Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Nawaar

Strony: [1] 2 3 ... 310
1
Podgrodzie / Odp: Dom Nawaara
« dnia: 13 Lipiec 2018, 20:30:13 »
Nawaar otworzył drzwi, zobaczył pakunki pod nimi, lecz niestety tego co je zostawił już, nie dojrzał, jednakże był przy tym list, który oczywiście przeczytał. Mauren zrozumiał powody jaszczura i cóż mógł powiedzieć? Po prostu cierpliwie poczeka na włócznie, ale w końcu zabrał cały sprzęt do domostwa.

// Zabieram :

Nazwa broni: Pogromca
Rodzaj: nóż
Typ: jednoręczny
Ostrość: 35
Wytrzymałość: 21
Opis: Wykuty z 0,16kg szkła ilusmirskiego o zasięgu 0,2 metra.

Nazwa broni: Grzmot
Rodzaj: nóż
Typ: jednoręczny
Ostrość: 35
Wytrzymałość: 21
Opis: Wykuty z 0,16kg szkła ilusmirskiego o zasięgu 0,2 metra.

Nazwa broni: Stalowy puklerz
Rodzaj: puklerz
Typ: jednoręczny
Wytrzymałość: 50
Opis: Wykuty z 1,42kg stali Valfdeńskiej o średnicy 0,6 metra.

2
Dzielnica obywateli / Odp: Dom Szeklana z Tihios
« dnia: 11 Lipiec 2018, 20:02:39 »
- Dobrze to ja się zbieram. Do widzenia. Powiedział i poszedł sobie mauren do swojego domku.

3
Dzielnica obywateli / Odp: Dom Szeklana z Tihios
« dnia: 06 Lipiec 2018, 20:32:49 »
- To bardzo mnie to cieszy, ale ile sztabek potrzeba na wykucie takiego puklerza? Jedna z najważniejszych informacji jeśli chodzi o wykucie kolejnej broni.

4
Dzielnica obywateli / Odp: Dom Szeklana z Tihios
« dnia: 05 Lipiec 2018, 14:45:21 »
- Dzień dobry. Rozmawiałem z Szeklanem na temat, wykucia włóczni jednoręcznej z czarnej rudy ma ona być cała z tego materiału i dwóch noży ze szkła. Mam tutaj sztabki. Powiedział, pokazując cztery dorodne sztaby, które miał zamiar wręczyć człowiekowi. - Mam jeszcze pytanie, bo poszukuje puklerza, kowal umie taki wykuć? Choćby ze zwykłej stali. Skoro coś mu się przypomniało to czemu, nie miałby skorzystać z okazji i po prostu zapytać, o interesującą go rzecz.

// Przekazuję :

2 sztabki czarnej rudy
2 sztabki  Ilusmirskiego szkła

5
Dzielnica obywateli / Odp: Dom Szeklana z Tihios
« dnia: 05 Lipiec 2018, 10:01:56 »
Mauren odnalazł dom szlachcica, Szeklana po chwili zapukał w drzwi, co było trochę męczące z racji trzymania sztabek.

6
Stare miasto / Odp: Skarbiec [pożyczki, surowce, wymiana pieniędzy]
« dnia: 05 Lipiec 2018, 09:22:39 »
Mauren wszedł sobie do skarbca, by zakupić kilka sztabek. - Dzień dobry, chciałbym zakupić dwie sztabki czarnej rudy i dwie sztabki szkła ilusmirskiego. Rozumiem, że przy zakupie większej ilości obowiązuje zniżka? Nawaar nawet nie czekał na odzew urzędnika, po prostu położył mieszek z grzywnami na blacie, oczekując, że za chwile otrzyma owe sztabki, z których powstanie jego broń.1601g - 805g = 796g

// Urodzony handlarz i perswazja.

7
Podgrodzie / Odp: Dom Nawaara
« dnia: 05 Lipiec 2018, 09:03:08 »
- Do zobaczenia. Odrzekł, gdy jaszczur opuścił skromny domek. Mauren natomiast dopiero po posprzątaniu, poszedł do skarbca po sztabki.

8
Podgrodzie / Odp: Dom Nawaara
« dnia: 04 Lipiec 2018, 21:19:24 »
- To w takim razie może ja pójdę po materiał i zaraz przyniosę go Tobie do domu? Zaproponował, gdy i jego gliniany kubek został pusty.

9
Podgrodzie / Odp: Dom Nawaara
« dnia: 04 Lipiec 2018, 16:52:22 »
- To jak się czegoś dowiesz to daj znać, o ile przyda się rzeczywiście moja pomoc. Dopowiedział, popijając sobie herbatę, którą była już dobra do szybszego wypicia. - Jak masz jeszcze jakieś sprawy to możemy jeszcze przedyskutować, bo mi właściwie skończyły się tematy do rozmów niestety. Taka była prawda, bo nie wiedział o czym może jeszcze pogadać z jaszczuroczłekiem.

10
Podgrodzie / Odp: Dom Nawaara
« dnia: 04 Lipiec 2018, 13:25:40 »
Mauren rozumiał oburzenie jaszczuroczłeka, tylko co on mógł mu poradzić?- Skoro sprawa dotyczy najazdu na ziemie króla to chyba, wypadałoby jego powiadomić? I wtedy wspólnie radzić. Oczywiście jak będzie wiadomo, gdzie są. W każdym razie jak będziesz potrzebował nawigatora to mogę pomóc znam się na gwiazdach to i trafimy do celu. Zaproponował swoje usługi, ale nic więcej nie mógł zrobić na razie.

11
Podgrodzie / Odp: Dom Nawaara
« dnia: 04 Lipiec 2018, 10:08:59 »
Mauren liczył widocznie na to, że zapozna się z siłą tutejszych możnych albo jaki jest tutaj balans i kto ma jej najwięcej, jednakże nic z tego. Zamiast tematów dotyczących ogółu zeszło na morskich korsarzy. - W moim byłym królestwie to nękały nas bojówki chcące zmienić władzę, ale rzadko kiedy nas grabili oni chcieli jedynie pokazać słabość systemu, lecz teraz nie wiem co się dzieje. Popił herbaty, że nie musi się przejmować swoim państwem. - Jeżeli chodzi o piratów to nie mieliśmy z nimi styczności z powodu tego, że było w miarę spokojnie no i pilnujemy swych portów zwłaszcza, że większość nadmorskich mieścin to kurorty. Wyjaśnił jak się sprawy u niego miały z drugiej strony tutaj to zupełnie inna bajka. - Ma się rozumieć, że napadają na twe włości? Pytanie retoryczne, lecz skoro Szeklan się uniósł to coś musiało być na rzeczy.

12
Podgrodzie / Odp: Dom Nawaara
« dnia: 03 Lipiec 2018, 22:01:12 »
- Dziękuję. Na szczęście na hemis się przygotowałem mam zbroję z wilczej skóry, która będzie nieoceniona w najbliższym czasie, nie ma to jak być przygotowanym zawczasu. W sumie normalne tematy się skończyły to można zapytać, o takie związane bardziej z królestwem. - A jak się sprawy w polityce mają? Mauren poruszył temat rzekę, nie precyzując dokładnie, które tematy polityczne go interesowały.

13
Podgrodzie / Odp: Dom Nawaara
« dnia: 03 Lipiec 2018, 21:42:53 »
Mauren rozlał do kubków herbatę, by poza zapachem można było poczuć ciepło w środku. - Proszę skosztować w sam raz na deszczowe pogody, a jeszcze nie dawno było tak gorąco. Westchnął na wspomnienie gorącego lata i wylądował na jego ramieniu czarny kruk, który patrzył się na jaszczuroczłeka. - To mamy wszystko ustalone.

14
Podgrodzie / Odp: Dom Nawaara
« dnia: 03 Lipiec 2018, 21:32:44 »
Woda zaczynała się powoli gotować czyli idealnie na zaparzenie herbaty, co właśnie mauren uczynił. Wyjął kilka listków świeżej herbaty wrzucił do dzbaneczka i zalał ją wodą, by następnie zanieść na stół do tego położył dwa kubki, by każdy mógł sobie nalać i delektować się smakiem oczywiście, nie zapomniał o cukrze choć osobiście wolał pić herbatę bez cukru. - Zaraz naleję jak się dobrze zaparzy. Rozumiem czyli po dwie sztabki czarnej rudy i szkła. Jak wszystko kupię to zajdę do Ciebie, by ostatecznie się rozliczyć i czekać na zamówienie.

15
Podgrodzie / Odp: Dom Nawaara
« dnia: 03 Lipiec 2018, 21:17:31 »
- Pan przedstawia stan szlachecki ja zaś zwykły uchodźca jakich wiele. Wytłumaczył dla czego do niemal każdego podchodzi z szacunkiem. - Dobrze zatem jestem Nawaar. Podał prawą dłoń jednorękiemu, który przez lata musiał mocno ją wyćwiczyć, po uścisku dłoni mauren, przemówił. - Zatem panie, to jest Szeklan mamy wszystko dogadane proszę chwilę zaczekać i wstawię wodę. Ciemnoskóry poszedł do kuchni, gdzie wstawił czajnik, by woda zaczęła się grzać. - Zaraz herbata będzie, ale mam jeszcze jedno pytanie ile sztabek potrzeba na to wszystko? Najlepiej o takie sprawy pytać kowala, czyż nie?

16
Podgrodzie / Odp: Dom Nawaara
« dnia: 03 Lipiec 2018, 20:56:59 »
Nawaar uśmiechnął się, bo lubił jak przechodził od razu do załatwienia interesów. - Bardzo mi się to podoba, że przechodzi pan do interesów. Dobrze zatem ile będzie mnie to kosztować? Bo wiadomo, że włócznia ma być cała z czarnej rudy bez żadnych drewnianych elementów. Wyjaśnił, co musiało zostać wyjaśnione i czekał na podanie ceny za robociznę. - Tak przy okazji pije pan coś? Nie posiadam żadnego alkoholu, ale zwykłą herbatę jak najbardziej. Zaproponował, żeby nie wyszedł na gbura w końcu ma do czynienia z szlachcicem.

17
Podgrodzie / Odp: Dom Nawaara
« dnia: 03 Lipiec 2018, 20:42:16 »
Drzwi otworzyły się szerzej, żeby Szeklan mógł wejść. - Zapraszam do środka. Krzesełko jest tam i zaraz przejdziemy do interesów. Odpowiedział, zamykając drzwi za jaszczuroczłekiem, po czym usiadł na przeciw niego.

18
Podgrodzie / Odp: Dom Nawaara
« dnia: 03 Lipiec 2018, 20:04:44 »
- Ja jestem Nawaar miło mi poznać? Tutaj czekał na przedstawienie się jaszczuroczłeka, bo skoro był z ogłoszenia to mógł być kowalem.

19
Podgrodzie / Odp: Dom Nawaara
« dnia: 03 Lipiec 2018, 19:53:02 »
Uderzenia w drzwi, zerwało ciemnoskórego, który po paru chwilach otworzył drzwi, o dziwo był to jaszczuroczłek z jedną ręką dodatkowo, że mu jeszcze nie odrosła widocznie ten gatunek tak nie ma.
- Dobry wieczór, co pana do mnie sprowadza?

20
Mauren powiesił karteczkę z zamówieniem ekwipunku.

Cytuj
Zlecę wykucia włóczni z czarnej rudy oraz dwóch noży ze szkła ilusmirskiego. Zapraszam chętnego kowala do swojego domostwa w podgrodziu, proszę pytać o Nawaara.
ps. Materiał zapewniam osobiście!

Strony: [1] 2 3 ... 310
SMF 2.0.15 | SMF © 2011, Simple Machines
Enotify by CreateAForum.com

DarkBreak by DzinerStudio
Copyright 2005-2014 Tawerna Gothic - Oficjalny Polski serwis o grach z serii Gothic. Wszelkie prawa zastrzeżone.