Autor Wątek: Uwolnić krucze skrzydła  (Przeczytany 25288 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Narrator

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 1435
  • Reputacja: 1193
Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #100 dnia: 01 Sierpień 2019, 18:52:12 »
Krasnolud prawdopodobnie nie wiedział że Dragosani jest Dragosanim, nie zagłębiał się wszak w tak głębokie, filozoficzne debaty. Gwizdnął cicho w ich kierunku, co wampirze zmysły niezawodnie wychwyciły. Miał na sobie podobny płaszcz jak Ellie, gruby i ciężki, skutecznie maskując wszelkie cechy szczególne, kamuflując niemal idealnie w tej brzydkiej, jesiennej pogodzie. Gestem skinął na kompanię by wprowadzili wóz w wąską uliczkę, gdzie pojazd mieścił się na tak zwaną grubość lakieru i wskazał na drzwi w drobnej wnęce, prowadzące do jakiejś zapomnianej przez bogów rudery. Gdy weszliście do środka krasnolud zaprowadził was do największego pomieszczenia, wyglądającego jak skrzyżowanie pijackiej speluny z leżem super złoczyńcy i ściągnął kaptur, odsłaniając twarz.


- Witam w Kwaterze - oznajmił i przeciągnął spojrzeniem po zgromadzonych - Dotarliście widzę bez przeszkód, obserwowałem. Nie przyciągnęliście całe szczęście uwagi. W czym mogę pomóc? Wódki nie oferuję bo w pracy jesteśmy... Chyba że panowie nalegają.

Offline Samir

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1228
  • Reputacja: 1313
    • Karta postaci

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #101 dnia: 01 Sierpień 2019, 18:57:40 »
- Witaj, nie będziemy pić, a przynajmniej ja nie - powiedział Samir, podając krasnoludowi rękę - Ellie wspomniała że jesteś najwyższy szarżą na podgrodziu. Opowiedz zatem, jak wygląda sytuacja? Pojawiło się coś o czym powinniśmy wiedzieć?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #101 dnia: 01 Sierpień 2019, 18:57:40 »

Offline Narrator

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 1435
  • Reputacja: 1193
Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #102 dnia: 01 Sierpień 2019, 19:08:06 »
- Ano jestem - krasnolud pociągnął nosem - Do fortu prowadzą co najmniej dwa ukryte przejścia. Podejrzewam istnienie trzeciego, ale nie mogłem go znaleźć, możliwe że idzie gdzieś dalej, poza podgrodzie. Te dwa zaś... Pierwsze jest w, hehe, burdelu - krasnolud zarechotał rubasznie - Ale nie polecam. Wiem tyle co usłyszałem ale sporo z tym pierdolenia, trzeba znać hasła, tłuc się na jakiejś arenie. Drugie wejście jest bardziej obiecujące, prowadzi przez piwnicę nieopodal. Wejście jest zakryte, ale nic nie umknie temu sokolemu wzrokowi - krasnolud wskazał na swoje oczy, z czego jedno było ewidentnie ślepe, bowiem było pokryte bielmem, prawdopodobnie stara rana wnosząc po przecinającej je bliźnie - I to tutaj bym na waszym miejscu uderzał. Główna brama odpada, pilnie strzeżona, mysz się nie prześlizgnie. Ewentualnie może nietopyrz jaki - dodał, patrząc na wampiry - Poza tym bez zmian, dzień jak co dzień, dzień po dniu. Warty się zmieniają jak w zegarku, co sześć godzin, nikt podejrzany nie wchodził ani nie wychodził z fortu. Nie sądzę by wiedzieli o obecności mojej czy moich chłopców.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #103 dnia: 01 Sierpień 2019, 19:57:31 »
Dragosani wszedł za Samirem i krasnoludem do jamy złoczyńcy. Ściągnął kaptur i maskę. Rozejrzał się wokół bez zbytniego zainteresowania.
- Muhmed - powiedział gdy krasnolud skończył mówić. - Co o nim wiesz? Opuszcza czasami fort? - zapytał. Potem nadejdzie czas na inne pytania.

Offline Narrator

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 1435
  • Reputacja: 1193
Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #104 dnia: 01 Sierpień 2019, 20:40:37 »
- Rzadko. Głównie wtedy gdy wymaga tego sytuacja - stwierdził po chwili zastanowienia. - Ostatni jego wyjazd, nota bene kilka dni temu, związany był z przybyciem Mohameda Ibn Omar Khaleda, pana tego włości. Wraz z oddziałem zbrojnych wyjechał mu na spotkanie. - Krasnolud zrobił krótką przerwę by złapać oddech. - Czasami zdarza mu się zejść do podgrodzia by sprawdzić jak żyje się poddanym jego pana. No i by pociupciać w burdelu, hehe.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #105 dnia: 01 Sierpień 2019, 21:47:37 »
Drago rzucił krótkie, porozumiewawcze spojrzenie Samirowi, gdy usłyszeli o przybyciu ich celu.
- Wiemy coś o wnętrzu fortu? Na przykład gdzie położone są kwatery Muhmeda i Mohameda? - zapytał.

