Forum Tawerny Gothic - Marant

Tereny Valfden => Dział Wypraw => Zakończone wyprawy => Wątek zaczęty przez: Mohamed Khaled w 22 Luty 2016, 15:29:02

Tytuł: Cenne zbiory
Wiadomość wysłana przez: Mohamed Khaled w 22 Luty 2016, 15:29:02
Nazwa wyprawy: Cenne zbiory
Prowadzący wyprawę: @TheMo
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: Myślenie, zdolności skradania i włamywania
Uczestnicy wyprawy: Mohamed


Atusel... Miasto jak miasto, pełne kupców, zleceniodawców, dziwek i obywateli. Swym blaskiem zachwycał nowo przybyłych, a starszych gości wciąż zaskakiwał nowymi rzeczami. Była to jednakże przystań portowa i jak na portową przystało, niemal wsżędzie panoszyli się rybacy...
Co więc skłoniło czarnoskórego Kruka do przybycia w bramy miasta? Poszukiwał zlecenia, jakiejś okazji do wybicia się w górę, wyjścia z nędzy. Miał nadzieje, że to właśnie tutaj ją spotka...
Tytuł: Odp: Cenne zbiory
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 22 Luty 2016, 16:47:43
Atusel jak to Atusel. Marynarze i dokerze kursujący na trasach dom-robota-tawerna. Wojownicy zmierzający po sławę na wielką arenę. Pełno kupców trudniących się importem oraz pewno zwykłych przechodni. Odnośnie kupców, niemal wszędzie, na tablicy ogłoszeń, przy ruchliwych alejkach, przed wejściem do karczm wisiały ogłoszenia informujące, iż w mieście został otwarty nowy lombard o nazwie "Wiatr w żagle". Oprócz tego wszystko w mieście było jak zwykle.
Tytuł: Odp: Cenne zbiory
Wiadomość wysłana przez: Mohamed Khaled w 22 Luty 2016, 21:14:08
Nowy Lombard? Kruk przystał przy ogłoszeniu i raz jeszcze je zweryfikował. Czyżby nadarzyła się okazja, by uratować podupadającą gotówkę? Dla kogoś, kto dopiero rozkręca interes ktoś taki jak elitarny zabójca do wynajęcia zawsze może się przydać. Czy to podsłuchać kogoś, zlikwidować konkurencję, albo zatrzeć poszlaki nielegalnych działań... Musiał to sprawdzić.
Ruszył więc raźnym krokiem w miasto, poszukując jakiegoś szyldu, który doprowadziłby go lombardu.
Tytuł: Odp: Cenne zbiory
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 22 Luty 2016, 22:22:20
Długo nie musiałeś szukać, bowiem na ogłoszeniu oprócz typowych chwytów reklamowych pokroju gwarancji najlepszych cen, znajdował się również adres. Szybko więc tam dotarłeś i kiedy stanąłeś przed niewielkim drewnianym budynkiem z przeszkloną gablotą na której znajdowały się głównie zastawy stołowe i obrazy, mogłeś się domyśleć, że trafiłeś do celu. Pewności dodawał ci rozpięty na dachu żagiel na którym widniał napis: "Lombard Wiatr w żagle". Co jak co, ale jego właściciel bardzo skupił się na reklamie.
Tytuł: Odp: Cenne zbiory
Wiadomość wysłana przez: Mohamed Khaled w 23 Luty 2016, 15:16:13
Zapukał kilka razy, po czym otworzył drzwi i wszedł do środka. Dotarł do samego Lombardu, teraz wystarczyło znaleźć osobę, która to prowadzi i wypytać o jakieś zlecenie.
Czuł ekscytacje na myśl, że czeka go kolejne zlecenie. Zapuścił się, znikał i pojawiał w niespodziewanych momentach. Albo spał i pił po wszystkich karczmach na Valfden. A kiedyś, nim wstąpił do Kruków był pełen wigoru i entuzjazmu. Sądził, że stanie się najbardziej poszukiwaną osobą na wyspie, jak nie na świecie... ÂŻe jego usługi będą kosztowne... A wszystko wyszło jak zawsze. Do dupy.
Tytuł: Odp: Cenne zbiory
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 23 Luty 2016, 21:10:43
Wchodząc zobaczyłeś, że wnętrze nie wygląda już tak okazale. Mimo to wokół niewielkie pomieszczenie było wypełnione rupieciami i nie tylko. Na wprost wejścia znajdowała się mała biblioteczka, po lewo od niej na ścianie wisiały różne trofea zwierzęce, jak łeb jelenia z okazałym porożem, białe futro i naszyjnik z kłów jakiegoś drapieżnika. W wolne miejsce postawiono stojak na bronie. Nie były one jakoś okazałe, ot zwykłe miecze. Znalazł się też fikuśnie wymodelowany łuk. Naprzeciw stała lada zajmująca całą ścianę i zakończona po obu końcach gablotami z najcenniejszymi rzeczami. Pośrodku stał sam właściciel. Pulchny niziołek uśmiechający się do ciebie i mierzący wzrokiem.
(http://marantwiki.tawerna-gothic.pl/images/a/a6/Cyppir.jpg)
- Witaj szanowny Maurenie. Kupujecie czy sprzedajecie? Chociaż nie, widzę jak się przyglądasz tej biżuterii. Wy, lud pustyni zna się na kosztownościach.
Szybko podbiegł do gabloty i wziął szkatułkę z pierścionkami ułożonymi w rządku.
- Polecam ten ze szmaragdem. Twoja ukochana oszaleje z radości.
Tytuł: Odp: Cenne zbiory
Wiadomość wysłana przez: Mohamed Khaled w 23 Luty 2016, 23:31:12
- Jestem raczej typem... Samotnika - odparł cicho, spoglądając na pierścionki. - Jestem tu w sprawach biznesowych. Nie, nie chodzi o haracz, jeśli o tym pomyślałeś, drogi panie...
Zrobił krótką pauzę, by popatrzeć po wnętrzu sklepu.
- Ktoś taki jak pan... Hm... Właściciel z wieloma drogocennymi rzeczami, jak te pierścionki, które pan pokazywał, może niekiedy potrzebować pomocy... - zaczął powoli, spoglądając w oczy niziołka. - Ochrony przed bandytami... Wiem pan jak jest, prawda? Szukam zlecenia.
Tytuł: Odp: Cenne zbiory
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 23 Luty 2016, 23:49:52
Niziołek odłożył szkatułkę z pierścieniami na miejsce. Na jego twarzy pojawił się niecny uśmieszek.
- ÂŻadni bandyci mi nie przeszkadzają. Jesteśmy w centrum miasta. Dodatkowo mam znajomości w Bękartach, więc ochronę już posiadam. Dobrze, że nie jesteś po haracz ani po to, by mnie zabić i zrabować cały lokal. To nie byłoby korzystne dla nas obu, a wiem iż nasze rasy doskonale znają się na interesach. Jednak ja nie lubię brać w ciemno. Jak widzisz każdy przedmiot tutaj jest dość oryginalny. Czy możesz pochwalić się tym samym?
Tytuł: Odp: Cenne zbiory
Wiadomość wysłana przez: Mohamed Khaled w 24 Luty 2016, 00:10:35
- Och, oryginalności mi na pewno nie brakuje - podejrzany, lekko mroczny uśmiech pojawił mu się na ustach. - Jestem człowiekiem, który - w przeciwieństwie do Bękartów - działa w cieniu. Nie biegnę na strażników, demonów, czy dziwkarzy z mieczem u góry. Moje zdolności.. Hm... Często przydają się też osobom, które chcą zyskać kolejne cenne i oryginalne rzeczy. A fakt, że jestem czarny tylko pomaga mi we wtopieniu się w mrok - uśmiech zniknął, zastąpiła go zimna obojętność.
Tytuł: Odp: Cenne zbiory
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 24 Luty 2016, 00:47:35
- A więc pospolity złodziejaszek zabierający owoce pracy tym, którzy ciężko na to zarobili?
Niziołek wyszedł zza lady i podszedł do półki z książkami.
- Jak mówiłem mam tu wyjątkowe rzeczy. Czyli byłbyś w stanie uzupełnić skład sklepu o kilka drobiazgów.
Stanął plecami do ciebie i wpatrywał się głównie w puste miejsca w biblioteczce.
- Jak byś się dostał do strzeżonej posiadłości? I czy dałbyś radę okraść opętanego kaznodzieja otoczonego fanatykami z ich najcenniejszej rzeczy? Potrafisz się targować? A może masz jakieś inne zalety? I oby należała do nich umiejętność trzymania języka za zębami.
Niziołek obrócił się i z uśmieszkiem patrzył prosto w twoje oczy.
Tytuł: Odp: Cenne zbiory
Wiadomość wysłana przez: Mohamed Khaled w 24 Luty 2016, 19:07:21
- Pospolitym złodziejaszkiem bym się nie nazwał. Jestem raczej... osobą, która lubi kolekcjonować różne dobra. W tym złoto, jeśli wiesz, co mam na myśli. Nie zawsze muszą to być własności kogoś innego - odpowiedział, odpowiadając spojrzeniem. - Odpowiadając na pytania, to do posiadłości najlepiej byłoby wejść od frontu, choć z moimi celami nie zawsze jest to możliwe. Proponowałbym okna na tyłach posiadłości, piwniczkę, albo jakiś taras, jeśli takowy istnieje. Sam fakt, że jest to posiadłość strzeżona utrudnia takie rozwiązanie, nie jest ono jednak awykonalne. Na pewno znajdą się jakieś elementy środowiska, w których osoba taka jak ja się ukryje. No i oczywiście, najważniejsze... Takie zadania najlepiej wykonywać w nocy, gdy odległość widzenia przeciwnika jest ograniczona przez mrok... - jego głos był chłodny, pozbawiony skrupułów. - Co do targowania... Moja rasa jest w tym dobra. Jedna z lepszych, mógłbym powiedzieć. Targowanie na naszą korzyść jest nieuniknioną częścią naszego życia...
Zrobił krótką pauzę i kontynuował:
- Co do ostatniego. Cóż... Tu mógłby być problem, ponieważ z takimi sektami nie miałem do czynienia tak często, jakbym może chciał - a nóż, wywnioskowałbym z tego cenną lekcję? - co może delikatnie utrudnić sprawę. Myślę jednak, że postarałbym się jakoś wkupić w łaski i w odpowiednim momencie zawinąć swój cel, po czym czmychnąć gdzieś daleko, by mnie nie znaleźli.. Są to jednak tylko moje sugestie i nie jestem pewny, czy by to wypaliło.
Tytuł: Odp: Cenne zbiory
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 25 Luty 2016, 02:49:23
Niziołęk skierował się ku drzwiom wyjściowym. Otworzył je i zmienił kartkę z "otwarte" na "zamknięte". Powrócił do ciebie.
- Widzę, że jednak znasz się na swoim fachu. No to przejdźmy do konkretów. Chciałbym mieć w swojej kolekcji trzy książki. Nie są one jakieś zwykłe. Bowiem są napisane w języku dracońskim a ich powstanie datuje się na jeszcze pierwszą erę, kiedy to draconi chodzili po Marancie. Istnieją tylko trzy egzemplarze i dziwnym trafem są tutaj, w Atusel. ÂŻebyś nie zachodził w głowę, jakim cudem, zostały one kiedyś zakupione przez bogatego kupca, który po upadku asteroidy przeniósł się tutaj. Jednak przez mgłę musiał zamknąć interes a po śmierci jego dobra zostały zlicytowane. I tak krążyły po Valfden. Aż w końcu udało mi się je zlokalizować. I tu wchodzisz ty, gdyż inne metody ich pozyskania zawiodły. Płacę 150 grzywien od każdego egzemplarza. Po skończonej robocie dokładam jeszcze 50, żeby sumka była okrągła. Wchodzisz w to?
Tytuł: Odp: Cenne zbiory
Wiadomość wysłana przez: Mohamed Khaled w 25 Luty 2016, 21:28:27
Nie musiał się długo zastanawiać. Misja może i była trudna, mogły go spotkać nieoczekiwane problemy... Ale propozycja tego, co mógł otrzymać.. No cóż. Nawet za niektóre morderstwa tyle nie płacili, choć były one ważne...
- Zgoda. Podaj mi obecną lokalizację tych ksiąg.
Tytuł: Odp: Cenne zbiory
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 25 Luty 2016, 22:20:02
- Pierwsza jest w rezydencji von Huera w centrum miasta. Stary, bogaty kolekcjoner białych kruków. Ma w swoich zbiorach dość dużo dzieł. Jednak jaki majątek, taka ochrona. Ale uważaj, parę lat temu znalazł się jeden zdolny go okraść. Starzec wywalił więcej kasy niż łupy były warte by znaleźć złodzieja. Jakimś cudem mu się udało. Zamiast wydać go straży, zabrał go na swój statek. Plotki głoszą, że została z niego zrobione skórzane poduszki na których trzyma odzyskane fanty. Więc nie możesz zostawić po sobie żadnych śladów.
Druga jest w posiadaniu jakiegoś dziwaka zwącego się Guru Raileb. Jest on przewodnikiem jakiejś sekty co na siebie wołają Dzieci Garita. I tu jest problem, bo nie udało mi się go namierzyć. To bardzo zamknięta grupa. Wiem tylko tyle, że ten guru podczas obrzędów odczytuje fragmenty tej księgi.
Trzecia jest w domu aukcyjnym Borsta. Metoda pozyskania, dowolna. Więcej informacji musisz zdobyć sam. Powodzenia.
Tytuł: Odp: Cenne zbiory
Wiadomość wysłana przez: Mohamed Khaled w 26 Luty 2016, 13:58:37
- Ekhem, zanim jeszcze wyjdę - obrócił się do niziołka będąc przed samymi drzwiami. - Jak te księgi wyglądają? Jak je rozpoznam?
Tytuł: Odp: Cenne zbiory
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 26 Luty 2016, 15:43:34
- Mają ciemnoczerwone okładki. Na każdej znajduje się prostokąt podzielona na trzy puste pola. Każda z nich posiada pięcioramienną gwiazdę w innym polu. A tekst jest po dracońsku i jest przeplatany tajemniczymi rycinami.
Tytuł: Odp: Cenne zbiory
Wiadomość wysłana przez: Mohamed Khaled w 27 Luty 2016, 12:38:27
Zanotował ten fakt w głowie i wyszedł, zamykając cicho drzwi. Skierował swe kroki w miasto, w poszukiwaniu domu Aukcyjnego Bostera. To tam postanowił sprawdzić swoje umiejętności i wykraść książkę. Ten cel wydawał mu się najprostszy, co nie oznaczało, że tak było. Każdy z tych celów był trudny, ale w różnych stopniach.
Meh... To może być ciekawe...
Tytuł: Odp: Cenne zbiory
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 27 Luty 2016, 19:39:06
Dom aukcyjny Bostera był trudny do znalezienia. Był nawet wątpliwości, czy takowy istniał. Co innego dom aukcyjny Borsta. Błądząc po uliczkach przypomniałeś sobie, że na tablicy ogłoszeń oprócz najbardziej rzucającej się w oczy reklamy lombardu, były tam też inne rzeczy na które nie zwróciłeś uwagi.
Tytuł: Odp: Cenne zbiory
Wiadomość wysłana przez: Mohamed Khaled w 01 Marzec 2016, 19:08:55
Postanowił więc wrócić do tablicy ogłoszeń i przewertować ją raz jeszcze z nadzieją, że naprowadzi go to na trop domu aukcyjnego. A nóż, właściciel może wywiesił ogłoszenie... W sumie, byłoby to całkiem realne i pożyteczne, patrząc na taką działalność.
Skierował swe kroki tam, gdzie wcześniej. Do tablicy.

//Przepraszam za opóźnienia @TheMo wiesz jak jest... ÂŻycie w internacie, przeprowadzka w nowe pokoje, uprzątanie itd. itp. Sorka :3
Tytuł: Odp: Cenne zbiory
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 01 Marzec 2016, 20:35:19
//Dlatego nie mieszkam w akademiku

I już dotarłeś do tablicy. Drewnianej tablicy na dwóch nogach z powbijanymi w nią papiokami trzymającymi kartki. Nad nią znajdował się ozdobny napis, też z drewna, ogłoszenia. Około ćwiartka miejsca została wydzielona na ogłoszenia od miasta i państwa. Jednak ten obszar był na razie pusty. Za to na reszcie znajdowało się pełno ogłoszeń pisanych ręcznie. Część na białym papierze, część na kolorowym. Większość z nich miała nagłówki informujące o zawartości. Praktycznie całość była w stylu "kupię", "sprzedam", "zatrudnie", "okazyjna oferta", "zapraszamy". Kiedy chciałeś podejść bliżej, by to wszystko przeczytać, pewien osiłek zasłonił ci pół tablicy i wpatrywał się tępym wzrokiem w ogłoszenia.
Tytuł: Odp: Cenne zbiory
Wiadomość wysłana przez: Mohamed Khaled w 09 Marzec 2016, 09:06:53
Spojrzał na osiłka i stwierdził, że nie chce się póki co mieszać w niepotrzebny konflikt. Miał go pobić na środku ulicy, by mieć później problemy ze straznikami? Nie podobał mubsie ten pomysł. Wybrał więc swój najspokojniejszy, najmilszy głos i odezwał się do zasłony...
- Przepraszam, pomoc w czymś?
Tytuł: Odp: Cenne zbiory
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 09 Marzec 2016, 22:49:07
Osiłek głośno chrząknął i nie odwracając się w twoją stronę wypalił swoim grubym głosem
- Kurwa, czytam!
Jego ton był zupełnym przeciwieństwem twojego. Zawierał nuty agresji, ignorancji i zdenerwowania. Jego pozycja nie zmieniła się ani o milimetr.
Tytuł: Odp: Cenne zbiory
Wiadomość wysłana przez: Mohamed Khaled w 10 Marzec 2016, 21:05:56
No cóż, skoro miłe nastawienie nie poskutkowało, to nie będzie się patyczkował. Jakiś osiłek będzie mu przeszkadzał i jeszcze do niego wyklinał?
- A mógłbyś, kurwa, nie przeklinać? Też, kurwa, czytałem. A ty mi w tym przeszkodziłeś, zasłaniając swym ociężałym cielskiem całą tablicę.
Tytuł: Odp: Cenne zbiory
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 10 Marzec 2016, 23:11:59
To widocznie poruszyło zawadiakę i zmusiło go do odwrócenia się w twoją stronę. Wyraz twarzy miał groźny ale wzrok dalej tępy. Zaczął głośno sapać, co odzwierciedlało jego złość, którą sam wywołałeś odzywając się w ten sposób.
- I chuj! Twój problem! Sam się dopierdalasz do mnie! Ja cię chuju nie obrażam! Zaraz gonga na ryj dostaniesz!
Puścił swoją wiązankę. Jakie przesłanie niosły te słowa i jaki był ich cel? To już zostanie w tej pustej przestrzeni pomiędzy uszami tego osiłka. Wiedziałeś jedno. Nie odpuści tak łatwo.
Tytuł: Odp: Cenne zbiory
Wiadomość wysłana przez: Mohamed Khaled w 11 Marzec 2016, 15:51:26
Stanął na przeciwko osiłka, odsuwając się kilka kroków w tył. Miał przy sobie całe swoje wyposażenie. Kuszę, katanę i ukryte ostrze. Za nim powiewał płaszcz, co dodawało mu ogólnego mroku postaci. Miał nadzieje, że swoim wyglądem chociaż trochę nastawi osiłka do pionu.
- Słuchaj, kurwa. Dla Ciebie, to ja mogę być PAN CHUJ, nie zwykły chuj, rozumiemy się? Nie chce z Tobą zwady, ale najwidoczniej nie mamy innego wyboru - warknął w jego stronę, spoglądając złowrogo w jego oczy. - Chciałem grzecznie poczytać tablicę, a ty mi w tym przeszkodziłeś. Od tak, z dupy, bo czytać Ci się zachciało? ÂŚpieszysz się gdzieś? Szukam tylko jednego drobnego ogłoszenia, jak dotrzeć w pewne miejsce i tyle, znikam. Ale nie, bo ktoś taki jak ty musiał mi przeszkodzić. Na pewno chcesz się bić? Możemy rozstać się w pokojowych stosunkach, każdy w swoją stronę... Jeśli nie, to sprawdzimy, który z nas jest lepszy w pojedynkach...

//Staram się użyć perswazji, nie wiem, czy jest na to uległy.
Tytuł: Odp: Cenne zbiory
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 11 Marzec 2016, 16:29:14
Osiłek otworzył usta, lecz jedyny odgłos, jaki się z nich wydobył to było "Yyyyy". Widocznie miał braki w elokwencji, aby odpowiedzieć ci cokolwiek. Przez to jego twarz przybrała kolor czerwony, a ze złości zaczął sapać jeszcze bardziej. W końcu zebrał się, żeby coś powiedzieć.
- A spierdalaj panie Chuju! Masz szczęście, że jest tu środek miasta! Inaczej bym zajebał.
Na koniec jeszcze odchrząknął i splunął ci pod nogi. I na tym się skończyło. Twoja postawa zrobiła swoje, a widoczne uzbrojenie tylko spotęgowało efekt. Osiłek odwrócił się i odszedł spod tablicy, po drodze potrącając barkiem przypadkowego przechodnia.
Tytuł: Odp: Cenne zbiory
Wiadomość wysłana przez: Mohamed Khaled w 11 Marzec 2016, 16:44:17
Nie skomentował tego więcej, podszedł po prostu do tablicy - uprzednio omijając charę tamtego tępego bezmózga - i popatrzył po ogłoszeniach. Dom Aukcyjny Borsta. Ciekaw był, czy takowy znajdzie. I jak mu pójdzie z wykonaniem zlecenia, które miał do wykonania...
Tytuł: Odp: Cenne zbiory
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 11 Marzec 2016, 17:03:02
Po przeleceniu wzrokiem po ofertach pracy i ogłoszeniach matrymonialnych natrafiłeś właśnie na swój cel. Reklama domu aukcyjnego Borsta. Po przeczytaniu całej ulotki dowiedziałeś się, że niedługo rozpocznie się licytacja. Wśród eksponatów będą głównie antyki. Obrazy malarza o nic nie mówiącym ci nazwisku, rzeźby z czasów dracońskich, których pochodzenie można poddać wątpliwości, pamiątki po takich osobistościach jak m.in. Aragorn Tacticus, manuskrypty sprzed upadku asteroidy i inne takie. Poniżej wymienionej listy widniała data licytacji. Dzisiejsza. Dokładnie to odbędzie się ona za cztery godziny, biorąc za punkt odniesienia wieżę zegarową w Atusel.
Tytuł: Odp: Cenne zbiory
Wiadomość wysłana przez: Mohamed Khaled w 16 Marzec 2016, 08:21:24
Cztery godziny na zaplanowanie akcji. Stwierdził, ze może być ciężko. Nie znał rozmieszczenia domu, potencjalnej ochrony, czy nawet lokalizacji pokoju z antykami. Jakim cudem na zdobyć księgę, skoro nic z tego nie wie?
Postanowił skierować się do domu aukcyjnego, gdzie przez jakoś czas zamierzał podudawać licytujacego. Potem... Pomyśli, co jeszcze idzie zrobić.
Tytuł: Odp: Cenne zbiory
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 17 Marzec 2016, 03:14:44
Nikt nie powiedział, że będzie łatwo. 4 godziny to naprawdę mało, jeśli chce się poznać cały plan budynku i złamać zabezpieczenia. Więc albo będzie trzeba zrobić to sprawnie, gdyż jeden błąd będzie oznaczał porażkę, albo znaleźć inny sposób. Po chwili trafiłeś. Cały dom był kilka ulic dalej, więc nie uciekło ci zbyt wiele minut cennego czasu do rozpoczęcia licytacji. Sam budynek nie wyróżniał się na tle innych okolicznych zabudowań. Był wykonany na podobny styl, czyli dość wysoki, drewniany budynek z dużymi oknami i wielkimi drzwiami zachęcającymi do wejścia. To, co zdradzało, że to jest właśnie twój obecny cel to metalowy, ozdobny szyld nad drzwiami z napisem "Dom aukcyjny Borst i współpracownicy". Pod nim stało dwóch ludzi opartych o ścianę. Byli oni zajęci rozmową, więc nawet nie zwracali uwagi na osoby chodzące po ulicy. Za to ty zwróciłeś uwagę, że mają na sobie kolczugę, na plecach kuszę a przy pasie miecz.
Tytuł: Odp: Cenne zbiory
Wiadomość wysłana przez: Mohamed Khaled w 19 Marzec 2016, 23:42:25
Dom aukcyjny był dobrze strzeżony, nawet jeśli w zasięgu wzroku widział tylko dwóch. Tylko dwóch? A może aż? Mieli kolczugi, kusze i miecze. W samym budynku może się kręcić jeszcze kilku...nastu? Sam nie wiedział. I chyba nawet nie chciał sprawdzać na własnej skórze co się stanie, jeśli źle wyjdzie mu włamanie...
Zaczął się zastanawiać, czy sam da radę. Jakaś drobna pomoc mogłaby się przydać, bo samemu na pewno nie wyjdzie mu tak, jak ze zgraną ekipą...
Rzucił jeszcze raz okiem na budynek i zaczął się zastanawiać, gdzie znajdzie odpowiednich ludzi.
Tytuł: Odp: Cenne zbiory
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 20 Marzec 2016, 00:25:33
Oprócz włamania istniało jeszcze kilka innych sposobów pozyskania tej książki. Jednak nikt nie sprecyzował konkretnej metody, tak więc każdy skuteczny sposób był dobry. Czy dwóch strażników przed wejściem to dużo? Cóż, zawsze w środku może być więcej, w końcu w skarbcu jest trochę cennych rzeczy. Do tego trzeba jeszcze dodać położenie w niemal samym centrum miasta, co dodatkowo utrudnia przekradnięcie się niezauważonym. Zwłaszcza, jeśli zabudowania są tak gęste. A co z ludźmi mogącymi pomóc w tej sprawie? Kruk chyba sam powinien znać takie miejsca i takie osoby.
Tytuł: Odp: Cenne zbiory
Wiadomość wysłana przez: Mohamed Khaled w 16 Kwiecień 2016, 20:47:47
Musiał się poważnie zastanowić nad tym, kto mógł mu pomóc. Wiedział, że na terenie całego Valfden działa Szara Strefa. Ludzie różnorakiej maści w przestępczym pół-światku, którzy przy odrobinie zarobku będą mu gotowi pomóc. Wiedział jednak też, z tego co udało mu się swego czasu dowiedzieć, w Atusel obecnie znajdowała się jedynie Strzaskana Dłoń. Grupa orków, trudniących się dawniej piractwem i przemytem. Wątpił, czy któryś z nich byłby mu wstanie pomóc. No chyba, że postanowiłby wyrżnąć wszystkich w środku, co najlepszym pomysłem nie było.
