Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Leo

Strony: [1] 2
1
Dział Wypraw / Odp: Zagrożeni odkryciem [Salazar, Leo]
« dnia: 23 Październik 2014, 00:30:46 »
// Robiłem KP, spytałem Isu, zgodził się. Odsyłam do Isu.

2
Dział Wypraw / Odp: Zagrożeni odkryciem [Salazar, Leo]
« dnia: 23 Październik 2014, 00:01:56 »
// Przedmiot fabularny, mam na niego pozwolenie.

3
Dział Wypraw / Odp: Zagrożeni odkryciem [Salazar, Leo]
« dnia: 22 Październik 2014, 23:25:58 »
- Masz rację, zostawmy to światło - odpowiedział bard, przypominając sobie, że sam wcześniej myślał o tym, by dać się odnaleźć myśliwym. - A żeby przyspieszyć spotkanie, pozwolę sobie zrobić to - tutaj zdjął z pleców lutnię i zaczął wodzić palcami po strunach, grając cichą, uspokajającą melodię. - Skoro i tak mają nas znaleźć, to chociaż umilmy sobie ten czas - starał się wytłumaczyć swoje zachowanie. - Tylko musimy pamiętać, żeby nie stracić czujności.

4
Dział Wypraw / Odp: Zagrożeni odkryciem [Salazar, Leo]
« dnia: 20 Październik 2014, 22:54:30 »
To chyba tylko ja jestem taką ofermą, że dałem się ukłuć przy pierwszym kontakcie, pomyślał, robiąc smętną minę. Potem nie odzywał się do momentu, aż natrafili na zwłoki wypatroszonego zwierza.

- A to co? - spytał, wskazując zdrową już ręką na olbrzymiego owada. Był naprawdę pod wrażeniem, zważywszy na to, że widział go pierwszy raz w życiu. - Chyba zbliżamy się do ich siedziby, albo znowu coś na nas skoczy... Może zgasimy światło?

5
Dział Wypraw / Odp: Zagrożeni odkryciem [Salazar, Leo]
« dnia: 20 Październik 2014, 22:37:33 »
Leo wędrował w milczeniu, co jakiś czas spoglądając na ranne ramię. Walka była krótka, ale mimo wszystko odczuł po niej zmęczenie. Wolał nie myśleć, co się stanie, gdy natrafią na prawdziwych wrogów. Wcześniejsza pewność siebie zaczęła go powoli opuszczać i wydawała się być podtrzymywania jedynie przez iskrę nadziei, którą symbolizowała unosząca się nad nimi kula światła.

- Już jest lepiej - odezwał się po jakichś trzydziestu minutach, gdy poczuł, że może poruszać palcami. - Użądlił Cię kiedyś?

6
Dział Wypraw / Odp: Zagrożeni odkryciem [Salazar, Leo]
« dnia: 20 Październik 2014, 00:42:23 »
Leo schował sztylet na swoje miejsce, a potem zdrową ręką sięgnął po kostur, który następnie przymocował z powrotem na plecach. Spojrzał żałośnie na ranną kończynę, której w ogóle teraz nie wyczuwał. Plus był taki, że użądlenie nie spowodowało żadnego obfitego krwawienia.
- Jasne, możemy iść - odparł, starając się zachować pogodę ducha. - Tylko jakbyśmy mogli iść trochę wolniej. Boję się, że możemy natrafić na myśliwych, nim trucizna przestanie działać - dodał, po czym powoli ruszył w dalszą wędrówkę.

7
Dział Wypraw / Odp: Zagrożeni odkryciem [Salazar, Leo]
« dnia: 19 Październik 2014, 04:17:30 »
Atak udał się prawie tak, jak chłopak to sobie zaplanował. Prawie.
Sztylet wypadł z bezwładnej ręki, jednak Leo od razu schylił się po niego i pochwycił go w lewą dłoń, krzywiąc się przy tym z bólu, gdyż ukłucie nie należało do najprzyjemniejszych. Zostanie po tym ślad.
Jedna z kończyn zwisała luźno wzdłuż ramienia, w drugiej adept magii dzierżył Złowróżbny szept. Zbliżył się do ocalałego szkodnika i przełożył broń tak, by trzymając ją za rękojeść, ostrze skierowane było do dołu.
Wziął mocny zamach i bezceremonialnie wbił nóż w głowę kalekiego owada, kończąc przy okazji jego męki.

8
Dział Wypraw / Odp: Zagrożeni odkryciem [Salazar, Leo]
« dnia: 18 Październik 2014, 04:12:55 »
Leo nie miał czasu, by cieszyć się udanym unikiem. Musiał błyskawicznie działać.
Wypuścił kostur z ręki, dobywając w tym samym czasie zawieszonego u pasa sztyletu, którym następnie uciął żądło atakującego go owada. Po tej krótkiej dekapitacji, nie marnując ani chwili, bard wbił całe ostrze sztyletu w korpus krwiopijcy, którego pozbawił broni.
Po tym akcie podniósł z ziemi kostur i dobił nim obezwładnionego wcześniej przeciwnika, roztrzaskując mu czaszkę kryształem z kostura.

9
Dział Wypraw / Odp: Zagrożeni odkryciem [Salazar, Leo]
« dnia: 17 Październik 2014, 02:23:07 »
// Okej, to może teraz pójdzie lepiej. Stare przyzwyczajenia. Poprzedni post uznaję w takim razie za nieważny.

Gdy pierwsza z bestii była już trzy metry przed Leo, ten dobył kostur i wymierzył cios prosto w korpus przeciwnika, chcąc go szybko i skutecznie obezwładnić. Zaraz po tym przeturlał się na bok, by uniknąć ciosu drugiego owada.

10
Dział Wypraw / Odp: Zagrożeni odkryciem [Salazar, Leo]
« dnia: 16 Październik 2014, 04:10:13 »
Cholera, chłopak zaklął w myślach, nie spodziewając się, że tak szybko dojdzie do pierwszego starcia. Nie miał wątpliwości co do tego, że Salazar bez problemu poradzi sobie z takim przeciwnikiem, sprawa miała się gorzej, jeśli chodziło o barda.
Zazwyczaj w takich momentach rzuca się jakiś zabawny komentarz, ale tak się dzieje chyba tylko w opowieściach. Leo żałował, że nie poznał jeszcze żadnego zaklęcia. Musiał ratować się bronią białą.
Skupił uwagę na dwóch owadach, które obrały go sobie za cel. Ich wielkie żądła napawały go nie lada strachem. Nie daj się ukłuć!, przestrzegał się w myślach.
W pierwszym odruchu sięgnął po przypięty do pleców kostur, który miał teraz odegrać dość ważną rolę. Wykorzystując dwumetrowy zasięg broni, adept ziemi chciał wziąć mocny zamach i uderzyć tego owada, który pierwszy zbliżyłby się na odległość dwóch metrów. Celowałby w głowę, lecz gdyby się zorientował, że jest to ponad jego siły, starałby się trafić w korpus. Jeden porządny cios powinien załatwić sprawę.
W razie przeprowadzenia udanego ataku, od razu skupiłby się na drugim przeciwniku. Gdyby ten podleciał zbyt blisko, Leo wyrzuciłby kostur i dobyłby sztyletu, starając się trzymać żądło bestii z dala od siebie. Czekałby na odpowiedni moment, aby wyprowadzić śmiertelne cięcie, tudzież pchnięcie, w kierunku nieprzyjaciela.

11
Dział Wypraw / Odp: Zagrożeni odkryciem [Salazar, Leo]
« dnia: 15 Październik 2014, 01:02:00 »
- Skoro nie znam się na tropieniu... - zaczął głośno myśleć bard. - To może by tak sprowokować cel, żeby sam mnie znalazł? Pewnie będą teraz rozproszeni, więc bez problemu powinniśmy sobie poradzić z pojedynczymi osobnikami - zaproponował. - I tak bym nie był w stanie się do tego kogoś zakraść, więc jak szaleć, to szaleć.
Nie wprowadzał jednak swojego pomysłu w życie, czekając na opinię bardziej doświadczonego kolegi. Oczekiwanie przerwały jakieś szmery.
- Słyszysz to? - adept ziemi skierował niespokojny wzrok w górę, między spróchniałe korony drzew. Nie chciał tego przyznawać, ale nieprzyjemny dreszcz przebiegł mu po plecach, a serce lekko przyspieszyło.

12
Dział Wypraw / Odp: Zagrożeni odkryciem [Salazar, Leo]
« dnia: 14 Październik 2014, 23:23:55 »
- Rozumiem - odparł Leo, nie chcąc dalej drążyć tematu. Ja tam wolę trzymać się wody i chleba.

- Sandro mówił, że trzech - przypomniał sobie słowa wampira. - Co do tropienia, pożytek ze mnie żaden - pokiwał bezradnie głową - Znam się jedynie jako tako na roślinach, ale to raczej nam nie pomoże.

13
Dział Wypraw / Odp: Zagrożeni odkryciem [Salazar, Leo]
« dnia: 14 Październik 2014, 22:32:39 »
Chłopak podziwiał wytworzoną przez jaszczura kulę światła.
- W takim razie zdam się na Ciebie i Twoje doświadczenie - uśmiechnął się do towarzysza, wędrując dalej, tym razem w otoczeniu jasnego kręgu. Z nim u boku może nie zginę, pocieszył się w myślach.

- To przez studiowanie mrocznych sztuk jesteś taki... no, wiesz, "nieświeży"? - starał się ująć to najdelikatniej, jak potrafił, żeby nie urazić towarzysza. - Jak nie chcesz, to nie musisz odpowiadać - dodał po chwili.

14
Dział Wypraw / Odp: Zagrożeni odkryciem [Salazar, Leo]
« dnia: 14 Październik 2014, 02:01:12 »
- Nie musimy widzieć nawet własnych rąk. Wystarczy, jak spostrzeżemy wroga - bard starał się nie tracić pogodnego nastroju. - Poza tym, nawet gdybyśmy mogli mieć jakieś światło, to przyciągałoby ono zbyt wiele uwagi. Musimy zaryzykować - uśmiechnął się pod nosem, mając nadzieję, że przez nieuwagę nie pomyli kierunku. - Więc, Salazar, długo już jesteś w Pakcie? - zapytał, chcąc przełamać pierwsze lody.

15
Dział Wypraw / Odp: Zagrożeni odkryciem [Salazar, Leo]
« dnia: 13 Październik 2014, 16:02:18 »
Leo wolał nie pytać, co oznacza cała ta zgnilizna. Nie należało to do pytań, które powinno się zadawać zaraz na początku znajomości. Można i tak.
- Mówiąc krótko - zaczął bard. - Mamy znaleźć i wyeliminować nieproszonych gości, którzy wtargnęli do naszej dżungli. Ich obóz powinien znajdować się tam - wskazał w tym samym kierunku, o którym wcześniej mówił wampir. - Czeka nas podobno 10 km wędrówki, przynajmniej teoretycznie. Ponoć jest to tylko trzech myśliwych, więc nie będzie źle - zakończył wywód i ruszył we wspomnianym wcześniej kierunku. - Chodźmy, szkoda czasu.

16
Dział Wypraw / Odp: Zagrożeni odkryciem [Salazar, Leo]
« dnia: 13 Październik 2014, 02:03:58 »
Bard z zaciekawieniem słuchał wykładu wampira na temat gwiazd. Każda wiedza się przyda. Jednak bardziej się ożywił, gdy Sandro przeszedł do rzeczy.
Prawdą było, że Leo odnosił wrażenie, iż Pakt nie jest zbyt pochlebnie odbieraną przez tłum organizacją, a Viperion teraz tylko go w tym upewnił. Lecz chłopak nie wiedział, że to jest aż tak poważna sprawa.
Gdy wampir skończył mówić, adept żywiołów jedynie skinął głową, na znak, że rozumie.
Zadanie zdawało się być dość znaczące i obiecujące, to też Leo był pełen dobrych myśli, co do tego, co napotka na swej drodze. A żeby mu nie było smutno, po chwili z wieży wyszła jeszcze jedna postać.
- Witaj. - Chłopak pierwszy raz miał tak bliski kontakt z jaszczuroczłekiem. Było to dla niego coś... nowego. Jednak nie zawahał się i przyjaźnie wyciągnął rękę. W końcu spędzą ze sobą trochę czasu.- Leo. - Jegomość wydawał się być intrygujący, zważywszy na niezbyt żywy wygląd.
- Ja nie mam pytań - wzruszył ramionami, przenosząc wzrok z nowego towarzysza na wampira. - Jeśli chodzi o mnie, to mogę ruszać.

17
Triumwirat Magii / Odp: Sandro Viperion [NPC] (zadania)
« dnia: 12 Październik 2014, 03:24:30 »
- Prowadź - rzucił krótko i ruszył za wampirem (klik)

18
Dział Wypraw / Zagrożeni odkryciem [Salazar, Leo]
« dnia: 12 Październik 2014, 03:23:04 »
Nazwa wyprawy: Zagrożeni odkryciem
Prowadzący wyprawę: Salazar
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: myślenie + walka bronią białą 50%
Uczestnicy wyprawy: 2 [Salazar, Leo]

19
Triumwirat Magii / Odp: Sandro Viperion [NPC] (zadania)
« dnia: 09 Październik 2014, 14:32:20 »
- Witaj. Chciałbym się podjąć tego zadania, żeby dorobić trochę do szkolenia i przysłużyć się dla Paktu.

Nazwa wyprawy: Zagrożeni odkryciem
Prowadzący wyprawę: Salazar
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: myślenie + walka bronią białą 50%
Uczestnicy wyprawy: 1 [Leo]

20
Podgrodzie / Odp: Dom Leo
« dnia: 08 Październik 2014, 16:59:56 »
Jak tylko odebrał po awansie nowe ubrania, przybiegł do pokoju, gdzie się przebrał. Stare buty zostawił "na zapas", przywdziewając świeży strój. Podobała mu się barwa zgniłej zieleni, która w jego mniemaniu miała symbolizować nawiązanie do magii ziemi. Choć prawda była taka, że po prostu lubił ten kolor, nawet jeśli bardziej przywodził na myśl naturę czy nekromancję.
Zarzucił na plecy kostur i lutnię, po czym opuścił kwaterę, żeby dalej zgłębiać wiedzę.

Strony: [1] 2
SMF 2.0.15 | SMF © 2017, Simple Machines
Enotify by CreateAForum.com

DarkBreak by DzinerStudio
Copyright 2005-2014 Tawerna Gothic - Oficjalny Polski serwis o grach z serii Gothic. Wszelkie prawa zastrzezone.