Autor Wątek: Rasizm.  (Przeczytany 19780 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wrath

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Devils never cry
Rasizm.
« dnia: 17 Czerwiec 2007, 14:03:41 »
Rasizm, dyskryminacja rasowa (z fr. le racisme od la race – ród, rasa, grupa spokrewnionych) – ideologia oraz wypływające z niej zachowania przyjmujące założenie wyższości niektórych ras ludzi nad innymi. Przetrwanie tych "wyższych" ras staje się wartością nadrzędną i z racji swej wyższości dążą do dominowania nad rasami "niższymi". Większość ideologów rasizmu opiera się na różnicach w wyglądzie ludzi.

Czyli jesteś czarny ja z tobą nie gadam itp.

Dobra co to jest rasizm wie chyba każdy jeśli nie to niech przeczyta początek postu, ale do tych co wiedzą (czyli mam nadzieje że do wszystkich) co to jest rasizm.A moje pytanie to co o nim myślicie i czy znacie ludzi którzy potępiają inną rasę i czy Polacy są rasistami?

Według mnie Polacy są rasistami, i to nie tylko ci co mieszkają na wsi ale także mieszczuchy. W moim odczuciu nie nienawidzimy ludzi o innym kolorze skóry, bo według niektórych polaków jeśli ktoś ma czarny kolor skóry to powinien siedzieć w Afryce gdzie jego miejsce, żaden polak ci tego nie powie ale niektórzy na pewno tak myślą.

PS:Jak wpisałem rasizm w wyszukiwarce czy aby niema tego samego tematu to wyskoczył mi temat "Nastolatki".

Offline Halina Kiepska

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 131
  • Reputacja: 0
Rasizm.
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Czerwiec 2007, 14:44:42 »
Osobiście jestem nastawiony negatywnie do wszelkiego rodzaju objawów nietolerancji, nie ważne czy ze względu na kolor skóry, czy też poglądy polityczne/religijne, pochodzenie, etc. Natomiast muszę zgodzić się z autorem tematu, ponieważ Polska ma w tej sprawie wiele do nadrobienia. Nasze społeczeństwo jest nietolerancyjne w wielu sprawach, wywyższając się i poddając skrajnie nacjonalistycznym poglądom, które często idą w parze z katolickimi zabobonami. Wszystko byłoby fajnie, gdyby objawiało się to patriotyzmem i kultywowaniem tradycji, a nie niechęcią do obywateli, którzy mają trochę inne poglądy, niż cała reszta. To samo tyczy się obcokrajowców, którzy mają inny kolor skóry, a przyjeżdżając do Polski są traktowani gorzej, wyszydzani (...).

Cytuj
PS:Jak wpisałem rasizm w wyszukiwarce czy aby niema tego samego tematu to wyskoczył mi temat "Nastolatki".

Bo był to również objaw nietolerancji, ze strony niektórych użytkowników forum. Jak widać, wyszukiwarka TG ma swój rozum.  

Cytuj
żaden polak ci tego nie powie ale niektórzy na pewno tak myślą.

Gorsi są jednak ci, którzy mówią o tym głośno, ba, nawet wykrzykują swoje rasistowskie slogany. Przykładów nie trzeba szukać daleko, bo są nimi chociażby kontr-manifestacje, skierowane przeciwko paradom równości lub innym wydarzeniom tego typu. Ludzie biorący w tym udział zachowują się często jak zwierzęta, zapominając o wszelkich granicach i uciekając się do przemocy.

Forum Tawerny Gothic

Rasizm.
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Czerwiec 2007, 14:44:42 »

Offline Kozłow

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1717
  • Reputacja: 382
  • Płeć: Mężczyzna
  • Acid Rain!
Rasizm.
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Czerwiec 2007, 14:52:15 »
Jeżeli ty uważasz, że w Polsce jest rasizm, to jedź do Stanów Zjednoczonych. Tam doświadczysz prawdziwego, namacalnego rasizmu. Dzielnice tylko dla murzynów, oddzielne autobusy, sklepy dla białej i czarnej ludności. Porównywająć rasizm w naszym kraju i za oceanem, to jest mizerna niechęć do innych ras.

Jedno chciałbym zauważyć. Czas "wojującego rasizmu" przeminął. Nie ma już szalonego Hitlera ze swoimi pseudonaukowymi tezami. Nie ma już Turków, urządzających rzezie Ormian, nie ma już ZSRR - owskiej polityki antysyjonistycznej.

Nie ma w Polsce rasizmu takiego jak w Ameryce czy Afryce np, ale byłbym głupcem, mówiąc, że go nie ma w ogóle. Wielu, szczególnie starszych ludzi jest nastawionych bardzo źle do żydów. Nie mają żadnego powodu, żeby ich nielubić czy wręcz nienawidzić. Po prostu ich nie lubią. Co do przedstawicieli rasy czarnej, to nie dziwmy się, że jesteśmy sceptycznie nastawieni do murzynów, gdy tacy ludzie jak Simon Mol (nie wiem czy dobrze napisałem, ale wiadomo o kogo chodzi) robią takie i owakie złe rzeczy. W polsce rasy czarnej jest mało - "Poznajesz czyny jednego, masz takie zdanie o wszystkich mu podobnych".

Cytuj
Osobiście jestem nastawiony negatywnie do wszelkiego rodzaju objawów nietolerancji, nie ważne czy ze względu na kolor skóry, czy też poglądy polityczne/religijne,
Nie zaczynajmy kłótni Reinmarze, ale ojebałeś mnie w temacie o komunizmie....

Offline Halina Kiepska

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 131
  • Reputacja: 0
Rasizm.
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Czerwiec 2007, 15:12:59 »
Cytuj
Nie zaczynajmy kłótni Reinmarze, ale ojebałeś mnie w temacie o komunizmie....

Może sprecyzuję swoją wypowiedź... Jestem nastawiony tolerancyjnie do wszystkiego, co ludzkie. Komunizm się do tego nie zalicza, przynajmniej moim zdaniem. Ty natomiast zachowywałeś się tak, jakbyś nie dostrzegał jego wad i podstawowych zasad, gdzie nietolerancja praktycznie przodowała. Miałbym jednak prośbę, abyś nie zamieniał tego tematu w kolejne "czerwone miejsce" - istnieje inny topic, gdzie można o tym dyskutować.
Jeśli szli byśmy tym tropem, to równie dobrze mógłbyś zapytać, dlaczego nie przepadam za katolickimi zabobonami. To proste - nigdy nie popierałem skrajności.

Cytuj
Jeżeli ty uważasz, że w Polsce jest rasizm, to jedź do Stanów Zjednoczonych.

Ehhh, naprawdę nie rozumiem, co to ma do rzeczy. Porównywanie USA i Polski, akurat w kwestii rasizmu, jest po prostu śmieszne. To dwa kraje, które mają zupełnie inną historię, związaną z tym problemem. Dobijające jest to, że za każdym razem pojawia się ten sam przykład. Może w końcu zacznijmy się zajmować własnym krajem, a sprawy rasizmu w USA zostawmy jego obywatelom.
Poza tym:

Cytuj
Tam doświadczysz prawdziwego, namacalnego rasizmu. Dzielnice tylko dla murzynów, oddzielne autobusy, sklepy dla białej i czarnej ludności.

Eeee, masz chyba na myśli segregację rasową w latach 50-60 ubiegłego wieku. Wtedy istniały oddzielne sklepy, szkoły, kościoły... praktycznie wszystko. Dziś ten problem nadal istnieje, ale nie na tak ogromną skalę, jak dawniej. Wątpię czy w USA spotkasz szkołę, do której nie przyjmują czarnoskórych dzieci, a nawet jeśli, to takie objawy nietolerancji są zwalczane.
Natomiast dzielnice nędzy, gdzie mieszka zazwyczaj ludność murzyńską, są faktem. Nie jest to jednak problem, który dotyczy jedynie USA.
« Ostatnia zmiana: 17 Czerwiec 2007, 15:16:42 wysłana przez Reinmar »

Offline Metztli

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 938
  • Reputacja: 379
  • Płeć: Kobieta
  • Is it hot in here, or is it me?
Rasizm.
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Czerwiec 2007, 20:59:00 »
Brzydzę sie rasizmem i jego objawami... Nie rozumiem jak można sie kogoś czepiać bo ma czarną skóre albo skośne oczy albo wyznaje inna religie. Fakt, polska i większość polaków to piep***** rasiści. To jeden z wielu powodów dla których pragnę ucicec z tego kraju np. do Holandii. Tam jest fajnie, nikt sie nie czepia  homoseksualistów, Murzynów czy ludzi z różnych subkultur. Ja przyznam kiedyś miałam objawy homofobii, ale mi przeszło... Znam osobiście i gaya i lesbijkę i to są naprawdę świetni ludzie. No ale odchodzę od tematu...

Cytuj
Tam doświadczysz prawdziwego, namacalnego rasizmu. Dzielnice tylko dla murzynów, oddzielne autobusy, sklepy dla białej i czarnej ludności.

Popieram Reinmara, tak było kiedyś, dawno. Wierz mi teraz jest inaczej, wiem, bo brat był tam rok i ma dowody że tak nie jest.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Rasizm.
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Czerwiec 2007, 01:23:48 »
Nie przepadam za rasistami dla mnie różnicy nie robi kolor skóry, wyznanie, ani stan majątkowy danej osoby ważne by się ładnie prezentowała w moich oczach...


Cytat: Thrall
czy znacie ludzi którzy potępiają inną rasę i czy Polacy są rasistami?
Akurat mam przykłady w klasie mieszkam dosłownie za miedzą z Niemcami i nie raz słyszałem od kumpli z klasy jak to oni ich nienawidzą...eh żałosne po prostu. A jeżeli chodzi o odmienny kolor skóry to chyba każdy polak urodzony przed 50 uzna murzyna za niewolnika, pod obywatela etc. ale tak jest chyba wszędzie.


Cytat: Thrall
Według mnie Polacy są rasistami, i to nie tylko ci co mieszkają na wsi ale także mieszczuchy. W moim odczuciu nie nienawidzimy ludzi o innym kolorze skóry, bo według niektórych polaków jeśli ktoś ma czarny kolor skóry to powinien siedzieć w Afryce gdzie jego miejsce, żaden polak ci tego nie powie ale niektórzy na pewno tak myślą.
No tak ktoś kiedyś wpoił polakom, że nadciąga plaga czarnoskórych tanich robotników, którzy mogą odebrać pracę państwowym przodownikom pracy... Nie wiem dość często słyszę tekst w stylu o murzyn przyjechał do polski zabierze studentom prace...nie wiem skąd ta głupota się bierze...


Cytat: Kozłow
Jeżeli ty uważasz, że w Polsce jest rasizm, to jedź do Stanów Zjednoczonych. Tam doświadczysz prawdziwego, namacalnego rasizmu. Dzielnice tylko dla murzynów, oddzielne autobusy, sklepy dla białej i czarnej ludności. Porównywająć rasizm w naszym kraju i za oceanem, to jest mizerna niechęć do innych ras.
Bóg nie grzmi bo wyłapał rotfla a narody klękają bo stać nie mogą ze śmiechu...
To było dawno temu pokolenie żyjące w tamtych czasach już wymiera ewentualnie coś podobnego wystąpi u ich dzieci ale to w obecnym pokoleniu zaniknie, przynajmniej w większości przypadków. Oczywiście po wschodniej granicy nie było tego problemu no BA tam ich nawet nie wpuszczano by nie daj boże odebrali prace rdzennym mieszkańcom mateczki Rosji...


Cytat: Kozłow
robią takie i owakie złe rzeczy. W polsce rasy czarnej jest mało - "Poznajesz czyny jednego, masz takie zdanie o wszystkich mu podobnych".
Idąc twoim tokiem myślenia: setki wojen do średniowiecza, zbrodnie kościoła katolickiego w imię boga białych, morderstwa wykonywane przez białych konkwistadorów, pierwsza wojna światowa oraz druga wywołana przez Hitlera...nie no taki murzynek pomyśli sobie same dobre rzeczy o tych białych...no bo przecież poznajemy czyny jednego a mamy takie same zdanie o wszystkich mu podobnych.

Offline Crisis

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1177
  • Reputacja: 412
  • Płeć: Mężczyzna
  • What are you waiting for! Get to work!
Rasizm.
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Wrzesień 2007, 21:37:41 »
Kolejny  temat z serii poważnych, sam nie wiem czemu wzięło mnie na pisanie w takich tematach. Jednak tym razem, to będzie najbardziej ambitny temat w jakim wypowiedziałem się  na TG.  Temat dziwny, kontrowersyjny, ale według mnie ciekawy i jak najbardziej "na topie" w czasach dzisiejszych. Gratuluję Thrallowi z tematem.

Zacznijmy może od tego czym jest rasizm? No nie da się powiedzieć jednoznaczniej definicji rasizmu, ponieważ on ewoluuje z czasem i zmienia się. Można korzystać z wikipedii i różnych encyklopedii, ale w nich przeczytacie to co teraz powiedziałem - przynajmniej w większości tak jest.  Wracając do tematu. Możemy mieć różne tak jakby rodzaje rasizmu. Jednak przed tym powiem kim są rasiści, są to ludzie, którzy nie akceptują i nie tolerują  osób innych od siebie, o innych poglądach, innej wierze oraz innym wyglądzie itp. itd.. Jest to najłatwiejszy sposób scharakteryzowania rasistów. Teraz co do rodzajów rasizmu będzie czytelniej jeśli je wymienię i po skrócie opiszę, są to:
- Rasizm Rasowy - najbardziej popularny, dotyczy on tego, że rasiści potępiają ludzi o innym kolorze skóry. Np. w Ameryce i nawet Polsce nadal dość często słyszy się o pobiciach ludzi o ciemnej karnacji przez białych i odwrotnie. Ja przejawy takiego rasizmu widzę codziennie w swoim otoczeniu.
- Rasizm Poglądowy - mało znany i ogólnie tak naprawdę typowo specjalistycznej nazwy nie ma, ale raczej wiecie o czym mówię. Jest rzadko spotykany, ale jak już go widzimy, to naprawdę ludzie czepiający się o inne poglądy muszą być prawdziwymi radykalnymi rasistami. Jest najmniej przyjemny, ponieważ utwierdza w zdaniu, że świat jest niesprawiedliwy, a ludzie są dzieleni na gorszych i lepszych.
- Rasizm Religijny - ile to świat się nie nasłuchał o tym typie rasizmu. Wszyscy wiedzą o czym mówię, ponieważ spora część społeczeństwa świata, a w tym Polski jest pod tym względem rasistowska. W historii dużo było rasizmu religijnego wyprawy krzyżowe potępianie Islamu, Dżihad. Teraz co? Ch oćby nawet przez wojnę w Afganistanie i Iraku w Ameryce są potępiani muzułmanie i mój kolega z USA mówi mi o częstych pobiciach, rzadko o morderstwach, ale się zdarzają.
To są trzy najbardziej znane takie niby rodzaje rasizmu, ale oczywiście są jak mi się zdaje inne (podkreślam! Nie są to specjalistyczne nazwy, może nawet nie ma takiego podziału, ale takie rodzaje wyróżniłem z moich doświadczeń). Można powiedzieć o nazizmie i koncepcji "Rasy Panów" i "Nadludzi", ale jak sądzę wszyscy wiedzą o czym mówię i nie muszę o tym mówić, a zwłaszcza też dlatego, że to drażliwy temat.
Czasem ludzie łączą się w grupy propagujące teksty i działają jak rasiści, przykładem najlepszym wręcz jest tzw. Ku Klux Klan.

To tyle o takich sprawach początkowych, teraz wyrażę swoją opinię na temat rasizmu. Wszyscy wiemy, że jest to temat poważny i nie powinno się z niego nabijać. Moja opinia na temat rasizmu jest jedna - Rasizmowi mówię nie i to dużymi literami. Jestem zagorzałym przeciwnikiem rasizmu i próbuję z nim walczyć, ale społeczeństwa nie naprawię, żeby je naprawić trzeba zacząć od najmłodszych, mówić im, ze każdy człowiek jest równy, to taka sama istota żywa pod względem biologicznym, każdy ma wolność wyboru i może zdecydować w co chce wierzyć. Potępiam rasistów i prawie zawsze staję w obronie człowieka, który ma do czynienia z takimi ludźmi, nawet jeśli to oznacza, że mam dostać pięściami po twarzy i dostać szwy później. Jednak mimo wszystko, jak nie obronię tego kogoś, to czuję satysfakcję, że starałem się pomóc. Jednak nie zawsze to robię, ponieważ jak widzę paru kolesi z bejsbolami, to mam starać się obronić kogoś? Co ja jestem? Superman? Sam jeden człowiek nic nie zrobi. ÂŻeby walczyć z rasizmem potrzeba zgranego społeczeństwa, inteligentnych ludzi i dobrego wychowywania dzieci. Bo to wszystko jest kwestią wychowania. Wiele razy miałem do czynienia z rasizmem i rasistami, parę razy nawet padałem ich ofiarą pewnie dlatego jestem tak wielkim przeciwnikiem tej paranaukowej ideologii.

Zapraszam serdecznie do dyskusji na temat rasizmu. Jest to temat bardzo poważny i prosiłbym o właściwe zachowanie.  


Pozdrawiam, Crisis.


PS: Mamy na sali rasistę?  
« Ostatnia zmiana: 25 Wrzesień 2007, 22:14:14 wysłana przez Crisis »

Offline Khaleb

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 3
Rasizm.
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Wrzesień 2007, 22:08:40 »
Rasista? Dlaczego w dawnych czasach nie było czegoś takiego jak powszechnie rozwinięty rasizm? Dlaczego prześladowania religijne i etniczne zaczęły się, gdy świat zaznał trochę technologii i ogólnie postępującego rozwoju? Ja tego nie wiem, ale podejrzewam, że kiedyś nie było na to czasu, bo każdy musiał pracować by móc utrzymać siebie i swoją rodzinę przy życiu. Wszystko zaczynało się od ludzi mających władzę i wpływ na innych np. inkwizycja zbierała krwawe żniwo, ponieważ kościół zachęcał wręcz do nieiszczenia innych odłamów religii. Według mnie wszystko zaczyna się tam, gdzie ludzie są podatni na sugestie i da się nimi manipulować - tak było w Stancach Zjednoczonych, gdzie jeden szedł za drugiem, po to żeby zabić murzyna. A dlaczego!? Robiono tak, bo jeden psychopata nie polubił czarnego koloru skóry swojego brata, a inni ślepo za nim poszli...

Offline Riddle.

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 112
  • Reputacja: 0
  • Mój dziadek był wielkim człowiekiem.
Rasizm.
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Październik 2007, 16:48:21 »
Cytuj
Dlaczego w dawnych czasach nie było czegoś takiego jak powszechnie rozwinięty rasizm? Dlaczego prześladowania religijne i etniczne zaczęły się, gdy świat zaznał trochę technologii i ogólnie postępującego rozwoju?

Wybacz, ale nie masz racji. Zainteresuj się choćby historią ÂŻydów. Od czasów Jezusa byli oni prześladowani praktycznie przez wszystkich.
Cytuj
PS: Mamy na sali rasistę?
Jestem antysemitą, ale nie z takich co potrafi rzucić się na ÂŻyda idącego po tej samej stronie ulicy. Odczuwam po prostu skrytą niechęć do tych ludzi i mam swoje powody. Po za tym każdy na tym forum jest na swój sposób rasistą. Pamiętacie tematy o "różowych nastolatkach" lub o gustach muzycznych? (teraz powinno Wam się zapalić światełko)
Cytuj
Poza tym sam Jezus był zydem
A kto go ukrzyżował? ÂŻydzi...
Cytuj
Fakt, polska i większość polaków to piep***** rasiści
A co powiesz na partie faszystowskie w Niemczech które mają dość spore poparcie? Co powiesz na otwartą wrogość do Polaków ze strony Białorusi i Rosji? Nauczcie się, że rasizm zawsze działa w obie strony. Nigdy nie ma jednego winnego.
Cytuj
do Holandii
Zdziwiłabyś się gdybyś się dowiedziała o Holandii tyle co ja słyszałem od mojej znajomej która tam mieszka. Tam nie ma tak jak myślisz, że wszyscy jarają zioło, pokój ogarnia cały naród i wszyscy sie kochają. Jest tam również wielu przeciwników homoseksualizmu jak i innych rasistów. Po prostu media Holenderskie nie rozgłaszałają tego aż tak bardzo.

I zapraszam do dyskusji bo temat naprawdę ciekawy.

Z wyrazami szacunku...

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Rasizm.
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Październik 2007, 21:56:37 »
Cytuj
Jestem antysemitą, ale nie z takich co potrafi rzucić się na ÂŻyda idącego po tej samej stronie ulicy. Odczuwam po prostu skrytą niechęć do tych ludzi i mam swoje powody.

n/c...

Jeśli mówisz że nie rzucisz się na żyda z pięściami na ulicy to o niczym nie świadczy. Jeśli masz niechęć i pokazujesz to otwarcie, czyli mówisz np. idź precz żydzie (bądź coś w tym stylu) to jeszcze bardziej rzucasz się na niego i sprawiasz mu przykrość tylko dlatego że masz pseudo niechęć nabytą po przez swoje trudne dzieciństwo (jakie tu smutne...  , nic tylko współczuć, bito żelazkiem czy może kostką brukową? -,-). Tak więc takie "wielkie" usprawiedliwianie, że ja jestem zwolennikiem tego stylu jednak nie wyznaję głównych założeń jest wręcz śmieszne...

Offline Judaszynio

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Rasizm.
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Październik 2007, 18:51:05 »
Cytuj
Zacznijmy może od tego czym jest rasizm? No nie da się powiedzieć jednoznaczniej definicji rasizmu, ponieważ on ewoluuje z czasem i zmienia się. Można korzystać z wikipedii i różnych encyklopedii, ale w nich przeczytacie to co teraz powiedziałem - przynajmniej w większości tak jest.
(...)
Teraz co do rodzajów rasizmu będzie czytelniej jeśli je wymienię i po skrócie opiszę, są to:...
Rasizm jak sama nazwa wskazuje genezę ma w nienawiści i wyższości wynikającej z tła rasowego. Dalej sama etymologia słowa również jest wielce jednoznaczna. Z łaski swojej nie podciągaj w wywodach filozoficznych nietolerancji na różnych tłach psychospołecznych pod rasizm, bo mają swoje określenia.
Cytuj
Jestem antysemitą, ale nie z takich co potrafi rzucić się na ÂŻyda idącego po tej samej stronie ulicy. Odczuwam po prostu skrytą niechęć do tych ludzi i mam swoje powody.
Podzielam pogląd, mam dość jednoznaczne powody ku temu, aczkolwiek nie mam zamiaru publicznie dyskryminować ani dyskredytować ÂŻydów(prosz, nawet napisałem z wielkiej...).
Cytuj
n/c...

Jeśli mówisz że nie rzucisz się na żyda z pięściami na ulicy to o niczym nie świadczy. Jeśli masz niechęć i pokazujesz to otwarcie, czyli mówisz np. idź precz żydzie (bądź coś w tym stylu) to jeszcze bardziej rzucasz się na niego i sprawiasz mu przykrość tylko dlatego że masz pseudo niechęć nabytą po przez swoje trudne dzieciństwo (jakie tu smutne... unsure.gif , nic tylko współczuć, bito żelazkiem czy może kostką brukową? -,-). Tak więc takie "wielkie" usprawiedliwianie, że ja jestem zwolennikiem tego stylu jednak nie wyznaję głównych założeń jest wręcz śmieszne...
Współczuję braków w konsekwencji działań. Współczuję spaczonego wychowania i żałosnych ataków w obliczu braku argumentacji.
Cytuj
O matko... Czy jeśli człowiek jest bezdomny i ma reputację żulika-spod-Tesco, to nie mogę z nim pogadać (nawet jeśli kiedyś był politologiem, ale mu się w życiu nie udało i jest bezdomny), bo ma słabą reputację? Ja nie rozdzielam ludzi na tych ze słabą reputacją i dobrą, bo należy wysłuchać każdego.
ÂŻul żulowi nierówny. Człowieka dotkniętego przez los i starającego sie temu zaradzić należy podźwignąć i uczynić na powrót członkiem społeczeństwa, z pełnią godności. Osoby, które stoczyły się na własne życzenie też mają swoja szansę, jednak nie w nieskończoność.
Cóż, nie dyskryminuję ludzi na podstawie koloru skóry i ich pochodzenia, negro czy mongo- nie ma znaczenia.

Offline Fearo

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: 0
Rasizm.
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Grudzień 2007, 17:50:28 »
Ja sie osobiscie nigdy nie spotkalem z rasizmem. Co prawda swiat poszedl naprzod, ale jeszcze dwa lata temu kiedy mieszkalem w Polsce albo nie bylo rasistow w moim miescie, albo poprostu ich nie spotkalem. Z drugiej strony, ludzi o innym kolorze skory tez nie spotkalem, wiec nie wiem co o tym sadzic. Mysle ze w wiekszych miastach, gdzie jest wiecej ludzi i kazdy walczy o miejsce pracy lub mieszkanie, rasizm jest problemem.

Offline Galeria_Ciastek

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 167
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
Rasizm.
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Luty 2008, 17:32:39 »
Ja na temat rasizmu mam raczej negatywne spojrzenie. Mnie nie obchodzi, że ktoś jest czarny czy żółty, czy wyznaje inną religie (to jak kościół wymordował katarów, a obrońców ich ostatniej twierdzy, Montsegur spalił na stosie. Wymienił bym też Templariuszy, ale kościół zaczął ich się bać raczej z powodu ich wpływów). Nie rozumiem też tych rasistów... To jak niemcy. Mordowali żydów, żeby zapewnić czystość "aryskiej" czy jakiej krwi. Po za tym... Niemcy... Nienawidze niemców, za to, co nam zrobili podczas II Wojny ÂŚwiatowej. Nie mówie tu już tylko o tej wojnie, było przecież wiele innych. A i teraz, kiedy słysze o tym, że chcą zamieszkać taam, gdzie przed laty mieszkali ich dziadkowie (ktoś o tym wspomniał) to mam wielką ochote spalić im ten dom. Nasze państwo też w przeszłości było dużo większe, ale jakoś nikt kłopotu nie robił. Po za tym, jestem równierz negatywnie nastawiony do Amerykanów. Te ich misje pokojowe (jak ta w Somali) to jeden wielki żart. Szczególnie w Afryce. Zabiją 2000 murzynów, ich "wrogów", przesłuchają kilku oficerów, dostaną trochę na jakiejś operacji, i uciekają. To ma być misja pokojowa? ÂŻywność dostarczać, i ją chronić to rozumiem, ale żeby zaraz wszczynać wojne? W końcu się tam pogodzą, utworzy się jakiś rząd i już. Oczywiście, w Wietnamie musieli zaatakować. Wietnamczycy zmasakrowali m.in Francuzów w Dien Bien Phu. Oczywiście to nie jedyny taki przypadek. Po za tym trwała wtedy Zimna Wojna, a większość Wietnamczyków to komuniści. No to na tyle, a rasizmowi mówie NIE.

PS. Metzli->  

Riddle-> Nie jestem rasitą, w sensie, że nie przeszkadza mi kolor skóry, czy religia. Ale Niemców nie nawidze :P
« Ostatnia zmiana: 08 Luty 2008, 20:00:38 wysłana przez Galeria_Ciastek »

Moc Innosa

  • Gość
Rasizm.
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Luty 2008, 17:51:47 »
jestescie popieprzeni(przepraszam)
mieszkam w Szwecji wy byscie tu chyba nie wytrzymali murzyni i zydzi tu normalka gdyby akurat oni byli sa z calego swiata!bolivia,afryka,rosja,europa,ameryka,wyspy...Tu nikt nic nie powie durnie!Kogo obchodzi ze jest inny czarny!Znam czarnych ktorzy sa lepsi od was polakow!I wlasnie takie myslenie doprowadzilo ze wasze panstwo się rozwala!
Nie chcecie nikogo to nie macie ludzi do pracy!Ale się nie wymigacie na szczescie beda z Ukrainy,Chin i trochę z Angli i moze zobaczycie ze to sa normalni ludzie nie jak wy i ze jest dzieki nim pozytek!Pracuja dla waszego panstwa!
A teraz najwazniejsze:
Odpychajcie Polacy kogo chcecie!Ale jak bedzie wojna nikt wam nie pomoze!Dlatego upadliscie na swiatowej!
Strzelajcie do murzynow ale wtedy jestescie ZACOFANI BO WIEKSZOSC PANSTWA PRZYJMUJE KAZDEGO I IM POMAGA BEDZIECIE ZACOFANI!!!

Offline Riddle.

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 112
  • Reputacja: 0
  • Mój dziadek był wielkim człowiekiem.
Rasizm.
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Luty 2008, 18:03:59 »
Cytuj
Po za tym... Niemcy... Nienawidze niemców
Cóż...
Cytuj
a rasizmowi mówie NIE.
... Wiesz, że sam sobie zaprzeczasz?  

Po za tym nie wiem czy wiesz, ale większość Polaków pomimo iż walczyli z Niemcami w czasei II WÂŚ podzielali poglądy Hitlera związane z ÂŻydami? A zresztą przeanalizuj dokładnie historie ÂŻydów. Dowiesz się o co w tym wszystkim chodziło. Czemu nienawiśc do ÂŻydów jest zakorzeniona tak głęboko i jest "problemem" do dnia dzisiejszego.

Moc Innosa

  • Gość
Rasizm.
« Odpowiedź #15 dnia: 08 Luty 2008, 18:05:58 »
zydzi tez ludzie dajcie im spokoj tak samo z irakiem wiadomo kto zasluzyl sobie na to jestem protestantem i bez zmruzenia oka patrzylem na jego egzekucje
co wy polacy się przyczepiliscie tak tych zydow?znam tak samo jak murzynow ktorzy sa lepsi od was

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Rasizm.
« Odpowiedź #16 dnia: 08 Luty 2008, 18:38:23 »
Cytuj
takie myslenie doprowadzilo ze wasze panstwo się rozwala!

Rozumiem że jesteś szwedem biegle władającym językiem Polskim...

Cytuj
zydzi tez ludzie dajcie im spokoj tak samo z irakiem wiadomo kto zasluzyl sobie na to jestem protestantem i bez zmruzenia oka patrzylem na jego egzekucje
co wy polacy się przyczepiliscie tak tych zydow?znam tak samo jak murzynow ktorzy sa lepsi od was

Nie wiem coś żeś się uparł tak na tych czarnych biorąc pod uwagę fakt że większości ludzi tutaj nie przeszkadza kolor skóry. Prawda, Polacy nie są święci i mają wiele wad, ale który kraj  tych wad nie ma? -,-

Cytuj
Po za tym nie wiem czy wiesz, ale większość Polaków pomimo iż walczyli z Niemcami w czasei II WÂŚ podzielali poglądy Hitlera związane z ÂŻydami? A zresztą przeanalizuj dokładnie historie ÂŻydów. Dowiesz się o co w tym wszystkim chodziło. Czemu nienawiśc do ÂŻydów jest zakorzeniona tak głęboko i jest "problemem" do dnia dzisiejszego.

No właśnie zacznij od tego...
« Ostatnia zmiana: 08 Luty 2008, 18:38:57 wysłana przez Arkhan »

Offline Galeria_Ciastek

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 167
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
Rasizm.
« Odpowiedź #17 dnia: 08 Luty 2008, 20:04:50 »
Moc Innosa-> Mój boże... Czy tobie odbiło? Czy ktoś tu napisał, że jest rasistą? Czy ty nie jesteś POLAKIEM? Ludzie... Prosze... Tutaj będzie chyba wspaniały przykład rasizmu! Nie nawidzi własnego kraju!Po za tym, nie jesteś na bieżąco. W kraju sobie radzimy, praca jest, dobrze jest, drogi budują, miasta remontują (np. Wrocław) i jest nam dobrze. Przynajmniej mi. Po za tym, u nas jest cieeeplej!   A, słyszałem, że Sztokholm to fajne miasto...

Edit: Upadliśmy na IIWÂŚ? A co mieliśmy zrobić? Sam na sam z Niemcami? Francja i Anglia miały pomóc, ale jakoś im się nie śpieszyło. Z tego co wiem, Szwecja była neutralna.
« Ostatnia zmiana: 08 Luty 2008, 20:08:34 wysłana przez Galeria_Ciastek »

Moc Innosa

  • Gość
Rasizm.
« Odpowiedź #18 dnia: 08 Luty 2008, 21:57:02 »
Polakiem jestem ale nie do konca w wiekszosci Szwedem tak byli neutralni i bardzo dobrze nigdzie się nie wtracaja jak wy wysylacie zolniezy do Azji na wlasne zyczenie i tylko ich tracicie i robicie sobie wrogow
Norwegia jeszcze lepsza nie sa w Unii sa niezalezni i maja dobra place
A i w CALEJ Polsce tak nie jest moze prace dobre ale macie juz dosc duzo z zagranicy i forsy wciaz brak

Moc Innosa

  • Gość
Rasizm.
« Odpowiedź #19 dnia: 08 Luty 2008, 22:34:07 »
Po pierwsze nie urodzilem się w Polsce.Uczono mnie Polskiego.A powrot wojsk...Jak mowilem robicie sobie wrogow i ich tracicie.Bo nie naprawde Polska nie wie ile krajow i w ilu tematach o nich mrucza za plecami.Ciagle macie zalozby ale na wlasne zyczenie!A jak bedzie znowu wojna?Wtracaliscie się zrobiliscie sobie wrogow i znowu bedziecie ryczec ze nikt nie pomaga.


50 post   !!!!
« Ostatnia zmiana: 08 Luty 2008, 22:35:20 wysłana przez Moc Innosa »

Forum Tawerny Gothic

Rasizm.
« Odpowiedź #19 dnia: 08 Luty 2008, 22:34:07 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top