Autor Wątek: Dwie sprawy  (Przeczytany 9151 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Dwie sprawy
« Odpowiedź #20 dnia: 24 Czerwiec 2019, 21:50:13 »
- To jak i tak mam nie przetrwać to co wam szkodzi mnie wziąć do niego ? może przy okazji będziecie mieć rozrywkę.
Powiedział Watu chcąc jakoś przekonać dwójkę mężczyzn, choć świadom był że zapewne chodzi o arenę o której mówił wcześniej Reed.

Offline Samir

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1228
  • Reputacja: 1313
    • Karta postaci

Odp: Dwie sprawy
« Odpowiedź #21 dnia: 25 Czerwiec 2019, 08:30:24 »
- Coś w tym jest - przyznał rozbawiony mężczyzna z elfimi rysami twarzy i skinął głową. Jego towarzysz podszedł do ciebie i wyciągnął dwa worki, mniejszy i większy - Frederik musi zabezpieczyć twoje bronie, te idą do większego wora. Mniejszy jest na twoją głowę. No, raz raz - popędził cię.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Dwie sprawy
« Odpowiedź #21 dnia: 25 Czerwiec 2019, 08:30:24 »

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Dwie sprawy
« Odpowiedź #22 dnia: 25 Czerwiec 2019, 15:31:59 »
Watu potrzebował chwili aby to sobie przemyśleć, równie dobra mogli mu już nie oddać katany do której to był tak bardzo przywiązany, jednak zdecydował się oddać w ręce dwójki nieznajomych. Wyciągnął wpierw katane na której trzymał dłoń, i wrzucił ja do wora, następnie oddał kusze razem z beltami, ona nie była mu już tak droga A nawet można by stwierdzić że nie lubił się nią posługiwać. Na samym końcu oddał sztylet oraz rune ognia, choć nie był pewien czy ją też chcieli skonfiskowac. To wszystkie bronie jakie posiadam.zadeklarował Watu.

Offline Samir

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1228
  • Reputacja: 1313
    • Karta postaci

Odp: Dwie sprawy
« Odpowiedź #23 dnia: 25 Czerwiec 2019, 18:17:33 »
Frederik skinął jedynie głową i zawiązał worek, zarzucając go sobie na plecy.
- Twój oręż jest w dobrych rękach, nic się nie bój - powiedział, możliwe że nawet szczerze - A teraz drugi worek - jego towarzysz z szerokim uśmiechem podszedł do ciebie i zaczął ci nakładać sakwę na łeb.

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Dwie sprawy
« Odpowiedź #24 dnia: 25 Czerwiec 2019, 20:29:25 »
Watu spojrzał na drugiego z mężczyzna z chęcią mordu w oczach, jednak stlumil ja i dał sobie założyć jakiś brudny worek. Ciekawe ile osób musiało mieć ten worek na głowie ze tak w nim capi pomyślał Watu w następstwie założenia worka. - I co teraz ?

Offline Samir

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1228
  • Reputacja: 1313
    • Karta postaci

Odp: Dwie sprawy
« Odpowiedź #25 dnia: 25 Czerwiec 2019, 21:00:03 »
- Teraz sobie pójdziemy - odpowiedział zgodnie z prawdą pierwszy z mężczyzn, podczas gdy drugi z rozmachem huknął cię pięścią w wątrobę. Cios odebrał ci oddech, upadłeś na kolana, zaś Frederik poprawił kopniakiem prosto w łeb. Upadłeś w pył zaułka, a obaj napastnicy zarechotali.
- No nie wierzę że dał się na to nabrać... - śmiał się bandzior, pobrzękując workiem z bronią w miarę jak odchodzili. Wkrótce ich kroki ucichły, zaś dłuższą chwilę później odzyskałeś jasność umysłu na tyle by wstać.

//Tracisz całe wyposażenie które oddałeś bandytom.

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Dwie sprawy
« Odpowiedź #26 dnia: 26 Czerwiec 2019, 00:17:25 »
Watu usiadł na brukowej drodze, niepewny tego co się właśnie stało ani co dalej zrobić. Szczęśliwie zapamiętał imię Frederik choć nie musiało być prawdziwe, oraz chociaż szczęśliwie wygląd oprawców. Swoją katane późna wszędzie gdyż resztki krwi oraz inne ślady przebytych walk odcisnely na niej swoje znamie. Mężczyzna zbadał się dłońmi, przynajmniej w tym był dość dobry. Nic poza paroma siniakami mu nie dolegalo, wstał otrzepujac kurz z ubrania. Udał się w miejsce w którym zaczęła się zła passa. Do tawerny. Powoli wstał i wymyślił ciekawy pomysł, wyciągnął bandaż którym owinal rękę od połowy bicepsa do połowy przedramienia po czym idąc udawa ze ma uszkodzona rękę trzymając się za nią jak niektórzy z jego pacjentów kiedy rzeczywiście im coś było. Kiedy wszedł już w bardziej zaludnione miejsce, odciął przypadkowej osobie mieszek przy użyciu ukrytego ostrza, tylko to mu zostało. Po przygarnieciu mieszka Watu dalej udawał poszkodowanego i udał się w kierunku tawerny u Tommiego.

Offline Samir

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1228
  • Reputacja: 1313
    • Karta postaci

Odp: Dwie sprawy
« Odpowiedź #27 dnia: 26 Czerwiec 2019, 08:56:39 »
Nikogo jednak nie udało ci się okraść. Dotarłeś za to do Tawerny u Tommiego.

//Jeśli opisuję że jakaś ulica jest zaludniona itp to domyślnie masz pozwolenie na kradzież, jeśli zaś nie opisałem żadnego otoczenia musisz dopytać kto tu się kręci i zasygnalizować mi chęć użycia takich umiejętności.

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Dwie sprawy
« Odpowiedź #28 dnia: 26 Czerwiec 2019, 12:16:40 »
Watu usiadł i zamówił piwo. Zapłacił i później rozmyslal nad tym czy nie wie gdzie mogła by się znajdować kryjówka paserow, oraz starał się odslyszec jakieś przydatne informacje od innych w tawernie.

Offline Samir

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1228
  • Reputacja: 1313
    • Karta postaci

Odp: Dwie sprawy
« Odpowiedź #29 dnia: 26 Czerwiec 2019, 18:10:21 »
Z początku Watu słyszał jedynie strzępki rozmów. Pobliscy ludzie najwyraźniej spięli się obecnością nowej, nieznanej im osoby, zaś tych siedzących w oddali nie mógł słyszeć dokładnie.
- Jeśli myślisz że... - mówił posiadacz głębokiego głosu męskiego.
- Inni nie powinni wiedzieć - słyszał Watu głos kobiecy, zaskakująco niski.
Siedząc tak i popijając piwo młody złodziej stopniowo wtapiał się w tłum. Tubylcy po dłuższym czasie przestali na niego zwracać uwagę, ci podejrzliwsi lub paranoidalni stwierdzili najwyraźniej, że nie jest szpiegiem lub decydentem, pozostali zaś stopniowo patrzyli na samotną figurę przy barze jak na stały dziś element otoczenia. I tak tez, etapami, Watu mógł podsłuchiwać te ciekawsze rozmowy.
- Bury Zenek podobno padł na arenie. Zabity przez jakiegoś krasnala... - mówił jeden z oprychów - Skurwiel wisiał mi sporo pieniędzy, jak to teraz niby odzyskam?
- Pójdziemy tam potem, znam drogę, może uda się odzyskać coś od orków... Rozsądni są, przemytnicy jebani, może sie dogadamy...
- No nie mogę uwierzyć że dałam dupy temu jebanemu złodziejowi! - perorowała jakas niewiasta podniesionym tonem głosu - Wyobraź sobie że spotykaliśmy się przez wiele dni, widziałam nawet jak mieszka, wcale ładnie, a jak spędziliśmy u mnie noc to parszywiec mnie okradł! Oby mu chuj zgnił!
- A jak się ten gnój nazywał? Opowiem dziewczynom by na niego uważały, to na pewno w końcu go spotka na co zasłużył - odpowiedziała jej inna.
- Coś na F... Chyba.

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Dwie sprawy
« Odpowiedź #30 dnia: 26 Czerwiec 2019, 19:03:26 »
Watu wziął swoje piwo które już jakiś czas sączył, i wstał odchodząc od baru a swe kroki skierował, ku dwóm rozmawiającym niewiastą.
- Witam Panie, Jestem Aleksander - Przedstawił się fałszywie Młody kruk starając się być szarmancki, a ton i barwę głosu na tyle zmodulować żeby wyglądać na bardziej zamożnego niż wskazywały to jego ubrania.
- Wybaczcie Drogie Panie ale usłyszałem całkowicie przypadkiem rzecz jasna, waszą rozmowę, czy ten dupek to może Frederik ? - Watu dalej starał się brzmieć jak nie on, tak jak by nie był z podgrodzia.

Offline Samir

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1228
  • Reputacja: 1313
    • Karta postaci

Odp: Dwie sprawy
« Odpowiedź #31 dnia: 26 Czerwiec 2019, 19:34:20 »
- Eww, odejdź oblechu! - odpowiedziała jedynie jedna z kobiet. Druga zaś spojrzała na Watu z cieniem zainteresowania.
- Tak, dokładnie! Frederik! Znasz go? - pytanie zadała lekko podejrzliwie.

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Dwie sprawy
« Odpowiedź #32 dnia: 26 Czerwiec 2019, 21:24:49 »
- Powiedzmy że muszę wyrównać z nim pewne porachunki, a za wskazanie miejsca jego pobytu dam szanse również tobie na spełnienie twoich słów które przed momentem wypowiedziałaś. - Watu wypowiedział te kwestie z nienawiścią, gdyż odpuścił sobie już szarmancje która i tak za bardzo nie poskutkowała.

Offline Samir

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1228
  • Reputacja: 1313
    • Karta postaci

Odp: Dwie sprawy
« Odpowiedź #33 dnia: 26 Czerwiec 2019, 22:10:03 »
- Ale ci zaszedł za skórę, co? - zaśmiała się kobieta - Wiem gdzie ten... chuj! - nie wytrzymała już z nerwów i nie mogąc się powstrzymać zaklęła - Wiem gdzie ta menda mieszka. Mogę ci pokazać. Sama chciałbym zdemolować tę norę, ale sama się boję.

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Dwie sprawy
« Odpowiedź #34 dnia: 26 Czerwiec 2019, 22:13:08 »
- Więc wskaż mi to miejsce A gnida dostanie za swoje, mieszka sam ? - dopytywal Watu kiedy przypomniał sobie że sprawę bedzie musieć zakończyć samym ukrytym ostrzem, najlepiej nie zabijając delikwenta od razu.

Offline Samir

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1228
  • Reputacja: 1313
    • Karta postaci

Odp: Dwie sprawy
« Odpowiedź #35 dnia: 26 Czerwiec 2019, 22:40:03 »
- Chodźmy zatem - oznajmiła i wstała. Jej towarzyszka złapała ją za rękę i przyciągnęła do siebie, próbując coś wyszeptać, jednak wszystko usłyszałeś.
- Jesteś pewna? Ten też nie wygląda jak uczciwy typ, no patrz na niego! - mówiła, zezując na ciebie nieustannie. Pierwsza z kobiet wyrwała jedynie rękę i ruszyła do wyjścia, przez ramię rzucając jeszcze parę słów.
- Tym lepiej, ten gnój dostanie na co zasłużył - po wyjściu na zewnątrz kobieta spojrzała na ciebie przenikliwie. Jej rude włosy falowały na wietrze. Była w okolicach trzydziestki i na oko trudniła się najstarszym zawodem świata - Jestem Violet. Czym ci Frederik zawinił? - spytała ciekawska, prowadząc cię w najbliższy zaułek.

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Dwie sprawy
« Odpowiedź #36 dnia: 26 Czerwiec 2019, 22:44:03 »
- jak by nie było to sam sobie zawinilem dając się okraść, jednak zlekcewazenia nie mogę mu wybaczyć. - wyznał zabójca spoglądając przed siebie martwym zlowrogim wzrokiem.

Offline Samir

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1228
  • Reputacja: 1313
    • Karta postaci

Odp: Dwie sprawy
« Odpowiedź #37 dnia: 28 Czerwiec 2019, 18:57:41 »
- Mogłabym się pod tym podpisać. Gdybym umiała pisać - zaśmiała się Violet i poprowadziła cię zaułkami do jakiejś na oko opuszczonej kamienicy. Była ewidentnie stara, prawdopodobnie była jednym z najstarszych murowanych budynków w Atusel, zbudowanych w czasie pierwszego intensywnego rozrostu portowego miasta. Kobieta skinęła na ciebie i zaprowadziła wąską klatką schodową na piętro, wskazując drzwi. Mocne, dębowe z masywnym zamkiem. Violet potrząsnęła klamką, ale drzwi były ani drgnęły - Tu mieszka cap. Ale zamknięte jest. Dasz temu radę?

//Drzwi są zamknięte prostym zamkiem.

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Dwie sprawy
« Odpowiedź #38 dnia: 28 Czerwiec 2019, 21:04:52 »
Watu lewą ręką sięgnął bo zestaw wytrychów, jednak prawą dłon wymieżył w stronę kobiety, dokładniej w jej szyje przed którą wykonał energiczny ruch nadgarstkiem co sprawiło zwolnienie blokady ostrza które wystrzeliła za pomocą sprężyny i wbiło się w szyje kobiety, kobieta padła martwa ze zdziwieniem malującym na jej martwej twarzy, Watu wolał aby nie było świadków jednak i tak miał zamiar spełnić jej ostatnie życzenie. Opuścił prawą dłoń i schował ostrze dopiero kiedy klęczał przed zamkiem. Wyciągnął zestaw i nie przejmując się zwłokami za sobą przystąpił do dobierania odpowiedniego napinacza do typu zamka. Zamek był solidny, nie sposób było by go wyważyć, jednak otworzenie nie powinno sprawić problemu, standardowy rozmiar napinacza oraz standardowy wytrych świadczył o tym że jest to proste i typowe zabezpieczenie. wsunął wpierw wytrych póżniej napinacz którym złodziejaszek od razu napiął zamek i przystąpił do dźwigania zapadek, poszło bez zacięcia, zapadki jedna po drugiej wskakiwały na swoje miejsce dzięki czemu Watu poczuł luz na napinaczu, drzwi były już otwarte. Przekręcił do końca napinacz aby tak pozostało i schował wszystkie przyrządy do zestawu a następnie sam zestaw. Podniósł się z kolan i delikatnie chwycił za klamkę i otworzył drzwi.

Offline Samir

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1228
  • Reputacja: 1313
    • Karta postaci

Odp: Dwie sprawy
« Odpowiedź #39 dnia: 28 Czerwiec 2019, 21:25:43 »
Kobieta momentalnie zalała się krwią z przebitej tętnicy, posoka trysnęła zaskakująco daleko, zachlapując ściany barwnym wzorem, niewiasta zaś padła na ziemię, dławiąc się własną krwią. Tak też umarła, w czasie gdy młody kruk otwierał drzwi.
Drzwi otworzyły się bezszelestnie, zawiasy były najwyraźniej dobrze naoliwione. Mieszkanie za nimi było dosć przestronne i urządzone, co nie dziwne, zupełnie niegustownie. Były tam zarówno meble w stylu ishgarskim, z ich charakterystycznym wzornictwem jak i elanoiska szafa, pokryta typowym elfim ornamentem bluszczowym. Wnętrze stanowiło zupełny miszmasz. Na półkach można było dostrzec podobny burdel, od książek wszelkiej tematyki do portretów rodzinnych i tym podobnym bibelotów. Nikogo nie było w środku.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Dwie sprawy
« Odpowiedź #39 dnia: 28 Czerwiec 2019, 21:25:43 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top