Autor Wątek: Na drodze ku (nie)sławie  (Przeczytany 11829 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku (nie)sławie
« Odpowiedź #80 dnia: 23 Listopad 2019, 17:45:18 »
- Nie nie mam, chodźmy. I poszli, z powrotem do stajni, wóz stał jak go zostawili. Hagmar zajął miejsce woźnicy i po chwili opuścili Karaz Kazmir. Było pochmurno i dosyć chłodno, ale takie już jest Atunus.

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku (nie)sławie
« Odpowiedź #81 dnia: 23 Listopad 2019, 17:53:15 »
Watu siadł obok i udawał ochroniarza, puki nie padało krukowi pogoda pasowała, lubił kiedy jest mgliście lub kiedy wiele wiatr.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Na drodze ku (nie)sławie
« Odpowiedź #81 dnia: 23 Listopad 2019, 17:53:15 »

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku (nie)sławie
« Odpowiedź #82 dnia: 23 Listopad 2019, 18:01:19 »
//Póki  ;[

- Słyszałeś może co tu się odwaliło w tej gminie? Zagadał, chcąc opoiwiedzieć nawet zabawną historię.

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku (nie)sławie
« Odpowiedź #83 dnia: 23 Listopad 2019, 18:42:32 »
// sory nie pokazuje mi tego jako błąd temu nie poprawiam, ale postaram się na to zwracać uwagę
-Nie słyszałem, co takiego ? - zapytał Watu znudzony już trochę ciszą, więc wdzięczny był towarzyszowi za jej przerwanie.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku (nie)sławie
« Odpowiedź #84 dnia: 23 Listopad 2019, 20:59:42 »
- Te rejony Valfden - Zachód, Północ - to dzicz. No prawie, i to kwestia gustu. Ale jednak. W tej gminie do ostatniej wojny stał tylko zamek, kilka nędznych wsi i kopalnia srebra pod zarządem skurwiałego elfa. Siódmego Astas Dwudziestego czwartego roku Atusel, zostało zaatakowane przez flotę demonów. Ówczesny Marszałek Koronny Silion aep Mor wraz zw swoim wojskiem obronił miasto. Jednak okazało się, że cały atak był tylko dywersją. Następnego dnia demony zaatakowały miasto Brugrard. Tym szybkim i brutalnym atakiem przejęły gminę Satein i ujście rzeki Amertodonu. To był czarny dzień dla Valfden. Tego samego dnia siły demonów zaatakowały zachodnie wybrzeże Valfden.  Zajmując cały Zachód. Wojna trwała miesiąc, aż to coś, Mściciel, pokonał wrogą armię. Wtedy też MacBrewmann dostał tytuł i gminę Omas. Ale... zniknął na dwa lata chyba. Czarodziej Merith wynajął piątke Bękartów Rashera w tym MacBrewmanna oraz Rikkę Malkain do zbadania sprawy tajemniczego kultu. Kult ten terroryzował gminę Omas, napadając na wsie i konwoje. Okazało się że owa sekta jest przykrywką dla działalności piratów z Doral, Samotnych Łowców, lokalnych bandytów i ludzi z opozycji z małego wyspiarskiego państewka Vrih. Grupa zatrzymała sie we wsi Gandawa, ostatniej która nie uległa sekcie. Najemnicy obronili wioskę przed atakiem fanatyków, Kazmir wrócił powiadomić króla. Gdy Kazmir pojechał do stolicy załatwić odpowiednie papiery u króla, w Gandawie została grupka Bękartów, która miała czekać na powrót krasnoluda. Akurat tak się złożyło, że do Gandawy przyjechała grupa brodaczy polująca na Łowców z Domenikiem i "naszym" Tyrrem na czele. W międzyczasie że stolicy wracał Macbrewmann z nowym towarzyszem Sillionem. Jednak tuż przed nimi dotarła kompania najemna Bękartów załatwiona na czas oswobodzania gminy. W prowizorycznym sztabie zapadła decyzja żeby Sillion zrobił rozpoznanie w następnej wsi - Amos. Gdy dotarł na miejsce wstąpił do domu sołtysa, gdzie przebywał kapłan sekty. Niestety, z powodu znikomych umiejętności blefowania, krasnolud spłoszył kapłana, który się teleportował. Krasnolud żeby odreagować podpalił kamienny dom, a nazajutrz gdy dotarł z resztą kompanii okazało się, że ze wsi zostały zgliszcza. Na szczęście deszcz uratował co się dało. Bękarty rozbiły obóz, a Sillion po krótkim filtrowaniu z siostrą Kazmira wyruszył do następnej wsi na zwiad. Tam przez swoją głupotę został ostrzelany przez strażników przy okazji tracąc konia. Jedynie dzięki smykałce do zabijania udało mu się wybić strażników i zrobić taktyczny odwrót. Mimo, że spieprzył sprawę z rozpoznaniem to i tak romansował z Kamirazi jeszcze do rana. Następnego dnia wyruszyli odbić wieś tocząc małą potyczkę że stacjonującymi tam bandytami. Jak się okazało mieszkańcy zamienili się w zombie, a mały krasnolud Silion pozbył się 11 za jednym zamachem, a resztę wystrzelano z kusz. Po kilku przesłuchaniach i dawaniu uciec, Kazmir wyruszył na północ do Zamku Omas po wsparcie do decydującej bitwy o Nardeę i aresztowaniu skorumpowanego kasztelana. I tak dotarli do zamku po drodze spotykając trolla Uga. Kasztelan został aresztowany, a 300 żołnierzy wyruszyło z Kazmirem z powrotem do wsi połączyć się z kampanią Bękartów. Razem wyruszyli pod Nardeę i jak się okazało po rozmowie z posłem Nardea poddała się bez walki, a chłopi zostali rozbrojeni. Tak oto oswobodzono gminę Omas. A w międzyczasie ktoś od nas upierdolił tego elfa z kopalni. Za korupcje. Całą historię znam od Tyrra. Po ogarnięciu tego pierdolnika zaczęto rozbudowe tego zadupia.

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku (nie)sławie
« Odpowiedź #85 dnia: 23 Listopad 2019, 21:24:57 »
-Niezła historia, aż ciężko się w tym wszystkim połapać, o niektórych z tych wydarzeń słyszałem ale nie aż tak dokładnie. Niestety nie mogę opowiedzieć Ci równie dobraj historii gdyż takiej nie znam póki co. Być może teraz tworzymy historie o której będą opowiadać tak jak Ty mi teraz ? - Zaśmiał się Watu. -Jak to możliwe że jednym zamachem pozbył się jedenastki zombie ?

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku (nie)sławie
« Odpowiedź #86 dnia: 23 Listopad 2019, 21:57:04 »
- Chyba nożami, nie wiem o nim nic po za tym że to jeden z nas.

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku (nie)sławie
« Odpowiedź #87 dnia: 23 Listopad 2019, 22:03:07 »
Watu rozmyślał jeszcze chwilę nad opowieścią towarzysza, nie miał jednak więcej pytań, gdyż nie znał ani tych miejsc, ani tych osób. -Będziemy przejeżdżać jeszcze przez jakieś wsie ? - zapytał po chwili by przerwać ciszę

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku (nie)sławie
« Odpowiedź #88 dnia: 23 Listopad 2019, 22:08:08 »
- Nie, ta od zombi nadal jest pusta. Straszy tam tylko wiatr i skrzypiące drzwi.

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku (nie)sławie
« Odpowiedź #89 dnia: 23 Listopad 2019, 22:12:39 »
-Jest nam tam bardzo nie po drodze ? Może byśmy tam zaglądnęli  ?

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku (nie)sławie
« Odpowiedź #90 dnia: 23 Listopad 2019, 22:20:33 »
- Jest po drodze, ale po co tam zaglądać?

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku (nie)sławie
« Odpowiedź #91 dnia: 23 Listopad 2019, 22:21:43 »
-Z czystej ciekawości, wiesz tak jak nie widziałem nigdy trolla tak i nie widziałem nigdy zombie

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku (nie)sławie
« Odpowiedź #92 dnia: 23 Listopad 2019, 22:26:45 »
- Ja też, i nue mam zamiaru jechać do nawiedzonej wioski z fortuną na pace. No nie. Powiedział lekko zdenerwowany.

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku (nie)sławie
« Odpowiedź #93 dnia: 23 Listopad 2019, 22:33:23 »
-Myślę że to co mamy jest nieżle ukryte a ruda chyba nie jest warta aż tyle ? a poza tym lepiej nam będzie obronić wóz pełen rudy srebra niż skrzynię z grzywnami. - Starał się przekonać towarzysza młody kruk, mimo że sam nie był pewien czy to odpowiednia decyzja narażać zadanie.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku (nie)sławie
« Odpowiedź #94 dnia: 23 Listopad 2019, 22:41:14 »
- Ładunek może i ukryty, ale tam mogą być bandyci. Kurwa, stawiam flaszke że są. Całemu hipotetycznemu gangowi rady nie damy. No i ściemnia się.

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku (nie)sławie
« Odpowiedź #95 dnia: 23 Listopad 2019, 22:44:13 »
-skoro się ściemnia to to oznacza że jesteśmy już na miejscu ? Mówiłeś coś ze wieczorem dotrzemy. Ale popatrz też na to z dobrej strony, bandyci mogą mieć jakieś łupy, a ja jestem jakoś przygotowany.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku (nie)sławie
« Odpowiedź #96 dnia: 23 Listopad 2019, 22:47:44 »
- Mhm. Potwierdził że są blisko. - A jakiś frajer zastrzeli nas z kuszy jak tylko tam wjedziemy. Nie ryzykuje w pracy.

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku (nie)sławie
« Odpowiedź #97 dnia: 23 Listopad 2019, 23:10:23 »
-Dobra ufam twojemu osądowi, a skoro już jesteśmy blisko to nie marnujmy czasu, ale kiedyś, kiedy już nie będziemy na misji Cie tam zaciągnę ! -powiedzial Watu z głosem z ktorego stwierdzić można było zze to śmieszna obietnica

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku (nie)sławie
« Odpowiedź #98 dnia: 23 Listopad 2019, 23:19:57 »
Z paroma wojami u boku? Czemu nie? Hagmar tylko się zaśmiał. Faktycznie dojeżdżali.
- No i jesteśmy.



Duża wieś rybacka położona na wybrzeżu gminy Omas, jako jedyna w gminie posiada umocnienia. Skromna palisada ulokowana na metrowej wysokości wale ziemnym, oraz trzy wieże. Tutejsi mieszkańcy trudnią się rybołówstwem, produkcją sieci oraz łodzi rybackich do większych połowów. Z racji na obecność kopalń Nardea posiada przystań zdolną pomieścić nawet cztery statki handlowe. No i magazyny.

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku (nie)sławie
« Odpowiedź #99 dnia: 23 Listopad 2019, 23:22:38 »
-W końcu jesteśmy, to co teraz mamy znaleźć tą łajbe no nie ?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Na drodze ku (nie)sławie
« Odpowiedź #99 dnia: 23 Listopad 2019, 23:22:38 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top