Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - TheMo

Strony: [1] 2 3 ... 158
1
Dział Wypraw / Odp: Braterska pomoc
« dnia: 20 Kwiecień 2019, 19:49:35 »
Nieco kończyły się możliwe aktywności. Splunął tuż obok ptasiego główna, które przed chwilą spadło z nieba. Odwiedzić dziewczynki pod obozem? Może później. Na razie trzeba było wybronić fort. A do tego trzeba poczekać na wroga. Nie wiadomo kiedy przybędzie. I w jakiej sile. To czekanie na walke strasznie go dobijało. Z drugiej strony nie chciał być zaskoczony kiedy siedzą na nim dwie półelfki. Przez to chodził coraz bardziej poddenerwowany.

2
Dział Wypraw / Odp: Braterska pomoc
« dnia: 18 Kwiecień 2019, 17:02:38 »
Po skończonej naradzie nie miał nic do dodania. Jego ludzie byli dobrze wyszkoleni, więc poradzili sobie z podziałem obowiązków i ich wykonaniem. Dlatego zajął się samotnym spacerem po forcie. Powolnym chodem kroczył pomiędzy murami obronnymi. Nówki sztuki można rzec. Miejscami dotknął dłonią ściany, by zbadać fakturę. Co prawda murarzem ani cieślą nie był, ale jakąś wiedzę praktyczną miał, bo w końcu swego czasu musiał pilnować remontu Bastardo. Po drugim okrążeniu zaczęło mu się to powoli nudzić, co prawda poznał architekturę, obmyślił kilka planów ale by któryś wybrać i wykonać poprawnie, potrzeba jeszcze kilku elementów.

3
Dział Wypraw / Odp: Braterska pomoc
« dnia: 15 Kwiecień 2019, 22:15:03 »
- Na odchodne kilka danych technicznych. Widziałem fort, robi wrażenie. Jednak chciałbym poznać szczegóły.
Zaraz zacznie rozmyślać nad planami obrony, jednak już zawczasu złapał się za podbródek, jak to ma w zwyczaju. Nachylił się nieco nad stołem.
- Ilość armat, liczba wojska, flota w porcie, zasięg ostrzału, możliwość posiłków. Standardowe dane potrzebne do zorganizowania obrony.

4
Dział Wypraw / Odp: Braterska pomoc
« dnia: 15 Kwiecień 2019, 21:52:51 »
- Mamy aż dwustu ludzi.
Rzekł to w taki sposób, jakby ta dwusetka była warta dwóch tysięcy wojów. W sumie dla Themo była warta aż dwa miliony wojowników, jak nie więcej. Jednak bardziej go zaniepokoiła wieść o korupcji na tej małej wysepce.
- Bardziej bałbym się ataków z wewnątrz. Może po wszystkim macie ochotę na pojmanie zdradzieckiej szlachty?

5
Dział Wypraw / Odp: Braterska pomoc
« dnia: 14 Kwiecień 2019, 22:49:13 »
- Spokojnie, znamy się na swoim fachu.
Podążał za jaśnie księżną Vrih. Po drodze rozglądał się po zabudowaniach fortu. Może i miał parę pytań, ale bardziej do wojskowych stacjonujących w tym forcie. Nie uważał, by dworska kobieta miała odpowiednią wiedzę odnośnie obiektów militarnych czy ogólnej strategii wojennej. Od tego miała doradców i żołnierzy. I gwardię, wyposażoną w prima sort zbroje. Obecni kowale muszą tu mieć raj biorąc pod uwagę bogate kopalnie. Nie dziwota, że wysepka jest tak łakomym kąskiem dla różniej maści samozwańczych zdobywców.

6
Dział Wypraw / Odp: Braterska pomoc
« dnia: 14 Kwiecień 2019, 22:00:06 »
Obok biedaka porucznika zszedł Themo. Również się ukłonił, chociaż już nie tak nisko. Tyle lat na stanowiskach państwowych, tyle wypadów zagranicznych i krajowych a dalej nie przyswoił etykiety. Jemu dyplomacja wychodziła jedynie za pomocą mieczy. Starał się nie gapić jak wyposzczony prosiak na kobietę, więc omiótł wzrokiem jej gwardzistów. Ocenił uzbrojenie, lecz musiał się jakoś przywitać.
- Witam. Jestem Themo Kacmarus i dowodzę Bękartami.

7
Dział Wypraw / Odp: Braterska pomoc
« dnia: 14 Kwiecień 2019, 21:43:02 »
Po dwóch dniach słuchania tej ekipy i stania przy sterze aż podskoczył z radości, kiedy to usłyszał o lądzie. I nawet zrobiło się o wiele cieplej, niż kiedy wyruszali w hemisową porę Valfden. Z ochotą nakazał przygotować się do zacumowania w okolicznym porcie, a sam kręcił sterem w stronę portu. Przy czym podziwiał fort. Gwiazdowy, mielizna przy brzegu. Dobre miejsce do obrony. I te solidne armaty zdolne zatopić fregatę. Ciężko by było to zdobyć.

8
Dział Wypraw / Odp: Braterska pomoc
« dnia: 14 Kwiecień 2019, 21:01:52 »
- Smoki, ryboludzie, przeklęte statki. Jak na moje to już sobie dziś dość naopowiadaliśmy i jako kapitan zarządzam capstrzyk. Spokojnych snów panowie.
I by dać przykład sam jako pierwszy odszedł od stołu i udał się do swojej kapitańskiej kajuty. Tam tylko ziewnął, zrzucił z siebie całe żelastwo, i przeciągnął się ospale. Omiótł wzrokiem porozrzucane części zbroi i od niechcenia zabrał się za jej układanie, by to wyglądało jakoś po ludzku. Bronie odłożył w pochwach na stół, by w razie ataku mógł szybko chociaż z samą kuszą i gaciach wybiec na pokład. Tak przygotowany dokończył flaszkę rumu i położył się spać.
W jego ślady poszła reszta załogi. Przed akcją należało być wypoczętym, więc jeden obok drugiego spali w kubryku, koja w koję. Tylko nieliczni pozostali na nocnej warcie. Ktoś musi pilnować sterów, żagli czy bocianiego gniazda. Z czasem nie było wiadomo czy to wiatry, czy chrapanie Bękartów.

9
Stare miasto / Odp: Herold [wypłaty z tytułu posiadania ziem]
« dnia: 14 Kwiecień 2019, 17:30:27 »
U herolda zjawił się Gurat,
-  Witam. Ja po należności Themo.

4 070g + 535g = 4 605g

10
Dział Wypraw / Odp: Braterska pomoc
« dnia: 14 Kwiecień 2019, 15:45:58 »
- O nie, ja teraz nie będę mógł spać przez te straszne historie.
Odparł sarkastycznie pociągając kolejny łyk rumu. Pewno wyżłopie całą butelkę i uśnie jak niemowlę. Mimo wszystko przysłuchiwał się legendom starego krasnoluda. Które może legendami nie były. W sumie jeśli były znajdowane zwłoki, znaczyło to, że da się zabić te dziwne stwory. A to mu wystarczy. Siorbnął jeszcze nieco alkoholu.

11
Dział Wypraw / Odp: Braterska pomoc
« dnia: 13 Kwiecień 2019, 23:38:28 »
- Nie uwierzę, dopóki nie zrobię sekcji zwłok temu czemuś.
Odkorkował butelkę rumu i dziabnął sobie kilka łyków. Te legendy nieco go rozbawiły i zaciekawiły. W sumie sporo już widział. Na tyle by być skory i w to uwierzyć i być sceptykiem. Obecnie miał ten drugi stan. Smoka jeszcze mógł znieść, rybopiratów już tak średnio. Pewno to był jakiś chory eksperyment, który nie wypalił i takie abominacje szybko poumierały a rybacy opowiadają swoje historie przez te dziury w mózgu wypalone słoną wodą i bimbrem na rybach.

12
Dział Wypraw / Odp: Braterska pomoc
« dnia: 13 Kwiecień 2019, 22:29:29 »
Themo zajadał się spokojnie kiełbaską i jajkami. Jemu dostała się dość długa parówa, której nie dawał rady wsadzić na raz do ust, więc musiał chłapać po kawałku, by się nie zakrztusić. Do tego dwa jajka, które na początku pomiział widelcem, by łatwiej się je jadło. Lecz na początek wbił kiełbasę na widelca i kąsał raz po raz, aż ta powoli znikała w jego wnętrzu, a po brodzie ociekał tłuszcz. Otarł go kciukiem i oblizał. Następnie wziął jedno jajko, które troszkę uciekało, więc musiał się nachylić i niemal je wciągnąć. Po posiłku wytarł się rękawem.

13
Dział Wypraw / Odp: Braterska pomoc
« dnia: 13 Kwiecień 2019, 21:02:47 »
Widać, że podczas tej rozmowy wszystkie tematy, a każdy z uczestników narzucał nowy, nieco się wymieszały. Nastał przez to lekki chaos w rozmowie.
- Powoli panowie. Wiem, że i to gady i to gady, a rzeczy do ciachania nam nie braknie, lecz po kolei. Załóżmy, że Ghuruk nie wypowie wojny. Wtedy zagarniemy Vrih. A wy mi tu ze smokiem wyjeżdżacie. Cholera nie za dużo tego?

14
Dział Wypraw / Odp: Braterska pomoc
« dnia: 13 Kwiecień 2019, 20:26:50 »
- Zobaczymy, czy będziesz się tak śmiać z jaśnie księcia Tacticusa Kenshinie.
Po raz kolejny coś powiedział będąc za plecami towarzyszy. Jakiś ostatnio zrobił mu się taki nawyk wtrącania do rozmowy zza pleców. Ze splecionymi na piersi ramionach przechadzał się po statku. Widział, że Mirzak zrobił już porządny obchód, tak więc nie pozostawało mu wiele do zrobienia, jak tylko popolitykować.
- Dyplomacja to jedno, bo wystarczy tylko przekonać sceptyków, jak to było z Zuesh. I tak będziemy musieli pomachać mieczem. Zajęcie wyspy może grozić wybuchem wojny z Ghuruk.

15
Dział Wypraw / Odp: Braterska pomoc
« dnia: 10 Kwiecień 2019, 23:46:02 »
- Takiś święty? To chuchnij!
Rozbrzmiał mało poważny ton gdzieś z tyłu. Kiedy to zdanie zwróciło uwagę obecnych, mogli usłyszeć stukot kopyt czarnego ogiera, którego dosiadał starzejący się Lord Generał. Podjechał do zgromadzenia i nawet zręcznie zeskoczył ze swego wierzchowca.
- Witam was wszystkich z osobna i razem. - przyłożył dwa palce do hełmu, by zasalutować - Jak wasze morale przed dobrą, od dawna, bitką?
Patrząc na już bardziej zadbaną twarz Themo, który przed wypadem wyczyścił zbroję i ogarnął zarost, można było dostrzec jego kąciki ust spod barbuty, które wykrzywiały się ku górze. Pytał o morale, samemu mając je wysokie, czego nie ukrywał jak podczas planowania akcji. Tak, tego było mu trzeba. Porządnej akcji na rozprostowanie kości. Miał głęboką nadzieję, iż te gnaty nie zapomniały jak się wymachuje ostrzem i zasłania puklerzem. W sumie tego nigdy się nie zapomina, nie w przypadku zawodowych wojowników. Potrzeba tylko od czasu do czasu podszkolić się praktycznie a właśnie nadarza się ku temu okazja.

16
- Witaj Aneo. Poproszę 5 odtrutek.

odtrutka (0,3l) - 40 grzywien
5 * 40g = 200g
4 270g - 200g = 4 070g

17
Stare miasto / Odp: Czeladź płatnerska [produkcja zbrój]
« dnia: 10 Kwiecień 2019, 00:26:12 »
Wykuwam #73

Nazwa odzienia: Prawy naramiennik Bękarta
Rodzaj: zahartowany naramiennik
Typ: zbroja płytowa
Wytrzymałość: 38
Opis: Wykuty z 0,8kg mithrilu.

68 - 0,8 = 67,2 kg
mithrilu pozostało

18
Stare miasto / Odp: Herold [wypłaty z tytułu posiadania ziem]
« dnia: 07 Kwiecień 2019, 15:34:59 »
U herolda zjawił się osobiście Themo.
- Doberek. Ja po pinionżki.

3 825g + 535g = 4 360g

19
Stare miasto / Odp: Czeladź płatnerska [produkcja zbrój]
« dnia: 07 Kwiecień 2019, 15:04:35 »
Wykuwam #72

Nazwa odzienia: Bękarcie nagolenice
Rodzaj: Zahartowany nagolennik
Typ: zbroja płytowa
Wytrzymałość: 38
Opis: Wykuty z 4,8kg mithrilu.

72,8 - 4,8 = 68 kg
mithrilu pozostało

20
Stare miasto / Odp: Czeladź płatnerska [produkcja zbrój]
« dnia: 06 Kwiecień 2019, 20:45:07 »
Wykuwam #71

Nazwa odzienia: Bękarci kirys
Rodzaj: zahartowany napierśnik
Typ: zbroja płytowa
Wytrzymałość: 38
Opis: Wykuty z 9,6kg mithrilu.

82,4 - 9,6 = 72,8 kg
mithrilu pozostało

Strony: [1] 2 3 ... 158
SMF 2.0.15 | SMF © 2017, Simple Machines
Enotify by CreateAForum.com

DarkBreak by DzinerStudio
Copyright 2005-2014 Tawerna Gothic - Oficjalny Polski serwis o grach z serii Gothic. Wszelkie prawa zastrzezone.