Autor Wątek: V zadanie Beli  (Przeczytany 1286 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bela

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1237
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • where my bitches?
V zadanie Beli
« dnia: 28 Czerwiec 2007, 12:39:30 »
Bela wyruszył wykonać trzecie i ostatnie zadanie przy rekrutacji dla wampirów. Miał sprawdzić co się tajemniczego dzieje w jaskini.

Na misję zabieram:

BROÑ:

Nazwa Broni: Bethen Talinep (Język Topielca) (w użyciu)
Typ: Jednoręczny
Rodzaj: Miecz
Jakość Wykonania: Profesjonalne
Poziom: II
Dodatkowo: ----
Opis: Krótka broń (ok. 50 cm), obusieczna, nadaje sie do szybkich pchnięć,
nieporęczna przeciwko dużym broniom, broń dla początkujących wojów ;)

Nazwa Broni: Krótki łuk (w użyciu)
Typ: Mały
Rodzaj: ÂŁuk
Jakość Wykonania: Zaawansowane
Poziom: I,
Dodatkowo: brak

UMIEJÊTNO¦CI

- Walka bronią jednoręczną - poziom III
- Pozyskiwanie trucizny krwiopijców - poziom I
- Skradanie się - poziom I (chód)
- Negocjacje łowcy - poziom I (5% nagrody)

PANCERZ:

Nazwa: Skórzany Pancerz ÂŁowcy Nagród I
Typ: Całościowa
Rodzaj: Skórzana
Poziom: I
Jakość wykonania: Mistrzowskie
Czas Wyrobu: 12h
Składniki: 5 kłów, 2 skóry rozpruwacza, 1 wilka.
Opis: Pancerz ten zapewnia słabą ochronę przed bronią dystansową i średnią przed orężem bezpośrednim. Skóry rozpruwacza i wilka zapewniają także dostateczną ochronę przed zimnem.

PRZEDMIOTY/ARTEFAKTY

- mikstura lecznicza
- złoty pierścień
- 2 fiolki z trucizną krwiopijcy

No i oczywiście swojego sokoła dla towarzystwa.

Offline Metztli

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 938
  • Reputacja: 379
  • Płeć: Kobieta
  • Is it hot in here, or is it me?
V zadanie Beli
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Czerwiec 2007, 12:49:05 »
Bela doszedł do wioski, jakieś dwie młode dziewczyny machały do niego chichocząc. Jakiś wieśniak podzszedł do niego - Witaj panie! To Ciebie przysyła Lady Metztli? - zapytał - Tak, mam zajżeć do jakiejś jaskini ale nie zabardzo wiem gdzie ona jest... - powiedział Bela - A... jaskinia... Uważaj panie, straszne dźwięki z niej dochodzą... Trza iść tą ścieżką, calutko czas prosto...- powiedział nieco wystraszony człowiek

Forum Tawerny Gothic

V zadanie Beli
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Czerwiec 2007, 12:49:05 »

Offline Bela

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1237
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • where my bitches?
V zadanie Beli
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Czerwiec 2007, 12:56:07 »
- Farmerze, wiesz może co to za potwór? Widziałeś go kiedyś? Wiesz jak wygląda, potrafisz go opisać? Wolałbym wiedzieć co mnie czeka, niż się niemiło zaskoczyć.
- Niestety dzielny woju, nie wiem, nigdy nie widziałem tej bestii - odparł przerażony wieśniak na sama myśl o potworze z jaskini.
- No dobrze, jakoś sobie poradzę, bywaj!
- powiedział łowca i poszedł we wskazanym kierunku. Na drodze nie napotkał żadnej zwierzyny, chyba wolały unikać legowiska tej bestii, nawet jego sokół najeżył pióra w strachu, widocznie wyczuwał obecność czegoś mrocznego.
Co to może być, że nawet ty się dziobku boisz co? Powiedział cicho Bela i zaczął się podkradać pod jaskinie bestii..

Offline Metztli

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 938
  • Reputacja: 379
  • Płeć: Kobieta
  • Is it hot in here, or is it me?
V zadanie Beli
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Czerwiec 2007, 13:09:40 »
Bela zajżał do jaskini i wręcz odrzucił go swąd alkocholu, zatkał dłonią nos i wszedł do środka... W centrum niewielkiej jaskini stał jakiś dziwny sprzęt, z podłączonymi rurkami i dużą beczką.. Najwyraźniej kiedyś ktoś tu wytwarzał jakiś alkochol... Nagle Bela usłyszał głośne warknięcie, aż podskoczył... W kącie leżały dwa gobliny i ork, a wokół nich mnustwo pustych butelek... Ork właśnie sie budził... Zobaczył Bele i głośno zawył... Obudziły sie dwa gobliny i złapały za broń.. Ork też, złapał topór i zamachnął sie, broń wypadła mu z łapy, nieco zdezorientowany ruszył na przeciwnika, ale potknął sie o goblina który już leżał na ziemi... Goblin nie przeżył, a ork padł nieprzytomny... Drógi goblin stał usiłując utrzymać równowagę....

Offline Bela

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1237
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • where my bitches?
V zadanie Beli
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Czerwiec 2007, 13:29:40 »
- Oż ty cholero pijana! Za dużo kragu co? - powiedział łowca i zaczął zabawę z orkiem i goblinem. Ork wstał i próbował złapać łowcę w swoje łapska, ale był zbyt pijany - nie zdołał złapać elfa. Goblin też już wstał, ale nie był w stanie ujść nawet dwóch kroków - stał chwiejąc się na nogach. Elf uciekając przed łapami orka za każdym razem, kiedy zrobił unik ciął go w rękę albo w nogę. Mimo stanu, w jakim był ork, ciężko było mu zadać śmiertelną ranę. Więc elf powoli podcinał po kawałku pijanego orka doprowadzając do jego wykrwawienia. Po 10 minutach takiej zabawy ork padł nieprzytomny, a wtedy Bela przebił go mieczem - w trzech miejscach - dla pewności: w serce, w szyję i w głowę. Chciał odciąć głowę orkowi i wziąć ją jako trofeum, ale perspektywa śmierdzącej głowy w mieszkaniu go zniechęciła, połakomił sie za to na jego broń. Zabrał ze sobą topór orka, na odchodne skopał ledwo stojącego goblina i wyszedł z jaskini. Udał się prosto do farmera, by opowiedzieć mu, co za potwór żył w jaskini..

Offline Metztli

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 938
  • Reputacja: 379
  • Płeć: Kobieta
  • Is it hot in here, or is it me?
V zadanie Beli
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Czerwiec 2007, 16:47:33 »
Gdy Bela doszedł do wioski podeszli do niego wieśniacy  - I co panie? Co to za bastyja była? - zapytał jeden z nich - Ork i dwa gobliny - powiedział Bela - Ork... A miał może przy sobie topór? Bo kiedyś ork z tych terenów zabił mi brata i topór był moją jedyną pamiątką po nim... - powiedział smutno wieśniak - No i jedyną bronią, troche umiałem sie nim posługiwać... A teraz nie stać mnie na nowy... - dodał...

Offline Bela

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1237
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • where my bitches?
V zadanie Beli
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Czerwiec 2007, 17:06:10 »
Bela chwilę się zastanowił.. Miał do wyboru, pamiątkę - trofeum po orku, i wieśniaka, któremu trzeba broni, pamiątki po swoim bracie.. Chwilę rozmyślał, po czym zdjął z pleców orkowy topór i wręczył go wieśniakowi.
- Trzymaj, tobie sie bardziej przyda, a mnie - coś mi się zdaję - jeszcze nie jeden ork stanie na drodze. - po czym wręczył wieśniakowi topór.
- Panie nie mogę, to twoje trofeum - powiedział smutno farmer
- Bierz inie gadaj, bo się rozmyślę - i mrugnął przyjaźnie do rolnika.
Gestem tym pokazał, że ani wampir anie łowca to nie takie zło, za jakie biorą nas ludzie. Stał tak jeszcze chwilę patrząc na radosną minę chłopa, po czym zaczął zbierać się do drogi powrotnej.

Offline Metztli

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 938
  • Reputacja: 379
  • Płeć: Kobieta
  • Is it hot in here, or is it me?
V zadanie Beli
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Czerwiec 2007, 22:22:32 »
- Poczekaj panie! - powiedział jeden z chłopów - Prosze, uzbieraliśmy to od wszystkich. Jesteśmy wdzięczni, te bestie mogły w końcu i nam coś zrobić - powedział podając Beli mieszek ze złotem, było tam 25 szt. złota. Bela wrócił bezpiecznie do zamku... Gotów aby zostać przemieniony w wampira...

Zadanie wykonane
Metztli

Forum Tawerny Gothic

V zadanie Beli
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Czerwiec 2007, 22:22:32 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top