Offline Narrator

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 1435
  • Reputacja: 1193
Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #106 dnia: 03 Sierpień 2019, 17:01:01 »
- Niestety, ale nie - odpowiedział na pytanie. - Choć mamy powody przypuszczać, że kwatery Mohameda znajdują się w zachodnim skrzydle fortu. Na murach przy tej stronie znajduje się więcej strażników. Rozstawione są też czujki w strategicznych miejscach. Tylko przy tym konkretnym skrzydle. Wątpię, żeby zachowywali taką ostrożność przy kimś mniej ważnym. Choć oczywiście może to być zmyłka.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #107 dnia: 03 Sierpień 2019, 21:18:33 »
Drago skinął krótko głową.
- Czyli trzeba będzie się tego dowiedzieć. No ale to już raczej wewnątrz. Wiadomo coś, dokąd prowadzi to ukryte wejście? Raczej nie uśmiecha mi się wyjście na środku stołówki garnizonu w trakcie kolacji.

Offline Imago

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 666
    • Karta postaci

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #108 dnia: 03 Sierpień 2019, 21:46:19 »
Mohamed był więc w forcie. Ułatwiało to znacznie robotę. Nie trzeba było czekać na jego przyjazd, bądź co gorsza ryzykować nie wiedząc, czy jest. Teraz te ryzyko było warte podjęcia. Młody wampir raczej słuchał, pozwalając Dragosaniemu pytać. Sam rozglądał się co jakiś czas i nasłuchiwał, czy przypadkiem nie są podsłuchiwani.
- Zawsze możesz powiedzieć, że przyniosłeś deser - mruknął Imago, uśmiechając się pod arafatką nałożoną na dolną część twarzy Wolał nie zadawać pytań, by przypadkiem nie zdradzić intencji drużyny.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #109 dnia: 04 Sierpień 2019, 13:05:08 »
- Tak, krwawy deser - Drago zaśmiał się krótko. -  W sumie wtedy nie trzeba byłoby się przejmować skrytym działaniem. Ale nie, nie warto. To jak, wiesz coś o drugiej stronie tego przejścia? - ponaglił krasnoluda.

Offline Narrator

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 1435
  • Reputacja: 1193
Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #110 dnia: 04 Sierpień 2019, 13:57:38 »
- No pewnie, przecież chodziłem tym przejściem w tę i nazad - opowiedział zgryźliwie krasnolud, ale pod ciężkim spojrzeniem Samira odchrząknął niepewnie i zaczął od nowa - Znaczy... nie, nie wiem gdzie. Mogę jedynie zakładać że prowadzi do jakiegoś odosobnionego pomieszczenia, widziałem dwie osoby korzystające z przejścia i wyglądali jak ktoś kto nie chce przyciągnąć uwagi.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #111 dnia: 04 Sierpień 2019, 14:04:45 »
- ... - Dragosani skomentował żart krasnoluda. - To teraz pokażesz nam gdzie jest wejście. - Spojrzał na Samira i Imago. - Potrzebujecie jeszcze czegoś? Jeśli nie, to można spróbować dostać się do środka. Noc zapadła i przez całe Hemis słońce nie wróci, idealna pora na polowanie.

Offline Imago

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 666
    • Karta postaci

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #112 dnia: 04 Sierpień 2019, 14:14:20 »
- Poczęstuj tylko tą krwią, którą upolowałem, kierowniku i mogę ruszać - odrzekł Imago po chwili namysłu. Zmierzył przenikliwym spojrzeniem krasnoluda. - A ty popracuj nad żartami, Herbert. Mogę na ciebie mówić Herbert? Wyglądasz jak Herbert. Znałem kiedyś Herberta, też był krasnoludem - prychnął, udając, że odpłynął.

Offline Samir

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1228
  • Reputacja: 1313
    • Karta postaci

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #113 dnia: 04 Sierpień 2019, 14:49:29 »
Samir zacisnął pięści, chrupnęły kostki i nie mogąc ani nawet nie chcąc się powstrzymywać Samir strzelił krasnoluda prosto w pysk. Cios wysokiego, barczystego maurena posłał krasnoluda na ziemię, a ze złamanego nosa polała się krew.
- Następnym razem odzywaj się z nieco większych szacunkiem - pouczył szpiega Samir i spojrzał na króla - Ja już mam wszystko co chciałem, możemy ruszać. Słyszałeś, prowadź do przejścia - polecił jeszcze krasnalowi.

Offline Narrator

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 1435
  • Reputacja: 1193
Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #114 dnia: 04 Sierpień 2019, 15:19:43 »
Powalony krasnolud warknął głucho, ale nic nie powiedział. Splunął krwią i smarknął przeciągle, zalewając i siebie i podłogę jeszcze większą ilością krwi. Sięgnął po szmatę i przytknął ją do nosa, próbując powstrzymać krwotok.
- Chodźmy zatem - powiedział i wstał, zakołysał się lekko, ale wkrótce złapał równowagę i skinął na was, kierując się do wyjścia. Zaczął was prowadził zaułkami podgrodzia, wąskimi drogami pomiędzy chatami, unikając niepożądanych spojrzeń. Kto wie kto mógł się napatoczyć nawet w hemisową noc. Wkrótce doprowadził was do prostej chaty, obok której widać było wąskie schodki w dół, prowadzące do piwnicy. Machnął na was ręką i sam poszedł pierwszy. W środku nie było zbyt wiele, ot, prosta piwniczka z czymś w rodzaju starego kredensu pod jedną ze ścian. Krasnolud wskazał ślady na podłodze które mogły pochodzić tylko i wyłącznie od częstego przesuwania mebla.
- Tędy wchodzą - stwierdził oczywistość.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #115 dnia: 04 Sierpień 2019, 17:07:35 »
Drago ruszył za krasnoludem. Nie rozglądał się, sprawdzając czy ktoś ich nie obserwuje. To byłoby dziwaczne zachowanie, zwracające uwagę. Ufał swoim innym zmysłom, wiedząc że w razie czego, dowie się o potencjalnych świadkach na długo przed jego towarzyszami. Szedł więc za zgryźliwym brodaczem przez pogrążone w mroku podgrodzie. Tak odmienne od tego z Efehidon, lecz jednocześnie w wielu aspektach podobne. Dotarli w końcu do budynku, w którym ukryte było tajne przejście.
- Dobrze - skomentował wampir. Kiwnął głową na kredens. - Więc odsuń to i wejdź pierwszy. Gdy będę pewien, że nie prowadzisz nas w pułapkę, będziesz mógł sobie pójść.

Offline Imago

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 666
    • Karta postaci

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #116 dnia: 06 Sierpień 2019, 15:12:24 »
- No rusz się - warknął po chwili drugi wampir, zniecierpliwiony krasnoludem. - Nie mamy całego roku - dodał jeszcze, wskazując palcem na miejsce, w którym znajdować się miało przejście.

Offline Narrator

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 1435
  • Reputacja: 1193
Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #117 dnia: 06 Sierpień 2019, 15:25:41 »
Krasnolud przeniósł wzrok na Imago, a jego twarz pociemniała.
- A kim ty w ogóle kurwa jesteś, świeżak, hę? - zagaił uprzejmie - Jakieś kruwa wampirzątko się przypałętało i będzie mi teraz rozkazywać? Buła na mordę od kruczego mistrza to żaden wstyd, ale ty kurwa nietoperku zamkniesz teraz mordę bo sobie zaraz sparing urządzimy i inaczej będziesz śpiewał.

Offline Imago

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 666
    • Karta postaci

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #118 dnia: 06 Sierpień 2019, 15:29:15 »
Imago zaś splunął pod nogi krasnoluda.
- Ja tylko powtarzam co szef mówi, Herbert - odpowiedział grzecznie. - A jak chcesz spierdolić robotę mistrza bójką, to śmiało - warknął niegrzecznie, ściskając pięść tak, że kości strzeliły nieprzyjemnie. - Ja tylko mówię jak jest. A jest tak, że nie mamy czasu na twoje pierdolenie i dumę - skończył jeszcze, już znacznie spokojniejszym głosem, lecz wciąż typowo swoim. Zimnym i nieprzyjemnym.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #119 dnia: 06 Sierpień 2019, 15:40:21 »
Następne co poczuł Imago to uderzenie w tył głowy. Nadeszło absolutnie nie spodziewanie. To Dragosani zdzielił go otwartą dłonią. Nawet wyszkolone oczy Samira i krasnoluda ledwie mogły dostrzec ruch starszego wampira. Cios nie był mocny. Ot, miał tylko ochłodzić temperament Imago.
- Zachowaj profesjonalizm - pouczył krótko Drago. - Z ty zabieraj się do pracy. Nie mamy czasu na sparingi i inne fochy. I też nie po to was wynająłem.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #119 dnia: 06 Sierpień 2019, 15:40:21 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything