Autor Wątek: Echa przeszłości III - Arsil  (Przeczytany 36250 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #260 dnia: 14 Grudzień 2019, 22:43:12 »
- Nie nie mówi się. Kurwa. Mruknął pod nosem. Kuszę trzymał opuszczoną opartą o brzuch. Dyskretnie kliknął bezpiecznik. Pan sędzia chyba nie widział demona. Wkurzył krasnoluda, który w przeciwieństwie do sędziego w trakcie wojny COŚ robił. Zabijał dziesiątki tych skurwieli.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #261 dnia: 14 Grudzień 2019, 22:59:08 »
Ignorancja, pobudzona strachem i brakiem wiedzy. Typowe. Pokręcił głową. Wrócił na swoje miejsce. Melkior milczał. W dzisiejszych czasach wystarczy wywrócić oczy i polizać zakrwawiony kawałek srebra by zostać uznanym za opętanego? Ktoś tu pomylił sztuczki i wiedzę z mistycyzmem. Chociaż... może szaman z nimi grał. Bawił się wykorzystując ich niewiedzę i nikt na prawdę nie wiedział ile w tym było magii. Elf dostrzegł w kącie inny kostur. Zielony kryształ, elfie zdobienia. Był znajomy...

Forum Tawerny Gothic

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #261 dnia: 14 Grudzień 2019, 22:59:08 »

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #262 dnia: 14 Grudzień 2019, 23:16:13 »
Podobnie jak Melkior, Kazmir nie lubił mistycyzmu w wykonaniu szamanów. Bo zwykle byli po prostu dziadami żerującymi na niewiedzy innych. Zastanawiała go cisza ze strony wodza. A palec aż świerzbił na spuście.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #263 dnia: 14 Grudzień 2019, 23:24:36 »
Sytuacja lekko się uspokoiła, ale to pewnie do czasu, bo w powietrzu czuć było napięcie. Natomiast teraz nastała patowa cisza, którą trzeba było przerwać, niektórzy niestety nie umieją trzymać nerwów na wodzy. Jednak Nawaar jako kruk potrafił to i owo, a najważniejsza była cierpliwość sytuacja była wymagająca jak nie jeden zamek, tylko teraz zamiast zwinnych palców potrzebny jest gładki język.
- Rozumiem, że szaman nie zdradzi nam gdzie się nauczył tak czytać z krwi? Wielce przydatna umiejętność, ale pozwolę sobie zgadnąć, że tylko taka wiedza jest przekazywana pomiędzy wami, prawda?
Ciemnoskóry rozejrzał się po pomieszczeniu i dojrzał kostur.
- Widzę również, że posługujecie się kosturami czarodziejów. Zaiste imponujecie mi coraz bardziej.
Taka skromna zaczepka, by turdaszyn zdradził coś więcej.

Offline Euthnoelfhijnd

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: 319
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #264 dnia: 14 Grudzień 2019, 23:28:45 »
- Z tej magii nie płynie żadne dobro. A magia, która nie niesie dobra, jest dziełem demonów. - Warcisław dalej czuł wrogie odczucia wobec szamana i jego magii, w związku z czym złośliwie i agresywnie zarzucał szamanowi związki z demonami.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #265 dnia: 15 Grudzień 2019, 11:48:22 »
A Melkior nie wytrzymał. Chlasnął sędziego w pysk z otwartej dłoni. Tej bez pancernej rękawicy.
- Milcz! Nie masz pojęcia czym są demony, czym jest prawdziwa magia a czym jarmarczne sztuczki. Obrażasz każdego maga który zginął walcząc z demonami by tacy ignoranci mogli dalej żyć. Warcisław właśnie utracił szacunek u Melkiora, atmosfera była gęsta. Elf spojrzał na Kazmira.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #266 dnia: 15 Grudzień 2019, 11:51:24 »
- Wychodzimy. Syknął na sędziego. Chwycił go za przedramię i usiłował wyciągnąć na zewnątrz.

Offline Narrator

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 1435
  • Reputacja: 1193
Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #267 dnia: 15 Grudzień 2019, 11:55:24 »
- Powiedz im. Odezwał się wódz.

Offline Euthnoelfhijnd

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: 319
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #268 dnia: 15 Grudzień 2019, 12:00:59 »
Warcisław nie miał zamiaru się poddawać. Był przekonany, że mrok, jaki towarzyszy tutejszym rytuałom, jest totalnym przeciwieństwem wiedzy i oświecenia, którego szukał. Właśnie miał oddać Melkiorowi za jego uderzenie, kiedy poczuł na przedramieniu krasnoludzką rękę, która zaczyna go ciągnąć w swoją stronę. Będąc pod dużym wpływem Adrenaliny, Warcisław, nie zastanawiając się, obrócił się i wymierzył Kazmirowi krótki prosty cios w sam nos:
- Nie będziesz mną pomiatał karłowaty humanoidzie! - krzyknął pełen złości, pamiętając, że Kazmir nie uważa się za humanoida.
Następnie obrócił się do Melkiora, zaczął do niego podchodzić i wyciągać prawą rękę tak, jakby chciał uderzyć go sierpem.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #269 dnia: 15 Grudzień 2019, 12:08:40 »
Warcisław nie był żołnierzem od prawie dwudziestu lat. Elf złapał go lewą ręką za prawą a swoją prawą uderzył w twarz. Sędzia po czymś takim poleciał na drewnianą podłogę. Pokręcił głową. - Możemy teraz porozmawiać jak cywilizowane istoty?

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #270 dnia: 15 Grudzień 2019, 12:15:32 »
- Jestem krasnoludem tępa dzido. Warknął trzymając się za nos, nie był złamany. Gdy Melkior obezwładnił Warcisława krasnolud trzymał kuszę wycelowaną w krnąbrnego członka załogi. - Nawet kurwa nie drgnij! Melkior zostawmy go w najbliższym porcie i wsadźmy na pierwszy statek na Valfden. Jak mu odpieprza widząc tanie sztuczki i rytuały to w Varrok wywoła jebaną wojnę!

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #271 dnia: 15 Grudzień 2019, 12:43:23 »
- Zamknij się bo zaraz i tobie przypierdole ale mieczem przez łeb! Niech szaman mówi, i każdy pójdzie w swoją stronę.
Hahaha! Żałosne. Ale ty elfie? Faktycznie jesteś trochę jak ojciec. Nie czytałem z krwi, nic nie zrobiłem. Szaman nie miałby autorytetu gdyby posiadał tylko wiedzę. Mistycyzm, czy sama otoczka mistycyzmu często uspokaja proste istoty, kiedy trzeba budzi strach. Szacunek. I tak dalej. Oczywiście, mogłem ot tak powiedzieć co wiem, skąd to wiem. Ale czy wtedy poznałbym jacy jesteście? Raczej nie. Był, w zasadzie jest, u nas inny elf. Powiedział że przybędziecie. Przewidział to że zapytacie w pierwszej lepszej osadzie. Nie wiem czy Fett żyje, nikt nie wie. Ale miał czworo dzieci. Jedno nie żyje. Od roku nie mam wieści od nowych Łowców z Doral. Niestety elfie. Przybyliście na próżno.
- Nie, nie na próżno. Dowiedziałem się nawet więcej niż chciałem. Wybaczcie że tak to się potoczyło. Bywajcie. Wychodzimy.
Nie chciał wyjeżdżać. Ale tak było lepiej. Tego nie naprawi "przepraszam". Ani odesłanie prowokatora na statek. Wyszli wszyscy, i poszli w stronę łodzi.
- Merith tu jest. Powiedział do Nawaara. - Poznałem po kosturze, tylko on zawsze nosi drewniany z elfimi zdobieniami. Dlatego szaman tak mnie nazwał i dużo wiedział. Mówił być może oczywiste rzeczy. Wsiedli do łodzi.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #272 dnia: 15 Grudzień 2019, 13:32:00 »
Stało się tak jak przewidział mauren nerwy, puściły poszczególnym członkom drużyny. Warcisław nadal napierał, obrażając gospodarzy o paktowanie z demonami, przez co wywołało agresje u Melkiora oraz Kazmira. Wszelakie grzeczne słowa już nie naprawią nadszarpniętej sytuacji i mądrym czynem było opuszczenie tego miejsca. Nawaar nic nie powiedział, tylko skierował się za resztą a wyszedł ostatni z wielkiej chaty, czując ogromne zażenowanie, bo mogli lepiej poznać obce zwyczaje a tak tylko mogli sobie wrogów narobić. Zbliżając się do szalupy Melkior, zagadał do ciemnoskórego, zrzucając nieco kurtynę na wydarzenia, które miały miejsce.
- Rozumiem, ale czemu nam on się ukazał?
O takich rzeczach lepiej rozmawiać póki temat gorący no i większość wiedziała już kto jaki ma charakter a to było dosyć ważne na kolejne odwiedziny w obcych krainach.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #273 dnia: 15 Grudzień 2019, 14:29:28 »
- Merith oczekuje ode mnie przyspieszenia spraw związanych z Torreno. Tutejsi wiedzą więcej, ale przez KOGOŚ nic więcej nie wyciągnę.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #274 dnia: 15 Grudzień 2019, 15:00:24 »
- Oczekiwać to sobie morze, zwłaszcza po dzisiejszym dniu. Dobrze że masz Khaledów w Isgharze Melkior. Bardzo. Powiedział wiosłując.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #275 dnia: 15 Grudzień 2019, 15:24:56 »
Mauren myślał, że krasnoludy narobią większego bałaganu niż sędzia, który powinien mieć bardziej otwarty umysł. Szkoda, że nie mięli większej liczby informacji, ale muszą działać na tym co pozyskali. Teraz padło również pewne nazwisko maureńskie, które kojarzył, bo jeden z nich był w krukach właśnie w stolicy było natomiast kilka osób z tym samym swojego czasu zanim Nawaar przybył na Valfden.
- No dobra, ale co teraz? Wracamy na Valfden czy płyniemy dalej?
Pytanie oczywiście skierował do elfa.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #276 dnia: 15 Grudzień 2019, 16:12:06 »
- Płyniemy dalej. Do Isgharu.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #277 dnia: 15 Grudzień 2019, 20:18:01 »
Dotarli na statek, wdrapali się na pokład.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #278 dnia: 15 Grudzień 2019, 20:40:23 »
Ishgar stolica maurenów! Teraz dopiero się dowie co słychać było na przestrzeni lat i czy jego wuj czarnoksiężnik nadal na niego poluje. Sprawa po wizycie tam dopiero nabierze tempa im dłużej będzie tam ukryty tym lepiej, bo więcej się dowie. Ciemnoskóry milczał, gdy uzyskał wiadomość od Melkiora i w końcu weszli na okręt. Nawaar będzie chciał wszystko załatwić sam, więc nie za bardzo chciał włączyć w sprawę kogokolwiek z załogi było to póki co za wcześnie, ale rozmyślań będzie mieć wiele!

Offline Domenik aep Zirgin

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 480
  • Reputacja: 434
Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #279 dnia: 15 Grudzień 2019, 21:17:04 »
- Jak poszło? Ok. Widze. Spytał i spojrzał na ich twarze. - Melkior, nie wiem skąd ale był tu Merith. Z minute temu. Zostawił ci list w kajucie i pufnął.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #279 dnia: 15 Grudzień 2019, 21:17:04 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything