Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Dragosani

Strony: [1] 2 3 ... 398
1
Dział Wypraw / Odp: Cień króla
« dnia: 24 Kwiecień 2019, 20:23:40 »
- Chyba się zdecyduję na warownię. Jak mogę tam trafić? - zapytał Drago, oczyma umysłu widząc zamek, który był miejscem masakry, czego nieobecnym świadkiem był czytając wspomnienia zabitego wampira.
- I całkiem możliwe, że spotkałem tę grupę wampirów - powiedział. -  We wiosce, przed obozem Arnulfa i jego Srebrnej Ręki, nie znam nazwy... Atakowały ją. Podpaliły domy, spedziły mieszkańców jak bydło. Tak jak to mają ci zwyrodnialcy w zwyczaju. Ale nie będą więcej sprawiać problemów. Zabiłem ich wszystkich.

2
Dział Wypraw / Odp: Cień króla
« dnia: 24 Kwiecień 2019, 19:26:27 »
Dragosani natychmiast pomyślał o wspomnieniach, które wyczytał z krwi wampirów, zabitych we wiosce.
- Rzeczywiście, to ma sens. Pojawienie się silniejszego drapieżnika zawsze wywoła popłoch pośród słabszych - odpowiedział. - Więc pozostaje mi poszukać okolicznego leża jakiś wampirów i grzecznie poprosić ich o wskazania drogi. - Ponury uśmiech, który pojawił się na twarzy Draga zdradzał jak grzeczne będzie to przepytanie. - W tej kwestii masz jakieś informacje?

3
Pałac / Odp: Sala Obrad
« dnia: 22 Kwiecień 2019, 19:31:24 »
- Wypadek powinien być ostatecznością - stwierdził po namyśle król. - Jeżeli nie byłoby innej drogi. Jednak archont ma rację. Nie możemy pozwolić, aby zostali oni męczennikami. Aby temu zapobiec, powinniśmy zdobyć serce ludu. Bez poparcia ludu, męczennicy nie powstaną. Pierwszymi krokami w rozwiązaniu tego aspektu sprawy powinny więc zatem być przeszpiegi, co już ustaliliśmy, oraz dawka... argumentów świadczących o korzyściach płynących z przystąpienia do Valfden.

4
Dział Wypraw / Odp: Cień króla
« dnia: 22 Kwiecień 2019, 16:28:36 »
Dragosani wjechał do osady. Nie skomentował słów łucznika. Podjechał na koniu do łowcy, gdy ten zszedł i przedstawił się jako Lorn.
- Arnulf wspominał o tobie - powiedział. - Nie zajmę wam dużo czasu. Szukam tylko wskazówek, informacji. O nietypowym wampirze, grasującym rzekomo w tych rejonach. Nazywają go Bestią z Revar albo Ukrytym. Humanoidalny, ale ze szponami i skrzydłami. Podobno jest bardzo skryty, ale i skrajnie niebezpieczny.

5
Dział Wypraw / Odp: Cień króla
« dnia: 22 Kwiecień 2019, 11:09:08 »
Po kilkugodzinnej podróży, Dragosani w końcu dotarł do celu. Zatrzymał konia pod murami osady. Brama była zamknięta, co było dość zrozumiałe. Zamknięta i pilnie strzeżona. Wampir spojrzał w górę, na ludzi stojących na murach. Ludzi, którzy już mierzyli w niego napiętymi łukami, gotowi do strzału.
- Swój! - zawołał w odpowiedzi. - Poluję na potężnego wampira. Podobno możecie mieć informacje o nim! - Wolał wspomnieć, że jest po tej samej stronie.

6
Dział Wypraw / Odp: Cień króla
« dnia: 22 Kwiecień 2019, 09:08:43 »
- Dzięki. - Drago skinął głową. - Heh, może i tak, ale życie nauczyło mnie, aby ie lekceważyć przeciwników. Wyruszę teraz zatem do Progów. Do zobaczenia wkrótce! - pożegnał Bekarta. Wziął swojego konia ze stajni i ruszył w dalszą drogę. Do osady znanej jako Progi.

7
Dział Wypraw / Odp: Cień króla
« dnia: 21 Kwiecień 2019, 19:56:39 »
Wampir uśmiechnął się lekko. Wyobraził sobie miny posłów obcych królestw na widok tak potężnego zwierzęcia, wylegującego się leniwie za tronem.
- Nie będę zaprzeczał, że byłbym nim zainteresowany. Jednak nie będę go zabierał już teraz. Szczenię raczej byłoby ciężarem w moim polowaniu. Wstąpię tutaj jednak w drodze powrotnej. Wtedy go zabiorę. Jeżeli oczywiście przeżyję. Możemy się tak umówić?

8
Dział Wypraw / Odp: Cień króla
« dnia: 21 Kwiecień 2019, 15:42:14 »
Gotówka ne interesowała Draga. Za to druga propozycja Bękarta wydała się dość intrygująca.
- Zwierze? - zapytał wampir. - To ciekawe. Co to za zwierzę? - dopytał.

9
Dział Wypraw / Odp: Cień króla
« dnia: 21 Kwiecień 2019, 13:00:30 »
- Jak uważacie - odparł Drago. - Ruszajmy więc do waszego obozu. Czeka nas nieco marszu, więc nie ma się co ociągać. - Po tych słowach ruszył w drogę powrotną.

10
Dział Wypraw / Odp: Cień króla
« dnia: 21 Kwiecień 2019, 00:05:34 »
- Tak - odparł wampir. Nie było sensu mówić coś więcej ns ten temat. Fen był i teraz nie ma fena. Z tego co wiedział Drago, wampiry te były niezwykle rzadkie. Stały się więc teraz nieco rzadsze.
- Powinniśmy zabrać coś z ciał waszych poległych kompanów? Jakieś oznaczenia, nieśmiertelniki? - zapytał.

11
Dział Wypraw / Odp: Cień króla
« dnia: 20 Kwiecień 2019, 23:31:44 »
Dragosani zadał drugi cios, aby jeszcze bardziej zniszczyć mózg dzikiego.
- I leżeć mi tu, nie wstawać! - warknął. Oczyścić grot włóczni z krwi. Rozejrzał się jeszcze po pomieszczeniu, po czym je opuścił. Wyszedł aby poszukać ocalałych Bękartów. Dwójkę z szóstki.

12
Dział Wypraw / Odp: Cień króla
« dnia: 20 Kwiecień 2019, 22:46:52 »
Krew dzikiego wampira zrosiła lśniący grot włóczni. Pchnięcie jednak nie zabiło stwora, raniło go tylko. Jednak zawsze to korzyść dla Draga. Dziki wampir wspiął się na sufit i skoczył zeń na króla. Dragosani musiał wykorzystać całą swoją szybkość, aby uniknąc przygniecenia i śmierci pod gradem ciosów pazurami i kłami potwora. Uskoczył w bok, unikając tego smutnego losu. Momentalnie jednak doskoczył do potwora, który to znalazł się na ziemi i zadał potężne pchnięcie włócznią, wycelowane w czaszkę wampira.

Fenorum 1/1 (ranny)

13
Dział Wypraw / Odp: Cień króla
« dnia: 20 Kwiecień 2019, 22:12:04 »
Drago zaś pociągnął w swoją stronę. Krzepę miał iście demoniczną, nie dał więc wyrwać sobie broni. Srebrny grot w połączeniu z chwytem fena i pociągnięciem Draga, zranił łapę potwora. Dragosani cofnął się poza zasięg łap dzikiego. Zasięg jego broni przewyższał zasięg łap dzikiego, więc chwilowo mógł trzymać go na dystans. Fenorun był jednak cwany, więc zapewne nie dałby się długo tak nabierać. Należało więc przejść do ofensywy, aby zakończyć walkę szybko. Drago więc przejął inicjatywę ataku. Skoczył do przodu, pozornie kierując się na lewo, w ostatniej chwili odbijając jednak w prawo, okrążając fena. W czasie tego ruchu pchnął włócznią pod ramię wampira.

Fenorum 1/1

14
Dział Wypraw / Odp: Cień króla
« dnia: 20 Kwiecień 2019, 21:44:43 »
Dragosani zareagował. Jego wampirze i demoniczne zmysły ostrzegły go. Syk powietrza przecinającego powietrze, smród i to niematerialne ulotne odczucie zagrożenia, zmysł nocy wampirów, nazywany także Aurą percepcji. Kombinacja tych wszystkich czynników ostrzegła go przed atakiem. Miał ułamek sekundy na reakcję. Ułamek sekundy, który zamierzał dobrze wykorzystać. Pomieszczenie nie było wielkie, ale dawało pewne pole manewru. Wampir uskoczył spod pazurów potwora. W tym ułamku sekundy odbił się od ziemi i odskoczył. Nie wzwyż lecz w dal. Odstąpił w ten sposób cztery metry, oddalając się od pazurzastej śmierci. Odwrócił się błyskawicznie i naszykował włócznię. Gdy zobaczył że jego przeciwnik kryje się pod zasłoną niewidzialność, jego podejrzenia potwierdziły się. Uśmiechnął się pod nosem. Fenorun rzuciło się na niego. Jednak teraz Drago już nie dał się zaskoczyć. Dostrzegł zarys stwora. Wyglądało to jak drżenie rozgrzanego powietrza. Drżące powietrze wystrzeliło do przodu, czemu akompaniował mokry odgłos szybkich kroków. Fen atakował. Dragosani musiał się więc obronić. I atakować. Nastawił grot włóczni, celując w drżące powietrze. Gdy się zbliżyło, Antares pchnął. Nawet nie chciał, nie oczekiwał zranienia fena. Miało to raczej ns celu spowolnienie go. Zablokowanie mu drogi. Jaki wampir parłby do przodu, mając przed pyskiem grot ze srebra? Drago chciał przeczekać te kilka sekund niewidzialności fena.

