Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Melkior Tacticus

Strony: 1 [2] 3 4 ... 223
21
Dział Wypraw / Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« dnia: 21 Grudzień 2019, 21:45:17 »
- Poczekam co powie Warcisław, ale ja bym ich oddał maurenom w Nar Shartil. Byłby spokój. No i mamy powód, zaatakowali ich ziemie. Tak, nas też. Ale płyniemy do Varrok, załoga musi być skupiona na kierowaniu statkiem nie na pilnowaniu jeńców. Powiedział siedzący za biurkiem Melkior.

22
Dział Wypraw / Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« dnia: 21 Grudzień 2019, 18:29:18 »
- Nie, nie czeka. To sprawy klanów. Nie moje Ashog. Jedziemy do Ur Goth, biore to co zostało z Arsila i wychodzę. Nie interesują mnie proroctwa i przepowiednie. Ani kilkusetletnie zatargi klanowe. Mirzak! Wznowić kurs! Na pełnej kurwie, chce jeszcze dziś być w porcie! I przyprowadźcie do mnie Warcisława i Kazmira. Wydał polecenia nerwowym tonem i poszedł do kajuty.

23
Dział Wypraw / Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« dnia: 21 Grudzień 2019, 14:33:33 »
//Oczywiście

- Aha, dzięki. Odparł Nawaarowi i przeszedł na Smoka.

24
Dział Wypraw / Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« dnia: 21 Grudzień 2019, 11:38:34 »
Melkior wziął mapy i dziennik. - Kurwa. Nie dość że orczy, to jeszcze szyfr. Powiedział pzeglądając dziennik. Znał trochę mowę orków, w jego pracy warto znać języki i dialekty. Ale to tutaj? To był bełkot. Zwinięte w rulon mapy trzymał pod pachą.
- Ashog, zerknij. Podał mu dziennik.

25
Dział Wypraw / Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« dnia: 20 Grudzień 2019, 21:08:02 »
- Ashog! Nie bądź taki. Grzecznie poprosił a potem odparł maurenowi - Jak kupcy i farmerzy mają bronić się przed najazdem wyszkolonych morderców? Srak. Sam bym nie podjął się abordażu gdybym nie przerzedził ich załogi z armat. Poszukaj klucza do kajdan w kajucie ich wodza, i ich uwolnij. Daj jeść i tak dalej. Co znajdziesz jest twoje, z wyjątkiem map i innych papierów. Westchnął. - Bosman!
- Tak sir?
- Orków do brygu.
- Rozkaz sir.

26
Dział Wypraw / Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« dnia: 20 Grudzień 2019, 18:36:46 »
W ładowni zaś Nawaar znalazł trzydziestu wystraszonych niewolników. Głównie maurenów. Zaś do elfa odezwał się jeden z orków.
- Nie mamy bosmana, nie jesteśmy piratami elfi kundlu. Wiesz kogo zabiłeś?
- Pewnie kogoś ważnego...
- Piierworodnego syna Groga wodza Srebrnych Księżyców. Ale Grug syn Groga cię nie docenił. Nie obawiaj się, inne statki cię dorwą!
- Nie, bo je po prostu zatopię. Z dystansu. Wasze zbytnie poczucie pewności siebie jak zwykle dało więcej niż bym chciał. Dziękuję. Teatralnie dodał na koniec, równie teatralnie się kłaniając.
- Wy elfy...
- Właściwie to jesteśmy z Valfden. Może je zobaczysz, bo nadal nie wiem komu was oddać by było bardziej humanitarnie.
- Jak? Twój ojciec miałby dość jaj by nas zabić i pozwolić honorowo...
- Słowo klucz. Mój ojciec. Kim ty jesteś?
- Zarg Wódz w Boju Gruga.
Elf myślał chwilę intensywnie.
- Torreeno?
- Owszem, acz nie tylko. I zanim spytasz... trzy tysiące złotych monet i ziemia na Doral.
- Coraz mniej dają za moją głowę. Co robie źle?

