Forum Tawerny Gothic - Marant

Tereny Valfden => Dział Wypraw => Zakończone wyprawy => Wątek zaczęty przez: Nawaar w 01 Kwiecień 2019, 19:39:32

Tytuł: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Nawaar w 01 Kwiecień 2019, 19:39:32
Nazwa wyprawy: Test kruka #37
Prowadzący wyprawę: Arivel
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: Logiczne myślenie, chęć dołączenia
Uczestnicy wyprawy: Nawaar


Pozbycie się człowieka, który za dużo wie? Typowa brudna robota, która musi zostać wykonana w białych rękawiczkach. Wie tylko, gdzie mieszka oraz zna jego pełne dane, lecz opisu wyglądu już nie miał i nie dostanie. - Rozumiem postaram się wykonać powierzone mi zadanie. Rzekł do kobiety. Ciemnoskóry wiedział już, gdzie ma iść i jak zachowuje się obywatel, bo zapewne jadaczka mu się nie zamyka, więc nie było innego wyjścia jak udania się do jednych z wielu karczm w dzielnicy obywateli i zasięgnąć języka, i tak właśnie uczynił.
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Arivel w 02 Kwiecień 2019, 13:35:25
Nawaar opuścił zatem rynek i po krótkim spacerze dotarł do dzielnicy, w której żyli szanowani obywatele stolicy królestwa. Z racji hemis i wieczorowej pory zadbane aleje świeciły pustkami, więc ciężko było spotkać jakichś przechodniów. Od czasu do czasu maurenowi rzucił się jednak w oczy patrol straży miejskiej. Po jakimś czasie mężczyzna dotarł do karczmy o nazwie "Mroczny Paladyn". Na szyldzie widniała czarna pancerna rękawica zaciśnięta w pięść. Przybytek zajmował całe dolne piętro kamienicy, powyżej były mieszkania.
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Nawaar w 02 Kwiecień 2019, 13:56:33
Ciemnoskóry przeszedł przez cały rynek na spokojnie, po drodze nikt go absolutnie nie zaczepił, bo z oczywistych względów nie mięli dlaczego chyba, że trafiłby się rasistę. Tak czy owak szedł sobie do bogatszej części miasta. Dzielnica obywatelska przywitała go normalnie choć zwiększone patrole strażników mogły namieszać mu szyków. Maszerując uliczkami w chłodne popołudnie, trafił on na jedną z wielu karczm, która mogła go ugościć. "Mroczny Paladyn" tak się nazywała. Mauren uśmiechnął się pod nosem, gdy przekroczył jej wnętrze, bo tylko takich wojowników brakowało w armii lisza. Ciemnoskóry na początek postanowił się rozejrzeć po gościach lokalu, żeby potem wypatrywać wolnego stolika.
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Arivel w 02 Kwiecień 2019, 14:26:00
W głównej sali było na oko jakieś dwadzieścia osób, połowa wszystkich stolików pozostawała pusta. Większość gości kompletnie niczym się nie wyróżniała. Ot, ludzie którzy wpadli po pracy na łyk grzanego piwa. Zapewne głównie drobni kupcy i rzemieślnicy. W kącie siedziało jednak dwóch strażników miejskich obżerających się pączkami. Pościągali hełmy i odłożyli broń na bok, wyglądali na raczej rozluźnionych. Karczmarza o dziwo nigdzie nie było widać, po sali krążyły jednak dwie kelnerki.
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Nawaar w 02 Kwiecień 2019, 14:31:44
Ciemnoskóry nie zauważył niczego podejrzanego w takiej karczmie. Normalna bawialnia w wielkim mieście, gdzie było dość spokojnie, bo nawet strażnicy wyglądali na takich, którzy bawili się dobrze jedząc. Jedyna dziwna rzecz jak była to brak karczmarza, ale za to były kelnerki. Nawaar nie stał za długo  progu, tylko ściągnął czapę, zajmując wolne miejsce. Zamówi coś i może od razu się czegoś dowie od dziewczyn. 
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Arivel w 02 Kwiecień 2019, 17:23:40
Po chwili do Nawaara podeszła jedna z kelnerek. Chociaż miała około dwadzieścia lat wyglądała jak typowa wiejska gospodyni. Sukienka ozdobiona kwiecistymi wzorami, szerokie biodra, obfity biust i chusta na głowie, spod której wychodziły dwa jasne warkocze.
-Co dla pana?
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Nawaar w 02 Kwiecień 2019, 17:26:08
Nawaar niemal zaniemówił na widok panienki. Bardzo ładna swojska dziewczyna. - Tak. Powiedział na początek, przełamując głos. - Miód pitny poproszę. Mam jeszcze pytanie czy znajdę gdzieś pana Marcel Lorensa? Zapytał, bo czemu nie.
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Arivel w 02 Kwiecień 2019, 17:39:21
-Dwójniak czy trójniak?- Dopytała odnośnie miodu. -Marcel Lorens? Marcel... Chyba nie kojarzę, ale tutaj przychodzi wielu ludzi. Może nie pamiętam.
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Nawaar w 02 Kwiecień 2019, 18:45:55
- Dwójniak. Dodał na pierwsze pytanie, ale nie spodziewał się, że dziewczyna nie zna gościa, co za dużo gada o wszystkim, ale miał jeszcze chwilę, żeby zapytać o właściciela. - Może karczmarz go kojarzy, wie pani gdzie go znajdę? Spróbował ciemnoskóry drugi raz.
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Arivel w 02 Kwiecień 2019, 19:45:14
-Już podaję, to będą dwie grzywny. Szef wyszedł jakiś czas temu. Poszli z pachołkiem po beczkę piwa, bo na zapleczu się skończyło.- Powiedziała dziewczyna, po czym zostawiła maurena samego i obsłużyła jeszcze kilka stolików. Za moment wróciła do Nawaara i postawiła przed nim kufel miodu.
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Nawaar w 02 Kwiecień 2019, 19:50:09
- Rozumiem. Powiedział, gdy dziewczyna poszła po jego zamówienie. Dziewczę za chwilę powróciło do niego, trzymając pełny kufelek miodu. - Proszę oto grzywny. Położył je na stole obok kufla. Teraz pozostało w spokoju się napić i poczekać na pojawienie się karczmarza, musiał w końcu przyjść. w sumie i tak miał czas, żeby rozejrzeć się po bywalcach może zauważy coś co go zaintryguje.

751g - 2g = 749g
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Arivel w 02 Kwiecień 2019, 20:45:25
Nawaar zdążył opróżnić niemal cały kufel, jednak karczmarz w dalszym ciągu się nie pojawiał. Pozostali goście zachowywali się normalnie, do czasu przybycia kolejnego strażnika nie wydarzyło się nic wartego uwagi. Później jednak zrobiło się zabawnie. Nowo przybyły stróż prawa okazał się być bowiem jednym z oficerów straży. Wydarł się na tamtą dwójkę jedzącą pączki, rzucił w ich stronę kilka wyzwisk i wygonił ich na zewnątrz. „Macie pilnować ulic, a nie zapychać sobie flaki słodyczami”, to były jego słowa. Sam również wyszedł. Po całej akcji kilku mieszczan parsknęło śmiechem.
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Nawaar w 02 Kwiecień 2019, 20:59:25
Nic się nie działo. Mauren czekał, czekał i jeszcze czekał, opróżniając niemal cały kufel. W karczmie zaś cisza nic się działo, nie było z nikim pogadać, ale chociaż uśmiać się mógł jak reszta bywalców, bo strażnicy dostali opieprz cóż typowe. Wszystko powoli przemijało zaś karczmarz nie wracał, także znów zaczepił jedną z kelnerek. - A może mi pani powiedzieć, gdzie lub do kogo karczmarz się udał? Może będę w stanie mu pomóc. Uśmiechnął się serdecznie, bo może mu odpowie.
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Arivel w 02 Kwiecień 2019, 21:31:18
-Szef wynajmuje magazyn na Rycerskiej. To ulica zaraz przy murze miejskim. Faktycznie, powinien był wrócić już dawno temu. Miał tylko wziąć stamtąd beczkę piwa i wrócić tutaj. Naprawdę chciałbyś go poszukać? Ja nie mogę się stąd ruszyć, za dużo klientów.
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Nawaar w 02 Kwiecień 2019, 21:35:40
Dowiedział się czego potrzebował, ale informacje jakie posiada karczmarz mogą okazać się cenne. Przynajmniej tak mu się zdawało do tego może jakiś grosz mu wpadnie i odnajdzie cel, który musiał w jakiś sposób załatwić.- Tak poszukam go, zobaczymy czy uda mi się go odszukać, tylko potrzebuje opisu jak wyglądał i się nazywał pani szef oraz ten cały pomocnik. Akurat opis może okazać się zbawienny, bo jeszcze znajdzie nie tego co trzeba.
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Arivel w 03 Kwiecień 2019, 07:40:02
-Szef nazywa się Pawłow. Wysoki z niego chłop, ale chudy jak tyczka. Ma takiego wąsa zakręconego do góry. Pachoł to Patrick, zatrudnił się u nas w zeszłym tygodniu. Niedorosły jeszcze, mały, też chudy. Ma długie jasne włosy... Przepraszam, muszę iść.
Powiedziała dziewczyna, bo rzeczywiście była potrzebna gdzie indziej. Zawołano ją do innego stolika. Pozostali klienci sami się nie obsłużą!
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Nawaar w 03 Kwiecień 2019, 08:23:58
Nawaar wysłuchał opisu właściciela oraz pomocnika. Przyda mu się to na pewno, bo tak to by nigdy nikogo nie znalazł. - Dobrze zatem idę go poszukać. Odpowiedział dziewczynie, która musiała już wykonywać swoje obowiązki, przecież pozostali klienci sami się nie obsłużą! Ciemnoskóry znając lokalizację magazynu, poszedł w kierunku ulicy rycerskiej, gdzie powinien znajdować się magazyn jak i sam karczmarz osobiście.
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Arivel w 03 Kwiecień 2019, 08:46:30
Zanim Nawaar dotarł na miejsce, wieczór przemienił się w noc. O tej porze roku robiło to jednak niewielką różnicę. Lampy uliczne i tak musiały palić się przez całą dobę. Na Rycerskiej mauren znalazł kilka magazynów stojących obok siebie. Wszystkie przylegały do muru miejskiego, za którym to rozciągała się podgrodzie. W oczy od razu rzucało się to, że drzwi do wszystkich magazynów pozostawały szczelnie zamknięte i zabezpieczone kłódkami, oraz łańcuchami. Z jednym wyjątkiem. Jedne drzwi były uchylone.   
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Nawaar w 03 Kwiecień 2019, 09:17:43
Ciemna hemisowa noc nastała. Dobrze, że wcześniej wypił rozgrzewający miód oraz miał na sobie ubranie z wilka. Mauren wtopił się w to ciemne otoczenie, tylko gdyby nie lampy to byłby w pełni nie zauważalny, ale tak zmierzał sobie na ulicę rycerską, gdzie powinny być magazyny. Ciemnoskóry nie miał daleko, bo po paru minutach dotarł na wyznaczoną ulicę, gdzie mijał budynki szczelnie, pozamykane na kłódki, poza jednym, który rzucił mu się w oczy, bo był lekko uchylony. Nawaar nim wszedł do środa, sprawdził jeszcze czy ktoś inny się nie kręci po ulicy, nie chciał zostać wzięty za włamywacza, bo w końcu był maurenem.
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Arivel w 03 Kwiecień 2019, 15:43:26
Prócz Nawaara na ulicy nie było nikogo.
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Nawaar w 03 Kwiecień 2019, 15:48:37
Ciemnoskóry mając pewność, że nikt na niego nie patrzy, postanowił zajrzeć do środka otwartego magazynu, czuł, że odnalezienie jego celu będzie dość odległe i czekać go będzie miało śledztwo, ale nie uprzedzając faktu wszedł do środka.
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Arivel w 03 Kwiecień 2019, 16:39:11
W środku panowała całkowita ciemność, więc ciężko było cokolwiek dojrzeć. Wzrok maurena dopiero po chwili zaczął rozróżniać jakieś kształty. Wyglądało na to, że cała przestrzeń podzielona była na swego rodzaju boksy. Wszystkie one zawalone były beczkami i skrzyniami najróżniejszych rozmiarów. Prawdopodobnie każdy boks należał do kogoś innego, co oznaczało że z magazynu korzystało około kilkunastu osób.
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Nawaar w 03 Kwiecień 2019, 17:01:34
Mauren musiał chwilę poczekać, żeby jego oczy mogły się przyczaić do panującego wewnątrz mroku, po krótkim czasie doszedł do wniosku, że to miejsce jest wynajmowane, przez więcej niż jedną osobę. Zdecydowanie ten magazyn musiał należeć do samych karczmarzy, bo niemal w każdym boksie przynajmniej z początku były tylko beczki i skrzynie. Nawaar spróbował, zagłębić się dalej, bo może Pawłow miał swój skład nieco dalej i dopiero tam, natrafi na jakieś ślady.
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Arivel w 03 Kwiecień 2019, 17:10:56
Nawaar najwyraźniej nie był w magazynie sam. Z jednego z boksów po lewej stronie do jego uszu dochodziło ciche pojękiwanie. Jęczał jakiś mężczyzna i na pewno nie robił tego z rozkoszy.
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Nawaar w 03 Kwiecień 2019, 17:13:40
Ciemnoskóry zatrzymał się chwilę, gdy usłyszał głos. Chciał sprawdzić czy człowiek potrzebuje pomocy, bo może być to jakiś trablin, który chciał przechytrzyć kogoś. Nawaar miał do czynienia z takimi istotami już wcześniej, więc podszedł ostrożnie, dobywając noża. Na razie nic nie mówił, tylko nasłuchiwał, zbliżając się do jęków.
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Arivel w 03 Kwiecień 2019, 17:16:33
-Aaa... aa... Czy jest... jest tu ktoś? Kto tam?!- Z trudem wystękał jakiś mężczyzna. Głos był słaby i zachrypnięty, ale z całą pewnością należał do człowieka.
-Po... Pomocy!- Wycharczał po chwili, po czym zaczął kaszleć.
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Nawaar w 03 Kwiecień 2019, 17:23:15
- Pan, Pawłow? Zapytał ciemnoskóry, powoli zbliżając się do rannego człowieka. Dłoń z nożem schował sobie za plecy, żeby jeszcze białas na zawał nie zszedł.
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Arivel w 03 Kwiecień 2019, 17:26:01
W ciemnościach pomiędzy skrzyniami leżał człowiek. W tych warunkach trudno było dostrzec jego twarz. Widać za to było, że jedna z jego nóg została nienaturalnie wygięta, a on sam z całych sił uciskał jakiś punkt na swoim brzuchu. Nawaar wdepnął też w jakąś ciecz, która rozlewała się dookoła mężczyzny.
-To ja... Po... pomóż mi... 
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Nawaar w 03 Kwiecień 2019, 17:30:21
Mauren wszedł chyba w krew i załapał się przy okazji na, nie udany zamach. Pawłow, który krwawił nie pociągnie zbyt długo, ale cóż był jakby potrzebny ciemnoskóremu. Dlatego schował on nóż, by wziąć miksturę leczenia ran, którą miał przy sobie na potrzebny, ratowania własnej skóry. Teraz nie będzie niestety miał się czym leczyć! - Niech pan to wypije. Mikstura leczenia ran powinna pomóc. Rzekł, podając człekowi napój uzdrawiający na resztę pytań, przyjdzie czas później.


// Tracę większa mikstura leczenia ran.
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Arivel w 03 Kwiecień 2019, 17:40:16
Mężczyzna przyjął miksturę i duszkiem wypił całą zawartość buteleczki. Jego stan niemal natychmiastowo uległ znaczącej poprawie. Rana przestała krwawić, mógł już także w miarę normalnie oddychać. Niestety, jego noga w dalszym ciągu była dziwnie wygięta, przez co człowiek nie był w stanie samodzielnie wstać.
-Dziękuję ci! Teraz szybko, pomóż mi stąd wyjść. Musimy uciekać! Tu jest potwór!
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Nawaar w 03 Kwiecień 2019, 17:45:37
Oby się to opłacało! Pomyślał, gdy Pawłow, wyżłopał jego miksturę jak krasnolud butelkę żytniej. Trochę szkoda mu było tego, ale cóż. Człowiek w końcu przemówił, wspomniał o jakimś potworze. Ciemnoskórego to zaintrygowało. - Jaki potwór? O czym pan mówi? Zapytał, podnosząc powoli człowieka z podłogi.
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Arivel w 03 Kwiecień 2019, 17:53:04
-Pośpiesz się!- Krzyknął Pawłow wieszając się na szyi maurena. Z tej odległości Nawaar mógł zobaczyć zakręconego wąsa, o którym wspominała tamta kelnerka.
-Do wyjścia! Potwór pojawił się znikąd, poturbował mnie i porwał mojego pomocnika. Jak znam życie zaraz tu wróci dokończyć dzieła! Aaa...-
Znów zajęczał z bólu, bo w pośpiechu nieomal stanąłby na rannej nodze. Chyba była złamana.
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Nawaar w 03 Kwiecień 2019, 17:58:13
- To idziemy. Zebrał mężczyznę, który powiesił mu się na ramieniu, gdy zawył z bólu mauren niemal ogłuchł! Ciemnoskóry skrzywił się an twarzy, ale nie było to zauważalne. Grunt, że Pawłow okazał się tym, którego szukał, gdyż Nawaar zauważył charakterystyczny wąs. W takim oto stanie spróbował, wyprowadzić człowieka na zewnątrz magazynu, starał się zrobić to najszybciej jak umiał. 
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Arivel w 03 Kwiecień 2019, 18:01:54
Po chwili obaj mężczyźni znaleźli się na zewnątrz.
-Cholera, było blisko... Na Zartata, było blisko.
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Nawaar w 03 Kwiecień 2019, 18:12:24
- Też się cieszę, że się udało, ale nim pójdziemy do karczmy to czy zna pan kogoś takiego jak, Marcela Lorens? Po zadanym pytaniu dopiero wolnym pętem, ruszył w stronę "Mrocznego Paladyna".
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Arivel w 03 Kwiecień 2019, 18:19:00
-Marcel Lorens... Znam, jasne że znam. Ale czekaj pan! Do żadnej karczmy, najpierw trzeba zgłosić gdzieś tego potwora. Bestia musiała wyleźć z piwnicy magazynu, pewnie tam też zaciągnęła biednego Patricka. Musimy iść po straż miejską, albo... Auu!- Wrzasnął tak głośno, że prawdopodobnie obudził z pół miasta.
-No i ta noga... Potrzeba mi medyka, bo daleko nie zajdę.
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Nawaar w 03 Kwiecień 2019, 18:45:50
Krzyk znowu przewiercił mu uszy i pewno obudził połowę ulicy. Mauren jakoś nie chciał ratować umrzyka, bo od tego były inne służby, ale w każdym razie trzeba było rannego do medyka. - Idziemy do medyka, w którą stronę? Muren nie znał górnego miasta na tyle, żeby znać lokalizację zakładów.
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Arivel w 03 Kwiecień 2019, 19:21:24
-Do szpitala kawał drogi, ale dwie przecznice dalej mieszka jeden chirurg. Wiem, bo czasem bywa u mnie w karczmie. Pewnie się wścieknie gdy go obudzimy, ale mus to mus. Zapłacę mu przecież! Tylko zamknij pan wcześniej magazyn, nie chciałbym żeby bestia wylazła na miasto. Masz, tu jest klucz.
Pawłow przekazał maurenowi klucz do kłódki wiszącej na otwartych teraz drzwiach.
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Nawaar w 03 Kwiecień 2019, 19:26:00
Nawaar oparł człowieka o ścianę, coby znowu nie wydarł ryja albo się przewrócił, zrobił to dopiero gdy wziął klucz. Ciemnoskóry szybko doskoczył do drzwi, po czym zamknął je szczelnie, żeby bestia nie uszła. Później się ktoś nią zajmie! Teraz podszedł do człowieka i powoli, zaprowadził go w znanym kierunku czyli do znajomego chirurga, oby otworzył drzwi i przyjął pacjenta w sumie powinien, w imię tak zwanych zasad i worka grzywien.
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Arivel w 04 Kwiecień 2019, 13:31:28
Gdy mężczyźni dotarli już pod właściwy dom, Pawłow zaczął z całych sił tłuc pięścią w drzwi. Z początku nie było żadnego odzewu, dopiero po chwili Nawaar usłyszał jakieś poruszenie po drugiej stronie. Odgłos kroków, później coś jakby ktoś przewrócił jakiś mebel, a następnie trochę przekleństw.
-Ha, wkurzyliśmy go.- Powiedział karczmarz. -Dalej już dam sobie radę, ty idź szybko załatwić sprawę z potworem. Zawiadom straż, czy coś... Cholera, biedny Patrick. Może chociaż zdążymy odzyskać jego ciało, zanim bestia go pożre. Żeby rodzina miała co pochować. Ja będę tu na ciebie czekać.
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Nawaar w 04 Kwiecień 2019, 13:40:53
Ciemnoskóry doprowadził na spokojnie bez żadnych przeszkód człowieka. Na szczęście ani razu nie wrzasnął mu do ucha, narażając słuch maurena na szwank. Medyk powinien wkrótce otworzyć drzwi, gdyż pukanie do okna, przesunięcia krzeseł, wskazywały na to, iż lekarz obudził się. Teraz Nawaar odstawił człowieka mając możliwość ubicia bestii samemu lub, pójść do straży miejskiej. Jednak przed tym postanowił go jeszcze, o coś zapytać. - Jest pan w stanie opisać jakoś bestię? Mała była, duża? Wydawała jakieś odgłosy czy coś? Opis przyda się zarówno mu jak i strażnikom.
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Arivel w 04 Kwiecień 2019, 15:46:13
-Wielkie bydle! A przynajmniej wystrczająco duże, by mogło powalić człowieka i zaciągnąć go do piwnicy. Na pewno miał też ogon i skrzydła. Co jeszcze... Raz wydał taki dziwny dźwięk. Trochę jakby zagdakał. Więcej nie wiem, nie miałem czasu na przyglądanie się!
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Nawaar w 04 Kwiecień 2019, 17:21:01
Mauren zrobił duże oczy, bo czegoś takiego jeszcze nie widział ani słyszał, jednakże widząc zmutowanych ludzi, nieumarłych orków z częściami ludzi oraz wielkie bydle, które połączone było z wieloma ciałami, powinien już się przyzwyczaić. Zwierzę było dość nietypowe a do tego lubiło ciemność i prawdopodobnie gdakało. Ciemnoskóry szybko ocenił czy ma jakiekolwiek szanse ze stworem, ale i tak musiał albo się udać do straży albo samemu to zrobić, bo inaczej Pawłow niczego nie wyśpiewa. - Dobra. Zaraz powinienem wrócić. Powiedział do człowieka, który powinien dostać pomoc medyczną. Nawaar ruszył samotnie w stronę magazynu, żeby się zmierzyć z bestią! Syn pustyni otworzył drzwi, zdobytym kluczem, po czym ściągnął on puklerz oraz tarczę od tego, wypił jeszcze miksturę, która da mu przewagę walki w nocy, czyli koci wzrok dopiero wtedy, wszedł on do środka, próbując zlokalizować potwora z magazynu.

// Tracę :

koci wzrok (0,3l) 
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Arivel w 04 Kwiecień 2019, 20:04:01
Po zażyciu mikstury magazyn stał się zupełnie innym miejscem. Teraz, pomimo ciemności, mauren widział wszystko dokładnie i żaden szczegół nie mógł mu umknąć. Tam, gdzie znalazł Pawłowa, na podłodze widniała plama zaschniętej krwi. Kawałek dalej było tego jeszcze więcej. Na samym końcu pomieszczenia Nawaar znalazł również otwartą klapę na podłodze, prowadzącą zapewne do piwnicy. Wokół niej porozrzucanych było trochę śmieci. Skrawki ubrania, rozbite beczki, oraz suszone śledzie. Te ostatnie musiały do niedawna znajdować się w beczkach. Cały bałagan sugerował, że w miejscu tym doszło niedawno do walki.
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Nawaar w 04 Kwiecień 2019, 20:12:57
Wszystko nagle nabrało światła. Mauren pierwszy raz wypił tą miksturę, która okazała się bezcenna w takich warunkach. Magazyn stał przed nim otworem, widział to czego wcześniej nie mógł zobaczyć, bo minąwszy miejsce, w którym leżał Pawłow, Nawaar natrafił na klapę w podłodze. Oczywistym było to, że bestia musi siedzieć tam, także podniósł ją, by następnie zejść na dół do piwnicy magazynu. Puklerzem zaczął się zasłaniać na wypadek ataku potwora.
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Arivel w 05 Kwiecień 2019, 08:33:06
Póki co nikt maurena nie zaatakował. Piwnica miała jakieś 40 metrów długości i 25 szerokości. W przeciwieństwie do magazynu, nie była podzielona na boksy. Tu i ówdzie stało kilka stosów skrzyń, które piętrzyły się aż pod sam sufit. Sklepienie było jakieś 10 metrów ponad głową Nawaara. Kawałek dalej, po prawej stronie, ktoś zrobił dziurę w ścianie. Nawaar dostrzegł również ślad z krwi na podłodze. Prowadził aż za ostatni stos skrzyń.

//Załączam też profesjonalnie przygotowaną mapkę. Czerwona kropa to prawdopodobne miejsce ukrycia potwora, a niebieska kropa to Ty.

(https://images89.fotosik.pl/155/d57b64f996e21f60.png) (https://www.fotosik.pl/zdjecie/d57b64f996e21f60)
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Nawaar w 05 Kwiecień 2019, 08:55:05
Nawaar dotarł do piwnic, chowając się za swoim puklerzem, mógł się na spokojnie rozejrzeć po nim. Na początek zwrócił uwagę na to, że to miejsce było zdecydowanie większe niż parter, także będzie mieć pole manewru w walce z bestią, potem zwrócił uwagę na dziurę w ścianie, którą może owa maszkara weszła do środka, by na sam koniec patrzeć na ślady krwi. Po nitce do kłębka. Pomyślał powoli, przemieszczając się śladami krwi, które były dla niego jakby drogowskazem. Potwór może jeszcze nie wiedział, o jego obecności, lecz za chwilę może to się zmienić.   
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Arivel w 05 Kwiecień 2019, 09:31:27
Na końcu krwawej ścieżki oczom Nawaara ukazał się następujący widok
(https://images92.fotosik.pl/156/8401f4c694a32f7d.png) (https://www.fotosik.pl/zdjecie/8401f4c694a32f7d)

Potwór musiał wyczuć lub usłyszeć maurena już chwilę temu, bo zaatakował mężczyznę jak tylko ten mu się pokazał. Kuroliszek (https://marantwiki.tawerna-gothic.pl/index.php/Kuroliszek) splunął kwasem starając się trafić w głowę Nawaara, po czym od razu zaczął uderzać skrzydłami i poderwał się do lotu. Uciekł w ten sposób z pola widzenia maurena.
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Nawaar w 05 Kwiecień 2019, 10:13:02
Mauren zastał za jakimiś skrzyniami bestie Pawłowa. Wyglądała jak przerośnięta zmutowana kura! Czego to on jeszcze nie zobaczy. Ciemnoskóry jednak nie miał czasu na oglądanie, bo stwór znarowił się i splunął jakąś cieczą w prost na jego głowę. Nawaar szybko zrobił pad do przodu, oparł się na ziemi o puklerz po czym wstał obok ciała. Dopiero wtedy mauren zorientował się, że to był kwas! Właśnie wżerał się w pustą beczkę zaś kuroliszka nigdzie nie było w zasięgu wzroku. Syn pustyni postanowił poczekać aż coś, usłyszy, bo nerwy mogą go szybko zgubić a bestia jest naprawdę sprytna zwłaszcza, posiadając taki ogon mogła go zajść od tyłu. Dlatego był podwójnie czujny.
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Arivel w 05 Kwiecień 2019, 16:37:52
Niespodziewanie, Nawaar usłyszał przeraźliwe gdakanie tuż na swoją głową. Mauren spojrzał w górę i zorientował się, że potwór spada prosto na niego z wyciągniętymi przed siebie szponami.
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Nawaar w 05 Kwiecień 2019, 17:40:37
Mauren doczekał  się ataku bestii, która sprytnie zaszła ciemnoskórego od tyłu, ale sprzedała się gdakaniem, przez co Nawaar miał czas zareagować odpowiednio i szybko, zasłonił się puklerzem kiedy pazury miały, wtopić się w ciało syna pustyni. Spotkanie ostrych szponów ze stalą wywołało iskry, które doświetlały pomieszczenie, lecz mauren nie czekał, tylko starał się pchnąć włócznią w ciało potwora, gdy ten opadał i cały czas starał się pamiętać o ogonie potwora. 
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Arivel w 06 Kwiecień 2019, 10:24:58
Włócznia z czarnej rudy wbiła się w ciało potwora i raniła go dotkliwie, jednak nie został on jeszcze pokonany. Będąc znów na ziemi wściekle zaatakował maurena swoim dziobem.
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Nawaar w 06 Kwiecień 2019, 10:52:34
Nawaar zdołał ranić bestię, gdy ta spadała na niego. Dzięki tarczy udało mu się zablokować ostre pazury. Grot włóczni przebił się bez problemu, przez skórę co tylko jeszcze bardziej sprowokowało. Kuroliszek chciał zaatakować swym dziobem. Ciemnoskóry odskoczył w lewo na pół metra, unikając ataku, gdy stwór znalazł się na wysokości maurena te ponownie zaatakował, wbijając tym razem włócznie w gardło stwora, rozcinając je. Krew bestii zapaskudziła podłogę magazynu a ciało, padło nieopodal oddając swoje ostatnie pianie. - Jednej bestii mniej. Powiedział do siebie.
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Arivel w 06 Kwiecień 2019, 11:27:35
Kolejne bydle załatwione. Teraz Nawaar mógł wrócić do Pawłowa i poinformować go, że z magazynem już wszystko w porządku.
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Nawaar w 06 Kwiecień 2019, 11:42:22
Bestia padła od śmiertelnego trafienia w szyję! Mauren mógł już wrócić bezpiecznie do Pawłowa, ale wolał jeszcze rozejrzeć się po magazynie. Chciał się lepiej przyjrzeć tej dziurze w ścianie nim ruszy dalej. Chciał zobaczyć czy może ona go do czegoś zaprowadzić.
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Arivel w 06 Kwiecień 2019, 12:05:33
Nawaar wyczuł smród odchodów i uryny jeszcze zanim zajrzał do dziury w ścianie. Wyglądało na to, że można nią było przedostać się do miejskich kanałów.
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Nawaar w 06 Kwiecień 2019, 12:41:05
Nawaar nie musiał zaglądać do środka, bo tylko podchodząc poczuł smród gówna i szczochów. Dziura prowadziła do kanałów miejskich. Ciemnoskóry zapamięta to sobie, bo może mu się to posłużyć w dalszej części zadania. Teraz nie mając już nic do roboty, ruszył on do chirurga, którym miał zająć się Pawłowem. Człowiek pewnie się niecierpliwy, bo zapewne będzie zainteresowany stanem swojego pomocnika. Niestety syn pustyni, nie będzie mieć dobrej nowiny. Teraz skoro magazyn był czysty to, przy wyjściu zamknął drzwi kluczem następnie, ruszył już bezpośrednio do Pawłowa.
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Arivel w 06 Kwiecień 2019, 13:41:23
Po dotarciu do właściwego mieszkania Nawaar zapukał, po czym został wpuszczony do środka przez owiniętą w szlafrok żonę chirurga. Skierowała ona maurena do izby, w której medyk zajmował się poszkodowanym Pawłowem. Zdążył on już nastawić nogę karczmarza, a teraz kończył ją usztywniać. Pawłow wyglądał na lekko rozkojarzonego, widocznie lekarz podał mu jakiś środek przeciwbólowy, jednak wyraźnie ożywił się na widok syna pustyni.
-Szybko wróciłeś! I co powiedzieli strażnicy? Zajmą się tym?
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Nawaar w 06 Kwiecień 2019, 13:49:31
Ciemnoskóry dostał się do mieszkania chirurga. Przywitała go natomiast jego żona, która również musiała zostać zbudzona, przez te wrzaski, co właściwie nie było się czemu dziwić. Syn pustyni został wpuszczony do pokoju, gdzie leżał już poskładany człowiek. Szybko doszedł do siebie na widok Nawaara. - Zabiłem bestię osobiście. Pochwalił się, ale czy coś na tym zyska? - Był to kuroliszek doprawdy dziwny twór. Następnie zmienił ton na bardziej poważny. - Pomocnik natomiast nie przeżył spotkania z nim gdy już, zszedłem na dół to potwór pożywiał się nieszczęśnikiem. Wyjaśnił wszystko co musiał, ale teraz najważniejsze. - A teraz, gdzie znajdę Marcela Lorensa? Wszak tylko po to narażał się, żeby się dowiedzieć, gdzie owy człek się ukrywa.
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Arivel w 06 Kwiecień 2019, 14:27:17
-O cholera, biedny Patrick.- Karczmarz posmutniał. -No, ale za tego potwora na pewno należy ci się jakaś nagroda. Pogadam z właścicielem magazynu i resztą użytkowników. Możesz zgłosić się do mnie za kilka dni, na pewno do tego czasu zorganizujemy dla ciebie jakąś pękatą sakiewkę. Swoją drogą, czemu tak ci zależy na tym Lorensie?
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Nawaar w 06 Kwiecień 2019, 14:31:37
Nagroda chociaż coś na początek tego zadania, bo dwie mikstury same się nie odkupią a tak chociaż zmniejszy straty. Dociekliwy mauren zwrócił na siebie uwagę Pawłowa, który zadał oczywiste pytanie jak świat. - Zbałamucił moją siostrę i chciałem się z nim rozmówić. Sądził, że akurat taka odpowiedź będzie wystarczająca.
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Arivel w 06 Kwiecień 2019, 17:57:12
-Aaa... Po prawdzie to nie znam go za dobrze, ale wiem coś innego. Ostatniego dnia tygodnia zawsze przychodzi do mojej karczmy, siada przy barze i opowiada mi te swoje niestworzone historie. Panie, czego to on nie wymyśli! Ale są tacy, co mu wierzą. Jutro pewnie też przyjdzie, jak co tydzień. Wtedy będziesz się mógł z nim rozmówić, tylko nie rób mi burdy w lokalu!
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Nawaar w 06 Kwiecień 2019, 18:32:27
Poszło jak po maśle. Dowiedział się, gdzie będzie przebywał jego cel. Ciemnoskóry miał czas i jeszcze trochę pytań i nawet jedną prośbę. - W ten sposób pomógł pan biednej dziewczynie. Swoją drogą co on takiego opowiada skoro wszyscy chętnie go tak słuchają? Nie wypadało, nie zaciekawić się tematem.
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Arivel w 07 Kwiecień 2019, 10:24:24
-O panie... - Zaczął Pawłow, jednak w słowo wszedł mu siedzący obok medyk.
-Ostatnio powiązał ze sobą kilka zupełnie przypadkowych śmierci. Sam stwierdziłem zgon u połowy tych osób i stąd wiem, że poginęli w wypadkach. Takie rzeczy zdarzają się bez przerwy. Ale nie, Lorens wie swoje. Według niego to wszystko były zamachy, przeprowadzone przez tajemniczą grupę zabójców działająca na terenie całej wyspy. Że też niektórzy chcą to łykać.
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Nawaar w 07 Kwiecień 2019, 10:30:18
Mauren nie reagował, nie uśmiechał się, nie wykonywał żadnych gestów ani min. Wiedział już, że mówią, o tej samej osobie, na którą ma zlecenie. - Rozumiem cóż wypadki się zdarzają. Wzruszył ramionami.- Nie dość, że bałamuci kobiety to jeszcze gada od rzeczy, ale czy z jego głową na pewno jest wszystko w porządku? Spojrzał na lekarza, który mógłby coś stwierdzić.
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Arivel w 07 Kwiecień 2019, 14:19:22
-Panie, a kto normalny by gadał takie bzdury? Przecież to...- Zaczął Pawłow.
-Nie wiem.- Przerwał mu lekarz. -Nie miałem okazji go zbadać.
Nagle, w swojej głowie Nawaar usłyszał głos Arivel. Przypomniała mu się ich ostatnia rozmowa, podczas której kobieta mówiła maurenowi, że Marcela Lorensa nie można zabić. Jego nagła śmierć mogłaby uwiarygodnić jego teorie w oczach innych ludzi. Dlatego też trzeba było uciszyć go bez odbierania mu życia.
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Nawaar w 07 Kwiecień 2019, 14:39:48
- Tak, tak rozumiem. Rzekł to i wiedział, że żeby pozbyć się celu musiało to wyglądać na wypadek. Najlepiej ze skutkiem śmiertelnym. - Skoro ma być jutro to może zaprowadzę pana do karczmy i przeczekam tam do rana? Zaproponował rannemu.
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Arivel w 07 Kwiecień 2019, 15:45:30
-Dobry pomysł. Muszę wrócić do "Mrocznego Paladyna" i powiedzieć pracownikom co zaszło. Załoga pewnie się o mnie martwi. Rzecz jasna, nocleg w karczmie masz pan za darmo.
Pawłow pożegnał się lekarzem, który na odchodne wyposażył go jeszcze w kule do chodzenia. Po chwili on i Nawaar byli już na zewnątrz.
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Nawaar w 07 Kwiecień 2019, 15:54:59
- No to w drogę. Na szczęście to niedaleko, ale coś ten medyk panu przerywał, gdy pytałem. Teraz może pan się wypowiedzieć do woli. Zagaił jeszcze, gdy spokojnie zmierzali razem do karczmy.
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Arivel w 07 Kwiecień 2019, 20:42:11
-Przerwał, naprawdę? Nie pamiętam kiedy.- Zmieszał się lekko Pawłow.
Tymczasem on i Nawaar niemal dotarli już do karczmy.
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Nawaar w 07 Kwiecień 2019, 20:57:54
- Wie pan. Według mnie ma mi pan coś ważnego do powiedzenia, ale coś pana powstrzymuje. Proszę się nie krępować. Kontynuował dalej rozmowę, próbując coś od niego wyciągnąć. W końcu dotarli razem do karczmy. Mauren otworzył drzwi do karczmy, żeby mogli oboje wejść. - Wejdzie pan do środka, bo zapewne wszyscy się martwili.
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Arivel w 08 Kwiecień 2019, 08:03:27
Karczmarz zaprzeczył, jakoby dalej nie wiedział o co chodzi. Później obaj mężczyźni weszli do lokalu. Była noc, jakieś dwie godziny po zamknięciu, a jednak ludzie Pawłowa ciągle czekali na jego powrót. W dzisiejszych czasach ciężko o dobrych pracowników, lecz temu karczmarzowi najwyraźniej udało się takich znaleźć.
-Ha, mówiłam, że zaraz przyjdzie!- Zawołała blondynka z dwoma warkoczami. To była ta sama dziewczyna, z którą Nawaar wcześniej rozmawiał. Prócz niej w pomieszczeniu była jeszcze druga kelnerka, mężczyzna w kucharskim fartuchu i jakichś dwóch parobków.
-Ale co to?- Dziewczyna dopiero po chwili zobaczyła kule. Któryś z pomocników kucharza zapytał o Patricka, tego chłopaka zabitego przez kuroliszka. Pawłow przysiadł ciężko na stole i opowiedział zgromadzonym całą historię. Od początku do końca. Wszyscy wyraźnie posmutnieli. Wtedy karczmarz wysłał jednego z pomocników do domu zabitego, by ten powiadomił jego rodzinę. Resztę załogi odesłał do ich własnych domów. Jutro był przecież normalny dzień pracy, musieli się wyspać.
-Dzięki raz jeszcze.- Zwrócił się do maurena, gdy zostali już sami.
-Idę teraz do siebie na piętro, bo zaraz padnę ze zmęczenia. Ty możesz się tutaj rozgościć, coś przegryźć i napić się. Bez krępacji, spiżarnia jest twoja. Jak zrobisz się senny to też możesz pójść na górę. Lorens niekiedy przychodzi już koło południa, ale zwykle później, więc masz czas żeby odpocząć.
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Nawaar w 08 Kwiecień 2019, 08:30:29
Nawaar mógł ciągnąc karczmarza za język ile wlezie, ale niestety ten nie chciał nic powiedzieć. Ciemnoskóry zawsze mógł użyć perswazji siłowej, ale wtedy miałby ciężki orzech do zgryzienia. W każdym razie weszli do środka, gdzie pracownicy nadziei czekali na nowiny. Syn pustyni uśmiechnął się pod nosem, widząc reakcje kelnerek i reszty. Jednak po tych wszystkich opowieściach poszli do swych domów. - Nie ma problemu z chęcią się posilę, przed pójściem spać, ale mam jeszcze jedno pytanie ten cały Lorens normalnie się tutaj stołuje czy tylko pije i gada? Może pan jeszcze wie, gdzie pracuje? Zagadał człowieka, bo potrzebuje jeszcze kilku wskazówek.
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Arivel w 08 Kwiecień 2019, 08:47:42
-Rzadko u mnie jada. Raczej pija i gada... Głównie gada. Z tego co mi wiadomo, to żyje z renty. Chyba. Podczas ostatniej wojny był kusznikiem, ale stracił palec którym naciska się na spust. Tak przynajmniej mówił.
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Nawaar w 08 Kwiecień 2019, 08:52:53
- Ciekawe tylko skąd u niego takie zainteresowania cudzymi śmierciami. Dziwny typ. Moja siostra będzie mieć ciekawie nie ma co. Skomentował wypowiedź Pawłowa. - A pija coś konkretnego? Jako przyszłemu szwagrowi będę chciał postawić mu napitek i nim pan pójdzie, gdzie jest latryna, bo zmuszony jestem pójść za potrzebą. Mauren kombinował jak koń pod górę, aż strach pomyśleć z jakim skutkiem to będzie.
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Arivel w 08 Kwiecień 2019, 09:07:42
-Bo on się interesuje wszystkim, czym nie trzeba. Co chwila ma nową teorię spiskową. Tylko tej uczepił się jakoś bardziej i nie chce odpuścić. Zarzeka się, że tym razem to wszystko szczera prawda. Pije piwo, głównie valfdeńskie mocne. Wychodek to masz pan za tamtymi drzwiami.- Pawłow wskazał maurenowi ręką właściwe drzwi -Swoją drogą, dziwne że siostra poleciała na takiego podejrzanego typa. Zwłaszcza, że on raczej paskudny z ryja.
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Nawaar w 08 Kwiecień 2019, 09:12:27
Dowiedział się kolejnej wskazówki, ale jaka szkoda, że wychodek jest wewnątrz lokalu, lecz skoro to typ z pod ciemnej gwiazdy warto było pytać dalej.- Bo to ten typ kobiety co leci na tak zwanych niegrzecznych chłopców. Wyjaśnił. - Podejrzanego? W jakim sensie? Podpytywał dalej.
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Arivel w 08 Kwiecień 2019, 09:49:03
-No podejrzany, że ciekawią go takie rzeczy. Który normalny by się tak zachowywał?
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Nawaar w 08 Kwiecień 2019, 10:13:57
- Słuszna uwaga. Jest może nerwowy? Taki co do bitki pierwszy się rzuci? Bo siostra mówiła, że z nią był raczej spokojny. Im dowie się więcej o przeciwniku tym lepiej.
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Arivel w 08 Kwiecień 2019, 13:50:14
-Tutaj też nigdy nie zachowywał się agresywnie.
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Nawaar w 08 Kwiecień 2019, 14:08:15
- To już chyba wszystko. Nie będę pana dalej męczył, proszę się położyć spać i odpoczywać. Powiedział sam, udając się do kuchni, żeby coś przekąsić. W międzyczasie rozejrzał się po budynku czy można zrobić jakiś niewinny zamach.

// potrzebuję opisu karczmy wewnątrz. Jest jakiś żyrandol?
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Arivel w 08 Kwiecień 2019, 19:36:34
(https://cdn1.epicgames.com/ue/item/MedievalTavern_Screenshot04-1920x1080-0047b18881706633018392aea22937ff.png)

//Karczma wygląda jak na obrazku, z tą różnicą, że pomieszczenie jest nieco dłuższe i jest więcej stolików. Jest kilka małych żyrandoli.
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Nawaar w 08 Kwiecień 2019, 23:02:20
Mauren rozejrzał się po karczmie, mówiąc sobie w myślach. Niby można coś porobić, ale to nie ma sensu. Żyrandole były za małe do tego ktoś inny mógł, oberwać. Nie potrzebne ryzyko, ale teraz skoro mógł to najadł się i położył się spać. Był zmęczony po tej walce, noszeniu rannego i gadaniu, kiedy on nie lubił zbytnio gadać. Jutro rozmówi się z Marcelem w swoim stylu.
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Arivel w 09 Kwiecień 2019, 07:11:25
Nawaar przespał całą noc jak zabity. Nad ranem obudziło go pukanie do drzwi jego pokoju.
-Zaraz podajemy śniadanie!- Głos należał do znajomej kelnerki.
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Nawaar w 09 Kwiecień 2019, 11:03:52
Nawaar zasnął jak dziecko. Wszystko mu się w głowie ułożyło i mógł na spokojnie podejść do działania, kiedy rano obudziła go blond włosa piękność. - Już idę. Odpowiedział dziewczynie, która pewno już zeszła na dół. Ciemnoskóry leniwie zszedł z łóżka, poubierał się i przygotował na śniadanie oraz na niedługą pogawędkę z Marcelim.
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Arivel w 09 Kwiecień 2019, 20:08:29
Nawaar zszedł na dół i zajął wolny stolik, a kelnerka podała u miskę jajecznicy, trochę kiełbasy, chleba i ziołowy napar. W lokalu było tylko kilka osób. Widocznie paru mieszkających w okolicy obywateli wpadło zjeść śniadanie przed pójściem do pracy. Marcela póki co nigdzie nie było widać, ale zgodnie z tym co mówił karczmarz powinien pojawić się najwcześniej koło południa.
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Nawaar w 09 Kwiecień 2019, 20:20:50
Nawaar otrzymał śniadanie. Jajecznica i kiełbasa typowo jak wszędzie. Właśnie mu się przypomniało śniadanie w Zartykanie, gdzie towarzystwo było średnie teraz chociaż mógł w spokoju niczym były książę się najeść należycie. Ciemnoskóry miał trochę czasu na pojawienie się Marcela nawet kilka godzin, ale ten czas mógł pożytkować na dalszym knuciu, tylko jak to zrobić? Karczma była nieco słabym miejscem na zamach z przypadku, ale jak jadł, rozejrzał się ilu nowych klientów przybyło oraz jak są rozstawione kelnerki. Chciał w ten sposób ocenić ile będzie mieć czasu na poluzowanie lin, trzymające żyrandole. W nocy nie mógł tego zrobić, bo byłby pierwszym podejrzanym!
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Arivel w 09 Kwiecień 2019, 20:28:30
Po dokładniejszym przyjrzeniu się żyrandolom, Nawaar doszedł do wniosku, że były zbyt lekkie by mogły zabić człowieka lub nawet poważniej zranić. Musiał wymyślić coś innego. 
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Nawaar w 09 Kwiecień 2019, 20:36:08
Czyli tak jak zdawało mu się w nocy, że to nie ma szans. Sądził, że po wyspaniu dopatrzy się jeszcze czegoś. Doniczek też trochę były, ale za małe, schody mogłyby się nadawać do upadku, ale jak go zaciągnąć na górę? Mauren miał pewien pomysł, ale najpierw musiał dokładnie ocenić ich stan, co też uczynił.
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Arivel w 10 Kwiecień 2019, 07:21:15
(http://www.schody.biz/img-galeria/schody-drewniane-01-01b.jpg)

//Schody wyglądają tak
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Nawaar w 10 Kwiecień 2019, 07:42:16
Mauren spojrzał na schody, wyglądały one dość solidnie. Dlatego upadek za barierki nie wchodził w grę, lecz zepchniecie mogłoby spełnić swoją rolę. Materiał wyglądał na trwały, więc mocne uderzenie głową lub skręcony kark powinien, załatwić sprawę do tego nikt z dołu, by nie widział z powodu ich konstrukcji. Zastanawiał się teraz jak, zaciągnąć Marcela na górę.
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Arivel w 10 Kwiecień 2019, 08:48:15
Maurenowi ciągle pozostało kilka godzin. Mógł wymyślić nowy plan, udoskonalić obecny, albo zwyczajnie poczekać.
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Nawaar w 10 Kwiecień 2019, 08:56:07
Nawaar nie miał już pomysłu jak można zrobić zabić kogoś przypadkiem w karczmie, więc wolał już przeczekać resztę godzin na, pojawienie się Marcela.
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Arivel w 10 Kwiecień 2019, 16:50:58
(https://images91.fotosik.pl/159/6edc9dbaffb1f904med.jpg)
Po kilku godzinach bezczynnego siedzenia w karczmie, Nawaar wreszcie dojrzał JEGO. Marcel Lorens, najsłyniejszy plotkarz w okolicy, przyszedł w porze obiadowej i zajął jeden ze stolików, a później zamówił piwo i kurczaka. Mauren wiedział, że to człowiek którego szuka, bowiem karczmarz dyskretnie wskazał na niego głową.
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Nawaar w 10 Kwiecień 2019, 17:03:27
Cel przybył! Mauren zauważył delikatnie ruchy głową karczmarza. Ciemnoskóry zobaczył zwykłego wsioka, którego nawet nie warto zabijać, ale musiał jakoś "unieszkodliwić" go. Ciemnoskóry podszedł do niego, przysiadając się. - Pan, Marcel? Uśmiechnął się serdecznie. - Chciałem usłyszeć pańskie opowieści, o nie do końca wypadkach śmiertelnych. Nawaar powiedział w prost, bo każdy z obecnych zna jego opowiadania. - Ale, gdzie moje maniery jestem Rodgar. Może napije się pan jeszcze? Zaproponował.
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Arivel w 10 Kwiecień 2019, 17:16:03
Mężczyzna niemal zakrztusił się kurczakiem.
-Oczywiście, panie Rodgar! Chociaż przyznam, żeś mnie pan trochę zaskoczył. Zazwyczaj to ja muszę szukać słuchaczy, żeby otwierać im oczy na prawdę. Większość ludzi to jednak straszne tłuki. Tyś jest inny, widać od razu! Jasne, że się z tobą napiję!- Gdy to powiedział szybko złapał za swój w połowie pełny kufel i w paru łykach opróżnił go do końca.
-Uu... Już można polewać. Zamów pan najlepiej całą butelkę, bo historia nie jest ani krótka, ani prosta. Widzisz... Te wszystkie wypadki w rzeczywistości były zabójstwami. Ale, ale! To dopiero wierzchołek góry lodowej. Za wszystkimi stoi sekretne bractwo, które zajmuję się też wieloma innymi nielegalnymi sprawami. Kto wie, do czego są zdolni?
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Nawaar w 10 Kwiecień 2019, 18:55:02
Mauren wykazał zainteresowanie, zamieniając się w słuch. - Doprawdy niesamowite. Kiedy Marcel opróżnił kufel, Nawaar, powiedział. - Poczeka pan pójdę po następne. Ciemnoskóry wstał, udając się do szynkwasu. - Dwa valfdeńskie mocne poproszę. Czekał na podanie mu piwa w międzyczasie, rozglądał się dookoła na klientele oraz obsługę budynku, żeby mógł się upewnić czy zdąży zatruć piwo jedną ze swoich mikstur tak, by nikt nie zauważył.
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Arivel w 10 Kwiecień 2019, 21:58:18
Karczmarz podał Nawaarowi dwa piwa.
-Dla ciebie za darmo.- Powiedział, po czym zajął się jakimś innym gościem. Nikt nie zwracał na maurena uwagi. Mógł on bez problemu dolać coś do piwa.
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Nawaar w 10 Kwiecień 2019, 22:12:20
Miło było ze strony właściciela, że otrzymał napitek za darmo. Do tego nikt nie zwracał uwagi na maurena, który miał czas podrzucić coś do kufla z piwem. Niestety z racji słabego asortymentu jaki miał przy sobie musiał dolać fekaliox. Nawaar szybko dolał miksturę do prawego kufla nikt nie zauważył na szczęście jego poczynań. Teraz jak Marcel dostanie soczystego srania, odechce mu się wytkać nos w nie swoje sprawy i to na dobre! Ciemnoskóry wziął dla kufle ten specjalny chwycił w prawą dłoń, żeby się nie pomylić, powtarzał w głowie.
Prawy dla niego, prawy dla niego.
Syn pustyni dotarł spokojnie do stolika wręczył człowiekowi kufel piwa z zawartością zaś on sam szybciej zaczął sączyć swoje piwo, nie zwracając na razie uwagi na rozmówcę. - Zatem opowiadaj pan dalej, ale najpierw zdrowie! Uniósł swój kufel, żeby jeszcze bardziej zachęcić rozmówcę do wypicia trunku.

Tracę :

fekaliox (0,1l)
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Arivel w 11 Kwiecień 2019, 10:28:50
-Zdrowie!- Krzyknął Marcel, po czym wyzerował kufel. -Uuu... O czym to ja... A, tak... Zaraz... Przepraszam na chwilę!- Lorens zerwał się z miejsca i pobiegł prosto do wychodka.
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Nawaar w 11 Kwiecień 2019, 10:33:06
Mauren ruszył za Lorensem w stronę wychodka. Chciał sprawdzić jak się sprawy mają i czy będzie mógł z nim porozmawiać jeszcze choćby, przez drzwi. Swoją drogą nie spodziewał się, że środek tak szybko zadziała. Trzeba pamiętać na przyszłość!
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Arivel w 11 Kwiecień 2019, 12:46:41
W wychodku było kilka miejsc siedzących, więc Nawaar mógł tam wejść nie wzbudzając niczyich podejrzeń. W środku zastał Lorensa okupującego jedno z owych miejsc. Minę miał nietęgą. W pomieszczeniu unosił smród gówna. Marcel wypróżniał się bardzo głośno, więc ogólnie rzecz biorąc widok nie był najprzyjemniejszy dla oka. Plotkarz wyglądał jakby miał zaraz umrzeć.
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Nawaar w 11 Kwiecień 2019, 13:14:26
Nawaar podszedł do miejsca, w którym siedział jego cel. Biednak miał teraz ciężki żywot, ale może teraz pójdzie po rozum do głowy! - Panie, Lorens. Zaczął spokojnie, bo wiedział, że człowiek nie jest w stanie mu nic zrobić. - To są pozdrowienia od tutejszych klientów, mają pana dość w tym lokalu i słuchania głupot, które pan wygaduje. Zwłaszcza, że chodzi o te chore teorie. Niech pan trzyma język za zębami, bo codziennie będziesz mieć pan sranie jakich mało, nie zna pan dnia ani godziny. Zagroził mu. - Jeżeli zgadza się pan na moje warunki i zamknie pan w końcu japę tu i wszędzie indziej, niech pan coś powie poza zwykłymi stęknięciami. Rozumiemy się? Teraz wystarczyło poczekać, aż człowieczyna się odezwie po ludzku.
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Arivel w 12 Kwiecień 2019, 18:34:30
-Aaa...Kurwa! Przysięgam, że już nigdy... aaaa... oż kurwaa... przysięgam.
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Nawaar w 12 Kwiecień 2019, 18:39:00
- Zapamiętaj tę lekcję, żebyś później nie musiał sobie, o niej przypominać. Do widzenia. Nawaar był wyjątkowo zadowolony z rezultatu, więc postanowił wrócić do głównej sali, rozmówić się jeszcze z Pawłowem. - Panie Pawłow nagroda za ubicie bestii już jest? Ciemnoskóry chciał załatwić wszystko nim uda się na stary rynek.
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Arivel w 12 Kwiecień 2019, 18:49:36
-Jeszcze nie!- Odpowiedział lekko zdziwiony Pawłow. -Przecież przez noc nie zdążyłem nawet wszystkich powiadomić, a dorzucić się powinien każdy wynajmujący magazyn. Ale spokojnie, nie zapomnę. Wróć za dzień albo dwa.

//Twój odbiór nagrody opiszę w podsumowaniu, więc dostaniesz ją już na sam koniec razem z talentami itp.
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Nawaar w 12 Kwiecień 2019, 18:55:37
- Dobrze. Będę niedługo do zobaczenia. Powiedziawszy to Nawaar opuścił karczmę, po tym wszystkim udał się prosto na stary rynek, żeby jeszcze rozmówić się z Arivel, o swojej przydatności jak i przyszłości.
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Arivel w 12 Kwiecień 2019, 19:02:10
-Jesteś.- Arivel jak zwykle wyłoniła się znikąd. Do twarzy miała przyklejony swój zwyczajowy uśmieszek. -Trochę ci zeszło, ale spokojnie. To nie było zadanie na czas. Wiem już, co zrobiłeś z Lorensem. Sprytne zagranie z tym fekalioxem. Nie jesteś głupi, umiesz walczyć i wiesz jak się robi użytek z eliksirów. To jak? Dalej chcesz do nas dołączyć?
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Nawaar w 12 Kwiecień 2019, 19:08:04
Nawaar był przygotowany na to, że kobieta zaskoczy go znikąd, ale na szczęście nie z nożem w dłoni! - Mam nadzieję, ze odkupiłem część win za poprzednie zawalenie sprawy, ale grunt, że teraz się udało. Potrzebuję jeszcze nabrać doświadczenia dlatego chcę do was dołączyć. Zgodził bez niczego nawet nie był zdziwiony, że Arivel wie, o magazynie.
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Arivel w 12 Kwiecień 2019, 19:41:50
-Doświadczenia, co?- Zaśmiała się. -No cóż, u nas będziesz miał ku temu dużo okazji.- Powiedziała rzucając Nawaarowi jakiś mały przedmiot. To był niewielki, lekko podrdzewiały klucz. -W alejce za tamtym zakrętem znajdziesz wejście do kanałów. Klucz otworzy ci drogę. Co będzie dalej... sam zobaczysz.
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Nawaar w 12 Kwiecień 2019, 19:45:45
- Dobrze no to idę. Powiedział, trzymając w dłoni mały klucz, ale czujności również mu nie brakowało. W końcu mógł oberwać teraz w plecy bez niczego, także szedł nieco spięty w stronę kanałów. Ciekawe co wyskoczy na niego, gdy przekręci klucz? Tadziu Norek? W każdym razie klucz pasował, więc otworzył drzwi, wchodząc do kanałów.
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Arivel w 13 Kwiecień 2019, 11:11:35
Chwilę minęło nim ujrzałeś w kanałach oświetlony tunel. Prowadził do jakiegoś pomieszczenia co wydawało się nieco nienaturalne w takim miejscu. Mimo pewnych obaw ruszyłeś dalej. W pewnym momencie pod wpływem światła pochodni zauważyłeś zbliżającą się do ciebie postać. Była dość niskiego wzrostu. Gdy stanął przed tobą, dostrzegłeś iż był to niziołek. Miał skórzaną kurtę, dziwną czapkę na głowie, a na ramieniu trzymał młot, który wydawał się nieco za duży jak na rozmiary właściciela.
(https://i.imgur.com/IT4h4IO.jpg)
-Czego tu szukasz, ty obdartusie?! Wynocha!- Niziołek wydawał się jak najbardziej poważny mówiąc to. Potraktowałbyś go tak, gdyby nie szaleńczy chichot po chwili. -Żartowałem oczywiście. Zwą mnie Bombowym Rizzikiem. Wiesz, lubię się czasem rozerwać. - zaśmiał się ponownie - W każdym razie jesteś tu, a więc witam cię w naszych szeregach. Nie mam za wiele czasu, więc jakbyś miał jakieś pytania to wal śmiało.
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Nawaar w 13 Kwiecień 2019, 12:57:32
Zaskoczenie było małe, bo wyskoczył niziołek z kanałów, że chce mu się tutaj witać nowych pośród szczyn i gówna. Widocznie to część ich inicjacji wskazującej na to, że serio będzie się babrał w niezłym gównie? W każdym razie wypadało się przywitać. - Jestem Nawaar. Każdy lubi się od czasu rozerwać na swoje sposoby. Uśmiechnął się. - Cóż powiem jedno chciałbym stąd wyjść i poznać kilka osób po fachu, gdzie mam się udać? Zadał ważne pytanie, bo tutejsze aromaty mało mu pasowały.
Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Arivel w 13 Kwiecień 2019, 17:10:31
-A co, nie podoba ci się u mnie?- Niziołek zaśmiał się wprost opętańczo. -No dobra, chodź za mną. Pokażę ci przy którym wyjściu możesz znaleźć człowieka, który zabierze cię do naszej siedziby.

KONIEC

Podsumowanie:
Arivel wysłała Nawaara z misją. Jej celem było uciszenie znanego plotkarza Marcela Lorensa, który od jakiegoś czasu rozpowiadał na mieście niewygodne dla Kruków plotki. Mauren nie mógł jednak zwyczajnie zabić swojego celu. By odnaleźć Marcela, Nawaar wykorzystał wiedzę karczmarza o imieniu Pawłow z gospody "Mroczny Paladyn". Wcześniej jednak zdobył zaufanie Pawłowa pozbywając się kuroliszka, który zalągł się w jego magazynie. Gdy przyszło już do rozprawienia się z samym Lorensem, Nawaar podał człowiekowi fekaliox. To i kilka gróźb wystarczyło by mężczyzna przysiągł przestać rozsiewać plotki na temat zabójców. Mauren wykonał zadanie, a w nagrodę uzyskał  możliwość dołączenia do Krwawych Kruków. Kilka dni po wykonaniu tego zadania Nawaar wrócił do Pawłowa i odebrał od niego również pieniądze za zabicie bestii z magazynu.

Nagroda(łączna od Arivel i Pawłowa): 300 grzywien

Talenty:

Aktywność: 1 brązowy talent
Walka: 1 złoty talent
Opisy: 1 brązowy Talent

//Proszę o przyznanie Nawaarowi odpowiedniej rangi i dostępu do organizacji.

@Patty

Tytuł: Odp: Test kruka #37
Wiadomość wysłana przez: Patty w 13 Kwiecień 2019, 17:13:23
-A co, nie podoba ci się u mnie?- Niziołek zaśmiał się wprost opętańczo. -No dobra, chodź za mną. Pokażę ci przy którym wyjściu możesz znaleźć człowieka, który zabierze cię do naszej siedziby.

KONIEC

Podsumowanie:
Arivel wysłała Nawaara z misją. Jej celem było uciszenie znanego plotkarza Marcela Lorensa, który od jakiegoś czasu rozpowiadał na mieście niewygodne dla Kruków plotki. Mauren nie mógł jednak zwyczajnie zabić swojego celu. By odnaleźć Marcela, Nawaar wykorzystał wiedzę karczmarza o imieniu Pawłow z gospody "Mroczny Paladyn". Wcześniej jednak zdobył zaufanie Pawłowa pozbywając się kuroliszka, który zalągł się w jego magazynie. Gdy przyszło już do rozprawienia się z samym Lorensem, Nawaar podał człowiekowi fekaliox. To i kilka gróźb wystarczyło by mężczyzna przysiągł przestać rozsiewać plotki na temat zabójców. Mauren wykonał zadanie, a w nagrodę uzyskał  możliwość dołączenia do Krwawych Kruków. Kilka dni po wykonaniu tego zadania Nawaar wrócił do Pawłowa i odebrał od niego również pieniądze za zabicie bestii z magazynu.

Nagroda(łączna od Arivel i Pawłowa): 300 grzywien

Talenty:

Aktywność: 1 brązowy talent
Walka: 1 złoty talent
Opisy: 1 brązowy Talent

//Proszę o przyznanie Nawaarowi odpowiedniej rangi i dostępu do organizacji.

@Patty

Zaakceptowano