Forum Tawerny Gothic - Marant

Tereny Valfden => Dział Wypraw => Wątek zaczęty przez: Nikolaj w 05 Wrzesień 2013, 20:56:04

Tytuł: 7 walka Nikolaja na arenie - ścierwojady
Wiadomość wysłana przez: Nikolaj w 05 Wrzesień 2013, 20:56:04
Cytuj
Nazwa: ÂŚcierwojad
Wymagania: 5 wygranych walk
Nagroda: 60 grzywien

Kusza była załadowana. Jak zawsze do pierwszego ataku. Czekał z niecierpliwością.
Tytuł: Odp: 7 walka Nikolaja na arenie - ścierwojady
Wiadomość wysłana przez: Elrond Ñoldor w 05 Wrzesień 2013, 20:56:46
Krata przed Tobą, jak i przed Twoimi przeciwnikami otworzyła się. Walka się rozpoczęła.

(http://marantwiki.tawerna-gothic.pl/images/thumb/7/71/%C5%9Acierwojad.jpg/150px-%C5%9Acierwojad.jpg)
2 x ÂŚcierwojad (http://marantwiki.tawerna-gothic.pl/index.php/%C5%9Acierwojad)
Tytuł: Odp: 7 walka Nikolaja na arenie - ścierwojady
Wiadomość wysłana przez: Nikolaj w 05 Wrzesień 2013, 21:13:53
Tylko dwa? No bez przesady... Wyszedł kilka kroków do przodu i ukląkł na jedno kolano. ÂŚcierwojady dostrzegły go. Zaczęły pędzić w jego kierunku. Będąc około 20 metrów od siebie, zważywszy na zawirowania powietrza, wilgotność, ciśnienie, sekwencję biegu ścierwojada, fazę księżyca, ilość tego co dzisiaj wypił i dwie cycate elfki płaczące rzewnie na trybunach (wyrzynano bezbronne zwierzątka), wypuścił bełt. Ten świsną w powietrzu i bezbłędnie uderzył w miejsce gdzie szyja łączyła się z tułowiem. Pocisk przebił gardło, płuca i najpewniej ugrzęzł gdzieś w żołądku. Wampir przeczuwał, że nie będzie już go co wyciągać.
Ale to była bardzo szybka myśl, podczas której trafiony ścierwojad po prostu padł na ziemię, a drugi wyskoczył odbijając się na silnych nogach, by rzucić się na Wampira z pazurami. Ten zdarzył odrzucić kusze i przeturlać się w lewo. Wyciągnął szybko miecz i podszedł po woli do przeciwnika, patrząc jak ten ląduje po nieudanym ataku.
Chciał czekać na kolejny atak, ale doszedł do wniosku że woli wykorzystać przewagę położenia. Złapał mocniej miecz w dłoni i kierując ostrze po ukosie z prawego dołu, ku lewej górze, zamazał ledwo widoczną smugę ostrzem. Broń przejechała tylko po piórach...
ÂŚcierwojad odskoczył zaraz zwinnie i skoczył ponownie, chcąc zaatakować dziobem. Wampir zrobił szybki krok w prawo, znalazł się po boku zwierzęcia i ponownie wykorzystując swoje położenie pchnął tym razem przeciwnika. Pchnął szybko i celnie, w szyję, rozcinając gardło, które po chwili pokryło się krwią i bąbelkami uciekającego powietrza. ÂŚcierwojad poczłapał kilka kroków w bok, zaskrzeczał przeraźliwie i osunął się na nogi. Nikolajowi zostało tylko dobić umierającą ofiarę.
A następnie jak gdyby nigdy nic złapał za kurze nogi ptaka i przy pomocy nożyka myśliwskiego po prostu poucinał ptaszysku pazury, wyginając je w odpowiednią stronę by nożyk mógł bez problemu uciąć co trzeba, zostawiając niepotrzebną skórę i ścięgna. Podszedł również do tego trafionego bełtem i wykonał podobna czynność. ÂŁącznie zebrał 12 sztuk pazurów.

// Pozyskuje 12 pazurów ścierwojada.

Tytuł: Odp: 7 walka Nikolaja na arenie - ścierwojady
Wiadomość wysłana przez: Elrond Ñoldor w 05 Wrzesień 2013, 21:14:56
Tłum spojrzał na Ciebie trochę dziwnie. Byłeś pierwszym kto zbierał trofea bestii.

Walka zakończona!
Nikolaj: nagroda 60 grzywien + zebrane trofea