//Nawaar, możesz pisać że słyszałeś rozmowe po opuszczeniu ładowni

27
Dział Wypraw / Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« dnia: 20 Grudzień 2019, 10:10:52 »
- No przecież ich nie rozstrzelam. Warcisław by tego nie przeżył i pewnie czekałby mnie proces o zbrodnie wojenne. Zdjął hełm, jeńców ustawiono w rządku na pokładzie brygu. - Przed konstytucją po prostu bym ich sprzedał do niewoli, ale że teraz jesteśmy "cywilizowani" to też nie mogę. Sprawdzić ładownie. Stanął przed jeńcami.
- Albo i rozstrzelam. Ktoś z was jest może bosmanem? Czy jego też zatłukłem. Zwrócił się do jeńców. - Mcie pecha, bo mój kraj nie określa co mogę z wami zrobić, więc radze gadać. Panowała cisza. - Ehhh. Wy orkowie. Podszedł i przyłożył miecz do gardła jednego z nich. - Mów!

28
Dział Wypraw / Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« dnia: 19 Grudzień 2019, 20:51:54 »
Elf namierzył kapitana, wielkiego orka z paskudną mordą i w dodatku z czymś pomiędzy melanizmem a bielactwem. Przypominał szachownicę. Lord Komandor ruszył na mostek galery, jego pancerz tłumił odgłosy z zewnątrz, oraz przypadkowe uderzenia toporów. Melkior bowiem szedł, siekąc na lewo i prawo półtoraręcznym Narsilem i osłaniając się tarczą. Na deskach leżało przynajmniej pięciu rannych piratów na jego szlaku. Wszedł na mostek i tam zmierzył się z kapitanem. Ork zaczął, uderzył oboma toporami. Elf przyjął na tarczę jeden, drugi sparował mieczem i chwilę tak stali aż baron wykonał obrót w prawo przybliżając się do orka i waląc go tarczą w ryj. Ork się cofnął, i odsłonił na tyle by otrzymać pchnięcie w bebechy. Upadł na kolana a sekunde później elf go ściął. Złapał jego łeb.
- Wasz kapitan nie żyje! Poddajcie się! Przekrzykiwał walczących trzymając łeb orka lewą ręką.

15x https://marantwiki.tawerna-gothic.pl/index.php/Ork_Bandyta

Rolled 1d2 : 1, total 1


//Jak wypadnie 1 to się poddali. Zabiłem 1, reszte załoga

29
Dział Wypraw / Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« dnia: 19 Grudzień 2019, 10:06:17 »
Dopiero gdy oba okręty znalazły się na dystansie stu metrów orkowie wystrzelili salwę z nielicznych ocalałych armat. Kule lekko uszkodziły kadłub Smoka, oczywiście ponieśli straty.  Na pięćdziesięciu metrach Melkior kazał oddać pełną burtową salwę. Trzydzieści dwie armaty na prawej burcie huknęły masakrując galerę, większość załogi z dolnego deku a szrapnele niemal wykończyły tych na górnym. Smok złączył się z galerą. Zaczął się abordaż.

30x https://marantwiki.tawerna-gothic.pl/index.php/Ork_Bandyta

30
Dział Wypraw / Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« dnia: 18 Grudzień 2019, 16:50:36 »
- Ognia! Moździerz wypalił, pocisk po kilku sekundach lotu trafił galerę. Roztrzaskując fragment dziobu, niszcząc przy tym artylerię na dziobie. - Pościgowe ognia i przeładuj! Wystrzelone kule łańcuchowe poleciały prosto w cel, jedna roztrzaskała kilka par wioseł, druga ścięła maszt. Orkowie wciąż nie mogli strzelać, byli po za zasięgiem. Ale za to Smok miał. Kolejna salwa pościgówek - tym razem czterech - roztrzaskała całą burtę sprawiając że galera straciła manewrowość.
- Pozycja do abordażu!

