Autor Wątek: Lodowe Pustkowia  (Przeczytany 4083 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Lodowe Pustkowia
« dnia: 03 Marzec 2007, 21:30:46 »
Wszyscy punktualnie wstali o godzinie 6.00 rano. Każdy się ubrał, zjadł i udał się do świątyni na modlitwy w intencji dzisiejszej ekspedycji. Po modłach, wszyscy zebrali się przed głównych dziedzińcem. Arcymag Wody wezwał Lord'a Sado

- Lordzie Sado! Proszę o mapę ekspedycji...
- Arcymagu, oto mapa KLIK
- A więc tutaj znajduje się ta kraina...będzie potrzebny statek
- Czeka na nas w porcie, wypożyczony od ÂŁowców Nagród - dodał Lord Sado
- ÂŚwietnie, a więc za godzinę wszyscy zbieramy się tutaj! Idźcie po niezbędne rzeczy i ruszajmy!

-------------------------------------
Uwagi :
1) Zgodnie z fabułą, pierwsza wypowiedź ma być za godzinę.
2) Nie pisać herezji, scenariusz znacie.
3) Jeżeli chcecie dodać coś od siebie, bądź urozmaicić wyprawę - pisać do IsentoR'a. (Tylko wtedy kiedy niema o tym wzmianki w scenariuszu!)
4) Podczas wyprawy nie uczymy się nowych zaklęć (obowiązuje tych co zapisali się na wyprawę)
« Ostatnia zmiana: 03 Marzec 2007, 23:21:44 wysłana przez Arkhan »

Offline Hakuś

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 537
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Lodowe Pustkowia
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Marzec 2007, 23:55:26 »
Więc wszyscy udali się do portu.
-Hakner. Jestem
-Sado. - Jestem
Reszta też była.
-Więc wszyscy są. Podróż może być niebezpieczna, więc pamiętajcie żeby na siebie uważac - rzekł Arkhan
-Spokojnie, już ja ich przypilnuję - powiedział Sado śmiejąc się.
Wszyscy byli na statku, kotwice poszły w góre i statek zaczął płynąć w kierunku lodowej krainy...

Forum Tawerny Gothic

Lodowe Pustkowia
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Marzec 2007, 23:55:26 »

Offline Sado

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5477
  • Reputacja: 2172
  • Płeć: Mężczyzna
  • So long, gay boys.
Lodowe Pustkowia
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Marzec 2007, 08:00:52 »
Sado obudził się na swoim "łóżku". Zauważył, że reszta jeszcze śpi. Po cichu ubrał się, uzbroił i wyszedł na świerzę powietrze. Czuł mróz, oznaczało to, że są już blisko. Spojrzał na morze... Widać już było ląd, lecz był jeszzcze daleko. Nagle Sado usłyszał grzmot i zobaczył piorun. ODrócił się sybko i spojrzał w niebo. W ich stronę leciała potężna chmura deszczowa. Nie dało się jej uniknąć. Część załogi także się obudziła.
- Raczej tego nie ominiemy, może być źle - powiedział Sado do Arkhana
« Ostatnia zmiana: 04 Marzec 2007, 08:23:39 wysłana przez Lord Sado »

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Lodowe Pustkowia
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Marzec 2007, 10:27:35 »
Na wielkiego Adanosa! To są te burze o których czytałem w starożytnych księgach, podobno, moce duchów wody je wywołują dla każdego śmiałka który spróboje się dostać do Lodowych Krain!

- Co teraz poczniemy? - zapytał Sado.
- Ja wiem co poczniemy, idź poinformować resztę grupy, i schowajcie się w piwnicy, JEDNAK, masz zawołać do mnie Sir Williama.

Po czym Sado wykonał rozkaz i przybył Sir William...

Offline Sado

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5477
  • Reputacja: 2172
  • Płeć: Mężczyzna
  • So long, gay boys.
Lodowe Pustkowia
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Marzec 2007, 11:59:20 »
Kiedy Sado poinformował Williama, zaczął szukać innych członków grupy. Wpadł do kajuty Haknera i krzyknął:
- Hakner, spierniczajmy do piwnic. Robi się gorąco... a racczej zimno... Nadchodzi duża burza. Poinformuj innych... Niech schowają się w piwnicach.
Po czym zaczął biegać od kajuty do kajuty i oznajmiać złą wieść wokoło Magów i Nowicjuszy. Po chwili wszyscy dostali się do piwnic. Sado poszedł do Arkhana:
- Jak myślisz przetrwamy to? Wszyscy zostali poinformowani i są już w piwnicach, ja też już zaraz idę. A wy?

Offline Sir_William

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 771
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • I tak w koło, Macieju...
Lodowe Pustkowia
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Marzec 2007, 14:25:01 »
- Sado - zawołał William łapiąc Nowicjusza za ramię - wracaj do piwnic i czekaj na nasze rozkazy. Ja i Arkhan zostaniemy tutaj by nie pozwolić żywiołowi zapanować nad naszym statkiem, jasne?
- Tak jest! - zawołał Lord Sado nie pewnie, jakby nie wierzył w nasze powodzenie.
Po całej sytuacji Arkhan powiedział do Maga Wody:
- Williamie, rozłóż ręce i wypowiedz oto tę formułę magiczną!
William nie stawiał oporu...

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Lodowe Pustkowia
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Marzec 2007, 14:36:49 »
Sir William przeczytał formułę...

In exetriusm Monstreus Adanos, in meginium Aqua Masters, in Triarius, Beignix Dies GYRODIUS AQUA ADANOS!

Po czym wyciągnął ręcę i począł się modlić w  skupieniu , podobne słowa wypowiedział Arcymag Wody :

In exetriusm Monstreus Adanos, in meginium Aqua Masters, in Triarius, Beignix Dies GYRODIUS AQUA ADANOS!

I tak samo, wyciągnął ręce i począł się modlić.

Zdziwiony Sado długą nieobecnością magów wyszedł zobaczyć co się dzieje. Przestraszył się, bo dwóch magów dla niego wydali się samobójcami że igrają ze śmiercią a w dodatku  mieli rozłożone ręce do góry i się skupiali...

- Hej! Patrzcie! To Arkhan i William?
- Cii! Nie przeszkadzaj im!

Cały seans trwał trzy godziny. Statek płynął pośród burzących się fal jednak nie wyrządzając szkody statku.
William i Arkhan złapali się za ręce i wypowiedzieli prastarą formułę :

In nomine Adanos, begin sapiens!

Po czym morze się uspokoiło , i udali się na odpoczynek. Cała grupa wyszła na zewnątrz, Khaleb oświadczył że jeszcze tylko 3 godziny płynięcia... W tym czasie reszta grupy a między innymi...
« Ostatnia zmiana: 04 Marzec 2007, 16:27:08 wysłana przez Arkhan »

Offline Metztli

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 938
  • Reputacja: 379
  • Płeć: Kobieta
  • Is it hot in here, or is it me?
Lodowe Pustkowia
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Marzec 2007, 15:36:04 »
Gdy nareszcie dobiliśmy do brzegu wszyscy z radością wyskoczyli na suchy ląd. - To co? Tutaj rozbijamy obóz? - zapytała Metztli, po czym złapała sie z brzuch i zachwiała na nogach - Co ci jest? - zapytał Arkhan - Ni..nic, już w porządku trochę sie źle czuję po tej wyprawie - uśmiechnęła sie niemrawo i ruszyła pomóc przy rozbijaniu obozu, po kilku godzinach wszyscy odpoczywali przy rozpalonym ognisku...

Offline Sado

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5477
  • Reputacja: 2172
  • Płeć: Mężczyzna
  • So long, gay boys.
Lodowe Pustkowia
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Marzec 2007, 15:45:26 »
Sado usiał na śniegu. Tak, to była jego kochana ziemia... urodził się w takim klimacie, pamiętał  to przyjemne zimno i chłód. Pamiętał wszystko. Nie usiadł przy ognisku razem z innymi, lecz wpatrywał się w pokryte śniegiem góry. Podszedł do Arkhana:
- Dzisiaj gdzieś pójdziemy, będzie jakaś mała potyczka, czy jednak zostajemy tu i odpoczywamy?

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Lodowe Pustkowia
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Marzec 2007, 16:38:24 »
Zostaniemy tutaj i odpoczniemy by nabrać sił na nadchodzące nas potyczki. Pamiętajcie, że trzeba ustalić plan, w pierwszej kolejce, trzeba będzie poszpiegować okoliczne tereny, i sprawdzić słabe strony tych lodowych potworów. Tymczasem, ogrzejcie się...

Offline Khaleb

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 3
Lodowe Pustkowia
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Marzec 2007, 16:56:00 »
Wszyscy nie możemy odpoczywać! Przynajmniej dwie osoby powinny stać na warcie. Ja się zgłaszam jako ta pierwsza osoba, bo pewnie i tak nie zasnę z tego zimna. Dobrze, ze księżyc jest w pełni, na sniegu wszysko jest wtedy widoczne...

Offline lukkasszz

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 69
  • Reputacja: 0
Lodowe Pustkowia
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Marzec 2007, 18:50:07 »
lukkasszz podszed do Arkhan'a i powiedział.

Arkhanie czy mogę stanąć na warcie?? I kogoś wsiąść do towarzystwa??

Lukkasszz zaśmiał się lekko po czym arcymag i odpowiedział...

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Lodowe Pustkowia
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Marzec 2007, 19:14:59 »
Wy we dwójkę stójcie na warcie. Kiedy zauważycie coś na odległości 100 m, wołać, budzić, bo nie wiadomo co to za stwór i jaką ma szybkość.

Tak więc, Metztli, Lordzie Sado oraz Williamie, co proponujecie na początek planowania?

Offline Hakuś

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 537
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Lodowe Pustkowia
« Odpowiedź #13 dnia: 04 Marzec 2007, 21:23:03 »
-Jutro z samego rana ktoś powinien wyruszyć pierwszy na zwiady - powiedział Will
-Moim zdaniem to zbyt niebezpieczne dla jednego - odparła Metztli
-Powinno iść conajmniej dwóch, myśliwy i wojownik, ja mogę iść jako łucznik, lecz potrzebuję kogoś do pomocy - powiedział Hakner
Gdy trzej uczestnicy zaproponowali swoje decyzje, czekali na odpowiedź Arkhana...

Offline Sir_William

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 771
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • I tak w koło, Macieju...
Lodowe Pustkowia
« Odpowiedź #14 dnia: 04 Marzec 2007, 21:50:18 »
William zamyślił się i odpowiedział Arcymagowi:
- Na początek powinniśmy poznać teren, na którym się znajdujemy. Nigdy nie będę polować w ciemno. Jeżeli się zgodzisz Arkhan'ie wyruszę na zwiad w odległości 1500 m. by zobaczyć czy jesteśmy tutaj bezpieczni, chociaż nie podoba mi się to miejsce, nad samym morzem. Wiele zwierząt morze tutaj przychodzić.
William założył swój ÂŁuk, który wystrugał Khaleb i kołczan wypchany śmiercionośnymi strzałami.
Arcymag odpowiedział jedynie:

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Lodowe Pustkowia
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Marzec 2007, 18:59:13 »
Mija dzień...

Cóż, uważam że dobrze byłoby gdyby trzy osoby poszły na zwiad , a więc Sir William, Hakner, z Lordem Sado udacię się na małe zwiady, a ja wraz z Metztli, lukaszzem, i Khalebem zostaniemy tutaj. Zjedźcie coś, i ruszajcie!

Offline Sado

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5477
  • Reputacja: 2172
  • Płeć: Mężczyzna
  • So long, gay boys.
Lodowe Pustkowia
« Odpowiedź #16 dnia: 05 Marzec 2007, 19:05:42 »
Sado przękąsił mały kawałek mięsa i roztopił śnieg, który później wypił. Wraz z Williamem i Haknerem poszli w stronę centrum lodowych wysp. Nagle Sado krzyknął:
- Patrzcie - i wskazał ręką na śnieg
Reszta spojrzała na niego dziwnie
- Serio coś widziałem - dodał Sado niwierzącym towarzyszom.
Ruszyli dalej...

Offline Hakuś

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 537
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Lodowe Pustkowia
« Odpowiedź #17 dnia: 05 Marzec 2007, 21:33:40 »
-Faktycznie, Sado miał rację - powiedział Hakner wskazując na ślady na śniegu
Ruszyli dalej, po namyśle stwierdzili, że mogły być to małe stado lodowych wilków.
Jak myślicie, powinniśmy iść dalej czy wrócić do Arkhana i powiedzieć mu o tym?- spytał Hakner

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline Sado

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5477
  • Reputacja: 2172
  • Płeć: Mężczyzna
  • So long, gay boys.
Lodowe Pustkowia
« Odpowiedź #18 dnia: 07 Marzec 2007, 07:01:53 »
William  i Hakner rozmawiali ze sobą na temat czy wrócic czy nie. Sado stał wryty w ziemię wpatrzony w pewien obiekt.
- A co ty o tym sądzisz Sado - spytał jeden z nich
Ten nie odpowiedział tylko wskazał ręką obiekt. Towarzysze popatrzyli i ujrzeli piękną świątynię.
- Sądzę, że powinniśmy wrócić i powiadomić o tym Arkhana - rzekł Sado

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Lodowe Pustkowia
« Odpowiedź #19 dnia: 07 Marzec 2007, 17:02:58 »
Nowicjusze powiadomili o tym Arcymaga. Sam Arkhan uradował się, że te magiczne potwory nie są jedynie legendą, a istnieją naprawdę.

- To dobra wiadomość tak więc wasz zwiad pomógł nam. Teraz myśle, że możemy udać się na pierwsze polowania. W obozie nikt nie zostanie, wszyscy musimy wziąć czynny udział, nie pozwolę by ktoś został zeżarty przez jakiegoś cholernego wilka...

A więc, pakujcie się, i zaraz ruszamy...

Forum Tawerny Gothic

Lodowe Pustkowia
« Odpowiedź #19 dnia: 07 Marzec 2007, 17:02:58 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything