Autor Wątek: Skryć się przed słońcem  (Przeczytany 19596 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Imago

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 666
    • Karta postaci

Odp: Skryć się przed słońcem
« Odpowiedź #120 dnia: 13 Luty 2020, 12:54:11 »
- Może byli prawiczkami? - zapytał retorycznie i żartobliwie, idąc  zaraz za Drago. Co prawda nie znał się na upuszczaniu krwi, ale flakony mógł nieść, jeszcze jak.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Skryć się przed słońcem
« Odpowiedź #121 dnia: 13 Luty 2020, 14:30:01 »
- Krew to krew, nie ma znaczenia czy dziewicza - odparł Drago. - Dobra, Imago, chodź. - Wrócił z młodszym wampirem do obozu.
- Weź jedną skrzynkę. - Wskazał na skrzynie wypełnione pustymi jednolitrowymi flakonami. Były takie dwie skrzynie, łącznie dwadzieścia jednolitrowych flakonów. Gdzieś tam walał się jeszcze jeden luzem, więc Drago położył na na jednej ze skrzyń i ostrożnie ją podniósł. Ruszył do miejsca gdzie znajdowały się martwe trolle. Położył skrzynkę na ziemi i powyciągał z niej butelki. Dobył sztylet i zabrał się do pracy. Kucnął przy jednym z trolli i zabrał się do pracy. Wyszukiwał co bardziej obiecujące żyły i tętnice, po czym nacinał je i używając butelek zaczął zlewać do nich krew. Trochę to trwało, troll był duży i krwi miał sporo. Ale Drago był cierpliwy. Pracował metodycznie i spokojnie, nie spiesząc się.
- Niestety trochę krwi przepadło, jak zawsze... - mruknął i zabrał się za kolejnego trolla.



Pozyskuję:
8 litrów krwi Trolla

Forum Tawerny Gothic

Odp: Skryć się przed słońcem
« Odpowiedź #121 dnia: 13 Luty 2020, 14:30:01 »

Offline Vulmer

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 183
  • Reputacja: 178
    • Karta postaci

Odp: Skryć się przed słońcem
« Odpowiedź #122 dnia: 13 Luty 2020, 14:55:55 »
Vulmer zaś spał, to robi większość humanoidów nocą. Sen miał niestety twardy i nawet się nie ruszył gdy w obozie wynikło zamieszanie. Dopiero gdy Quinn rzucił trofea na wóz a ten szarpnął lekko, elf się zbudził. Zaspanym głosem rzekł: - Coś mnie ominęło?

Offline Quinn

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 366
  • Reputacja: 505
    • Karta postaci

Odp: Skryć się przed słońcem
« Odpowiedź #123 dnia: 13 Luty 2020, 15:25:04 »
- Młodszy wampir zmienił się w nietopyrza i wyrżnął o pień sosny chwilę po starcie. Kupa śmiechu z tego byla - rzucił do elfa Quinn - Śpij spokojnie dalej.

Offline Imago

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 666
    • Karta postaci

Odp: Skryć się przed słońcem
« Odpowiedź #124 dnia: 13 Luty 2020, 15:28:52 »
- Powiedziała prawie zupa- odrzekł Imago, podnosząc jedną ze wskazanych przed Drago skrzyń. Poszedł ostrożnie za drugim wampirem i położył skrzynię. Przycupnął na jednym z trucheł.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Skryć się przed słońcem
« Odpowiedź #125 dnia: 13 Luty 2020, 16:29:41 »
A Dragosani, nieświadom tej wymiany zdań, kontynuował pozyskiwanie krwi. Kucnął przy kolejnym trollu i rozpoczął proces na nowo. Wyszukał najbardziej obiecujące żyły i ponacinał je. Zaczął upuszczać krew, nucąc sobie pod nosem.
- Ma ma ma ma ma małe nóżki... - podśpiewując sobie tak upuścił krew z drugiego trolla. Tyle ile zdołał.



Pozyskuję:

6 litrów krwi Trolla

Razem mam:

14 litrów krwi Trolla

Offline Vulmer

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 183
  • Reputacja: 178
    • Karta postaci

Odp: Skryć się przed słońcem
« Odpowiedź #126 dnia: 13 Luty 2020, 19:11:53 »
- Te trofea... są z trolli Quinn. Stanowili chociaż realne zagrożenie czy zostali zabici "bo tak?" Vulmer uważał pozyskiwanie trofeów z istot rozumnych za niemoralne. - Powiedz przynajmniej że zginęli szybko i nie cierpieli.

Offline Quinn

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 366
  • Reputacja: 505
    • Karta postaci

Odp: Skryć się przed słońcem
« Odpowiedź #127 dnia: 13 Luty 2020, 19:24:31 »
- Raczej powoli i w męczarniach - odpowiedział elf i poprawił ułożenie skór, tak by nie latały po całym wozie w czasie podróży - A czy zasłużyły... nie wiem. Próbowały zrobić ze mnie zupę.

Offline Vulmer

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 183
  • Reputacja: 178
    • Karta postaci

Odp: Skryć się przed słońcem
« Odpowiedź #128 dnia: 13 Luty 2020, 19:31:46 »
- Mogłeś pewnie je przegadać, to dość proste. Ehh. Nie pochwalam tego, rozumiem zabić w obronie ale potem jeszcze pozyskiwać trofea?

Offline Quinn

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 366
  • Reputacja: 505
    • Karta postaci

Odp: Skryć się przed słońcem
« Odpowiedź #129 dnia: 13 Luty 2020, 19:34:39 »
- Możliwe że mogłem je przegadać. Ale co potem? Wędrowałyby dalej aż natrafiłyby na kolejnego podróżnego, nie tak sprawnego w walce, który nie dałby rady ich przegadać i skończyłby w garze. Z cebulą. Wolę zapobiegać niż leczyć. Troll to nie jest przyjaciel. A trofea, cóż, pragmatyzm. Trollowa skóra jest cenna i ma ciekawe właściwości, dlaczego miałbym jej nie ściągać?

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Skryć się przed słońcem
« Odpowiedź #130 dnia: 13 Luty 2020, 19:44:14 »
A Dragosani zabierał się za upuszczenie krwi z trzeciego niewinnego (lecz już martwego) trolla. Powtórzył czynności, który wykonał przy poprzednich trollach. Znalazł odpowiednie miejsca na ciele wielkoluda i naciął je, coby dotrzeć do tego słodkiego płynu trolla, którego tak bardzo pragnął. Płyn ów wytrysnął chętnie, niczym z fontanny. Drago ledwie zdążył przystawić do otworu butelkę. Trochę płynu zachlapało mu dłonie. Kontynuował proces. Upuścił tyle krwi ile zdołał i ile pomieścić mogły pozostałe butelki. Wytarł sztylet i zaczął chować pełne już fiolki do skrzynek. Potem wstał. Wziął jedną ze skrzynek i zaniósł ja do wozu. Dopiero wtedy mógł usłyszeć i wziąć udział w moralnej sprzeczce elfów.



Pozyskuję:

6 litrów krwi Trolla

Razem mam:

20 litrów krwi Trolla

Offline Vulmer

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 183
  • Reputacja: 178
    • Karta postaci

Odp: Skryć się przed słońcem
« Odpowiedź #131 dnia: 13 Luty 2020, 19:58:30 »
- Bo dla mnie to tak jakbyś ściągnął te trofea z na przykład elfa.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Skryć się przed słońcem
« Odpowiedź #132 dnia: 13 Luty 2020, 20:05:49 »
- Jak byłem kilka setek lat temu w obecnym Isgharze, to jakiś maureński kupiec próbował wcisnąć mi elfie uszy jako afrodyzjak - dorzucił od siebie wampir. - Więc to nie jest, lub nie było, takie niespotykane. Hmm... a może to było w Ilusmirze i już ponad tysiąc lat temu... - zamyślił się.

Offline Imago

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 666
    • Karta postaci

Odp: Skryć się przed słońcem
« Odpowiedź #133 dnia: 13 Luty 2020, 20:19:09 »
Imago zaś wziął drugą skrzynkę, już pełną. Zaniósł ją na wóz starszego wampira.
- O czym tam rozprawiacie?

Offline Vulmer

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 183
  • Reputacja: 178
    • Karta postaci

Odp: Skryć się przed słońcem
« Odpowiedź #134 dnia: 13 Luty 2020, 20:30:01 »
- O etyce pozyskiwania trofeów z istot rozumnych dla zysku. Dla mnie to obrzydliwe.

Offline Imago

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 666
    • Karta postaci

Odp: Skryć się przed słońcem
« Odpowiedź #135 dnia: 13 Luty 2020, 20:39:48 »
- Narzekasz. Swoje te trofea kosztują, to trzeba korzystać - odpowiedział. - A czy te trolle takie rozumne, to nie wiem. Zapomniałem spytać między odcięciem dłoni jednemu, a wypatroszeniem drugiego - dodał chłodno.

Offline Kenshin

  • Konkordat puszczy i kniei
  • ***
  • Wiadomości: 2466
  • Reputacja: 1763
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Skryć się przed słońcem
« Odpowiedź #136 dnia: 13 Luty 2020, 22:52:21 »
Kenshin zobaczył  finał całej historii. Trolle, które niedaleko miałby obozowisko zostali pokonani przez elfa i wampira. Łowca odszedł już w ciszy
- Szkoda takich istot, które rzadko można spotkać, ale trofea nie mogą się zmarnować, bo to byłoby marnotrawstwo. Według moich wierzeń. Ventepi weź dusze tych istot do siebie.
Ork powiedział to, gdy usłyszał przekomarzania w obozie i każdy miał swoje racje. Jednak i tak było już za późno na działanie.
- To ja się zdrzemnę, bo mam prowadzić. Dobranoc.
Rzekł, opierając się o ścianę wozu i powoli zasypiając. Na szczęście ciepłe ubrania zapewniały duży komfort podczas spania w takich plenerach. Dlatego rankiem powinien poczuć się lepiej niż pozostali członkowie wyprawy.

Offline Imago

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 666
    • Karta postaci

Odp: Skryć się przed słońcem
« Odpowiedź #137 dnia: 14 Luty 2020, 10:53:46 »
- Wszyscy powinniście się kimnąć - zauważył Imago. - Robimy jakiś zwiad, czy strzeżemy obozu na miejscu? - zapytał jeszcze Dragosaniego.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Skryć się przed słońcem
« Odpowiedź #138 dnia: 14 Luty 2020, 12:01:08 »
Drago odkorkował jedną z butelek ze świeżą krwią trolla. Dawno takiej nie pił. Pamiętał, że ma ona dość ciekawy smak. Intensywny i ciężki, z nutką torfowego posmaku.
- Chyba nie ma sensu krążyć po lesie. W razie czego i tak wyczujemy zagrożenie. - Usiadł na ziemi, opierając się o śpiącego przy wozie sirina. Zwierzak zamruczał coś przez sen. - Ale Imago ma rację. Idzie przykładem Kenshina i prześpijcie się. Rano macie być w pełni sił - powiedział do elfów.

Offline Quinn

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 366
  • Reputacja: 505
    • Karta postaci

Odp: Skryć się przed słońcem
« Odpowiedź #139 dnia: 14 Luty 2020, 12:58:02 »
Elf przeciągnął się i wskoczył lekko na wóz.
- W sumie to macie rację. To dobranoc panowie - powiedział i położył się, zawinął w płaszcz i chwilę potem usnął, zmęczony trudami podróży.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Skryć się przed słońcem
« Odpowiedź #139 dnia: 14 Luty 2020, 12:58:02 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything