Autor Wątek: Echa przeszłości III - Arsil  (Przeczytany 36204 razy)

Description:

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #340 dnia: 30 Grudzień 2019, 10:50:05 »
- Zadałem proste pytanie, i oczekuję równie prostej i zwięzłej odpowiedzi bo sytuacja nie pozwala mi na godziny wykładów o prawie. Więc pytam raz jeszcze. Mogę ich przekazać Maurenom czy nie? Tracił cierpliwość, głównie dlatego że byli już blisko portu w Nar Shartil.

Offline Euthnoelfhijnd

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: 319
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #341 dnia: 30 Grudzień 2019, 14:14:45 »
- Moim zdaniem nie możesz ich oddać Maurenom. Musimy sami ich osądzić, a następnie dostarczyć do Valfden, aby mogli złożyć wniosek o wydanie aktu łaski przez Jego Królewską Mość. Na Valfden też wyegzekwujemy karę, jeżeli Jego Królewska Wysokość nie skorzysta z prawa łaski.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #341 dnia: 30 Grudzień 2019, 14:14:45 »

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #342 dnia: 30 Grudzień 2019, 16:48:07 »
- Ale niby czemu mamy stosować łaskę? No i mówiłem, nie mogę ich trzymać aż do Valfden. A przecież nie zawrócę.

Offline Domenik aep Zirgin

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 480
  • Reputacja: 434
Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #343 dnia: 30 Grudzień 2019, 16:50:38 »
- Powinniśmy dopływać. Powiedział do maurena, siedzieli w ciszy do tej pory.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #344 dnia: 30 Grudzień 2019, 17:15:31 »
Ciszę przerwał nagle krasnolud.
- Skoro tak to ciekawe co uradziły nasze "mądre głowy"? Mogę się założyć, że jeszcze się nie dogadali, bo nadal tutaj tkwimy. Sędzia może ma łeb, ale na pewno będzie wspierał się konstytucją, Melkior chce mieć to z głowy i zostawić ich osądowi sułtana, a Kazmir zwyczajowo z resztą jak ja powiesić ich jak to piratów. A ty jak sądzisz?
Mauren spojrzał na orków jak zareagują na jego słowa, bo też chciałby mieć za sobą siedzenie w towarzystwie śmierdzących zielonoskórych, ale cóż wkrótce powinno się okazać jak to wszystko się skończy.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #345 dnia: 30 Grudzień 2019, 17:29:51 »
- I tak nie przekonam żadnego z was. Radze szybko decydować bo słysze już mewy i załoge szykującą się na wejście do portu. A tylko przypomne. Obowiązuje nas konstytucja i nasze widzimisię ograniczone przez nią. A ten naczelny świstek papieru nic nie mówi o przekazywaniu jeńców. Dostarcze ci innych piratów. Zrobisz proces stulecia, bo rozpracowuje tych chujów od lat. Taaa

Offline Domenik aep Zirgin

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 480
  • Reputacja: 434
Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #346 dnia: 30 Grudzień 2019, 18:01:02 »
- No jak co, powiesić. Warcisław to idealista, w dodatku ma jakąś sekciarską religię w której demony i wampiry pokonują modły i czystość serca. Kurwa... on kiedyś w jakiś ruinach ukląkł przed pędzącym nań demonem.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #347 dnia: 30 Grudzień 2019, 19:23:25 »
Mauren po co widział w wiosce turdaszyn mógł ze spokojem, uwierzyć w słowa Domenica, ale miał kilka pytań.
- Nie sądziłem, że takie światłe osoby wierzą w gusła. Do tego poddać się demonowi, który w głowie ma tylko mord to już w ogóle jakieś szaleństwo. W sumie chroni go tylko to, że zna prawo i potrafi sypać paragrafami jak z rękawa, ale cóż zobaczymy na to akurat, nie mamy wpływu niestety.
Pewnie niedługo dotrą do portu, gdzie Nawaar będzie mógł rozejrzeć się po stolicy swego byłego królestwa a niedoszli niewolnicy, poczują wolność niż kajdany orków.

Offline Domenik aep Zirgin

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 480
  • Reputacja: 434
Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #348 dnia: 30 Grudzień 2019, 19:34:19 »
- Też bym chciał mieć jego "moce" sypania paragrafami, ale jestem tylko prostym krasnoludem. Wiesz, on jest... "wychowankiem" Aragorna. Można by więc sądzić że nasz szacowny nieboszczyk wybił mu gusła z łba. Statek dobił do portu. - Ale jak widać niezbyt.
« Ostatnia zmiana: 30 Grudzień 2019, 19:42:39 wysłana przez Domenik aep Zirgin »

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #349 dnia: 30 Grudzień 2019, 21:04:32 »
Podczas rozmowy zdało się ciemnoskóremu, że zrobiło się głośniej i jakoś mniej bujało. Okręt musiał dobić do portu czyli chwila prawdy musi nastąpić, bo teraz się okaże czy będą nadal pilnować zgrai orków czy może wydadzą ją sułtanowi? Teraz się zapewne dowie tak samo czy na lądzie rzeczywiście będą go ścigać albo czy zobaczy swoje podobizny na ścianach. W każdym razie nuda powinna wkrótce minąć.
- Prawda, ale wydaje mi się, że chyba dopłynęliśmy. Wkrótce zakończy się siedzenie tutaj.
Oznajmił z ulgą w głosie.

