Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Podgrodzie / Odp: Dom Nawaara
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Szeklan Caved dnia 17 Wrzesień 2018, 19:41:55 »
- Dobra, będe czekał na wieści od Ciebie. - mówił, w tym czasie wypisując coś na kartce papieru.
- Trzymaj, to jest poręczenie ode mnie na wypadek gdyby ktoś sprawiał Ci kłopoty, czy to z gwardii, czy z Czarnych Kapturów.
Zawiniętą kartkę wręczył maurenowi. Zaraz po tym dopił swoją herbatę, zebrał swoje rzeczy i ruszył w stronę drzwi wcześniej żegnając się z Naawarem.
- Trzymaj się, na mnie już pora. Jakbyś coś potrzebował, to wal jak w dym.

Po tych słowach opuścił domostwo.

//Wręczam:

Nazwa: Poręczenie
Opis: Poręczenie wystosowane przez Szeklana Caveda. Jej posiadacz jest zwolniony ze wszystkich opłat oraz gwarantuje nie tykalność na terenie miast Certuza oraz Tihios.
2
Podgrodzie / Odp: Dom Nawaara
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Nawaar dnia 17 Wrzesień 2018, 16:50:51 »
- Dobrze będę mieć wszystko na uwadze, żeby nie spaprać roboty. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Mauren popijał dalej herbatę, zastanawiając się czy podjął słuszną decyzję, zgadzając się. Właściwie to czas pokaże! - Dam znać jak będę wyruszać, jakby co.
3
Podgrodzie / Odp: Dom Nawaara
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Szeklan Caved dnia 13 Wrzesień 2018, 21:13:03 »
- Z pieniędzmi zrobisz, jak będziesz uważał. Wiedz jednak, że na moją pomocną dłoń zawsze możesz liczyć. - oświadczył mu dość uprzejmie i po przyjacielsku. Wszakże mieli od teraz razem współpracować w tej jakże śliskiej sprawie piratów. - To chyba wszystko, co chciałem ci przekazać. Tylko uważaj na Siwobrodego, to cwana szuja, sam kiedyś był piratem. Czasami zdaża się mu jeszcze nie czysto grać.
4
Podgrodzie / Odp: Dom Nawaara
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Nawaar dnia 13 Wrzesień 2018, 19:40:38 »
- Umiem bez większych trudności. Powiedział prawdę. - Kupię swojego, ale wtedy nie zapłacę za wykonanie oręża dla mnie, także z tych 500 grzywien, które chcesz mi dać sobie je po prostu weźmiesz. Wyjadę jak tylko będę gotów skoro wszystko ustalone chyba, że coś jeszcze musisz dodać? Zapytał czy to wszystkie sprawy z jakimi przybył do niego Szeklan.
5
Podgrodzie / Odp: Dom Nawaara
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Szeklan Caved dnia 13 Wrzesień 2018, 05:24:27 »
- A umiesz jeździć konno? - spytał swojego rozmówcę popijając herbatę.
- Mogę użyczyć ci mojego konia, tylko będziesz musiał o niego dobrze dbać. Jeden zginął już w idiotyczny sposób. - mówił po czym dodał. - Dostaniesz wszystkie upoważnienia do pełnienia tej misji. W Certuzie masz stawić się u Siwobrodego, on już pokieruje cię dalej. Wszystko jasne?
6
Stare miasto / Odp: Herold [wypłaty z tytułu posiadania ziem]
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Melkior Tacticus dnia 10 Wrzesień 2018, 14:50:16 »
Butch przyszedł po pieniądze należne Funerisowi Venatio za jego własności ziemskie.

5 345 + 55 = 5 400 grzywien

Cerbin jak co tydzień przybyła do pałacu.
- Dzień dobry, jestem Cerbin, od pana Dravena i przybywam po jego pieniądze za ziemie Gear, Rudar i Feros.

7700g + 240g = 7940g

- Wypłacam
7
Podgrodzie / Odp: Dom Nawaara
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Nawaar dnia 08 Wrzesień 2018, 12:24:40 »
- Widzę, że i tak nie odciągnę Ciebie od tego pomysłu zatem zgadzam się, powiedzmy, że te 500 grzywien zostawię Tobie za wykonanie zamówienia, bo będę potrzebował środka transportu do Twych włości, ale od razu mówię, że jak coś pójdzie nie tak to, nie obwiniajcie mnie. Teraz sam popił sobie herbaty, czekając aż jaszczuroczłek powie coś jeszcze na temat sprawy.
8
Podgrodzie / Odp: Dom Nawaara
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Szeklan Caved dnia 07 Wrzesień 2018, 16:46:35 »
Jaszczur oczywiście bez słowa przyjął kubek z herbatą, i jak to miał w zwyczaju, wsypał do niej zawartość dwóch łyżeczek. Energicznie wymieszał ją i napił się z niej.
- Zapewniam Ci, że jesteś odpowiednim kandydatem do tego zadania. Swoją niezdarność możesz wykorzystać jako atut. Właśnie potrzebuje kogoś, kto najzwyklej wtopi się w tłum gwardzistów i zinifltruje go od środka. Jesteś do tego stworzony. - to mówiąc napił się po raz kolejny. - A o rozmowe z dowódcą się nie martw, wszystko będziesz miał załatwione. Na dodatek płace 500 grzywien za zlecenie.
9
Podgrodzie / Odp: Dom Nawaara
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Nawaar dnia 07 Wrzesień 2018, 12:23:02 »
Woda jeszcze nie doszła do siebie, więc na spokojnie mógł Szeklanowi odpowiedzieć na niecodzienną propozycję. - Rozumiem, że to włócznia?! Pewnie spełni moje oczekiwania zapewniam, co do zlecenia nie wiem czy podołam to musi być osoba, która umie się skradać i pozostać niezauważona ja za bardzo, nie potrafię takim być no i musiałbym porozmawiać z tym dowódcą. Skoro ma podejrzenia to na pewno zna imiona tych osób. Zostawił jaszczura na chwilę, żeby poukładał myśli i poszedł do kuchni po chwili, przyniósł dwa kubki herbaty oraz cukier różnych rodzajów. - Proszę się częstować.
10
Podgrodzie / Odp: Dom Nawaara
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Szeklan Caved dnia 07 Wrzesień 2018, 02:01:27 »
Jaszczur w tym czasie grzecznie się rozsiadł i zabrał za rozpakowywanie pakunku, kiedy gospodarz zajęty była parzeniem herbaty. Piękna włócznia posiadająca liczne złocenia oraz ornamenty pokazywała, że jej właściciel jest silny, waleczny oraz dostojny. Swoje arcydzieło oparło o ścianę i czekał na powrót Naawara. A kiedy ten tylko się zjawił, wskazał mu dłonią na włócznię.
- Zgodnie z zamówieniem. Włożyłem w nią wiele czasu i pracy. Mam nadzieję, że Ci się podoba. - po tych słowach przeszedł do sprawy, z którą też przyszedł do maurena.
- Otóż potrzebuje kogoś, kto by zgodził się zostać szpiegiem, na moich usługach, i wtopił się w szeregi mojej armii w Certuzie. Jeden z moich dowódców ma podejrzenia, że ktoś z armii spiskuje z piratami i planuje wielki skok na miasto. Musze ukrócić ten proceder a nie mam nikogo pod ręką do tego.

//Przekazuje:

Nazwa broni: Hastam Caved
Rodzaj: włócznia
Typ: jednoręczny
Ostrość: 35
Wytrzymałość: 40
Opis: Wykuty z 0,15kg czarnej rudy oraz 0,63kg drewna o zasięgu 1,5 metra. Jedna z unikalnej serii broni wykutych przez Szeklana Caveda. Posiada dodatkowe złocenia oraz trzon wyłożony wilczą skórą. Dodatkowo wygrawerowano na nim słowa w języku krasnoludów oraz herb rodu Caved.
Strony: [1] 2 3 ... 10
SMF 2.0.15 | SMF © 2011, Simple Machines
Enotify by CreateAForum.com

DarkBreak by DzinerStudio
Copyright 2005-2014 Tawerna Gothic - Oficjalny Polski serwis o grach z serii Gothic. Wszelkie prawa zastrzeżone.