Autor Wątek: Echa przeszłości III - Arsil  (Przeczytany 36211 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #480 dnia: 09 Luty 2020, 21:08:51 »
Więc czemu nie poszedł? Statek odpłynął szybko, wzbudzając plotki. Oj, rano cała cholerna Isgharska stolica będzie huczeć od plotek i szokujących wieści. Melkior czuł satysfakcję. Poszedł spać a wstał przed resztą. Zszedł pod pokład i podszedł do koi Warcisława, postawił na stoliku kubek z kawą, usiadł na stołku i poczekał aż człowiek się przebudzi.
- Przyniosłem ci kawe. Zrobiliśmy to. Wczoraj Bękarty Rashera dokonały... "ataku terrorystycznego". Jakby to nazwano gdyby nas złapano. Selim okazał się skurwysynem jakiego od lat nie dorwaliśmy. Handlował dziećmi, riobiąc z nimi... domyśl sie co. Uratowaliśmy sporą grupę, są na statku. Dowody na jego czyny zostały w jego rezydencji, w tej chwili ludzie sułtana powinni je znaleźć. Teraz muszę zająć się dwanaściorgiem dzieci.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #481 dnia: 10 Luty 2020, 09:27:02 »
Nawaar w końcu nie wytrzymał i zszedł pod pokład, żeby się wyspać kiedy statek, odpłynął na bezpieczną odległość, bo jeszcze mogło dojść do potyczki z ludźmi sułtana. Ciemnoskóry miał czas dla siebie bez żadnych obowiązków dlatego, pościągał wszystkie bronie jakie miał, wyłożył się spokojnie i zasnął. Noc była pełna wrażeń i może dlatego nie miał snów. Mauren nawet przespał ranek skoro nie było potrzeby, by wstawać wcześniej dopiero koło południa wyłonił się na pokładzie z pełnym rynsztunkiem. Najważniejsze dla niego, że zrobił krok ku swojej własnej zemście i tak sobie, stojąc przy burcie westchnął.
- Pozostała wizyta u orków i koniec wojaży na jakiś czas.
Patrzył sobie beznamiętnie w stronę Isgharu.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #481 dnia: 10 Luty 2020, 09:27:02 »

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #482 dnia: 10 Luty 2020, 13:21:28 »
Kazmir lubił dobrą walkę, problem w tym że zwykle walczyli z wrogiem idącym w ilość a nie jakość. W zasadzie tylko Inkwizycja sprawiła im problem, bardziej techniczny niż szkoleniowy ale jednak. Gdy padł rozkaz odwrotu krasnolud ostatni raz popatrzył na pobojowisko, i przypomniał sobie że komandor zostawił szczenię. Zabrał je nim wsiedli na slup i odpłynęli z balastem dwunastu gówniarzy. Uważał że elf ma za dobre serce. Na pokładzie Smoka od razu poszedł uwalić się na koję, w zbroi której nie ściągał w sumie... długo. Oczywiście że capił, jak większość załogi myjąca się aby aby. Rano gdy wstał wyszedł na pokład. - Jeszcze Myrtana, i jedno miejsce na Ignis Terra. Melkior wraca na Vrih, ja do Atusel, ale tylko na kilka dni. Biore załogę i wracam na Chatal. Powiedział gdy usłyszał słowa Nawaara. - Muszę się odkuć, w inny sposób niż piractwo.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #483 dnia: 10 Luty 2020, 22:22:03 »
Mauren poczuł się nieco skonfundowany, że poza hordami orków zobaczy jeszcze królestwo ludzi i dzikie krainy. Wszystko wskazywało na to, że podróż będzie dość interesując zapewne z nowymi skandalami na czele. Właściwie nie mógł się doczekać, bo to zawsze jakaś okazja do dodatkowego zarobku kilku grzywien w niekoniecznie legalny sposób.
- No to jeszcze długa droga przed nami. Wiesz jakie sprawy mają tam do załatwienia? I jeżeli piractwo nie wchodzi w grę to co planujesz?
Zapytał z ciekawości a do tego, pociągnął rozmowę dalej.

Offline Torstein Lothbrok

  • Bękarty Rashera
  • ***
  • Wiadomości: 1532
  • Reputacja: 1318
  • By przerazić śmierć, wystarczy się doń uśmiechnąć.
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #484 dnia: 11 Luty 2020, 00:12:35 »
Torstein nie spał po powrocie na statek. Nie miał nawet gdzie, gdyż łóżka były za małe na jego wielkie, czarne, łuskate cielsko. Nie mogąc spać zjadł coś, napił się i usnął w kuchni. Nad ranem zaś wstał i ziewając jak... smok rozglądnął się.

Offline Euthnoelfhijnd

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: 319
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #485 dnia: 11 Luty 2020, 00:12:59 »
Warcisław, słysząc, że ktoś podchodzi do jego koi, przebudził się. Gdy otworzył oczy i uzyskał ostrość wzroku, ujrzał przed sobą Melkiora. Na początku serce mu mocniej zabiło i lekko przerażony odskoczył, natomiast po chwili zauważył kubek kawy, który zasugerował mu, że chociaż ostatnio mieli z Melkiorem różnice zdań, to jednak nie przyszedł on w złych zamiarach. W następnym ruchu Warcisław się podniósł i, czując w dalszym ciągu ciągotę do snu, wziął kubek z kawą i wypił potężnego łyka. Ciepło oraz moc kawy natychmiast go rozbudziły. Wówczas Warcisław zwrócił się do Melkiora:
- Mam obawy co do tej akcji. Nie jest ona zgodna z żadnymi normami prawa międzynarodowego. Jak już, należało mu wytoczyć proces. Teraz możemy spodziewać się zemsty Maurenów.
Warcisław wziął następny kubek kawy i wówczas dodał, zanim Melkior zdążył cokolwiek powiedzieć:
- A co do dzieci, trzeba będzie na Valfden przeprowadzić procedurę ich adopcji przez obywateli Valfden.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #486 dnia: 11 Luty 2020, 13:16:59 »
- Sam ich adoptuję. Jeden ma piętnaście lat, z tego co się orientuje jest pełnoletni wedle naszych praw. I tak, przemyślałem to. Podrapał się za uchem - Nie będzie zemsty, zadbałem o to. Jedyne co teraz dzieje się w maureńskiej stolicy to plotki, i proces opiekunki sierocińca. Zostawiłem dowody na Selima. W ogóle... sprawa zamknięta bo moja noga w Isgharze zbyt szybko nie postanie. Teraz płyniemy do Varrok, w końcu. Potem Myrtana, Derim i do domów.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #487 dnia: 11 Luty 2020, 13:38:03 »
- Nie mam pojęcia czego można chcieć w Myrtanie. Bieda, smród i ciągłe niepokoje. Powiedział chcąc zapalić ale skończył mu się tytoń. Kurwa. - Ponoć Warcisław chce odwiedzić dom. A czym się zajmę? Chyba handel morski, nie taki bezpośredni. Myśle po prostu o znalezieniu kupca który potrzebuje statku i kapitana. Wolę dostać gwarantowaną pensję za dostawe niż nie mieć pewności czy coś zarobie. Choć nie mówe nie. Rozważam opcje, bo coś czuje że Ashog mie zostawi po odzyskaniu Arsila. Popił z piersiówki, to też był ostatni łyk. - Szlag, wszystko się mi kończy. Myślałem też o zwykłej Bękarciej pracy, ale co miałbym robić? Albo ze Srebną Ręką tłuc wampiry w Kardon, co skutkuje jeno stresem pourazowym, albo sielanka na Vrih. Vrih to świetny przydział jak chcesz zarobić a się nie narobić. Jeździć po świecie jako łowca nagród? Dobre dla młodych jak Torstein. Ja chcę czegoś innego, prawdziwej wojny. Znowu poczuć to co czułem w okopach pod Amertodonem. Ale o. Gdzie nie pierdniesz tam prawa, konstytucje, dyplomacje i pokój i sprawiedliwość. Brak mi czasów gdzie... a chuj. Za młodyś byś zrozumiał krasnoluda znudzonego spokojem.

Offline Euthnoelfhijnd

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: 319
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #488 dnia: 12 Luty 2020, 01:14:34 »
- Skoro tak to wygląda, to wybacz moje wątpliwości. - odpowiedział głosem pełnym pokory Warcisław.
- Jakie są nasze cela na Varrok? - spytał po tym, jak wziął kolejny mocny łyk kawy.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #489 dnia: 12 Luty 2020, 10:00:50 »
Myrtana kraj według opisu krasnoluda biedny. Ciemnoskóry podejrzewał niemal od razu, że nie będą zbyt ufni wobec obcych. Dlatego myśli, o jakimś małym dorobieniu się póki co, spełzły na niczym wszystkie kosztowności zapewne, pozamykane na cztery spusty albo tak ukryte, że trzeba będzie pruć ściany domostw. Nawaar nie miał więcej pytań dotyczących królestwa ludzi. Jednak do znudzonego pokojem krasnoluda już tak, bo jak to jest wyjść sobie na spokojnie nie obawiając się, że ktoś nagle zaatakuje lub zabije ci bliskich.
- Pewnie, że nie rozumiem, bo pochodzimy z innych kultur, ale powiedz mi ile można wojować? Mało było wam demonów przez te lata? Teraz możecie się spokojnie rozwijać i wkrótce na pewno nadarzy się okazja do wojny, bo ktoś sobie przypomni, że te ziemie były jego prapradziadka i już. Mówię ci ciesz się pokojem póki jest.
Mauren wiedział co mówi do krasnoluda, bo dał mu dobrą radę i może kiedyś doceni czas pokoju, który obecnie panuje.
 

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #490 dnia: 12 Luty 2020, 14:43:13 »
- Zapomniałeś o głównym celu mojej wyprawy? W Varrok znajdują się szczątki Arsila, miecza mego ojca. Konkretnie w Ur Gosh. Odparł krótko.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #491 dnia: 12 Luty 2020, 18:33:06 »
- Valfden to tej wojny z demonami za wiele nie widziało. Bitwe morską o Atusel trudno nazwać bitwą. Była tak koszmarnie dowodzona że o ja cie chuj. Przemilczmy że to nasz kapitan niby dowodził. Dodał ciszej. - No i bitwa o most na Amertodonie. O. To kurwa była bitwa. Pokój tworzy złudne poczucie bezpieczeństwa, te zaś tworzy słabych ludzi, słabi ludzie tworzą słabe czasy. Rozumisz hopie?

Offline Euthnoelfhijnd

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: 319
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #492 dnia: 12 Luty 2020, 21:27:57 »
- Wybacz Melkiorze, ostatnio mam chwilę gorszego samopoczucia, a wtedy też nie skupiam myśli w pełni - odpowiedział Warcisław, kończąc picie kawy.
- Pytanie dalsze, co chcemy, w związku z tym celem, tam zrobić? - Warcisław zaczął zadawać następne pytanie, podnosząc się z łóżka.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #493 dnia: 12 Luty 2020, 21:38:30 »
- Ashog zaprowadzi nas do wodza wioski, tam zapewne nas ugoszczą na tradycyjnej uczcie. Bo w końcu przybył syn ich bohatera. Westchnął, było to tak patetycznie wyniosłe jak się da. - Potem pewnie szaman potwierdzi jakoś że jestem Aragornowej krwi i udamy się do świątyni gdzie zabiore szczątki miecza i wrócimy na statek. Mam nadzieję bez incydentów dyplomatycznych. A potem w twoje rodzinne strony.

Offline Euthnoelfhijnd

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: 319
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #494 dnia: 12 Luty 2020, 21:41:36 »
- Czyli znowu jakieś rytuały podobne do demonicznych. - ciężko westchnął Warcisław.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #495 dnia: 12 Luty 2020, 21:42:10 »
Mauren wysłuchał opowieści krasnoluda, która powinna być pouczająca według brodacza, ale ciemnoskóry miał na to swoje wytłumaczenie, które też powinno dać do myślenia.
- A to nie jest czasem tak, że historia lubi się powtarzać? Zawsze trudne czasy rodziły silne jednostki, które potem zastępowały te słabsze i tak dalej. Taki wpływ ma czas i żaden z nas nic z tym nie może zrobić. Jak myślisz moja wypowiedź ma sens?
Skoro rozmowa się kleiła to czemu, nie ciągnąć ją dalej? Zwłaszcza, że mają dość dużo czasu.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #496 dnia: 12 Luty 2020, 21:58:16 »
- Nie. Magowie nazywają to magią krwi. Wampiry na przykład, piją krew nie tylko, żeby się pożywić. Niektórzy uczą się również tajemnej sztuki pozyskiwania z niej informacji. Każda rozumna istota zapisuje swoje wspomnienia w mózgu, jednak pewien ich cień odbija się również w ich krwi, skąd wampiry owe wspomnienia odzyskują. Bardzo łatwo wtedy dowiedzieć się, gdzie taki jegomość mieszkał, co ostatnio robił, z kim się spotykał i co dokładnie widział. Niezwykle przydatna umiejętność w różnych poszukiwaniach drogocennych przedmiotów i kluczowych, tajonych mocno informacji. Czytając grimmuar ojca, mimo iż gdy go oddawałem mówiłem że nie, była tam wzmianka o magii krwi. Są podobne rytuały. Wstał. - Nie widziałeś i nie chcesz widzieć jak wyglądają demoniczne rytuały. Ale znam demonologa, może podzieli się notatkami. Powiedział niby żartobliwie. Głos w głowie elfa nie kojarzył już czy elf wie o "hobby" króla czy nie. Uznajmy zatem że owe zdanie było żartem. - Idziesz może do kuchni?

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #497 dnia: 12 Luty 2020, 22:02:38 »
- Ma, bo w sumie dokończyłeś mój wywód, słabe czasy dają kryzys, ten tworzy silne jednostki i... koło historii się zamyka.

Offline Euthnoelfhijnd

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: 319
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #498 dnia: 12 Luty 2020, 23:32:44 »
- W sumie bym coś zjadł. - odrzekł Warcisław.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #499 dnia: 13 Luty 2020, 10:26:04 »
Poszli zatem do kambuza, gdzie pokładowy kucharz szykował coś co da się zjeść. Był chleb, nawet świeże ryby. Widocznie w nocy ktoś coś złapał. - Będziesz schodził na ląd w Varrok?. Powiedział i zasiedli z sędzią przy wolnym stole gdzie podano jeść.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #499 dnia: 13 Luty 2020, 10:26:04 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything