Autor Wątek: I zadanie ALculusMorii  (Przeczytany 1650 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

I zadanie ALculusMorii
« dnia: 06 Luty 2007, 10:09:06 »
O wczesnym poranku AlculusMorii wyruszył do Ombros . Jego wyposażenie to magiczny łuk  i 50 zatrutych strzał. Gdy dotarł do wyspy , udał sie  w stronę farm. Na pierwszy rzut oka farma wydawał się radosna:
biegające za motylami dzieci , pracujący mężczyżni i gotujące obiad kobiety. Ale gdy ALculusMorii sie przyjrzał , zauważył na ich twarzach trwogę i strach. Podszedł do pracującego chłopa i powiedział:
- Czy mógłbyś mi powiedzic , któremu z was przeszkadzają polne bestie? Czy mógłbyś także powiedzięć skąd one się tu wzięły.
Chłop odpowiedział...
« Ostatnia zmiana: 06 Luty 2007, 10:33:59 wysłana przez IsentoR »

Offline Boba Fett

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1566
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolność jest nieśmiertelna
I zadanie ALculusMorii
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Luty 2007, 14:01:49 »
Chłop spojrzał na przybysza zaciekawionym, choć trochę przestraszonym wzrokiem.
- Czy to po Ciebie udał się Ferlindo? Mówił, że idzie do miasta, by nając kogoś, by ten raz na zawsze uwolnił nas od tych przeklętych bestii...
- Mniej więcej - odparł AlculusMorii. - Chcę się z tym uporać jak najszybciej, więc mówcie od razu, w czym leży problem?
- Chodzi o Polne Bestie, które coraz bardziej zbliżają się do naszych domostw. Pastwiska, gdzie pasły się owce i krowy opustoszały, a teraz te potwory... są coraz bezczelniejsze i niebezpieczne. Ostatnio zaatakowały syna Ferlinda; prawie przypłacił to życiem.
- Dobrze - rzekł już trochę zniecierpliwiony AlculusMorii. - A więc skąd one przybywają? Wie któreś z was, gdzie jest ich gniazdo?
- Niestety... Ale syn Ferlinda opowiedział nam, że swoje legowiska mają gdzieś w jaskiniach na wschód stąd.
ÂŁowca nagród skinął głową i zanim odszedł rzekł:
- Przygotujcie złoto, niebawem powinienem powrócić...

Forum Tawerny Gothic

I zadanie ALculusMorii
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Luty 2007, 14:01:49 »

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

I zadanie ALculusMorii
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Luty 2007, 10:39:11 »
ALculusMorii po rozmowie udał się do najbliższycch wschodznich jaskiń. Zbliżając się cio raz bardziej w tym kierunku było słychac odgłosy " insektów" . Alculus po krótkim namyśle wdrapał się na pierwszą skalną półkę. Rozglądał się i zobaczył 4 polna bestie i 9 młody. NAgle usłyszał hałas dochądzący za krzaków.
Alculus spojrzał tam i zobaczył syna Ferlinda , który zmierzał z jedzeniem do jaskini besti. ALculus zszedł na ziemię i czekał na wyjście małego. Gdy juz wyszedł ALculus złąmał go za ramię i rzekł:
- Co tu tu robisz i po co zanosisz im jedzenie??
Chłopak odpowiedział...

Offline Boba Fett

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1566
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolność jest nieśmiertelna
I zadanie ALculusMorii
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Luty 2007, 12:39:20 »
Przestraszony chłopak spojrzał na nieznajomego. Ociągał się trochę z odpowiedzią, więc łowca nagród go ponaglił:
- No? Czekam.
- To nie dla tych potworów - wyszeptało dziecko.
- Więc dla kogo?
- One... one nie zabiły ich wszystkich. Jedna wciąż żyje...
- Kogo nie zabiły? Mów jaśniej - rzekł trochę zirytowany Samotny ÂŁowca.
- Jednej z owieczek farmerów. Udało się jej uciec, ale jest ranna i nie może chodzić. Starsi uważają, że sobie to ubzdurałem i zabronili mi się zbliżać do tych grot.
- Słuchaj, mały - Aluculus uklękł na jedno kolano, by jego głowa była nawysokości głowy chłopca. - Chcę, byś zawrócił do domu. Jeśli znajdę tę owcę, to wezmę ją ze sobą. Najpierw jednak muszę się uporać ze wszystkimi Polnymi Bestiami. Nie chcę, byś się pałętał pod nogami. Możliwe, że tym razem nie poszczęści Ci się i skończysz w żywicopodobnej mazi, którą tkają te stwory. A wtedy na pewno nie otrzymam zapłaty.
- Dobrze, proszę pana... - odparł smutny chłopak i pobiegł w stronę, gdzie mieściły się budynki farmerów.

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

I zadanie ALculusMorii
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Luty 2007, 14:52:05 »
AlculusMorii patrzył za chłopakiem , a gdy ten znikł miedzy krzakami , wyją łuk i nałożył cięciwe.
No teraz sprawdze swój łuki i swe umiejętności- pomyślał Lowca. Naciągając cięciwę , skierował grot tarczy na polną bestię. Strzelił. Strzałą ugodził i to mocno , ale nie dość aby zabic. To dało sygnał do ataku. Wszystkie bestie rzuciły się na Alculusa , ale ten bez namysłu użył magii.
Adra niri kras Adanos krista - krzyknął Mag. Czerwona kula energii updała na ziemi i wybuchła pozostaiwjąc w jej miejcu 2 demony. Bestie nie miały sznas z nimi. Jeden demon po zacietje walce padł. Wejście do grotu zostało oczyszczone. Alculus skradając się zchodził w głąb jaskini. Nie bał się , że ktoś mu przeszkodzi gdyż zostawił demona na straży. Dotarł do dużego miejsca na dnie. Trochę cuchneło. Elf oswjając zwrok z nadmiernym mrokiem , zauważył , że wlają sie tu ciała owieczek i krów. NAgle z prawej strony usłyszał syk.
Odwrócił się i zobaczył nikogo innego niz królową , a zanią jedyną żyjącą owieczkę.
Atra oras mino Adanos trak - zaklęcie zwane " Rojem" poleciało i uderzył w królową. Nie zabibło jej lecz tylko ogłuszyło. Alculus wykorzystując tę chwile , uratował owieczke. Nie miał czasu jej uzdrowic , gdyż królowa zaatakował. MAg musiał przyzwac kolejne dwa demony , gdyż był słaby w strzelaniu łukiem  i nie posiadał miecza. Po długo trwałej walce magią ALculusMorii pokonał królową , ale za to był bardzo zmęczony i śmierdziął szlamem. Uzdrowił owieczkę. Na samej górze wysłał demona w zaświaty. Wracając do farm , spotkał syna Ferlinda. Ten na widok owieczki , rzekł...

Offline Boba Fett

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1566
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolność jest nieśmiertelna
I zadanie ALculusMorii
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Luty 2007, 16:09:44 »
- Znalazłeś ją! - krzyknął chłopiec.
- Tak, choć miałem pewne problemy - odparł zmęczony łowca nagród.
- Dziękuję panu... - dziecko nadal miało smutną minę, co Alculus od razu zobaczył.
- Co się stało? - spytał kładąc zwierze na ziemi.
- Moja ciocia zniknęła. Podobno to znowu te bestie.
Samotny ÂŁowca pogłaskał go po głowie po czym udał się do Ferlinda. Gdy go ujrzał, wydawało mu się, że ten jest już w granicach szaleństwa. Gdy farmer ujrzał łowcę, podbiegł do niego i padł na kolana.
- Błagam! Pomóż mojej siostrze! Te stwory ciągle tu przychodzą, a teraz porwały i ją!
- Jak to? Przecież niedawno wybiłem całe gniazdo. - Alulus był trochę zdziowiony.
- Najwyraźniej mają jeszcze jedno gniazdo, gdzieś na wschód. Proszę, uratuj ją!
ÂŁowca nagród westchnął, kiwnął głową, poprawił swój hełm i odpowiedział:
- Zobaczę, co da się zrobić. Jednak niczego nie obiecuję.
- Dziękuję Ci, panie.
Alulus po chwili udał się w kierunku wskazanym przez chłopa i po czasie znikł w gęstym lesie.

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

I zadanie ALculusMorii
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Luty 2007, 10:36:46 »
Idąc przez krzaki we wskazanym kierunku , myślałem tylko:
- " Tyle roboty za marne 22 zł". Idąc dalej wpdałem na trop. Na ziemi były świeże plamy krwii.
- " Siostra Ferlinda jest w niebezpieczeństwie" - pomyślał Alculus i pobiegł tropem z nadludzką szybkością.
Wpadł na małą polanę , otocząną od góry skałą nie mającą żadnej groty i od południa gęstymi krzkami.
 Dobre miejsce jak na gniazdo - mruknął , po czym wdrapał się na drzewo i poszedł spać.
Obudził go pisk. Alculus poderwał się i zaczął się rozglądac. Widok był przerażający.
10 polnych besti niosło ofiarę , którą była siostra Ferlinad swej drugiej królowe.
Alculus wiedział , ze jeśli szybko nie zadziałą będzie miał na sumieniu śmierć tej kobiety.
Atra oras mino Adanos trak - krzyknął i pomarańczowa kula energii poleciała ku królowej. Ta chyba była słabsza , gdyż odrazu zginęła. Alculus uśmiechnął sie , ale chwile potem było mu smutno. Z lasu nadciągała " kawaleria " polnych besti. Teraz miał przed sobą 20 " insetktów". Używajc telepatii rozkazał kobiecie uciekac na drzewo. Sam myślał jak tu zabić wszystkie bestie i zniszczyć jaja.
- Muszę skupić większa energię na czarze - pomyśła. Skupił się. Czył przepływającą prze neigo energię.
Adra niri kras Adanos kres - krzyknłą Alculus , a czerwona kula energii powędrowała i stworzyłą 5 demonów. AlculusMorii był zbyt zmęczony aby walczyć. Widział jak " insetkty " padają trupami. W końcu nie pozostał ani 1 " insekt".
- Dziekuję panu - usłyszał z tyły łowca. Mag odwrócił się. Zobaczył kobietę z mocnym drągiem , którym rozwalała po koleji wszystkie jaja. Gdy jej praca się skończyła , Alculus rzekł:
- To możemy już wracać na farmy?
- Oczywiście - odparał siostra Ferlinad.
po długiej podróży prze las, dotarli do domu Ferlinda.

Offline Boba Fett

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1566
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolność jest nieśmiertelna
I zadanie ALculusMorii
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Luty 2007, 17:29:46 »
Gdy siostra farmera ujrzała swojego brata, biegiem rzuciała się przed siebie, by chwilę potem zawisnąć na jego szyi. Gdy już przestali się ściskać, Ferlind podszedł do wykończonego łowcy nagród. Nagle podbiegło do nich  dziecko, które okazało się synem farmera, którego uprzednio Alculus spotkał podczas szukania gniazda Polnych Bestii.
- Mathew opowiedział mi o Twoim szlachetnym geście. Pomogłeś nam, i to bardzo. Najpierw pozbyłeś się gniazda tych stworów, potem uratowałeś jedną z owiec, następnie uwolniłeś ze szponów tych bestii mą siostrę, a przy tym zniszczyłeś jeszcze jedno ich siedlisko. Ja, jak i cała nasza farma, jesteśmy Ci dozgonnie wdzięczni. Oto Twoje 22 sztuki złota. Prócz tego za Twe zasługi farmerzy chcą Ci dać jeszcze trochę mięsa (10 sztuk), które nam zostało w spiżarniach. Jeszcze raz dziękujęmy.
Samotny ÂŁowca kiwnął głową, odebrał zapłatę (w złocie jak i mięsie) po czym ruszył w drogę powrotną - do Ombros, a być może do Twierdzy na Wyspie Wulkanicznej.



Temat do zamknięcia. Zadanie zostało wykonane.

Forum Tawerny Gothic

I zadanie ALculusMorii
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Luty 2007, 17:29:46 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top