Autor Wątek: Rozproszeni  (Przeczytany 5943 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rakbar Nasard

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4493
  • Reputacja: 4124
  • Płeć: Mężczyzna
  • I will find you anywhere you go.
    • Karta postaci

Odp: Rozproszeni
« Odpowiedź #20 dnia: 06 Marzec 2020, 17:14:30 »
Pani wstała zza biurka i przeszła do drugiego pomieszczenia, znajdującego się po prawej stronie. Po chwili wróciła do was i powiedziała krótko:
- Pan Rektor was przyjmie. Zapraszam. - wskazała ręką na drzwi po prawo.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Rozproszeni
« Odpowiedź #21 dnia: 06 Marzec 2020, 18:17:06 »
- Dziękujemy. Odparł, i udał się do gabinetu rektora - zapewne - razem z Egbertem, zamknął za nimi drzwi.
- Dzień dobry. My w nietypowej sprawie. Szukamy kogoś, być może są to pańscy pracownicy. Ale, wpierw chciałbym o coś zapytać. Co pan sądzi o magii i magach. Szczerze. Może głupie pytanie, ale szpiedzy inkwizycji mogli być i tutaj. Isentor ostrzegał, i nazwijcie Melkiora paranoikiem, ale uznał to za stosowne.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Rozproszeni
« Odpowiedź #21 dnia: 06 Marzec 2020, 18:17:06 »

Offline Rakbar Nasard

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4493
  • Reputacja: 4124
  • Płeć: Mężczyzna
  • I will find you anywhere you go.
    • Karta postaci

Odp: Rozproszeni
« Odpowiedź #22 dnia: 09 Marzec 2020, 07:36:42 »
- Dzień dobry. - przywitał się. - A cóż to za pytanie? Dlaczego nie zapyta mnie Pan o mój stosunek do łopaty, noża czy liny? Wszak i te narzędzia mogą zadawać zarówno rany jak i pomagać nam w codziennym życiu. Jest Pan na terenie uniwersytetu, wśród badaczy i naukowców. My jesteśmy skoncentrowani na nauce, ale to wcale nie znaczy, że umysły mamy zamknięte na inne dziedziny. Temat o który mnie Pan pyta jest zbyt rozległy na tą rozmowę, serdecznie zapraszam za mój wykład poświęcony koegzystencji magii i zwykłych ludzi w życiu codziennym.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Rozproszeni
« Odpowiedź #23 dnia: 09 Marzec 2020, 12:33:24 »
- Pan wybaczy, czasy nie są zbyt korzystne dla magów. Powuedzmy że to moja lekka paranoja. Ale do rzeczy, szukamy magów właśnie. Melkior postanowił zaufać i być szczery wobec rektora. - By wyszli z ukrycia i zaczęli żyć jak chcą, w bezpiecznym miejscu. Na biurko rektora elf położył karty z wizerunkami czarodziejów. - Kojarzy pan kogoś?

Offline Egbert

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 317
  • Reputacja: 278
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Rozproszeni
« Odpowiedź #24 dnia: 09 Marzec 2020, 12:46:15 »
Egbert dołączył się do pytania postępując krok do przodu i kładąc swoje karty obok tych Melkiorowych.
-Proszę też rzucić okiem tutaj.

Offline Rakbar Nasard

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4493
  • Reputacja: 4124
  • Płeć: Mężczyzna
  • I will find you anywhere you go.
    • Karta postaci

Odp: Rozproszeni
« Odpowiedź #25 dnia: 10 Marzec 2020, 13:40:41 »
- Kiedyś współpracowałem z panią Eteler przy badaniach nad wulkanami. Bardzo mi wtedy pomogła. Niestety od paru lat nie miałem z nią kontaktu, odkąd Inkwizycja zaczęła swoje rządy. Reszty z nazwisk nie znam, jednak ta Pani - wskazał na maga wody - wygląda dziwnie znajomo. Gdzieś ją widziałem, ale gdzie, przypomnieć sobie nie mogę. Na rynku? Albo w szpitalu? Potraktujcie to jedynie jako poszlakę, bo wiek nie ten już. Ale może to wam się przyda: jeden z moich wykładowców zaobserwował jakieś dziwne anomalie w chramie na południu. Zapytajcie go sami, Albert jest w sali wykładowej numer 4 na pierwszym piętrze. Akurat ma przerwę.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Rozproszeni
« Odpowiedź #26 dnia: 10 Marzec 2020, 21:25:44 »
- Szpitalu, ale którym? Spytał o czarodziejkę wody. Mieli dwie poszlaki.

Offline Rakbar Nasard

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4493
  • Reputacja: 4124
  • Płeć: Mężczyzna
  • I will find you anywhere you go.
    • Karta postaci

Odp: Rozproszeni
« Odpowiedź #27 dnia: 12 Marzec 2020, 09:05:43 »
- W centrum Atusel.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Rozproszeni
« Odpowiedź #28 dnia: 12 Marzec 2020, 14:05:25 »
- Dziękuję, i miłego dnia życzę. Podziękowawszy zabrali karty i wyszli z gabinetu rektora, kierując się do sali wykładowej numer cztery, szukając Alberta. Jeśli on nie pomorze, to czeka ich wycieczka do Atusel...

Offline Rakbar Nasard

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4493
  • Reputacja: 4124
  • Płeć: Mężczyzna
  • I will find you anywhere you go.
    • Karta postaci

Odp: Rozproszeni
« Odpowiedź #29 dnia: 12 Marzec 2020, 14:43:34 »
Doszliście do drzwi sali wykładowej numer 4, gdzie według planu przebywać miał Albert, nauczyciel języków obcych. Przed wejściem było około 50 przepychających się studentów. Najprawdopodobniej ogłoszono wyniki z jakiegoś egzaminu.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Rozproszeni
« Odpowiedź #30 dnia: 13 Marzec 2020, 13:44:33 »
- Przepraszam, władza idzie. Powiedział głośno przepychając się przez tłumek do sali wykładowej.

Offline Egbert

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 317
  • Reputacja: 278
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Rozproszeni
« Odpowiedź #31 dnia: 13 Marzec 2020, 13:47:05 »
Egbert cały czas podążał za elfem. Przepychając się przez studentów zrobił groźną minę, a tamci sami zaczęli uskakiwać mu z drogi. Cóż, wzrost olbrzyma i wilczy łeb na głowie na pewno robiły swoje.
-Nie podoba mi się słowo anomalie.- Powiedział w końcu. -Myślisz, że znowu czeka nas walka z jakimiś mutantami?

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Rozproszeni
« Odpowiedź #32 dnia: 13 Marzec 2020, 14:07:54 »
- Oby nie, nie mamy na to sprzętu. Isentor obiecał broń, ale na obiecaniu się skończyło. Magiczne anomalie mogą też oznaczać zaklęcia iluzji. W trakcie wojny domowej, Lithan wytworzył iluzję armii rebeliantów w Marcham. Wszyscy się nabrali wtedy, a mój ojciec dostał furii.  Jedno jest pewne, to na sto procent nie demony. Odpowiedział.

Offline Egbert

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 317
  • Reputacja: 278
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Rozproszeni
« Odpowiedź #33 dnia: 13 Marzec 2020, 14:30:15 »
-Demony... Chyba prędko żadnych nie zobaczymy.- Zgodził się rudobrody. -Zawsze możemy też natknąć się na nieumarłych, ale z tymi sobie poradzimy.

Offline Rakbar Nasard

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4493
  • Reputacja: 4124
  • Płeć: Mężczyzna
  • I will find you anywhere you go.
    • Karta postaci

Odp: Rozproszeni
« Odpowiedź #34 dnia: 13 Marzec 2020, 16:24:43 »
Udało się wam przedrzeć przez tabun studentów, choć łatwo nie było, bowiem słowa o władzy niewiele na nich wpłynęły. Ale koniec końców udało wam się dotrzeć do drzwi a nawet je otworzyć. Wewnątrz, w wielkiej ale zatęchłej sali siedział profesor Albert. Schowany był za stertą kartek, baczne je czytając, od czasu do czasu coś dopisując albo kreśląc. Kiedy Was zauważył, powiedział, nie podnosząc na Was wzroku:
- Terminów więcej nie będzie.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Rozproszeni
« Odpowiedź #35 dnia: 14 Marzec 2020, 19:02:33 »
- My nie w sprawie wykładów. Melkior Tacticus. Przedstawił się. - Rektor powiedział że może nam pan pomóc, ponoć widział pan anomalie w chramie na południu. Prosze je opisać.

Offline Rakbar Nasard

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4493
  • Reputacja: 4124
  • Płeć: Mężczyzna
  • I will find you anywhere you go.
    • Karta postaci

Odp: Rozproszeni
« Odpowiedź #36 dnia: 15 Marzec 2020, 10:45:01 »
- No tak, wystąpiły tam pewne odstępstwa. Widzicie, często zapuszczam się do dżungli żeby badać tamtejsze chramy i wszelkie manuskrypcje wyryte na ich ścianach. Znalazłem idealny chram do tego, najbardziej wysunięty na południe w gminie Larkos. Tydzień temu zachodzę tam znowu, żeby zrobić kopie jednej ze ściany a tu... przejścia nie ma. Tak jakby ktoś je zamurował. Próbowałem kilofem je rozkopać ale ani drgnęło. Co innego niż magia mogło to być? Byłem tam też dwa dni temu, ściana jak stała tak stała. Do tego zauważyłem, że jakby wokół chramu wykarczowano trochę drzew, czyli to sprawka istot rozumnych. Więcej tam nie poszedłem, zgłosiłem jedynie rektorowi że badania chwilowo wstrzymuje. Mam rozumieć, że rektor wezwał was do otwarcia budynku, żebym mógł kontynuować pracę? Nareszcie!

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Rozproszeni
« Odpowiedź #37 dnia: 15 Marzec 2020, 14:37:01 »
- Nie, to prywatna sprawa. Szukamy magów panie Albercie. Elf położył na biurku karty z ich wizerunkami. - Rozpoznaje pan kogoś? Po za tym, może otworzymy owy chram. Która to gmina? Bo Larkos to hrabstwo, spore. I nie kojarzę tam dżungli.

Offline Egbert

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 317
  • Reputacja: 278
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Rozproszeni
« Odpowiedź #38 dnia: 15 Marzec 2020, 15:47:22 »
-Otworzymy, jeśli w grę wchodzi nagroda. I jeśli nie będzie się to kłócić z naszym obecnym zadaniem.
Dorzucił Egbert. Nie lubił pracować za darmo, więc jeśli mają jeszcze bawić się w przełamywanie jakichś magicznych blokad, to chce coś ekstra. No, chyba że komandor uprze się na działalność charytatywną. Wprawdzie nie wykonywali teraz misji dla kompanii, ale rudobrody i tak respektował łańcuch dowodzenia. Bycie Bękartem Rashera to w końcu nie robota od ósmej do szesnastej, a sama przynależność do kompanii to coś więcej niż tylko praca. Egbert również pokazał profesorowi karty.   

Offline Rakbar Nasard

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4493
  • Reputacja: 4124
  • Płeć: Mężczyzna
  • I will find you anywhere you go.
    • Karta postaci

Odp: Rozproszeni
« Odpowiedź #39 dnia: 17 Marzec 2020, 14:23:06 »
- A tak, przepraszam. Ma Pan racje, to inne hrabstwo ale nazwa wyleciała mi z głowy. To tutaj. - wskazał palcem na mapę, którą uprzednio wyjął z biurka. - Niesety nie kojarzę tych ludzi. Co do zapłaty... mogę dać 50 grzywien z własnej kieszeni za otwarcie budynku. Niestety uczelnia niechętnie finansuje badania.


Forum Tawerny Gothic

Odp: Rozproszeni
« Odpowiedź #39 dnia: 17 Marzec 2020, 14:23:06 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything