Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Dział Wypraw / Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Warcisław dnia Wczoraj o 23:47:04 »
Warcisław w okresie wyprawy do Torgonu był praktycznie nieobecny. Zasadniczo wolał przemilczać takie kwestie, bo świadczyły o jego ewidentnej słabości, ale bał się krasnoludów. Krasnoludy to lud robotniczy, który z jednej strony znany jest z solidnej pracy cechowo-przemysłowej, ale z drugiej nie rzadko odwołuje się do alkoholu i przemocy. Rozstrzyganie sporów przez alkohol i przemoc to nie był świat Warcisława - nie odnajdywał się w takim sposobie argumentacji. Na jego szczęście, również pozostali uczestnicy wyprawy uznali, że nasze cele i pozycja społeczna na Valfden wykluczają bliższe kontakty z krasnoludami na ich ojczystej ziemi, w związku z czym nic nie stracił, zachowując bierność w Torgun. Co najwyżej, intrygowało go prawo spadkowe, o którym mówił Kazmir, w tym zagadnienie przedawnienia wezwania, które to pojęcie nie było mu znane z kultury prawnej Valfden. Uznał jednak, że pytanie się o takie rzeczy Kazmira to duże ryzyko, bo nie umie wyczuć jego humoru.
Ketofa to jednak zupełnie inny świat. To świat dzikiej natury - miejsce, w którym zastana cywilizacja Valfden, niekiedy zbytnio przekonana o swojej wyższości, zetnie się z podstawowymi prawami natury, które stosuje lokalny lud - starając się odrodzić po faktycznej zbrodni ludobójstwa i czystce etnicznej, jakiej dopuściły w Ketofie się wojska Ardenos. Tutaj przedstawiciele cywilizacji intelektu prawdziwie miłujący rozum mogli być jednocześnie nauczycielami i uczniami - uczącymi o możliwościach wykorzystania rozumu, ale i szukającym zapomnianych prawd w mądrości ludowej będącej prostą adaptacją praw natury w procesie rozumowania. Warcisław natomiast miał wielką ochotę uczyć o prawie i zgłębiać prawo. Uznał zatem, że warto się wybrać do Ketofy.
- Płynę z wami. - szybko zwrócił się do Melkiora i Kazmira, odpowiadając na swoje wewnętrzne rozważania.
2
Dział Wypraw / Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kazmir MacBrewmann dnia Wczoraj o 22:14:46 »
- Tak jest. Ja płynę. Odpowiedział i wraz z innym członkiem załogi zaczęli spuszczać szalupę na wodę. Potem zejdą do niej po drabince sznurowej.
3
Dział Wypraw / Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Melkior Tacticus dnia Wczoraj o 21:52:34 »
//Gdyby ktoś coś, opieram się na tym co jest na wiki. A jest trochę niedopowiedzeń  :(

- Wciągnąć żagle i rzucić kotwy. Wydał polecenie gdy znaleźli się dość blisko wybrzeża. Obserwował ląd przez lunetę, widział małe zamieszanie. - Cóż, chyba się nas wystraszyli, nie dziwię się. Kazmir szalupa. Kto płynie ze mną?
4
Dział Wypraw / Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Narrator dnia Wczoraj o 21:38:00 »
Nazajutrz. Trzynasty dzień Hemis Roku Pańskiego Trzydziestego czwartego Trzeciej Ery. Lub po prostu Piątek. Po śniadaniu. Wybrzeże Ketofy nie było tym czego się mogła spodziewać większość załogi. Upadek Asteroidy zrobił z klimatu kontynentu potwora godnego Otchłani. W tej części klimat był raczej podobny temu na Valfden. Niestety bagien i moczar w sumie tu nie było. Wypatrywano miasta. Ale po kilkudziesięciu milach morskich wypatrzono tylko skromną wioskę rybacką...
5
Dział Wypraw / Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Melkior Tacticus dnia Wczoraj o 21:13:32 »
- Możesz śmiało iść spać.
6
Dział Wypraw / Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Nawaar dnia Wczoraj o 21:09:46 »
- Coś mam robić czy poczekać? Jak nie to przygotuje sobie broń, bo nie wiadomo co nas tam może czekać.
Rzekł do Melkiora, bo krasnolud wyszedł już na pokład, szykują szalupę dla garstki osób.
7
Dział Wypraw / Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Imago dnia Wczoraj o 18:57:16 »
- Oh! - stęknął wampir widząc strażnika. - Jestem Gabriel Angelos, valfdenskiej sławy ekkerundzki degustator napojów wysoko procentowych. Na zlecenie Pana Muhmeda testuję jakość trunków tej fortecy. Wszak musi być najwyższych lotów dla dzielnej załogi - wyjaśnił, brzmiąc tak wiarygodnie jak tylko mógł. - Nie chciałby pan pomóc w degustacji tego oto wspaniałego trunku? Wasza pomoc byłaby doceniona - dodał, macając mieszek. Ukradkiem mrugnął Muhmedowi. Zbliżył się do strażnika, nie wykonując żadnych gwałtownych ruchów. W każdej chwili gotów był dobyć noża.
8
Dział Wypraw / Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kazmir MacBrewmann dnia Wczoraj o 18:35:05 »
- Dla nas obu kepiej by żył, i nie wiedział że zatłukli mu córkę. No nie bezpośrednio. Bo nawet nie kazałem, wampirzyca miała tylko zdobyć informacje. Pójdę przygotuje łódź na jutro. Wątpię byśmy natrafili na odpowiedni port. Napił się piwa i poszedł zająć się czymś.
9
Dział Wypraw / Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Melkior Tacticus dnia Wczoraj o 18:22:50 »
- Sędziwy wiek. Może jednakowoż żyć, albo mieć inne dzieci. Tak czy inaczej, Ketofa to nasz następny cel. Zapasy uzupełnimy w Nar Shartil. Zresztą, w razie czego Isgharskiej stolicy dowiem się może mniej ale... dowiem.
10
Dział Wypraw / Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Nawaar dnia Wczoraj o 18:10:57 »
Dziewiętnaście lat temu to mimo wszystko szmat czasu, ale zobaczymy czy krasnolud coś dopowie. Reakcja elfa mówiła sama za siebie, bo chyba sam nie dowierzał w pewne rzeczy z resztą nie on sam. Mauren dostał to co chciał czyli konkret, który starzec dożywa takiego wieku i jeszcze może pamiętać, zażyłości przed laty? Nadal nie wiedzą czy będą poszukiwać staruszka, ale to niech decyduje Melkior.
Strony: [1] 2 3 ... 10
SMF 2.0.15 | SMF © 2017, Simple Machines
Enotify by CreateAForum.com

DarkBreak by DzinerStudio
Copyright 2005-2014 Tawerna Gothic - Oficjalny Polski serwis o grach z serii Gothic. Wszelkie prawa zastrzezone.