tja to jest jeden z niewielu szarpidrutów, którzy mają pojęcie o synkopowym graniu. Cobaina ubóstwiam i wielbił go będę aż po ostatnie dni mego marnego życia.

13
O grach i programach / Piractwo a zyski
« dnia: 03 Kwiecień 2007, 13:14:26 »
@ Dark Prince -> Czy ja gdzieś napisałem, że piractwo jest dobre? Nie! Osobiścier największą wagę przykładam do fonografii. Kupuję wszystkie płyty Kultu/Kazika>KaeNżet'u/Buldoga/ElDoopy ale resztę artystów filtruję przez eMule. Najpierw pobrałem płytę np. Comy a potem ją kupiłem, bo stwierdziłem, że jest warta mojej kasy. To, że pobieram pirackie kopie, nie oznacza, że popieram okradanie twórców.

Poza tym IsentoR, Zdunek i r0nin mają rację. Jak napisał IsentoR - zwróć uwagę, że soft nie jest najważniejszym towarem. Licencja to podstawa.

Chcesz napisać grę i ją sprzedać? Musisz kupić Visual C++, bo open source'owy soft posiada licencję do niekomercyjnego wykorzystania, poza tym musisz kupić developers kit'y, żeby nie wyszło na to, że każdy level tworzysz rok (a dev-kit to kasa jakiej szary obywatel nie jest w stanie sobie wyobrazić), musisz nabyć licencję na program,. który tworzy chronione wpisy w rejestrze (to rzekomo kosztuje więcej niż dev-kit), firma fonograficzna musi zapłacić za dostosowanie DRM do Windowsa. Tych kosmicznych cen nie byłoby bez powszechności, powszechności nie byłoby bez piractwa.
Zdunek - ma rację, gdyby nie powszechność nie byłoby Microsoftu w urzędach, szkołach, instytucjach. Gdybym teraz podał kwotę jaką dziennie zarabiają firmy IT na tym, że resetowane jest hasło dla urzędnika to byś zbaraniał, acz publicznie nie mogę podać danych, ponieważ jestem zobowiązany tajemnicą. Zainteresowanych zapraszam na PW, można się dowiedzieć jak cwane firmy IT doprowadzają nasz kraj do ruiny. Mogę dodać, że połowa ich potęgi wynika ze stosowania Windowsa, do którego jest przygotowany każdy urzędas, mający maturę.

Podstawa: liczba sprzedanych kopii systemu to tylko wierzchołek góry lodowej. Owa góra lodowa to dochody Microsoftu.

r0nin -> szkoda, że mężczyzna, bo avatar taki przyjazny. Przytoczył ciekawy cytat. Jak Widzisz, MS nawet nie kryje się z tym, że piraci pomogli tej firmie. Trochę wyobraźni przy ocenie rynku, nie wszystko co piszą w gazetach jest prawdą.

Jeżeli kupisz piracką kopię systemu a raz w życiu kupisz jedną, tanią grę napisaną przez coderów innej firmy (pod posiadany system) to developer systemu i tak zarobi.

14
O grach i programach / Piractwo a zyski
« dnia: 02 Kwiecień 2007, 22:13:31 »
A ile gier napisał Microsoft? Wiesz od czego zaczęło się produkowanie gier przez firmę Ballmera? Od Age Of Empires, która była pisana dla NT4. AOE okazało się strzałem w dziesiątkę, miała świetne recenzje a minusem gry był brak wersji pod W9x. Dopiero potem powstała wersja na domowe PC i od tego czasu MS hobbystycznie machnie jakąś gierkę.

Właśnie o to chodzi, że producent systemów gier nie robi (raczej rzadko, raczej niewiele). To developerzy, którzy w grach się specjalizują tworzą te gierki i zawsze najpierw tworzą wersję dla Windows, ponieważ ten system jest dobrze spiratowany.

"Dobrze spiratowany", "spiratowany", to nowe określenia, które określają opłacalność pracy na jakimś systemie.

Kolega pisze pracę magisterską - program typu CRM w języku C# dla Windows. jak myślisz? Dlaczego dla Windows? Bo pan Zenek z bloku obok kupił oryginalną kopię? Nie. Raczej dlatego, że miliard zenków ściągnęło pirata.

15
O grach i programach / Piractwo a zyski
« dnia: 02 Kwiecień 2007, 21:46:11 »
1. Nie chodziło mi o gierki, raczej o certyfikaty. No zobacz, ile na certyfikatach mogą zarobić inne systemy? Poza tym gdybyś miał zakupić certyfikat na jeden system to do kogo się wybierzesz? Do Sun Microsystems? 0.01% rynku komputerów osobistych? Czy może ukradniesz go Microsoftowi? W jaki sposób? Jeżeli jesteś właścicielem firmy fonograficznej i chcesz sprzedać XYZ tysięcy singli to za jaki DRM zapłacisz więcej? jakiegoś playera z MAC-OS X czy Windows?

Co do gier i oprogramowania do IsentoR ma rację. Słuchaj, siedzialem w sklepie komputerowym w małym miasteczku i codziennie ktoś przychodził po gry, raz w tygodniu był ktoś, kto chciał zapłacić za Photoschop'a. Przez całą moją karierę sprzedawcy/naprawiacza NIKT nawet nie zapytał o Photoshopa pod MacOS-X, nikt nie zainteresował się ani jednym tytułem na Solarisa? Wydaje mi się, że wlaśnie dla tego, iż nikt w tym miasteczku tych systemów nie ma (ja mam komercyjnego Solaris X).

Powiem Ci, że gdybym miał dziecko, które grałoby w gry (może za kilka lat) to chyba wolałbym wejść do EmPiKu i kupić za dwadzieścia złociszy gierkę, niż ściągać ją, Bóg wie ile czasu. Dlatego, jakby na to nie patrzeć - piractwo wyszło microsoftowi na zdrowie i Ballmer o tym wie.

EDIT: Jako programista wiem, że Microsoft może zaprojektować standard będący totalną kaszaną, i tak wszyscy koderzy się nań rzucą. poza tym jak Microsoft coś wyśle to zaraz Open-Source'owcy to sklonują (firma Ballmera nie pozostaje dłużna, rżnie z Linuksa najlepsze rozwiązania).
Zobacz taki .NET - badziewie jakich mało. Soft niewydajny, .NET to platforma dla kretynów. Dalej na .NET funkcjonują C# i J# - języki Microsoftu. Zaraz poleciało za tym Borland - Delphi8.NET.

A Sun Microsystems co? ma wielką popularność, ale tylko dlatego, że Java była pierwsza, poza tym Żadna inna firma nigdy Javy nie wspierała. Teraz przejrzyj sobie ogłoszenia. Zobacz pracę dla programistów - ilu szukają specjalistów od zwykłego Delphi a ilu od C#, ASP i platformy .NET

Firma X chce codera od C# i wcale się firmie nie dziwię. W C# można szybko i łatwo tworzyć oprogramowanie pod Windows (choć obecnie także pod post-Unixowe). Teraz zastanów się jakie jest zainteresowanie środowiskiem .NET... ilu użytkowników Windows się z tym spotkało (fakt, mało komu chciało się ten syf instalować) a ilu użytkowników Linuksa (tylko programiści, studenci, ktorzy nie mają Windy).

16
O grach i programach / Opiekun szkolny
« dnia: 02 Kwiecień 2007, 20:43:08 »
Nie chodzi o usuwanie foldera, bo ten może się znowu pojawić, jeżeli jest to aplikacja klient-server albo jeżeli ma dodatkowy proces przywracania danych. Nie wiem, nie znam programu. Mam na myśli raczej o "przeszczep danych" (kocham to określenie). Trzeba poszperać w pliku .ini, zobaczyć co tam siedzi, rozbebeszyć .dll'e, ewentualnie sam program i zmienić mu może nie koniecznie hasło ale jakieś ważne dla funkcjonowania programu dane.
Pytanie, czy ten program jest w jakiś sposób widoczny dla użytkownika? Można zastosować jakąś aplikację podobną do tej: http://www.dbase.com/knowledgebase/adv/kil...illerWinApi.htm ale to jest na stare windy i na XP nawet nie polezie. Ale wiem, że w necie są zabijaki usług dla XP. Kumpel kiedyś napisał taki dość zaawansowany programik, który sam pokazywał listę procesów, potrafił je modułowo wyłączać (np kalkulatorek zostanie, ale przycisk + będzie nieaktywny). Nie jest to żadna perełka, żaden wyczyn napisanie tego programiku ale potrzebujesz czegoś dużo prostszego, co możesz znaleźć w Google.

Edit: Jeżeli ta menda działa zależnie od windowsa (tzn korzysta z danych exploratora, np siedzi w trayu) to możesz klepnąć Ctrl+Alt+Del, w okienku, w zakładce "Procesy" wyłączyć explorer.exe, potem przejść do zakładki "Aplikacje", tam dac nowe zadanie o nazwie: explorer. Wyłączy to wszystkie agenty, ale te uruchamiane przez samego explorera pojawią się znowu.

