Autor Wątek: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra  (Przeczytany 17101 razy)

Description:

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra
« Odpowiedź #80 dnia: 08 Czerwiec 2019, 17:47:52 »
- Tym? Rozpalę. I przy okazji spalę nas i statek... Użył zapałek, jak cywilizowany człowiek.

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra
« Odpowiedź #81 dnia: 08 Czerwiec 2019, 18:05:02 »
Miał w tym sporo racji. Schował więc do sakiewki runę i zajął się powtórnie swoimi wcześniejszymi czynnościami. Ogień powoli zaczął trawić drewno znajdujące się pod kociołkiem. Z czasem nagrzał metal a wywar zaczął bulgotać. Powstała para rozniosła się po całym kambuzie niosąc za sobąprzyjemny zapach jedzenia. Już on sam powodował, że człowiek stawał się głodny.
Nadeszła więc pora aby zacząć starannie mieszać gotujący się wywar. Nie mógł dopuścić do tego aby kapuśniak przypalił się od spodu. Co jakiś czas kosztował specjału i dodawał brakująvych przypraw.
Po mniej więcej 15 minutach kapuśniak był już gotowy i można go było podać załogantom. Odłożył więc chochle i wytarł dłoń w bawełnianą szmatkę zawieszoną obok szafki.
- Dobra, można już podawać. Ja nałożę każdemu do miski solidną porcję a ty najwyżej zawołaj wszystkich na kolacje.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra
« Odpowiedź #81 dnia: 08 Czerwiec 2019, 18:05:02 »

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra
« Odpowiedź #82 dnia: 08 Czerwiec 2019, 22:11:17 »
Wychylił głowę z ładowni. - Kolacja!

Offline Egbert

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 317
  • Reputacja: 278
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra
« Odpowiedź #83 dnia: 09 Czerwiec 2019, 10:14:01 »
Egbert chętnie podążył za głosem elfa. W brzuchu burczało mu już od dłuższego czasu, dlatego zje wszystko co tam tylko Szeklan zdołał ugotować. Powątpiewał trochę w zdolności kucharskie jednorękiego jaszczura, ale kto wie? Smaczny posiłek z pewnością będzie niespodzianką, ale za to przyjemną.

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra
« Odpowiedź #84 dnia: 09 Czerwiec 2019, 10:29:50 »
Napełnione już po brzegi miski starannie rozniósł po całym kambuzie. Na stolikach również nie zabrakło pokrojonego w kromki chleba i szklanek z rum skrzętnie dodanych do posiłku. Trzeba było jakoś popić strawe a rum nadawał się do tego najlepiej.
Stał przez dłuższą chwile obok drzwi prowadzących do kuchni ubrany, już w brudny, fartuch. Miał tylko nadzieje, że wszystkim posmakuje. Planu B nie posiadał, więc musieli się zaspokoić kapuśniakiem.
Na widok wchodzącego Egberta uśmiechnął się i zaprosił go do stolika.
- Czym chata bogata! Dzisiaj kapuśniak, smacznego życze. - powiedział odchodząc od jego stolika kierując się w stronę kuchni.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra
« Odpowiedź #85 dnia: 12 Czerwiec 2019, 10:44:49 »
Dziennik pokładowy. 4 Astas 33 Rok III Ery. 12.00
Dwa dni temu minęliśmy Valfden ostawiając ją daleko za horyzontem. Załoga nie marudzi (z wyjątkiem Torsta ale on ma chyba żal o sejmik) choć pić nawet nie chcą, wątpie że z troski o powodzenie misji. Szeklan umie gotować, ale kapuśniak na kolację? Toruviel nawet nie rzyga. Pogoda i wiatr idealne, zaoszczędziliśmy jeden dzień. Aktualna pozycja <cyferki> Gdzieś na Oceanie Świtu gdzie natrafić można tylko na ryby. Czuje zapach obiadu. Dziś wachta Torsteina...


Krasnolud skończył wpis w dzienniku i wyszedł na pokład.

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra
« Odpowiedź #86 dnia: 13 Czerwiec 2019, 09:20:46 »
Zapach obiadu unosił się już w powietrzu od jakiegoś czasu. Jaszczurka, odkąd tylko opuścili Valfden, zamelinowała się w kambuzie gdzie spełnia się jako pokładowy kuchta. Może kapuśniak nie był trafionym pomysłem na kolacje ale zawsze liczy się ciepły i pełnowartościowy posiłek. Z tym, że posiadał on na prawdę mnóstwo witamin potrzebnych marynarzom.
Na śniadanie przygotował jajecznicę podsmażaną z boczkiem i cebulką. Jak też wiadomo, na stołach nie zabrakło wyśmienitego rumu, który dodawał do każdego posiłku.
Zaraz po samym śniadaniu jaszczur skupił się na przygotowaniu obiadu. Po długich minutach spędzonych na poszukiwaniu czegoś, co by urozmaiciło znacznie strawę, ku swemu lekkiemu zdziwieniu, udało się mu znaleźć woreczki z kaszą.
- Świetnie! - powiedział podrzucając woreczkiem. - To teraz mogę się już brać za obiad.

A jego głównym pomysłem na dzisiejsze dania były: gotowana kasza okraszona słoniną z gulaszem w sosie pieczeniowym i surówką z kiszonej kapusty. Uwziął się na nią jak cholera ale cóż poradzić? A na pierwsze - zupa rybna.
Spieszył się gdyż pora obiadowa nadchodziła dużymi krokami a on był z nie którymi rzeczami głęboko w dupie. Musiał nadrobić stracony czas przeznaczony na poszukiwanie kaszy.

Offline Ashog "Stalowa furia"

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 410
  • Reputacja: 414
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra
« Odpowiedź #87 dnia: 15 Czerwiec 2019, 12:36:40 »
Ciekawe że gotował Szeklan, mimo wachty Torsteina. Ashog w zasadzie nie widział by ten cokolwiek robił na pokładzie, po za jedzeniem. Z drugiej strony ork powątpiewał by ten umiał w ogóle gotować... Ork zszedł do kuchni, poczuł miły zapach.
- Co tam dobrego?

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra
« Odpowiedź #88 dnia: 15 Czerwiec 2019, 21:04:39 »
Ashog natrafił na moment kiedy jaszczur kończył nakładanie ciepłej strawy do drewnianych misek.
- O, trafiłeś w dobrym momencie. - oświadczył mu. - Dzisiaj na obiad zupa rybna i kasza na słoninie z gulaszem w sosie pieczeniowym. - mówił nie przerwanie. Wręczył mu także miskę z kaszą i drewnianą łyżkę.
- Smacznego.

Offline Egbert

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 317
  • Reputacja: 278
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra
« Odpowiedź #89 dnia: 16 Czerwiec 2019, 16:39:31 »
Egbert tym czasem stał na dziobie opierając się o reling i szukał potencjalnego zagrożenia. Niekoniecznie musieli to być piraci lub inne wrogie jednostki. Rudobrody wypatrywał też nadchodzących sztormów, czy wielkich fal. Niektóre z nich, szczególnie te wywołane przez podwodne trzęsienia ziemi, potrafiły być naprawdę niebezpieczne nawet dla większych okrętów. Jak na razie, ocean wydawał się być jednak spokojny. Bękart żałował trochę, że nie mają tutaj bocianiego gniazda. Szkoda, Betsy na pewno nie zaszkodziłby jakiś lepszy punkt obserwacyjny. Niektórzy członkowie załogi zaczynali już schodzić się na obiad. On dołączy za chwilę. Nie żeby wzbraniał się przed kuchnią Szeklana, jaszczur okazał się być wcale nie najgorszym kucharzem. Po prostu czuł, że musi jeszcze trochę postać na warcie. Jedzenie akurat zdąży mu ostygnąć.

Offline Torstein Lothbrok

  • Bękarty Rashera
  • ***
  • Wiadomości: 1532
  • Reputacja: 1318
  • By przerazić śmierć, wystarczy się doń uśmiechnąć.
    • Karta postaci

Odp: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra
« Odpowiedź #90 dnia: 17 Czerwiec 2019, 16:21:15 »
Torstein nie był głodny. Zamiast tego patrolował teren wokół statku, latając wokół niego w pewnej odległości. Morska bryza przynosiła ukojenie i spokój.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra
« Odpowiedź #91 dnia: 18 Czerwiec 2019, 20:39:46 »
Torstein zobaczył ląd i statek. Dość daleko na horyzoncie.

Offline Torstein Lothbrok

  • Bękarty Rashera
  • ***
  • Wiadomości: 1532
  • Reputacja: 1318
  • By przerazić śmierć, wystarczy się doń uśmiechnąć.
    • Karta postaci

Odp: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra
« Odpowiedź #92 dnia: 18 Czerwiec 2019, 20:48:19 »
Dracon zauważył coś. Ląd, oraz statek. Decyzja mogła być tylko jedna. Bękart Rashera zatrzymał się w powietrzu, po czym pofrunął w stronę Betsy, na pokładzie której zgrabnie wylądował. Wieści trzeba było przekazać. Odszukał Kazmira, w końcu to on był szefem na tej łajbie.
- Lepiej weź lunetę. Widziałem jakiś statek oraz ląd - powiedział do krasnoluda.- Dosyć daleko, na horyzoncie. Mogę podlecieć bliżej.

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra
« Odpowiedź #93 dnia: 18 Czerwiec 2019, 21:07:18 »
Po skończonym obiadku jaszczur postanowił opuścić swoją klitkę i wyjść na świeże powietrze. Być może kompani potrzebowali pomocy a on bezczynnie by siedział w kambuzie. Ledwo wyszedł na pokład kiedy do jego uszu dobiegły słowa Torsteina odnośnie lądu i statków.
- Robi się ciekawie. - powiedział jakby do siebie szybciej doskakując do burtu. Serce łomotało w nim jak nigdy. Czuł dreszczyk emocji.
Faktycznie, olbrzymia latająca jaszczurka nie kłamała. W oddali majaczył horyzont a wraz z nim statek, który najwidoczniej dopiero co odnił od brzegu. Miał lekkie obawy.
- Biała Horda?

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra
« Odpowiedź #94 dnia: 19 Czerwiec 2019, 17:01:09 »
Krasnolud pochwycił lunetę i poszedł na dziób. Przyłożył do oka i odnalazł wzrokiem owy statek, mały handlowiec.
- Handlowy, płynie do jakichś zabudowań na lądzie ale słabo stąd widać. Bandery nie poznaje.

Offline Torstein Lothbrok

  • Bękarty Rashera
  • ***
  • Wiadomości: 1532
  • Reputacja: 1318
  • By przerazić śmierć, wystarczy się doń uśmiechnąć.
    • Karta postaci

Odp: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra
« Odpowiedź #95 dnia: 20 Czerwiec 2019, 16:27:08 »
Sytuacja rysowała się w dziwny obraz. Statek okazał się handlowcem, który płynie do jakiegoś lądu. Bandera była nieznana.
- Mogę tam podlecieć i zbadać sprawę - zasugerował dracon.

Offline Domenik aep Zirgin

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 480
  • Reputacja: 434
Odp: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra
« Odpowiedź #96 dnia: 21 Czerwiec 2019, 23:24:30 »
- Daj mue to. Zabrał Kazmirowi lunetę i spojrzał na cel. - Doralski sratek, zdaje się że Yorgena. Całkiem spoko typ... z tych co własną matke za pół litra sprzeda.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra
« Odpowiedź #97 dnia: 22 Czerwiec 2019, 11:46:48 »
- Ciekawie się robi. Torst podlecisz jak będziemy bliżej. Mirzak kurs pięć stopni w prawo, żagiel bardziej na wiatr.

Offline Mirzak aep Rothgar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 253
  • Reputacja: 168
    • Karta postaci

Odp: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra
« Odpowiedź #98 dnia: 23 Czerwiec 2019, 21:47:37 »
- Aye aye ser. Krasnolud przekręcił koło sterowe Betsy o pięć stopni  w prawo.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra
« Odpowiedź #99 dnia: 23 Czerwiec 2019, 22:17:36 »
Melkior zaś poprawił żagiel bo nikt inny się nie kwapił.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra
« Odpowiedź #99 dnia: 23 Czerwiec 2019, 22:17:36 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top