Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Melkior Tacticus

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 223
41
Dział Wypraw / Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« dnia: 14 Grudzień 2019, 22:59:08 »
Ignorancja, pobudzona strachem i brakiem wiedzy. Typowe. Pokręcił głową. Wrócił na swoje miejsce. Melkior milczał. W dzisiejszych czasach wystarczy wywrócić oczy i polizać zakrwawiony kawałek srebra by zostać uznanym za opętanego? Ktoś tu pomylił sztuczki i wiedzę z mistycyzmem. Chociaż... może szaman z nimi grał. Bawił się wykorzystując ich niewiedzę i nikt na prawdę nie wiedział ile w tym było magii. Elf dostrzegł w kącie inny kostur. Zielony kryształ, elfie zdobienia. Był znajomy...

42
Dział Wypraw / Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« dnia: 14 Grudzień 2019, 22:27:40 »
Demony? Podszedł do Warcisława który chyba przegiął. To zrobił mi demon. A to drugi. Pokazał mu okaleczoną rękę, a potem wyjął sobie... oko. Miał szklane. Ignorancie jak śmiesz mnie posądzać o opętanie! I jeszcze nazywa mnie człowiekiem...

43
Dział Wypraw / Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« dnia: 14 Grudzień 2019, 22:17:23 »
Skubany albo czytał mu w myślach, albo z wyrazu twarzy. - Nie, nie mogę. Nie bez pewności że on jeszcze oddycha. Albo któreś z jego ewentualnych dzieci.
Twój towarzysz powiedział że szukacie tu wiedzy i oświecenia. Jedno na pewno dostaniecie. Zdajecie jednak sobie sprawę że nie mamy zaufania do obcych.

44
Dział Wypraw / Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« dnia: 14 Grudzień 2019, 21:57:34 »
Uwielbiał metafory. W myślach przewrócił oczyma.
- Jestem Melkior Tacticus, przybywam z Valfden. Podróżuję śladami przeszłości ojca, szukam informacji o starych czasach. Z zeszłej Ery. Szukam kogoś z gildii czy też klanu Łowców Głów. By udzielił mi informacji o człowieku imieniem Boba Fett. Zapadła cisza. Wódz spojrzał na szamana.
- Kim ty jesteś.
Jesteś za młody Remros by wiedzieć. Odezwał się szaman. Sięgnął do paska po sztylet. Daj dłoń elfie, a zaraz się przekonamy czy myślę to co myślę.
Melkior popadł w konsternację, wampirem szaman nie był. Innych metod nie znał. Więc albo to "rytuał" by nadać sytuacji napięcia i on po prostu zna ród Aragorna. Który wedle swych opowieści, rodowych kronik i opowiadań Ashoga zwiedził cały kontynent. Sam, z bratem (wujem Melkiora) - a ten nie kłamał - czy z Kruczym Bractwem. A no i przecież "kochany" tatko "był" Samotnym Łowcą. Do czasu aż zdobył od nich cenne dane dla Kruczego Bractwa. A może i szaman użyje magii. Kto wie. Zdjął rękawicę. Podał dłoń, szaman ją naciął a potem polizał zakrwawiony sztylet. I na chwilę jakby odpłynął...

45
Dział Wypraw / Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« dnia: 14 Grudzień 2019, 21:29:19 »
- Nie mam pojęcia. Powszechnie to się uznaje za państwo. Nie znam ich obyczajów, praw, nic nie wiem.

46
Dział Wypraw / Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« dnia: 14 Grudzień 2019, 16:06:05 »
Wioskę zbudowano na palach, raczej z obyczaju niż faktycznej potrzeby. Osiem chat z drewna i gliny. Proste drewniane molo rybackie. I komitet powitalny w postaci sześciu turdnaszan uzbrojonych w włócznie i odzianych w skóry czy tam łuski lwa morskiego. Nie reagowali gdy łódź dobiła do nabrzeża i gdy wysiedli z niej. Płazy nie wyglądały groźnie, raczej biednie. Gdyby doszło do starcia Valfdeńczycy nie mieliby problemu. Nie przyszli tu jednak walczyć, a tropić duchy. Ktoś mógłby powiedzieć że Melkior ciągnie za ogon kilka srok. Ale on po prostu korzysta z okazji by pomóc sobie w sprzątaniu po ojcu. Torreno był niebezpieczny. A teraz nadarzyła się okazja do zdobycia istotnej informacji. W końcu gdy stanęli na pomoście jeden z wojowników doń podszedł.
- Czego tu. Mówił wspólnym, ale przychodziło mu to z trudem, równie dobrze mógł być niezadowolony jak i mieć problem z wymową. Choć po dokładnym przyjrzeniu sie Melkior dostrzegł blizny i stare rany na twarzy wojownika.
- Jestem Melkior Tacticus, przybywam z Valfden. Jestem wraz z załogą drodze do Varrok, sprawy związane z przodkami, honorem i porządkowaniem pewnych spraw. W Ketofie zaś szukam informacji. O Łowcach Głów. Gdy padły ostatnie słowa czterech młodych turdnaszan zadrżało. Ze strachu? Ekscytacji?
- Przeżyłem wojna, czystki, niewola. Klug wiela widział. Ale elf, krasnolud, dwa ludzie i ork pytający i szukający o nasze tradycje? Nie. Wydał z siebie dziwne dźwięki, turdnaszański język zapewne czy tam dialekt. Wojownicy odeszli. - [i]- Za mną do wodza. On i szaman móc pomóc.[/i]

47
Dział Wypraw / Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« dnia: 13 Grudzień 2019, 21:52:34 »
//Gdyby ktoś coś, opieram się na tym co jest na wiki. A jest trochę niedopowiedzeń  :(

- Wciągnąć żagle i rzucić kotwy. Wydał polecenie gdy znaleźli się dość blisko wybrzeża. Obserwował ląd przez lunetę, widział małe zamieszanie. - Cóż, chyba się nas wystraszyli, nie dziwię się. Kazmir szalupa. Kto płynie ze mną?

48
Dział Wypraw / Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« dnia: 13 Grudzień 2019, 21:13:32 »
- Możesz śmiało iść spać.

49
Dział Wypraw / Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« dnia: 13 Grudzień 2019, 18:22:50 »
- Sędziwy wiek. Może jednakowoż żyć, albo mieć inne dzieci. Tak czy inaczej, Ketofa to nasz następny cel. Zapasy uzupełnimy w Nar Shartil. Zresztą, w razie czego Isgharskiej stolicy dowiem się może mniej ale... dowiem.

50
Dział Wypraw / Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« dnia: 13 Grudzień 2019, 17:06:53 »
- Co kurwa? Jedyne co potrafił powiedzieć. - Nie wspominałeś. Wyjaśnij.

51
Dział Wypraw / Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« dnia: 13 Grudzień 2019, 14:08:23 »
- Nie powiedziałem że nie popłyniemy do Isgharu, więc nie insynuuj mi że kłamię. Musimy uzupełnić gdzieś zapasy.

52
Dział Wypraw / Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« dnia: 12 Grudzień 2019, 21:44:51 »
- Tak, mówiłem że szukam plemienia związanego z Łowcami Głów. I informacji o Fetcie. Fećcie... Nie wiem jak się odmienia nazwisko Fett. Najlepszy Samotny Łowca swych czasów, wiem że oni wciąż istnieją mimo upadku Aldaaru, ich państwa. Chodźmy pod pokład. Poszli i zasiedli przy ławie. - Fett szukał mojego ojca od upadku Mgły, ale nigdy się nie spotkali. Być może Fett wiedział coś o Torreno. Coś co pomoże go pokonać bez konieczności podróży na pierdolony księżyc. Od tego co się dowiem od turdnaszan zależy czy po Varrok wrócimy od razu na Valfden, czy nie.

53
Dział Wypraw / Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« dnia: 12 Grudzień 2019, 16:52:53 »
- Nawaar powiedział w zasadzie wszystko, dodam jeszcze Kazmir że jesteśmy szlachcicami valfden. A ja Podskarbim Koronnym! Kurwa! Nie możemy robić takich rejz. Ja nie mogę, nie po to wypruwam se żyły by odzyskać to co moja rodzina utraciła. Nie. I koniec. Mirzak, kurs na Ketofe.

54
Dział Wypraw / Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« dnia: 12 Grudzień 2019, 14:28:51 »
- Od razu mówię nie, na cokolwiek zaproponujesz. A ja wiem co ty chcesz zrobić. Powiedział i dał rozkaz do odpłynięcia, nie chciał ryzykować incydentu dyplomatycznego albo wojny. On był ostrożny. A Kazmir... chciał pewnue zrobić rozpierdziel.

55
Dział Wypraw / Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« dnia: 12 Grudzień 2019, 13:57:04 »
Melkior wyszedł z kajuty, ubrany w zbroję. Tylko po to by wyglądać i robić wrażenie. Szedł w stronę trapu gdy po nim już wdrapywał się siwy krasnolud z sporą teką papierów.
- Gdzie kapitan? Spytał.
- To ja.
- Torgrim aep Gromir, celnik. Skąd przybywacie?
- Melkior Tacticus, jesteśmy z Valfden. Nie wiozę ładunku, jestem w drodze do Varrok. Jeden z członków załogi Kazmir MacBrewmann ma sprawy w Arbington i...
- To czy wieziecie ładunek sami sprawdzimy. MacBrewmann? No to ten, macie dobę na opuszczenie Torgonu. Dziękuję i przepraszam...

56
Pałac / Odp: Sala Tronowa [audiencje, skargi, propozycje]
« dnia: 09 Grudzień 2019, 22:18:48 »
- estem Samara, służka Podskarbiego. Przyszłam po dietę. Panie Lucjuszu.


8940+280=9220

57
Stare miasto / Odp: Herold [wypłaty z tytułu posiadania ziem]
« dnia: 08 Grudzień 2019, 19:46:28 »
- Jestem Samara, przychodzę w imieniu pana Tacticusa po jego 720 grzywien z tytułu posiadania dystryktu Peran oraz gmin Kallar i Javemir.

8220+720=8940

Wypłacam.

58
Dział Wypraw / Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« dnia: 04 Grudzień 2019, 12:51:45 »
Rano gdy wszyscy zebrali się na śniadaniu, najedli, pogadali i tak dalej, ruszyli do portu. Wszak nie było sensu dłużej tu siedzieć bezczynnie. Nie taki był plan i cel podróży. Melkior nie był na wakacjach. Zaokrętowawszy się odpłynęli około południa. W stronę Torgonu, tę częć leżącą po północnej stronie Kontynentu.

59
Dział Wypraw / Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« dnia: 02 Grudzień 2019, 13:31:55 »
- Udany tekst. Ale myślę że podpisanie tego zrobimy jednak z pompą, tak oficjalnie. Jakieś święto czy coś. Dragosani bardzo się ucieszy. Zaśmiał się, wstał od stołu i z Warcisławem poszli zanieść dokument do archiwum na przechowanie. - Zajmę się tym po powrocie, Anna obejrzy to sobie potem by wiedziała co podpisuje. Późno jest, myślę że jutro w takim razie ruszamy dalej.

60
Dzielnica obywateli / Odp: Dom WaTu
« dnia: 01 Grudzień 2019, 11:29:04 »
Kurier zostawił skrzyneczkę z podziękowaniami i 500 grzywnami

8720-500=8220g

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 223
SMF 2.0.15 | SMF © 2017, Simple Machines
Enotify by CreateAForum.com

DarkBreak by DzinerStudio
Copyright 2005-2014 Tawerna Gothic - Oficjalny Polski serwis o grach z serii Gothic. Wszelkie prawa zastrzezone.