Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Narrator

Strony: [1]
1
Zakończone wyprawy / Ius Primae Noctis
« dnia: 26 Czerwiec 2019, 10:58:55 »
Nazwa wyprawy: Ius Primae Noctis
Prowadzący wyprawę: Narrator
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: Żądza pieniądza
Uczestnicy wyprawy: Rikka Malkain, Leonard, Emerick Sauvetier, Nawaar + inni chętniMiasto Ombros

Ludzie bawili się w najlepsze. Chociaż słońce zdążyło już zajść, nic nie wskazywało na to by zabawa miała się niedługo skończyć. Wręcz przeciwnie, impreza rozkręcała się coraz bardziej. Ludzie tańczyli, śpiewali i pili. Pili bardzo dużo, bo i okazja była nie byle jaka. Trwało wesele. Para młoda wynajęła na tę okazję jedną z tawern w Wielkim Porcie. To był solidny dwupiętrowy budynek z szerokim balkonem, na którym również stały stoliki. Z racji typowej dla Astas wysokiej temperatury, większa część gości bawiła się właśnie na balkonie, lub bezpośrednio przed karczmą. Tam, na zewnątrz, także przygotowano miejsca siedzące i wystawiono stoły, które teraz uginały się pod ciężarem różnorakich potraw. Rzecz jasna, port nie był nocą najbezpieczniejszy. Świeżo upieczone małżeństwo zadbało jednak i o to. Po okolicy przechadzało się kilku ochroniarzy. Następnych paru pilnowało samej tawerny. Pan młody nazywał się Hodrik i był znany jako świetny wojownik, który zdążył już zjechać całe Valfden wzdłuż i wszerz. Zaczynał jako prosty strażnik miejski, później zaciągnął się do armii, a następnie został wędrownym najemnikiem i poszukiwaczem przygód. Współpracował również z wieloma kompaniami najemnymi, w tym ze sławetnymi Bękartami Rashera. Niestety, podczas ostatniej potyczki otrzymał strzałę w kolano. Postanowił wtedy skończyć z awanturniczym życiem i ustatkować się. Oświadczył się swojej miłości z dzieciństwa i w ten sposób trafił tutaj. Jego żona także nie była tylko prostą dziewką. Pół wyspy znało ją jako utalentowaną wróżbitkę i przychodziło do niej po porady duchowe. Nazywała się Elaria. Na zabawę zostali zaproszeni wszyscy przyjaciele młodych, a także ich znajomi i znajomi ich znajomych znajomych. Można więc było odnieść wrażenie, że przed tawerną „Trójząb Nalasa” świętowała teraz połowa królestwa.

2
Zakończone wyprawy / Stawka większa niż życie
« dnia: 07 Czerwiec 2016, 19:24:12 »
Nazwa wyprawy: Stawka większa niż życie
Prowadzący wyprawę: Melkior Tacticus/Narrator/Silion
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: brak
Uczestnicy wyprawy: Silion aep Mor, Kiellon aep Kharim, Evening Antarii


Atusel jest dużym, portowym miastem na wschodnim wybrzeżu wyspy. O ponad pięciuset tysiącach mieszkańcach. To właśnie w tym miejscu osiedlili się pierwsi uchodźcy z Marantu i zostali tu tak długo aż odkryty Efehidon nie podźwignął się z ruin umożliwiając przyjęcie w swe mury pierwszych obywateli Valfden. Część ludności pozostała jednak blisko portu prawdopodobnie przypuszczając, że bardzo szybko opuszczą tą dziką wyspę i rzeczywiście część ludności odpłynęła na kontynent, reszta jednak pozostała w tej niewielkiej wiosce by wieść spokojny żywot poczciwych ludzi. Mijające lata przynosiły coraz więcej zmian. Efehidon nie posiadało bezpośredniego połączenia z morzem więc statki handlowe podpływały blisko wioski by przez nią przesyłać towary do miasta. To właśnie była przyczyna rozbudowy wsi, która powoli przekształciła się w miasto. Stare nadbrzeże rybackie zastąpił piękny port mogący przyjąć i odprawić całe floty handlowe, powstały też punkty skupu i sprzedaży towarów potrzebnych na morzu oraz żywności, które stały się dla marynarzy nieocenioną pomocą pozwalającą uzupełnić braki w zapasach. Osiedlało się też tu wielu poszukiwaczy przygód, czekających na okazję by zaciągnąć się na statek i popłynąć w podróż swego życia. Były to główne przyczyny rozwoju Atusel, które powoli traciło swój wiejski charakter i przekształcało się w świetnie prosperujące miasto. Miasto które miało posmakować co to wojna. Dwa Ardenoskie galeony i 12 fregat pojawiło sie wieczorem na horyzoncie.

3
Zakończone wyprawy / Gdy krwawy księżyc wschodzi
« dnia: 30 Maj 2016, 13:04:07 »
Nazwa wyprawy: Gdy krwawy księżyc wschodzi
Prowadzący wyprawę: Melkior Tacticus/Isentor/Narrator
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: brak
Uczestnicy wyprawy: Melkior Tacticus, Ashog, Kazmir aep Groth. Marduke, Szeklan, Elizabeth, Kiellon aep Kharim, Evening Antarii, Themo, Mohamed, Gorn.

Zuesh jest większych rozmiarów wyspą leżącą na wodach morza Orathu. Położona jest na linii między Ilusmirem na północnym wschodzie a królestwem Valfden na południowym zachodzie. Jedynymi cechami, które wyróżniają ten skrawek lądu od innych podobnych wysepek w niedalekiej okolicy jest pasmo górskie na wschodzie zwieńczone wygasłym już wulkanem Aralak. Zuesh w zdecydowanej większości porośnięta jest bujnymi trawami i niskimi, karłowatymi drzewami. Trawy te, rosnące w gęstych kępach, potrafią osiągać wysokość nawet pięciu metrów, będąc matecznikiem dla różnych kryjących się tam zwierząt. Na tej wielkiej sawannie niezwykle pięknie wyglądają między innymi wschody i zachody słońca. Dzisiaj jednak co innego budziło zachwyt i trwogę u pewnego mędrca żyjącego u podnóża Aralak. Tinrilet i Vosse były w Krwawej Pełni. Zaćmienie księżyca zwiastuje rozlew krwi, a dwóch naraz?
- Zartacie, miej nas w opiece. Powiedział mędrzec, miał złe przeczucia.

W tym samym czasie. Nieco dalej na północny zachód, miasto Funera. Nikt nie lubi nocnej warty, nawet widzący po ciemku Kunanie, siedzący na baszcie kotowaty strażnik miał za zadanie wypatrywać czy od Ilusmiru nie płynie czasem flota inwazyjna, 4 lata temu zajęto Zuesh i nie było nigdy żadnego incydentu. Do dziś. Kunanin dojrzał na horyzoncie coś masywnego i ciemnego, chwilę potem rozległ się huk, błysnęło, a na miasto spadł stalowy deszcz.


//Valfden jest nieświadome zajść na Zuesh, do czasu aż ktoś ogłosi to i zacznie zbierać ludzi. Jeśli chcecie dołączyć to po prostu kontynuujcie tu rozmowy z domków etc.

Strony: [1]
SMF 2.0.15 | SMF © 2017, Simple Machines
Enotify by CreateAForum.com

DarkBreak by DzinerStudio
Copyright 2005-2014 Tawerna Gothic - Oficjalny Polski serwis o grach z serii Gothic. Wszelkie prawa zastrzezone.