Offline Euthnoelfhijnd

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: 319
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #350 dnia: 31 Grudzień 2019, 01:58:35 »
- No właśnie my nie możemy stosować prawa łaski. Stosować je może tylko Jego Królewska Mość. My, jako osądzający piratów, mamy jedynie obowiązek umożliwić im zwrócenie się o to prawo łaski. A to jest możliwe jedynie wówczas, gdy piraci dotrą na Valfden. A zatem, jakoś musimy ich tam dostarczyć - nawet gdybyśmy musieli przerwać wyprawę i wrócić.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #351 dnia: 01 Styczeń 2020, 18:34:13 »
//Może mnie nie być miesiąc, nie zamykać

- Ale co ty masz z tym prawem łaski? Zresztą postanowiłem że przekazuje ich maurenom. Bo nie mam jak ich trzymać do Valfden. A jak widze to nie dociera.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #352 dnia: 01 Styczeń 2020, 21:31:34 »
- Jemu chodzi o to że mimo procesu jaki byśmy im wytoczyli, to mogą prosić o łaskę... to są orkowie, nie poproszą. Wiesz Melkior, tu się zgodzę z Warcisławem. Ale jednocześnie wiem że nie możemy ich trzymać tyle czasu. Mamy impas.

Offline Euthnoelfhijnd

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: 319
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #353 dnia: 02 Styczeń 2020, 15:40:33 »
- Proponuję zawrzeć następujący kompromis. Najpierw przeprowadzimy ich proces. Potem zwrócimy się o pomoc prawną do Maurenów, aby zgodzili się przetrzymać ich w swoim więzieniu do czasu, aż zdeklarują się, czy zwracają się do Jego Królewskiej Mości o prawo łaski. Damy im na to 7 dni. Jeżeli oświadczą, że nie będą się zwracać o prawo łaski albo termin 7 dni upłynie bez ich reakcji, to albo sami wykonamy karę albo złożymy ponowny wniosek do Maurenów o pomoc prawną w wykonaniu zasądzonej kary. Co wy na to?

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #354 dnia: 04 Styczeń 2020, 22:31:41 »
- Siedem dni? To zależy od tego ile czasu potrwają naprawy i uzupełnienia po naszej potyczce z piratami. Wstał od stołu, wyszedł na chwilę i wrócił z Samem, kwatermistrzem.
- Potrzebuje trzech dni na naprawy i uzupełnienie zapasów. Oznajmił.
- Czyli dajemy orkom dwa dni, będę potrzebny na procesie? Chcę przez te trzy dni spróbować zdobyć informacje których zdobycie mi udaremniłeś. Ostatnie zdanie powiedział do Sędziego.

Offline Domenik aep Zirgin

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 480
  • Reputacja: 434
Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #355 dnia: 04 Styczeń 2020, 22:40:31 »
- A no dopłynęliśmy. Będziesz zwiedzał rodzinne strony?

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #356 dnia: 05 Styczeń 2020, 11:08:22 »
Krasnolud zapytał o rzecz dość oczywistą, bo chyba pora, żeby ktoś ich zmienił.
- Tak pora rozprostować kości i w końcu ktoś chyba nas zmieni.
Powiedział do brodacza, wstając.
- Idziesz czy zostajesz? Pogoda akurat tobie nie będzie za bardzo sprzyjać, ale ja poczuję się w końcu dobrze. Kości sobie wygrzeje, a przy okazji zobaczę co i jak.
Mauren wychodził z podpokładu, żeby rozejrzeć się z pokładu okrętu na przystań i stolice, żeby sobie popatrzeć jak się to pozmieniało odkąd znalazł się na Valfden.

Offline Domenik aep Zirgin

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 480
  • Reputacja: 434
Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #357 dnia: 05 Styczeń 2020, 11:15:48 »
- Torgon leży na równiku, ja zwyczajny do ciepła, ide z tobą. Wyszli na pokład, ani krasnolud ani narrator nie wiedzieli jak dawno nie było tu maurena. Toteż ciężko powiedzieć co się mogło zmienić.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #358 dnia: 05 Styczeń 2020, 11:51:35 »
Mauren nie zauważył zbyt wielu zmian wszystko wyglądało podobnie, przynajmniej z pokładu okrętu. Lokale nadmorskie pewnie się zmieniły tak samo jak jego wygląd.
- Stąd wygląda, jakby nic się nie zmieniło.
Rzekł do krasnoluda, który do niego dołączył.
- Idę zapytać czy możemy opuścić okręt, bo trzeba jeszcze wypuścić maurenów, których przypadkiem odbiliśmy z rąk piratów.
Rzekł to udając się do kajuty kapitańskiej, stojąc przed drzwiami zapukał jak to kulturalnie wypadało.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #359 dnia: 05 Styczeń 2020, 18:53:51 »
- Wejść.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #359 dnia: 05 Styczeń 2020, 18:53:51 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top