Forum Tawerny Gothic - Marant

Królestwo Valfden => Ekkerund => Starówka szkarłatnej krwi => Wątek zaczęty przez: Lucjusz Vangraf w 31 Sierpień 2013, 22:22:42

Tytuł: Starówka
Wiadomość wysłana przez: Lucjusz Vangraf w 31 Sierpień 2013, 22:22:42
Serce Ekkerund, dzielnica, w której zgromadzone są najważniejsze obiekty całego miasta. Brukowany rynek okraszony licznymi monumentami z marmuru oraz odlewami ukazującymi prawdziwą fantazję metalurgiczną. Począwszy od rady Niedźwiedzia przez bank miasta, aż po siedzibę hufca K’Obronie ciągną się budynki będące siedzibami organizacjiUlica to miejsce, gdzie możesz spotkać innych graczy, porozmawiać z nimi i wejść w interakcje. Dozwolone jest prowadzenie handlu, przekazywanie informacji, walka po uprzednim umieszczeniu statystyk. W przypadku złmania prawa i podniesienia ręki na drugiego gracza straż oraz członkowie organizacji państwowych np. Hufca K'Obronie mogą interweniować. W przypadku potyczki to Mistrz Gry decyduje o zatwierdzeniu opisów.

Tytuł: Odp: Starówka [ulica]
Wiadomość wysłana przez: Korag w 31 Sierpień 2013, 22:48:44
-Kurrrrrrwa!-Wrzasnął, gdy odszedł już na bezpieczną odległość od sklepu jubilera. Dotknął głową muru i potargał brodę. Rozejrzał się dookoła. Niektórzy zerkali na niego z lekkim niepokojem w oczach, to też odchrząknął, wygładził odzienie i ruszył dalej. W oczy rzucił mu się stary krasnolud siedzący na kamiennej ławce. -Potrzebuje pomocy, sprawa jest niezwykle ważna. Co to jest Wielki Wiewiór? Albo co to było?-
Tytuł: Odp: Starówka [ulica]
Wiadomość wysłana przez: Gunses w 31 Sierpień 2013, 22:54:56
- Hehehe! Chłopcze - powiedział stary krasnal - Wielki Wiewiór to machina wojenna. Specjalne pociski wypełnione prochem przypominające szyszki wystrzeliwała nawet co 15 sekund! Ha! Wiem, bo i kiedyś jako inżynier uczyłem się o niej. Zasięg miało dwóch i pół tysiąca kroków. A ważyło też swoje, bo ponad dziesięć ton. Trzydziesty pięciu ludzi musiało przy niej obsługiwać!
Tytuł: Odp: Starówka [ulica]
Wiadomość wysłana przez: Korag w 01 Wrzesień 2013, 09:09:55
-ÂŻycie mi ratujesz! A Księgi Rachunkowe Terrego, wiesz? To też z historii.-Krasnolud sam nie wierzył, by jedna osoba mogła znać odpowiedzi na dwa takie pytania. Spróbować jednak nie zaszkodzi.
Tytuł: Odp: Starówka [ulica]
Wiadomość wysłana przez: Gunses w 01 Wrzesień 2013, 09:46:09
Całe szczęście krasnoluda nie opuściło trzeźwe myślenie. Wszak nie mogło być tak, by pierwszy przechodzeń wiedział wszystko.
- Eee... Coś mi się o uszy obiło. Kiedyś chyba przeglądałem na wykładach z ekonomii i powiedzieć mogę Ci jedno - ten tytuł nie ma nic wspólnego z treścią! Ale wejdź w tamtą bramę i schodami na górę. Mieszka tam stary niziołek, eremita. Z nim pogadaj. - wskazał Ci bramę prowadzącą do mieszkania niziołka.
Tytuł: Odp: Starówka [ulica]
Wiadomość wysłana przez: Korag w 01 Wrzesień 2013, 11:55:37
-Tamtędy? Dzięki za pomoc!-Powiedział i szybko ruszył we wskazanym kierunku. Przeszedł przez bramę, wdrapał się po schodkach na górę i już był pod drzwiami niziołka. Puk, puk! Zapukał i dopiero po tym spostrzegł że drzwi mają przecież zdobioną kołatkę. Zrobił z niej użytek i czekał na jakąkolwiek odpowiedź.
Tytuł: Odp: Starówka [ulica]
Wiadomość wysłana przez: Gunses w 01 Wrzesień 2013, 13:51:11
- Pfff!- usłyszałeś spadające księgi - Kogo tam diabli nadali? Proszę proszę, zapraszam! - zawołał jakiś głos z mieszkania.
Tytuł: Odp: Starówka [ulica]
Wiadomość wysłana przez: Korag w 02 Wrzesień 2013, 13:18:40
Nacisnął klamkę i wszedł.-Pan... eremita?-Zabrzmiało głupio, ale tak jakoś wyszło że zapomniał spytać krasnoluda o imię niziołka. -Potrzebowałbym rady.-
Tytuł: Odp: Starówka [ulica]
Wiadomość wysłana przez: Gunses w 02 Wrzesień 2013, 13:33:39
- Co? Kto? Ja? A taaak.. eremita? Taaak.. - odrzekł niziołek i wprowadził Cię dalej. Cały dom tonął w notatkach. Słychać też było miałczenie  kota. Nie wiadomo jednak skąd, może też spod notatek.
Tytuł: Odp: Starówka [ulica]
Wiadomość wysłana przez: Korag w 02 Wrzesień 2013, 13:38:44
-Podobno możesz wiedzieć coś o Księgach Rachunkowych Terrego.-Zapytał rozglądając się wokół. Tak zawalonego mieszkania nie widział od kiedy... Właściwie nigdy.
Tytuł: Odp: Starówka [ulica]
Wiadomość wysłana przez: Gunses w 02 Wrzesień 2013, 15:54:43
- A no pewnie! Hehe! Te księgi to masa dowodów na każdego w Ekkerund.. No moze na każdego sprzed trzystu-czterystu lat! hehe!
Tytuł: Odp: Starówka [ulica]
Wiadomość wysłana przez: Korag w 04 Wrzesień 2013, 07:30:25
-To ci dopiero! Mów dalej, ciekawym.-Przyspieszył kroku by nie zgubić gospodarza, który zniknął za kolejną kolumną ksiąg.
Tytuł: Odp: Starówka [ulica]
Wiadomość wysłana przez: Gunses w 04 Wrzesień 2013, 08:03:06
- Terry był skrybą, opisywał wszystkie romanse i zdrady, wszelakie pożyczki, wszelakie zbrodnie i konaszchty. Hmm.. Najsławniejsza! - krzyczał zza ksiąg - To zdrada baronowej de Oil, która zdradziła męża z jego bratem bliźniakiem, a potem zabili małżonka, brat został baronem, bo nikt ich nie odróżniał! hehehe! Trochę dziwnie że były tam posklejane strony, w między nimi coś grubszego, ale to pewnie komuś się atrament wylał i skleił zabrudzone strony.
Tytuł: Odp: Starówka [ulica]
Wiadomość wysłana przez: Korag w 07 Wrzesień 2013, 08:47:12
-Naprawdę? Heheh, nieźle! Wybacz, że na herbatę nie zostanę ale czas goni nas!-Pożegnał się szybko i wyszedł z domu. Ruszył prosto do sklepu jubilerskiego, wszak nie mógł zwlekać zbyt długo.
Tytuł: Odp: Starówka [ulica]
Wiadomość wysłana przez: Korag w 10 Wrzesień 2013, 07:53:00
Zanim Korag dokończy sprawę z nordami musi wybadać coś jeszcze. Chodzi oczywiście o fort Białozorski. Problem w tym, że nie bardzo wiedział do kogo się w tej sprawie zwrócić... Nie znał nikogo zorientowanego w tych tematach, to też musiał improwizować. Jego wybór padł na strażnika miejskiego. -Miałbym pytanie! Może wy wiecie kto chcę sprzedać Białozorski? Ten stary fort na powierzchni.-
Tytuł: Odp: Starówka [ulica]
Wiadomość wysłana przez: Gunses w 10 Wrzesień 2013, 08:04:33
- Nie mam pojęcia - odrzekł strażnik. Cóż, wyglądało na to, że musisz poszukać kogoś, kto należy do rodziny ostatniego komesa.
Tytuł: Odp: Starówka [ulica]
Wiadomość wysłana przez: Korag w 10 Wrzesień 2013, 08:15:29
Zaklął pod nosem. Gdyby faktycznie ktoś chciał fort kupić ciężko mu będzie znaleźć sprzedającego. Właśnie! Krasnolud wpadł na iście genialny plan udawania kupca. Musiał tylko udać się do domu komesa, a oni wszystko mu wyśpiewają. Ruszył do bogatszych dzielnic. W ostatniej chwili zmienił zdanie i zawrócił. Zdecydował się poszukać gdzie indziej...
Tytuł: Odp: Starówka [ulica]
Wiadomość wysłana przez: Korag w 12 Wrzesień 2013, 18:35:22
Droga była długa, bo szukana przez Koraga strażnica w sercu Ekkerund nie leżała. Mimo to znalazł ją bez większego trudu. Labirynt krasnoludzkich ulic nie stanowił dla niego wyzwania, no i wreszcie miał ze sobą mapę. Stuk, stuk. Zapukał do drzwi.
Tytuł: Odp: Starówka [ulica]
Wiadomość wysłana przez: Gunses w 12 Wrzesień 2013, 18:38:04
- Wejść! - zawołał ze strażnicy mocny głos. W środku siedział nad jakąś mapą okuty w pełną płytową zbroję krasnal. Wielki topór wystawał mu trzonkiem znad prawego ramienia
- Czego Ci trzeba, synu? - zapytał - Stało się coś?
Tytuł: Odp: Starówka [ulica]
Wiadomość wysłana przez: Korag w 12 Wrzesień 2013, 18:40:35
-Witam. Yorgen powiedział mi, że można cię tu znaleźć. Chcesz sprzedać kasztel prawda? Znam kogoś, kto go kupi.-Powiedział przestępując próg.
Tytuł: Odp: Starówka [ulica]
Wiadomość wysłana przez: Gunses w 12 Wrzesień 2013, 18:46:15
Popatrzył na Ciebie spod krzaczastych brwi
- Mówisz poważnie? Znasz kogoś, kto chce kupić mój kasztel? Może tutaj przyjść?
Tytuł: Odp: Starówka [ulica]
Wiadomość wysłana przez: Korag w 12 Wrzesień 2013, 18:51:04
-Z tym będzie problem. Musiałbyś pofatygować się do karczmy "Ukon Wacka".-
Tytuł: Odp: Starówka [ulica]
Wiadomość wysłana przez: Gunses w 12 Wrzesień 2013, 18:57:52
- No dobra, a kiedy? - zapytał strażnik
Tytuł: Odp: Starówka [ulica]
Wiadomość wysłana przez: Korag w 12 Wrzesień 2013, 18:59:20
-Im szybciej, tym lepiej. Ważne by jeszcze dzisiaj.-Odpowiedział. Miał nadzieję, że gwardzista łyknie przynętę.
Tytuł: Odp: Starówka [ulica]
Wiadomość wysłana przez: Gunses w 12 Wrzesień 2013, 19:01:53
- No cóż. Chyba nic się nie stanie mojej dzielnicy w czasie kiedy mnie nie będzie. Pójdę tam za 15 minut. Dzięki.
Tytuł: Odp: Starówka [ulica]
Wiadomość wysłana przez: Korag w 12 Wrzesień 2013, 19:03:31
-Dobrze słyszeć.-Kiwnął głową na pożegnanie i wyszedł na zewnątrz. Postanowił zaczaić się w cieniu za rogiem i sprawdzić, czy faktycznie strażnik wyjdzie za kwadrans, tak jak zapowiedział.
Tytuł: Odp: Starówka [ulica]
Wiadomość wysłana przez: Gunses w 12 Wrzesień 2013, 22:40:34
Po kwadransie strażnik wyszedł tak jak zapowiadał. Słowny był ;[
Tytuł: Odp: Starówka [ulica]
Wiadomość wysłana przez: Hagmar w 24 Listopad 2014, 21:33:50
Kamienica na starówce Ekkerund.

- Dotarł raport z Sinliar. - powiedział młody rudy człowiek wchodząc do pokoju - Eugenne nie żyje, skręcony kark. Tabliczki nie ma. Dokumentów też.
- Aragorn?
- Raczej nie, wędrował z drużyną i nie zabiłby go bez uzyskania informacji. Na ciele brak śladów kłów. Eugenne ich spętał, znaleźliśmy sznury. Ktoś kto zabił naszego człowieka był do tego wyszkolony.
- Co jeszcze wiemy? Inaczej. Co my w ogóle wiemy po za tym że mamy trupa?
- W zasadzie nic, nie wiemy nawet czy Aragorn ma tabliczkę. Karczmarz zeznał tylko że Aragorn i jego ludzie weszli i po 2 godzinach wyszli, ponoć coś tam krzyczeli a rano znalazł zwłoki. Musimy założyć że...
- ÂŻe "Czarny" ma tabliczki, ale nie ma dokumentów. Widziano ich w okolicy traktu do Metr, jechał do Elfa?
- To spekulacje. Służby wywiadowcze Ekkerund zaczynają węszyć, Eugenne...
- Eugenne to tragiczna acz konieczna ofiara, zginął za Sprawę. Jeśli te dokumenty wpadły w ręce Kręgu...

Tej rozmowy już nie dokończyli, drzwi do mieszkania wyleciały z hukiem a do środka wpadło 8 funkcjonariuszy Ekkerundzkich służb wywiadowczych. Dwójka ludzi i wszelkie papiery zniknęły z kamienicy. Szef wywiadu Ekkerund był zadowolony, jednakże nie wiedział jeszcze kogo dokładnie złapał. Ponoć przemytników i havekarów, prawda była ciekawsza i mroczniejsza.
Tytuł: Odp: Starówka [ulica]
Wiadomość wysłana przez: Canis w 16 Marzec 2015, 01:46:24
Jaszczur po długiej podróży przybył na starówkę. Piękne monumentalne dzieła, wykwintności tworów dziełem niskiego wzrostu rasy, dzieła pracy. Mimo różnic czuł podobieństwa... czy słusznie? Może i nie, ale wiedział, że tylko szukając może coś znaleźć. Tak więc szukał nocną porą, gdzie natłok tuszy był z pewnością mniejszy śladów i znaków w pobliżu dzieł, uliczek i całego otoczenia...
Tytuł: Odp: Starówka [ulica]
Wiadomość wysłana przez: Hope w 16 Marzec 2015, 02:24:43
Minął cię mężczyzna odziany w długi płaszcz zasłaniający twarz kapturem. Przechodząc tuż obok trącił cię ramieniem wkładając do kieszeni kawałek papieru, kiedy sprawdziłeś co jest na nim zapisane mężczyzna zniknął.

Przyprowadzili do mnie to zwierzę, bezwstydne i szczekające jak wściekły pies. Znosiłem jego przechwałki przez wiele dni. Rozkoszował się wspominaniem nikczemnych czynów i zbrodni. Zamiast chęci zemsty pojawiła się chęć zrozumienia. Ten biedny pies potrzebował kagańca.
Tytuł: Odp: Starówka
Wiadomość wysłana przez: Tyrr aep Nargoth w 03 Sierpień 2015, 16:24:22
Po nader dziwnym zajściu w Radzie Niedźwiedzia na ulice miasta wyszły dodatkowe patrole, oficjalnie miało to poprawić bezpieczeństwo z racji Hemis. Bardziej dociekliwym mówiono że zbliżają się manewry. Aggromor doszedł do siebie, dalej planował rozbudowę miasta i podpisanie z Isentorem oficjalnej umowy pisemnej. Tyrr wybrał się zaś do Efehidonu. A miasto żyło dalej w błogiej nieświadomości politycznych rozgrywek toczonych tuż obok nich. Dzień jak co dzień w Wolnym Mieście Ekkerund.
Tytuł: Odp: Starówka
Wiadomość wysłana przez: Domenik aep Zirgin w 22 Sierpień 2015, 19:57:15
Tego właśnie niczym niewyróżniającego się dnia na starówce był podobno widziany Domenik. Nie wzbudziło to jednak specjalnej ciekawości wśród świadków, mało, bowiem kto pamiętał o tym mieszkańcu, a Ci co pamiętali, uznawali go za dawno straconego lub zaginionego.
Tytuł: Odp: Starówka
Wiadomość wysłana przez: Tyrr aep Nargoth w 09 Październik 2015, 12:15:19
Wiedział że po niego przyjdą, w końcu wyrzucono go  z Rady Niedźwiedzia. Aggromor - a raczej to co w nim siedzi - kapnęło się że Tyrr wie, że wie część Rady i że kontaktował się z Valfden. Dlatego też ewakuował swe dupsko w porę, zostawiając mały prezent dla mającego go pojmać oddziałku. Przekraczał już miejską bramę skryty na wozie z ładunkiem broni gdy od strony Starówki rozległ sie huk eksplozji. Czyli weszli do środka... Cała kamienica należąca do Tyrra ewaporowała. To była ładna kamienica. Pomyślał skryty w beczce, kilka kilometrów dalej wylazł z ukrycia. Był bezpieczny, na razie...
Tytuł: Odp: Starówka
Wiadomość wysłana przez: Devristus Morii w 24 Styczeń 2016, 19:12:22
Zgodnie ze wskazówkami danymi mu przez Gonzalo, Devristus pojawił się w Ekkurend. Kolejnemu etapowi w jego poszukiwaniu potrzebnych mu składników. Wśród straganów poszukiwał szyldu z kilofem i kolbą, która miała oznaczać pracownię szalonego alchemika zajmującego się ważeniem rzadkich mikstur. Ciekawe jakie są to mikstury i czy Isentor o tym wie Po 10 minutach poszukiwań w końcu natrafił na upragniony sklep. Stanął przednim, zrobił okrążenia ramionami i wszedł do pracowni.
Dzień dobry, przysyła mnie Gonzalo.
Tytuł: Odp: Starówka
Wiadomość wysłana przez: Narrator w 24 Styczeń 2016, 19:17:31
Zgodnie ze wskazówkami danymi mu przez Gonzalo, Devristus pojawił się w Ekkurend. Kolejnemu etapowi w jego poszukiwaniu potrzebnych mu składników. Wśród straganów poszukiwał szyldu z kilofem i kolbą, która miała oznaczać pracownię szalonego alchemika zajmującego się ważeniem rzadkich mikstur. Ciekawe jakie są to mikstury i czy Isentor o tym wie Po 10 minutach poszukiwań w końcu natrafił na upragniony sklep. Stanął przednim, zrobił okrążenia ramionami i wszedł do pracowni.
Dzień dobry, przysyła mnie Gonzalo.

Pracowania była zagracona sprzętem alchemicznym. Unosił się w niej ciężki zapach licznych substancji, mniej lub bardziej drażniących. Krasnolud uniósł wzrok znad stołu pełnego tajemniczych kolb i innych naczyń.
- Co? Gonzalo? Ten chuj? Niech mi kasę odda, o! - przywitał się. - Czego chce? Czasu nie mam, nie widzi? No gada, że, co tak stoi? - Jego ton był dość napastliwy.
Tytuł: Odp: Starówka
Wiadomość wysłana przez: Devristus Morii w 24 Styczeń 2016, 19:33:39
Potrzebuję smoczej łzy i ekstraktu wyciśniętego z języka geardeza
Tytuł: Odp: Starówka
Wiadomość wysłana przez: Narrator w 24 Styczeń 2016, 20:45:27
Potrzebuję smoczej łzy i ekstraktu wyciśniętego z języka geardeza
- Hahahahahaha! - krasnolud zaśmiał się. Najwyraźniej uznał słowa Devristusa za żart.
- Serio mówi? - zapytał, wciąż jeszcze podśmiechując się. - Jak serio mówi, to ja serio powiem, że nie mam czegoś takiego. Smocze łzy, a to dobre! Przecie smoki nie płaczą, tylko dziewice żrą! Ha! Może dlatego, że tera ciężko dziewice znaleźć! A język? Mogę sprzedać język dziwki, prawie nowy i nieużywany. Ale nie tej potwory... Miałem, ale nie mam. Tauren mi pewien sprzedał!
Tytuł: Odp: Starówka
Wiadomość wysłana przez: Devristus Morii w 25 Styczeń 2016, 11:59:17
Dziwki czy dziewki? A który Tauren, bo dużo ich jest na tej wyspie?
Tytuł: Odp: Starówka
Wiadomość wysłana przez: Narrator w 25 Styczeń 2016, 13:48:15
Dziwki czy dziewki? A który Tauren, bo dużo ich jest na tej wyspie?
- A to nie to samo? - zapytał krasnolud, szczerze zaskoczony. Dziewka to dziwka. Kto by się przejmował drobną różnicą w nazwie? Poza tym wystarczy odpowiednio dużo pieniędzy (albo alkoholu), aby wszelkie różnice zanikły. Tak wyglądała żelazna logika krasnoludzkiego alchemika.
- No tauren. Nazywał się chyba Dahen. Tak, dobrze go pamiętam, bo jednego rogu nie ma! Mówił coś, że jak chceta interesa, to trza go szukać w tym ich opactwie. Ha, jak go spotkasz, to powiedz do niego "jednorożec"! Wtedy cię posłucha, hahaha!
Tytuł: Odp: Starówka
Wiadomość wysłana przez: Marduk Draven w 25 Marzec 2018, 18:17:53
Wyjście z karczmy wiązało się też z wejściem na starówkę. No i tam właśnie był paladyn. Postanowił zrobić sobie mały, podziemny spacer.
Tytuł: Odp: Starówka
Wiadomość wysłana przez: Narrator w 25 Marzec 2018, 18:25:49
Wychodząc z karczmy usłyszałeś klaskanie, odwróciwszy się ujrzałeś człowieka po 50-ce opartego o ścianę.
(http://marantwiki.tawerna-gothic.pl/images/1/14/NPC_Vernon.jpg)

- Brawo Draven. ÂŁadnie to wyszło z Sazarowem. Musimy pogadać.
Tytuł: Odp: Starówka
Wiadomość wysłana przez: Marduk Draven w 25 Marzec 2018, 18:29:15
Klaskanie trochę wybiło paladyna z rytmu. Odwrócił się, aby ujrzeć mężczyznę w podeszłym wieku. Zmierzył go wzrokiem i podszedł do niego.
- Najpierw się przedstaw.- odrzekł. Skrzyżował ręce na piersi.
Tytuł: Odp: Starówka
Wiadomość wysłana przez: Narrator w 25 Marzec 2018, 18:41:37
- Vernon Ravnblod. Raczej nie słyszałeś.
Tytuł: Odp: Starówka
Wiadomość wysłana przez: Marduk Draven w 25 Marzec 2018, 18:43:45
- Nie, nie słyszałem.- odpowiedział.- Co masz... miałeś do Sazarowa? I skąd o tym wiesz?
Tytuł: Odp: Starówka
Wiadomość wysłana przez: Narrator w 25 Marzec 2018, 19:00:05
- Jestem szpiegiem, szefem wywiadu Tacticusów od 28 lat. Wiedzieć to moja praca. Odparł. - Ja nie miałem nic. Ale C już tak. Zamilkł, ktoś wyszedł z karczmy. - Chodź, przejdziemy się na spacer. I nie przejmuj się. Na tej ulicy gada się o większych sekretach...
Tytuł: Odp: Starówka
Wiadomość wysłana przez: Marduk Draven w 25 Marzec 2018, 19:02:42
- No dobra.- odpowiedział. Zarzucił kaptur na głowę i zarzucił pelerynę tak, że zakrywała ona szczelnie całą jego zbroję. Poszedł razem z Vernonem.- C? Kim jest C?
Tytuł: Odp: Starówka
Wiadomość wysłana przez: Narrator w 25 Marzec 2018, 19:11:02
- Ktoś ładniejszy od nas. A na pewno od Jego Kurewskiej Mości. Poszli starówką w stronę Bruku Bohaterów. - Sazarow zalazł Smoczętom za skórę. Dlatego zaplanowano to co widziałeś. Smoczęta? Ciekawe jaka organizacja lub ród na Valfden ma coś wspólnego ze smokiem...
Tytuł: Odp: Starówka
Wiadomość wysłana przez: Marduk Draven w 25 Marzec 2018, 19:20:29
Czy nikt nie szanował już Jego Królewskiej Mości w tym kraju? Marduk wysłuchał człowieka.
- Więc wykorzystaliście fakt, że chciałem go aresztować?- powiedział, zastanawiając się nad nazwą smocząt. Był tylko jeden ród na Valfden, który wykorzystywał w heraldyce smoka. Ale Draven nie mógł być stuprocentowo pewien.- Smoczęta? Służycie Tacticusom?- zaryzykował.
Tytuł: Odp: Starówka
Wiadomość wysłana przez: Narrator w 25 Marzec 2018, 19:36:26
- Dwa razy bingo, wygrałeś kartofla. Smoczęta to dzieci Barona Jaszczurki, Czarnego Skurwysyna, Rzeźnika z El'Shia, Upadłego Hrabiego, Aragorna Tacticusa. Weszliście na bruk bohaterów. Plac apelowy, kilka hangarów i imponujące koszary. Te obiekty mieszczą się przy „Bruku bohaterów Ekkerund”, który to jest symbolem wojskowej siły miasta. To tutaj ćwiczą rekruci i stacjonują wojacy o długich brodach i toporach. W hangarach natomiast drzemią gotowe do działania machiny wojenne, a w suchych skrzyniach „dojrzewa”, jak mawiają alchemicy, proch do strzelb i armat. Były tu też pomniki Bohaterów. Stanęliście pod sporym pomnikiem czarnego dracona w pełnej zbroji, stojącego prawą nogą na głowie czarnej wiwerny.

Aragornowi Tacticusowi. Za pomoc w obronie miasta 22.04.16 III Ery.
Tytuł: Odp: Starówka
Wiadomość wysłana przez: Marduk Draven w 25 Marzec 2018, 19:48:39
- No ciekawie.- odrzekł, gdy przechadzali się po bruku bohaterów. Zatrzymali się przy pomniku Aragorna.- Ale dalej nie wiem, po co się teraz ujawniłeś przede mną. I czemu pozwalasz mi dochodzić do takich wniosków...
Tytuł: Odp: Starówka
Wiadomość wysłana przez: Narrator w 25 Marzec 2018, 20:13:30
- Bo jesteś od wywiadu. Valfden ma w końcu kogoś kto za to odpowiada. Isentor w zasadzie wywiadu nie miał, czego dowodem była trzy letnia wojna domowa. Można było jej zapobiec, tak jak i pogromowi magów. Aragorn dowodził Czarnymi Smokami, Oddziałem do zadań militarno obronnych. To była elita, magowie, wampiry, wilkołaki, najlepsi wojownicy, zabójcy, szpiedzy. To była samowolka, jasne. Ale takie były czasy, chcielibyśmy by to usankcjonować. Jemu - Wskazał na pomnik Jego Kurewskiej Mości - powinno to pasować, sam był jednym z Smoków. Formacja działa nadal.
Tytuł: Odp: Starówka
Wiadomość wysłana przez: Marduk Draven w 25 Marzec 2018, 20:23:33
- Chcesz, bym zagadał o tym do króla?
Tytuł: Odp: Starówka
Wiadomość wysłana przez: Narrator w 25 Marzec 2018, 20:32:09
- Też. Ale raczej oferuje ci cichą współpracę wywiadu Smocząt z waszym. Poczułeś delikatny zapach mokrego psa, lawendy i pomarańczy.
Tytuł: Odp: Starówka
Wiadomość wysłana przez: Marduk Draven w 25 Marzec 2018, 20:41:02
- Hmmm. Propozycja jest kusząca.- odpowiedział.- Jak bardzo cichą?
Tytuł: Odp: Starówka
Wiadomość wysłana przez: Narrator w 25 Marzec 2018, 21:42:49
- Taką jak przy Sazarowie. Masz dowody, teraz możesz działać w Vrih. Zapach sie nasilił.
Tytuł: Odp: Starówka
Wiadomość wysłana przez: Marduk Draven w 25 Marzec 2018, 21:45:00
Marduk zwrócił uwagę na zapach. Jego źródło nasiliło.
- A co ja tam we Vrih mogę zrobić? Zagadam do króla na temat ataku na Omas. Ale wolałbym by nie wybuchła kolejna wojna.
Tytuł: Odp: Starówka
Wiadomość wysłana przez: Narrator w 25 Marzec 2018, 21:48:58
- To jej zapobiec. Nie wiemy co planują, i czy dalej pracują z tym liszem Torreno. Oho. Czujesz? Spytał.
Tytuł: Odp: Starówka
Wiadomość wysłana przez: Marduk Draven w 25 Marzec 2018, 21:53:51
- No to kilka tych waszych smoczków powinno się przygotować do podróż na Vrih.- odpowiedział.- Ja się zajmę drobnostkami, a oni zgarną informacje. Musimy wiedzieć, czy to całe państwo, czy tylko jakiś odłam atakuje.- kontynuował.- Czuję. Dziwna mieszanka...
Tytuł: Odp: Starówka
Wiadomość wysłana przez: Narrator w 25 Marzec 2018, 22:12:20
- Tu jest problem, bo Czarnych Smoków nie ma, musiałem wynająć Krwawe Wróble. Ktoś zasłonił mu oczy rękoma. Kobieta w skórzano-futrzanej zbroi. ÂŁuk na plecach, ponalowana twarz.
- Zgadnij kto to Vernuś.
- Maryśka... Marduk, poznaj Marię. Emerytowaną kapitan straży miejskiej w Ombros. Tylko trzyma srebro z dala.
- Taa. Jestem uczulona. Mam wieści o Vrih.

(http://marantwiki.tawerna-gothic.pl/images/c/c2/NPC_Maria.png)
Tytuł: Odp: Starówka
Wiadomość wysłana przez: Marduk Draven w 25 Marzec 2018, 22:19:25
- Kruki? No proszę. I pewnie taka krwawa sroka zabiła Sazarowa?- spytał, gdy nagle źródło zapachu, kobieta z dziwnym trendem makijażowym i w skórzano-futrzanej zbroi zasłoniła oczy szpiega. W dodatku jakaś Maria. Pociągnął nosem.- Marduk Draven, miło mi.- jak na dżentelmena przystało, lekko się skłonił i ucałował jej dłoń. Wampi... nie. One nie pachną mokrym psem... lykantropka?- spytał, choć domyślał się.- Jakie to wieści?
Tytuł: Odp: Starówka
Wiadomość wysłana przez: Narrator w 25 Marzec 2018, 22:32:47
- Niby rycerz, dżentelmen, a zadaje niedyskretne pytania. Tak, lykantropka. - odpowiedziała - Tam się szykuje przewrót. Ghuruk coś kombinuje, a te wyspy to strategiczna pozycja. Valfden powinno je mieć. By...
- By mieć pełną kontrole nad morzem Orathu.
Tytuł: Odp: Starówka
Wiadomość wysłana przez: Marduk Draven w 25 Marzec 2018, 22:41:45
- No nie wiem, takie zagrabianie państw źle mi się kojarzy. Może zamiast tego negocjacje o sojuszu?
Tytuł: Odp: Starówka
Wiadomość wysłana przez: Razjel w 25 Marzec 2018, 23:14:46
Jakaś obecność wciąż nad Mardukiem wisiała. Wiedział, że powinien wracać na południe.
Tytuł: Odp: Starówka
Wiadomość wysłana przez: Marduk Draven w 25 Marzec 2018, 23:19:15
Marduk westchnął.
- Wybaczcie. Gonią mnie... sprawy Bractwa ÂŚwitu.- rzucił do rozmówców.- Skontaktujcie się ze mną, a najlepiej stawcie się w ciągu kilku dni w moim domu w Efehidonie. Dzielnica obywatelska.- polecił im i odszedł.
Tytuł: Odp: Starówka
Wiadomość wysłana przez: Narrator w 26 Marzec 2018, 12:48:37
- Wim gdzie mieszkasz, a nawet co jadłeś na śniadanie. Bywaj. Ah te gołębie z Bractwa.