Autor Wątek: Uwolnić krucze skrzydła  (Przeczytany 25245 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Samir

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1228
  • Reputacja: 1313
    • Karta postaci

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #180 dnia: 21 Październik 2019, 13:15:12 »
- Nawet niekoniecznie fałszywy alarm, to się przecież szybko wyda. Równie dobrze możemy podpalić najbardziej odległą od sali rytualnej część fortu, wtedy z pewnością wszyscy, łącznie z obecnym tu Muhmedem, ruszą do gaszenia pożaru, dając nam możliwość przekradnięcia się dalej - wtrącił Samir.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #181 dnia: 21 Październik 2019, 13:27:15 »
- Też o tym pomyslałem - powiedział Dragosani, spoglądając na Samira. - W takim wypadku musielibyśmy się rozdzielić. i wyklucza to raczej dobre przygotowanie się do zasadzki, może nawet trzeba będzie wejść do sali rytualnej. To będzie niebzpieczne, więc nie wymagam, abyście ze mną szli. Ale docenię pomoc. Druga osoba musiałaby udać się do najlepszego miejsca na wzniecenie dywersji. - Spojrzał na Muhmeda. - Twoje bezpośrednio pomoc tej osobie, Muhmedzie, byłaby niezwykle wskazana. Pomagjąc nam, pomożesz Mohamedowi.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #181 dnia: 21 Październik 2019, 13:27:15 »

Offline Narrator

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 1435
  • Reputacja: 1193
Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #182 dnia: 21 Październik 2019, 13:42:29 »
- Jeśli chodzi o odwołanie straży, to ten pomysł nie wypali. Nie, jeśli chodzi o to skrzydło. Nad nimi rządzi tylko Mohamed. A jeśli wydam taki rozkaz może to wydać się podejrzane, a jeśli dojdzie to do Mohameda, to nie znajdziecie go przez najbliższe kilka lat -odpowiedział Imago.- Jak mogę pomóc?

Offline Imago

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 666
    • Karta postaci

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #183 dnia: 21 Październik 2019, 14:03:13 »
- Ja pójdę zjarać jakąś chałupę, ewentulanie pół fortu - Imago powiedział do zebranych. Nie wiadomo było, czy żartował. - Z demonem tylko bym zawadzał, a wy znacie Mohameda - dodał jeszcze. - Co najlepiej podpalić w forcie, by przerzucić straże z sal Mohameda, a przy tym nikogo nie zabić? - zapytał Muhmeda. Ostatnie słowa, o nie zabiciu nikogo powiedział nadzwyczaj wyraźnie, gdyż to było najważniejsze. Żaden niewinny nie mógł ucierpieć. -Nie chcę by ktoś zginął w pożarze.

Offline Samir

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1228
  • Reputacja: 1313
    • Karta postaci

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #184 dnia: 23 Październik 2019, 13:53:49 »
- Zatem ustalone, Imago podpali część fortu, my we dwóch zaś przyczaimy się w sali rytualnej i zastawimy tam pułapkę. Wiemy gdzie mamy się udać - mauren spojrzał na Dragosaniego - Potrzebujemy czegoś jeszcze?

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #185 dnia: 23 Październik 2019, 15:00:40 »
- Soli - odparł Drago. - Ale to już mamy. - Wampir zamyślił się. - Imago masz jeszcze fiolkę po miksturze? - Spojrzał na Samira. - Moznaby wsypac do niej soli. Rzucisz czymś takim Mohamedowi w twarz. Szkło go pokaleczy, sól wejdzie w rany. Dla człowieka to byłoby bolesne. Dla demona będzie nie do zniesienia. Ja go najpierw oślepię, aby nie mógł się zasłonić. Ale najpierw... - Jego wzrok wrócił do Muhmeda. - Potrzebuje łyk twojej krwi. Muszę upewnić się, że mówisz prawdę i nie planujesz nas zdradzić. Rozumiesz, że w obecnej sytuacji nie mogę na to pozwolić. Możesz spuścić niego do pucharu. Potem wyleczę twoją ranę własną krwią.

Offline Imago

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 666
    • Karta postaci

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #186 dnia: 23 Październik 2019, 21:56:41 »
- Mam - odrzekł krótko i wyjął ją ze specjalnego miejsca na pasie, który przecinał jego pierś. Wręczył fiolkę Samirowi.

//Przekazuję:
fiolka 0,3l

Offline Samir

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1228
  • Reputacja: 1313
    • Karta postaci

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #187 dnia: 27 Październik 2019, 07:58:15 »
- Dzięki - odpowiedział Samir i sięgnął po sakiewkę z solą, przesypując ją do otrzymanej fiolki - Czuję się jak kura domowa... No nic, gotowe - przypiął fiolkę do pasa - Sam nie chciałbym dostać tym w twarz, a co dopiero opętany - mruknął z rozbawieniem i podszedł do Muhmeda, sięgając jednocześnie nóż. Rozpruł mu rękaw, sięgnął po naczynko do zebrania krwi i beznamiętnie wbił ostrze w ramię mężczyzny. Polała się krew, Samir wyszarpnął stalowy nóż i spokojnie zbierał krew, nie miał do końca pojęcia ile konkretnie toteż naczynko pod koniec procedury było raczej pełne niż puste. Gdy już skończył przytknął fragment oderwanej koszuli Muhmeda do jego rany i odwrócił się do krola - Napój gotowy, życzę smacznego.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #188 dnia: 28 Październik 2019, 11:55:18 »
Próby Samira do pozyskania krwi skończyły się fiaskiem. Zranił Muhmeda, fakt, ale nie zdołał  spuścić jego krwi pucharu, którego do tego użył. Nachlapał tylko na podłogę. Drago westchnął. Podszedł, wziął naczynie od maurena i sam to zrobił.
- Krew to nie winiacz, tak jej nie przelejesz - powiedział jeszcze. Zebrał łyk krwi do pucharu. Odstawił go na bok, po czym sztyletem zranił własną dłoń i wlał jej łyk do innego naczynia. Podał je Muhmedowi. - Pij, to zregeneruje twoją ranę. - Sam zaś wziął puchar z krwią Muhmeda i wypił ją, skupiając wolę, aby prześledzić wspomnienia Muhmeda, dowiedzieć się komu tak naprawdę jest lojalny. Swemu panu, czy potworowi, który używał jego ciała.

Offline Narrator

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 1435
  • Reputacja: 1193
Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #189 dnia: 03 Listopad 2019, 21:19:33 »
Wspomnienia pokazywały mało, ale wystarczająco dużo, jeśli chodziło o kwestię Mohameda. Był dla niego dobrym kompanem i sługą od czasu, gdy Kruk znalazł go w stolicy po wojnie z Ardenosem. Muhmed niemal od samego początku wiedział, że jego pan jest opętany, ale wykonywał rozkazy zgodnie z poleceniami. Bo wszakże, wszystkie powierzone mu zadania polegały na poprawie bytu mieszkających w Fort Harad ludziach. To z polecenia Mohameda wybudowano kilkanaście nowych chat i pościągano bezdomnych niemal z całej gminy. Wszystko zaczęło się jednak psuć w momencie, gdy wydawało się, że demon przejął kontrolę. Rozkazy, które wtedy padały z całą pewnością nie były skierowane od Mohameda i, chcąc czy nie, zaczął przeciw temu działać. Stąd też to Mohamed musiał wiele kwestii w Forcie załatwiać sam.
Wspomnienia jednak nie pokazywały tego, dlaczego Muhmed wcześniej nie zgłosił się po żadną pomoc, ani nie zaoferował swojej.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #190 dnia: 05 Listopad 2019, 11:53:15 »
Dragosani otworzył lekko przymknięte oczy.
- Taaak... - szepnął. - Zdajesz się być dobrym człowiekiem, któremu zależy tylko na szczęściu mieszkańców. Ufam więc, że rozumiesz, że musimy oczyścić duszę Mohameda. Dla niego samego, jak i okolicznych ludzi. Pomożesz obecnemu tu Imago w wykonaniu dywersji. Ja z Samirem zaś udamy się do Mohameda, aby zrobić to co musimy. Nie obawiaj się, twojemu przyjacielowi nic nie grozi. Czego nie mogę powiedzieć o zamieszkującym jego ciało demonie. Gdy się ponownie spotkacie będzie już całkowicie sobą. Albo ja będę martwy. - Zakończył z ponurym uśmiechem. - Wszyscy gotowi?

Offline Samir

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1228
  • Reputacja: 1313
    • Karta postaci

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #191 dnia: 05 Listopad 2019, 15:23:52 »
- Gotów - potwierdził mauren, napinając dla pewności kuszę.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #192 dnia: 05 Listopad 2019, 18:49:59 »
Dragosani odpiął od pasa kamyk z wyrzeźbioną na nim runą. Podał go Imago.
- To runa Heshar - powiedział. - Ułatwi ci zadanie. Wiesz jak się używa run?

Offline Imago

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 666
    • Karta postaci

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #193 dnia: 07 Listopad 2019, 12:21:42 »
- Magiczne słowo? Abrakadabra domku spłoń? - odpowiedział żartem.- Wiem, dzięki. - przyjął runę i ją schował.

//Przyjmuje: runa heshar

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #194 dnia: 07 Listopad 2019, 12:52:34 »
- Mniej więcej - odparł Drago i spojrzał na Muhmeda z wzrokiem mówiącym "Pilnuj aby nie zrobił nic głupiego". - Idźcie pierwsi, my zaczekamy tutaj chwilę aż zacznie się zamieszanie. Potem przemkniemy się pod osłoną naszych sztuczek.

Offline Narrator

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 1435
  • Reputacja: 1193
Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #195 dnia: 09 Listopad 2019, 18:47:01 »
Muhmed wstał zza biurka i skierował się w stronę drzwi. Kiwnął głową do Imago i przekroczył próg. Odetchnął głęboko nim postawił kolejne kroki. Do czego to doszło, że musiał zdradzać własnego pana, by żyło się lepiej?
- Mogą pojawić się niespodzianki, wampirku. Jesteś na to gotowy?

Offline Imago

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 666
    • Karta postaci

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #196 dnia: 16 Listopad 2019, 12:05:25 »
- Tak - odrzekł, idąc za Muhmedem.

Offline Narrator

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 1435
  • Reputacja: 1193
Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #197 dnia: 17 Listopad 2019, 21:25:35 »
- Chodźmy zatem - powiedział Muhmed i poprowadził Imago przez drzwi.
- Mogę cię zaprowadzić w dowolne miejsce w forcie, ale jeśli kogoś po drodze spotkamy... cóż, nie gwarantuję że zdołam ich okpić. Straż jest wierna Mohamedowi... I niespecjalnie za mną przepada. Przynajmniej część z nich... - Wyjrzał za róg, aby upewnić się, nie nie mówi właśnie o wilku. - Więc jaki masz plan na dywersję, nietoperku? - zapytał.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #198 dnia: 17 Listopad 2019, 21:26:23 »
Tymczasem Dragosani usiadł na krześle, które zajmował wcześniej Muhmed.
- Wybacz, muszę przysiąść, już nie te lata - powiedział do Samira.
- Poczekamy chwilę. Usłyszymy raczej, gdy zacznie się coś dziać. Przygotuj miksturę, będzie trzeba działać szybko.

Offline Imago

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 666
    • Karta postaci

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #199 dnia: 18 Listopad 2019, 10:38:00 »
- W razie czego myślę, że sobie poradzę z paroma żołdakami. Gorzej z tym, by ograniczyć ofiary do minimum - odpowiedział. Wytężył swój nadludzki słuch, chcąc usłyszeć jakiekolwiek ślady obecności strażników w okolicy. - Tak jak było mówione w twoim gabinecie, coś spalimy. Tylko musisz mi powiedzieć co w tym forcie przykuje uwagę załogi, gdy już w stanie w płomieniach.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #199 dnia: 18 Listopad 2019, 10:38:00 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything