Autor Wątek: Broń 1/2 ręczna, łuk, kusza czy magia?  (Przeczytany 96335 razy)

Description:

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Kapi Pogromca

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 128
  • Reputacja: 0
Broń 1/2 ręczna, łuk, kusza czy magia?
« Odpowiedź #20 dnia: 19 Wrzesień 2006, 20:14:55 »
Ja uwielbiam łączyc ze sobą broń jedno ręczną i kuszę. Broń dwuręczna efektywnie wygląda a miło się patrzy jak kusza ściąga z daleka kolejnych przeciwników   .

Offline momo

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 895
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • gothiczeQ
Broń 1/2 ręczna, łuk, kusza czy magia?
« Odpowiedź #21 dnia: 15 Październik 2006, 18:10:33 »
Jeśli chodzi o pierwszą część to miałem postać dość uniwersalną. Użuwałem broni jedno, i dwuręcznej, łuku w miare dobrze, i trzeci krąg magii. Od początku jednak szkoliłem się na walke w zwarciu, broń jednoręczną.

Forum Tawerny Gothic

Broń 1/2 ręczna, łuk, kusza czy magia?
« Odpowiedź #21 dnia: 15 Październik 2006, 18:10:33 »

Offline Gatts

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Broń 1/2 ręczna, łuk, kusza czy magia?
« Odpowiedź #22 dnia: 16 Październik 2006, 01:09:01 »
Ja nad szybkość broni jednoręcznej przedkładam siłę 2H! Poza tym zawsze podobało mi się chodzenie z wielkim  krzyżem na plecach! A co do broni dystansowych! Nie jestem konkretnie zdeklarowany czy łuk czy kusza! Ale jeżeli miałbym wybierać to wziąłbym łuk! Tak lepiej mi się z nim chodzi jakoś :)

Offline E-lenc

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
Broń 1/2 ręczna, łuk, kusza czy magia?
« Odpowiedź #23 dnia: 16 Październik 2006, 16:35:30 »
Moją specjaizacją była zawsze broń jednoręczna i kusza no i magia ,jak zostało troche punktów nauki.
Dlaczego broń jednoręczna? Używałem jej ze względu na szybkość zadawanych ciosów i precyji ,no i ładnego wyglądu. Kusze wybrałem bo... lubie duże zabawki    A magię poprostu lubię!

Pozdrawiam!

Offline Trivet

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 228
  • Reputacja: 1
Broń 1/2 ręczna, łuk, kusza czy magia?
« Odpowiedź #24 dnia: 17 Październik 2006, 14:42:03 »
A ja uwielbiam korzystanie z łuku. Jest w tym coś kliamtycznego. Uwielbiam się wcielać łowce i złoić jakiegoś zębacza dwoma strzałami zanim wogóle zorientuje się w czym rzecz.
Korzystałem również troche z mieczy jednoręcznych, gdyż miałem jeszcze sporo pkt. nauki do rozdsyponowania. Całkiem szybkie.

BTW. byćmoże jest to uwarunkowane tym, że w KAÂŻDEJ grze RPG jeśeli jest taka możliwość to gram łucznikiem. Po prostu uwielbiam to.

Offline Garret

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 108
  • Reputacja: 0
Broń 1/2 ręczna, łuk, kusza czy magia?
« Odpowiedź #25 dnia: 20 Październik 2006, 00:01:39 »
Moją ulubioną bronią w pierwszej ćzęści serii jest wyłącznie miecz jednoręczny, nie lubie buław ani młotów.
Lubuję się w różnego rodzaju ostrzach i małych toporkach. Jest to bardzo szybka broń, często można nie pozwolić przeciwnikowi nawet nas dotknąć. Bezi walcząc a nawet trzymając broń jednoreczną wygląda świetnie, biega z taką jakby "gracją".
Jeśli chodzi o strzelanie to zdecydowanie wolę łuki. Są szybsze lżejsze, nie sprawiają wrażenia takiego ciężaru jak kusze. Oczywiście nie pogardzę też paroma mocniejszymi zwojami na potężniejszych przeciwników.
Zwoje takie jak przyzwania potężnych potworów i deszcz ognia bywają bardzo pożyteczne w ciężkich sytacjach, gdy nagle obejrzymy się na dzwięk wyciąganych ostrzy i okaże sie że jasteśmy w samym środku tyretorium orków.

Offline Sir_William

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 771
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • I tak w koło, Macieju...
Broń 1/2 ręczna, łuk, kusza czy magia?
« Odpowiedź #26 dnia: 07 Listopad 2006, 11:58:40 »
Ja uwielbiam mix ÂŁuku oraz Broni jednoęcznej. Czuję, że ludzie nabierają respektu na widok człowieka we wspaniałej zbroi z łukiem na ramieniu i ostrym jak szpilka (Może dziwne porównanie ale tak mi się skojarzyło  ). Jak napisał MenThor
Cytuj
poprostu cudownie jest celować do biegnącego do nas orka i gdy już ma zadawać cios to ostatnia strzała go zabija.
Naprawdę Trzeba poczuć tan klimacik  


Pozdrawiam,
Sir William  
« Ostatnia zmiana: 07 Listopad 2006, 11:59:10 wysłana przez Sir_William »

Offline Ciern

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 69
  • Reputacja: 0
Broń 1/2 ręczna, łuk, kusza czy magia?
« Odpowiedź #27 dnia: 10 Listopad 2006, 16:22:58 »
Ja osobiście preferuję miecze dwuręczne, niby są wolniejsze, ale jak się wyuczy władanie 2H na mistrza, wpakuje się dużo siły i trochę zręczności to szybkość jest prawie taka jak w 1H. Dużo odbierają PÂŻ, no a poza tym fajnie wygląda takie ostrze na plecach Beziego :)

Offline Daedagor

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • wejb
Broń 1/2 ręczna, łuk, kusza czy magia?
« Odpowiedź #28 dnia: 10 Listopad 2006, 17:35:44 »
Ja lubie używać ÂŁuku i Mieczy jednorecznych poniewaz:
-bardzo lubie celowac z łuku i tak ta strzala lata (szkoda ze sie nie wbija w cialo)
-a mieczy hmmm....? lubie zadawac szybkie odrazenia zeby szybko cos zabic(np.:Orka).

czarny

  • Gość
Broń 1/2 ręczna, łuk, kusza czy magia?
« Odpowiedź #29 dnia: 11 Listopad 2006, 15:22:47 »
ja tez uwielbiam siekac mieczem jedo-recznym a co do dystansu to najlepsze wg  mnie to kusza....a magie to nie lubie zabardzo uzywac choc czasem jest przydatna....

Offline Lee 92

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Broń 1/2 ręczna, łuk, kusza czy magia?
« Odpowiedź #30 dnia: 11 Listopad 2006, 16:42:18 »
Ja najbardziej lubie broń jedno i dwu ręczną . ÂŁuk ani magia nie spełnia moich wymagań w 100 % tylko broń jedno i dwu ręczna.  

Offline Cesc

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 118
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
Broń 1/2 ręczna, łuk, kusza czy magia?
« Odpowiedź #31 dnia: 09 Grudzień 2006, 12:47:09 »
Jeżeli o mnie chodzi, to różnie zależy to od tego do jakiej frakcji dołączę.
Ale najbardziej podoba mi się Magia i Broń jednoręczna.

Broń Jednoręczna - bo podoba mi się z wyglądu, jest szybka co daje możliwość zadania o wiele więcej ciosów niż broń dwuręczna. Pasuje do mojego stylu bycia.

Magia- wedle mnie to najpotężniejszą broń  w całej grze. Podoba mi się Ognisty deszcz, przyzwanie potwora. Robisz sobie armie szkieletów i idziesz na wojnę ;](innych stworów nie bo zaczynają walczyć między sobą). Ognisty deszcz pali wszystko co napotka, chociaż w pierwszej części gry nie ma aż tak wielkiej mocy jak w Nocy Kruka.

To tyle z mojej strony... Pozdro.
« Ostatnia zmiana: 09 Grudzień 2006, 13:09:54 wysłana przez DODO »

Offline Dydu

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: 0
Broń 1/2 ręczna, łuk, kusza czy magia?
« Odpowiedź #32 dnia: 05 Styczeń 2007, 13:29:58 »
Staram się posługiwać wszystkimi rodzajami bronia. Staję się w tedy moja postać rozwinięta, ale zbyt rozwijanie wszystkiego po troch osłabia bohatera. Na początek używałem broni jednoręcznej ale im dłużej grałem i udoskonalałem się zaczołem władać bronią dwuręczną. Magia się też przydaje kiedy chcesz się uleczyć czy przystąpić do ataku większej liczby wrogów. Luk bardziej preferuje jest szybsza co zadaje mniejsze obrażenia niż kusza. Zew walki i polowania jest cudowny. Każdy jednak z nas ma własny punkt widzenia i ulubioną broń. Są jeszcze oczywiście inne bronie w innych częściach. Moją ulubioną jest....
« Ostatnia zmiana: 05 Styczeń 2007, 17:57:43 wysłana przez DODO »

Offline Gonzo

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 94
  • Reputacja: 0
Broń 1/2 ręczna, łuk, kusza czy magia?
« Odpowiedź #33 dnia: 11 Styczeń 2007, 17:13:08 »
Ja najbardziej z tego zestawu lubie magie. Zapewnia ona wspaniałe efekty swietlne, a przy tym nie jest monotonna. Są jej różne rodzaje od niewinnej wodnej po smiercionośną czarną.

Pozatym walka bronią jednoręczną, szybka, wyrachowana i zabójcza   .


Radzę zacząć pisać bardziej rozbudowane posty. [Arthas]
« Ostatnia zmiana: 11 Styczeń 2007, 17:14:15 wysłana przez Arthas »

Offline _Snopek_

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja: 2
Broń 1/2 ręczna, łuk, kusza czy magia?
« Odpowiedź #34 dnia: 26 Styczeń 2007, 12:05:36 »
Osobiście w GI jako magiem grałem tylko raz i nie zbytnio przypadło mi to do gustu. Tak więc grając w tę część gry uzbrajam się zawsze w łuk i broń jednoręczną. Na początku osłabiam przeciwnika kilkoma strzałami a później dokańczam dzieła za pomocą szybkiego miecza. Czasami wspinam się na skały i tylko rażę przeciwnika pociskami, a jak widzę słabego potwora to zabijam go z miecza gdyż ilość naboi jest ograniczona i szkoda marnować każdej strzały która później może okazać się bezcenną.

Offline lukkasszz

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 69
  • Reputacja: 0
Broń 1/2 ręczna, łuk, kusza czy magia?
« Odpowiedź #35 dnia: 26 Styczeń 2007, 12:09:59 »
grając w gothica 1 najcześciej walczyłem magią i łukiem. Ale zawsze umiałem machać mieczem więc jak mi się mana skończyła to wyjmowałem mieczyk i ciachałem cię z przeciwnikiem albo jak p
odszed bardzo blisko. Była to chyba broń dwuręczna ale nie pamiętam nazwy. Mam podobną technike walki do _Snopek_.
« Ostatnia zmiana: 27 Styczeń 2007, 12:03:33 wysłana przez lukkasszz »

Offline MeGorT

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 447
  • Reputacja: -2
Broń 1/2 ręczna, łuk, kusza czy magia?
« Odpowiedź #36 dnia: 27 Styczeń 2007, 08:21:29 »
Według mnie najłatwiej w Gothica gra się za pomocą magii. Nie uwazam jednak że magia jest bezsensowna. Ja robię zawsze tak że gdy pierwszy raz gram(Szkodnik/Najemnik) to wybieram ściężkę walki oręża. Używam też czasami kuszy lub łuku kiedy wróg jest na większej odległości. Chociaż przeważnie staram się używać miecza. Jednak swoje punkty umiejętności przeznaczam na broń jednoręczną gdyż ten rodzaj walki bardziej mi przypadł do gustu. Mimo to że zadaje mniejsze obrażenia to lubię nią władać. W grze też częściej używam łuku niż kuszy. Powód jest prosty: na początku gry są lepsze łuki od kusz więc pkt. umiejętności przeznaczam na trening łukiem. Później zaś lepsze są kusze ale wtedy moje zdolności posługiwania się łukiem nie pozwalają na zmiane. Kiedy zaś tą samą część gry przechodzę drugi raz(Cień/Strażnik) to już wtedy więcej używam magii. Zaś kiedy gram kolejny raz to wtedy dopiero wybieram ścieżkę magii (Mag Ognia, Wody?). Jednak tą części przeszłem jeszcze chyba ze dwa razy więc przyłaczam się do Obozu Bagna.
Pozdro
« Ostatnia zmiana: 27 Styczeń 2007, 11:24:23 wysłana przez MeGorT »

Offline ÂŚlimaczek

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 97
  • Reputacja: 0
Broń 1/2 ręczna, łuk, kusza czy magia?
« Odpowiedź #37 dnia: 27 Styczeń 2007, 11:10:27 »
Jako że wypowiadamy się o pierwszej części, gdzie łuki od kuszy różnią się tylko tym że mają mniejszy DMG, a kusze robią mniejsze DMG od broni do walki w zwarciu, łuki i kusze są 2x gorsze od broni 1/2 ręcznej. Jeżeli chodzi o magię, jedyne interesujące czary to Uderzenie wiatru (II krąg), Bryła lodu (IV krąg), Ognista burza (IV krąg) i Uleczenie (chyba II lub III krąg). Tyle że wszystkie z tych czarów oprócz bryły lodu są dobre tylko jeżeli używa się buga (trzymasz LPM i cały czas naciskasz W lub strzałkę do przodu) przy którym nie pobiera many. Od razu wynika że najbardziej opłaca się tutaj oręż. Wybieram broń 1 ręczną - mają co prawda mniejsze obrażenia, ale to nie robi większej różnicy, a są 2x szybsze. Niestety później i tak trzeba się nauczyć broni II ręcznej, ale to i tak nie problem gdyż 100 siły się ma już w II rozdziale.

Offline madusiaX

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
Broń 1/2 ręczna, łuk, kusza czy magia?
« Odpowiedź #38 dnia: 27 Styczeń 2007, 22:17:51 »
Ja najbardziej lubie posługiwać się magią :)
Dlaczego?
Można sobie zamrozić wroga a potem go spokojnie dobić

Lubie też Kusze wojenną
Jak się ma w tej specjalizacji  100% to żaden wróg nie sprawia problemów :D

Offline Visor

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: 23
  • Płeć: Mężczyzna
Broń 1/2 ręczna, łuk, kusza czy magia?
« Odpowiedź #39 dnia: 28 Styczeń 2007, 17:57:13 »
Ja preferuję walkę bronią dwuręczną. Wprawdzie nie mam szybkości broni jednoręcznej ale ma o wiele większą siłę a zważając na to że w żadnym z Gothiców do części trzeciej nie ma tarcz broń dwuręczna jest chyba bardziej trafnym wyborem. Jak dla mnie jedyną wadą mieczy dwuręcznych jest ilość PN wymaganych do nauczenia się posługiwania się nią (na wszystkie dwa poziomy 70 PN).

Off : Co do magii zdecydowanie łatwiej posługuje się nią w Gothic 2. W jedynce uderzenie przeciwnika przerywa rzucanie zaklęcia przez co żeby atakowany nawet przez 3 ścierwojady nie możemy rzucić kuli ognia bo one cały czas przerywają. Ale ja się nie znam  .
« Ostatnia zmiana: 28 Styczeń 2007, 19:01:42 wysłana przez DODO »

Forum Tawerny Gothic

Broń 1/2 ręczna, łuk, kusza czy magia?
« Odpowiedź #39 dnia: 28 Styczeń 2007, 17:57:13 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything