Autor Wątek: Echa przeszłości III - Arsil  (Przeczytany 36248 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Domenik aep Zirgin

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 480
  • Reputacja: 434
Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #400 dnia: 24 Styczeń 2020, 21:50:27 »
- Trudno zaprzeczyć. Dotarli.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #401 dnia: 24 Styczeń 2020, 22:00:48 »
Wkurwiony elf wszedł do biura Kompanii, o tej porze pustego. Na recepcji spytał tylko czy jest prezes uprzednio się przedstawiając. Prezes był. Melkior wpadł do jego gabinetu i opowiedział co zaszło w porcie...

Forum Tawerny Gothic

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #401 dnia: 24 Styczeń 2020, 22:00:48 »

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #402 dnia: 25 Styczeń 2020, 12:57:44 »
Powrócili do portu, gdzie sytuacja nie była jakaś konfliktowa póki co i każdy zajmował się swoimi sprawami. Najważniejsza była teraz naprawa okrętu i zabraniem się stąd, ale wściekły Melkior oraz przewidywania Domenika, wskazywały na zupełnie inny obrót spraw. Trzeba będzie się mieć na baczności. Nawaar wszedł na jednostkę valfdeńską, by rozpytać co się stało większość była na pokładzie, także i Kazmir, który został w kajucie kapitańskiej słuchając rozmów i pertraktacji, więc był najlepsza osobą do zadania pytania.
- Kazmir co tu się stało? Bo Melkior minął nas jakby chciał zabić każdego, kto tylko na niego spojrzy.
Pewnie czegoś się dowie, ale raczej nie będą to dobre wieści.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #403 dnia: 25 Styczeń 2020, 15:24:07 »
- Załatwimy to. Odparł prezes na opowieść Melkiora, wypisał jakieś papiery i oddał wezwanemu asystentowi. Ten szybko się ulotnił. - Selim Selim Selim... straszna gnida. Zdechła moralnie. Panie Tacticus, pracuje dla firmy od lat, ale tak bezczelnej korupcji nie widziałem nigdzie. Mój poprzednik chciał nas stąd wycofać, ale przysłano mnie. Wpierw próbowałem się go pozbyć legalnie, niestety... jest blisko sułtana a połowa dworu siedzi w jego kieszeni lub je z ręki. Każda ma próba kończyła się fiaskiem. Nawet haki jakie mam na niego, a dotyczą jego obrzydliwych perwersji, nie dotrą do odpowiednich uszu.
- Powiedz mi tylko gdzie mieszka... Przerwał elf.
- Na wschód od miasta, w nadmorskiej willi, z żoną. Która ma podobne gusta... Sprawdźcie koniecznie piwnice.
- Ochrona?
- Góra dwadzieścia osób.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #404 dnia: 25 Styczeń 2020, 20:28:37 »
- Nie, on chce zabić tylko Warcisława za bycie Warcisławem. Oraz tego urzędnika Selima za upokorzenie trzech Valfdeńskich urzędników wysokiej rangi. Bez konsekwencji może tylko jedno.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #405 dnia: 26 Styczeń 2020, 11:00:03 »
Mauren nie miał potrzeby zadawać dodatkowych pytań krasnoludowi. Wiadome było dla ciemnoskórego, że chodziło o Selima.
- Żeby obyło się to bez konsekwencji, to trzeba zrobić to po cichu. Dobrze wiesz co się stanie jak wpadniemy tam całą hałastrą, oby tylko go nie poniosło, bo to grozi wojną. Wiadomo, że będziemy pierwszymi podejrzanymi. Na razie jednak poczekajmy na plan.
Teraz i tak będą musieli czekać na elfa, aż załatwi swoje sprawy i żeby rozsądek do niego dotarł po drodze na okręt.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #406 dnia: 26 Styczeń 2020, 13:07:57 »
- Nie takie rzeczy juz robiliśmy Nawaar. Odparł krasnolud, w tym samym czasie na pokład statku wchodził ktoś i piętnastu orków których wcześniej zabrał Selim. - No, jedna sprawa z głowy. Kazmir wydał jeszcze polecenie umieszczenia ich w brygu a potem zapalił fajkę.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #407 dnia: 26 Styczeń 2020, 13:31:32 »
- Kto?
- Miejscowi szmaciarze, nie zadający pytań. Nie jestem zwolennikiem takich metod ale...
- Czasem trzeba się pobrudzić?
- Coś w tym stylu. Gdy już rozwiąże pan ten problem... wtedy będziemy mogli spokojnie donieść Sułtanowi i nawet zażądać rekompensaty.
- Tak myślałem, że jeszcze na tym zarobicie.
- Tylko dureń by nie skorzystał.
- Prawda. Melkior wstał. - Na mnie pora.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #408 dnia: 26 Styczeń 2020, 18:12:12 »
- Pozwól, że przekonam się na własne oczy. Po prostu czegoś takiego nie widzę i jeszcze mamy sędziego na pokładzie.
Nie wiedział czy krasnolud mu odpowie co zrobią w sprawie sędziego, ale następne widoki jakie mięli okazję zobaczyć był powrót orków, których pojmali i, o których tak się wykłócali w kajucie kapitańskiej. Ktoś z boku mógł rzec, że dzieje się cyrk, ale mauren wiedział, o co chodzi w tym wszystkim.
- I właśnie na własne oczy widzimy siłę pieniądza.
Powiedział to uśmiechając się pod nosem.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #409 dnia: 26 Styczeń 2020, 18:22:18 »
- Tak, ciekawe ile ten cyrk kosztował. Ale! Lepsza szopka niż niepotrzebny rozlew krwi. Nie jesteśmy Bober Commando.

Offline Torstein Lothbrok

  • Bękarty Rashera
  • ***
  • Wiadomości: 1532
  • Reputacja: 1318
  • By przerazić śmierć, wystarczy się doń uśmiechnąć.
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #410 dnia: 26 Styczeń 2020, 18:54:51 »
Torstein przechadzał się po ulicach Nar Shartil. Jego kontrakt w Kompanii Handlowej Pancerny Wiewiór dobiegł niedawno  końca, to też wikingowi nie zostało nic do roboty, prócz chlania. Ale nawet to ostatnio mu się znudziło. Dodatkowo pieniądze z kontraktu kończyły się. Przynajmniej nikt go nie zaczepiał. Ba, całą ulicę miał dla siebie.
Klimat miasta, z resztą całego Ishgaru był nie dla niego. Przywykł do chłodu Aw Dradar, z którego pochodził, bądź już nawet do Valfdeńskiego Hemis, które rzadko było tak mroźne. W czasie spaceru zaszedł do portu, w którym lubił wąchać morską bryzę, czasem patrzyć na statki, żagle i bandery. Jego uwagę przykuł jeden statek. Znał go. Znał też załogę. W dodatku wlazł na niego spory oddział orków. Torstein wzbił się w powietrze, po czym poleciał w stronę statku, na jego pokładzie też gładko, lekko wylądował. Obok krasnoluda, którego znał, no i maurena.
- Cześć Kaziu, heja Nawaar - przywitał się. - Co tam u was panowie?

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #411 dnia: 26 Styczeń 2020, 19:04:28 »
Nawaar miał kontynuować rozmowę, ale nagle przyleciał do nich czarny smok.
- Mówiąc, o szopce i cyrku. Cześć Torstein.
Przywitał się z draconem, którego tylko chyba jego brakowało z całej kompani Melkiora, ale na pokładzie było tylu nerwowych osób, że jeszcze jedna, której może odjebać w każdej chwili chyba nie robiło różnicy? Wkrótce się wszyscy przekonają.
- Co porabiasz w Nar Shartil? Wątpię, żebyś przypadkiem się tutaj znalazł.
Zapytał, coby pociągnąć rozmowę dalej.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #412 dnia: 26 Styczeń 2020, 19:06:17 »
- Bogowie to jednak są zabawni, możesz całe życie gorliwie ich wyznawać a twe modły będą ignorowane, a tym czasem wystarczyło powiedzieć że oddam nerkę za Torsteina i ten spada z nieba półtorej godziny później. Witaj. Co u nas? Szykuje się napierdalanka, Nawaar opowie ci więcej bo ja dostaje kurwicy od czasu Ketofy...

Offline Torstein Lothbrok

  • Bękarty Rashera
  • ***
  • Wiadomości: 1532
  • Reputacja: 1318
  • By przerazić śmierć, wystarczy się doń uśmiechnąć.
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #413 dnia: 26 Styczeń 2020, 19:09:29 »
- A no chyba przypadkiem - odrzekł Nawaroowi. - Byłem do niedawna na kontrakcie Kompanii Handlowej Pancerny Wiewiór. Kontrakt się skończył, kasa też, to się zacząłem nudzić i sobie zrobiłem schadzkę - dodał. - Hmmm... czyli aż tak słabe szanse, że potrzeba wam czarnego dracona? I co do chuja robią tutaj ci orkowie? I gdzie jest Melkior?

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #414 dnia: 26 Styczeń 2020, 19:20:08 »
- Szanse som duże, ale tylko ty umiesz latać i widzisz po ciemku jednocześnie. Melkior polazł do biura Wiewióra by odzyskać tych orków. To jeńcy, piraci pojmani na morzu. I w ogóle... to skomplikowane.

Offline Torstein Lothbrok

  • Bękarty Rashera
  • ***
  • Wiadomości: 1532
  • Reputacja: 1318
  • By przerazić śmierć, wystarczy się doń uśmiechnąć.
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #415 dnia: 26 Styczeń 2020, 19:28:40 »
- No rzeczywiście. I zabić prawie 10 chłopa w ciągu paru chwil - dodał skromnie.- Po co wam ci jeńcy? Nie lepiej sprzedać na targu, albo wcielić w bękarty? Czuję grubą aferę, a wiesz, że nosa mam dobrego. Opowiadaj, Kaź - powiedział. Wyjął zza pazuchy butelkę rumu, napił się i poczęstował Kazia oraz Nawaara. Wszak na służbie nie był.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #416 dnia: 26 Styczeń 2020, 19:33:59 »
Mauren nie chciał alkoholu, więc odmówił draconowi.
- Wiesz, jakby nie było z nami najwyższego sędziego to pewnie, by dawno wisieli na maszcie według starych tradycji, ale teraz chronią ich paragrafy i Warcisław we własne osobie póki co, także mamy taką sytuację i cóż właśnie wracają oni z targu niewolników, którzy zapewne zostali odkupieni za niemały majątek. Właściwie z Kazmirem jesteśmy pewni, że była to fortuna.
Dopełnił rozmowy, żeby nieco pokazać szerszy obraz sprawy jakie się teraz miały.

Offline Torstein Lothbrok

  • Bękarty Rashera
  • ***
  • Wiadomości: 1532
  • Reputacja: 1318
  • By przerazić śmierć, wystarczy się doń uśmiechnąć.
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #417 dnia: 26 Styczeń 2020, 19:50:00 »
- Psia mać, nienawidzę urzędników. Sam bym piratów powiesił, zamiast się sądzić i targować- splunął. - Z kim się szykuje ta napierdalanka?

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #418 dnia: 26 Styczeń 2020, 20:45:16 »
- Z celnikiem, skorumpowaną świnią która zakpiła z naszych praw zabierając ich siłą. Gdybyśmy nawet chcieli ich wcielić, bez procesu i wyroku sądu sie nie da... Podziękował za rum, tłumacząc że od kilku miesięcy pili tylko rum.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #419 dnia: 27 Styczeń 2020, 21:07:05 »
- Torstein? Spytał retorycznie wchodząc na pokład po dłuższej nieobecności. - Witaj. Nawaar, Kazmir, Ashog, Domenik i Ty Torstein chodźcie do mojej kajuty.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #419 dnia: 27 Styczeń 2020, 21:07:05 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top