Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Dragosani

Strony: [1] 2 3 ... 405
1
Dział Wypraw / Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« dnia: 19 Sierpień 2019, 12:00:12 »
- Oczywiście, że tak - odparł drago z krzywym uśmieszkiem. - Za łatwo by było. Drzwi pilnuje trójka strażników. Tylu widziałem w jego wspomnieniach. Ale nie jestem w stanie powiedzieć, czy ktokolwiek jest na korytarzach. W sumie noc jest, więc większość załogi fortu może spać, albo rżnąć w karty, udając, że są na warcie.

2
Dział Wypraw / Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« dnia: 17 Sierpień 2019, 11:14:06 »
- Izaar! - powiedział ponownie wampir, kierując dłonią w stronę elfa. Ten grzecznie zasnął. Drago podszedł do niego i, niczym ojciec, wziął go na ręce. Przeniósł go na łóżko.
- Bo jeszcze wilka dostanie. Elfy są tak delikatne - mruknął wpół do siebie. Odwrócił się do towarzyszy.
- Muhmed jest w swoim gabinecie. Ten gabinet znajduje się dokładnie nad nami. - Spojrzał w górę, na sufit. - Tam go znajdziemy.

3
Dział Wypraw / Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« dnia: 17 Sierpień 2019, 11:09:41 »
Dragosani podszedł do śpiącego elfa i kucnął przy nim.
- Teraz się pewnie przebudzi, bo będę musiał go ugryźć - odpowiedział na pytanie. I to też zrobił. Przycisnął elfa do ziemi, coby nie uciekł, zatkał mu usta dłonią i wgryzł się w jego kark. Długouchy otworzył oczy, zaczął szarpać się i próbować krzyczeć, lecz uścisk wampira był dla niego zdecydowanie zbyt silny. Antares skupił się na wspomnieniach elfa, ukrytych w jego krwi. Widział obrazy, słyszał strzępy dźwięków. Filtrował je. Potrzebował tylko niektórych.

Rolled 1d2 : 2, total 2


Oderwał się w końcu od karku elfa. Ten się wciąż szarpał.
- Tylko krzyknij a zginiesz. Rozumiesz?  - powiedział do elfa ponurym tonem. Oczy długouchego rozszerzyły się ze strachy. Pokiwał głową. Wampir puścił go. Elf nie krzyczał, lecz szarpnął się o niemalże odskoczył do ściany. Było to o tyle zabawne, że leżał na ziemi, przez co wyglądał jak pstrąg trzepoczący się na trawie po wyciągnięciu z rzeki.
- Uosh izaar - zainkantował wampir, zanim elf zdążył zrobić coś więcej. Łucznik uspokoił się. Otępiał, jakby był pod wpływem jakiegoś transu.
- Teraz zapomnisz o tym, że zostałeś tutaj wciągnięty i ugryziony. Zapomnisz o tym, że nas widziałeś - rozkazał Drago.

4
Dział Wypraw / Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« dnia: 13 Sierpień 2019, 19:48:46 »
Imago wciągnął niewinnego elfa do sypialni siłowo, mimo że ten sam do niej wchodził. Następnie zaczął proces obezwładniania go. Niestety, obezwładnienie dorosłego, zdrowego mężczyzny to nie taka łatwa sprawa. Przewaga fizyczna była jednak po stronie wampira, to też elf nie bardzo mógł coś zrobić. Szarpał się tylko, próbując uwolnić, lecz nie zamierzał się uspokoić. Do czasu.
- Izaar - szepnął Drago i elf osłabł. Zwiotczał. I zachrapał. - Możesz go puścić - Drago powiedział do młodszego wampira.

5
Dział Wypraw / Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« dnia: 12 Sierpień 2019, 17:05:47 »
Dragosani złapał Samira za ramię i zaciągnął go do sypialni. Tam też się schował, coby nie być widzianym przez uchylone drzwi. Kroki zbliżały się, mamrotanie przerodziło się w zrozumiały szept.
- Se wymyślił gamoń jeden, bo tez nie mam co robić, noż kurza noga... - I tak, gdy Iamgo czaił się, żeby złapać przechodnia do drzwi, kroki zatrzymały.
- Co jest? - Dało się słyszeć głos. - Ktoś nie zamknął drzwi? To na co ja klucz brałem, noż kurza twarz... - I kroku znów zaczęły się zbliżać. Ów ktoś chciał najwyraźniej wejść do sypialni, gdzie już trzech facetów było.


// Statystyki na wszelki wypadek.

6
Dział Wypraw / Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« dnia: 12 Sierpień 2019, 10:33:02 »
Dragosani zakręcił nad głowami nieświadomych strażników i skierował się w drugą stronę. Mógłby wylądować i zdobyć ich krew, aby dowiedzieć się więcej, ale wolał też nie ryzykować alarmu. Tak więc zawrócił i poleciał do swoich towarzyszy. Ledwie zdążyli wyjść z sypialni. Wylądował i przemienił się w humanoidalną formę.
- Dalej jest patrol - szepnął. - Dość daleko, więc akurat o ten nie musimy się raczej martwić. Podsłuchałem rozmowę i wydaje mi się, że wiem gdzie jest Mohamed. W "sali rytualnej", jak to określił jeden z nich. To nie brzmi dobrze... Ale najpierw i tak trzeba dorwać Muhmeda.

Tymczasem Imago usłyszał kroki i ciche mamrotanie, jakby ktoś się zbliżał i bluzgał pod nosem. Dragosani zamilkł w tej samej chwili, patrząc w kierunku z którego dobiegały te odgłosy. Dobiegały zza zakrętu korytarza, po lewej stronie drzwi do sypialni. Nie było jeszcze widać kto to nadchodzi, był za rogiem, lecz zbliżał się.

7
Dracoński teleport / Odp: Pomoc związana z grą
« dnia: 11 Sierpień 2019, 21:15:25 »
To właśnie mówi ten zapis.

8
Dział Wypraw / Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« dnia: 11 Sierpień 2019, 17:11:37 »
Drzwi uchyliły się lekko, gdy Samir spróbował je otworzyć. Korytarz, w którym się one znajdowały, biegł w obie strony, po czym zakręcał (z obu stron). Na jednej z jego ścian zawieszony był metalowy świecznik, na którym spoczywała gruba świeca, dająca dygoczący blask płomyka. Okien nie było widać, może znajdowały się dalej.
Dragosani zaś, nie mając raczej nic więcej do powiedzenia, przemienił się w nietoperza. Ot tak, był wampir i nie ma wampira, a jest za to tylko mały nietoperz. Towarzyszyła temu niewielka chmurka ciemnego oparu, który natychmiast się rozwiał. Nietoperz wyleciał przez drzwi, przemykając szybko i bezszelestnie pod sufitem. Poleciał w prawo.

9
Dział Wypraw / Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« dnia: 10 Sierpień 2019, 11:46:14 »
Bezpośrednio przed drzwiami strażnika nie była. A przynajmniej Samir nic nie słyszał. Ot, jedynie odległe odgłosy, typowe dla fortu. Część z nich może była naprawdę odległa, niesiona przez kamienne ściany. Inne mogły być bliższe. To ciężko było stwierdzić. Dragosani podał jedną z mikstur Imago.
- Może się przydać - szepnął cicho, niemalże niesłyszalnie dla śmiertelnego ucha. - Zostań w okolicy i pilnuj aby nikt się tutaj nie kręcił. Jeżeli ktoś przyjdzie postaraj się go odciągnąć. Zabijaj w ostateczności i ukrywaj ciała. Tylko ostrożnie, tutaj masz miksturę niewidzialności. Nie działa ona długo, więc nie zmarnuj jej na głupoty. Jakby coś się zmieniło, przylecę jako nietoperz i dam ci znać.

10
Dział Wypraw / Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« dnia: 08 Sierpień 2019, 20:37:48 »
Pomieszczenie było puste. Ciche wejście Samira zdawało się nie przyciągnąć niczyjej uwagi. Za ciemnoskórym do komnaty wślizgnął się Dragosani. Rozejrzał się czujnie. Ot, nieużywana sypialnia. Wampir podszedł cicho do łóżka i położył na nim pakunek, który zabrał wcześniej z wozu. Otworzył go i gestem przywołał Samira. Wewnątrz były cztery mikstury. Po etykietach zabójca mógł poznać, że były to trzy mikstury niewidzialności i jedna trucizna z czarnego bzu.

11
Dział Wypraw / Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« dnia: 08 Sierpień 2019, 20:09:49 »
Przez szczelinę do tunelu wpadło bardzo delikatne światło. Ledwie dostrzegalne, lecz po mroku przejścia robiło różnicę. Zdawało się ono nie mieć źródła bezpośrednio w pomieszczeniu, do którego klapa wychodziła, lecz za drzwiami prowadzącymi do niego. Przebijało się pod nimi. Blask ognia, zapewne świec oświetlających korytarz.
W ciemności pomieszczenia Samir dostrzegł dwa krzesła, jakieś szafki i okryte kapa łóżko. Czyżby sypialnia? Łóżko było puste i zdawało się nie mieć pościeli. Tylko ta kapa, chroniące zapewne przed kurzem.

12
Dział Wypraw / Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« dnia: 07 Sierpień 2019, 11:01:57 »
Ruszyli ciemnym tunelem, Imago jako pierwszy, potem Samir i na końcu Dragosani. Stary wampir zasunął za nimi kredens, coby z zewnątrz ich przejście pozostało niezauważone. Mebel ów posiadał od strony ściany rączki, zapewne w tym właśnie celu. Dla wampir ustawienie kredensu na jego pierwotnej pozycji nie było trudne.
Cała trójka przeszła w milczeniu tunel. Samir nawigowany był przy pomocy wampirów. Samo przejście też trudne nie było. Nie było zakrętów, podłoże było względnie równe. Dotarli do końca tunelu. Tam, w ciemności, Imago dostrzegł drabinę prowadzącą do drewnianej klapy. Tam musiało być wyjście w forcie. Zza klapy nie dobiegały żadne dźwięki, nawet dla wyczulonych uszu wampira.

13
Dział Wypraw / Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« dnia: 06 Sierpień 2019, 22:22:38 »
- Przecież to krasnolud, nie człowiek... - odparł Dragosani i zatrzymał gestem Samira. - Lepiej będzie jeśli przodem pójdzie któryś z nas. - Kiwnął głową na Imago. Na siebie nie mógł kiwnąć głową. - Przecież nie będziemy tam zapalali pochodni, a ty w ciemności jeszcze wejdziesz na ścianę. Imago, chcesz posłużyć jako wykrywacz pułapek? Dostaniesz krwi, coby lepiej sobie poradzić - spojrzał na młodszego wampira. - Dojdziemy we trójkę do końca przejścia i sprawdzimy pomieszczenie, gdzie się ono kończy. W razie czego, zabezpieczymy je. - Wiadomym było, co miał na myśli. - Gdy będziemy mieli już jako tako bezpieczny przyczółek, trzeba będzie zlokalizować Muhmeda. W tym celu złapiemy jakiegoś strażnika i zobaczę co kryje jego krew. - Odpiął od paska jedną z fiolek z krwią. - Imago, pij - podał ją wampirowi.

Przekazuję:
- 0,3 litrowa fiolka z krwią dzika

14
Dział Wypraw / Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« dnia: 06 Sierpień 2019, 20:19:25 »
- Dobra, wyłaź - przemówił Dragosani, gdy upewnił się, że krasnolud jednak ich w pułapkę nie prowadzi. A jeżeli prowadzi, to nieświadomie, więc nie ma co go narażać. - Dalej pójdziemy sami. Dobrze się spisałeś.

15
Dział Wypraw / Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« dnia: 06 Sierpień 2019, 17:10:26 »
Dragosani poczekał cierpliwie aż brodaty karzełek poradzi sobie z większym od niego meblem. Nawet się przy tym nie zaśmiał, chociaż wyglądało to dość zabawnie. Kiwnął głową na ujawnione przejście. Krasnolud miał jeszcze jedno zadanie do wykonania. Pokazać na sobie, że przejście jest bezpieczne.

16
Dział Wypraw / Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« dnia: 06 Sierpień 2019, 15:40:21 »
Następne co poczuł Imago to uderzenie w tył głowy. Nadeszło absolutnie nie spodziewanie. To Dragosani zdzielił go otwartą dłonią. Nawet wyszkolone oczy Samira i krasnoluda ledwie mogły dostrzec ruch starszego wampira. Cios nie był mocny. Ot, miał tylko ochłodzić temperament Imago.
- Zachowaj profesjonalizm - pouczył krótko Drago. - Z ty zabieraj się do pracy. Nie mamy czasu na sparingi i inne fochy. I też nie po to was wynająłem.

17
Dział Wypraw / Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« dnia: 04 Sierpień 2019, 17:07:35 »
Drago ruszył za krasnoludem. Nie rozglądał się, sprawdzając czy ktoś ich nie obserwuje. To byłoby dziwaczne zachowanie, zwracające uwagę. Ufał swoim innym zmysłom, wiedząc że w razie czego, dowie się o potencjalnych świadkach na długo przed jego towarzyszami. Szedł więc za zgryźliwym brodaczem przez pogrążone w mroku podgrodzie. Tak odmienne od tego z Efehidon, lecz jednocześnie w wielu aspektach podobne. Dotarli w końcu do budynku, w którym ukryte było tajne przejście.
- Dobrze - skomentował wampir. Kiwnął głową na kredens. - Więc odsuń to i wejdź pierwszy. Gdy będę pewien, że nie prowadzisz nas w pułapkę, będziesz mógł sobie pójść.

18
Dział Wypraw / Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« dnia: 04 Sierpień 2019, 14:04:45 »
- ... - Dragosani skomentował żart krasnoluda. - To teraz pokażesz nam gdzie jest wejście. - Spojrzał na Samira i Imago. - Potrzebujecie jeszcze czegoś? Jeśli nie, to można spróbować dostać się do środka. Noc zapadła i przez całe Hemis słońce nie wróci, idealna pora na polowanie.

19
Stare miasto / Odp: Herold [wypłaty z tytułu posiadania ziem]
« dnia: 04 Sierpień 2019, 13:08:44 »
Do herolda przyszła Visenya. Od dawna nie odbierała pieniędzy za włości króla. Był to pierwszy raz od wielu lat.
- Dzień dobry - powiedziała. - Chciałam odebrać należności za ziemie posiadane przez króla Dragosaniego. W skład jego ziemi wchodzi księstwo Efehidon, gmina Efehidon, gmina Tykon i gmina Weqru. Razem to będzie 745 denarów. 

832 denary + 745 denarów = 1577 denarów

20
Dział Wypraw / Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« dnia: 04 Sierpień 2019, 13:05:08 »
- Tak, krwawy deser - Drago zaśmiał się krótko. -  W sumie wtedy nie trzeba byłoby się przejmować skrytym działaniem. Ale nie, nie warto. To jak, wiesz coś o drugiej stronie tego przejścia? - ponaglił krasnoluda.

Strony: [1] 2 3 ... 405
SMF 2.0.15 | SMF © 2017, Simple Machines
Enotify by CreateAForum.com

DarkBreak by DzinerStudio
Copyright 2005-2014 Tawerna Gothic - Oficjalny Polski serwis o grach z serii Gothic. Wszelkie prawa zastrzezone.