Fenorum 1/1


15
Dział Wypraw / Odp: Cień króla
« dnia: 20 Kwiecień 2019, 20:44:00 »
Mając przed sobą trzy wybory, z których jeden śmierdział najbardziej (dosłownie i w przenośni), Dragosani rzecz jasna wybrał właśnie ten. Z naturą godną poszukiwacza przygód (lub guza), ruszył do wejścia, z którego zionął smród śmierci. Jego włócznia była gotowa, podobnie jak wyczulone zmysły. Nie miał zamiaru dać się podejść niepostrzeżenie, więc był nadwyraz uważny. Jak gdyby skradał się w sypialni Evening do szuflady z jej bielizną, wiedząc, że anielica siedzi w pokoju obok. Czyli bardzo.

16
Dział Wypraw / Odp: Cień króla
« dnia: 20 Kwiecień 2019, 20:29:53 »
Drago skrzywił się lekko. Dlaczego wszystkie lochy muszą być rozgałęzione ponad miarę? Co się stało ze starymi, dobrymi piwnicami o jednej izbie? No ale trzeba było wybrać. I to wybrać dobrze, coby dzikus nie uciekł. Dlatego Drago zaczął węszyć. Nierzadko dobrą drogę można wybrać właśnie po zapachu. A, że miał wyczulony węch, to miał większą szansę na zdobycie w ten sposób jakiś wskazówek.

17
Dział Wypraw / Odp: Cień króla
« dnia: 20 Kwiecień 2019, 20:13:59 »
- Arnulf wspominał o tobie - stwierdził Drago. Jego nacięcie na dłoni już się zrosło. Nałożył rękawicę. Opis potwora wskazywał na znanego Dragowi wampira. Skinął głową. - Będę uważał. Niełatwo podejść do nie niepostrzeżenie. Ukryjcie się gdzieś i zaczekajcie. Nie wiem, czy rozsądnie byłoby dla was wracać teraz samotnie. Cholera wie, czy gdzieś po lesie nie kręci się więcej tych potworów. Wracając ze mną bylibyście bezpieczniejsi. A jeżeli ja nie wrócę w ciągu kilkunastu minut... Cóż, będziesz wiedział co się stało. - Wstał i dobył włóczni. - Trzymajcie więc kciuki - powiedział jeszcze i ruszył w dalszą drogę. Ostrożnie, powoli, nasłuchując i obserwując. 

18
Dział Wypraw / Odp: Cień króla
« dnia: 20 Kwiecień 2019, 19:50:29 »
Dragosani podszedł do drugiego mężczyzny. Dzięki pomocy pierwszego, napoił nieprzytomnego kilkoma łykami własnej krwi. Zaczynała ona ciec coraz wolniej, musiał nawet ponowić nacięcie. Jego regeneracyjne zdolności zasklepiały szybko ranę.
- Jak cię zwą? - zapytał pomocnika swych medycznych procedur. - I opowiedź mi coś więcej o tym innym wampirze. Jak wyglądał? Jak się zachowywał?

19
Dział Wypraw / Odp: Cień króla
« dnia: 20 Kwiecień 2019, 19:39:06 »
Drago kiwnął tylko głową. Dobył włóczni. Wolał użyć srebra, aby być pewnym. Podszedł do przemieniającego się człowieka. Kucnął przy nim, ujmując włócznie tuż za grotem. Chwycił człowieka pod kark, unosząc jego głowę. Mocnym i nagłym pchnięciem wbił grot włóczni w jego czaszkę. Spod szczęki, przez całą wysokość głowy. Końcówka grotu przebiła kość ciemieniową. Wampir wyrwał broń z ciała, teraz już martwego. Schował włócznię do pokrowca na plecach o dobył sztyletu. Ściągnął rękawicę z prawej dłoni. Naciął dłoń, pociekła krew. Podstawił krwawiącą dłoń pod usta żywego mężczyzny.
- Pij - powiedział krótko. - Poczujesz się lepiej.

20
Dział Wypraw / Odp: Cień króla
« dnia: 20 Kwiecień 2019, 18:46:21 »
- Uciekł. Czyli inteligentny - podsumował Drago. Spojrzał ze smutkiem na człowieka, który właśnie przechodził straszliwą przemianę. - Mam dwie propozycję, które się wam nie spodobają. Ale pomogą wam przeżyć - powiedział. - Po pierwsze, należy skrócić męki twojego przyjaciela. - Wskazał na przemienianego mężczyznę. - Mogę zrobić to szybko i bezboleśnie. To lepszy los od krwiożerczego szału i zezwierzęcenia. Po drugie... mogę pomóc wam z waszymi ranami. Moja krew ma takie właściwości. Ale domyślam się, że przyjęcie krwi wampira może być dla was moralnie trudne.

Strony: [1] 2 3 ... 398
SMF 2.0.15 | SMF © 2017, Simple Machines
Enotify by CreateAForum.com

DarkBreak by DzinerStudio
Copyright 2005-2014 Tawerna Gothic - Oficjalny Polski serwis o grach z serii Gothic. Wszelkie prawa zastrzezone.