Autor Wątek: Echa przeszłości III - Arsil  (Przeczytany 36212 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Domenik aep Zirgin

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 480
  • Reputacja: 434
Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #380 dnia: 20 Styczeń 2020, 19:50:48 »
A wisiały, i owszem wiele z nich się nakładało do tego stopnia że tworzyły grubą warstwę. Krasnolud szedł za maurenem który nie mógł się zgubić.

Offline Euthnoelfhijnd

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: 319
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #381 dnia: 20 Styczeń 2020, 23:26:54 »
Sygn. akt Ks 1/20

POSTANOWIENIE

Sąd Najwyższy Valfden
w składzie następującym
Przewodniczący: SSN Warcisław Iquiant
po rozpoznaniu w dniu 22 Veris 33 r. III Ery
na posiedzeniu zamiejscowym na okręcie Melkiora Tacticusa
sprawy z wniosku Jego Wysokości Sułtana Isgharu Abbaduna Agarpura
o ekstradycję nieznanych z imienia i nazwiska orków zatrzymanych na okręcie obywatela Królestwa Valfde Melkiora Tacticusa

postanawia:

wniosek oddalić.


UZASADNIENIE

Jego Wysokość Sułatan Isgharu Abbadun Agarpur złożył wniosek o ekstradycję nieznanych z imienia i nazwiska orków zatrzymanych na okręcie obywatela Królestwa Valfden Melkiora Tacticusa. Jego Wysokość nie uzasadnił wniosku, grożąc interwencją militarną w przypadku jego nieuwzględnienia.
Sąd stwierdza, że wniosek o ekstradycję niezawierający uzasadnienia nie możne zostać uwzględniony.
Sąd wskazuje, że wskazani na wstępie orkowie zostali zatrzymani na morzu. Morze, co do zasady, jest terytorium międzynarodowym, które nie podlega jurysdykcji żadnego z państw. Władzę na morzu stanowi, zgodnie z potrzebami indywidualnych przypadków, podmiot, który jest w stanie władzę wyegzekwować. A zatem, orkowie do momentu zatrzymania posługiwali się własnym prawem, a po ich zatrzymaniu przez załogę Melkiora Tacticusa - obywatela Królestwa Valfden - znaleźli się oni pod jurysdykcją osób prawnie związanych z Królestwem Valfden. A zatem, od momentu zatrzymania orkowie podlegali, władzy Melkiora Tacticusa, który podlega prawu Valfden, a przez to i oni podlegali prawu Valfden.
Na podstawie § 2 Rozdziału IV tiret 3 Konstytucji Valfden z dnia 1 Hemis 19 r. III Ery sądy Valfden są właściwe do rozpatrywania wszelkich spraw wynikających z prawa morskiego. A zatem, sądy Valfden mogą również orzekać w sprawach osób zatrzymanych na morzu i poddanych w ten sposób władzy organów Królestwa Valfden.
Zgodnie z prawem Valfden, ekstradycję osoby poddanej jego jurysdykcji można przeprowadzić tylko wówczas, gdy wnioskodawca wskaże swój interes w ekstradycji, a także zapewni poszanowanie praw osób przekazywanych. W niniejszej sprawie Sąd nie mógł powziąć informacji o tym, jaki Jego Wysokość Sułtan Isgharu posiada interes w ekstradycji, jako że nie uzasadnił on swojego wniosku. Co więcej,  Sąd spotkał się z groźbami ze strony Jego Wysokości Sułtana Isgharu, grożącymi interwencją militarną w przypadku nieuwzględnienia jego wniosku.. Zdaniem Sądu, skoro Jego Wysokość Sułtan Isgharu zachowuje się agresywnie w stosunku do Sądu, tym bardziej nie zapewni poszanowania ich praw podsądnym orkom. A zatem, ekstradycja orków, których dotyczy wniosek, jest niedopuszczalna.
Wobec powyższego, Sąd orzekł jak na wstępie.

SSN Warcisław Iquiant



Pouczenie:
Postanowienie jest prawomocne i nie przysługuje od niego środek odwoławczy.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #381 dnia: 20 Styczeń 2020, 23:26:54 »

Offline Narrator

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 1435
  • Reputacja: 1193
Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #382 dnia: 21 Styczeń 2020, 18:58:47 »
- Dajeszz mi papier nie mając odwagi powiedzieć mi odmowy w twarz? Urzędnik był zły. - Tak więc... zrobimy to siłą.

