Autor Wątek: Jak zrobić kilku "stronny" userbar  (Przeczytany 1991 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rethon^^

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Reputacja: 0
Jak zrobić kilku "stronny" userbar
« dnia: 01 Kwiecień 2007, 22:17:56 »
Potrzebuje jakiegoś programu dzięki, któremu mógł bym stworzyć userbara, który pokazywał by pare rzeczy. Chce to zrobić bo nie estetycznie wyglądają userbary ustawione w rządku. Niemam Photoshopa ( jak by co ). No i oczywiście instrukcja do wykonania tejże czynności ^^

Offline sid

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Reputacja: 0
Jak zrobić kilku "stronny" userbar
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Kwiecień 2007, 12:38:09 »
Nawet tak nie żartuj. Use google - "gimp userbar tutorial" - ściągnij sobie wspomaganie środowiska gtk - jest to pakiet bibliotek rozszerzających API, potrzebnych do odpalenia GIMPa, zainstaluj gtk, potem ściągnij i zainstaluj GIMPa (mały i darmowy program, acz w porównaniu z PS to nadaje się jedynie do userbarów).

Skorzystaj z jednego z setek gimpowych tutoriali dotyczących tworzenia userbarów, zrób ich kilka - (naście, dziesiąt, set)... i potem potrzebny Ci tylko soft do tworzenia GIF.

bardzo dobry jest CofeeCup GIF Animator, lub GAP - Gimp Animation Pack.

Tu masz tutorial po polsku: http://www.gimpuj.info/index.php?topic=1655.msg14449

BTW. Gdybyś jednak chciał oszczędzić sobie pracy to ściągnij choćby jakiegoś starszego Photoshopa, np wersję CS (nigdy Elements). Standardowo z PS jest dodatek Image Ready - generalnie wykorzystywany przez webmasterów do cięcia layoutów ale umie też tworzyć i edytować animowane GIFy. Dzieki niemu w Photoshopie możesz łatwo i szybko przygotować animowany userbar.

Acha, jak już ściągniesz Photoshopa to kup do niego licencje, bo piractwo jest złe. Stu, bogatych jak świnie, coderów traci przez to dodatkowe bogactwo, więc kup. Żeby nie było, że namawiam do złego.

edit: Zobacz skrypt: http://userbarmaker.com/gif-animator.php
« Ostatnia zmiana: 02 Kwiecień 2007, 12:54:19 wysłana przez sid »

Forum Tawerny Gothic

Jak zrobić kilku "stronny" userbar
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Kwiecień 2007, 12:38:09 »

Offline Trivet

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 228
  • Reputacja: 1
Jak zrobić kilku "stronny" userbar
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Kwiecień 2007, 14:22:25 »
To może i ja coś polece. To co opisał powyżej sid jest dla mnie czarną magią(jak to mawiałą moja ś.p. babunia). Na skryptach, kodowaniu, animacji itd. wogóle się nie znam, więc z powyższych informacji nie wyniósłbym wiele.

Zamiast tego polecam dość wygodną alternatywe. Strona Userbar.org (LINK) oferuje olbrzymią baze userbarów, a poza tym udostępniony jest na stronie skrypt(LINK) pozwalający łączyć maksymalnie dziesięć wybranych userbarów w jedną animacje. ÂŁączyć można zarówno userbary z internetu jak i te, które znajdują się na naszym dysku. Dostęne jest pięć różnych efektów, a także można ustawić długość przerwy pomiędzy wyświetlaniem każdego userbara.

Być może jest to dość prosta alternatywa, ale za to o wiele łatwiejsza i wygodniejsza. Zwłaszcza jeśli ktoś nie ma zielonego pojęcia o tym co opisał wyżej sid.  


Offline sid

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Reputacja: 0
Jak zrobić kilku "stronny" userbar
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Kwiecień 2007, 14:57:19 »
Trivet - lol, szefie. Może trochę zawile to opisywałem ale wystarczyło kliknąć w linki. W zasadzie obaj piszemy o tym samym XD. Podałem link do strony, która składa userbary w animacje gif, jak na tej stronie kliknie się w zakładkę: "Userbar Maker" to można jeszcze sobie te poszczególne userbary łatwo i szybko w trybie online stworzyć z posiadanych na kompie grafik.

Czyli to to samo. Proste rozwiązania są zawsze najlepsze, ale poprostu wypadało wspomnieć o programie GIMP. Jest to najlepszy z darmowych edytorów grafiki. Jak wspomniałem blado wypada w porównaniu z Photoshopem ale w internecie jest bardzo dużo stron o tworzeniu userbarów właśnie za pomocą GIMP.

Forum Tawerny Gothic

Jak zrobić kilku "stronny" userbar
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Kwiecień 2007, 14:57:19 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything