Forum Tawerny Gothic - Marant

Królestwo Valfden => Panteon Bogów "Navigii Draco" => Katedra Sześciu Bóstw => Wątek zaczęty przez: Progan w 23 Kwiecień 2015, 21:40:18

Tytuł: Cmentarz katedralny
Wiadomość wysłana przez: Progan w 23 Kwiecień 2015, 21:40:18
Cmentarz katedralny

Cmentarz miasta Efehidion składa się z dwóch części. Pierwszą z nich są katakumby pod sanktuarium Katedry Sześciu Bogów. Drugą jest cmentarz miejski. W tych miejscach składane są ciała obywateli Valfden, mieszkańców stolicy i okolicznych miejscowości. Terenem cmentarza zarządza Archont.

Katakumby
(http://marantwiki.tawerna-gothic.pl/images/7/73/Katakumby.jpg)

Katakumby pod Katedrą Sześciu Bogów są plątaniną korytarzy i odnóg podziemi starożytnego dracońskiego miasta. Do katakumb prowadzi zejście z głównej nawy katedry. Korytarze prowadzą do głównej sali z Wiecznym Ogniem, który symbolizuje ogień pani dusz - Zewoli. W niszach wydrążonych w korytarzach i specjalnych nawach spoczywają ciała osób zamożnych i zasłużonych.

Grobowce:
Cytuj
Aragorn Tacticus

Cmentarz miejski
(http://marantwiki.tawerna-gothic.pl/images/4/49/Cmenatrz_miejski.jpg)
Cmentarz miejski mieści się w wielkim parku nieopodal Katedry Sześciu Bogów. Park jest cichym i urokliwym miejscem, oddalonym od zgiełku miasta. W tym to miejscu spoczywają w grobach zmarli obywatele Valfden. Jest to miejsce pamięci o nich, a dla wielu miejsce do zadumy i zamyślenia się nad ulotnością swojego życia.
Tytuł: Odp: Cmentarz katedralny
Wiadomość wysłana przez: Progan w 25 Kwiecień 2015, 19:02:59
Archont zszedł po schodach do katakumb pod Katedrą Sześciu Bogów. Niósł zapaloną świecę w jednej ręce, w drugiej miał dymiące kadzidło. Za nim zeszli pogrzebowi niosąc trumnę Aragorna, aby złożyć ją w podziemiach. Za nimi kroczyli zebrani na pogrzebie.
Archont poprowadził ich poprzez tunele i wydrążone w nich nisze aż do małej sali kończącej jedną z odnóg katakumb. W sali tej stały trzy kamienne postumenty, wszystkie puste. Na środkowym z nic złożono trumnę Aragorna. Archont zasadził świecę na stojaku obok trumny. Okadził kadzidłem świecę i trumnę. Oddał kadzidło jednemu z kapłanów a przyjął swój kij pasterski.
- Aragornie. Oto miejsce Twojego spoczynku. Odchodzisz do krainy umarłych, jednakże nie odchodzisz z naszych serc i umysłów. Spoczywaj w pokoju - powiedział i odwrócił się do zebranych, którzy ustanowili półkole. Uśmiechnął się do nich, spojrzał po każdym z nich z przyjaźnią ale i troską w oczach. Troską o nich, o każdego z nich z osobna. Mimo iż wielu nie znał, martwił się o każdego z nich.
- Tak oto jesteśmy tutaj. Tutaj kończy się ostatnia wyprawa Aragorna. Każdy z nas zmierza ku wypełnienie się czasu. Wiemy jednak, że bogowie istnieją, że istnieją duchy zmarłych, że mają we władaniu swoje własne królestwo. ÂŚwiat, który może jest lepszy od tego, pozbawiony nienawiści, zła, gwałtu i przemocy. ÂŚwiat, gdzie od światu do zmierzchu można jeździć na swym wierzchowcu, leżeć pośród kwitnącej łąki nad rzeką lub patrzeć na zachody i wschody słońca czy gwieździste nocne niebo. Nie załamujcie się, siostry i bracia. Niech wasze twarze się nie troskają. On żyje w nas. On nami lśni. Pilnuje z nieba biegu nocy, dni... Na straży prawdy, na straży praw - spojrzał na każdego z nich z osobna i dokończył - W Twoim spojrzeniu... On żyje w nas.
Uśmiechnął się i westchnął. Ze zmrużonych uśmiechem oka wypłynęła łza i spłynęła po lekko pomarszczonej twarzy. Skinął im głową i wolnym krokiem wyszedł z sali i udał się na powierzchnię pozostawiając zebranych przy trumnie na ich prywatnej modlitwie.