17
O grach i programach / Piractwo a zyski
« dnia: 02 Kwiecień 2007, 20:22:13 »
@ dark Prince -> Hehe, no ok. Tylko myśląc tym torem Paul Allen i Bill Gates pozostaliby domokrążcami sprzedającymi układy z Basic'em, nie byłoby wielkiego Microsoftu. Teraz zastanów się ile bierze MS za takie rzeczy jak DRM albo inne certyfikaty. Miałby to gdyby powstrzymał piractwo? Raczej nie.

18
O grach i programach / Jak zrobić kilku "stronny" userbar
« dnia: 02 Kwiecień 2007, 14:57:19 »
Trivet - lol, szefie. Może trochę zawile to opisywałem ale wystarczyło kliknąć w linki. W zasadzie obaj piszemy o tym samym XD. Podałem link do strony, która składa userbary w animacje gif, jak na tej stronie kliknie się w zakładkę: "Userbar Maker" to można jeszcze sobie te poszczególne userbary łatwo i szybko w trybie online stworzyć z posiadanych na kompie grafik.

Czyli to to samo. Proste rozwiązania są zawsze najlepsze, ale poprostu wypadało wspomnieć o programie GIMP. Jest to najlepszy z darmowych edytorów grafiki. Jak wspomniałem blado wypada w porównaniu z Photoshopem ale w internecie jest bardzo dużo stron o tworzeniu userbarów właśnie za pomocą GIMP.

19
Kącik kulturowy / Muzyka/Filmy/Książki/Gry
« dnia: 02 Kwiecień 2007, 13:47:28 »
Film: Sid & Nancy - W filmie legendarna koszulka Sida nie miała swastyki tylko sierp i młot (cenzura?). Gary Oldman grał Sida - mało sugestywnie, w ogóle wyglądał staro.
Gry: Soul Calibur II wersja na PS2. Rozwaliło mnie jak zobaczyłem Mishime blokującego rękami cios AsTaroth'a.
Książka: chyba nie czytałem ostatnio nic, co by mnie rozczarowało.
Muzyka: Kult - Kazelot - zdenerwowało mnie ukryte na tej płycia nagranie. Kochajmy Się ÂŁączmy Się W pary - DJ Aro rmx. Normalny, typowy hip-hop. Wyrzuciłbym tego singla za okno, gdyby nie to, że pozostałe utwory były świetne. Aaa i nowa płyta zespołu KoЯn. Davis śpiewa jakby się wazeliny nałykał. sam twierdzi, że odkąd jest ojcem, zrobił się łagodniejszy. Mi się wydaje, że chodzi jednak o odejście gitarzysty.

20
Kącik kulturowy / Metallica
« dnia: 02 Kwiecień 2007, 13:30:50 »
Grać umieją, nie da się zaprzeczyć. Jednak nie lubię, nudzi mnie ich twórczość, w ogóle to do mnie nie trafia. Lubie One, Nothing Else... i to tyle. Lubię muzykę nietypową. Ta płyta o wściekłym gniewie jest tak kiepska, że tylko płakać. Ja nie wiem czy to Metallica, czy Green Day, na okładce napisane, że M a słychać jakby bębnił kretyn z GD.

A najlepszy jest ten fenomen Nothing Else Matters. Od jakiegoś czasu buduję w piwnicy studio nagraniowe, codziennie rano jestem w salonie Riff i zawsze (no kurnnnnnaaaaa, od miecha - codziennie) siedzi ktoś (najczęściej dzieci) przebierający wiosła elektryczne i co klepie? Właśnie NEM. pierwsze bodaj cztery takty są idioto-odporne, pięty jest jeszcze zagrany płynnie, w szóstym i siódmym już siada timing. dalej nie grają XD. Raz jak przyszedłem to starszy pan grał na akustyku utwór Europa - Santany a tak wszyscy odtwarzają Nothing... Nie dość, że nie lubię, to jeszcze przez ostatni miesiąc to mi M uszami wyłazi.

Strony: [1] 2 3
SMF 2.0.15 | SMF © 2017, Simple Machines
Enotify by CreateAForum.com

DarkBreak by DzinerStudio
Copyright 2005-2014 Tawerna Gothic - Oficjalny Polski serwis o grach z serii Gothic. Wszelkie prawa zastrzezone.