Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Dział Wypraw / Odp: Test Kruka #40
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Szeklan Caved dnia Wczoraj o 21:28:33 »
Jaszczur stał przez pewien czas i uważnie przyglądał się całej sytuacji. Nie podobał się mu typek, któremu ewidentnie nie podobał się brak lewej ręki jaszczurki. Spojrzał mu prosto w oczy i przenikliwym wzrokiem czytał w nim jak na dłoni.
- Brak ręki nigdy nie świadczy o czyimś niedoświadczeniu. Nie jedną wojne przeżyłem i z nie jednej miski jadłem. - oświadczył stojącemu przed nim dryblasowi.
Dokończył by swój wywód ale zjawił się młodszy i zabrał ich do środka. Ruszył za Mohamedem.
2
Dział Wypraw / Odp: Test Kruka #40
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Mohamed Khaled dnia 08 Kwiecień 2020, 20:59:33 »
- Wiemy o tym - odezwał się ten starszy i łypnął groźnie okiem na dwóch przybyszy - spodziewaliśmy się jednak... hm... kogoś bardziej wykwalifikowanego i cóż... Prezentującego się nieco lepiej. - Jego oko zawiesiło się na kilka krótkich chwil na ramieniu - a raczej jego braku - u Szeklana, a później skierowało się na Mohameda, który z opaską na oku i bliznami na twarzy nie prezentował się jakoś nazbyt zwyczajnie. Mimo tego wzbudzał nieco większy szacunek - w większości dzięki stali którą nosił przy sobie.
- Proszę wybaczyć, panie. - Głos Mohameda w jednej chwili stał się twardy, chłodny i sztywny. Jego oko spoglądało obco na trójkę zebranych. - Co do kwalifikacji, o to się nie musicie martwić. Jestem.. Hm... Jednym z lepiej wyszkolonych członków. A mój przyjaciel - tu wskazał na Szeklana - w tej właśnie sprawie ma nabrać doświadczenia. Każdy od czegoś zaczynał.
- Ale to niedopuszczalne! Czemu nie wysłali waszego mistrza?! - warknął starszy.
Mohamed uśmiechnął się paskudnie.
- Mistrz, cóż... Właśnie przed wami stoi.
Staruszek na chwilę zamilkł.
- Prosze wybaczyć, panie...? - głos zabrał młodszy z mężczyzn.
- Prorok wystarczy.
- Proszę wybaczyć, panie Prorok. Nerwowe ostatnio czasy, ciężko nam zaufać obcym. Przejdźmy do środka, tam wyjaśnimy wszystkie szczegóły.
3
Dział Wypraw / Odp: Test Kruka #40
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Szeklan Caved dnia 08 Kwiecień 2020, 15:16:56 »
Zaraz po zeskoczeniu z wozu i pożegnaniu starca udali się w dalszą drogę, tym razem pieszo. Kamienna ścieżka, piękne widoki oraz kojąco cisza działała nie niego dziwnie łagodząco. Dopiero co rozbudzony ze snu przecierał co rusz oczy aby lepiej się obudzić. Świergolenie ptaków nie pomagało mu w tym w żaden możliwy sposób.
Mohamed wydawał się być nieobecny. Wreszcie nagły wybuch śmiechu zwrócił uwagę łuskowatego na swojego towarzysza. Ten, wskazując mu małą dziewczynkę w oknie uśmiechnął się i roześmiał.
- Mały szpieg, dobry agent z niej będzie.
Po dobrej chwili doszli do posiadłości. Wszyscy jakoś prezentowali się, tym bardziej Mohamed. A jak wyglądał Szeklan? No, w samej koszuli i spodniach przypominał raczej swoją pierwotną odsłonę jeszcze zamieszkującą podgrodzie - czyli jak bezdomny. Kurwa, a mogłem się jakoś lepiej ubrać.
- No, to chyba jesteśmy. - oświadczył mu cicho. Na widok stojących ludzi lekko się skłonił i przywitał.
- Witam, przybyliśmy spotkać się z właścicielem tego dworku. Przybyliśmy w pewnych... Interesach.
4
Panteon Bogów "Navigii Draco" / Odp: Kaplica Zartata
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Marduk Draven dnia 08 Kwiecień 2020, 10:59:03 »
Do kapitularza przybył anioł Zartata. Gładko i delikatnie, z gracją. Marduk zdjął hełm i ujął go pod pachę. Wkroczył do kaplicy, krokiem spokojnym, pełnym szacunku. Spuścił lekko głowę, jako wyraz respektu. Był teraz na teretorium wyższej siły. Znacznie wyższej od niego. Klęknął przed posągiem, po czym wyjął miecz z mithrilu z pochwy na plecach. Położył go na ziemi, po czym zdjął rękawicę. Dobył noża ze szkła ilusmirskiego. Zrobił nacięcie na dłoni, po czym skropił klingę oraz rękojeść swą anielską krwią.
- Na potęgę tego miecza przysięgam, że będę przez resztę mych dni wierny ideałom rycerza, Twego rycerza Zartacie. Będę strzegł niewinnych od krzywd, wspomagał słabszych przeciw mocniejszym oprawcom, oraz, że zawsze już będę stawiał czoła wszelkiej maści złu i nie spocznę, póki nie zgniotę go pod mymi butami, oraz nie wytnę w pień - mówił anioł, chcąc aktywować magiczne właściwości broni. Choć nie kierował nim egoizm skierowany w stronę miecza, lecz szczera intencja niesienia światła Zartata.

//Aktywuję właściwości:
Nazwa broni: Tygrys
Rodzaj: miecz
Typ: półtoraręczny
Ostrość: 25
Wytrzymałość: 30
Opis: Wykuty z 1,2 kg mithrilu o zasięgu 0,9 metra. Rękojeść obłożona została pręgowaną skórą tygrysa, same ostrze poprzecinane jest wzorami, które także przypominają takie pręgi. W miejcu, gdzie rękojeść przechodzi w ostrze widnieje zaś podobizna wyszczerzonej tygrysiej paszczy, z której wychodzi klinga. Dawniej ostrze te należało do do Leopolda zwanego Tygrysem - wojownika, który swe życie poświęcił walce z siłami zła i ciemności w imię Zartata. Nie wiadomo przez kogo klinga została wykuta, wiadomym jest jednak, że przesiąknięta została siłą dzielnego rycerza i błogosławieństwem samego boga światła. Broń jest błogosławiona. By użyć całej jej mocy, wymaganym jest by złożyć ofiarę ze swej krwi w imieniu Zartata oraz przysiąc wierność ideałom rycerskim i Zartatowi - chronić słabszych oraz niewinnych i stawiać czoła złu. Wówczas broń zyskuje swe właściwości, lecz tylko w ręce właściciela. W przypadku, gdy miecz zostanie podniesiony przez osobę, która nie złożyła przysięgi, traci on wszelkie właściwości, stając się zwykłym ostrzem z mithrilu do czasu odzyskania go przez prawowitą osobę. Z racji swej świętości miecz nie może zostać podniesiony przez istoty posiadające umiejętności witalność demona, wąpierz oraz pomiot zaświatów. W przypadku próby podniesienia, miecz zacznie parzyć. Prócz błogosławieństwa, broń daje też dodatkową siłę władającemu, dzięki czemu w obliczu przewagi, jaką jest pierwszeństwo ataku przeciwnika, właściciel miecza otrzymuje 1 dodatkowy finiszer w walce mieczem dopóki wróg posiadający pierwszeństwo żyje.
5
Dracoński teleport / Odp: Pomoc związana z grą
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Mohamed Khaled dnia 07 Kwiecień 2020, 21:05:59 »
W razie problemów bądź pytań pisz śmiało, ktoś z graczy z całą pewnością chętnie Ci pomoże! :D Witamy na pokładzie, towarzyszu, czy jak to tam szło :P
6
Dział Wypraw / Odp: Rozproszeni
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Melkior Tacticus dnia 07 Kwiecień 2020, 14:08:05 »
Za Egbertem zaś oowoli podążał konno Melkior.

//Przepraszam, nie wiem czemu opuściła mnie chcęć grania ;/
7
Podgrodzie / Odp: Dom Imago
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Imago dnia 07 Kwiecień 2020, 14:00:42 »
Wróciwszy z zakupów, wampir przelał krew z litrowego flakonu(jakich miał sporo) do świeżo kupionych fiolek. Po zapełnieniu trzech fiolek po 0,3l dopił resztę z flakonu.

//Otrzymuje:
3x 0,3l fiolka z krwią trola
1x pusty litrowy flakon
//Zostaje mi
17 litrów krwi trolla  w jednolitrowych flakonach
8
Dzielnica handlowa / Odp: Welissa [NPC] (kupiec: zioła, przedmioty codziennego użytku)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Marduk Draven dnia 07 Kwiecień 2020, 13:57:48 »
- Bry, poproszę trzy fioleczki po 0,3 litra.

890g - 3g = 887g

- Są twoje.
9
Dzielnica handlowa / Odp: Welissa [NPC] (kupiec: zioła, przedmioty codziennego użytku)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Imago dnia 07 Kwiecień 2020, 13:57:25 »
- Bry, poproszę trzy fioleczki po 0,3 litra.

890g - 3g = 887g
10
Dracońskie tunele / Odp: Fëanor Ihareg [NPC] (nauka umiejętności)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Feanor Ihareg dnia 07 Kwiecień 2020, 12:02:11 »
- Witaj ponownie nauczycielu. Staram się używać twej wiedzy, którą mi przekazujesz w dobrych celach. Możesz mi jednak pokazać coś, znacznie bardziej elementarnego w przetrwaniu? Jak upuszczać krew?

Upuszczanie krwi | Koszt: 300 grzywien

2bt - 1bt
2410g - 300g = 2110g

- Najważniejsze jest wyszukanie i odpowiednie ponacinanie żył. Podwieszenie ofiary w górze też może pomóc. Czas i grawitacja upuszczą krew... - zaczął tłumaczyć wampir.


Imago nauczony: Upuszczanie krwi, tracisz 1 brązowy talent.
Strony: [1] 2 3 ... 10
SMF 2.0.15 | SMF © 2017, Simple Machines
Enotify by CreateAForum.com

DarkBreak by DzinerStudio
Copyright 2005-2014 Tawerna Gothic - Oficjalny Polski serwis o grach z serii Gothic. Wszelkie prawa zastrzezone.