Forum Tawerny Gothic - Marant

Tereny Valfden => Dział Wypraw => Wątek zaczęty przez: Nikolaj w 06 Sierpień 2014, 10:44:44

Tytuł: Dźwięki z lasu II
Wiadomość wysłana przez: Nikolaj w 06 Sierpień 2014, 10:44:44
Cytuj
Nazwa wyprawy: Dźwięki z lasu II
Prowadzący wyprawę: Devristus
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: 50% walki dowolną bronią
Uczestnicy wyprawy: Nikolaj

(http://marantwiki.tawerna-gothic.pl/images/d/df/Portret-nikolaj.jpg)

Tak jak poleciał Nikolajowi wielki tauron Madaron, wampir czekał teraz przed bramą opactwa na wskazówki odnośnie zadania. Oparty plecami o boczną ścianę lustrował swoim wzrokiem okolicę. Z opisu zadania wynikało, że ma udać się do lasu. Miesiące spędzone w gildii myśliwych przygotowały go do tego zadania idealnie, a i pora roku też uśmiechała się do nieśmiertelnego. Trzeba było odpocząć od ciężkiej pracy w cechu. Trzeba było odpocząć w lesie.
Tytuł: Odp: Dźwięki z lasu II
Wiadomość wysłana przez: Devristus Morii w 06 Sierpień 2014, 16:13:32
Czy dotarły do Ciebie wiadomości co spotkał Twój poprzednik na swej drodze przy tym zadaniu?
Tytuł: Odp: Dźwięki z lasu II
Wiadomość wysłana przez: Nikolaj w 06 Sierpień 2014, 16:35:17
- Same pytania bez odpowiedzi - mruknął. - Miał chyba pomóc jakiemuś drwalu, którego dręczyli intruzi. Na miejscu znalazł zwłoki w jego chatce. Powierzchowne oględziny poskutkowały tylko usłyszeniem jakiegoś dźwięku z lasu. Poszedł za nim, aż dotarł do polanki, na środku której stał taureński mag. Mag szybko się teleportował, nasyłając na nieszczęśnika watahę wilków. Mój poprzednik ratował się ucieczką do domku drwala. Przy okazji zauważył, że wilki nie wychodzą poza las. W środku dodatkowo zaatakowały go umarli. Później chyba wrócił do opactwa. Miał szukać cmentarza, czy czegokolwiek... Ale, to chyba wszystko. Przynajmniej tyle się dowiedziałem z udostępnionych raportów i z tego co wypytałem mieszkańców opactwa, zanim poprosiłem o to zadanie. Wydaje mi się, że on coś ominął. Sprawa nie została rozwiązana - powiedział zleceniodawcy.
Tytuł: Odp: Dźwięki z lasu II
Wiadomość wysłana przez: Devristus Morii w 06 Sierpień 2014, 17:24:18
Wrócisz tam i zbadasz to jeszcze raz. Szczególnie miejsce, gdzie stał taureński mag. Coś mi tu śmierdzi i to bardzo
Tytuł: Odp: Dźwięki z lasu II
Wiadomość wysłana przez: Nikolaj w 06 Sierpień 2014, 17:47:15
- W takim razie do zobaczenia - powiedział żegnając się z taurenem. Pierwszy raz widział tą rasę i jak na razie wywarła na nim dosyć dobre wrażenie. Byli twardzi, silni, zdyscyplinowani. Po zabawie z gremlinami była to miła odmiana.
Ruszył dziarskim krokiem w kierunku wschodu. Z raportu wynikało, że to właśnie w tamtym kierunku miał mieszkać drwal. Oczywiście cały czas jego wyczulone zmysły lustrowały okolicę. Czy to wzrok, dla którego półmrok obecnej zimy nic nie znaczył, słuch dzięki któremu słyszał bicie serca zleceniodawcy kiedy z nim rozmawiał kilka minut wcześniej, czy nawet węch, dzięki któremu wiedział co tamten jadł na obiad poprzedniego dnia. Czerpał ze swojej natury garściami. Przy okazji wyciągnął zza pazuchy flaszkę z krwią i wypił pół litra. Pił kilka dni temu, ale chciał być w jak najznakomitszej formie.

