Autor Wątek: Per aspera ad astra I - Ruiny w Mirtach  (Przeczytany 5434 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Per aspera ad astra I - Ruiny w Mirtach
« Odpowiedź #60 dnia: 29 Lipiec 2020, 18:01:26 »
-Proponowałby to zabrać ze sobą, a może znajdziemy kogoś kto nam to przetłumaczy.-Zacząłem się rozglądać dalej, postanowiłem wrócić do strategii ścian. Oraz chciałem obejść dokładnie klatki. Ale najpierw wziąłem schyliłem się pod stół, żeby sprawdzić co tam jest.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Per aspera ad astra I - Ruiny w Mirtach
« Odpowiedź #61 dnia: 29 Lipiec 2020, 18:20:11 »
- Wiesz, to naprawdę wygląda jak lista zakupów. A ja znam dracoński. Tyle że te nazwy to mogą być dawno wymarłe gatunki roślin. Adaś znalazł jakąś grubą starą księge i kilka pergaminów.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Per aspera ad astra I - Ruiny w Mirtach
« Odpowiedź #61 dnia: 29 Lipiec 2020, 18:20:11 »

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Per aspera ad astra I - Ruiny w Mirtach
« Odpowiedź #62 dnia: 29 Lipiec 2020, 19:16:24 »
-A może to pociśniemy jakiemuś domorosłemu kolekcjonerowi? Wiesz taki co zbiera te bzdety, a co nie ma pojęcia co to?-Zarzuciłem pomysłem, wyciągając księgę i jakieś pergaminy spod stołu. Rozłożyłem to wszystko na wierzchu.
-Chodź sprawdź to, bo ja nie czytaty.-Przywołałem elfa, otwierając księgę.-A nie umiesz w te swoje hokus pokus zrobić światła w całym pomieszczeniu?

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Per aspera ad astra I - Ruiny w Mirtach
« Odpowiedź #63 dnia: 29 Lipiec 2020, 20:23:01 »
- Nie, nie miałem natchnienia (talentów) na nauke zaklęcia światła. Adaś... to są dane naukowe. Prędzej zeżre to niż sprzedam. Poka. Zabrał się za czytanie.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Per aspera ad astra I - Ruiny w Mirtach
« Odpowiedź #64 dnia: 29 Lipiec 2020, 21:08:14 »
-Wybierać się do podziemi i nie poświęcić się z nauką tak pożytecznych rzeczy.-Westchnąłem wykręcając oczy( <ignorant>). Tym bardziej, że księga którą znalazłem została mi wyrwana z rąk.
-Pamiętaj że i tak mam przynajmniej połowę udziałów w tej księdze, więc jak masz żreć to te mniej przydatną połowę. No i ewentualnie weź se okładkę.
Kiedy elf próbował odszyfrować tajniki księgi, ja zabrałem się za wykonanie swojego planu. Ruszyłem w kierunku aparatury by ją dokładnie obejrzeć, jak i wszystko w okół niej. A nóż mogło się tam coś poniewierać.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Per aspera ad astra I - Ruiny w Mirtach
« Odpowiedź #65 dnia: 29 Lipiec 2020, 21:30:03 »
Adaś doszedł do wniosku że da się tym pędzić bimber. - To dziennik jakiegoś Sharsza... Shara... kurwa! Te dracońskie imiona. Badał jaszczury, coo? Melkior nie mógł uwierzyć w to co przeczytał, o ile tłumaczenie było dobre. - Był przeciwko zniewalaniu i eksperymentom. Pff. Hipokryta. Ibash Arushizxu. Poważnie? Ja Nusz? Chyba że imion się nie tłumaczy. Uhhh. Zamknął księgę. Pod jedną ze ścian był pusty otwarty kufer. - Zabieram to do Triumwiratu, który nie istnieje i go nie ma. A ty Adaś, sprowadź mi tu z dwa plutony naszych, niech pilnują tego miejsca. Wrócę tu ze sprzętem i odpalimy teleport.

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Per aspera ad astra I - Ruiny w Mirtach
« Odpowiedź #66 dnia: 30 Lipiec 2020, 12:03:13 »
Devristus tak sobie w tym wszystkim chodził i przyglądał się zmaganiom swojej dwójki kompanom. Zapomniał już jacy ludzie potrafią być zabawni, jeśli znają się zbyt długo.
Niechaj nad tym miejscem swoją pieczę trzyma Ellmor

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Per aspera ad astra I - Ruiny w Mirtach
« Odpowiedź #67 dnia: 30 Lipiec 2020, 17:56:58 »
-Dobra, to ruszam do wioski wysłać listy.-Odpowiedziałem Melkiorowi, w sumie jakieś oddziały bękartów powinny być rozsiane po cały Valfden. Więc za pewne ściągnięcie jakiegoś najbliższego to nie będzie duży problem. Wystarczy zasięgnąć języka we wiosce i napisać listy.
Tak więc zacząłem się zbierać, ale tuż przed wyjściem powiedziałem do elfa:
-Ale ta aparatura jest moja, jak tylko coś z niej zniknie to znajdę i wypatroszę.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Per aspera ad astra I - Ruiny w Mirtach
« Odpowiedź #68 dnia: 30 Lipiec 2020, 20:35:16 »
- W triumwiracie mają lepsze zabawki niż to. Mi jest niepotrzebne na razie. Poczekaj, też ide skończyłem tutaj.

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Per aspera ad astra I - Ruiny w Mirtach
« Odpowiedź #69 dnia: 31 Lipiec 2020, 07:58:01 »
Znając życie zaraz po opuszczeniu przez Nas tego pomieszczenia pojawia się tutaj jacyś rzezimieszki by splądrować co tylko się da. Niechaj Ellmor ma w opiece wszystko co związane z nauką w tym sekretnym pokoju. Zawsze kościół sześciu bóstw może się tym zająć

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Per aspera ad astra I - Ruiny w Mirtach
« Odpowiedź #70 dnia: 31 Lipiec 2020, 18:24:24 »
-Nie interesuje mnie co mają w triumwiracie. Mnie interesuje że ta aparatura jest bardzo stara i Dracońska. Więc jest moja i chuj.-Powiedziałem dosadnie do Elfa, który razem ze mną ruszył do wyjścia. W sumie miałem już pewne plany co do tego zabytku. Bardzo ambitne plany, więc wracałem na powierzchnie z delikatnym uśmieszkiem.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Per aspera ad astra I - Ruiny w Mirtach
« Odpowiedź #71 dnia: 31 Lipiec 2020, 21:31:03 »
- Dev, niech się kościół trzyma od tego z daleka. Przez duże "D". Elf zamknął tajne przejście, ciągnąc po ziemi kufer wypełniony pergaminami i księgą które znalazł. - I nie uwierzę w twoją nagłą duchową przemiane... Szkoliłeś się na nekromantę, a twoja przeszłość jest kontrowersyjna delikatnie mówiąc. Poczekam na moich ludzi, popilnują tego miejsca. Wyszli i udali się na uroczy cmentarz. - Dzięki za pomoc. Zabieram to do pracowni, a ty Adamus wiesz co robić. Tylko jak zabierzesz sprzęt zamknij komnate.

Offline Narrator

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 1435
  • Reputacja: 1193
Odp: Per aspera ad astra I - Ruiny w Mirtach
« Odpowiedź #72 dnia: 31 Lipiec 2020, 21:49:36 »
Zadanie zakończone.

Melkior potrzebował natchnienia do dalszej nauki, toteż wraz z starym przyjacielem - alkohoholikiem - Adamusem "Adasiem" Roydilem i Devristusem Morii udali się do wsi Mirty celem sprawdzenia tamtejszego teleportu. Dodatkowo znaleźli ukrytą komnatę, skąd zabrali stare pergaminy i "skarby"... Przynajmniej Adaś.

Adaś
Nazwa: Starożytna aparatura destylacyjna.
Opis: Zestaw to zbiór czterech szklanych fiolek i ośmiu szklanych rurek wraz z metalowymi mechanizmami pokręteł zmniejszających światło przelotowe w łączeniach rurek. Jest to klasyczny i prosty zestaw każdego bimbrownika, za pomocą którego można destylować wino i inne alkohole. wystarczy trochę pomyślunku by wykorzystać to dla słusznych celów. Choć tak po prawdzie to stara dracońska aparatura alchemiczna, prosta, nadająca się współcześnie jeno do pędzenia bimbru

Melkior
Nazwa: Kufer
Opis: Skrzynia zawiera starą księgę i pięć pergaminów będącymi notatkami dracona Ibash Arushizxu'sa, ich dokładne tłumaczenie wymaga czasu.

Melkior
Aktywność: 1 brązowy
Opis: 3 brązowe  2 srebrne talenty
Walka: 1 srebrny talent (lepszych nie chce)

Adaś
Aktywność: 1 brązowy
Opis: 5 srebrne talenty
Walka:

Devristus
Aktywność: karny jeżyk
Opis: 2 brązowe talenty
Walka:

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Per aspera ad astra I - Ruiny w Mirtach
« Odpowiedź #73 dnia: 07 Sierpień 2020, 11:07:42 »
Poprawiono na:

Melkior
Aktywność: 1 brązowy
Opis: 3 brązowe, 2 srebrne talenty
Walka: 1 srebrny talent

Adaś
Aktywność: 1 brązowy
Opis: 5 srebrne talenty
Walka: 1 brązowy talent

Devristus
Aktywność: -
Opis: 2 brązowe talenty
Walka: -

Zatwierdzono

Forum Tawerny Gothic

Odp: Per aspera ad astra I - Ruiny w Mirtach
« Odpowiedź #73 dnia: 07 Sierpień 2020, 11:07:42 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything