Autor Wątek: Skryć się przed słońcem  (Przeczytany 19628 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Skryć się przed słońcem
« Odpowiedź #20 dnia: 01 Luty 2020, 13:10:04 »
Drago spojrzał w las, w stronę gdzie pobiegł sirin.
- Młody jest, pewnie chce po prostu pobiegać w lesie, może zapolować na coś - odparł na słowa Kenshina. - Raczej za blisko miasta jesteśmy, aby było to coś naprawdę groźnego. Łowcy pewnie sami o tym doskonale wiedzą. Jakie tutaj mogą gatunki występować? - zapytał.

Offline Vulmer

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 183
  • Reputacja: 178
    • Karta postaci

Odp: Skryć się przed słońcem
« Odpowiedź #21 dnia: 01 Luty 2020, 15:33:17 »
- Jelenie, dziki, behemoty, błędne ogniki, cieniostwory, gremliny, harsesisy, kretoszczury, kreshayr, krwiopijce, niedźwiedzie, sambiry, shizi, taru, trabliny, wiewiórki, wilki, wiwerny, zębacze jaskiniowe, ścierwojady. I kilka bardo rzadkich stworzeń, jak enty czy drzewce. A, i trolle. Powiedział co wiedział.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Skryć się przed słońcem
« Odpowiedź #21 dnia: 01 Luty 2020, 15:33:17 »

Offline Quinn

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 366
  • Reputacja: 505
    • Karta postaci

Odp: Skryć się przed słońcem
« Odpowiedź #22 dnia: 01 Luty 2020, 19:56:13 »
- Albo ludzie - dodał Quinn - Kto wie, może wyczuł jakąś zagubioną pastereczkę czy inną grzybiarkę która nie zdążyła wrócić przed zmrokiem i właśnie stała się kolacją krwiożerczej bestii - ostatnie słowa powiedział z rozbawieniem.

Offline Vulmer

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 183
  • Reputacja: 178
    • Karta postaci

Odp: Skryć się przed słońcem
« Odpowiedź #23 dnia: 01 Luty 2020, 20:24:20 »
- Albo poszedł za potrzebą. Dodał. - A właśnie Kenshin, mówisz że znałeś mojego ojca. Jak bardzo się znaliście?

Offline Kenshin

  • Konkordat puszczy i kniei
  • ***
  • Wiadomości: 2466
  • Reputacja: 1763
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Skryć się przed słońcem
« Odpowiedź #24 dnia: 01 Luty 2020, 20:53:30 »
Idefix nie powracał, także może być tak jak powiedzieli przedmówcy. Kenshin nie zamierzał się wypowiadać skoro padły już odpowiedzi natomiast to co tyczyło się Aragorna, mógł rzec parę słów.
- Znałem na tyle ile chciałem, ale był istotą zachłanną, która chciała mieć więcej niż trzeba było i w końcu go to zgubiło. Pozbawiono go tytułu, ziem i honoru, który chce odzyskać twój brat. No i był patriotą chociaż chujem, także tyle ci powiem, żebyś nie podążał tą ścieżką nie wiedzie ona do niczego dobrego. Pośród nas jest jeszcze jedna osoba, która zna go znacznie lepiej i jest to sam Drago. On jak będzie chciał opowie tobie więcej.
Zakończył swój wywód, odbijając piłeczkę w stronę nieśmiertelnego.

Offline Imago

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 666
    • Karta postaci

Odp: Skryć się przed słońcem
« Odpowiedź #25 dnia: 02 Luty 2020, 00:35:16 »
A tymczasem Imago się nudził. Niezbyt ciekawiły go historie szlacheckich rodów. Wolał już słuchać o stworzeniach lasu. Przynajmniej mógłby zgadywać z czego warto pić krew, a z czego nie. A że Imago się nudził, to wziął jeszcze łyka whisky, po czym zakorkował je i postawił przed sobą. Wskazując, by w razie czego się częstować. Ziewnął, okazując znudzenie tematem, przeciągnął się jak kot po drzemce, strzelił palcami, potem karkiem. Wyjął jeden z noży, tak samo jak i małą kamienną osełkę, po czym zaczął ostrzyć krótkie stalowe ostrze, którego rękojeść zdobiła podobizna nietoperza.
- Wybaczcie, że wam przerwę te jakże ciekawą historię rodów szlacheckich - powiedział, bezczelnie nie kryjąc ironii. - Ale jeśli mamy razem podróżować, polować, a co najważniejsze, pewnie i walczyć, muszę was bardziej poznać. Każdego - kontynuował. Przesunął butelkę bardziej od siebie, bliżej siedzących na wozie kompanów podróży. Na razie tylko podróży. - Po kolei, bierzemy łyczek napoju i mówimy o sobie. Wy siebie znacie, ja was nie. Kto zaczyna?

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Skryć się przed słońcem
« Odpowiedź #26 dnia: 02 Luty 2020, 10:30:33 »
- Ja nie piję, bo prowadzę! - od razu powiedział Drago, coby nikt nie miał pomysłów z wypytywaniem go o jego dzieje. Za dużo czasu by na tym zeszło. W sumie sam nawet nie wiedział ile z jego biografii jest znane w królestwie. Może to i lepiej, jeżeli nie jest zbyt dobrze znana. Robiło się czasem niezbyt moralne rzeczy.
- Tylko macie być trzeźwi w razie gdybyśmy natrafili na coś groźnego - upomniał jeszcze.


//Kolejną osobę proszę o rzut 1d20.

Offline Vulmer

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 183
  • Reputacja: 178
    • Karta postaci

Odp: Skryć się przed słońcem
« Odpowiedź #27 dnia: 02 Luty 2020, 10:56:23 »
- Pytałem o waszą znajomość Kenshin, nie wykład z historii. Odebrał flaszke od Imago pierwszy, pociągnął łyka i podał dalej. - O mnie już nieco wiesz, jestem bękartem który większość życia musiał spędzić w ukryciu przed błędami ojca. Byłem w Konkordacie i zmarnowałem zbyt dużo czasu z Gunsesem Cadacusem, w trakcie jego cholernej pseudo krucjaty. Prawie przy tym ginąc. I w sumie tyle. Nie było więcej do opowiadania.

Rolled 1d20 : 14, total 14

Offline Quinn

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 366
  • Reputacja: 505
    • Karta postaci

Odp: Skryć się przed słońcem
« Odpowiedź #28 dnia: 02 Luty 2020, 15:56:57 »
- Lepszy bękart Aragorna niż bękart Rashera - zauważył sentencjonalnie elf.

Offline Kenshin

  • Konkordat puszczy i kniei
  • ***
  • Wiadomości: 2466
  • Reputacja: 1763
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Skryć się przed słońcem
« Odpowiedź #29 dnia: 02 Luty 2020, 16:31:32 »
Drugi z wampirów wszedł w rozmowę razem z propozycją lepszego poznania się do tego, doszedł rytuał picia.
- No tak jakoś mi się jakoś powiedziało ku przestrodze twojej, byś nie popełniał tych samych błędów.
Odpowiedział Vulmerowi, ale nie ważne co z tym zrobi. Teraz była kolej orka lub Quinna, lecz Kenshinowi średnio się widziało picie nigdy nie wiadomo jakie rzeczy spotkają na trakcie.
- Ja tam pić nie zamierzam, ale chcesz usłyszeć skąd pochodzę to proszę bardzo. Pochodzę z księżyca, które jak wiesz mamy dwa nazwa krainy nazywa się Tinirleit. Pamiętam, że przybyłem tutaj, gdy jeszcze była mgła oddzielająca nas od kontynentu. Dawno to było.
Nie chciał mówić, o sobie więcej nawet nie widział powodu, by mówić dalej, jednakże ciekawiło go co innego.
- Quinn jeśli mogę spytać? Co takiego nie podoba się tobie w Bękartach Rashera?

Offline Quinn

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 366
  • Reputacja: 505
    • Karta postaci

Odp: Skryć się przed słońcem
« Odpowiedź #30 dnia: 02 Luty 2020, 16:33:26 »
- A skąd pomysł że coś mi się nie podoba?

Offline Kenshin

  • Konkordat puszczy i kniei
  • ***
  • Wiadomości: 2466
  • Reputacja: 1763
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Skryć się przed słońcem
« Odpowiedź #31 dnia: 02 Luty 2020, 16:37:31 »
- Pozwól, że zacytuje "Lepszy bękart Aragorna niż bękart Rashera".
Czyli coś musiało nie grać chyba, że chodziło o sam zwrot cóż teraz zapewne się dowie.

Offline Quinn

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 366
  • Reputacja: 505
    • Karta postaci

Odp: Skryć się przed słońcem
« Odpowiedź #32 dnia: 02 Luty 2020, 16:51:28 »
- Nie przepadam za oportunistami.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Skryć się przed słońcem
« Odpowiedź #33 dnia: 02 Luty 2020, 17:58:07 »
- Prrrr... - wóz nagle zatrzymał się. Przed nim na trakcie ktoś stał, inny wóz, oświetlony niewielkimi lampami oliwnymi.
- O bogowie, jak dobrze... - usłyszeli głos jakiegoś staruszka.
- Co się stało, dobry człowieku? - zapytał Dragosani.
- A witajcie panie dobry, dobrze żeście się zatrzymali. Nazywam się Bogumił kupiec z Ereno. Z córką... - starszy, dobrze odziany człowiek wyszedł zza wozu i zbliżył się.
- Do rzeczy, Bogumile - przerwał mu Drago.
- Ach, tak, oczywiście... Koło w wozie mi się złamało. Mam zapasowe, alem stary już i nie dam rady sam go założyć. Pomóżcie, proszę panie... Pomóżcie, a ja dam... eee... No dam przejrzeć moje towary i odsprzedam tanio, jeżeli coś chcecie. - Wampir myślał tylko chwilę.
- Kenshin, Imago pomożecie mi. Elfy patrzcie czy nic nie będzie chciało się do nas podkraść. - Wsiadł i podszedł do kupieckiego zadaszonego furgonu, aby ocenić uszkodzenia. Bogumił widocznie nie był osobą, która mogła stanowić zagrożenie. Prawie na kolana padł w podziękowaniach. Jego córki nie było widać.

Offline Vulmer

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 183
  • Reputacja: 178
    • Karta postaci

Odp: Skryć się przed słońcem
« Odpowiedź #34 dnia: 02 Luty 2020, 18:06:07 »
- Oportunistami? No kiedy ostatnio sprawdzałem mieli dość jasny kodeks. I raczej nie wybierają najbardziej bezpiecznych rozwiązań. Być może było tak nim stali się największą kompanią najemników na Valfden. Powiesz że jestem nie obiektywny. Jestem bratem ich dowódcy, i po prostu wiem że oni też mają idee i wyższy cel. Tylko bez rycerskiego etosu i patosu. Oczywiście, mają swoje wady i ich nazwa bardzo im pasuje. Ale oportuniści? Nie dokończył, bo jak zwykle coś zakłóciło podróż. Vulmer podjechał kawałek do przodu, z łukiem w ręku.

Offline Quinn

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 366
  • Reputacja: 505
    • Karta postaci

Odp: Skryć się przed słońcem
« Odpowiedź #35 dnia: 02 Luty 2020, 18:09:51 »
- Jesteś nieobiektywny - zgodził się Quinn i również wstał, po czym zeskoczył z wozu. Zrzucił kaptur z głowy i sięgnął po łuk z sajdaka, w moment zakładając poluzowaną cięciwę z powrotem na drzewce. Nie sięgał po strzałę, wolał w razie czego mieć łuk w gotowości, póki co po prostu obserwował zgodnie z poleceniem teren.

Offline Vulmer

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 183
  • Reputacja: 178
    • Karta postaci

Odp: Skryć się przed słońcem
« Odpowiedź #36 dnia: 02 Luty 2020, 18:35:06 »
- Ale czy oportuniści przez piętnaście lat utrzymywaliby nieopłacalny posterunek w Kardon, otoczeni zewsząd renegackimi wampirami? Nikt z lokalnych możnych im nie płaci za to. Dodał jeszcze - Oczywiście nie mam zamiaru zmieniać twojej opini. Mnie to też dziwi. Nałożył strzałę na cięciwę, oczywiście nie naciągnął.

Offline Kenshin

  • Konkordat puszczy i kniei
  • ***
  • Wiadomości: 2466
  • Reputacja: 1763
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Skryć się przed słońcem
« Odpowiedź #37 dnia: 02 Luty 2020, 18:40:47 »
Oportuniści dość ciekawie określił ich elf. Ork nie chciał wchodzić w dalsze dysputy, ponieważ na trakcie spotkali ludzi, którzy potrzebowali pomocy. Kenshin nie widział przeszkód, by im pomóc, także zszedł z wozu i podszedł on do wampira, który już zajmował się oględzinami pojazdu.
- Zaraz się naprawi. Ja podniosę wóz a wy zdejmiecie koło i od razu, założycie nowe. We trójkę damy radę pomóc Bogumiłowi i jego córce, ale właśnie gdzie ona jest?
Zainteresował się ork, który nie czekał, tylko złapał za bok wozu i uniósł go do góry, żeby reszta mogła ściągnąć uszkodzony element i wymienić go na nowy. Teraz tylko kwestia szybkości pozostałych członków drużyny, aby wóz nie spadł całkiem na ziemię i zostać uszkodzonym jeszcze bardziej od tego też zależało jak szybko, wrócą do dalszej podróży ku północy.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Skryć się przed słońcem
« Odpowiedź #38 dnia: 02 Luty 2020, 18:51:07 »
Niestety nawet potężna siła orka nie mogła pomóc mu w uniesieniu wozu wyładowanego towarami.
- Imago, idziesz? - krzyknął do wampira Drago i sam podszedł do wozu kupca. - Bogumile, jak podniesiemy wóz, musisz zdjąć koło i założyć nowe. Na razie załóż je tylko na oś, żeby można było postawić wóz. Potem przymocujemy je pewniej. Z tym powinieneś sobie poradzić. Przygotuj je, aby było pod ręką - powiedział Drago.
- T- tak panie, że też nie pomyślałem! - Staruszek pobiegł za wóz, aby wyciągnąć z paki zapasowe koło. - Córciu, przywitaj się z miłymi panami - powiedział jeszcze do kogoś zapewne ukrytego na wozie. Usłyszeli kroki i ich oczom ukazała się młoda kobieta o jasnych włosach i oczach wbitych w ziemie. Dygnęła uprzejmie. Kupiec znalazł koło i położył je na ziemi, gotów do szybkiej zamiany.

Offline Kenshin

  • Konkordat puszczy i kniei
  • ***
  • Wiadomości: 2466
  • Reputacja: 1763
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Skryć się przed słońcem
« Odpowiedź #39 dnia: 02 Luty 2020, 19:23:44 »
Kenshin nie dał rady sam podnieść wóz. Widocznie starość go na dobre dopadła.
- Starość nie radość ehhh.....
Uśmiechnął się lekko, ale teraz wraz ze zmutowanym wampirem powinno im się udać i to bez pomocy drugiego nieśmiertelnego. Człowiek da rade sam założyć koło, także nie było problemu no i znalazła się córka, która grzecznie się przywitała.
- Dobra liczę do trzech, po tych trzech podnosimy wóz. Raz.. Dwa... Trzy! 
Łowca spiął wszystkie mięśnie i zaczął, podnosić wóz do góry raz jeszcze.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Skryć się przed słońcem
« Odpowiedź #39 dnia: 02 Luty 2020, 19:23:44 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top