Autor Wątek: Sprawy polityczne  (Przeczytany 9499 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rdr.

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 229
  • Reputacja: 0
Sprawy polityczne
« dnia: 05 Październik 2006, 19:36:49 »
Gdy zajrzałem do forum, zdziwiło mnie trochę, że nie ujrzałem takiego, czy też podobnego tematu.

Co sądzicie o sytuacji politycznej w kraju?
Ja uważam, że Polakom przydałoby się trochę spokoju. Ostatnie awantury (odejście Samoobrony z rządu, taśma z panią Beger i panem Lipińskim) trochę zmęczyły zapewne Polaków. W zasadzie takich, czy podobnych kłótni trudno jest unikać, bowiem każda partia chce dla siebie jak najlepiej.

Offline Dee'mon

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 401
  • Reputacja: -259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Porzućcie wszelką nadzieję, wy, którzy wchodzicie.
    • Karta postaci

Sprawy polityczne
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Listopad 2006, 18:58:08 »
A ja jestem odmiencem  Nie nie jestem za PiS'em tylko za SLD, ponieważ większość rzeczy dotychczas uchwalonych jest projektem lewicy. Ludzie wybraliby na prezydenta RP Włodzimierza Cimoszewicza, lecz jeden z innych kandydatów (nie pamiętam, kto) zaczął atakować jego rodzinę dla tego się wycofał z wyborów. Z obecnych posłów widziałbym na stanowisku:

Prezdenta:Marek Boroski
Premier:Ryszard Kalisz


Więc dla mówimy nie

Forum Tawerny Gothic

Sprawy polityczne
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Listopad 2006, 18:58:08 »

Thoro

  • Gość
Sprawy polityczne
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Listopad 2006, 19:17:20 »
Cytuj
Dobrym przykładem jest pomysł naszego "ministra"

Nie, to jest pomysł jego ojca czy też innej istoty z nazwiskiem "Giertch"... wszyscy tacy sami. Cóż, jeśli chodzi o poglądy tego człowieka oraz reformacje w sprawie nauczanej teorii... Obydwie teorie nie są doskonałe, jednak teoria ewolucji Darwina ma przynajmniej podłoże naukowe natomiast kreacjonizm opiera się tylko i wyłącznie na poglądach czysto teologicznych. Czego w takim razie mamy uczyć? Osobistych poglądów apostołów, ludzi średniowiecza, papieży o stworzeniu świata czy teorii popartej naukowymi faktami?

Podobne zdanie mam, na temat sugerowanych kaplic w szkole, szkoła to miejsce publiczne a 90% katolików nie usprawiedliwia takich dziań.

Offline Metztli

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 938
  • Reputacja: 379
  • Płeć: Kobieta
  • Is it hot in here, or is it me?
Sprawy polityczne
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Listopad 2006, 19:28:41 »
To co się dzieje w naszym kraju mnie przeraża... Społeczeństwo jest chore, a rząd niewiele robi aby je uzrowić. Robią co mogą żeby zedrzeć z człowieka ostatni grosz i pławić się w luksusie. Niedobrze mi się robi gdy słysze lub czytam co ci ludzie wyprwiają...

Offline Dee'mon

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 401
  • Reputacja: -259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Porzućcie wszelką nadzieję, wy, którzy wchodzicie.
    • Karta postaci

Sprawy polityczne
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Listopad 2006, 21:46:31 »
Wiadomość z ostatniej chwili bitwę o Warszawę wygrała Hanna Gronkiewicz-Waltz 52,8 % a Kaziu dostał 48,2%

Więc szybki komentarz: YES YES YES

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Sprawy polityczne
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Grudzień 2006, 11:08:30 »
Cytuj
gadają, a nic nei zrobili przez ten rok,

Organizacja i jeszcze raz organizacja. Widocznie jest tyle spraw po rządach SLD że niebardzo wiadomo za co się zabrać.