Offline Euthnoelfhijnd

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: 319
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #383 dnia: 22 Styczeń 2020, 01:25:36 »
- Papier jest pewniejszym nośnikiem informacji wynikających z postanowienia niż przekaz ustny. Dlatego też w postępowaniach sądowych tak istotne są zapisy czynności sądowych na papierze. Wydanie postanowienia na papierze jest dla nas najwyższym wyrazem szacunku wobec stron postępowania - w tym przypadku Jego Wysokości Sułtana Isgharu. - odpowiedział Warcisław. Po chwili dodał: - Nie radzę również używać siły, ponieważ takie zachowania mogą stanowić znamiona czynów zabronionych, które konieczne byłoby osądzić. A myślę, że nikt z nas tego nie chce.

Offline Narrator

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 1435
  • Reputacja: 1193
Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #384 dnia: 22 Styczeń 2020, 13:46:02 »
- W tym porcie prawo to ja! Co zrobisz gdy przyjdę tu z oddziałem straży. Nic. Na ich oczach podarł dokument. - Klucze do ich celi kapitanie. Spojrzał na Melkiora

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #385 dnia: 22 Styczeń 2020, 19:10:15 »
Mauren i krasnolud dotarli do lokalu, który nadal miał nazwę właściciela nad wejściem. Lokal jak to portowy może i szału nie robił, ale podstawowe potrzeby szło załatwić tak samo jak i czegoś się dowiedzieć. Wokół lokalu było pełno maurenów jak i innych marynarzy z kontynentu, bo na zewnątrz również można było zasiąść i sobie wypić oraz porozmawiać. Brodacz i ciemnoskóry weszli do środka budynku za ladą, o dziwo stał młody śniady mężczyzna a nie sędziwy człowiek, którego spodziewał się Nawaar.
- Słuchaj zajmij stolik ja zamówię tutejsze przednie piwo.
Nawaar podszedł do szynkwasu.
- Dzień dobry. Poproszę dwa najlepsze piwa jakie pan ma. Chciałbym również zapytać czy mogę widzieć się z twoim ojcem Marr?
Śniady mężczyzna dopiero dopatrzył się starego znajomego, gdy ten odezwał się do niego po imieniu. Jednak widok Nawaara nie napawał go radością.
- Nie żyje i to przez ciebie. Pomógł tobie zwiać i taki marny los go spotkał.
Ciemnoskóry zamilkł i mina mu nieco zrzedła, bo spodziewał się odnowić stare przyjaźnie, a tu masz ci los.
- Przykro mi nie wiedziałem, ale możesz przysłużyć się do śmierci twojego ojca. Powiedz komu trzeba, że widziałeś mnie na valfdeńskim statku, ale dopiero jak odpłyniemy. Chcę, żeby napadali mnie u mnie, że tak powiem. Wtedy po nitce do kłębka się dojdzie, ale ja już wiem kto nasłał na twego ojca zabójców. Mój wuj.
Rozmowa odbyła się od razu, bo nie miał ochoty oglądać rozżalonego przyjaciela, któremu dopiero co rany się zabliźniły. Najważniejsze było to, że obyło się bez gapiów i komentarzy, że gdzieś sobie idą rozmawiać zmniejszy to również podejrzenia na Marrze, jednakże on się nie odezwał i dał tylko dwa piwa, o które wcześniej poprosił Nawaar.
Młody kruk udał się do krasnoluda z nieco nieciekawą wiadomością, ale cóż można było się spodziewać, że niekoniecznie się zgodzi, ale póki nie wzywał również straży, co dawało ciemnoskóremu do myślenia, że jeszcze jakoś stare czasy tkwią w sercu śniadego mężczyzny. Jeszcze jest szansa, że na ulicy go rozpoznają i rzucą się na Nawaara jak muchy na gówno, ale póki co pośród "obcych" mógł czuć się nieco bezpieczniej.
- Trzymaj najlepsze jakie mają. Porównaj je z tym Virh.
Zasiadł na przeciwko brodacza samemu popijając sobie piwo.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #386 dnia: 22 Styczeń 2020, 19:39:29 »
- Wiesz Selim, jesteś typową gnidą. Która sprzeda tych orków gdy tylko opuszczą statek. A Sułtan... o niczym się nie dowie. Nienawidzę korupcji. Podał mu klucz wyciągnięty z szuflady. - To będzie miało konsekwencje. Gwarantuje ci to. Mauren po słowach elfa wyszedł.

Offline Domenik aep Zirgin

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 480
  • Reputacja: 434
Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #387 dnia: 22 Styczeń 2020, 19:53:13 »
- Nawet dobre, bo darmowe. Powiedział po wypiciu połowy kufla. - Minę masz nietęgą, coś cue trapi?

Offline Euthnoelfhijnd

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: 319
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #388 dnia: 23 Styczeń 2020, 01:44:31 »
Warcisław skierował wzrok na Melkiora i mocno gestykulując, zaczął krzyczeć do niego z wyrzutami:
- Melkiorze, Ty?! Naprawdę?! I Ty śmiesz mnie pouczać o moralności i szacunku do innych, kiedy faktycznie sprzedajesz żywe istoty skorumpowanemu isgharskiemu urzędnikowi? Wydajesz ich wbrew postanowieniu Sądu Najwyższego Valfden?! Kiedy wrócimy do Valfden, nie wyobrażam sobie, abyś nie stanął przed sądem. W tym momencie stałeś się po prostu zwykłym przestępcą!

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #389 dnia: 23 Styczeń 2020, 12:06:40 »
- Co? Ja stwierdzam fakty kurwa mać! - Ryknął - Co niby mam zrobić!? Otworzył drzwi od kajuty by Warcisław mógł zobaczyć trzydziestu Isgharskich żołnierzy wchodzących na pokład. - Mam stawiać opór? Dać się aresztować albo zginąć? On tu rządzi, sułtan nigdy nie dowie się o tym bo kto mu powie?! Ty? Ja? Zanim trafisz do pałacu ci orkowie zostaną sprzedani. A jedynym dowodem będą słowa trzech Valfdeńczyków. Gdyby nie konieczność pobytu tutaj i napraw to kazałbym Selimowi spierdalać z mojego statku i odpłynął! Podszedł do sędziego, stanął blisko przytłaczając go swą postawą. - Nie groź mi. Nigdy więcej. Nie była to groźba, a nawet to te nie były karalne. Była to przyjacielska rada. Tacticusom się nie grozi. Można wtedy na przykład - zupełnie przypadkiem - wypaść za burtę po środku oceanu, zaplątanym w łańcuch od kotwicy. Można też umrzeć na tysiąc i jeden innych sposobów, wystarczy słowo. Odsunął się od Warcisława, wskazał mu i Kazmirowi drzwi. - Wyjść, wszyscy!

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #390 dnia: 23 Styczeń 2020, 21:30:52 »
- A, no widzisz właściciel lokalu nie żyje. Został zamordowany, a chciałem sie z nim rozmówić. Jednak jak to mówią nie ma tego złego, coby na dobre nie wyszło.
Mauren nie zamierzał mówić całej prawdy póki co, bo wciąganie w takie sprawy postronnych może im również zaszkodzić. W każdym razie w życiu Nawaara będzie się wiele działo i to w najbliższym czasie. Teraz w sumie mogli dokończyć piwo i ewentualnie pozwiedzać.
- Będziesz miał ochotę pozwiedzać? Czy może wolisz wracać?
Ciemnoskóry nie wiedział czy krasnolud lubi wycieczki wszak za mało się znali.

Offline Euthnoelfhijnd

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: 319
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #391 dnia: 24 Styczeń 2020, 00:38:03 »
Warcisław nie wykonał polecenia Melkiora, lecz stojąc wyprostowany stanowczo, w stylu przemówienia publicznego, powiedział do Melkiora:
- Ja Ci nie grożę. Ja stosuję prawo. Ty je w tym momencie złamałeś. A jeżeli złamałeś prawo, to musisz ponieść konsekwencje, a ja jestem od tego, aby te konsekwencje wyegzekwować. Zawsze staram się stosować prawo i mam zamiar to robić do końca moich dni. Więc jeżeli chcesz mi zrobić cokolwiek, zrób to lepiej teraz, bo jak wrócimy na Valfden, to będzie za późno, gdyż ja w kwestiach prawnych ani siebie nie cofam, ani danego słowa. Słowo sędziego jest święte i nieodwołalne, chyba że przez majestat Jego Królewskiej Mości.
Po tych słowach zaczął czekać, czy i co Melkior mu odpowie, ale po chwili przyszła mu do głowy jeszcze jedna myśl, którą wypowiedział na głos:
- A co do żołnierzy sułtana, to tak - należało stawiać opór. Kiedy ktoś nas atakuje, stawiamy opór. A Ty w tym momencie stchórzyłeś.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #392 dnia: 24 Styczeń 2020, 18:50:09 »
- Nie wywołam incydentu dyplomatycznego jebaną rzezią w biały kurwa dzień! Krzyczał szeptem. - Do jutra rana ci orkowie będą tu z powrotem. Powiedział i wyszedł, ze statku udał się tam gdzie chciał iść jeszcze przed idiotycznymi w tej sytuacji oskarżeniami. Do biura filii Kompani handlowej Pancerny Wiewiór. Jednej z największych kompani handlowych na Valfden. Jest silnie powiązana z rodziną Tacticus (bo jej szefową jest siostra Melkiora) Posiada własną flotę, oraz wynajmuje Bękarty Rashera jako prywatną armię. Ale Melkior potrzebował w tej chwili tylko ich pieniędzy, wpływów i danych wywiadu gospodarczego.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #393 dnia: 24 Styczeń 2020, 18:57:39 »
Daje sto grzywien że ich powrót załatwi w dwie - trzy godziny. Wiem gdzie polazł. Rzekł do sędziego, nie miał ochoty na ewentualny "incydent". - Chce tylko wiedzieć jedno, on na prawdę miał dać się aresztować? Siebie i sto siedemdziesiąt osób załogi? Selim sprzedałby nas w niewole, dobrze o tym wiesz.

Offline Domenik aep Zirgin

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 480
  • Reputacja: 434
Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #394 dnia: 24 Styczeń 2020, 19:26:57 »
- Nie wiem, czuję w brodzie wibracje i zakłócenia w kontinuum czasoprzestrzennym. Mówiąc krótko i normalnie... przeczuwam że lepiej wracać na statek bo ominie nas zabawa. Powiedział patrząc w resztki piany od piwa, układające się jakoby w symbol Bękartów Rashera...

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #395 dnia: 24 Styczeń 2020, 19:41:54 »
Mauren podniósł brew, jakoby na poważnie chciał sprawdzić zdolności telepatyczne brodacza, ale nie zamierzał dopytywać skąd wie. Tak czy siak nic tu po nich Mustafa nie żyje i nic, nie zwróci mu żywota nawet zemsta, która koniec końców się dokona.
- Skoro tak mówisz to idziemy. W sukrus czy jakoś tak jak mawiają biali.
Nawaar wstał od pustego stołu i spokojnie zmierzał ku okrętowi razem z Domenikiem, nie spiesząc się zanadto wszak według krasnoluda zabawa ma się niedługo rozpocząć, tylko pytanie co miał przez to na myśli?

Offline Domenik aep Zirgin

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 480
  • Reputacja: 434
Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #396 dnia: 24 Styczeń 2020, 21:13:07 »
- Nie chce wyrokować, ale czuj że poleci dzisiaj pare łbów. I może skończy sie przebudową portu. Minął ich pędzący niczym wiatr Melkior, a biegł do biura Kompani handlowej Pancerny Wiewiór. - Czy to nie był Melkior?

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #397 dnia: 24 Styczeń 2020, 21:25:51 »
Nawaar miałby mieszane uczucia przelewając krew swych braci, oby do tego nie doszło. Mauren chciał przelać krew tylko jednego człowieka ze swoich ziomków i jest to jego wuj, jednakże na razie nie mają co wyrokować i wierzyć w krasnoludzkie wróżenie z piany piwa. Szli tak sobie razem dopóki znajomy długouch, nie przeciął im drogi. Wyglądał na nieźle wkurwionego i to pewnie wizytą maurena i dywagacji nad prawem, które wszędzie było inne. Takie życie można, by rzec.
- Tak, ale wyglądał na nieźle wkurwionego. Chcesz iść pograć mu jeszcze na nerwach? Czy lepiej sobie odpuścić, bo nie chciałbym skończyć pod kilem.
Spytał się krasnoluda.

Offline Domenik aep Zirgin

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 480
  • Reputacja: 434
Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #398 dnia: 24 Styczeń 2020, 21:30:20 »
- Hehe. Wole poczekać na statku, szedł do biura Pancernego Wiewióra. A to znaczy że jego wkurw osiąg poziom krytyczny. Bardziej myślę o tym co wymyślił sędzia...

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #399 dnia: 24 Styczeń 2020, 21:47:26 »
W tym byli zgodni, że woleli poczekać na statku. Domenik znał dłużej elfa jak i jego ojca, także tym razem jego słów można było być pewien, także zostawili elfa swoim sprawą, udając się dalej w stronę statku.
- A, co mógł takiego wymyślić? Jest człowiekiem krystalicznym, który widzi tylko paragrafy, jakby nieco wszedł w odcienie szarości wyszłoby mu to na lepiej, bo tak to tylko sobie nagromadzi wrogów oraz biedy. Jednak dla niego takie postępowanie jest właściwe i chyba nie ma żadnych argumentów, które mogłyby go przekonać, iż czasem lepiej odpuścić.
Takie zdanie miał na teraz, ale wyprawa oraz zaznajomienie się lepiej z tym człowiekiem może zmieni zdanie Nawaara.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #399 dnia: 24 Styczeń 2020, 21:47:26 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything