Forum Tawerny Gothic - Marant

Tereny Valfden => Dział Wypraw => Zakończone wyprawy => Wątek zaczęty przez: Szeklan Caved w 25 Kwiecień 2016, 07:15:00

Tytuł: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: Szeklan Caved w 25 Kwiecień 2016, 07:15:00
Cytuj
Nazwa wyprawy: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Prowadzący wyprawę: Themo
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: Chęć dołączenia do Bękartów
Uczestnicy wyprawy: Szeklan z Tihios

- A więc co mam zrobić?
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 25 Kwiecień 2016, 07:50:49
- Pamiętasz naszą pierwszą siedzibę e kanałach w Atusel? Jakieś chujki się tam wprosiły i rozrabiają. Normalnie to byśmy mieli wyjebane, ale to nam się zbierają ich "zasługi", a straż gubi się w kanałach. Zrób z nimi porządek i przekonaj ludzi, żeśmy są dobre chłopy.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: Szeklan Caved w 25 Kwiecień 2016, 16:19:38
- Zajmę się tym. Przy okazji zwiedzę nasze stare komnaty. - powiedział po czym dodał. - Masz może jakiegoś konia?
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 25 Kwiecień 2016, 21:16:18
- Ej, ÂŻydu! Pożycz no Szeklanowi konia!
Skinął do jednego z obecnych tam Bękartów. Ten odpowiedział zbulwersowany
-Pożyczyć? Jemu? Wiesz ile ten ogier mnie kosztował? Jeszcze roboty mało teraz! Poza tym...
- Dobra, już przestań. Ech, największy skąpiec w całej kompanii. Weź moją szkapę. To ta biała przywiązana przed niamiotem.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: Szeklan Caved w 26 Kwiecień 2016, 07:42:58
- Właśnie widać. - powiedział patrząc w stronę najemnika.
- Dzięki wielkie Samug. - powiedział po czym podszedł do namiotu przy którym przywiązana była szkapa. Pogłaskał ją i poklepał. Szkapa była ładna, zadbana widać że Samug o nią dbał. Zarzucił na nią siodło leżące obok namiotu. Wszystkie pasy, od siodła, po zapinał i po poprawiał aby w drodze przypadkiem nie spaść z konia. Po tych czynnościach odwiązał ją, wskoczył na grzbiet, trzasnął lecjami dając sygnał szkapie do poruszenia się.
- Do zobaczenia. - powiedział na odchodne pędząc ku bramie prowadzącej na trakt do Atusel.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 26 Kwiecień 2016, 09:46:56
ÂŁadna i zadbana? To chyba masz dość niskie wymagania odnośnie wierzchowca. Fakt, Samug dbał o nią, ale widać, że swoje lata już ma i trochę w swoim życiu przeszła. A niby sprowadzana z Ilusmiru, gdzie mauren tylko do świątyni raz w tygodniu jeździł. Szkapa ruszyła i powoli przetarłeś się przez miasto i znalazłeś się przy bramie.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: Szeklan Caved w 26 Kwiecień 2016, 19:31:06
Nie zatrzymywał się ani na chwilę. Pędził cały czas przed siebie wyjeżdżając z miasta a wjeżdżając na trakt. Zimno zaczęło powoli mu doskwierać więc wolał się pospieszyć.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 26 Kwiecień 2016, 22:20:17
Na gościńcu leżał śnieg, choć ta część ścieżki była wyjeżdżona przez dość często bywających tutaj podróżnych. Choć świeciło południowe słońce to temperatura była w okolicach zera. Kobyła cwałowała w swoim, niezbyt szybkim tempie.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: Szeklan Caved w 27 Kwiecień 2016, 08:03:08
Kobyła jakoś dawała rade. Przez ten czas mógł sobie spokojnie oglądać krajobrazy pokryte śniegiem. W głowie cały czas myślał nad tą sprawą kanałów. Liczył na to że nie spotka tam znowu Kreciej Nory, drugi raz wolał tego uniknąć.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 27 Kwiecień 2016, 12:40:13
Drzewa ze śniegiem na gałęziach, zamiast liści stawały się coraz rzadszym widokiom. W końcu opuszczałeś strefę lasów i na horyzoncie rysowały się pola i łąki przykryte białą kołderką. Jednak po czasie napotkałeś samotne drzewo. To w swej złośliwości rosło tuż przy samej ścieżce i jedna z gałęzi złamała się pod naporen śniegu i zagrodziła przejazd. A był to solidny kawał drewna
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: Szeklan Caved w 27 Kwiecień 2016, 20:39:47
Ten widok trochę go poirytował. Wielki konar leżał na środku traktu zagradzając przejazd. Zatrzymał szkapę zaraz obok niego. Mina jego odwzorowywała jego emocje spowodowane tym zajściem.
-Jasna cholera!
Nie zsiadając z konia zaczął oglądać się za jakimś innym przejazdem omijającym tą nieszczęsną gałąź.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 27 Kwiecień 2016, 21:11:18
Zawsze mogłeś przejechać bokiem, ale tam warstwa śniegu była o wiele większa, sięgając niemal do stawów skokowych konia.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: Szeklan Caved w 27 Kwiecień 2016, 21:16:44
Zaryzykuje. - pomyślał i tak też uczynił. Poruszył lekko lejcami dając sygnał szkapie do poruszenia się. Powolnym krokiem ruszyła w bok omijając ten konar. Jaszczur patrzył także uważnie by koń przypadkiem gdzieś nie ugrzązł.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 27 Kwiecień 2016, 22:02:22
Koń powoli i niechętnie przedzierał się przez zaspy śnieżne. Wysoko podnosił swe nogi i odgarniał śnieg, by móc jakoś przejść. Jednak po kilku krokach się zbuntował i stanął w miejscu.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: Szeklan Caved w 28 Kwiecień 2016, 18:52:44
Tego się spodziewał. Zaklął coś pod nosem schodząc z konia. Wpadł po kolana do śniegu. Musiał czymś odgarnąć ten śnieg by utorować drogę koniu. Jedyne co miał pod ręką to swoją szablę i topór. W tak wysokich zaspach raczej nie znajdzie niczego co pomogło by mu przerzucić ten śnieg i utorować drogę. Dobył więc swój topór zamieniając jego rolę, na ten czas, na podręczną łopatę. Sprawnymi ruchami zabrał się za jego przerzucanie.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 30 Kwiecień 2016, 15:54:14
Te ruchy nie były sprawne, ponieważ używałeś tylko jednej ręki, stałeś po kolana śniegu i jako "podręcznej" łopaty używałeś nieprzystosowanego do tego topora. Dość długo ci zajmowało przerzucanie śniegu za pomocą broni, a efekty tego były nikłe. Namęczyłeś się srodze, twoje żelazne buty już osiągnęły minusową temperaturę, ale koń mógł normalnie przejść i wrócić na ścieżkę.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: Szeklan Caved w 30 Kwiecień 2016, 17:36:11
To nie miało w ogóle sensu. Zaczął marznąć w nogi więc postanowił wrócić na trakt. Schował topór, wrócił sie do konia i chwycił go za lejce. Pociągnął nimi lekko a koń sam już poszedł za nim. Będąc już na trakcie zaczął szukać jakiejś alternatywnej drogi, chyba że... Przeskoczy ten konar. Sam nie wiedział na ile może pozwolić sobie ta szkapa. Jej lata młodości już dawno minęły a takie eksperymentowanie, i to jeszcze w takich warunkach, może jej zaszkodzić. Musiał to poważnie przemyśleć. Wreszcie zadecydował.
- No to do roboty. - powiedział wskakując na konia. Chwycił za lejce dając szkapie sygnał by ta wycofała sie trochę. Będąc już na dogodnej pozycji spojrzał przed siebie głaszcząc konia po grzywie.
- Gotowa? To wio!
Na te ostatnie słowa trzasnął zdecydowanie lejcami. Szkapa ruszyła na początku lejcami. Biegła dosyć szybko w kierunku konara i...
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 30 Kwiecień 2016, 21:41:32
I skoczył. Szkapa dość mocno się wybiła i przez chwilę czas jakby zwolnił, a ty czułeś, że latasz. Jednak koń był już wiekowy i  nie tak sprawny jak za młodu. Zahaczył kopytem o wystającą, grubą gałąź. Przez to stracił równowagę i nie wylądował czysto. O ile można to lądowaniem nazwać. Bowiem obaj zaryliście głowami o zaśnieżoną ziemię i przejechaliście tak. Wskutek tego miałeś pełno śniegu pod hełmem i przyciśniętą nogę przez szkapę, której nie chciało się jeszcze wstawać po upadku.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: Szeklan Caved w 30 Kwiecień 2016, 21:51:16
Błogi lot zamienił się w kolejny koszmar. Szkapa Samuga zahaczyła kopytami o gałąź lądując nie równo. Właśnie wtedy poczuł upadek i śnieg który mocno poczuł na twarzy. Na domiar złego szkapa runeła mu na nogę, co odczuł to dosyć mocno. Zasyczał z bólu, ręką zaś odpychał szkape by ta wstała.
- No wstawaj. Cholera jasna, wstawaj!
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 30 Kwiecień 2016, 22:15:33
- Ihahahaha!
Odpowiedziała szkapa na twoje prośby. Jak widać jej się wygodnie leżało z jaszczurem pod sobą. Jaszczurowi też, gdyż ze względu na zbroję nie odczuwał ciężaru wierzchowca. Jedynie ten śnieg dawał trochę niekomfortowe uczucie zimna dla ciepłolubnej istoty.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: Szeklan Caved w 01 Maj 2016, 10:06:09
Nie tylko odczuwał dyskomfort z powodu leżenia na śniegu ale także z powodu topniejącego, który znajdował się pod jego hełmem. Krople wody spływały mozolnie po jego twarzy skapując na pozostałe części opancerzenia. Zaczęło go to trochę irytować. Koń miał go w dupie leżąc w najlepsze na nim. Jedyny plus tego wszystkiego był taki; nogi które mu zmarzły na nowo zaczęły się ogrzewać od ciała konia. Wreszcie zaczął lekko kopać konia, choć wiadomo było to trudne koń przecież trochę ważył.
- Wstawaj no bo stracę cierpliwość.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 01 Maj 2016, 13:59:55
Szkapa obróciła łeb w twoją stronę i rzuciła ci dziwne spojrzenie.
- Ihahaha!
Niestety, nie znałeś końskiego więc nie wiedziałeś co powiedziała. Ale przynajmniej wstała. Otrzepała się ze śniegu, który się do niej poprzyklejał i była gotowa do dalszej podróży.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: Szeklan Caved w 01 Maj 2016, 14:03:52
Nareszcie! A już miał zamiar siłą pomóc jej wstać. Wstał ze śniegu i pierwsze co zrobił to ściągnął hełm. Wytrzepał z niego porządnie śnieg po czym ponownie go założył. Teraz był gotowy do drogi. Wsiadł na konia, złapał za lejce po czym lekko trzasnął nimi dając sygnał szkapie do poruszenia się. Kłus powinien wystarczyć. Nie chciał mordować konia po takich przeżyciach.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 01 Maj 2016, 15:19:17
No to powoli ruszyliście w stronę Atusel. Im bliżej miasta, tym mniej śniegu na drodze i cieplejsze powietrze.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: Szeklan Caved w 01 Maj 2016, 17:21:28
Powoli zaczynał wyczuwać cieplejsze powietrze płynące od strony Atusel. Wiedział że jest coraz bliżej celu tak więc postanowił trochę przyspieszyć szkapę. Trzasnął dwa razy lejcami nakazując szkapie przyspieszyć. Ta zrozumiała sygnał i przyspieszyła tempo swojego biegu.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 01 Maj 2016, 17:45:49
Dalsza podróż minęła bez problemów, lecz ze względu na poprzednie przeżycia, wiek szkapy i brak zimowych kopyt dotarłeś do Atusel około godziny 20.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: Szeklan Caved w 01 Maj 2016, 17:48:35
Cały dzień zajęła mu ta podróż. A mógł Samug podkuć tą szkapę na zimówki wtedy byłby szybciej - no trudno. Wjechał do Atusel zatrzymując się zaraz obok karczmy Tomiego czy jakoś tak. Nie pamiętał dobrze jej nazwy. Szkapę przywiązał do żerdzi a sam wszedł do środka by się choć na chwilę ogrzać. Chciał też coś sobie zakupić do picia. Po tej podróży strasznie go suszyło.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 01 Maj 2016, 18:37:16
Dobrze znałeś miasto, więc trafiłeś bez problemu. W tawernie panowały pustki. Stolik w kącie był zajęty przez czterech mężczyzn umilających sobie czas rozgrywką w karty, a prawie na środku dwóch maurenów spożywało kolację. Gdy drzwi się otworzyły wszyscy na chwilę spojrzeli na ciebie, ale szybko wrócili do swoich zajęć nie przejmując się tobą. Jedynie karczmarz zaczął przygotowywać naczynia pod ewentualne zamówienie.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: Szeklan Caved w 01 Maj 2016, 19:16:45
A jaszczur od razu podszedł do szynkwasu.
- Witaj dobry człowieku. Piwo raz, poproszę.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 01 Maj 2016, 21:24:26
Karczmarz nalał piwa do kufla i podsunął ci.
- 2 grzywny się należą.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: Szeklan Caved w 03 Maj 2016, 10:27:52
- Proszę bardzo. - powiedział kładąc wyliczoną sumę na szynkwasie. Mieszek z powrotem przypiął do pasa. Zabrał swoje piwo i pierwsze co zrobił to udał się w kierunku czterech facetów grających w karty. Chciał się trochę wypytać kogoś o tych podejrzanych typków psujących reputacje Bękartów. Przedtem mało by go to interesowało ale teraz zmienił zdanie co do organizacji. Podszedł do stolika.
- Witam panów. Można się przysiąść?

5703 - 2 = 5701 grzywien.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 03 Maj 2016, 14:38:36
Mężczyźni spojrzeli na siebie, potem popatrzyli po sobie. W końcu największy z nich zabrał głos.
-A co tam, siadaj. My od początku Hemis nosa poza dzielnicę portową nie wypuszczamy to nam opowiesz co się ciekawego dzieje. Miecio, rozdaj gościowi.
Wszyscy nieco się rozsunęli robiąc miejsce dla nowego gościa. Wspomniany Miecio zebrał karty ze środka stołu i zaczął je tasować.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: Szeklan Caved w 03 Maj 2016, 14:40:58
Położył kufel na stoliku, przysunął sobie krzesło ze stolika obok i usiadł.
- Wiecie coś może o gościach urzędujących w kanałach? Podobno robią niezłe zamieszanie.
Po tych słowach napił się piwa.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 03 Maj 2016, 15:28:17
Miecio zaczął rozdawać karty i przy tym opowiadać
-Oj robią. To przez nich nie mamy co robić.
-I tak poza sezonem mało co robimy.
Wtrącił się kolejny.
-To też, ale nawet dorywczej pracy nie możemy dorwać, bo ci plądrują magazyny, leją w ciemnych uliczkach i zabierają kasę. A najgorsze, że straż nie może sobie z nimi poradzić, bo zawsze spierdalają do kanałów.
-Jakby porządnie przetrząsnęli kanały to by ich znaleźli.
Karty zostały rozdane. Każdy wziął po łyku piwa w chwycił w rękę swoje rozdanie.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: Szeklan Caved w 03 Maj 2016, 16:51:45
Jaszczur wziął karty które mu rozdano.
- Właśnie przybyłem tu po to by temu zaradzić. Te kmioty psują reputacje Bękartów.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 03 Maj 2016, 17:19:35
Dostałeś cztery asy i dziewiątke kier.
-No, bo przeca w tych kanałach dawniej Bękarty siedziały. Wtedy bardziej się bali robić rozróby.
-A chuj wie czy to nie jakieś bękarty tych Bękartów. W końcu tam uczą walczyć. Dobra, wchodzę za dupę Maurenki.
-Podbijam do jej cycków!
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: Szeklan Caved w 03 Maj 2016, 19:20:06
- Podbijam do dwóch cycatych maurenek. A co. - powiedział zdecydowanie po czym dodał.
- To na pewno nie Bękarty. Wszyscy przenieśliśmy się do Bastardo. Nie ma mowy by ktoś z nas tam został. Powiesz mi coś więcej na ich temat?
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 03 Maj 2016, 20:29:29
Kiedy usłyszeli twoją stawkę, zatrzymali się na moment. Jeden nawet rzucił karty na stół, rewersem do góry mówiąc, że pasuje. Reszta zaczęła patrzeć na swoje rozdanie.
-Ty Bękartem? I chcesz wytłumaczyć, że to nie są żadni z was?
-A nie mówiłem, że to nie Bękarty, tylko jacyś podrabiańcy? Przecież rządzi nimi ten szlachcic elekt, a on raczej nie pozwoliłby swoim ludziom robić takiego burdelu na jego konto. O synu Tacticusa nie wspominając.
-A może mu to na rękę? Takim to ciągle mało pieniędzy, a ci nakradli dość sporo.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: Szeklan Caved w 03 Maj 2016, 21:02:17
Jaszczur kątek oka spojrzał na karty które rzucił jeden z grających. Powoli pyskiem wyciągnął z talii dwa asy kładąc je na stoliku.
- My się już dorobiliśmy. Nie dla nas już takie machlojki. Wolimy legalną i dobrze płatną robote panowie.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 03 Maj 2016, 21:43:45
Reszta też wyłożyła swoje karty. Jeden z nich miał trzy króle i dwie damy, inny wszystkie karty w tym samym kolorze, trzeci trzy dziesiątki. Wychodzi na to, że wygrałeś.
-No, to jak się spotkamy w burdelu w Draconii to stawiamy ci dwie maurenki. A ty, Yanush sam widzisz. Na chuj mają sobie psuć opinie, jak to jedyna banda najemników na Valfden.
-Słowa "legalna" i "dobrze płatna" zazwyczaj się wykluczają. Spalony skład alkoholów z Torgonu, zrabowane naczynia i dywany z Ilusmiru. Sabotaż kilku statków handlowych. O tych przyprawach na dnie nie wspomnę! I to tylko przez jedno Hemis, od kiedy statki zawinęły do portu, żeby przezimować.
-Yanush, uspokój się! Przecież widać, że ten tu jaszczur zbiera informację, żeby ich wyrąbać, bo psują im reputację. Z resztą, kto normalny przedstawia się swoim ofiarom z imienia i przynależności? No na pewno nie mówi prawdy.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: Szeklan Caved w 04 Maj 2016, 08:53:08
Wygrał, był nawet z tego zadowolony. W geście podziękowania podał wszystkim dłoń.
- Pomyślcie logicznie. Gdybym miał was w zamiarze ojebać to zrobiłbym to tu i teraz nie zważając na nic. Jak widzicie nie mam tego w zamiarze. Jestem tu po to by ratować reputacje Bękartów. Okradli was? To wam pomogę. Każdemu poszkodowanemu się należy. Powiedzcie co konkretnie wam skradziono a ja wam to odzyskam.
Po tych słowach napił sie piwa.
- Z chęcią wpadnę na kontynent pozwiedzać tamtejsze zamtuzy.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 04 Maj 2016, 15:46:59
-Może i masz rację. Jak chcesz coś o nich wiedzieć to spytaj się Cześka. Jego tutaj napadli.
-Wyskoczyło dwóch z bramy, raz łupnęli mnie w łeb i tyle pamiętam. Rano mnie straż znalazła. Zabrali mi jedyną cenną rzecz, złoty wisiorek z portretem ukochanej.
Marynarze odwzajemnili uścisk dłoni.
-Z tą deklaracją odzyskania to bym nie przesadzał. Musiałbyś odzyskać łupy zabrane z jednej czwartej tutejszych marynarzy i kapitanów. Ale wszyscy się ucieszą, jak te szuje będą gryzły glebę.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: Szeklan Caved w 05 Maj 2016, 08:26:43
Jaszczur dopił swoje piwo odstawiając pusty kufel na stolik.
- Postaram się go odzyskać Cześku. - powiedział wstając od stolika. - Mam nadzieje że zastanę was tutaj później.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 05 Maj 2016, 15:40:06
-Nigdzie się nie wybieramy. Przynajmniej do Veris, jak będzie trzeba znowu wypływać.
Marynarze pożegnali cię i kontynuowali grę.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: Szeklan Caved w 05 Maj 2016, 18:01:14
Wyszedł od Toma i pierwsze co zrobił to udał się do jakże znanych mu kanałów. Wiedział gdzie iść to też bez żadnego wachania skierował się do uliczki w której było wejście. Stanął koło krat, rozglądnął sie dwa razy czy nikt go przypadkiem nie śledzi po czym podniósł kraty odsuwając je na bok. Bez jednej ręki było to nie lada wyzwaniem. Kraty przecież za lekkie to nie były. Wszedł na drabinkę a schodząc w dół zasunął za sobą kraty. Teraz skupił sie na tym by jakoś zejść na dół.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 05 Maj 2016, 20:30:53
Do wejścia trafiłeś bezbłędnie, ale napotkałeś jeden problem. Była hemisowa noc, a ty zszedłeś do kanałów. Jedyne co widziałeś to słabo oświetlona przestrzeń wokół drabinki, gdzie jakby na siłę wpadało światło księżyców. Jednak wystarczyło zrobić krok, by znaleźć się w kompletnych ciemnościach.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: Szeklan Caved w 05 Maj 2016, 20:36:36
- Jasna cholera. Zapomniałem pochodni. - powiedział sam do siebie. Jego mina była wymowna ale nikt nie mógł jej zobaczyć z powodu ciemności. Postanowił że nie będzie sie cofać po pochodnie. Nie chciał tracić czasu. Ruszył przed siebie, powoli tak by nie postawić błędnych kroków. Dodatkowo ręką dotykał cały czas ściany. Wolał być pewny tego że ma pod sobą i obok siebie pewny grunt.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 05 Maj 2016, 21:02:38
I tak szedłeś przed siebie na oślep, dopóki ściana się nie skończyła.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: Szeklan Caved w 05 Maj 2016, 21:06:50
Zawsze pod górkę. - przeszło mu przez myśl. Nie był pewny tego co jest przed nim także ruszył powoli cały czas próbując wyłapać podłoże.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 05 Maj 2016, 21:16:57
Gdy tylko próbowałeś postawić stopę, usłyszałeś plusk. Przed tobą zamiast podłoża była woda.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: Szeklan Caved w 05 Maj 2016, 21:23:34
I całe starania o utrzymanie obuwia we względnym porządku szlag trafił. Znowi będzie miał robote na najbliższy wieczór. Teraz już nie miał co do stracenia. Postanowił wejść do wody i przemaszerować nią do celu. Teraz pozostało tylko utrzymać względną równowagę.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 06 Maj 2016, 10:04:35
Na twoje szczęście woda była tylko po kostki. Szedłeś na oślep utrzymując równowagę. W końcu natrafiłeś na ścianę.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: Szeklan Caved w 06 Maj 2016, 10:08:22
- Kurna... - skwitował krótko swoje znalezisko. Przed nim była ściana. Cóż, nie przebije się przez nią bo niby jak. Zaczął szukać alternatywnej drogi więc skierował się w lewą swoją stronę.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 06 Maj 2016, 10:21:05
Ufając swojemu zmysłowi orientacji i pamięci odnośnie drogi parłeś naprzód. Nagle wzdrygnąłeś się na dźwięk głośnego kichnięcia, którego echo. rozniosło się po kanałach
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: Szeklan Caved w 06 Maj 2016, 10:23:23
Szedł przed siebie cały czas, był skupiony ale został z niego niestety wybity. Głośne kichnięcie uświadomiło go że idzie w dobrym kierunku. Przystanął na chwilę by dobrze wsłuchać się w jakiekolwiek odgłosy. Po chwili ponownie ruszył przed siebie. Tym razem z dłonią na trzonku swojego negocjatora.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 06 Maj 2016, 10:28:39
Idąc prosto napotkałeś na zakręt, zza którego wydobywało się lekkie światło.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: Szeklan Caved w 06 Maj 2016, 10:34:17
Nareszcie dotarłem. - przeszło mu przez myśl. Na jego twarzy pojawił się uśmiech. Byłby nawet widoczny gdyby nie wszędobylska ciemność. ÂŚcisnął mocniej trzonek negocjatora i powoli ruszył w kierunku światła trzymając się cały czas blisko ściany. Nie wiedział co go może tam spotkać także lepiej być przygotowanym. Idąc tak cały czas nasłuchiwał odgłosów.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 06 Maj 2016, 10:38:34
ÂŻadnych odgłosów nie słyszałeś. Nawet wtedy, kiedy znalazłeś się tuż przed zakrętem.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: Szeklan Caved w 06 Maj 2016, 10:39:31
Ręki w dalszym ciągu nie spuszczał z trzonka topora. Szedł przed siebie cały czas w kierunku światła. Teraz nawet przyspieszył.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 06 Maj 2016, 10:43:19
Szedł przed siebie, w sensie, że skręcił, czy doszedł do winkla?
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: Szeklan Caved w 06 Maj 2016, 10:44:07
Skręcił.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 06 Maj 2016, 11:20:17
I zauważył człowieka siedzącego pod ścianą i bazgrzącego coś na kartce. Nad nim wisiała pochodnia oświetlająca cały korytarz. Na podłodze mogłeś też dostrzec kuszę.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: Szeklan Caved w 06 Maj 2016, 11:45:23
Za nim jednak podszedł bliżej umorusał się w szędobylskich ściekach. Kamuflaż zawsze sie przyda. Po tym zabiegu powoli ruszył w stronę człowieka. Szedł tak aby nie wzburzać nie potrzebnie wody. Z każdym centymetrem zbliżał sie coraz bardziej do owego człowieka. Przycisnął sie lekko do ściany plecami.

//Wykorzystuje kamuflaż.
//W jakim położeniu jest ten człowiek względem mnie? Jest odwrócony plecami?
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 06 Maj 2016, 11:54:00
Człowiek dalej siedział zapatrzony w kartkę.

//Siedzi bokiem, oparty plecami o ścianę, tuż pod pochodnią.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: Szeklan Caved w 06 Maj 2016, 12:19:56
Podszedł do niego powoli, po cichu tak by go nie zauważył. Po drodze dobył swój topór. Stojąc obok niego zachrząkał. Siedzący człowiek oderwał sie od kartki a wtedy dostał porządnie trzonkiem topora. Cios był na tyle mocny by ogłuszyć delikwenta. Ogłuszony spadł na posadzkę. Szybko schował topór i pierwsze co zrobił to wziął sie za czytanie owej kartki na której ten człowiek coś notował.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 06 Maj 2016, 14:28:29
Człowiek spojrzał zdziwiony na ciebie i wtedy dostał. Na chwilę stracił przytomność. Na kartce widniał rysunek gołej kunanki. Czy kunanki, nie wiadomo, ponieważ postać na rysunku jednocześnie piersi i penisa. Wszystko w nienaturalnie dużych rozmiarach.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: Szeklan Caved w 06 Maj 2016, 14:40:27
- Kurwa, co to jest!? - powiedział widocznie tym zszokowany. Postać z cyckami i penisem? Ten facet widocznie ma nie równo pod sufitem. Schował topór i zajął się podnoszeniem nieprzytomnego. Złapał go za ubranie podnosząc go na krzesło. Facet leżał na krześle jak kłoda. Trzeba było go przywrócić do świata żywych. Zaczął go klepać w twarz.
- Pobudka! Budzimy sie.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 06 Maj 2016, 14:48:20
Tam nie było żadnego krzesła. Facet siedział na podłodze. Teraz raczej leżał. Po poklepaniu po policzku zaczął powoli odzyskiwać świadomość. Bardzo prawdopobne, że po ogarnięciu co się stało, zacznie wzywać pomocy.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: Szeklan Caved w 06 Maj 2016, 14:52:58
Na wszelki wypadek podniósł się z ziemi by wykopać kusze prosto do ścieków. Tak też uczynił. Kusza wpadła do wody powodując lekkie jej wzburzenie. Teraz pierwsze co zrobił to zakrył twarz pobitemu. Wiedział że jeśli wezwie pomoc to może mieć mały problem.
Widząc jak ten odzyskuje przytomność powiedział do niego.
- Co wy tu robicie do cholery? Gadaj lepiej za nim poczęstuje cie czarną rudą.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 06 Maj 2016, 16:20:02
- Mhhh...
Odpowiedział z zatkanymi ustami. Dłonią zaczął szukać kuszy, ale kiedy zorientował się, że jej tam nie było, zmienił wyraz twarzy. Już poczuł siłę zakutego w zbroję jaszczura, więc był nieco przerażony twoimi groźbami.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: Szeklan Caved w 06 Maj 2016, 16:48:26
- Taka przestroga. Jeśli choć raz usłysze twój krzyk to możesz pożegnać się z genitaliami. Jasne?
Po tych słowach lekko zwolnił uścisk dłoni by ten mógł coś powiedzieć.
- A teraz gadaj co tutaj robicie i kto wami dowodzi.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 07 Maj 2016, 14:08:43
- M-m-myy... Kradniemy. Nikt nami nie dowodzi.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: Szeklan Caved w 07 Maj 2016, 14:21:20
Zwolnił uścisk by teraz złapać go za szyję i podnieść go do góry. Chwycił go mocno, podduszając go lekko. Z wielką siłą podniósł go z ziemi uderzając nim o ścianę. W taki sposób trzymał go przyciśniętego do ściany.
- Gdzie są te wszystkie skradzione rzeczy? Gadaj bo przerobie cię na karmę dla ryb. Ja nie żartuję.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 07 Maj 2016, 19:31:53
Mężczyzna złapał cię za nadgarstek i zaczął się wierzgać, próbując się wydostać.
- Tam, gdzie Bękarty miały salę główną.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: Szeklan Caved w 07 Maj 2016, 20:12:18
Jaszczur widział co się kroi. Sprawnym ruchem owinął w koło kostki delikwenta swój ogon. Będąc pewnym że nie ucieknie mu z takiego uścisku zwolnił uścisk dłoni dając możliwość zaczerpnięcia świeżego powietrza. Na wszelki wypadek dobył swój topór. Kątek oka szukał sznura.
- Idziesz ze mną. Postaram się byś zgnił w pierdlu do końca swojego żywota.
Po tych słowach przystawił ostrze topora do szyi delikwenta. Wolał mieć go pod ostrzewm gdyby ten spróbował coś wykombinować.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 07 Maj 2016, 20:56:23
Sznura nigdzie nie było. W końcu to kanał, gdzie gówno znajdziesz. Dosłownie. Twój zakładnik uniósł dłonie do góry na znak kapitulacji.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: Szeklan Caved w 07 Maj 2016, 20:58:42
I tak wraz ze swoim zakładnikiem ruszyli w stronę dawnej, głównej siedziby Bękartów. Drogę znał na pamięć także mógł tam iść ze zamkniętymi drogami. Cały czas zachowywał czujność. Skąd miał wiedzieć czy zaraz zza rogu nie wypadną koleżki jego zakładnika? Nikt tego nie wiedział. Teraz przynajmniej drogę oświetlały mu pochodnie.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 07 Maj 2016, 21:42:04
Fakt, reszta drogi była oświetlona. Twoim oczom ukazało się wejście do dawniejszej głównej sali. Zakładnikowi ciężko się szło ze względu na twój ogon wokół jego kostki.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: Szeklan Caved w 08 Maj 2016, 09:21:49
Powoli jakoś doszli do drzwi. Jaszczur nie zamierzał ich otwierać, od tego miał przecież zakładnika.
- Otwórz drzwi tylko pamiętaj, bez żadnych sztuczek.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 09 Maj 2016, 15:42:02
Zakładnik wyciągnął klucz i trzęsącymi się rękami wsadził go do zamku i przekręcił. Gdy je popchnął, złapał za trzonek twojego topora i odsunął go od swojej szyi.
- Alarm!
Krzyknął i spróbował uciekać. Jednak twój ogon wokół jego nogi mu w tym przeszkodził i wylądował głową na progu.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: Szeklan Caved w 09 Maj 2016, 16:38:48
Sukinsyn!. Był wściekły. Cała misterna zasadzka poszła się bujać. Wiedział tylko jedno, dobrze zrobił okręcając swój ogon w koło kostki zakładnika. Ten, w trakcie ucieczki, przewrócił się. To był moment do jego egzekucji. Uniósł topór do góry mówiąc.
- Ja dotrzymuje swoich obietnic.
Po tych słowach wbił topór w głowę zakładnika kończąc tym jego życie. Szybko jednak wyciągnął go i schował sie za drzwiami.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 15 Maj 2016, 15:44:48
I twój były zakładnik padł. Cios w głowę poskutkował jej rozwaleniem. Krew i kawałki mózgu ochlapały nieco okolicę, w tym twoją zbroję. Zostawiłeś trupa na progu. A z sali usłyszałeś lekki rumor, siarczyste przekleństwo i wszystko ucichło. Gdzieś tam w  głowie miałeś wrażenie, że już to kiedyś przeżyłeś.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: Szeklan Caved w 15 Maj 2016, 18:30:18
Tak też się mu zdawało ale pomińmy to. Głos dochodzący z wnętrza ucichł. Była to okazja do tego by spojrzeć do środka i zobaczyć czy ktoś tam jest czy nie. Widząc trupa z rozwaloną głową nie jeden by się wystraszył i uciekł w panice. Teraz, być może, też tak było lub ktoś skrzętnie schował się czekając na dogodną chwilę by z zaskoczenia zaatakować zabójce. Teraz o tym nie myślał, nie miał na to za wiele czasu. Teraz liczyło się tylko i wyłącznie działanie. Wychylił sie powoli zza drzwi by spojrzeć do środka.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 15 Maj 2016, 19:04:14
Zobaczyłeś postać skuloną pod ścianą. Pomimo oświetlenia w postaci pochodni nie dostrzegłeś żadnych szczegółów.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: Szeklan Caved w 15 Maj 2016, 19:27:10
Nie zamierzał długo czekać. Ten człowiek mógł mieć kusze lub w ogóle jej nie miał tylko kulił się pod ścianą ze strachu. Wyszedł zza drzwi trzymając w dłoni swój czarny negocjator. Stanął w drzwiach charakterystycznie zachrząkując. W trakcie tej czynności charakterystycznie stukał toporem w futryne drzwi.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 15 Maj 2016, 20:04:28
- Yszty kurwa!
Powiedziała postać widząc jak wchodzisz. Wstała i zaczęła biec w twoim kierunku. Rzuciła w ciebie kuszą, której nie zdążyła załadować i dobyła miecza.

(http://marantwiki.tawerna-gothic.pl/images/thumb/8/82/Bestiariusz_ochroniarz.jpg/450px-Bestiariusz_ochroniarz.jpg)
Ochroniarz (http://marantwiki.tawerna-gothic.pl/index.php/Ochroniarz)
//Jest ciemno, ale pochodnie dają jakieś tam światło i nikt nie otrzymuje kary od ciemności
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: Szeklan Caved w 15 Maj 2016, 20:29:54
Tego się właśnie spodziewał. Z dużą precyzją odbił toporem lecącą w jego kierunku kuszę zmieniając jej kierunek prosto na ścianę. Po tej czynności przybrał postawę bojową czekając aż jego przeciwnik podejdzie bliżej. Ta chwila nastała dosyć szybko. Będąc 3 metry od przeciwnika ruszył na niego unosząc lekko topór. Będąc przy nim rąbnął w niego z całej siły. Bandycie ledwo udało się sparować mocny cios. To właśnie drogo go kosztowało. Mocny cios wytrącił go z równowagi co spowodowało odsłonięcie jego słabych punktów. Wiedział dobrze że to okazja jedna na milion a druga może tak szybko się nie powtórzyć. Precyzyjnym ruchem topór powędrował w stronę klatki piersiowej przeciwnika przecinając powietrze jak masło. Topór wbił się w bandyte wydając głuchy dźwięk łamanych kości. Ranny zawył z bólu. To musiało boleć. Po tej czynności kopnął go z całej siły w brzuch przewracając go na posadzkę. Podszedł do niego wykopując mu z dłoni miecz. Próbował się bronić ale już nie mógł nic zdziałać. Ostatnim rąbnięciem, prosto w twarz, rozłupał mu głowę na pół uśmiercając go. Jeden był już z głowy ale w dalszym ciągu nie wiedział ilu ich się może tu spodziewać. Schował topór biorąc się od razu za przeszukanie zwłok i sali. Za nim wziął się za jej przeszukiwanie podszedł do najbliższej pochodni biorąc ją ze stojaka. Nie lubił szukać czegokolwiek w ciemnościach.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 16 Maj 2016, 14:15:04
Przy zwłokach znalazłeś butelkę z jakimś przeźroczystym płynem i aż 4 grzywny. W sali z kolei natknąłeś się na kilka zamkniętych skrzyń.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: Szeklan Caved w 16 Maj 2016, 14:50:50
Zza pazuchy martwego awanturnika wyciągnął butelke pełną przeźroczystego płynu. Czym owy płyn był? Albo inaczej, czy był to alkohol czy woda? Na razie nie zastanawiał się długo nad tym, po prostu zabrał tą butelke i grzywny. Po przeszukaniu zwłok jego oczom rzuciły się drewniane skrzynie.
- Nareszcie. Może tutaj trzymają wszystkie łupy. - powiedział jakby sam do siebie. Podszedł do nich wkładając w wąską szczelinę pochodnie tak by nie spadła i nie zgasła. Teraz miał przynajmniej wolną rękę. Wziął się od razu za ich oględziny a także za otwieranie.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 16 Maj 2016, 17:29:28
Były to dość spore, drewniane skrzynie zabite gwoździami. Po otworzeniu jednej z nich zauważyłeś, że była wypchana po brzegi dywanami ozdobionymi w ilusmirskie wzory. W drugiej były naczynia zabezpieczone przed potłuczeniem się za pomocą futer. Trzecia z kolei nie miała żadnych zamków ani gwoździ, więc wystarczyło tylko odsunąć pokrywę. Znajdowały się tam butelki z płynem. Identyczną znalazłeś przy bandycie. Został jeszcze dwie, zabite gwoździami. Pytanie, czy je otwierasz, czy dowiedziałeś się już wystarczająco.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: Szeklan Caved w 16 Maj 2016, 21:31:04
A więc wszystkie towary znalazł właśnie w tych skrzyniach. Powoli wyciągał ze skrzyń różne przedmioty przypatrując się im. Tyle zrabowali odziwo ich nie sprzedali. Nie dziwne? Oczywiście że tak! Odłożył owe towary biorąc sie za otwieranie pozostałych. Szukał w szczególności cennego naszyjnika Cześka.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 16 Maj 2016, 22:08:54
Wszystkie te rzeczy wyglądały na bardzo drogie. Oprócz butelek z czymśtam. Nadal nie wiedziałeś co to może być. Towary nie zostały sprzedane, bo mógłby być lekki "przypał" wychodząc na rynek z przedmiotami zrabowanymi dzień wcześniej. W kolejnej skrzyni było pełno metalowych prętów. Jako wyuczony kowal poznałeś, że są to prawie gotowe materiały do wykucia mieczy. W ostatniej znalazłeś kilka książek i zwiniętych rulonów papieru. Ale nigdzie ani śladu naszyjnika.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: Szeklan Caved w 16 Maj 2016, 22:13:59
Przewalił dosłownie wszystkie skrzynie od góry do dołu ale dalej, jak na złość, nie było tego naszyjnika. Zamknął skrzynie, wyciągnął z pomiędzy nich pochodnie ruszając w kolejny korytarz z którego wypadł delikwent. Miał nadzieje że znajdzie przynajmniej tam coś co należy do Cześka.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 18 Maj 2016, 01:29:59
Tamten korytarz nie był oświetlony. Widziałeś jedynie niewielką przestrzeń wokół siebie, dzięki trzymanej pochodni. Na końcu korytarza zauważyłeś postać nieco większą od człowieka. Gdy podszedłeś bliżej zauważyłeś, że jest on kunaninem. Stał oparty o ścianę i podpierał się włócznią. W jego oczach odbijał się płomień pochodni.
- Weź ludzi z Atusel, mówili. Tanio wezmą, mówili. Ech, teraz sam będę musiał te skrzynki zanieść na miejsce.
Nie dał nawet ci dojść do słowa, a już się rzucił ze swoją włócznią w twoją stronę.
(http://marantwiki.tawerna-gothic.pl/images/3/3f/Bestiariusz_kunanski_wojownik.jpg)
Kunański wojownik (http://marantwiki.tawerna-gothic.pl/index.php/Kuna%C5%84ski_wojownik)
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: Szeklan Caved w 18 Maj 2016, 08:34:37
Pochodnia przydała się. Przynajmniej coś widział a w szczególności kolejnego przeciwnika którym był kunanin. Wtedy przypomniał mu się ten żenujący rysunek jego zakładnika. Być może rysował tego kota, kto to wie. Stanął kilka metrów przed nim wpatrując sie w niego. Szukał jego słabych punktów na wypadek walki. Już miał skwitować jego słowa kiedy ten postanowił zaatakować jaszczura. Włócznia to niebezpieczna broń, wiedział o tym dobrze to też w odpowiednim momencie wykonał unik. Nie wypuścił z dłoni pochodnie ale dalej ją trzymał. Miał chytry plan. W trakcie uniku skrzętnie podłożył ją pod ramie kunana. Jego sierść szybko się zajęła, zgodnie z planem. Kunanin był tym najwidoczniej zadziwiony ale i także przestraszony. Płomień, na jego ramieniu, zaczął szybko się rozprzestrzeniać trawiąc przy tym i jego skóre. Ból był potworny. Zaprzestał więc walczyć a zajął się panicznym gaszeniem ognia. Teraz był nie zdolny do walki. Szybko więc odłożył pochodnie dobywając swoją szablę. Podszedł więc do kunana wykonując mocny kopniak. Ten zatrzymał się na ścianie osuwając się z niej lekko. Szybko jednak oprzytomniał, najwidoczniej zadziałała adrenalina. Sprawną ręką dobył swoją włócznię wykonując nią mocne pchnięcia. Prawie by mu się udało gdyby nie jaszczurza zwinność. Zdenerwowany kunanin postanowił więc wstać. Tak też i uczynił. Okrążył jaszczura przyciskając go w ten sposób do ściany. Adrenalina przestawała działać na na twarzy kunana pojawił się znowu ból. Nie zwlekał. Wykonał mocne pchnięcie włócznią w stronę przyciśniętego do ściany jaszczura. Tym razem też miał plan. W odpowiednim momencie odsunął się lekko w lewą stronę ratując tym swoje życia. Włócznia zaś wbiła się w ścianę. Nie zwlekał dużej. Jednym mocnym pchnięciem wbił w klatkę piersiową kunana szablę przebijając mu przełyk. Po tej czynności wyciągnął z niego szablę. Ranny puścił włócznię odchodząc, na dwa kroki, w tył. Nagle upadł a kolana zalewając się krwią. Widząc jak cierpi postanowił skrócić mu je. Podszedł więc do niego i wykonując sprawne cięcie poderżnął mu gardło. Martwe ciało kunana osunęło się na posadzkę. Jego ręka w dalszym ciągu płonęła. Schował więc szablę dobywając swój negocjator. Przystawił go do barku martwego kunana by odrąbać je. Tak też uczynił. Płonąca ręka została oddzielona od reszty ciała. Schował więc swój topór biorąc się od razu za jego przeszukanie.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 21 Maj 2016, 19:44:46
Kunanin okazał się być szybszy od pancernego jaszczura. A włócznia ma prawie dwa metry. Gdy zauważył, że się odsuwasz, wstrzymał pchnięcie. Grot zaświstał ci obok ucha. Kocur, widząc pochodnię i mając na uwadze swoje futro postanowił trzymać cię na dystans. Powrócił więc pod ścianę i z wystawioną przed siebie bronią postanowił poczekać na twój ruch.
//Przypominam, że to jest zwinny kunanin z bronią o dużym zasięgu. Dodatkowo on widzi w tych tunelach doskonale, ty tylko tyle, co oświetla pochodnia, czyli ze trzy metry wokół siebie.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: Szeklan Caved w 22 Maj 2016, 15:25:28
Kunanin był sprytny, za sprytny ale miał na niego asa w rękawie. Nie cofnął się nawet o krok. Swoje ślepia wbił w oczy kunanina a na jego twarzy pojawił się szyderczy uśmiech. Sprytnym ruchem owinął swój ogon w koło końca włóczni, w pobliżu grotu po czym szybkim machnięciem topora złamał drzewiec włóczni na pół zostawiając rozbrojonego przeciwnika na pastwę rozsierdzionego jaszczura. Kot teraz nie miał jak się już bronić. Jedyne co mu zostało to jego pazury i kły. Rozwścieczony rzucił się w stronę jaszczura z pazurami próbując go w ten sposób zranić. Niestety, nie udało mu się to. W odpowiednim momencie odskoczył w bok a swoim ogonem owinął się w koło jego kostki po czym mocnym szarpnięciem przyciągnął go w swoją stronę obalając go tym sposobem na plecy. Mocny cios toporem w głowę zakończył życie kota. Był lekko wymęczony tą walką, a to wszystko przez panującą tam wilgoć i chłód. Schował topór biorąc się od razu za przeszukiwanie zwłok.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 24 Maj 2016, 17:42:02
I w końcu padł. Przy przeszukiwaniu jego ciała znalazłeś jedynie kluczyk na łańcuszku.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: Szeklan Caved w 24 Maj 2016, 17:49:01
Miał nadzieje że znajdzie coś bardziej cennego. Cóż, widocznie się mylił. Samo znalezisko trochę go zaciekawiło. Był to niby zwykły kluczyk na łańcuszku ale mógł być on dalszą przepustką do głębszego przeszukania dawnej siedziby Bękartów bądź mógł otwierać coś z wartościowymi rzeczami. Po chwili zastanowienia zabrał ze sobą owy kluczyk wkładając go do kieszeni w spodniach. Podniósł swoją pochodnię, rozejrzał się uważnie i przez chwilę nasłuchiwał odgłosów. Nic nie usłyszał, to też postanowił ruszyć przed siebie zagłębiając się jeszcze bardziej w starą siedzibę Bękartów.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 24 Maj 2016, 17:57:16
I natrafiłeś na zamknięte drzwi, gdzie dawniej mieścił się magazyn Bękartów.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: Szeklan Caved w 24 Maj 2016, 18:05:26
Wiedział gdzie trafił. Dokładnie przyjrzał się drzwiom za nim wziął się za ich otwieranie. Z tym miejscem wiązało się tyle wspomnień. Teraz była to już tylko daleka przeszłość. Odnalazł na ścianie uchwyt na pochodnię, włożył ją tam po czym od razu podszedł do drzwi. Chciał sprawdzić czy są otwarte. Chwycił za klamkę i lekko ją przesunął.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 24 Maj 2016, 18:06:35
Drzwi jednak opierały się twemu pchnięciu. W skrócie, były zamknięte.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: Szeklan Caved w 24 Maj 2016, 18:09:46
Tak też przeczuwał. Najwidoczniej klucz który znalazł w zwłokach pasował właśnie do tych drzwi. Sięgnął po niego do kieszeni wyciągając go i kierując go prosto do zamka. Jak na razie pasował. Teraz pewnie przekręcił go czekając na rezultat.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 24 Maj 2016, 18:15:20
Usłyszałeś charakterystyczny dźwięk otwieranego zamku. Teraz stary magazyn Bękartów stał przed tobą otworem.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: Szeklan Caved w 24 Maj 2016, 19:32:04
Wszystko poszło zgodnie z planem. Wyjął pospiesznie klucz z zamka chowając go do kieszeni w spodniach. Po tej czynności podszedł do pochodni, zdjął ją po czym wszedł do środka magazynu. Nie był już taki jakim go pamiętał. Teraz dało się zauważyć wszędobylskie pajęczyny oraz wilgoć. Był przecież w kanałach, to wszystko wyjaśniało. Szybko jednak powrócił myślami do rzeczywistości biorąc się od razu za jego przeszukiwanie.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 24 Maj 2016, 19:37:44
Dawny magazyn wcale już nie przypominał magazynu. Na ścianach były zgaszone pochodnie, choć jeszcze jedna się tliła. Na podłodze leżały trzy prycze, pośrodku garnek z pływającym w środku szczurem. Pod ścianą stał stół, a na nim mapa miasta z zaznaczonymi punktami i jakieś notatki. Tyle było na pierwszy rzut oka. Aby odkryć inne tajemnice, należało bardziej dokładnie przetrząsnąć pomieszczenie.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: Szeklan Caved w 24 Maj 2016, 19:42:12
Pierwsze co zrobił to rozpalił wszystkie pochodnie w pomieszczeniu tak by nie po zabijać się na nowym umeblowaniu. Po tej czynności odłożył na bok swoją pochodnię by skierować się do stolika na którym leżała mapa i notatki. Pierwsze co zrobił to uważnie przyjrzał się mapie, która może się przydać nie tylko jemu ale także i straży miejskiej. Uważnie ją przejrzał wyłapując każdy najmniejszy szczegół. Po jej dokładnym przepatrzeniu złożył ją i włożył do kieszeni. Teraz wziął się za przeglądanie notatek. Każda zanotowana w nim wiadomość mogła być ważna, ba! Nawet kluczowa dla tego przedsięwzięcia. Czytał uważnie każdy wyraz, słowo.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 25 Maj 2016, 01:24:20
Zaznaczone punkty okazały się być magazynami w dzielnicy portowej. Na jednej kartce widniała lista:
Gdzie tylko dwie ostatnie pozycje były nieskreślone. Na drugiej kartce już było wszystko bardziej rozpisane:
"Kropla wypływa na początku Veris, więc w jakiś tydzień, zależnie od warunków będzie w Atusel. Załadujecie zdobyczne towary i pomożecie w rozładunku naszych. Po tym wracacie na Zuesh, a resztą zajmie się inna ekipa. Tylko nie zapomnijcie o tych książkach dla szefa".
Na trzeciej kartce z kolei widniał rysunek nagiego sukkuba. Autorem tego była najprawdopodobniej ta sama osoba, którą miałeś swego czasu za zakładnika.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: Szeklan Caved w 25 Maj 2016, 07:29:37
Ostatnia kartka utwierdziła go w tym że ten ktoś miał porypany fetysz. Nagie demony? No ludzie, to już trzeba mieć sieczke z mózgu. Tą ostatnią kartkę darował sobie postanawiając zostawić ją tam. Tak też uczynił. Pozostałe notatki złożył w mały kwadracik po czym włożył je do mieszka z grzywnami. Zastanawiał się cały czas nad tymi notatkami. Dwie ostatnie były nie skreślone a kolejna zakładała powrót po owe towary. Musiało być ich tutaj więcej. W takim razie kim byli ci których zabił? Może to zwykłe płotki a grube ryby siedzą gdzieś daleko stąd. Myślał by nad tym długo ale czas nieubłagalnie szybko leciał. Trzeba było się brać za dokładne przeszukanie tej ich sypialni. Tak też i uczynił. Powoli i dokładnie przetrząsał każdy centymetr starego magazynu szukając kolejnych ważnych, dla sprawy, szczegółów.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 25 Maj 2016, 21:27:01
W końcu odnalazłeś zagubiony złoty łańcuszek, który był na jednej z pryczy. Oprócz tego jeszcze kości szczura, węgiel do szkicowania, potłuczoną butelkę, krzesiwo... Raczej nie ma sensu wymieniać tych śmieci, które walały się po kątach. Z tych ważniejszych rzeczy był jedynie ten wisiorek, oraz kratka wystająca spod garnka z przepysznym daniem w postaci gotowanego szczura.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: Szeklan Caved w 26 Maj 2016, 07:17:38
Wreszcie znalazł to czego szukał. Podniósł ostrożnie wisiorek do góry cały czas się mu przyglądając. Złoto aż z niego kipiało. Szkoda by było go stracić w tych kanałach. Jego właściciel raczej nie pogodziłby się z jego zgubieniem. Tak samo jak z notatkami i kluczem włożył wisiorek, nie do kiedzeni, a do mieszka z grzywnami. Tam był całkowicie bezpieczny. Nie miał już tu czego szukać. Zdjął ze ściany pochodnie udając się prosto do starego bękarciego bąka.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 26 Maj 2016, 19:04:28
No to wróciłeś do Pijanego Bąka mijając przy okazji wszelkie ciała, jakie tam zostawiłeś.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: Szeklan Caved w 28 Maj 2016, 08:53:20
Chyba już odwiedził wszystkie miejsca związane ze starą siedzibą Bękartów. Wiedział że nie zabił wszystkich. Przynajmniej miał nadzieje że zlikwidował chociaż jedną ważną osobistość tych bandytów - kunańskiego wojownika. Miał przy sobie wszystkie ważne dokumenty odnośnie całej tej sprawy. To by było chyba na tyle. Wziął ze sobą jedną z zapalonych pochodni kierując się od razu do wyjścia z kanałów miejskich. Będąc już na powierzchni skierował się od razu do najbliższego posterunku straży miejskiej.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 28 Maj 2016, 16:32:33
Słońce już wschodziło. Jak widać, tamtejsza przechadzka trochę ci zajęła. Ludzie, a na ulicy było ich niewielu, uciekali od ciebie na drugą stronę ulicy, wstrzymując oddech.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: Szeklan Caved w 28 Maj 2016, 20:24:53
Cóż, za ładnie to on nie pachniał. Kanały raczej nie dawały cudownego zapachu, jaszczur wręcz cuchnął. Obawiał się lekko reakcji straży miejskiej na jego zapach no i wygląd. Przecież był umorusany, nie owijając w bawełnę, gównem! Mogli go wziąć za bezdomnego bądź tych typków których właśnie się pozbył. Miasto znał dość dobrze. Mieszkanie w Bękarcich kanałach pozwoliło mu na dokładne zwiedzenie owego miasta. Po przejściu kilku uliczek skierował się wprost do budynku straży miejskiej. Miał nadzieje że go nie zamkną.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 29 Maj 2016, 14:15:32
Dyżurny nie był zadowolony, że z samego rana przychodzi ktoś taki.
- Na Zartata! Ktoś wylał na ciebie wiadro z pomyjami czy co?
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: Szeklan Caved w 29 Maj 2016, 14:38:12
- Powiedzmy że tak. - powiedział podchodząc bliżej. Swą jedyną ręką otarł właśnie z lewego ramienia jakieś gówno. No cóż, taka to już jest robota najemnika. Po tej czynności z wielką powagą na twarzy spojrzał na dyżurnego.
- Prowadź do dowódcy. Mam ważne informacje dla niego w sprawie tej zasranej bandy grasującej w waszych kanałach.
Słowo "zasranej" dość mocno zaakcentował. Miał nadzieje że go wpuszczą do środka.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 29 Maj 2016, 14:42:32
- Powoli, powoli. Nie ominiemy procedur od tak.
Powiedział maczając pióro w atramencie i pisząc coś na kartce.
- Pańska godność? I czy pan ich oskarża, czy ma jakieś dowody?
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: Szeklan Caved w 29 Maj 2016, 14:48:45
Jaszczur jedynie westchnął. Miał nadzieje że dostanie się od razu do dowódcy ale widocznie nie było mu to, tak szybko, pisane.
- Szlachcic Szeklan Caved, pan gmin Lafos, Vomin i Caten.
Po tych słowach dodał.
- Nie oskarżam ich o nic. Mam na nich dowody. Przeszukałem ich kanały, przy okazji wybijając kilku z nich, i znalazłem skradzione towary oraz ich notatki i mapy. Przepuścisz mnie teraz?
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 29 Maj 2016, 15:04:43
Dyżurny wszystko zanotował i z kartką zapukał do drzwi dowódcy. Uchylił lekko drzwi.
- Komendancie, pojawił się tutaj szlachcic Caved. Twierdzi, że zrobił porządek z tymi zasrańcami z kanałów.
-Ha, mówiłem, że jak się da nawet byle jaką nagrodę to problem sam się rozwiąże. Niech wejdzie. I pootwieraj okna, bo strasznie tu capi![/i]
Dyżurnik otworzył ci drzwi, byś mógł wejść do gabinetu.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: Szeklan Caved w 29 Maj 2016, 15:10:12
Jaszczur wszedł do pokoju dowódcy. Na jego widok ściągnął z głowy hełm biorąc go pod pachę. Po tej czynności skłonił się lekko jak to ma się w szlacheckim zwyczaju.
- Witaj komendancie. Mam dla pana ważne notatki i dokumenty odnośnie tej szajki.
Po tych słowach podszedł do stolika komendanta kładąc na nim swój hełm. Wsadził dłoń do kieszeni by wyciągnąć z niej mapę jak i notatki. Tak też uczynił. Wszystkie ważne, dla sprawy, dokumenty położył na stoliku. Hełm zaś zabrał ze stolika.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 29 Maj 2016, 16:19:46
Komendant uważnie przejrzał wszystkie dostarczone mu kartki.
-Przecież to się pokrywa z mapą ich wybryków. Na szczęście nie zdążyli wszystkiego zrobić. Ech, teraz pozostaje się skontaktować z Zuesh, żeby tam rozpracowali szajkę. ÂŚmierdzi mi to czymś grubszym. Przynajmniej tych tutaj mamy z głowy. A tobie należy się nagroda.[/i]
Powiedział i wyciągnął na blat 70 grzywien.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: Szeklan Caved w 29 Maj 2016, 16:46:12
Jaszczur popatrzył sie na sakiewkę z grzywnami. Założył hełm a sakiewkę odsunął na bok.
- Ja to nie dla pieniędzy robie, komendancie. O spokój chodzi. Użycz mi tylko kilku strażników. Chce wydostać te towary z kanałów i przekazać je marynarzą. Kilku z nich siedzi u Toma.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 29 Maj 2016, 17:02:17
-Tym już się sami zajmiemy. Mamy tu całą teczkę ze skargami na tą bandę. Będziemy wiedzieli komu co oddać. Wytłumacz mi tylko jak tam trafić, bo za każdym razem błądziliśmy po kanałach, albo któryś z nas dostawał bełta znikąd.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: Szeklan Caved w 29 Maj 2016, 17:04:49
- Jeśli chcesz tam trafić to zapraszam na wspólny spacer. Te kanały znam na własną rękę. - powiedział podchodząc bliżej drzwi.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 29 Maj 2016, 17:32:40
-Wyślę z tobą jednego strażnika i będzie po robocie.[/color]
Zagwizdał w palce i w gabinecie zjawił się jeden z żołnierzy.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: Szeklan Caved w 29 Maj 2016, 19:41:50
Jaszczur spojrzał na strażnika jakby chciał go prześwietlić. Patrzył na niego od stóp do głów. Wreszcie powiedział.
- Nadasz sie. Weź ze sobą dwie pochodnie. Ja będe czekać a ciebie przed budynkiem.
Po tych słowach odwrócił sie do komendanta kłaniając mu się na pożegnanie.
- Bywaj komendancie.
Po tych słowach wyszedł z budynku.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 29 Maj 2016, 20:04:59
A za tobą udał się wysłannik komendanta, wcześniej zabierając ze sobą dwie niezużyte pochodnie.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: Szeklan Caved w 29 Maj 2016, 20:10:40
Wraz z wysłannikiem ruszyli w stronę kanałów. Szybko mijali już zatłoczone ulice miasta Atusel do momentu aż dotarli do karczmy Toma. Od niej odbili w lewo w wąską uliczkę, na której końcu znajdowało się wejście do kanałów. Jaszczur przystanął obok kratki ściekowej. Schylił się chwytając mocno kratki odsuwając je na bok. Teraz można było wchodzić. Otarł o pancerz dłoń przy czym zwrócił się do towarzysza.
- Odpal pochodnie.
Ten posłusznie to zrobił. Po ich odpaleniu wziął jedną do ręki po czym wszedł do kanałów. Szedł jako pierwszy pokazując dobitnie wysłannikowi którędy trzeba iść aby dojść do starych posiadłości Bękartów. Po chwili wędrówki trafili do starego Bąka w którym składowane były wszystkie towary.
- To tutaj. W tych skrzyniach są wszystkie skradzione towary.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 29 Maj 2016, 21:06:56
Strażnik, przyświecając sobie pochodnią posprawdzał wszystkie skrzynki i przyznał ci rację. Oczywiście zauważył też trupa na środku sali.
- Przyjdziemy tutaj i zabezpieczymy towary. Trzeba też posłać po medyków. Po wstępnych oględzinach stwierdzam, że to była obrona własna. Wracamy.
Strażnik już zapamiętał drogę i tym razem to on ruszył przodem.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: Szeklan Caved w 29 Maj 2016, 21:08:46
A jaszczur słysząc słowa wysłannika skwitował to krótką odpowiedzią.
- Co ty chcesz tu ratować. Chyba że trupy. - powiedział pod nosem. Po chwili poszedł za nim udając się do wyjścia z kanałów a z nich prosto do karczmy Toma.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 29 Maj 2016, 21:16:35
- Ktoś musi się zająć tymi ciałami. Jeszcze przez nie wybuchnie zaraza i co będzie? To nie las, gdzie dzikie zwierzęta się nimi zajmą.
Dodał jeszcze przed rozstaniem. Trafiłeś do karczmy. Znajomi ci marynarze siedzieli i wsuwali śniadanie.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: Szeklan Caved w 29 Maj 2016, 21:33:48
Na ich widok rozpromienił się. Wiedział że dzisiejszy poranek będzie dla nich szczęśliwy. Przecież udało się odzyskać ich towary a także cenny, dla Cześka, medalik. Podszedł do ich stolika.
- Witam panów. Mam dla was bardzo dobrą wiadomość. Udało się odzyskać wasze towary. A dla ciebie Czesiek mam prezent.
To powiedziawszy sięgnął dłonią do kieszeni wyciągając z niego medalik.
- Proszę. On chyba należy do ciebie. - powiedział przekazując mu medalik.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 30 Maj 2016, 01:07:38
Czesiek był wyraźnie ucieszony odnalezioną zgubą. Wziął wisiorek w dłonie i go wyraźnie obejrzał.
-No, no. Dobra robota. Niestety, nie mamy pieniędzy, ale...
Zaczął grzebać w kieszeni i wyciągnął jakiś świstek.
-W Draconii takie przyjmują, nie wiem jak tu na Valfden. Może kiedyś skorzystasz.
Dostałeś jakiś talon.

//
Nazwa: Talon
Opis: Talon upoważniający do darmowej wizyty w domu publicznym i dostania dodatkowo nadmuchanego świńskiego pęcherza.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: Szeklan Caved w 30 Maj 2016, 17:14:03
Oczywiście odebrał talon od poznanego wcześniej Cześka uważnie go sprawdzając. Od razu się domyślił do czego mu się przyda. Nie wiedział tylko czy Melkior preferuje takie w swoim burdelu. Zgiął go na pół wkładając go do lewej kieszonki.
- Dzięki Cześku. Na pewno z niego skorzystam. - powiedział po czym dodał. - Na mnie już panowie czas. Wszystko co miałem załatwić, załatwiłem. Pomyślnych wiatrów!
Po tych słowach pożegnał się ze znajomymi z Draconii po czym udał się do wyjścia z karczmy. Poranek robił się powoli ciepły. Właśnie taką porę roku uwielbiał. Hemis było dla niego odwieczną zmorą, z wiadomych przyczyn. Szybko odnalazł wzrokiem swojego konia który zaczynał się już powoli niecierpliwić. Podszedł do szkapy, pogłaskał ją po pysku i szepnął do niej.
- Spokojnie, już wracamy do domu.
Po tych słowach odwiązał ją, wskoczył na grzbiet kierując się od razu na trakt prowadzący do Efehidonu. Po kilku długich godzinach, wymęczony, zajechał wreszcie do Efehidonu, na stary rynek, gdzie mieścił się punkt rekrutacyjny Bękartów.
- Cześć Samug. Robota skończona. Pozbyłem się tej szajki ratując naszą reputację. Dalszą częścią tej sprawy zajmie się straż miejska Atusel.
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 31 Maj 2016, 16:51:25
Dotarłeś bez żadnych przeszkód. Samug wysłuchał twojego raportu.
- No, przynajmniej nie musimy się tym już martwić. Dobra robota.

Wyprawa zakończona powodzeniem!
Szeklan chcąc ponownie dostać się do Bękartów musiał zdać test. Samug polecił mu rozwiązać problem szajki bandytów, która zrobiła sobie norę w kanałach w Atusel, starej siedzibie Bękartów. Szeklan pożyczył szkapę od Samuga i po pokonaniu przeszkody w postaci gałęzi na trasie Efehidion-Atusel dotarł do portowego miasta. Tam zasięgnął języka u marynarzy stacjonujących w karczmie i wyruszył na poszukiwania przestępców. Z racji tego, iż znał te kanały szybko ich odnalazł. Pierwszego, który stał na warcie obezwładnił i trzymał jako zakładnika, ale zabił w chwili, gdy ten wzniósł alarm i próbował uciec. Z kolejnym stoczył walkę, którą wygrał. Jaszczuroczłek przeszukał wtedy pomieszczenie i odnalazł skradzione towary. Ruszył dalej penetrować nory i spotkał tam trzeciego członka bandy, kunanina. Jego również pokonał i znalazł przy nim klucz do ich tymczasowej sypialni. Tam znalazł mapy i notatki. Po wyjściu z kanałów przekazał to wszystko straży miejskiej, która zajęła się resztą roboty. Następnie wrócił do spotkanych na początku marynarzy i zwrócił jednemu z nich skradziony wisiorek. Potem zostało mu jechać do Efehidionu, gdzie zdał raport Samugowi.


Nagrody:
Szeklan z Tihios
4 grzywny

Nazwa: Butelka z metanolem
Opis: Chłopie, nie pij tego!

Nazwa: Talon
Opis: Talon upoważniający do darmowej wizyty w domu publicznym i dostania dodatkowo nadmuchanego świńskiego pęcherza.

Talenty:
Szeklan z Tihios
Aktywność: 1 brązowy talent
Opisy: 1 srebrny talent
Walka: 1 brązowy talent, 1 srebrny talent

@Silion aep Mor
Tytuł: Odp: Rasher swe dziatki pozna - Szeklan
Wiadomość wysłana przez: Silion aep Mor w 31 Maj 2016, 17:02:10
//Wyprawa zaakceptowana!


//Szeklan z Tihios - stan talentów:

Brązowe talenty: 18
Srebrne talenty: 13
Złote talenty: 1