Autor Wątek: Wyprawa do Numenoru  (Przeczytany 22321 razy)

Description:

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Anmarius

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 646
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kanter Strajk
Wyprawa do Numenoru
« Odpowiedź #180 dnia: 07 Czerwiec 2007, 23:03:01 »
Aragornie, tylko za pomocą mocnych czarów, a ja takich nie znam. Zapytaj się króla, ponieważ on jest potężnym magiem i na pewno znajdzie jakiś sposób. Chodź, pomogę Ci - powiedział Travis, po czym wziął na ręce Kapitana Armii Leyanoi...

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Wyprawa do Numenoru
« Odpowiedź #181 dnia: 07 Czerwiec 2007, 23:12:06 »
IsentoR położył dłoń na ciele Aragorna uzdrawiając jego rany. Następnie zwrócił się do Kozłowa...
Ciekawa sprawa z tym grobowcem...Dragosani mógłbyś włożyć rękę w otwór znajdujący się w kopule ? Skoro kiedyś tymi ziemiami władały wampiry może chodzi o członka ów rasy.
Jeżeli chodzi o rysunek to bez wątpienia przedstawia on monolit. Zaś te cześć kropek ich rozmieszczenie...

Forum Tawerny Gothic

Wyprawa do Numenoru
« Odpowiedź #181 dnia: 07 Czerwiec 2007, 23:12:06 »

Offline Lees

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 288
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Boga nie ma w domu, wyjechał na wakacje do Vegas"
Wyprawa do Numenoru
« Odpowiedź #182 dnia: 08 Czerwiec 2007, 07:02:40 »
ÂŻyję chodź jestem mocno poraniony.lekka pomoc by nie zaszkodziła.

Offline Dante

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1536
  • Reputacja: 40
  • Płeć: Mężczyzna
  • Are you talking to me bitch?
Wyprawa do Numenoru
« Odpowiedź #183 dnia: 08 Czerwiec 2007, 09:18:17 »
Słuchajcie ! Przygotujcie broń znim Drago włoży tam ręke. Adanos wie co może z tego wsykoczyć. Po tych słowach wyciągnałem mój miecz i ustawiłem się do ataku. Reszta tak samo. Przyblizylem sie do IsnetoRa i spytalem " Krolu jak myslisz kogo ten grobowiec skrywa? "

Offline Daedagor

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • wejb
Wyprawa do Numenoru
« Odpowiedź #184 dnia: 08 Czerwiec 2007, 10:19:58 »
Daedagor usłyszał pytanie Dante do Króla i odpowiedział dla Dantiego:
-Może ten grobowiec kryje jakiegoś Ostatniego Króla Wampirów. Ooo może tak być. A ja się trochę boję. Ale może być tam jeszcze jakieś przejście. Cholera! Jak ja nie lubię takich grobowców. Ej, Ass. Może znajdują się w tym grobowcu jakieś skarby - powiedział Daedagor do Assasyna.
-O, tak napewno - odpowiedział Assasyn. Po tej odpowiedzi Daedagor razem z Assasynem odsunął się od grobowca. Drago coraz bardziej zbliżał się do grobowca, a Daedagor czekał z wyciągniętą bronią.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Wyprawa do Numenoru
« Odpowiedź #185 dnia: 08 Czerwiec 2007, 12:11:49 »
Drago słysząc cichą rozmowę Assasyna i Deadagora rzekł.
- Wampirami nie władali królowie.
Wampir położył jedną dłoń na główni miecza i podszedł spokojnie do kopuły. Przyjżał się runom na jej powierzchni. Spokojnie przyłożył dłoń do otworu. W myślach wypowiedział słowa "Oto jestem z Twego rodu... kimkolwiek jesteś."
Wtem...

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Wyprawa do Numenoru
« Odpowiedź #186 dnia: 08 Czerwiec 2007, 19:54:47 »
Przykładając dłoń do otworu uaktywnił mechanizm jego dłoń została zablokowana przez coś w rodzaju kajdanek a następnie przebita ostrym szpikulcem. Z ręki Dragosaniego spłynęła krew...proces trwał około dwóch minut. Kajdany zostały zwolnione a sarkofag lekko się uchylił. Wszyscy cofnęli się o krok. Ze środka wyłoniła się dziwna postać odziana w bardzo starą szatę jej wygląd wyjaśniał wszystko. Był to jeden ze starożytnych wampirów zapewne jakiś władca tych ziem. Różnił się nieco od Dragosaniego, posiadał skrzydła i bardziej wyrazistą twarz. Zbliżył się do zebranych i przemówił...

Wampir: Któż odważył się mnie przebudzić ?

Król Odrzekł IsentoR władca Marantu
Wampir: Nie twoja krew mnie przebudziła...

Offline Anmarius

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 646
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kanter Strajk
Wyprawa do Numenoru
« Odpowiedź #187 dnia: 08 Czerwiec 2007, 20:01:45 »
Travis, widząc tą rozmowę, był zmieszany. Nie wiedział, kto to jest, co to jest... Usłyszał rozmowę:
" Nie Twoja krew mnie przebudziła... "
Pomyślał o Dragosani i powiedział szeptem do Wampira:
- Hej, to Ty musisz z nim porozmawiać, ponieważ Twa krew go przebudziła...
Drago domyślił się tego, podszedł do tajemniczej postaci i powiedział...
« Ostatnia zmiana: 08 Czerwiec 2007, 21:55:03 wysłana przez Travis »

Offline Niro

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 856
  • Reputacja: 1
Wyprawa do Numenoru
« Odpowiedź #188 dnia: 08 Czerwiec 2007, 21:46:40 »
Assasyn patrzył się z ciekawością i przerażeniem na obudzonego Starożytnego. Wiekiem przypominał człowieka młodego, ale w jego oczach widać było dojrzałość, mądrość i coś, czego nie dało się opisać. Czuć było, że jest kilka, a być może kilkanaście razy bardziej starszy od Dragosaniego. Dyplomata Ohsi trzymał miecze w pogotowiu, gdyż po zobaczeniu armii ożywieńców stał się bardziej nieufny.
- Cholerne Wampiry - rzekł szeptem klanowicz do Deadgora. Wydawało mu się, że Starożytny wie co przed chwilą powiedział. W jego oczach pojawiło się coś, co przypominało teraz mieszankę gniewu, wyniosłości i pogardy. W sumie widział to u każdego Wampira. 'Ta cała ich rasa jest jakaś przewrażliwiona' - pomyślał. Wszyscy czekali, aż Dragosani zrobi pierwszy krok...
« Ostatnia zmiana: 08 Czerwiec 2007, 22:00:18 wysłana przez Assasyn »

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Wyprawa do Numenoru
« Odpowiedź #189 dnia: 08 Czerwiec 2007, 22:04:53 »
Drago wystapił przed wszystkich. Stanął przez Wampirem. Spojrzał mu prosto w oczy i rzekł dostojnym głosem.
- Jam jest Dragosani, ostatni żyjący Starożytny i dziedzic tronu Numenoru. To moje krew Cię obudziła.
Wampir odparł...


Wampir - Witaj dziecię nocy jestem Tychatatobahim strażnik tej oto świątyni pierwszego świadectwa potęgi Numenoru. Co ciebie i tych śmiertelników tutaj sprowadza?

Drago - Do świątyni przybyliśmy, by zbadać tajemnicze monolity. Czy wiesz coś o nich?

Tychatatobahim - Wiem... sześć magicznych monolitów symbolizujących sześć żywiołów rządzących tym światem. Dzięki odpowiedniemu ich użyciu można było otwierać wrota do drugiego świata, innego wymiaru. To tam udali się ostatni mieszkańcy Numenoru gdy nasze ziemie najechały demony.


Drago - Wyjaw jak ich użyć... Teraz nasi bracia mogli by wrócić. Numenor odzyskał by chwałę.

Tychatatobahim - Kilka pomieszczeń dalej znajduje się pentagram musisz umieścić na każdym z jego ramion  oraz na środku po jednym z monolitów dopasowując je do odpowiedniego żywiołu. Niestety jest to niemożliwe, demony zniszczyły doszczętnie tą krainę nie daliśmy sobie z nimi rady 30 tysięcy lat temu więc czemu mielibyśmy dać sobie radę teraz ?

Drago - Czy istnieje jakikolwiek sposób, by otwarcie przejścia było znów możliwe?


Tychatatobahim -Ttrzeba zdobyć wszystkie sześć monolitów i umieścić je w pentagramie tak jak wspominałem.

Drago - A gdzie znajduję się monolity?

Tychatatobahim - Jestem tylko strażnikiem świątyni nie wiem wiele o rozmieszczeniu monolitów. Jedyne co mogę ci powiedzieć to, że monolity zostały zwrócone prawowitym właścicielom, ich twórcą - Draconom.


Drago - Z tego co wiem cywlilizacja Draconów upadła... Ale również wiem o tym iż jeden monolit znajdował się w Leyanoi. Został jednak wykradziony przez Jaszczuroludzi. Czy to mozliwe iż wiedzą jak użyć tych artefaktów? I w jakim celu miali by otwierać przejście? Masz może jakieś teorie na ten temat?

Tychatatobahim - Legenda powiada, że pierwsi bogowie obdarowali Draconów tymi artefaktami. W późniejszych czasach Draconi zbudowali urządzenie, które wykorzystując magię monolitów zdolne było do tworzenia wymiarów - idealnych królestw bez wrogów, bez głodu, bez kataklizmów i bez wojen. Wymiar, do którego udali się nasi rodacy również został przez nich stworzony lecz do jego otwarcia przeprowadza się inny rytuał nadal jednak używając tych samych monolitów. Nie wiem skąd mogą o tym wiedzieć być może chcą je zdobyć z powodu ich mocy...o wymiarach mogą nic nie wiedzieć.

Drago - Jeśli jednak wiedzą mogą chcieć zapanować nad wymiarami. Ale tak czy inaczej nie możemy pozwolić by użyli potęgi monolitów. Wyczuwam że znasz magię wampiryczną. O wiele lepiej niz ja. Naucz mnie, proszę, kilku potężnych zaklęć.

Tychatatobahim - Znam magię jednak nie jestem nauczycielem nie potrafię przekazać ci odpowiedniej wiedzy byś mógł samodzielnie posługiwać się zaklęciami. Obawiam się także  tego, że po prostu nie będziesz w stanie opanować danych zaklęć ponieważ w porównaniu ze mną jesteś bardzo młody. Najlepiej będzie jeżeli udasz się do biblioteki i weźmiesz ze sobą kilka kamiennych tabliczek z opisem czarów.
[/color]

Drago - Udam się do bilblioteki. Czy jest jakiś sposób by przedrzeć się przez te zastępy nieumarłch w świątyni?


Tychatatobahim - Możecie pójść inną drogą. Biblioteka znajduje się w dolnej części świątyni. Nieumarłych znajdziecie tylko na górnych piętrach, są to nasi byli niewolnicy... Przebudziłeś mnie więc nie zmarnuję takiej okazji wyruszę zwiedzić świat i odwiedzić starych przyjaciół o ile jeszcze żyją. A prawie bym zapomniał w bibliotece trzymaliśmy białego wilkołaka jeżeli nie udało mu się uciec możecie się na niego natknąć. ÂŻegnaj...
« Ostatnia zmiana: 09 Czerwiec 2007, 14:42:07 wysłana przez IsentoR »

Offline Anmarius

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 646
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kanter Strajk
Wyprawa do Numenoru
« Odpowiedź #190 dnia: 09 Czerwiec 2007, 15:19:33 »
Cholera, jeszcze tego nam brakowało, Biały Wilkołak. Choć nie wiem, co to jest za "stwór", ale myślę, że będzie nie lada przeciwnikiem. Lecz, dobrze, że nie natrafimy na kolejne zastępy tych "zgnilców", umarlaków. Ciekawe, kiedy się wydostaniemy z tego przeklętego miejsca. Mam złe przeczucia, co do tej biblioteki... - powiedział Travis. W głuchej ciszy świątyni, słychać było czasem głosy dwóch Wampirów, których echa uderzały o ściany pomieszczenia...

Offline Darkon

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 393
  • Reputacja: 0
Wyprawa do Numenoru
« Odpowiedź #191 dnia: 09 Czerwiec 2007, 16:10:51 »
- Wilkołak, co? - Darkon podszedł do Kozłowa - ty dobrze wiesz co z wilkołaka można na kowadle przyrządzić. Pamiętaj - on MA BYÆ nasz - uśmiechnął się i popatrzył na innych

Jakoże Drago i stary Wampir skończyli rozmawiać i drużyna dowiedziała się o nowych rewelacjach, ruszyliśmy w dalszą drogę, znalezionym mniejszym korytarzem

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Wyprawa do Numenoru
« Odpowiedź #192 dnia: 09 Czerwiec 2007, 16:21:12 »
Aragorn podszedł do Travisa.
-Nie wiesz co to wilkołak, pozwól że ci wyjaśnie, wyobraź sobie ''wilka'' stojącego na dwóch łapach tylko wielkości człowieka, to coś jest silniejsze od orka albo nawet bardziej. I uważaj żeby cię nie ugryzł. Rzekł elf.

Offline Kozłow

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1717
  • Reputacja: 382
  • Płeć: Mężczyzna
  • Acid Rain!
Wyprawa do Numenoru
« Odpowiedź #193 dnia: 09 Czerwiec 2007, 16:25:23 »
Kozłow popatrzył na Darkona.
- On BÊDZIE nasz. Już sobie wyobrażam za ile pójdzie broń z kłami wilkołaka. Ahh... - Kozłow popatrzył w ciemny sufit i rozmarzył się.
- Ej szefie zejdź na ziemię - powiedział Darkon.
Kowal zrobił obrażoną minę, że ktoś śmie go wyrywać z jego marzeń. Po chwili odezwał się do swego zceladnika.
- Swoją drogą.... Zastanawiające są te monolity. Ciekawe z czego są zrobione. Może dałoby się to przetopić?
Darkon zrobił wystraszoną minę.
Kozłow uśmiechnął się nieznacznie, po czym wybuchnął śmiechem.
- Hahah spokojnie, żartowałem.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Wyprawa do Numenoru
« Odpowiedź #194 dnia: 09 Czerwiec 2007, 18:10:16 »
Drago pożegnał Tychatatobahima tradycyjnym, wampirzym pożegnaniem. Po czym ruszył w wskazanym przez niego kierunku. Zamierzał dotrzeć do biblioteki. W głębszym poznaniu tajników magiii jego przodków nie przeszkodzi mu ani Biały Wilkołak, ani żadna inna szkarada. Wampir szdł na przedzie grupy, zaraz obok króla. W korytarzy było ciemno, lecz dzięki znajomości zaklęcia Krwawego Błysku nie stanowiło to przeszkody dla Wampira. jego oczy świeciły szkarłatnym blaskiem. Po drodze zwrócił się do króla.
- Co myślisz o tych monolitach? Byłoby całkiem ciekawie odwiedzić inne wymiary. Lecz jeszcze posostaje pytanie, co paskudy zamierzają z nimi zrobić...

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Wyprawa do Numenoru
« Odpowiedź #195 dnia: 09 Czerwiec 2007, 18:19:19 »
Ciekawa sprawa z tymi monolitami być może nie wszyscy wiedzą jak ich używać. Może ktoś sprzedał im bajkę o dużej mocy monolitów a paskudy myślą, że to uczyni ich bogami. Na pewno któreś z ras znają ich prawdziwe przeznaczenie. Odwiedzanie innych wymiarów może być przyjemne jak i zarówno przerażające nigdy nie wiadomo gdzie się trafi...

Offline Niro

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 856
  • Reputacja: 1
Wyprawa do Numenoru
« Odpowiedź #196 dnia: 09 Czerwiec 2007, 18:30:15 »
Assasyn wędrował trochę dalej, razem z resztą grupy. Każdy wiedział czego ma się spodziewać w bibliotece. 'Jak udało nam się zabić trzy Gargulce, to jakieś siwe psisko nas nie powstrzyma' - powtarzał sobie w duchu Dyplomata Ohsi. Zastanawiał się też, czy w ogóle oprócz paru kamiennych tabliczek, które przydadzą się tylko jednej osobie znajdą coś jeszcze. Słysząc rozmowę między IsentoRem a Dragosanim powiedział:
- Czy ja wiem... demony raczej nie są idiotami, ba to raczej inteligente stworzenia. Skoro to ścierwo potrafi wykryś ewentualne zagrożenie, przenikać do umysłów, to jest raczej trudny przeciwnik. Może chcą użyć tych monolitów, aby zmieszać oba światy, albo sprowadzić swoich kumpli tutaj. Zresztą, i tak się pewnie dowiemy co i jak.

Offline momo

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 895
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • gothiczeQ
Wyprawa do Numenoru
« Odpowiedź #197 dnia: 09 Czerwiec 2007, 18:31:25 »
Momo przysłuchiwał się rozmowie Darkona i Kozłowa. Po chwili włączył się:
- Nie rozumiem co wam z zabicia białego wilkołaka, jeżeli nie potraficie nawet oprawić go odpowiednio. Możecie sobie zabić nawet czarnego trolla, ale bez odpowiedniej wiedzy możecie go conajwyżej zjeść.
Tymczasem w końcu korytarz pojawiły się ogromne stalowe wrota. Tylko jak to otworzyć?

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Wyprawa do Numenoru
« Odpowiedź #198 dnia: 09 Czerwiec 2007, 18:36:16 »
Zapukać rzekł IsentoR lekko się uśmiechając... Następnie zaczął wymachiwać dłońmi tworząc świetlisty pocisk, którym chwilę później cisnął w drzwi. Wrota zaskrzypiały i po chwili runęły na ziemię...
No panowie drzwi otwarte, wchodzimy...

Offline Niro

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 856
  • Reputacja: 1
Wyprawa do Numenoru
« Odpowiedź #199 dnia: 09 Czerwiec 2007, 18:43:37 »
Cała grupa znalazła się w olbrzymim pomieszczeniu, gdzie było mnóstwo kamiennych tablic. Pomyśleć, że to wszystko przetrwało ponad 30.000 lat! Jednak później podróżników coś sprowadziło na ziemię. Były to głębiokie ślady pazurów na niektórych tablicach.
« Ostatnia zmiana: 09 Czerwiec 2007, 18:50:29 wysłana przez IsentoR »

Forum Tawerny Gothic

Wyprawa do Numenoru
« Odpowiedź #199 dnia: 09 Czerwiec 2007, 18:43:37 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top