Cytuj
Poza tym wnioskuję że jakbyś miał głosować, to byś nie głosował, bo żadna partia ci się nie podoba.

nie podoba...nie gustuję w naszych politykach jeśli chodzi o wygląd ciała...raczej kwestia poglądów na rządzenie i same innowacyjne "pomysły i projekty"

PJKM... tak, dobrze że wspomniałeś o tej parti. Mimo to że mają minimalne wybicie, to rzeczywiście partia ludzi mądrych i jeżeli miałbym głosować, to zastanowiłbym się nad nimi, a takowe prawo będzie mi przysługiwało za dwa lata. Oby przetrwali

Kristo

  • Gość
Sprawy polityczne
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Grudzień 2006, 11:46:34 »
Panowie. U nas nie istnieje prawica ani lewica! Wszystko to jest po prostu śmieszne, tym bardziej, że jak to nazwaliści SLD czyli teraz Koalicja ugrupowań lewicowych czy jak to tam się nazywa jest najbardziej demokratyczną i liberalną partią w Polsce. PiS to są komuchy! PiS tak samo jak PO chciało wzmocnienia pozycji prezydenta poprzez rozszerzenie jego praw. Tylko po co? Mamy demokracje i to my wybieramy rząd i jeden człowiek nie powinnien decydować za cały sejm i senat o tym. Rozbudowanie świadczeń socjialnych wielkie genialne plany Kolicji PiS-LPR-Samoobrony to jest żenada. Pytam się za co państwo skąd ma wziąść pieniądze za to? No z kieszeni podatników, a skąd? Zwlekanie z prywatyzacją jest jeszcze gorsze. Im mniej przedsiębiorstw należy do państwa tym lepiej! Wtedy państwo bogate i ludzie przedsiębiorczy są ucieszeni. Kapitalizm ponad wszystko! Osobiście jestem na dziś dzień za anarchią. Hasła typu "Każdy głos nie ważny jest głosem ważnym" bądź "Oni skreślali cię przez ostatnie 4 lata to ty teraz skreśl ich wszystkich!" powinny dawać najlepsze rezultaty! Czemu? U nas w Polsce zwykle się wybiera to "mniejsze zło", a tak nie powinno być. Każdy z nas jeżeli mu nie pasuje nikt z listy wyborczej powinnien skreślić wszystkich, czyli unieważnić swój głos, ale ten głos się liczy. To jest pewien odzew, że jest źle w kraju i żadna z opcji politycznych nie jest dobra i nie potrafi tego naprawić. Dobra kończe się rozwodzić :P Anarchia i Kapitalizm rulze i tak powinno być xD

Offline Sir_William

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 771
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • I tak w koło, Macieju...
Sprawy polityczne
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Grudzień 2006, 11:54:47 »
Cóż, wiele się nie wybiję. Ja także głosowałem i będę głosować na Platformę Obywatelską. Uważam, że to oni mogą zmienić coś w tym kraju. Ostatnio było głośno na temat sprzeczki pomiędzy Donaldem, a Rokitą. W moich oczach to wygląda tak, jakby Rokicie brakowało jakiegoś wyższego stanowiska, a PiS, obiecał mu wysokie pozycje, dlatego poparł kandydata Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Krakowa. Jeżeli PiS się nie opamięta i nie będzie robić rzeczy, jakie leżą w ich obowiązkach bez zbędnej pompy, dobrze w tym kraju nie będzie. Teraz tak się szczycą, że bezrobocie spada. Oni są śmieszni... spada procent bezrobocia, bo spada także procent ludności, natomiast wzrasta w Irlandii, Anglii i Niemczech...

Offline TOOL

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Sprawy polityczne
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Grudzień 2006, 21:52:18 »
Kristo dziwnie to napisałeś, że SLD jest partią demokratyczną i liberalną, a czy to znaczy że ta partia jest zła, że ma takie uznania, czy po prostu jesteś za komuchami?? Anarchia to debilstwo, jakby taki był ustrój już byś dawno leżał w grobie, albo się ukrywał po gruzach miast :P Demokracja musi być taka jaka jest w USA, tam jest dobrobyt, tylko ludzie są tam najgłupsi na świecie, ich szkolnictwo jest słabe, poza tym każde państwo ma swoje wady i zalety, jak każda rzecz.

PJKM to dobra partia tylko nei znana, poza tym ludzie wolą głosować na PO bo wiedzą że ona będzie w Sejmie, a na Korwina nie głosują bo i tak się nie znajdzie to po co, tak ludzie wnioskują.

Cytuj
Oni są śmieszni... spada procent bezrobocia, bo spada także procent ludności, natomiast wzrasta w Irlandii, Anglii i Niemczech...

 ?? O co ci chodzi w ogóle, przecież teraz w Angli i Niemczech jest przyrost naturalny jest ujemny, o co ci w ogóle chodzi?? A bezrobocie spada bo ludzie uciekają za granicę, firmy nie mają rąk do pracy to zatrudniają ludzi, a gospodarka się rozwija, bo PiS jej nie rusza i tak powstają miejsca pracy.

Weźcie tak Polska to jedne wielkie bagno, wszyscy na raz chcieli by rządzić!
« Ostatnia zmiana: 29 Grudzień 2006, 22:16:48 wysłana przez DODO »

Kristo

  • Gość
Sprawy polityczne
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Grudzień 2006, 11:14:44 »
Cytat: Sir_William
Ostatnio było głośno na temat sprzeczki pomiędzy Donaldem, a Rokitą. W moich oczach to wygląda tak, jakby Rokicie brakowało jakiegoś wyższego stanowiska, a PiS, obiecał mu wysokie pozycje, dlatego poparł kandydata Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Krakowa.
Poparł kandydata Krakowa tylko dla tego że nie zgadza się z Tuskiem by chorobliwie bojkotować każdy ruch PiS'u. Bo to zaczyna być chorę. Prawde powiedziawszy PiS i PO odpada, ich wojna jest już dla mnie nie zrozumiała.

Cytat: Stinkfist
Kristo dziwnie to napisałeś, że SLD jest partią demokratyczną i liberalną, a czy to znaczy że ta partia jest zła,
Chciałem tylko zauważyć że te wasze "komuchy" są bardziej demokratyczne niż cała prawica razem wzięta. Jeżeli nie wie o co chodzi to wytłumacze jeszcze raz. Mimo, że to jest partia lewicowa(czyt. Socjalistyczna ), to jest bardziej demokratyczna niż PiS bo to oni są najbardziej komunistyczną partią w Polsce ! Człowieku przejrzyj na oczy. Tak straszne gdy SLD rządziło było źle, straszne korupcje i w ogóle ble :P, ale nie ma co tam są ludzie którzy są potrzebni. Dlatego powinniśmy kontrolować władze. Jak? Wspierając wolne media.


Cytat: Stinkfist
że ma takie uznania, czy po prostu jesteś za komuchami??
Wiesz gdyby Komunizm kiedykolwiek wprowadzono w życie to ja byłbym za. "Nic nie robie ale mam to co inni" to mi się jak najbardziej widzi bo jestem leniwy :P Ale takie życie więc jestem za Kapitalizmem (tłum. nie istnieje demokracja bez wolnego rynku ).

Cytat: Stinkfist
Anarchia to debilstwo, jakby taki był ustrój już byś dawno leżał w grobie, albo się ukrywał po gruzach miast :P
Ja mówie po pierwsze o idealnej Anarchi więc nie ma wspólnego z tym co tu powiedziałeś. Po drugie anarchia dla mnie jest tylko stanem przejściowym do prawdziwej władzy demokratycznej, a nie ciągłe cofanie się do PRL przez PiS. Sposoby anarchistów do siania anarchi są bardzo dobre. Po pierwsze wyrażają opinie o władzy i powodują zakłucenie jego funkcjonowania. Po drugie jest to sposób by zacząć jeszcze raz wszystko od początku.
Wyobraź sobie taką sytuację gdy do wyborów idzie te 15 mln osób. z czego 12 mln oddało głos nie ważny, reszta oddała głos na wszystkie partie i jedna wygrała bo zagłosowało na nią 500tys osób. Pytanie gdzie jest wybór ludzi? Mieści się w tych 12mln głosach nie ważnych. Taki rząd nie ma racji byty ponieważ nie reprezentuje naród, reprezentuje garstkę ludzi. W tym momencie głos nie ważny jest ważnym głosem. Daje światu, Polakom, naszemu rządowi impuls że jest źle i żadna z tych partii nie daje nam realnego wyjścia z tego chaosu w naszym kraju.

Cytat: Stinkfist
Demokracja musi być taka jaka jest w USA,
Demokracja powinna być tak jak była w Atenach. Gdzie naprawdę kontrolowano rząd, ale tego już się nie da zrobić a szkoda.

Cytat: Stinkfist
tam jest dobrobyt,
tam jest dobrobyt dla ludzi którzy umieją zarobić inaczej lądujesz na ulicy i jesteś nikim. Tam nie ma tak rozbudowanych świadczeń socjalnych. To państwo typu "Nocnego stróża" czyli nie opiekujące się obywatelami tylko czerpiącym z nich kasę. A korupcja jest tam większa niż u nas. To tylko pozory odległości.

Cytat: Stinkfist
tylko ludzie są tam najgłupsi na świecie, ich szkolnictwo jest słabe

Słabe? Za mało powiedziane. Przeciętny Amerykanin nie jest inteligentszy od człowieka u nas po zawodówce. A ci "wykształceni" są zerami przy naszych studentach. To przykład że państwo nie dba o swoich rodaków.

Cytat: Stinkfist
poza tym każde państwo ma swoje wady i zalety, jak każda rzecz.
Naprawdę to ostatnie miejsce na świecie do którego chciałbym pojechać.


Cytat: Stinkfist
A bezrobocie spada bo ludzie uciekają za granicę, firmy nie mają rąk do pracy to zatrudniają ludzi, a gospodarka się rozwija, bo PiS jej nie rusza i tak powstają miejsca pracy.
Prawde powiedziawszy ci ludzie którzy dzisiaj nie pracują to za minimalną stawkę nie chcą pracować, a nie że nie ma pracy. O pracę łatwo praktycznie gdyby każdy chciał to by miał :P

Gospodarka może się rozwija ale tylko niektóre sektory. PiS powinnien dokończyć prywatyzacje i to jak najszybciej gdyż zwlekanie z tym pogarsza tylko sytuację.


Offline Sir_William

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 771
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • I tak w koło, Macieju...
Sprawy polityczne
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Styczeń 2007, 09:21:03 »
Cytuj
Tak straszne gdy SLD rządziło było źle, straszne korupcje i w ogóle ble :P
Nie było mowy o korupcji, bo każdy każdemu w łapę dał i było to zupełnie normalne. Nasz kraj był pod ustrojem demokratyczno-socjalistycznego. Nigdy nie ufałem Oleksemu, Millerowi czy Kwaśniewskiemu - NIGDY!

Cytuj
Słabe? Za mało powiedziane. Przeciętny Amerykanin nie jest inteligentszy od człowieka u nas po zawodówce. A ci "wykształceni" są zerami przy naszych studentach. To przykład że państwo nie dba o swoich rodaków.
W Ameryce jest inaczej rozłożony program nauczania. U nas jest bardzo "upchany" i wymagający dużo nauki, zaś tam jest zupełnie inaczej. Rozmawiałem kiedyś z moim znajomym, co wyprowadził się do tego "raju na ziemi", mówi, iż ma tam tzw. luzy, gdyż to co oni robią pod koniec (naszego) liceum on omawiał na przełomie klasy 3 gim. i 1. liceum

Cytuj
PiS bo to oni są najbardziej komunistyczną partią w Polsce!
To, że ślepo jesteś zapatrzony w SLD i SdPL - to już Twoja sprawa, ale nie bluzgaj na poważne partie. Nie wszyscy z PZPR odeszli "do domu", ale wpełzali do partii o "pięknych" nazwach jak:
Sojusz Lewicy Demokratycznej oraz Socjaldemokracja Polska.

Kristo

  • Gość
Sprawy polityczne
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Styczeń 2007, 15:33:17 »
Cytat: Sir_William
W Ameryce jest inaczej rozłożony program nauczania. U nas jest bardzo "upchany" i wymagający dużo nauki, zaś tam jest zupełnie inaczej. Rozmawiałem kiedyś z moim znajomym, co wyprowadził się do tego "raju na ziemi", mówi, iż ma tam tzw. luzy, gdyż to co oni robią pod koniec (naszego) liceum on omawiał na przełomie klasy 3 gim. i 1. liceum
Inaczej rozłożony? Gdzie oni chcą rozłożyć ten materiał? Go po prostu nie ma! Po prostu dużej części materiału nie posiadają i nie ma czego rozkładać. Ich wiedza o świecie jest powiedzmy sobie delikatnie dość znacząco wybrakowana. Oni uczą się głównie o swoim pięknym kraju nie zawracając sobie główki resztą świata.

Cytat: Sir_William
To, że ślepo jesteś zapatrzony w SLD i SdPL - to już Twoja sprawa, ale nie bluzgaj na poważne partie.
Nie bluzgam to było powiedziane pół-żartem pół-serio. Może przesadziłęm ale i tak moge powiedzieć że SLD i reszta "lewicy" jest tak samo komunistyczna jak PiS. PiS nie jest poważną partią i to na pewno. Członkowie partii, którzy wyszukują wszędzie teori spiskowych tzw "szarych sieci" nie mogą być traktowani poważnie. Nie jestem zapatrzony w SLD i SdPL, a szybciej ich kolicję prawde powiedziawszy( LiD-Lewica i Demokraci ). Jest o wiele bardziej demokratycznym rozwiązaniem. PiS usiłuje scentralizować Polskę, wwymyśla absurdalne pomysły( np. ZuS )by możliwe łatać wszelkie dziury w portfelu państwa.

Cytat: Sir_William
Nie wszyscy z PZPR odeszli "do domu", ale wpełzali do partii o "pięknych" nazwach jak:
Sojusz Lewicy Demokratycznej oraz Socjaldemokracja Polska.
Oj tak lecz czy to znaczy że są złem i szkodą dla demokracji? Lecz teraz są jedyną racjonalną stroną polityczną. PiS, który nie długo będzie widziało wszędzie białe myszki, bądź wielką krucjatę PO przeciw PiS nie popieram. To jest chore. Trzeba to wszystko razem robić, a nie podstawiać sobie nawzajem nogi.

I naprawdę nie jestem komunistą ^^.

Offline Dairin

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 121
  • Reputacja: 0
Sprawy polityczne
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Styczeń 2007, 17:27:14 »
Ja szczerze przyznam się do tego, że nie ufam Panom Kaczyńskim. I jeszcze, co więcej, jestem za SLD. Kiedyś usłyszałam takie zdanie, że działo się źle za czasów Kwaśniewskiego, a teraz wszystko wychodzi na jaw, bo Oni to odkrywają, ale ja w to nie wierzę. Z resztą, nikt z nas nie wie, co się tam dzieje. ÂŚwiat Polityki ma własne reguły i my jedynie możemy tylko gdybać, jak to tam jest. Ja nie mam zaufania do Panów Kaczyńskich. Wolałabym, żeby np. Pan Cimoszewicz, który zrezygnował został prezydentem. (jeśli chodzi o poprzednie wybory) Pan C. ukończył studia Cambridge, biegle i płynnie prowadzi rozmowy w języku angielskim, jest elegancki i w ogóle. Godnie reprezentowałby nasz kraj. Pan K. nie umie nawet słowa wydukać po angielsku. Pamiętam, oglądałam w telewziji chyba kiedyś taką sytuację, że Pan K. pojechał gdzieś i nie umiał nawet słuchawek z tłumaczeniem założyć. Albo spotkanie z Tonym Blair'em, gdzie Pan Blair próbował nawiązać komunikację, lecz Pan. K nie mógł nic powiedzieć i się tylko uśmiechał. Więcej i tak by nie zrobił. Co więcej, języka angielskiego nie da się dokładnie przetłumaczyć na język polski. Są zwroty, które bardzo cięzko przełożyć na nasz język. Wiem, co to znaczy, ale nie umiem wyrazić tego słowami, bo nie mam w głowie odpowiednika polskiego (może go nawet nie być).  W ogóle, cóż to za paranoja, żeby stawiać przed sądem bezdomnego, który powiedzial, że jestem be! Najbardziej lubię Pana Marcinkiewicza (Yes, Yes, Yes! :D), Rokitę, Leppera (jest się z czego pośmiać :)) i Wierzejskiego :) Są miłego usposobienia, żartują i jak na razie Oni są na  topie mojej Listy Sympatyków! :)

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Sprawy polityczne
« Odpowiedź #13 dnia: 11 Styczeń 2007, 18:03:18 »
Buhaha....

Cytuj
Kiedyś usłyszałam takie zdanie, że działo się źle za czasów Kwaśniewskiego, a teraz wszystko wychodzi na jaw, bo Oni to odkrywają, ale ja w to nie wierzę.

Nie teraz ale wcześniej. Komisje śledcze są tego najlepszym przykładem [afera PKN Orlen, i inne afery] więc to kipiało za rządów kwaśniewskiego,a kiedy samego prezydenta wzywali, ten oświadczał że się nie stawi a poźniej dodał że zatańczy przed komisją.

Cytuj
Pan C. ukończył studia Cambridge, biegle i płynnie prowadzi rozmowy w języku angielskim, jest elegancki i w ogóle.

To jeszcze o niczym nie świadczy. Twoim zdaniem świat obraca się wokół j.ang, coś w tym jest ale to nie oznacza że to człowiek uczciwy i porządny. Hmm, Kaczyński jest doktorem prawa, coś jeszcze?

Cytuj
Pan K. nie umie nawet słowa wydukać po angielsku.

I co z tego. A czy większość polityków zagranicznych rozmawia po polsku? Wątpie. Podobnie ma się rzecz z papieżem, niby apostoł KK a niezna np. Chińskiego a ma tłumaczy którzy mu podpowiadają [takie ot. porównanie władzy].

Hmmm, rozumiem że jesteś za SLD, taa, wzorem ci rodem Senyszyn, typowi komuniści którzy rządzili w PRL'u i doprowadzili polską scene gospodarczą do ruiny o którą walczył jak o całą Polskę min. Piłsudzki i inni wielcy bohaterzy. A co najlepsze, chodzisz do kościoła. Niezła paranoja, opowiadać się za komunistami a jednocześnie należeć do kościoła którego prześladowali. N/c.

Offline Dairin

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 121
  • Reputacja: 0
Sprawy polityczne
« Odpowiedź #14 dnia: 11 Styczeń 2007, 18:14:14 »
Hehe. Zawsze mnie rozśmiesza, kiedy czytam Twoje polityczne wypowiedzi :) Nieważne, czy mam rację, czy nie ;) To moje zdanie i nie zmienisz go. Nie, angielski nie świadczy o człowieku, ale w tym wypadku świadczy, że jest jakiś wykształcony bynajmniej. Poza tym, to, że P.K jest doktorem prawa, nie mam o tym zielonego pojęcia. Pamiętam, że kiedyś także zrobił jakieś błedy językowe w mowie polskiej. Rozumiem, nikt nie jest nieomylny, ale... Załamuje mnie stwierdzenie, że chodzę do kościoła a popieram jakiś bandytów. Ok. 62% Polaków nie jest zadowolonych z rządów Kaczyńskich. Co Ty na to? :)

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Sprawy polityczne
« Odpowiedź #15 dnia: 11 Styczeń 2007, 18:26:14 »
Cytuj
Poza tym, to, że P.K jest doktorem prawa, nie mam o tym zielonego pojęcia.

Doktor habilitowany nauk prawnych, profesor UKSW, specjalista w zakresie prawa pracy.

ÂŹródło : wikipedia.pl

Cytuj
Załamuje mnie stwierdzenie, że chodzę do kościoła a popieram jakiś bandytów

Czyżby prawda w oczy kole...kim według ciebie jest SLD? Partią komunistyczną...a co robili komuniści z Kościołem Katolickim?

Cytuj
Ok. 62% Polaków nie jest zadowolonych z rządów Kaczyńskich. Co Ty na to? :)

Co do tych sondaży to mam mieszane uczucia...

To na tyle...

Offline Halina Kiepska

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 131
  • Reputacja: 0
Sprawy polityczne
« Odpowiedź #16 dnia: 11 Styczeń 2007, 18:42:29 »
Cytuj
Ok. 62% Polaków nie jest zadowolonych z rządów Kaczyńskich. Co Ty na to? :)

Z czego połowa nie ma zielonego pojęcia, dlaczego zagłosowała przeciwko obecnemu rządowi. Ja nie uważam się za osobę, która popiera ówczesną władzę, ale nie można podchodzić do wszystkiego tak krytycznie. Ludzie oceniają Kaczyńskich za ich wygląd, a nie za to, jak sprawują władzę. I to szczerze mówiąc bardziej mnie irytuje, od nieznajomości języka angielskiego. Jak można oceniać człowieka po tym, jak wygląda? Przecież to poniżej inteligencji przeciętnego szympansa.

Cytuj
Godnie reprezentowałby nasz kraj

LOL. Wybacz, ale chyba nie znasz przeszłości pana C. Radzę sięgnąć do czasów, kiedy to starał się walczyć ze skutkami wielkiej powodzi, w latach 90'tych. Strasznie się wysilił, strasznie pomógł. Nic, tylko mu brawa bić.
Nie zmienia to jednak faktu, że pan C. prezentuje się bardzo godnie i elegancko. Jednak, gdyby od tego zależała kompetencja prezydenta, to zostałby nim jakiś Don Juan. Wydaje mi się, że raczej nie o to chodzi.

Cytuj
i Wierzejskiego :)

Albo nie znasz jego poglądów, albo je popierasz. Jedno i drugie strasznie boli. Pan W. już nie raz pokazał, na co go stać, a na co nie. Najlepszy wynik osiągnął jednak w wyborach na prezydenta Warszawy.

Cytuj
Jest o wiele bardziej demokratycznym rozwiązaniem.

Tak, jakby nie patrzeć, podwalinami komunizmu była demokracja. Równość obywateli, wolność, wszystko wspólne, etc. Do czego to jednak doprowadziło, wszyscy doskonale wiemy. Ja osobiście nie chcę... wróć... Nie życzę sobie, aby partia, która ma coś wspólnego z komunistami, dziś rządziła Polską. To są w dużej mierze byli członkowie PZPR, którzy przy zmienny wietrze, również zmieniają strony, jak chorągiewki. Nazywanie ich "demokratami" jest śmieszne i niedorzeczne.

Cytuj
bo Oni to odkrywają, ale ja w to nie wierzę.

Tak po prostu nie wierzysz. Nie i basta... Szkoda tylko, że każdego dnia pojawiąją się nowe dowody, w tych niby-zmyślonych aferach. Znając życie, ktoś zaraz stwierdzi, że są one fałszowane przez PiS. Oczywiście, tak samo jak akta księży, które ciągle wychodzą na światło dzienne. Cokolwiek nie wydarzy się złego, winny jest PiS.
Powtarzam, nie popieram tej partii, ale to zaczyna być śmieszne. Wśród Polaków wytworzył się światopogląd, że tylko jedna partia jest zła, jej winą jest sytuacja w naszym kraju. Nic bardziej mylnego. Gdyby pan T. był skłonny do rozmów, po sromotnej klęsce w wyborach, dziś może mielibyśmy zupełnie inny rząd. A tak, jesteśmy skazani na byłych wszechpolaków i partię Andrzeja Leppera. Nawet gdyby PiS nie podpisał z nimi porozumienia, nie przyniosłoby to żadnych pozytywów. Co, wielkie PO wygrałoby nowe wybory i co dalej, skoro nie miałoby większości? Nic... nic... nic. I tutaj, przynajmniej moim zdaniem, to pan T. dał przysłowiowego ciała i to na całej lini. Zamiast ratować Polskę od tych "koalicjantów", wolał się wypiąć na Kaczyńskich, bo rozpierała go duma. Nie mógł znieść, że zwycięstwo w wyborach było tak blisko, a koniec okazał się totalną porażką.

Cytuj
Lecz teraz są jedyną racjonalną stroną polityczną.

Tak... Brzydkie PO i PiS wypleniło ogródek z chwastów, zakładając kolejne komisje i ujawniając kolejne afery, więc SLD jest już partią bez skazy. Może zacząć funkcjonowanie z czystą kartą, bo przecież nic się nie stało. Jakbyśmy śmieli podejrzewać, że przejmując władzę, znów mogłoby doprowadzić do stanu Polski, jaki mamy obecni.
Ehhh... Dłonie składają się do oklasków, jak czytam takie bzdury.
« Ostatnia zmiana: 11 Styczeń 2007, 18:44:17 wysłana przez Reinmar »

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Sprawy polityczne
« Odpowiedź #17 dnia: 16 Styczeń 2007, 22:50:43 »
Cytuj
ÂŚmieszna argumentacja. Dlatego, że jest doktorem prawa to jest uczciwy?

Hmm dyskusja była n/t wykształcenia polityków, Cimoszewicz ukończył studia Cambridge a Kaczyński zrobił doktora prawa. W moim poście niema wzmianki o uczciwości Kaczyńskiego , radzę czytać ze zrozumieniem....

Cytuj
Przepraszam bardzo, lekarz nie zawsze ratuje życie, policjant może być przestępcą.

Inaczej czyny niedozwolone przez zaniechanie.

Cytuj
Paranoją również jest, opowiadać się za partią Prawo i Sprawiedliość

Dla ciebie. Osobiście nie popieram żadnej partii choć nie ukrywam że zgadzam sie z niektórymi ustawami z poszczególnych partii. Niemam swojego faworyta.

Cytuj
powiedział że gdyby była możliwość zawarcia koalicji z PiS to by zrobił ale PiS nie wysunął ręki do PO.

A na drugi dzień to PiS powiedział że dawał propozycje PO a oni nie chcieli  Mamy niezły kogel mogel że tak się wyrażę.


Offline aleks194

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: 0
Sprawy polityczne
« Odpowiedź #18 dnia: 24 Luty 2007, 19:22:22 »
Polacy wybrali przezydenta a teraz tego żałują przynajmniej polowa ktora wybrała Kaczyńskiego. To jest masakra nie mogą poradzić sobie ze strajkiem w dolinie Rospudy, Wałęsa wyzywa przezydenta publicznie od durnia, Giertych ujeżdżał dinozaury i nie wieży w teorie Darwina. Oni robią co chcą

Offline Anmarius

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 646
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kanter Strajk
Sprawy polityczne
« Odpowiedź #19 dnia: 13 Sierpień 2007, 21:50:24 »
Witam.

Powiem jedno, uważajcie, co chcecie. Moim zdaniem, cały polski rząd powinno się wypierdo** i wybrać nowy. Pewnie wtedy znowu byłyby głupie bydlaki, nie umiejące nic, tylko szastające pieniędzmi, wydające rozkazy, nic nie robiące i nic nie wiedzące, jedyna rzecz, jakąby mieli(mają) w głowie, to władza... Moje marzenie jak dotąd jest takie, żeby wszyscy byli na równi, równo zarabiali, mieli dom... Te wszystkie obiecywania polityków:
" Nie będzie bezdomnych ! ", " Nie będzie bezrobocia ! ", to gówno prawda.
Wiem, że jestem jeszcze młodym człowiekiem, ale to przecież może dostrzec nawet małe dziecko, że Kaczory nie umieją zaśpiewać rodowego polskiego hymnu narodowego... Tak jest, ÂŁyżwiński zyskiwał głosy, wyborców, tylko po to, żeby mieć poparcie i więcej pieniędzy... Pokazywał się jedynie na ważnych uroczystościach. Cały rząd ma w dupie cały kraj, dla nich jest to nieważne, bo zaślepiają ich pieniądze, oni się tym w ogóle nie martwią, że masa ludzi musi grzebać w śmietnikach, żeby zdobyć jedzenie, a kiedy prosi ich jakiś biedny człowiek o wsparcie, nawet nie zwrócą na niego uwagi. Mają w dupie... Takich to tylko podstawić pod ścianę i rostrzelać...

To tyle, możecie ze mną dyskutować i wbijać mi co innego do głowy, ale zdania nie zmienię... Po prostu ja uważam, że tak jest...

Forum Tawerny Gothic

Sprawy polityczne
« Odpowiedź #19 dnia: 13 Sierpień 2007, 21:50:24 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top