Autor Wątek: Echa przeszłości III - Arsil  (Przeczytany 36205 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #160 dnia: 27 Listopad 2019, 20:10:53 »
Nawaar będzie musiał się dorobić inaczej dobrze na pewno trafi na więcej okazji podczas wyprawy.
- No wiesz każdy orze jak może z drugiej strony mamy dietę a ty masz jeszcze ziemie na pewno się odkujesz, ale siedzieć w kieszeni dwóch radnych to dość nieprzyjemna sprawa. Ogólnie współczuje i sam nie lubię pożyczek.
Wyjawił swoją opinie do piratów nic nie miał dopóki, nie będą chcieli go zabić albo coś. Tak czy owak popił sobie piwka, rozglądając się po karczmie.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #161 dnia: 27 Listopad 2019, 20:15:53 »
- Ziemie... nie ma kto odbierać tych pieniędzy bo ciągle gdzieś jeżdżę i próbuje się odkuć. Popił piwa. - A tu chuj. Chyba trzeba wrócić do prostej pracy najemnika... A nie kombinować.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #161 dnia: 27 Listopad 2019, 20:15:53 »

Offline Euthnoelfhijnd

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: 319
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #162 dnia: 28 Listopad 2019, 00:20:21 »
Warcisław po kilku godzinach pracy nad projektem aktu akcesyjnego postanowił poszukać Melkiora, aby przedstawić mu ten projekt. Gdy wszedł do jadalni, zauważył go siedzącego samotnie przy jednym ze stołów. Warcisław, nie zastanawiając się ani chwili, skierował swoje kroki do tego stołu, uprzejmie zwracając się do Melkiora:
- Witaj Melkiorze. Mam nadzieję, że nie przeszkadzam. Czy mogę się dosiąść na chwilę?

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #163 dnia: 28 Listopad 2019, 10:33:28 »
- Wiesz zacytuję tobie pewne słowa, które są ci pewnie znajome "Uczciwą pracą jeszcze nikt się nie dorobił", ale to nie znaczy, że nie wypada spróbować.
Mauren miał swoje zdanie co do takich rzeczy, bo może dlatego został krukiem i okradł, przed chwilą jednego człowieka. Jednak potrzebuje wprawy jeszcze, żeby brać się za lepsze zlecenia. Teraz te umiejętności to tylko przyjemny dodatek, żeby nie paść z głodu no i szkolenie się w umiejętności, by nie wypaść z obiegu.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #164 dnia: 28 Listopad 2019, 20:44:48 »
- W sumie to znam z trzy osoby które uczciwie się dorobiły, w ogóle... to szukam załogi rak na stałe. Chętny?

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #165 dnia: 28 Listopad 2019, 20:52:27 »
- Nie, nie przeszkadzasz. Siadaj.

Offline Euthnoelfhijnd

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: 319
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #166 dnia: 29 Listopad 2019, 01:35:16 »
Warcisław przysiadł się do Melkiora i zaczął kontynuować rozmowę:
- Otóż, Melkiorze, opracowałem wstępny projekt aktu aneksyjnego, uwzględniające oświadczenia obu stron.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #167 dnia: 29 Listopad 2019, 13:55:38 »
- O miło, i to zaledwie w kilka godzin. Elf w sumie stracił poczucie czasu będąc tutaj. Vrih było uważane przez niektórych za wiecznie podpitą krainę, pełną wiecznie szczęśliwych ludzi. Mimo iż pod grubą warstwą lukru krył się mrok pałacowych intryg, rodzinnych awantur na miecze i tak dalej.
- Pokaż, to zaraz pójdziemy do Anny i wyślemy posła.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #168 dnia: 29 Listopad 2019, 15:45:56 »
Propozycja pracy i prawie stałego zarobku mogła skusić, ale niestety nie chciał podlegać cały czas krasnoludowi nawet w takich momentach, których nie mógłby sobie pozwolić na wypłynięcie. Jednak nim powie nie wolał, zapytać o warunki.
- Powiem tak znam się gwiazdach, przebyłem potrzebne szkolenie, także na okręcie się nie zagubię, ale mam pytanie jakie będą warunki? I na jakiej zasadzie podlegam tobie? Chodzi mi o to czy mam być na każde skinienie twojego palca, bo czasami mogą wyskoczyć sytuacje, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć, także nie dziw się, iż od razu nie odpowiedziałem tak.
Czekał na odpowiedź brodacza.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #169 dnia: 29 Listopad 2019, 17:52:57 »
- Nie no, nie jestem marynarką wojenną. Ot, gdy dam ogłoszenie możesz acz nie musisz się stawić na statku. Sześćdziesiąt procent zysków idzie na poczet załogi - Wypił piwo do końca Plus to co sam znajdziesz. Warunki, no jak na statku. Bryg. Powiedzmy że skołuje tym razem bryg a nie koge.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #170 dnia: 30 Listopad 2019, 12:21:42 »
Mauren przeanalizował ofertę również, kończąc piwo. Układ mu pasował póki co a najważniejsze, że nie jest związany jak jakiś niewolnik czy inny sługa.
- No dobra póki co jestem zainteresowany.
Odpowiedział mu, odkładając pusty kufel na stół. Mauren wiedział, że zapewnienia krasnoluda mogą się nie sprawdzić albo nawet mógł skłamać! Ale dopóki sam się nie przekona jak to będzie po wyprawie morskiej, to wolał swe przemyślenia zachować dla siebie. Póki co wizja dodatkowego zarobku była mile widziana.
- To co teraz robimy? Ja bym się jeszcze przeszedł od tak z nudów. Chyba, że jeszcze jedna kolejka to ja stawiam w ramach dobrej współpracy.
Zaproponował brodaczowi.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #171 dnia: 30 Listopad 2019, 13:30:17 »
- Może być i jeszcze jedna kolejka, przejść się to nima zbytnio gdzie. Chyba że do zamtuza albo kasyna. Acz ja już swoje podupczył przed wypłynięciem. Krasnolud skinął by przyniesiono im drugą kolejkę. - Kurwa! Pacnął się otwartą dłonią w czoło. - Ja nadal nie odebrałem forsy za poprzednią kadencję Izby. A narzekam na brak forsy.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #172 dnia: 30 Listopad 2019, 15:26:05 »
Dobrze, że krasnolud nie wchodził w szczegóły swoich intymnych stosunków. Oszczędziło to dużo wyobrażeń!
- To się napijmy!
Rzekł w pełni radości z drugiej strony, nie mógł uwierzyć, iż krasnolud zapomniał o tym zapisie! Zaiste ciekawa sytuacja maurena spotkała.
- Właśnie to miałem na myśli mówiąc, że mamy dietę ona jest trzymana aż radny jej nie odbierze. Fajna sprawa.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #173 dnia: 30 Listopad 2019, 16:51:10 »
Krasnolud napił się. - No tak, w ogóle tak po za tym musze odwiedzić swe ziemie. Szczególnie zobaczyć jak rozbudowano Karaz Kazmir. I rozwinąć je bo wstyd przychodzić po pięćdziesiąt grzywien. W ogóle, cgciałbyś mieć tytuł szlachecki? Ja swój dostałem w sumie uważam za nic. Była wojna, byłem na froncie, nic wielkiego nie zrobiłem. Medal mi jeszcze dali.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #174 dnia: 30 Listopad 2019, 18:03:14 »
Padło dość ciekawe pytanie, o tytuł szlachecki. Mauren popił sobie, po czym odpowiedział.
- Wiesz mając tytuł szlachecki masz jakiś wpływ na kształtowanie się królestwa. Jednocześnie możesz przekazać swoje zdanie co do prowadzonej polityki, poza tym masz znacznie więcej kontaktów, także kończąc powiem, że chciałbym mieć tytuł szlachecki.
Wyjaśnił krasnoludowi.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #175 dnia: 30 Listopad 2019, 19:18:52 »
- Izba Lordów ma równie duży wpływ na państwo, tylko tego nie wykorzystuje. Powiedziałbym że możemy więcej niż szlachta. Upił łyk piwa aż poleciało mu po brodzie. - Od nas zależy bardzo, bardzo wiele. Tylko no... Izba ostatnio zmarniała.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #176 dnia: 01 Grudzień 2019, 13:38:26 »
- Co z tego, że mamy możliwości jak nikt nas w nic nie angażuje? Tak naprawdę to rada królewska trzyma władze, ale mi to pasuje nie jestem typem rewolucjonisty, by wprowadzać jakieś porządki.
Nie chciał tutaj wyjść na jakiegoś buntownika, bo zaraz zostałby powieszony za podżeganie do buntu.
- Wiesz jak chodzi o sprawy kadrowe to można, a nawet trzeba ogłosić nabór, bo tak to nic nie zostanie zrobione.
Kazmir wiedział to równie dobrze, co Nawaar. Potrzeba nowych osób do izby.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #177 dnia: 01 Grudzień 2019, 14:10:39 »
- Rada to władza wykonawcza, to nie od nich zależy wysokość ceł na przykład. Wybory uzupełniające? Teraz nie warto. Dokończył piwo. - Jak wrócimy z tej wycieczki, biore statek i wracam do Derim na Ignis Terra. Dobre miejsce na interes. Jak sam mówiłeś, uczciwie nikt się nie dorobił. A czuje że Melkior nie prędko załatwi kontrakt Bękartom. Bo potrzebuje ich do cholernej polityki. Położył na stole dziesięć grzywien. - Zmiękł odkąd zajął się Vrih, Torreno i tym całym politycznym gównem.

Offline Domenik aep Zirgin

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 480
  • Reputacja: 434
Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #178 dnia: 01 Grudzień 2019, 16:44:07 »
Domenik dawno opuścił pałac wałęsając się po mieście, trafił na karczmę w której bawili mauren i drugi krasnolud. Gdy do nich podchodził usłyszał koniec wypowiedzi Kazmira.
- To może przy okazji odzyskamy i moje pieniądze? Co tu tak siedzicie jak na stypie?

Offline Euthnoelfhijnd

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: 319
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #179 dnia: 02 Grudzień 2019, 02:05:33 »
- Proszę, oto treść projektu." - Warcisław wręczył Mielkiorowi pergamin z zapisanym tekstem.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #179 dnia: 02 Grudzień 2019, 02:05:33 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top