Postanowił, że w czasie gdy licytacji jeszcze nie będzie, przejdzie się po okolicy i postara się poszukać kogoś, kto wygląda w miarę odpowiednio do takich zleceń.

@TheMo wróciłem w końcu :) Teraz jedziemy, bo w końcu mogę się za to zabrać :D
Tytuł: Odp: Cenne zbiory
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 16 Kwiecień 2016, 21:53:38
//Rzekłbym, że o wilku mowa...

Raczej trudno o złodzieja w centrum miasta, który będzie zbierał ekipę do napadu z przypadkowych przechodniów. Pomiędzy budynkami nie było typowych ciemnych uliczek, a okolice były często odwiedzane przez straże.
Tytuł: Odp: Cenne zbiory
Wiadomość wysłana przez: Mohamed Khaled w 24 Kwiecień 2016, 13:00:44
Skoro miał czas, a był w Atusel, postanowił skierować się do portu. Jeśli miał już kogoś znaleźć do wspólnego włamu, to najprędzej tam. Powszechnie wiadomo, że to właśnie w portach znajdowało się najwięcej szuj, wykidajłów i innych typów spod ciemnych gwiazd.
Ruszył powoli, rytmicznie, pogwizdując cicho pod nosem. Szedł do portu.
Tytuł: Odp: Cenne zbiory
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 24 Kwiecień 2016, 16:52:37
A więc postanowiłeś opuścić centrum miasta na rzecz mniej przyjaznej dzielnicy w nadziei, że tam znajdziesz ludzi z tabliczką "pomogę w przestępstwie". Chociaż jako Kruk powinieneś dostrzegać takie tabliczki bez ich dosłownego umieszczenia. Jednak wiedz, że jedyne co może cię znaleźć samo to kłopoty. Gdy już zapuściłeś się w te złe rejony zauważyłeś, że zza rogu wybiega dość młody chłopak trzymając jakąś torbę. Po drodze potrącał innych, torując sobe drogę. Gdy był obok ciebie wcisnął ci tą torbę w ręce i pobiegł dalej. Nim twój umysł ogarnął co się stało, zza tego samego zakrętu wybiegła dwójka strażników. Interpretacja dowolna.
Tytuł: Odp: Cenne zbiory
Wiadomość wysłana przez: Mohamed Khaled w 07 Maj 2016, 19:02:41
W takich sytuacjach, człowiek zastanawiałby się, czy aby na pewno dobrze postapił, wstępując na taką a nie inną ścieżkę życia. On jednak wiedział, że to był jedyny możliwy kierunek, jakim mógł podążać.
Gdy tylko dostrzegł, że zza rogu wyskoczyło dwóch strażników, ruszył w całkowicie przeciwnym kierunku. Wiedział, że wiele ryzykuje, że mogą go złapać. A jednak... Kusiło go to, by dojrzeć do zawartości tej torby, co w teraźniejszej sytuacji nie było możliwe...
Ruszył jak najszybciej przed siebie, w ręce trzymajac cały czas torbę.
Tytuł: Odp: Cenne zbiory
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 07 Maj 2016, 19:27:49
Ulicami Atusel biegła postać o ciemnej karnacji, trzymająca w dłoniach damską torbę, a za nią biegło dwóch uzbrojonych strażników wykrzykujących polecenia, by się zatrzymać. Wcale nie rasistowski ani stereotypowy obraz.
http://www.youtube.com/watch?v=MK6TXMsvgQg
Tytuł: Odp: Cenne zbiory
Wiadomość wysłana przez: Mohamed Khaled w 21 Maj 2016, 18:15:40
A własnie, że był to rasistowski obraz! Co mogli sobie pomyśleć Ci biedni obywatele, gdy widzieli biegnącego czarnoskórego mężczyznę z nie byle jakim wyposażeniem, w ręce trzymając damską torebkę, a za nim pędziło dwóch strażników wykrzykujących jakieś groźby, czy cuś? Przestępca! Dlaczego?! Bo czarny!
Skręcił zgrabnie w jedną z alejek(jeśli takowe tam obecnie są) i gnał dalej, z nadzieją, że chociaż na chwilę zgubi strażników i zdąży się ukryć. Kurwa, pomyślał. Zawsze wszystkie zlecenia sprowadzają się do tego, że zostaję z kimś omyłkowo pomylony. Kurwa...

Tytuł: Odp: Cenne zbiory
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 21 Maj 2016, 18:33:26
I znalazłeś się w bocznej uliczce. Typowej, ciemnej alejce, gdzie mieszkańcy pobliskich bloków wyrzucali śmieci a bezdomni bali się tam spać ze względu na element społeczny, który właśnie tutaj lubił zażywać nielegalne substancje. Jednak dziś nikogo tam nie było. Prawie, ale do tego przejdziemy później. Straż przebiegła obok. Słońce tak padało, że uliczka w którą wbiegłeś była zacieniona, więc byłeś tam prawie niewidoczny. I proszę się nie upatrywać u autora rasistowskich rzeczy. Gdy już dobiegłeś do końca, natrafiłeś na ślepy zaułek. Pod murem stał ten sam chłopiec, który wpakował cię w niedawną sytuację.
-No, no. Widzę, że umiesz uciekać.
Tytuł: Odp: Cenne zbiory
Wiadomość wysłana przez: Mohamed Khaled w 24 Maj 2016, 15:40:40
Odsapnął kilka razy głęboko, by uspokoić oddech po biegu. Bądź co bądź, był trochę męczący, zwłaszcza z całym uzbrojeniem na sobie. Gdy dotarł na sam koniec alejki, która stała się jego wybawieniem - chwała projektantowi miasta! - przystanął.
Głos.
Rozejrzał się. Ten sam, mały, wredny gnój, który wpakował go w ten pościg. Czekał na niego? Po co? Dlaczego? Chce chycić w mordę?
- Powiem Ci, że nieźle to rozegrałeś - mruknął pod nosem, ale wyraźnie i dosłyszalnie dla chłopaka. - Po co to zagranie? Sam mogłeś im zniknąć, a wpakowałeś mnie niepotrzebnie w tą absurdalną sytuację...
Tytuł: Odp: Cenne zbiory
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 24 Maj 2016, 16:07:51
Chłopiec wyszedł z cienia, więc mogłeś mu się dokładniej przyjrzeć.
(https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/01/3a/40/013a40db94793dd99fcfa7c6d04916bd.jpg)
-Mauren biegnący z torebką łatwiej rzuca się w oczy niż młody chłopak podbierający towary nieuważnym kupcom. Liczyłem, że rzuci się za tobą cała straż, a ja będę miał czysty teren.
Tytuł: Odp: Cenne zbiory
Wiadomość wysłana przez: Mohamed Khaled w 24 Maj 2016, 16:10:23
- Czysty teren? Czyli chcesz mi powiedzieć, że naraziłeś moje życie na więzienie, a i może śmierć, bo śmiem wątpić, czy dałbym się żywy złapać tylko po to, by móc sobie obrobić kilku kupców? - zapytał, ściskając niezauważalnie pięści. - Czy może chcesz mi powiedzieć, że knujesz coś większego, przez co liczyłeś na pościg biednego maurena na skalę całego miasta?
Tytuł: Odp: Cenne zbiory
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 24 Maj 2016, 16:16:18
Uśmiech z twarzy chłoptasia wcale nie znikał.
-Tak. Chciałem narazić przypadkowego przechodnia, by samemu się nieco obłowić. Nie, nie knuję nic wielkiego. Po prostu ostatnio straże zrobili się czujniejsi. Tak samo jak kupcy. Wiesz, mając na karku straż rzucasz wszystkie większe łupy i uciekasz. Kiedy ulice są puste, możesz nawet przygrzmocić kupcowi, a mało kto zareaguje.
Tytuł: Odp: Cenne zbiory
Wiadomość wysłana przez: Mohamed Khaled w 24 Maj 2016, 16:48:26
Zamyślił się chwilę.
- Mówisz, że straże zwiększyły czujność? Z jakiego powodu? - zapytał, kierując wzrok na chłopaka. Może w czym mu pomoże?
- Skoro z Ciebie taki złodziejaszek, mam pytanie... Znasz ludzi ze swojego środowiska? Dobrych? Najlepiej wyśmienitych...
Tytuł: Odp: Cenne zbiory
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 24 Maj 2016, 16:59:41
Chłopak wzruszył ramionami.
-Bo ja wiem czemu? Forty zaczynają budować, podpływają obce statki, ogólnie w kraju mamy niepokój.
Włożył dłonie do kieszeni i przeszedł kilka kroków, znajdując się za twoimi plecami.
-Czy znam? No, część udało mi się wpakować do pierdla w podobny sposób, jaki zrobiłem z tobą. Wiesz, standardowa walka z konkurencją. Ale nie nazwałbym ich drobnymi. A co, też chcesz się pozbyć konkurencji?
Delikatnym ruchem wyjął dłoń z kieszeni i kierował ją w stronę jednego ze sztyletów, które miał przy pasie.
Tytuł: Odp: Cenne zbiory
Wiadomość wysłana przez: Mohamed Khaled w 24 Maj 2016, 17:19:11
- Nie interesują mnie wasze konkurencyjne spory, ani to, który z was na jakim terenie kogoś okrada. Nie jestem z tego miasta, nie działam na terenie tego miasta. Jestem tu tylko w interesach, potem znów wybywam... - warknął cicho, cały czas uważnie obserwując okolicę i "nowego znajomego". - Walczcie sobie ile chcecie, mnie to nie interesuje. Potrzebuje kilku dobrych, zgranych chłopów. Najlepiej, jakby wiedzieli, którą stronę wytrycha chwycić..
Tytuł: Odp: Cenne zbiory
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 24 Maj 2016, 17:40:34
-Czyli szukasz ekipy do brudnej roboty? Wiesz, ja znam się na grzebaniu w zamkach. W końcu trzeba sobie radzić, gdy ktoś trzyma swoje rzeczy pod kluczem, hehe. A jaka to robota? Chcę wiedzieć na co się pisze.
Tytuł: Odp: Cenne zbiory
Wiadomość wysłana przez: Mohamed Khaled w 24 Maj 2016, 18:20:16
- A skąd mam pewność, że mogę Ci zaufać? ÂŻe nie pójdziesz z tym do straży i... mnie nie wsypiesz, by pozbyć się potencjalnej konkurencji? Hm?
Tytuł: Odp: Cenne zbiory
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 24 Maj 2016, 18:23:34
Dłoń, którą trzymał przy sztylecie przeniósł na podbródek.
-Hmmm. Siema strażuchy! Mam tu złodzieja dla was! To ten, którego goniliście zaraz po tym, jak ja wam uciekłem. Przyznaj, że brzmi to głupio.
Tytuł: Odp: Cenne zbiory
Wiadomość wysłana przez: Mohamed Khaled w 24 Maj 2016, 18:25:32
- Dom Aukcyjny Borsta, z niewiadomą liczbą strażników w środku.. Mówi Ci to coś? - zapytał, wyszukując oznak zaskoczenia na jego twarzy. - Robota ma być cicha, bez jakichkolwiek znaków, świadków, czy nawet odciska palca.
Tytuł: Odp: Cenne zbiory
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 24 Maj 2016, 18:37:04
-Chcesz obrabować dom aukcyjny w samym centrum miasta? Powiedz, że masz dobry plan i tylko ci kolesia od zamków brakuje. Trzeba przyznać, że jesteś dość ambitny.
Tytuł: Odp: Cenne zbiory
Wiadomość wysłana przez: Mohamed Khaled w 24 Maj 2016, 18:55:48
- Planem chciałem się zająć, jak już znajdę odpowiednią ekipę, by każdemu rozplanować jakieś zadanie... - mruknął posępnie, zastanawiając się nad tym, ile czasu mu zostało do aukcji. - Mamy jeszcze jeden problem w sumie... Za niedługo zaczyna się aukcja, zbierze się tam wielu... znamienitych, bogatych ludzi...
Tytuł: Odp: Cenne zbiory
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 24 Maj 2016, 19:04:55
-A więc łatwiej będzie się wmieszać w tłum. Wyczaimy jakieś łupy a potem... A cholera wie. Ale ja chociaż wiem, jak przetransportować łupy niezauważonym.
Tytuł: Odp: Cenne zbiory
Wiadomość wysłana przez: Mohamed Khaled w 24 Maj 2016, 19:27:27
- Szukam tylko jednego, resztę możesz sobie zatrzymać. Ale skoro wiesz, jak wynieść to, co zabierzemy będąc niezauważonym... Witam w ekipie - uśmiechnął się delikatnie, niemal niedostrzegalnie.
Tytuł: Odp: Cenne zbiory
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 24 Maj 2016, 19:32:37
-Ekipie? To jest jeszcze ktoś oprócz nas? Dobra, oddaj tą torebkę.
Wyjął ci z rąk torebkę, którą do tej pory trzymałeś. Odszedł kilka kroków w stronę muru i odsunął właz od kanału. Wrzucił tam łup i zamknął pokrywę.
Tytuł: Odp: Cenne zbiory
Wiadomość wysłana przez: Mohamed Khaled w 24 Maj 2016, 19:42:17
- Na razie jest nas dwóch - prychnął rozbawiony. - Ale z jednego by się jeszcze przydało..
Tytuł: Odp: Cenne zbiory
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 24 Maj 2016, 20:55:38
-Na przykład kto?
Tytuł: Odp: Cenne zbiory
Wiadomość wysłana przez: Mohamed Khaled w 24 Maj 2016, 21:38:52
- Liczyłem, że ty mi w tym pomożesz... Znam tylko jedną grupę, która mogłaby nam pomóc... - zaczął. - Ale skończyłoby się to na wyrżnięciu wszystkich strażników w domu aukcyjnym, a nas od razu zakwalifikowałoby do czołówki poszukiwanych... Więc ten wariant odpada.
Zamyślił się chwilę, poprawiając katanę i kuszę zwisające na plecach.
- Cóż, najwyżej zrobimy to we dwóch.
Tytuł: Odp: Cenne zbiory
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 24 Maj 2016, 22:00:43
-A ja znam jedną osobę, która by mogła nam pomóc. O ile zechce. Wiesz, kto jest najzręczniejszym stworzeniem na tej ziemi?
Kopnął w śmietnik, który przewrócił się, wysypując cała zawartość na zewnątrz. Ze środka wyleciał bury kocur, który szybko uciekł w stronę ślepego zaułku i raz-dwa znalazł się na samym szczycie murku. Potem zeskoczył na drugą stronę i tyle go było widać.
Tytuł: Odp: Cenne zbiory
Wiadomość wysłana przez: Mohamed Khaled w 24 Maj 2016, 22:11:18
- Przypuszczam... ÂŻe kot? - jego brew skoczyła w górę po tym przedstawieniu. - Dasz radę go ściągnąć pod dom aukcyjny? Lepiej pojawić się tam za w czasu, by obmyślić jakikolwiek plan...
Ruszył wolnym krokiem w stronę swojego pierwszego celu.
Tytuł: Odp: Cenne zbiory
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 24 Maj 2016, 22:30:15
-Taki trochę przerośnięty kot. Kotki lubią zabawki, a ten przepada za takimi błyszczącymi. Postaram się, ale nic nie obiecuję.
I wyszedłeś na ulicę. Straży jak na razie nie było. Po czasie znalazłeś się przed domem aukcyjnym. Drzwi dalej były zamknięte, a dwójka ochroniarzy dalej stała przy drzwiach.
Tytuł: Odp: Cenne zbiory
Wiadomość wysłana przez: Mohamed Khaled w 24 Maj 2016, 22:38:09
Nie krył się po cieniach, żeby nie wzbudzać żadnych podejrzeń. Po prostu stanął pod jedną ze ścian, oparł się i zapalił papierosa, uważnie - choć ostrożnie - obserwując budynek. Czekał go skok życia w towarzystwie dwóch nieznanych mu osób a to tylko po to, by wykraść jakąś księgę...
Martwiło go jedno... ÂŻeby tylko właściciele pozostałych dwóch ksiąg nie zdążyli ukryć bezpiecznie swoich pociech po tym, jak wykradną to bydle z tego budynku. Miał nadzieję, że wszystko obejdzie się bez jak najmniejszych problemów... Ale, jak to bywa w takich sytuacjach, coś się zawsze spierdoli.
Tytuł: Odp: Cenne zbiory
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 25 Maj 2016, 01:37:55
Nikt nie zwracał na ciebie uwagi. Strażnicy byli zajęci rozmową, więc mieli gdzieś kurzącego maurena. Gdy już wypaliłeś usłyszałeś bicie dzwonu z wieży zegarowej, co oznaczało pełną godzinę. Bramkarze skończyli rozmawiać i ustawili się przy drzwiach, które po chwili zostały otwarte.
Tytuł: Odp: Cenne zbiory
Wiadomość wysłana przez: Mohamed Khaled w 26 Maj 2016, 18:41:34
Dzwon wybił, drzwi otwarte, a jego towarzyszy nadal brak. Co miał w tej sytuacji zrobić? Ruszyć samemu w głąb budynku i tam na nich czekać, czy raczej zaczekać i razem ruszyć po zdobycz? Postanowił, że jeszcze chwilę wstrzyma się z ruchami i zaczeka na swoich towarzyszy.
Tytuł: Odp: Cenne zbiory
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 26 Maj 2016, 19:03:32
Zaczęli się schodzić uczestnicy licytacji. Pierwsza przez drzwi przeszło małżeństwo w średnim wieku, a ich szaty wskazywały na dość spory zasób sakiewki. Chwilę potem przybył mężczyzna w dziwnym berecie na głowie i z rozwleczoną koszulą. Parę minut minęło i przyszedł zwyczajnie ubrany kunanin. Po paru kolejnych krasnolud, mogący ćwiczyć swój biceps machając dłonią obciążoną pierścieniami z różnymi rodzajami kamieni szlachetnych. Tuż za nim człapała się starsza kobieta w sukni do samej ziemi. A znajomych ci twarzy nie było widać.
Tytuł: Odp: Cenne zbiory
Wiadomość wysłana przez: Mohamed Khaled w 26 Maj 2016, 19:09:59
No to był w dupie. Musiał zaryzykować i samemu tam pójść z nadzieją, że dotrą do niego w odpowiednim czasie. Miał nadzieję, że nie zawiedzie się na jego nowym towarzyszu... Inaczej, po tym jak zdoła uciec straży, sam go wytropi i ukatrupi.
Poprawił szatę, zdjął kaptur, poprawił włosy i zarost, który zdążył mu w ostatnim czasie dość pokaźnie urosnąć, po czym ruszył raźnym krokiem w stronę drzwi. A nuż go wpuszczą.. A jak nie, to się pomysli, co dalej.
Tytuł: Odp: Cenne zbiory
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 26 Maj 2016, 19:36:34
Zanim ty wszedłeś, przez drzwi musiała przejść damulka w dość młodym wieku, albo to te nowe kremy nawilżające ze śluzu utopca. Strażnicy nic nie powiedzieli, gdy przechodziłeś ty. Byli skupieni na tyłu kobiety, która weszła przed tobą. Po wejściu do środka ujrzałeś sporą przestrzeń. Na ścianach umieszczone były obrazy, na środku pomieszczenia znajdowały się gabloty z przedmiotami. Na końcu pokoju były schody na kolejne piętro oraz zamknięte drzwi. Uczestnicy porozchodzili się po całym domu i zajęci byli oglądaniem wystawy.
Tytuł: Odp: Cenne zbiory
Wiadomość wysłana przez: Mohamed Khaled w 26 Maj 2016, 19:44:43
Wtopił się w tłum, raz na jakiś czas także zerkając na wystawę wyłożoną w gablotach. Starał się wyszukać swojego celu, wiedział jednak, że tutaj tego nie zobaczy. Już prędzej spodziewałby się tego gdzies na piętrze, gdzie właśnie zmierzał. Zastanawiały go te zamknięte drzwi, postanowił jednak, że póki co nie zacznie się do nich dobierać. Ciekawe, co tam było..
Tytuł: Odp: Cenne zbiory
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 26 Maj 2016, 20:49:25
Na wystawie zobaczyłeś jakieś rzeźby, hełm z czarnej rudy, który ponoć należał do samego Aragorna Tacticusa i parę innych pierdółek. Na piętrze było mniej rzeczy. Głównie katedra i krzesła dla uczestników. Zauważyłeś tam tylko krasnoluda i kunanina, którzy stali przy gablocie z manuskryptami.
Tytuł: Odp: Cenne zbiory
Wiadomość wysłana przez: Mohamed Khaled w 26 Maj 2016, 21:50:12
Postanowił podejść bliżej, przyjrzeć się tej niewielkiej ilości rzeczy na piętrze. Myślał także nad nowym planem działania, skoro jego towarzysz go wystawił.. Cóż, prędzej czy później może się spodziewać tego, iż straż zacznie go szukać. Wątpił w ufność tamtego człowieka... Być możer nawet i źle postapił, zdradzając mu swój plan. Cóż... Człowiek uczy się na błędach.
Tytuł: Odp: Cenne zbiory
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 27 Maj 2016, 14:43:42
Przy wejściu spotkałeś kolejnego ochroniarza. Po podejściu do gabloty, pośród pergaminów i starych ksiąg zauważyłeś swój cel. Czerwona okładka z trzema kwadratami na środku i pentagramem w skrajnie lewym.
- Stare papierzyska. Brakuje mi dziś równie starych błyskotek. Ostatnio nabyłem kolekcję figurek z Chatal.
Odezwał się krasnolud obwieszony biżuterią.
-Takie rzeczy są cenniejsze, lecz trudniej znaleźć na nich chętnego, przez co ceny są zaniżone. Prawda, kolego maurenie?[/i]
Odparł kunanin, kierując wzrok na ciebie
Tytuł: Odp: Cenne zbiory
Wiadomość wysłana przez: Mohamed Khaled w 27 Maj 2016, 14:56:53
Jest. Jego cel. Księga, którą miał dostarczyć. Teraz wystarczyło, że jakoś ją zdobędzie. Tylko.. Jak? Nie zrobi napadu sam, bo to równa się z tym, że zostanie wykryty. Na pewno.
- Oczywiście - odpowiedział kunaninowi. - Tak stare manuskrypty są naprawdę wiele warte, choć jak zwrócił pan uwagę, mało jest osób, które z chęcią przyjęłyby je do swojej kolekcji.
Tytuł: Odp: Cenne zbiory
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 27 Maj 2016, 15:05:49
- To nie na łeb krasnoluda. Idę pooglądać coś z metali. Do zobaczenia panom.
Pożegnał się brodacz i udał się na parter. Zostałeś sam z kotołakiem.
-To zajmie mniej miejsca w torbie. Jednak są też inne ciekawe rzeczy. Masz jakieś ciekawe pomysły?[/i]
Odpowiedział kunanin półgłosem, by strażnik przy schodach nie usłyszał.
Tytuł: Odp: Cenne zbiory
Wiadomość wysłana przez: Mohamed Khaled w 27 Maj 2016, 15:24:37
- A więc to Ciebie miał ogarnąć tamten chłopak? - zapytał szeptem, nadal uważnie obserwując księgę w gablocie. - Z początku sądziłem, że będzie gdzieś ukryta, poza wzrokiem pozostałych. Teraz jednak, po tym jak zdążyłem zlokalizować cel, z napadem może być ciężej... Trzeba by było jakoś odwrócić uwagę, zwinąć wszystko co się da i zniknąć, nim zdążą się zorientować...
Tytuł: Odp: Cenne zbiory
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 27 Maj 2016, 15:41:36
Kunanin przytaknął.
-Nie wiem ile ci płacą za taką książkę, że decydujesz się na napad. Ja też chcę mieć swoją działkę. Myślisz wynieść to wszystko pod pazuchą? Nie widzi mi się to. Wszystkie gabloty są pod stałą obserwacją ochrony. A przy próbie walki zleci się tutaj cały garnizon straży. Myśl dalej.[/i]
Tytuł: Odp: Cenne zbiory
Wiadomość wysłana przez: Mohamed Khaled w 27 Maj 2016, 15:48:50
- Patrząc na to, z jaką trudnością przyjdzie nam to zdobyć stwierdzam, że o wiele za mało płacą - fuknął cicho. - Nie wiem, nie mam jakichś większych planów. Może ty na coś wpadłeś?
Tytuł: Odp: Cenne zbiory
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 28 Maj 2016, 16:31:05
-Liczyłem, że ty coś wymyślisz. Ja mogę ci tylko powiedzieć, że ciągle jest tutaj 4 ochroniarzy. Dwóch przy wejściu, jeden czasem robi obchód wokół uliczki, reszta w środku. Czasem, na czas aukcji jeden przebiera się w normalnie ciuchy i wyłapuje kieszonkowców. Po aukcji jakąś godzinę zajmie im sprzątanie i chowanie rzeczy. Potem następuje zmiana warty i przychodzą nowi strażnicy. Tyle się zdołałem dowiedzieć swego czasu.
Tytuł: Odp: Cenne zbiory
Wiadomość wysłana przez: Mohamed Khaled w 28 Maj 2016, 16:34:24
- A gdyby tak... Mówisz, że godzinę sprzątają i chowają rzeczy? A gdyby tak dowiedzieć się, gdzie dokładnie i wykraść je, gdy nastanie mrok? - mówił do kunanina, ale i do siebie. - Albo po prostu dorwę tego, który to kupi, skrócę o głowę i zabiorę to, na czym mi zależy... - to powiedział już niemal tak cicho, że sam kunanin nie mógł tego usłyszeć.
Tytuł: Odp: Cenne zbiory
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 28 Maj 2016, 16:36:05
-Wszystko wynoszą przez te drzwi na dole. Jednak nic więcej nie wiem.
Tytuł: Odp: Cenne zbiory
Wiadomość wysłana przez: Mohamed Khaled w 28 Maj 2016, 16:44:09
- Trzeba będzie to sprawdzić.. Na razie zaczekajmy na rozwój wypadków.
Tytuł: Odp: Cenne zbiory
Wiadomość wysłana przez: Mohamed Khaled w 28 Maj 2016, 22:51:14
//TheMo, chciałbym zrezygnować z questa. Nie chce Ci zajmować czasu, mi także zależy na czasie. Co ty na to, by kiedyś do niej wrócić? Teraz zająłbym się czymś innym, podobnie jak ty.

@TheMo
Tytuł: Odp: Cenne zbiory
Wiadomość wysłana przez: TheMo w 28 Maj 2016, 23:23:03
-Tak myślałem. Wróć, kiedy będziesz miał plan.
Powiedział kunanin i odszedł zostawiając cię samego. Sam zdecydowałeś się opuścić aukcję i wrócić kiedy indziej.

//Wyprawa zawieszona, z możliwością powrotu