31
Dział Wypraw / Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« dnia: 17 Grudzień 2019, 19:24:31 »
Dźwięki dzwonu okrętowego, krzyki i bluzgi zbudziły Melkiora, ktoś wpadł do jego kajuty oznajmiając alarm.
- Szykować moździerz. Kiedy będą w zasięgu?
- Za godzinę sir.
- Świetnie. Zaraz przyjdę. Elf dokończył ubieranie zbroi, skoro była okazja to chciał rozładować stres na przynajmniej jednym kretynie porywającym się na cholerny galeon. Owszem, możliwe że szykował się niepotrzebnie bo może - może - trafią galerę za pierwszym razem. A że pocisk z moździerza leci po łuku to przebije jej pokład na wylot i zatopi. Ale niestety. Stanowisko moździerza nie ma obrotowej platformy i trzeba celować całym okrętem. A to... wygodne nie jest. Wyszedł z kajuty, wszedł na kasztel rufowy.
- Luneta. Powiedział i spojrzał przez podany mu sprzęt. - Zredukować żagle o połowe, ster pi... cztery stopnie  na bakburte i wyrównać. Moździerz?
- Gotowy sir!
- Pościgowe?
- Jedynka i dwójka gotowe!
- Czekać na rozkaz!

32
Dział Wypraw / Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« dnia: 16 Grudzień 2019, 16:58:15 »
Krzyki Warcisława było słychać w kajucie. Elf zdjął pancerz. Zrzucając go na podłogę. Głośno westchnął. Na biurku leżał list, karteczka i butelka wina. Merith chyba czytał w myślach albo wiedział że będzie miał ochotę się napruć i przespać aż do Nar Shartil. Otworzył wpierw zapieczętowany list. Wieści były nieciekawe, a informacje żadne. Merith próbował wyciągnąć od szamana co wie, ten jednak chciał rozmawiać tylko z Melkiorem i jego ekspedycją. Elfi mag nie przewidział jednak obrotu spraw, nad czym ubolewał. Baron nalał sobie wina. Czytał dalej. A dalej było o incydencie w Omas. Grupa kultystów Torreno próbowała zająć posterunek przy grobowcu. Kurwa, trzeba było tam wrócić... Pech. Gorzej że w Nar Shartil nie zna nikogo kto by mu powiedział za pieniądze to samo co turdnaszanin miał powiedzieć. Rejs na Doral? Nie czymś tak jasno dającym znać kto płynie. Z drugiej strony... Może właśnie powinien. Ktoś powie że ciągnie dwie sroki za ogon. Ale są Torreno i aneksja to dwie istotne sprawy z czego jedna jest bardzo ważna.

33
Dział Wypraw / Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« dnia: 15 Grudzień 2019, 21:23:53 »
- Aha. Odparł idąc w stronę kajuty. - Kurs na Nal Shartil. Pełne żagle. A Warcisławowi dajcie wiadro i mopa. Szukał mądrości i oświecenia, może czyszcząc pokład z mewiego gówna znajdzie chociaż mądrość. Zatrzymał się. - A gdyby protestował, zamknąć go w kubryku. I poszedł do kajuty. A do sędziego już szedł ktoś z sprzętem.

34
Dział Wypraw / Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« dnia: 15 Grudzień 2019, 16:12:06 »
- Płyniemy dalej. Do Isgharu.

35
Dział Wypraw / Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« dnia: 15 Grudzień 2019, 14:29:28 »
- Merith oczekuje ode mnie przyspieszenia spraw związanych z Torreno. Tutejsi wiedzą więcej, ale przez KOGOŚ nic więcej nie wyciągnę.

36
Stare miasto / Odp: Herold [wypłaty z tytułu posiadania ziem]
« dnia: 15 Grudzień 2019, 14:17:50 »
- Dzień dobry, nazywam się Sara, jestem służką Patricii Drake, przychodzę po należne jej grzywny za ziemie Aqtos i Nakas, to będą 202 grzywny.


14 933 + 202 = 15 135 grzywien

- Jestem Samara, przychodzę w imieniu pana Tacticusa po jego 720 grzywien z tytułu posiadania dystryktu Peran oraz gmin Kallar i Javemir.

9220+720=9940

Wypłacam37
Dział Wypraw / Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« dnia: 15 Grudzień 2019, 12:43:23 »
- Zamknij się bo zaraz i tobie przypierdole ale mieczem przez łeb! Niech szaman mówi, i każdy pójdzie w swoją stronę.
Hahaha! Żałosne. Ale ty elfie? Faktycznie jesteś trochę jak ojciec. Nie czytałem z krwi, nic nie zrobiłem. Szaman nie miałby autorytetu gdyby posiadał tylko wiedzę. Mistycyzm, czy sama otoczka mistycyzmu często uspokaja proste istoty, kiedy trzeba budzi strach. Szacunek. I tak dalej. Oczywiście, mogłem ot tak powiedzieć co wiem, skąd to wiem. Ale czy wtedy poznałbym jacy jesteście? Raczej nie. Był, w zasadzie jest, u nas inny elf. Powiedział że przybędziecie. Przewidział to że zapytacie w pierwszej lepszej osadzie. Nie wiem czy Fett żyje, nikt nie wie. Ale miał czworo dzieci. Jedno nie żyje. Od roku nie mam wieści od nowych Łowców z Doral. Niestety elfie. Przybyliście na próżno.
- Nie, nie na próżno. Dowiedziałem się nawet więcej niż chciałem. Wybaczcie że tak to się potoczyło. Bywajcie. Wychodzimy.
Nie chciał wyjeżdżać. Ale tak było lepiej. Tego nie naprawi "przepraszam". Ani odesłanie prowokatora na statek. Wyszli wszyscy, i poszli w stronę łodzi.
- Merith tu jest. Powiedział do Nawaara. - Poznałem po kosturze, tylko on zawsze nosi drewniany z elfimi zdobieniami. Dlatego szaman tak mnie nazwał i dużo wiedział. Mówił być może oczywiste rzeczy. Wsiedli do łodzi.

38
Dział Wypraw / Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« dnia: 15 Grudzień 2019, 12:08:40 »
Warcisław nie był żołnierzem od prawie dwudziestu lat. Elf złapał go lewą ręką za prawą a swoją prawą uderzył w twarz. Sędzia po czymś takim poleciał na drewnianą podłogę. Pokręcił głową. - Możemy teraz porozmawiać jak cywilizowane istoty?

39
Dział Wypraw / Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« dnia: 15 Grudzień 2019, 11:48:22 »
A Melkior nie wytrzymał. Chlasnął sędziego w pysk z otwartej dłoni. Tej bez pancernej rękawicy.
- Milcz! Nie masz pojęcia czym są demony, czym jest prawdziwa magia a czym jarmarczne sztuczki. Obrażasz każdego maga który zginął walcząc z demonami by tacy ignoranci mogli dalej żyć. Warcisław właśnie utracił szacunek u Melkiora, atmosfera była gęsta. Elf spojrzał na Kazmira.

40
Dział Wypraw / Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« dnia: 14 Grudzień 2019, 22:59:08 »
Ignorancja, pobudzona strachem i brakiem wiedzy. Typowe. Pokręcił głową. Wrócił na swoje miejsce. Melkior milczał. W dzisiejszych czasach wystarczy wywrócić oczy i polizać zakrwawiony kawałek srebra by zostać uznanym za opętanego? Ktoś tu pomylił sztuczki i wiedzę z mistycyzmem. Chociaż... może szaman z nimi grał. Bawił się wykorzystując ich niewiedzę i nikt na prawdę nie wiedział ile w tym było magii. Elf dostrzegł w kącie inny kostur. Zielony kryształ, elfie zdobienia. Był znajomy...

Strony: 1 [2] 3 4 ... 223
SMF 2.0.15 | SMF © 2017, Simple Machines
Enotify by CreateAForum.com

DarkBreak by DzinerStudio
Copyright 2005-2014 Tawerna Gothic - Oficjalny Polski serwis o grach z serii Gothic. Wszelkie prawa zastrzezone.