//: Piosnka (https://www.youtube.com/watch?v=TRASygM-w54)
Tytuł: Odp: Cmentarz katedralny
Wiadomość wysłana przez: Nessa w 25 Kwiecień 2015, 19:24:13
Tinuviel z resztą żałobników udała się za Proganem. Już w drodze lekko odkaszlnęła, bo dym z kadzidła ją drażnił, a znalazła się dość blisko od niego. Wzrokiem znowu omiotła zebranych. Wydawało jej się, że dostrzegła Setmre, co byłoby całkiem możliwe. A że postać nie szła sama, więc zapewne towarzyszył jej hrabia. Poszukiwanych osób jednak nadal nie zarejestrowała, a w dodatku powolne tempo pochodu żałobników męczyło ją. Jej normalny chód był o wiele szybszy. Prawdopodobne jest również to, że była w takim nastroju, że drażniło ją wszystko. Od mocnych perfum niektórych kobiet po niewyprasowany mankiet koszuli.
Po kilku chwilach rozejrzała się, jakby dopiero teraz zauważając, gdzie się znajduje. Nie była tu nigdy wcześniej i liczyła, że już nigdy nie będzie musiała odwiedzić tego miejsca. Zerknęła najpierw na swoich towarzyszy, a potem na Melkiora. Słowom Progana nie przysłuchiwała się zbytnio. Może i mówił pięknie, ale długoucha nie mogła się skupić.
Tytuł: Odp: Cmentarz katedralny
Wiadomość wysłana przez: Gunses w 25 Kwiecień 2015, 19:35:27
Setmre wsadziła dłoń w zgięcie łokcia Gunsesa i ruszyła z wampirem. Albert, niziołek, który współpracował z Cadacusem zginął im z oczu w tłumie ludzi. Wampiry zeszły do krypt, gdzie czuły się dużo lepiej niż wszyscy inni. Dużą część życia spędziły one w podziemiach. Wraz z zebranymi przyszli na miejsce złożenia trumny. Słuchały tego co mówił Archont z kamiennymi twarzami. Mówił jak człowiek, jak słaby i wątły twór, jednakże jego słowa niosły moc. Po skończonej przemowie Archont opuścił wszystkich. Gunses i Setmre stali w milczeniu świdrując wzrokiem trumnę. Nic nie mówiły. W ich umysłach przetoczył się potok słów i wspomnień związanych z Aragornem. Wszystkie te chwile były niczym rozdrapywanie rany. Trwało to tyle, ile potrzeba wampirowi na wspomnienie wszystkich dni z kilku ostatnich lat. Kilka sekund.
Tytuł: Odp: Cmentarz katedralny
Wiadomość wysłana przez: Melkior Tacticus w 25 Kwiecień 2015, 21:56:06
I tak o to zakończyła się historia Aragorna. Melkior stał i rozmyślał o licznych sprawach.
Tytuł: Odp: Cmentarz katedralny
Wiadomość wysłana przez: Kermos z Baźin w 25 Kwiecień 2015, 21:59:57
Kermos cały czas trzymając się z tyłu szedł za zgromadzonymi.
Tytuł: Odp: Cmentarz katedralny
Wiadomość wysłana przez: Rakbar Nasard w 25 Kwiecień 2015, 22:10:25
Takado trzymał się z boku, jego twarz nie wyrażała kompletnie żadnych emocji, była obojętna i nudna. Wewnątrz jednak była satysfakcja, wygrana i ekscytacja. Aragorn Tacticus był istnym wrzodem, pryszczem bądź inną niepożądaną zmianą na ciele miasta Efehidon, państwa Valfden, który istnieć w zasadzie nie powinien. Była to anomalia, która była w większym stopniu destrukcyjna niż twórcza. Był przedstawicielem ludzi o śmieciowym charakterze, a jak mówi sama definicja, miejsce takich ludzi jest jedynie na śmietniku społeczeństwa. Tak też się stało, najpierw zejście na sam dół a potem poniżej materii i tytułów. Takado miał skrytą nadzieje, że ten parch dostanie najgorsze danie na stole Rashera, jakie tylko mogło sobie wyobrazić TO miejsce.
Tytuł: Odp: Cmentarz katedralny
Wiadomość wysłana przez: Gunses w 25 Kwiecień 2015, 22:41:47
Gunses z Setmre podeszli do Melkiora. Wampir położył mu rękę na ramieniu i poklepał dwa razy. Odwrócił się i wyszedł trzymając Setmre pod rękę. Albert, ich lokaj, gdzieś się kręcił.
Tytuł: Odp: Cmentarz katedralny
Wiadomość wysłana przez: Melkior Tacticus w 26 Kwiecień 2015, 13:35:19
Melkior westchnął ciężko, odwrócił się i opuścił teren cmentarza jak i całego kompleksu świątynnego. Udał się do karczmy.
Tytuł: Odp: Cmentarz katedralny
Wiadomość wysłana przez: Nawaar w 26 Kwiecień 2015, 14:06:09
Dhampir spojrzał jeszcze raz na trumnę myśląc. Do zobaczenia. a widząc wychodzącego elfa, Silvaster chciał coś powiedzieć, ale wiedział, że te słowa okażą się zbędę. Dlatego po całej ceremonii opuścił cały kompleks świątynny i udał się w znane sobie miejsce.
Tytuł: Odp: Cmentarz katedralny
Wiadomość wysłana przez: Kermos z Baźin w 26 Kwiecień 2015, 14:53:25
Kermos jak milczał tak milczy nadal. Dalej trzymając się na uboczu opuścił cmentarz.
Tytuł: Odp: Cmentarz katedralny
Wiadomość wysłana przez: Nessa w 05 Czerwiec 2015, 00:01:26
Długoucha błąkała się dłuższy czas po stolicy. Potrzebowała czasu, by uspokoić myśli, a nie mogła udać się poza miasto ze względu na swoje obowiązki. Postanowiła więc nie skupiać się zbytnio na celu wędrówki, a jedynie na przyjemności z niej płynącej. I tak, gdy już zmęczyły ją tłumy mieszkańców i ciągłe pilnowanie sakiewki, udała się do, z przykrością, niedawno odwiedzonego miejsca - na cmentarz. Nie była z tych, co to nosili tam kwiaty i rozmawiali ze zmarłymi, ale tutaj przynajmniej nikt nie zakłóci jej spokoju.
Tytuł: Odp: Cmentarz katedralny
Wiadomość wysłana przez: Gunses w 05 Czerwiec 2015, 00:04:16
- Zabłądziłaś? - spytał Gunses wyłaniając się zza jednej z krypt.
- Chyba nie ciągnie Cię na tamten świat?
Tytuł: Odp: Cmentarz katedralny
Wiadomość wysłana przez: Nessa w 05 Czerwiec 2015, 00:07:15
Wampir na cmentarzu. Nie żeby coś, ale długoucha nie lubiła stereotypów.
- Nie ciągnie - skłoniła się, jak wypadało podczas spotkania z hrabią. - Tak naprawdę to na końcu tego - zająknęła się - spaceru chciałam cię odwiedzić zgodnie z naszą rozmową. W każdej chwili mogę wyruszać.
Tytuł: Odp: Cmentarz katedralny
Wiadomość wysłana przez: Gunses w 05 Czerwiec 2015, 00:09:01
Wyciągnął do niej dłoń w geście przywitania. Patrzył na nią tym dziwnym wzrokiem. Mieszanką zawodu i tęsknoty. Nie powiedział nic, chociaż chciał przemówić. Spojrzał na wyciągniętą swoją dłoń a potem na Nessę. W spojrzeniu było pytanie.
Tytuł: Odp: Cmentarz katedralny
Wiadomość wysłana przez: Nessa w 05 Czerwiec 2015, 00:13:20
Nessa zmieszała się, jednak minęło już trochę czasu od momentu, gdy w takiej chwili zrezygnowałaby z jakiejkolwiek akcji. Musiała zareagować. W końcu miała częściowo pewność odnośnie zamiarów hrabiego. Za zdradę mogłaby już być martwa, a nie była, więc wypada skończyć chować co chwilę głowę w piasek. Zatem przywitała się z Cadacusem, choć nie była w stanie zdobyć się na uśmiech. Atmosfera cmentarza wcale nie dodawała odwagi.
Tytuł: Odp: Cmentarz katedralny
Wiadomość wysłana przez: Gunses w 05 Czerwiec 2015, 00:17:29
Gunses ujął jej rękę w taki sposób, w jaki wita się dwóch kompanów. Chciał zapewnić o tym Nessę. O tym, że nie musi się obawiać z jego strony niczego złego ani zdrożnego. Była mu druhem, na którego kompanii mu zależało. Pociągnął ją lekko, tak, żeby zaczęła iść i puścił. Kroczył obok niej.
- Jesteś mi potrzebna. Dobrze, że jesteś gotowa wyruszyć. Wiesz... Tam, na północy, jest mój dom. Od lat. Nie tylko dziedzictwo wampirzej rasy, ale dom. Tam, pośród gór i lasów Revar czułem się najlepiej.
Tytuł: Odp: Cmentarz katedralny
Wiadomość wysłana przez: Nessa w 05 Czerwiec 2015, 00:25:43
- To jedna z najcenniejszych rzeczy. Zazdroszczę ci jej. Ja... - ponownie tego wieczora zająknęła się. Nie łatwo jest przepraszać, gdy wciąż nie jesteś pewien, ile możesz powiedzieć. - Nie powinnam była dopuścić ci go odebrać. Pewnie moja obecność nic by nie zmieniła, ale może? Choć trochę? - westchnęła i powtórzyła po raz drugi:
- Przepraszam. Postaram się odkupić swoje winy. Koniec z uciekaniem - powiedziała dość pewnie jak na nią, choć spuszczając wzrok.
Tytuł: Odp: Cmentarz katedralny
Wiadomość wysłana przez: Gunses w 05 Czerwiec 2015, 00:33:05
- To także Twój dom - odpowiedział jej i zamilknął na dłuższą chwilę.
- Jestem Gunses Cadacus. Ostatni Władca Wampirów Numenoru. Wiesz co to? To słowa. Słowa, które brzmią, które niesie wiatr. Nie są to puste słowa. Potwierdzone są czynami, wzniosłymi, wielkimi rzeczami. I krwią, która wsiąknęła w ziemię. Mi nie zależy na Twoich przeprosinach. To puste słowa. Wiem, że jesteś Nessa. Za tym imieniem stoi dziewczyna z łukiem, która nie boi się ciemności lasu. Która rusza na polowanie, mierzy i celnie oddaje strzał. 'Nessa' to nie puste słowo. Jest potwierdzone setkami wystrzelonych strzał, które niosły cichą, lekką śmierć. Mówisz 'koniec z uciekaniem'? Chcesz odkupić winy? Pokaż mi to. Daj mi to poczuć. Twoje ramię obok mojego, kiedy wejdziemy do zniszczonej, zrujnowanej Ostoi. Pozwól mi usłyszeć szczęk Twojego łuku, kiedy będziesz mierzyła do rezydujących tam renegatów. A wtedy uwierzę, że 'przepraszam' jest prawdziwe.
Tytuł: Odp: Cmentarz katedralny
Wiadomość wysłana przez: Nessa w 05 Czerwiec 2015, 00:42:05
Na taką wypowiedź Nessa nie była pewna jak może zareagować. Znowu potwierdzać? Zarzekać się? To nie miałoby sensu i hrabia jej to wytknął. Postanowiła więc milczeć, ale i przytaknąć Gunsesowi. Miał rację. Chociaż wizja odkupywania win poprzez zabijanie nie cieszyła jej zbytnio. Ale radość i zadowolenie nie miały nic do tego. Szkodników należało się pozbyć. Cena nie grała roli. Najwyżej będzie jedną elfkę mniej.
- Jak już mówiłam, mogę wyruszyć w każdej chwili - po dłuższej chwili milczenia powiedziała. Nic więcej chyba nie trzeba było dodawać.
Tytuł: Odp: Cmentarz katedralny
Wiadomość wysłana przez: Gunses w 05 Czerwiec 2015, 01:01:54
- Dobrze. Opatrz swojego wierzchowca. Niechaj będzie wypoczęty.
Tytuł: Odp: Cmentarz katedralny
Wiadomość wysłana przez: Nessa w 05 Czerwiec 2015, 01:09:41
Słuchając rady Gunsesa, długoucha pożegnała się i udała przygotowywać do drogi.
Tytuł: Odp: Cmentarz katedralny
Wiadomość wysłana przez: Gunses w 05 Czerwiec 2015, 01:11:43
Gunses zaś zmienił się w nietoperz i odleciał do miejsca w którym zatrzymał się razem z Setmre.
Tytuł: Odp: Cmentarz katedralny
Wiadomość wysłana przez: Nirsal w 17 Lipiec 2015, 15:43:21
Nirsal przechadzał sie wąskimi uliczkami parku wpatrując swe żółte ślepia w najstarsze z pośród nagrobków. Na cmentarzu utworzono specjalną sekcję dla grobów przeniesionych z innych dzielnic. Spoczywały tu szczątki ludów dużo starszych niż Valfdeński. Nirsal odnalazł bezimienny grób z niemal zatartą inskrypcją po drakońsku. Uklęknął przy nagrobku, naciął kciuk sztyletem i narysował na kamieniu niewielką literę V. Wstał, rozejrzał się, był tu sam. Odszedł kontynując spacer.
Tytuł: Odp: Cmentarz katedralny
Wiadomość wysłana przez: Warcisław w 27 Lipiec 2015, 22:00:44
Do katakumb weszła tajemnica postać. Chudy, średniego wzrostu mężczyzna w brązowym płaszczu, z kapturem zaciągniętym na głowę tak, aby nikt nie mógł dostrzec twarzy. Warcisław nie wiedział, co z nim teraz będzie. 7 lat temu Aragorn Tacticus wysłał go, jako swojego tajnego przedstawiciela, do Ekkerund, aby tam pilnował jego interesów. Jego śmierć oznaczała dla Warcisława koniec wszystkiego - brak funduszy, brak pracy, a nawet niebezpieczeństwo, że władza będzie szukać jego powiązań w nadużyciach, których dopuścił się hrabia Tacticus. Warcisław nie miał odwagi pojawić się w dawnym dworze hrabiego - czuł, że przede wszystkim musi przyjść tutaj, aby ostatecznie pożegnać się ze swoim patronem, mistrzem i przyjacielem. Cały czas nurtowało go jedynie pytanie "Co dalej? Dokąd teraz się udać".
Mrok katakumb zwiększał poczucia bezpieczeństwa i sprzyjał kontemplacji. Warcisław przez dłuższy czas wpatrywał się w grób. Myślał, ale czuł jedynie pustkę i smutek. Kiedy jednak parzył z rozpaczą po raz n-ty na grób Aragorna, nagle olśniła go myśl, która w zasadzie od początku była oczywista. Jedyna odpowiedź na wszystkie nurtujące go pytania znajduje się w nazwisku rodowym mistrza. Tak - Warcisław już wiedział, że musi odnaleźć Melkiora Tacticusa.
Tytuł: Odp: Cmentarz katedralny
Wiadomość wysłana przez: Canis w 30 Lipiec 2015, 20:08:09
Salazar zaszedł na cmentarz katedralny, wiedział, ze musi tu być gdzieś jakieś biuro grabarza... Może jest w pracy? może kopie jaki grób? Musi być jakiś kwatermistrz, który zajmuje się zakwaterowaniem nieboszczyków.. Powiedział schodząc na teren cmentarza zaczął szukać, początkowo biura zarządcy, lub osób się opiekujących tym przybytkiem, swoje kroki jednak pokierował ku starym alejkom w najstarsze z pośród nagrobków. Ponoć na cmentarzu utworzono specjalną sekcję dla grobów przeniesionych z innych dzielnic. Spoczywały tu szczątki ludów dużo starszych niż Valfdeński. Salazar musiał odnaleźć grób pochodzący z gminy Afers, miał nadzieję, ze znajdzie takie... W myślał kotłowały mu się wszystkie myśli, które dotąd spisał w swoim dzienniku, rozważał wszelkie pytania i szukał na nie odpowiedzi, wiedział, że najważniejszy jest teraz jeden jedyny, ten konkretny i właściwy grób pochodzący z gminy Afers... Arcanum Coethus i Legion nie dawały mu spokoju...

@Isentor
Tytuł: Odp: Cmentarz katedralny
Wiadomość wysłana przez: Narrator w 30 Lipiec 2015, 20:45:07
Salazar dojrzał w półmroku cmentarnych latarni mężczyznę ubranego w obdarte łachmany. Wykopywał nowy grób, wyglądał jak jeden z tych typowych pijaczków grabarzy, których zatrudniał miejscowy kapłan.
Tytuł: Odp: Cmentarz katedralny
Wiadomość wysłana przez: Canis w 30 Lipiec 2015, 21:01:14
Nie no ten to mi pomoże... No nie w kij dmuchał rzetelny i myślący pracownik...  <facepalm> - Pomyślał idąc do neigo jakże szybko, żeby mu nie nawiał, była szansa, ze w czymś jednak mu pomoże.

- Ekhem! - chrząknął głośno. - Panie, miałbym do pana kilka pytań. Mógłby pan oderwać się na chwilę od zajęcia? Poszukuję pewnego grobu, nie wiem do końca kto w nim leży albo miał leżeć... Ale wiem, ze jest to jeden z grobów pochodzących z gminy Afers. Nie taki nasz współczesny, to będzie coś bardzo starego, pomnik, nagrobek, grób. Nagrobek powinien mieć stare dracońskie i elfickie inskrypcje, coś takie jak pomieszanie tych języków. Czy wiesz gdzie znajdę takie nagrobki, z tej gminy? Albo notatki na temat tych nagrobków? Panie, bywam hojny, na browarka czy wino będzie. - Powiedział deliaktnie mrugając okiem jak to swój do swego, w końcu kto nie lubi karczemnych jaboli? No wszyscy lubią!
Tytuł: Odp: Cmentarz katedralny
Wiadomość wysłana przez: Narrator w 30 Lipiec 2015, 22:11:03
Grabarz spojrzał wymownie na Salazara.
- Owszem wiem - wydusił z siebie na jednym wdechu próbując zamaskować stan upojenia. - Ale kierownik najpierw poratuje?!
Tytuł: Odp: Cmentarz katedralny
Wiadomość wysłana przez: Canis w 30 Lipiec 2015, 22:17:22
- Chwytaj chwytaj. - powiedział wyjmując 10 grzywien i podając grabarzowi. W ostateczności wprowadzi w błąd... warto spróbować. Pomyślał i podał 10 grzywien. - To jak? co możesz mi powiedzieć?

29 - 10 = 19 [Grzywien]
Tytuł: Odp: Cmentarz katedralny
Wiadomość wysłana przez: Narrator w 30 Lipiec 2015, 22:27:09
- Dzięki Panie kierowniku! Stare nagrobki? To powiem tak; pójdziesz Pan tędy prosto - pokazał, skręcisz Pan w lewo przy pomniku Rashera z kosą, pójdziesz prosto. Później dwa razy skręcisz w lewo i zejdziesz w dół za dęby. Tam jest starsza część cmentarza i pełno wymyślnych, starych nagrobków. Dokumenty ma kler. Z kapłanem porozmawiajcie.
Tytuł: Odp: Cmentarz katedralny
Wiadomość wysłana przez: Canis w 30 Lipiec 2015, 22:34:41
- Chędożyć kapłana... - Powiedział ściszając delikatnie głos, tak aby rozmówca zbytnio nie słyszał. - Dzięki ci, niech ci ziemia lekką będzie i kopanie lekko szło. - Powiedział na pożegnanie i mrugnął oczkiem. Udał sie za wskazówkami grabarza. W lewo przy pomniku Rashera z kosą skręcił, poszedł prosto. Później dwa razy skręcił w lewo i zeszedł w dół za dęby. Do starszej części cmentarza i pełno wymyślnych, starych nagrobków. Dobra, elficki i dracoński, nagrobek oba łączący. coś z bratem krwi związane... znajdziemy nagrobek, wtedy ewentualnie pójdziemy do kleru po notatki skąd przeniesiono grób... tak... No chyba, ze nagrobek odpowie. Powiedział doglądając wszystkie nagrobki szukajac tego co go w nich zainteresuje, już patrzył na wszystko nawet na inicjały AC, wszystko...
Tytuł: Odp: Cmentarz katedralny
Wiadomość wysłana przez: Narrator w 30 Lipiec 2015, 22:46:12
Pierwsze co rzuciło się Salazarowi w oczy podczas jego nocnego spaceru to rozkopane groby. Kilku zmarłym przerwano sen wieczny. Doły był puste, nie pozostawiono trumien, poza jedną mogiłą, znajdowała się w niej przeżarta i stara, metalowa trumna bez ciała w środku.
Tytuł: Odp: Cmentarz katedralny
Wiadomość wysłana przez: Canis w 30 Lipiec 2015, 22:55:18
http://www.youtube.com/watch?v=qy03EDdDsBw

- Dobra, w pizdu, jednak do kleru... - Powiedział do siebie pękając z goryczy i niezadowolenia. Wrócił do grabarza.

- Panie, groby tam są rozkopane, ciał nie ma, nagrobków też... z jakim kapłanem mogę porozmawiać, gdzie go znajdę? Bądź łaskaw powiedzieć gdzie się szwenda...
Tytuł: Odp: Cmentarz katedralny
Wiadomość wysłana przez: Narrator w 30 Lipiec 2015, 22:56:50
- Co nagrobków nie ma?! Złodzieje!? Panie nie strasz!
Tytuł: Odp: Cmentarz katedralny
Wiadomość wysłana przez: Canis w 30 Lipiec 2015, 23:04:14
- No nie ma. CIAÂŁ nie ma, trumien niema jedna trumna pusta! Co było albo kto był w tej metalowej przeżartej, gdzie kler zajmujący się tym cmentarzem, tamtym rejonem? Trzeba powiadomić a przy okazji może zdobędę potrzebne mi informacje.
Tytuł: Odp: Cmentarz katedralny
Wiadomość wysłana przez: Narrator w 30 Lipiec 2015, 23:08:06
- Jak to kurwa nie ma?! - mężczyzna rzucił się w pijacki marsz do starszej części cmentarza. Spojrzał na nagrobki - kurwa są. Pięć grobów było rozkopanych i pozbawionych trumien. Jeden z nich zawierał trumnę ale była ona pusta.
Tytuł: Odp: Cmentarz katedralny
Wiadomość wysłana przez: Canis w 30 Lipiec 2015, 23:10:46
- No widzisz mówię rozkopane! - No i teraz mamy podkładkę, że nie Saluś je rozkopał, w razie obcych gapiów. Uklękł przy grobie z metalowa trumną, chciał się jej przyjrzeć, głównie wieku, czy są na nim jakieś inskrypcje, napisy... notatki, znaki... a było mto trudne jakże skoro skorodowana i częściowo zniszczona trumna.
Tytuł: Odp: Cmentarz katedralny
Wiadomość wysłana przez: Narrator w 30 Lipiec 2015, 23:13:28
Trumna była gładka, nie wyjawiła nic znaczącego. - Te Panie detektyw! Może Pan se przeczyta czyje to nagrobki? Hahahahahah!
Tytuł: Odp: Cmentarz katedralny
Wiadomość wysłana przez: Canis w 30 Lipiec 2015, 23:19:49
Wstał delikatnie poirytowany.

- Te panie grabarz, groby puste, a to niedobrze, warto je zapełnić i zwrócić ciała które tu powinny leżeć prawda? Albo zastąpić nowymi grobami. No to roboty macie dużo. - Powiedział i słusznie zwrócił swój wzrok do tychże nagrobków, szczególnie zwracając uwagę na ten, przy której mogile leżała metalowa trumna.
Tytuł: Odp: Cmentarz katedralny
Wiadomość wysłana przez: Narrator w 30 Lipiec 2015, 23:48:30
- A idź Pan w chuj! Ja tu nie mam nic do roboty, idę po straże.

Na nagrobku widniała niewyraźna inskrypcja...


Dol Tok
6.03.6700 - 3.01.6813
Tytuł: Odp: Cmentarz katedralny
Wiadomość wysłana przez: Canis w 30 Lipiec 2015, 23:54:15
Nie po dracońsku ani elficku... Pomyślał widząc ta inskrypcję, po czym rozejrzał się po pozostałych nagrobkach, które były rozkopane w tej alejce, przyglądając się inskrypcjom, malunkom nawet ewentualnym rzeźbom na nich.
Tytuł: Odp: Cmentarz katedralny
Wiadomość wysłana przez: Narrator w 31 Lipiec 2015, 00:10:14
Jedyne co był w stanie dojrzeć Salazar to imiona oraz daty.


Ras Ega
30.02.3467 - 12.01.3580


Mral Ei
12.04.8776 - 19.01.8889


Lea Suat
17.04.9765 - 21.01.9878


Lawu
3.03.2098 - 9.01.2211


Wanru Za
19.01.5768 - 26.01.5881
Tytuł: Odp: Cmentarz katedralny
Wiadomość wysłana przez: Canis w 31 Lipiec 2015, 00:20:30
- No to wiem, ze nic nie wiem. Zależnie która to era, mógłbym odrzucić kilka z nich. Niemniej jednak dalej brakuje mi zawartości grobu i miejsca, gdzie to było pochowane. Idziemy do Kleru... nie ma wyjścia... - Pomyślał i poszedł.
Tytuł: Odp: Cmentarz katedralny
Wiadomość wysłana przez: Thanatos w 19 Sierpień 2015, 12:11:57
Na cmentarzu zjawiła się postać skryta pod płaszczem i kapturem, spod którego połyskiwały szkarłatne oczy, a w jego dłoni była kosa. Zerwał się mocny wiatr który wiał w strone gościa nadając mu tajemniczości. Szła alejkami spoglądając na groby, przystawała na chwile przy każdym z nich by oddać się zadumie. Wsłuchiwał się w grobową cisze zmierzając od grobu do grobu. - Nie ma śmierci bez miłości. - wyszeptał pod nosem po czym uderzył kosą o ziemie i zniknął.
Tytuł: Odp: Cmentarz katedralny
Wiadomość wysłana przez: Devristus Morii w 20 Styczeń 2016, 14:53:39
Na cmentarzu pojawił się Devristus, który to przyszedł by nzaleźć płatki nimfy. Praktycznie jeszcze tu nie był, ale kiedyś musi być ten pierwszy raz. Wszedł na główną alejkę i rozglądał się po nagrobkach oraz za zarządcą cmentarza, który pewnie wie gdzie jakie osoby leżą.
Tytuł: Odp: Cmentarz katedralny
Wiadomość wysłana przez: Narrator w 20 Styczeń 2016, 18:45:17
Zarządca cmentarza smacznie drzemał sobie pod jednym z drzew.
Tytuł: Odp: Cmentarz katedralny
Wiadomość wysłana przez: Devristus Morii w 20 Styczeń 2016, 18:56:38
Dzień dobry! Widać, że się dobrze pracuje w ten wiosenny dzień.
Tytuł: Odp: Cmentarz katedralny
Wiadomość wysłana przez: Narrator w 21 Styczeń 2016, 14:55:55
Zarządca przebudził się nagle po pytaniu Devristusa. - A dzień dobry! W czym mogę pomóc?
Tytuł: Odp: Cmentarz katedralny
Wiadomość wysłana przez: Devristus Morii w 21 Styczeń 2016, 16:27:43
Chciałbym zdobyć pewne informacje odnośnie grobu narzeczonych, którym nie udało się wyjść za mąż oraz dziewicy.
Tytuł: Odp: Cmentarz katedralny
Wiadomość wysłana przez: Narrator w 21 Styczeń 2016, 20:37:08
- To masz Pan szczęście. Przed wczoraj pochowaliśmy panienkę obiecaną kupcowi z dzielnicy obywatelskiej. Jak ona miała na imię...Maria z domu Teros. Z tego co plotki mówiły dziewica, piękna i zmarło się istotce tuż przed jej ślubem. Leży w sekcji możnych kwadrat D, grób 13.
Tytuł: Odp: Cmentarz katedralny
Wiadomość wysłana przez: Devristus Morii w 21 Styczeń 2016, 20:41:39
Powiadacie, że dziewica i że zakochana w kupcu, jednakże ciekawe czy rzeczywiście utrzymała swoją cnotę do końca swojego życia. Mógłbyś mnie tam zaprowadzić i opowiedzieć co nieco więcej o niej? Obiecuję że za informacje zapłacę.
Tytuł: Odp: Cmentarz katedralny
Wiadomość wysłana przez: Narrator w 21 Styczeń 2016, 21:21:03
- Panie podałem gdzie to jest, ja muszę do pracy wracać, bo trochę mi się przysnęło. Nie znam szczegółów, grabarz może i wiele słyszy w karczmie gdyż kończy pracę i idzie się napić, kiedy wszystkim pijanym rozwiązują się już języki. Ale bez przesady Panie! Nie znam szczegółów i majty jej nie zaglądałem.
Tytuł: Odp: Cmentarz katedralny
Wiadomość wysłana przez: Devristus Morii w 21 Styczeń 2016, 21:33:28
A jak Ci zapłacę to mi pomożesz? Może będzie do wykonania jakaś brudna robota, a ja mogę się dobrze odwdzięczyć.
Tytuł: Odp: Cmentarz katedralny
Wiadomość wysłana przez: Narrator w 21 Styczeń 2016, 21:38:04
- Tym bardziej daj mi grzywny i zapomnę, że w ogóle o tym mówiłeś!
Tytuł: Odp: Cmentarz katedralny
Wiadomość wysłana przez: Devristus Morii w 21 Styczeń 2016, 21:42:00
Masz tu 50 grzywien.  Mag podał grabarzowi pieniądze. W razie co Cię wezwę gdy okaże się to prawdą.
Powiedział i ruszył do sekcji dla możnych kwadrat D, grób 13.
Tytuł: Odp: Cmentarz katedralny
Wiadomość wysłana przez: Narrator w 21 Styczeń 2016, 21:54:45
Devristus dotarł na miejsce. Grób wyglądał na świeży, ale zdążyły już na nim wyrosnąć małe kwiaty o białych płatkach.
Tytuł: Odp: Cmentarz katedralny
Wiadomość wysłana przez: Devristus Morii w 21 Styczeń 2016, 22:11:46
Devristus wylał miksturę leczenia zyskując w ten sposób fiolkę, w której mógł przenieść płatki w nienaruszonym stanie. Podszedł do rośliny i delikatnie urywał białe płatki by ich nie uszkodzić. Piękne, białe płatki wkładał do pojemnika po miksturze leczenia. Gdy zakończył ten proces rozejrzał się za jakąś łopatą.
Tytuł: Odp: Cmentarz katedralny
Wiadomość wysłana przez: Narrator w 21 Styczeń 2016, 22:34:39
Nie dojrzał żadnej łopaty, nikt przecież nie zostawia narzędzi pośrodku dróżki na cmentarzu.
Tytuł: Odp: Cmentarz katedralny
Wiadomość wysłana przez: Devristus Morii w 21 Styczeń 2016, 22:44:23
Czasami niektóre osoby chowają narzędzia za nagrobkiem. Jednak Devristus postanowił się udać do grabarza, który mógł mu pomóc.
Tytuł: Odp: Cmentarz katedralny
Wiadomość wysłana przez: Narrator w 21 Styczeń 2016, 22:45:14
- Pana co znów do mnie sprowadza?
Tytuł: Odp: Cmentarz katedralny
Wiadomość wysłana przez: Devristus Morii w 21 Styczeń 2016, 23:20:55
Chcemy sprawdzić czy Panna Maria nie została otruta, a do tego potrzebne są próbki. Czy jesteś w stanie Nam pomóc?
Tytuł: Odp: Cmentarz katedralny
Wiadomość wysłana przez: Narrator w 21 Styczeń 2016, 23:22:27
- Dokument!?
Tytuł: Odp: Cmentarz katedralny
Wiadomość wysłana przez: Devristus Morii w 21 Styczeń 2016, 23:26:25
Czy marszałek koronny potrzebuje dokumentu? Dużo w ostatnim czasie jest śmierci wśród arystokracji Valfdeńskiej i bogatych mieszczan. Jak wiemy trwa wojna, a brak funduszy z podatków jest złą rzeczą dla państwa. Wraz ze śmiercią kolejnych członków arystokracji, rody valfdeńskie istnieją tylko na kartach historii.
Tytuł: Odp: Cmentarz katedralny
Wiadomość wysłana przez: Narrator w 21 Styczeń 2016, 23:29:25
- Pan wybaczy ale ja nie odpowiadam przed nim ale przed moim szefem, urzędnikiem, który przydzielony został do cmentarza. Jeśli więc szanowny marszałek zna się na biurokracji powinien wiedzieć, że sprawę należy załatwić właśnie z moim szefem.
Tytuł: Odp: Cmentarz katedralny
Wiadomość wysłana przez: Devristus Morii w 21 Styczeń 2016, 23:32:41
A kto jest tym urzędnikiem i gdzie go znaleźć, mości Grabarzu. Tylu urzędników, że trudno jest przypomnieć sobie każdego z nich. Panu też się należy płatny urlop.
Tytuł: Odp: Cmentarz katedralny
Wiadomość wysłana przez: Narrator w 21 Styczeń 2016, 23:39:15
- Toris Gurikal Panie! Jak to gdzie? W ratuszu!
Tytuł: Odp: Cmentarz katedralny
Wiadomość wysłana przez: Devristus Morii w 21 Styczeń 2016, 23:41:49
Dziękuję Ci, mości Grabarzu!