Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Dragosani

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 405
41
Dział Wypraw / Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« dnia: 23 Lipiec 2019, 19:37:07 »
- Heh - odpowiedział Drago i pomasował się po policzku jakby na wspomnienie czegoś. - No to ja wam z wieloletniego doświadczenia powiem, że krew dziewicza dobrowolnie darowana jest o wiele lepsza od siłą zabranej. I tutaj myślę, że obaj macie jako takie pojęcie o czym mówię. Jednak jeżeli kręci cię branie siłowe, to jednak osoby wprawione w walce są lepszą zwierzyną. Bo co to za wyzwanie upolować młode dziewczę? To nie zaspokoi bestii. Oczywiście jeżeli jesteś dzikim, to obchodzi cię tylko zaspokojenie głodu. I absolutnie nic innego.

42
Dział Wypraw / Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« dnia: 21 Lipiec 2019, 10:18:48 »
- Kodeks moralny już posiadasz - zaczął wampir. - To może ci pomóc, może nie, zależy od siły twojej woli. Gdy cię głód przyciśnie może obudzić się w tobie bestia. To nawet nie jest czysto wampirza natura. Głodni ludzie również są w stanie dokonać potwornych czynów. Wampiry po prostu odczuwają to bardziej. Dlatego muszą mieć silniejszą wolę, aby utrzymać bestię w ryzach. No ale ja ci mogę mówić o tym wiele, a w krytycznej sytuacji i tak możesz się poddać. Dlatego najlepiej byłoby, gdybyś wybrał się na północ, do Revar. Jeżeli przeżyjesz i wrócisz, to zrozumiesz do czego może doprowadzić zboczenie ze ścieżki kontroli. W sumie jest tam wiele jaskiń, to wszak góry. Więc nie trudno tam znaleźć tarlessty, więc i skóry można zdobyć. Teoretycznie mógłbym się nawet tam wybrać z tobą, właśnie dla tarlesstów.

43
Dział Wypraw / Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« dnia: 20 Lipiec 2019, 16:50:36 »
- Ja nawet nie będę komentował jak to dziwnie zabrzmiało - odparł Drago. - Chociaż na upartego coś w tym jest. Z czasem może nauczysz się jak skutecznie używać kłów w walce. I pazurów... i skrzydeł... - dodał z dość złowrogim uśmieszkiem. - Ale do tego jeszcze długa droga. Szkolenie fizycznych umiejętności to tylko połowa tej drogi. Ważny jest też umysł. - Popukał się po czole. - No chyba, że chcesz skończyć jako dzikus z północy. Byłem tam niedawno i nie polecam. Wielu ich tam wyrżnąłem, ale to wciąż zbyt mało.

44
Dział Wypraw / Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« dnia: 19 Lipiec 2019, 21:35:00 »
Dragosani sprawnie pozbawił dzika skóry, odcinając ją ostrym sztyletem od ciała. Trochę to zajęło. Nie był to proces, który należy popędzać, nawet dla osoby doświadczonej. Jeden zły ruch mógł zniszczyć skórę. Za to wiele ruchów precyzyjnych mogło sprawić, że skóra stawała się świetnym trofeum. W końcu wampir pozbawił dzika skóry. Usunięcie kłów było w sumie formalnością. Odłożył je na bok.
- Nie wiem jak się tym podzielicie i niezbyt nie to obchodzi, ale możecie to sobie wziąć. Teraz pora na mięso i krew! - I znów zabrał się do pracy. Najpierw upuścił nieco krwi do opróżnionego wcześniej przez Imago flakonu. Krew dzika do najlepszych nie należała, ale lepsze to niż nic. Na koniec zabrał się za mięso. Odciął kilka kawałków, które wydawały mu się najlepsze. Z jedzeniem śmiertelników miał kontakt, jednak sporadyczny. Nie mogło ono mu zastąpić krwi. Ale swoje wiedział.
- No to pora rozpalić ogień - powiedział i nakazał Imago, aby ten ułożył zebrane drewno w coś, co nadawałoby się na proste ognisko. Mógł do tego użyć runy albo magii demonicznej. Jego pioruny mogły podpalić suche drewno. Ale uznał, żę to byłaby lekka przesada. Dlatego użył normalnego krzesiwa. Rozbłysk iskier i chwilę później ognia, rozjaśnił najbliższą okolicę. Przyzwyczajone już do ciemności oczy musiały przywyknąć do światła.
- Ale jedzenie sobie zrobić musisz już sam - powiedział do Samira i zasiadł na swoim pniaku.

Pozyskuję:

- 0,3 litra krwi dzika
- 2m2 skóry dzika
- 2 kły dzika

45
Dział Wypraw / Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« dnia: 19 Lipiec 2019, 16:19:57 »
- I byś obudził się połamany. Nie polecam takiego sposobu - skomentował wampir. Następnie wstał. W jego dłoni pojawił się sztylet o ciemnej barwie, dobyty nie wiadomo skąd.
- Chcecie skórę i kły? - zapytał, kucając przy dziku. Obejrzał dokładnie ciało i odwrócił je na grzbiet. - Zawsze to kilka grzywien - dodał, zabierając się do pracy. Zaczął ostrożnie, lecz z niemałą wprawą rozcinać skórę.

Tymczasem Imago szukał chrustu. No i znajdywał gałęzie, patyki i inne takie.

46
Dział Wypraw / Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« dnia: 18 Lipiec 2019, 21:26:18 »
Imago nie dosłyszał nic więcej, gdyż wraz z ich nadejściem rozmowa urwała się. Jeżeli w ogóle miała miejsce. Obozowisko wyglądało tak jak je pozostawili. Wóz, konie i Dragosani siedzący na pniaku.
- Szybko wam poszło - stwierdził wampir, patrząc na upolowanego dzika.

47
Dział Wypraw / Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« dnia: 16 Lipiec 2019, 19:09:15 »
No i wzięli dzicze truchło, aby zaciągnąć je na miejsce ich prowizorycznego obozu. Trochę im to zajęło. Dzik był zwierzęciem ciężkim, jego ciało z pozoru nie aż tak wielkie, było zbite niczym krasnoludzka kupa. imago miał wrażenie, że większość tego ciężaru skupiona była w skórzanym worze dzika, który obijał mu się rytmicznie o nogi, gdy wampir niósł zwierzę. Powoli docierali na miejsce. Aż tak daleko to nie było. Czuły słuch wampira wychwycił cichy głos Dragosaniego, jak gdyby stary wampir z kimś rozmawiał.

48
Dział Wypraw / Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« dnia: 15 Lipiec 2019, 16:18:32 »
Dzik był samcem. Imago mógł to poznać po nabrzmiałym, skórzanym worze zwisającym pomiędzy tylnymi nogami zwierzęcia. Był to naprawdę imponujący wór. Sam dzik też był całkiem pokaźny, więc nawet dzięki swojej wampirzej sile Imago nie bardzo mógł go podnieść. Pewnie dałby radę go ciągnąć pojedynczymi zrywami.

49
Agora / Odp: XV uzupełnające wybory do Izby Lordów [GŁOSOWANIE]
« dnia: 15 Lipiec 2019, 16:07:55 »
Głosowanie dobiegło końca. Do Izby Lordów wchodzi Quinn. Gratulujemy.

50
Dział Wypraw / Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« dnia: 14 Lipiec 2019, 13:33:34 »
Dzik istotnie leżał kilkaset metrów dalej, w zarośniętym rowie. Krzaki były połamane i zakrwawione, co doprowadzało nieokiełznane jeszcze zmysły młodego wampira do szału. Ale dzik był martwy i w sumie gotów do oprawienia.

51
Agora / XV uzupełnające wybory do Izby Lordów [GŁOSOWANIE]
« dnia: 14 Lipiec 2019, 13:27:18 »

Nastał czas wyborów. Standardowo głosować może każdy, ale tylko jedną postacią. Głosowanie trwać będzie 24 godziny.

Aby oddać głos należy odpowiedzieć na kogo chcemy zagłosować i dlaczego. Należy pamiętać, że każdy gracz ma do dyspozycji jeden głos. Niezależnie od ilości posiadanych postaci głosy oddane z innych kont nie będą brane pod uwagę.Mohamed Khaled, rodu Khaled zgłasza swoją kandydaturę. Choć przyznaję, że jakiś czas nie grałem, od pewnego czasu znów wkręciłem się w klimat Marantu i chciałbym zrobić wszystko co w mej mocy by nam wszystkim grało się jak najprzyjemniej. A czuję, że przy pomocy Izby jest to możliwe.

Zgłaszam się, system znam bardzo dobrze i chcę tutaj podziałać by rozwinąć go nieco lepiej.

Ja też się zgłaszam. Mam projekt który sprawi że posiadanie statku w końcu będzie czymś więcej niż fanaberią, do dokończenia a nie chcę tego wrzucać do projektów graczy bo w kolejce są umki chyba 3 organizacji.

52
Dział Wypraw / Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« dnia: 13 Lipiec 2019, 17:12:24 »
Cos zakwiczało z krzaków i odbiegło w dal, łamiąc zarośla po drodze. Czyli Imago trafił, ale nie zabił dzika na miejscu. Zwierze zapewne odbiegło w szoku kilkaset metrów, aby paść gdzieś w rowie. Należało więc je wytropić, zanim coś innego się nim zainteresuje. Do nozdrzy Imago dobiegł ostry zapach krwi.

53
Dział Wypraw / Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« dnia: 13 Lipiec 2019, 12:29:20 »
Kształt poruszył się i zachrumkał. Jak dzika świnia. Albo dzik. Zwierz podniósł swój łeb i spojrzał prosto w oczy Imago. Jego pysk pomiędzy kłami ruszał się, dzik musiał coś jeść. Jednak gdy dostrzegł wampira zerwał się do ucieczki, szeleszcząc przy tym liśćmi krzaków. Oddalał się szybko na swoich grubych nóżkach.

54
Dział Wypraw / Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« dnia: 13 Lipiec 2019, 11:43:20 »
I tak oto dwójka zabójców poszła sobie do lasku, aby pobawić się swoimi bełtami. Dragosani zaś został przy wozie, w ciemności, aby w samotności robić to, co Dragosanie robią same w ciemności. Pewnie rozmawiał z głosami, które słyszał tylko on, czy coś.

Las był żywy i niespokojny, jak to lasy nocą. Po zaroślach biegały zwierzęta, ponad głowami maurena i wampira zahuczała sowa. Gdzieś tam w oddali słychać było jak coś większego biegnie przez krzaki, łamiąc gałęzie. Las dla Imago był pełen szarych kształtów, niezwykle wyraźnych w ciemności. Dla Samira był pełen, cóż... ciemności. Gdzieniegdzie tylko światło gwiazd i księżyców przebijało się przez chmury i drzewa.

55
Agora / XV uzupełnające wybory do Izby Lordów [ZGŁOSZENIA]
« dnia: 12 Lipiec 2019, 22:51:14 »
Z racji nieprzewidzianych zdarzeń wynikła potrzeba uzupełnienia składu Izby Lordów jednym członkiem. Prawo do kandydowania ma prawie* każdy obywatel Valfden, więc liczymy na mocne zainteresowanie tematem. Miejsce w Izbie Lordów daje wiele przywilejów, a także pełną możliwość wpływania na zmiany dotyczące całego Marantu. Kandydatów uprasza się o zapisanie w tym temacie, podając swoje imię, nazwisko i ewentualny ród, oraz treściwy powód, dlaczego to właśnie wy, macie zasiadać w Izbie.
* W wyborach może wziąć każdy obywatel Valfden, oprócz:
- skazanych, gdyż ich nieprawość może zaszkodzić państwu
- osób nieletnich, poniżej 20 roku życia, ze względu na brak doświadczenia
- osobom, którzy cieszą się obywatelstwem Valfden krócej niż miesiąc, niech lepiej poznają nasze państwo

Zgłoszenia trwać będą 24 godziny.

56
Dział Wypraw / Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« dnia: 12 Lipiec 2019, 18:45:31 »
- Jak ręka ci lata od marszczenia nietoperza, to serio może byc trudno o precyzję - burknął Drago. Od lat używał broni palnej i mimo jej wad, był jej zwolennikiem. Tego typu broń była przyszłością. Jeszcze długa droga zanim zastąpi łuki i kusze, ale wampir miał czas. Mógł poczekać i obserwować rozwój tej technologii. - No to idźcie sobie do lasku. Ja posiedzę tutaj i pomyślę.

57
Dział Wypraw / Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« dnia: 11 Lipiec 2019, 20:37:00 »
Drago wzniósł lekko ręce.
- Na mnie nie patrz - odparł. - Mógłbym ci co najwyżej pistolet pożyczyć, ale pewnie nie masz pojęcia jak się go używa. - Poklepał swój wierny pistolet, spoczywający w kaburze u pasa. - Ale masz rację, Samirze, dawniej spędziłem nieco czasu w łowczych chatach i nauczyłem się kilku sztuczek. Dziwny to był okres. - Zaśmiał się.

58
Dział Wypraw / Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« dnia: 11 Lipiec 2019, 16:42:18 »
Po smaku krwi Imago rozpoznał, że pochodziła z wilka. Raczej nie kosmicznego, co może byłoby nawet lepsze. Stary wampir przysiadł na pniaku. W pogłębiającej się ciemności był niemalże niewidoczny. A przynajmniej dla śmiertelnych oczu.
- Tak było od zamierzchłych czasów - powiedział. - Wampiry zawsze albo były arystokracją na szczytach zamkowych wież, albo potworami w mrokach jaskiń. Tak zawsze były przedstawiane. I nie bez powodu. Zarówno zdziczali, jak i wielkie i dumne rody, zawsze popełniały te same błędy. Popadanie w skrajność. - Westchnął. - Sam wpadłem kiedyś w tę pułapkę. Wpadł w nią Gunses i wielu innych. Teraz jednak rozumiem. Podczas gdy ucywilizowanie jest niezbędne we współczesnym społeczeństwie, wampir nie może lekceważyć swoich instynktów. Musi znaleźć równowagę pomiędzy rozsądkiem a dzikością. Perfekcyjny balans, jaki powinno mieć wszystko. - Zamilkł na chwilę.
- Zatem z planem powinniśmy zaczekać, aż zbierzemy więcej informacji. Teraz to byłoby gdybanie. Zbierzcie może trochę drewna. Rozpalimy ognisko. I nie jesteś głodny, Samirze? Krwi ci raczej nie dam, ale może coś by się złapało w lesie.

59
Dział Wypraw / Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« dnia: 09 Lipiec 2019, 16:44:14 »
- Czyż to nie wpisuje się do mitów o wampirach? - zapytał Drago. - Tak starannie podtrzymywanych przez Gunsesa w czasie świetności jego Sabatu. - Wampir pokierował konia w stronę brzegu rzeki, który był nieopodal. Uznał, że warto będzie tutaj dać odpocząć koniom. Zatrzymał wóz na skraju niewielkiej przestrzeni wolnej od drzew, o łagodnym brzegu prowadzącym do rzeki. Ni to plażyczka, ni to polanka, ot placyk ziemi graniczący z rzeką i otoczony drzewami. Nie wjeżdżał wozem daleko, aby go nie zakopać. Zatrzymał go na skraju placu ziemi i zeskoczył z wozu, aby uwolnić konie od zaprzęgu.
- Zostaniemy tu jakiś czas - powiedział. - Konie niestety nie są zwierzętami nocnymi, a ja wolę nie ryzykować, że zaczną się nam potykać o kamienie. A i wykorzystamy ten czas na sformuowanie jakiegoś planu. - Odpiął od pasa biegnącego w poprzek piersi niewielka butelkę owiniętą cienka skórą. Rzucił ją Imago.
- Napij się, bo coś blado wyglądasz.

60
Agora / Odp: XV wybory do Izby Lordów [DRUGA TURA]
« dnia: 09 Lipiec 2019, 16:22:52 »
Głosowanie dobiegło końca. Do Izby Lordów wchodzą:

- Nawaar
- Themo
- Shandris


Gratuluję zwycięzcom.

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 405
SMF 2.0.15 | SMF © 2017, Simple Machines
Enotify by CreateAForum.com

DarkBreak by DzinerStudio
Copyright 2005-2014 Tawerna Gothic - Oficjalny Polski serwis o grach z serii Gothic. Wszelkie prawa zastrzezone.