// tracę 0,5 litra ludzkiej krwii
Tytuł: Odp: Dźwięki z lasu II
Wiadomość wysłana przez: Devristus Morii w 07 Sierpień 2014, 13:54:02
Ruszyłeś przed siebie z kopyta. Wiedziałeś, w którą stronę się udać i co może Cię tam czekać. W końcu czytałeś raporty. Nagle poczułeś dziwne uczucie przerażenia i lęku...
Tytuł: Odp: Dźwięki z lasu II
Wiadomość wysłana przez: Nikolaj w 07 Sierpień 2014, 14:08:23
Dziwne, to i podejrzane... pomyślał wolno ocierając pot z czoła. Skupił się najbardziej jak mógł. Stanął wyciągając łuk, piekielnie szybko wyciągając strzałę i naciągając ja na cięciwie. Odetchnął głęboko kilka razy i ruszył w kierunku w którym zmierzał. Wiedział, że jego poprzednika również nawiedzały dziwne rzeczy. Starał się wyrzucić z umysłu owe uczucia, wmawiając sobie że to tylko jakieś potężne czary. Nie mniej jednak broń miał cały czas w pogotowiu. Wiedział, że jedne czary mogą mu mieszać w umyśle. Wiedział również że inne mogą nasłać na niego wrogów. Parł cały czas do przodu. Z trudem, ale nie poddawał się.
Tytuł: Odp: Dźwięki z lasu II
Wiadomość wysłana przez: Devristus Morii w 07 Sierpień 2014, 18:17:41
Przez całą drogę towarzyszyło Ci to dziwne uczucie. To nie było normalne, z czego zdawałeś sobie sprawę. W końcu doszedłeś do domku drwala. Z raportów wynikało, że był to zadbany budynek. Jednakże Twoim oczom ukazały się jego zgliszcza.
Tytuł: Odp: Dźwięki z lasu II
Wiadomość wysłana przez: Nikolaj w 07 Sierpień 2014, 21:03:39
Czas i może coś więcej... pomyślał i podszedł do domku. Wszedł w zgliszcza, chcąc dowiedzieć się jak najwięcej o sposobie w jaki ucierpiała budowla. Kto lub co mogło doprowadzić do zniszczeń. Sprawdzał wszystko. Każdy decymetr budowli.
Tytuł: Odp: Dźwięki z lasu II
Wiadomość wysłana przez: Devristus Morii w 08 Sierpień 2014, 22:32:08
Na zgliszczach zobaczyłeś świeżą krew, co od razu zlokalizował Twój instynkt wampira. ÂŚciany były zniszczone, a środek był całkowicie spalony. Brakowało piętra, którego szczątki znajdowały się na dole w postaci popiołu i spalonych beli.
Tytuł: Odp: Dźwięki z lasu II
Wiadomość wysłana przez: Nikolaj w 11 Sierpień 2014, 10:38:19
Ten mógł jedynie pluć sobie w brodę, że nie odwiedził starych dracońskich tuneli pod krasnoludzkim miastem i nie odwiedził nauczyciela, który pokazałby mu jak wyciągnąć informacje z takiej krwi. Pokręcił tylko głową z dezaprobatą na swoją głupotę, a następnie podszedł do krwi, przeciągnął palcem po niej, a paluch wsadził w usta. Co jak co, ale każda rasa miała swój charakterystyczny smak. A wypił do tej pory tyle tej krwi, że bez problemu mógł rozpoznać do kogo należała. Przynajmniej tyle mógł zrobić.
Tytuł: Odp: Dźwięki z lasu II
Wiadomość wysłana przez: Devristus Morii w 12 Sierpień 2014, 09:52:54
Krew smakowała prawie jak bycza, ale niezupełnie. Domyśliłeś się, że krew pochodzi od jakiegoś Taurena, ale czy jest to drwal czy tajemniczy mag? Gdy tak smakowałeś krwi, kątem oka zauważyłeś w oddali dwa wilki stojące na skraju lasu. Wpatrywały się w Ciebie.

Tytuł: Odp: Dźwięki z lasu II
Wiadomość wysłana przez: Nikolaj w 12 Sierpień 2014, 20:44:19
- Zawęża nam to krąg potencjalnych ofiar, morderców, czy istot które znalazły się w nieodpowiednim miejscu o nieodpowiedniej porze - mruknął do siebie. Wypluł krew. I rozprostował się.
Wilki. Wilki zauważały się tak dziwnie i podejrzanie, że można było od razu stwierdzić, że ich umysły raczej do nich samych nie należą. Wyszedł z budynku tak samo jak do niego wszedł. Nie zdradzał, że je zobaczył. Nagle niespodziewanie odwrócił się w ich kierunku dając im jasno do zrozumienia, że je widzi.
- Przybyłem dowiedzieć się co zabiło drwala! - krzyknął w ich kierunku.
Tytuł: Odp: Dźwięki z lasu II
Wiadomość wysłana przez: Devristus Morii w 13 Sierpień 2014, 21:42:50
W odpowiedzi wilki zawyły i wycofały się w głąb lasu. Poczułeś niesamowitą ulgę, a także brak uczucia niepokoju.
Tytuł: Odp: Dźwięki z lasu II
Wiadomość wysłana przez: Nikolaj w 14 Sierpień 2014, 00:02:38
Uśmiechnął się. To była dobra wróżba. Może uda mu się rozwikłać zagadkę lepiej od poprzednika. Zaczął ponownie analizować miejsce zbrodni. Przyglądał się spalonym belkom. Dotykał popiołu i węgla. Starał się dowiedzieć, kiedy mniej więcej chata spłonęła. Przyglądał się zniszczonym ścianom. Chciał zgadnąć co je zniszczyło i kiedy. Jakie były odstępstwa czasu pomiędzy zdewastowaniem, a spaleniem. Najważniejszą kwestią były ślady krwi. Były świeże. Ale czy na tyle świeże, by osoba, która jest ich właścicielem znalazła się w domku po jego zdewastowaniu i spaleniu?
Wzrok i węch wampira były wyostrzone. Zdolności analityczne również nie najgorsze. Czy dzięki temu znalazł odpowiedzi na to czego chciał się dowiedzieć? Czy udało mu się coś z tego wydedukować?
Tytuł: Odp: Dźwięki z lasu II
Wiadomość wysłana przez: Devristus Morii w 14 Sierpień 2014, 15:53:19
Wilki nie bez przyczyny Cię obserwowały i zawyły. Z raportów wiedziałeś, że wilki miały jakieś powiązania z taureńskim magiem. Przeglądając zgliszcza zauważyłeś nadpalony kawałek mapy. Od razu zauważyłeś, że była to mapa wyspy.
Tytuł: Odp: Dźwięki z lasu II
Wiadomość wysłana przez: Nikolaj w 14 Sierpień 2014, 15:58:17
Nikolaj podniósł mapę i zaczął się jej przyglądać, chcąc wyczytać z niej dosłownie wszystko. Jednocześnie skierował się na teren wokół zniszczonego domu. Szukał śladów i innych przydatnych w śledztwie rzeczy.
Tytuł: Odp: Dźwięki z lasu II
Wiadomość wysłana przez: Devristus Morii w 14 Sierpień 2014, 16:17:26
Zauważyłeś na mapie jakieś kreski, które urywają się w miejscu spalenia. Wokół zniszczonego domu nic nie znalazłeś. Sam bałagan.
Tytuł: Odp: Dźwięki z lasu II
Wiadomość wysłana przez: Nikolaj w 14 Sierpień 2014, 16:24:03
Kreski na mapach zwykle określają kierunek w którym ktoś ma maszerować... Dobra. Pora porozmawiać z tym magiem pomyślał i obrał kierunek marszu tam, gdzie stały wilki, a później tam w którym kierunku uciekły. Doszedł do wniosku, że to byli jego podopieczni. Zresztą raport o tym wspominał. Schował broń. Chciał wydawać się kimś, kto niczemu nie zagraża.
Tytuł: Odp: Dźwięki z lasu II
Wiadomość wysłana przez: Devristus Morii w 18 Sierpień 2014, 01:03:40
Kiedy tylko postawiłeś nogę w lesie poczułeś nieodpartą chęć parcia na przód niczym zombie spełniający rozkaz Pana. Również zauważyłeś przed sobą widziane wcześniej wilki.
Tytuł: Odp: Dźwięki z lasu II
Wiadomość wysłana przez: Nikolaj w 18 Sierpień 2014, 18:23:06
Nie odrzucił dziwnego uczucia który go dopadł. Wręcz przeciwnie, poddał mu się. Czuł, że gdy będzie nim podążał, dojdzie szybko do celu.
Tytuł: Odp: Dźwięki z lasu II
Wiadomość wysłana przez: Devristus Morii w 20 Sierpień 2014, 11:36:22
Wilki doprowadziły Cię do polany opisanej w raportach. Zobaczyłeś na środku prowizoryczny ołtarz rytualny, a na nim ciało. Twój instynkt wyłapał dużo krwi.
Tytuł: Odp: Dźwięki z lasu II
Wiadomość wysłana przez: Nikolaj w 20 Sierpień 2014, 16:48:32
Widzę, że będzie ciekawie pomyślał Wampir i wszedł raźnym krokiem na polanę. Był bardzo czujny.
Tytuł: Odp: Dźwięki z lasu II
Wiadomość wysłana przez: Devristus Morii w 23 Sierpień 2014, 00:07:59
Wszystko było jak wcześniej.
Tytuł: Odp: Dźwięki z lasu II
Wiadomość wysłana przez: Nikolaj w 23 Sierpień 2014, 00:49:57
Wampir podszedł do ciała, by je zidentyfikować.
Tytuł: Odp: Dźwięki z lasu II
Wiadomość wysłana przez: Devristus Morii w 27 Sierpień 2014, 12:28:53
Zobaczyłeś wysuszone do cna z krwi ciało Taurena, które bezwładnie leżało na improwizowanym ołtarzu. Podczas oglądania ciałą czułeś się obserwowany. Czyżby nawiedzony las?
Tytuł: Odp: Dźwięki z lasu II
Wiadomość wysłana przez: Nikolaj w 27 Sierpień 2014, 13:06:29
Oglądając zwłoki taurena wampir próbował odgadnąć czym nieszczęśnik zajmował się za życia. Czy był jakimś przejezdnym kupcem, tutejszym bandytą, czy może drwalem, którego zrujnowany domek przetrząsnął kilkadziesiąt minut temu. Jednocześnie powiedział na głos.
- Wyjdź i nie ukrywaj się. Wiem, że jestem obserwowany. ÂŻadnemu z nas nie stanie się krzywda.

// Rozumiem, że jak zadanie rozpocząłem szóstego dnia zimy, to ni stąd, ni zowąd nagle mi nie wyskoczy, że za pięć dni rozpoczyna się wiosna? :P
Tytuł: Odp: Dźwięki z lasu II
Wiadomość wysłana przez: Devristus Morii w 28 Sierpień 2014, 12:26:13
//Dobrze rozumiesz :D

Zobaczyłeś, że był to poszukiwany przez Ciebie drwal. Który bóg wie za co został zabity. Po Twoim krzyku na polane wyszło mnóstwo wilków, które w jednym i tym samym momencie zawyły. Dla Twoich wyczulonych uszu było to za wiele.
Tytuł: Odp: Dźwięki z lasu II
Wiadomość wysłana przez: Nikolaj w 28 Sierpień 2014, 12:50:46
Szybko zakrył uszy dłońmi. Cierpiał i czekał. Ostatni, który uciekł niczego się nie dowiedział. Nie chciał dać za wygraną tak szybko.
- Kto go zabił! - starał się przekrzyczeć hałastrę wilków.
Tytuł: Odp: Dźwięki z lasu II
Wiadomość wysłana przez: Devristus Morii w 28 Sierpień 2014, 13:01:55
Poczułeś chłód zimowego wiatru, a na polanie nastała cisza. I wtem usłyszałeś:
Sam wydał na siebie wyrok
Tytuł: Odp: Dźwięki z lasu II
Wiadomość wysłana przez: Nikolaj w 28 Sierpień 2014, 13:14:19
Odsłonił uszy. Nie starał się dojrzeć tego kto mówi. Wolał już udać szacunek do rozmówcy, niż sprowadzać na siebie jakieś niebezpieczeństwo. Udało mu się skłonić zabójców do rozmowy. Odetchnął.
- Niszcząc was las? Nie lepiej było go przegonić? To ty go zabiliście?
Tytuł: Odp: Dźwięki z lasu II
Wiadomość wysłana przez: Devristus Morii w 28 Sierpień 2014, 13:17:58
Niszcząc dom stworzony rękoma i słowem Naszej Pani! ÂŚwiętość tego miejsca został zrugana, a zabicie naszych drzewnych braci przelało czarę Naszej goryczy i żalu!
Tytuł: Odp: Dźwięki z lasu II
Wiadomość wysłana przez: Nikolaj w 28 Sierpień 2014, 13:22:56
- Zabijając go sami staliście się mordercami niegodnymi waszej Pani. Nie jesteśmy wszakże wszyscy jej dziećmi? Zamiast słowa i dobroci użyliście krwi i zła. Jak na to odpowiesz?
Tytuł: Odp: Dźwięki z lasu II
Wiadomość wysłana przez: Devristus Morii w 28 Sierpień 2014, 13:29:15
My, Lumia Iris oddaliśmy go Matce, aby wybaczyła mu jego błędy. Każdy kto się sprzeciwia Matce, nie jest godzien nazywania się jej dzieckiem, bom przypomina czarnego węża, który zatruł Naszą Matkę. poczułeś mocny wiatr, a wilki zawyły. Jednostajnym krokiem zbliżały się do Ciebie.
Tytuł: Odp: Dźwięki z lasu II
Wiadomość wysłana przez: Nikolaj w 28 Sierpień 2014, 13:34:54
- A czy wasza matka każe wam zabijać innych? Bezbronnych i takich, którzy nic złego jej nie uczynili? Jak patrzy na takich morderców?
Tytuł: Odp: Dźwięki z lasu II
Wiadomość wysłana przez: Devristus Morii w 04 Wrzesień 2014, 12:34:38
Nie uczynili nic złego? Niszczą dzieło Matki, niszczą jej dziedzictwo, niszczą jej dzieci! A Ty po której stronie jesteś?
Nie miałeś siły na czcze rozmowy, więc zamknąłeś oczy i zrobiłeś wdech. Kiedy je otworzyłeś stałeś przy spalonej chacie drwala.
Tytuł: Odp: Dźwięki z lasu II
Wiadomość wysłana przez: Nikolaj w 04 Wrzesień 2014, 14:12:14
No w sumie chodziło mi o mnie pomyślał czując jeszcze na sobie wzrok podchodzących groźnych wilków.
- Grupa druidów określająca siebie mianem Lumia Iris, będąca grupą fanatycznych wyznawców Ventepi. Zabiła najwyraźniej drwala, bo jak to zwykle drwale mają w swoim zwyczaju, wycinają drzewa. Gdyby sadzili, nazywani by byli może leśnikami. W sumie wówczas były ich bratnią duszą i nie skończyłby na stole ofiarnym. Nooo nieważne... - krążył bez celu wokół chatki, wyliczając na palcach i notując na głos to czego się dowiedział. - Jakaś zniszczona mapa... - popatrzał na zwitek zniszczonego ogniem papieru.
- No i najważniejsze, bardzo potężna magia, z którą zwykli wojacy nie mieliby jakichkolwiek szans. Bardzo podejrzane i dziwne. O tym trzeba będzie na pewno wspomnieć temu teuronowi... Pora ruszać w drogę powrotną - było jeszcze hemis, więc otrzepał śnieg z butów. Słoneczka nie było, mogł 'czarować'. Okręcił się w piruecie, coś pykło, pojawił się czarny dym który osłonił Wampira przed wzrokiem kogokolwiek postronnego i nagle, niespodziewanie z owego dymu wyleciał nietoperz. Wzniósł się w powietrze na bezpieczną wysokość i pofrunął niczym strzała z powrotem do zleceniodawcy zadania.
Tytuł: Odp: Dźwięki z lasu II
Wiadomość wysłana przez: Devristus Morii w 04 Wrzesień 2014, 18:01:43
Próbowałeś wrócić, ale się nie udało. Zamknąłeś oczy i ponownie je otworzyłeś. Stałeś na polanie obok spalonego domku.
Tytuł: Odp: Dźwięki z lasu II
Wiadomość wysłana przez: Nikolaj w 04 Wrzesień 2014, 18:07:39
O kurwa tylko pomyślał. Zastanawiało go, czy ta teleportacja była zwykłym kaprysem druidów czy z czym tam się aktualnie użerał, czy miejsce w które go przenoszono było specjalnie wybrane. Ponownie więc obszedł całe zgliszcza, starając się znaleźć coś nowego.
Tytuł: Odp: Dźwięki z lasu II
Wiadomość wysłana przez: Devristus Morii w 04 Wrzesień 2014, 18:27:42
Po ominięciu zgliszczy nie uwierzyłeś swoim oczom. Stałeś pośrodku mostu, z którego poręczy wystawała tablica z napisem: przyjaciel czy wróg - którą drogę wybierzesz? Po rozejrzeniu się zauważyłeś, że lewy koniec mosty prowadzi do lasu, zaś prawy do zagajnika obok domku drwala.
Tytuł: Odp: Dźwięki z lasu II
Wiadomość wysłana przez: Nikolaj w 04 Wrzesień 2014, 18:38:41
Kolejne iluzje... Hm. Nigdy nie lubiłem fanatyków. Pomyślał nieśmiertelny. Niemniej jednak, jeśli nie wejdę w ich łaski, nigdy nie dowiem się wszystkiego co bym chciał wiedzieć. Wybierzmy drogę przyjaciela... W sumie mając taką moc przed sobą trochę głupio będzie tak od razu stawać się jej wrogiem pomyślał i obrał odpowiedni kierunek.
Tytuł: Odp: Dźwięki z lasu II
Wiadomość wysłana przez: Devristus Morii w 04 Wrzesień 2014, 18:40:41
Obudziłeś się w lesie. Przy sobie odnalazłeś mieszek i wiadomość.
Tytuł: Odp: Dźwięki z lasu II
Wiadomość wysłana przez: Nikolaj w 04 Wrzesień 2014, 18:41:54
Przeczytał list i zajrzał do mieszka. Co znalazł?
Tytuł: Odp: Dźwięki z lasu II
Wiadomość wysłana przez: Devristus Morii w 04 Wrzesień 2014, 18:48:52
Znalazłeś pierścień stworzony z liści rośliny, której nie znałeś, a której części świeciły się w ciemności. Zaś w liście przeczytałeś: Dobry wybór. Przyjdź kiedy poczujesz, że Matka Cię przyzywa.

Nazwa: Pierścień Lumia Iris
Opis: Pozwala na przejście przez terytoria okupowane przez Lumie Iris.
Tytuł: Odp: Dźwięki z lasu II
Wiadomość wysłana przez: Nikolaj w 04 Wrzesień 2014, 18:56:48
Uśmiechnął się i nałożył pierścień na palec. Doszedł do wniosku, że to chyba wszystko, czego mógłby się dowiedzieć od tych od których miał informacje pobrać. Wstał wytrzepując ze śniegu swoje spodnie i napierśnik. Mapa i liścik schował w bezpieczną wewnętrzną kieszonkę. Mając pierścień na palcu ruszył w drogę powrotną. Trzeba było zdać raport.
Tytuł: Odp: Dźwięki z lasu II
Wiadomość wysłana przez: Devristus Morii w 06 Wrzesień 2014, 15:43:47
Nikolaj stanął przed Opactwem i teraz ostatnia rzecz jaką musiał zrobić to udać się do Madarona.


Wyprawa zakonczona.

Nikolaj wyruszył w poszukiwaniu dalszych informacji na temat dziwnych wydarzeń w pobliskim lesie. Napotkał tam grupę fanatyków bogini Ventepii, którzy za wszelką cenę bronią jej dzieło stworzenia.

Nikolaj:
Aktywność: 1 złoty talent
Opis: 1 srebrny talent
Walka: brak
Bonus pieniężny: 150 grzywien
Tytuł: Odp: Dźwięki z lasu II
Wiadomość wysłana przez: Isentor w 16 Wrzesień 2014, 11:48:29
Nikolaj zamienił 1 złoty talent na 2 srebrne.