Autor Wątek: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra  (Przeczytany 17248 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mirzak aep Rothgar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 253
  • Reputacja: 168
    • Karta postaci

Odp: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra
« Odpowiedź #60 dnia: 05 Czerwiec 2019, 13:34:40 »
- Mam nadzieję że wszyscy poruchali przed podróżą, bo podupczycie dopiero za pół roku. Powiedział kręcąc sterem i ustawiając statek na kursie. Na razie płynąc na wschód wzdłuż Valfdeńskiego wybrzeża.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra
« Odpowiedź #61 dnia: 05 Czerwiec 2019, 16:17:30 »
- Torstein, przynieś antałek MacBrewmanna XXX. Beczka z napisem kawa. I zagryzke, jest w skrzyni z napisem gwoździe.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra
« Odpowiedź #61 dnia: 05 Czerwiec 2019, 16:17:30 »

Offline Egbert

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 317
  • Reputacja: 278
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra
« Odpowiedź #62 dnia: 05 Czerwiec 2019, 17:31:15 »
-Długo będziemy płynąć? Tydzień, dwa?- Zapytał Kazmira, już po tym jak załoga uporała się z przygotowaniem statku do wypłynięcia. Rzecz jasna, Egbert też pomagał. Znał się nieco na żeglarstwie, miał okazję trochę w życiu popływać, nigdy jednak samemu nie dowodził okrętem. Dlatego też nie potrafił dokładnie ocenić czasu jaki potrzebny był by dostać się kogą na Ignis Terra, chociaż znał odległość i średnią prędkość statku.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra
« Odpowiedź #63 dnia: 05 Czerwiec 2019, 18:04:41 »
- Przy dobrym wietrze to pięć dni, przy gorszych warunkach nawet dwa tygodnie. Teraz pcha nas Prąd Zarkoru, więc zaoszczędzimy może dwa dni.

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra
« Odpowiedź #64 dnia: 05 Czerwiec 2019, 21:13:51 »
Tak szperając po kuchennych zakamarkach wpadł mu pewien pomysł do głowy. Na łajbie nie majążadnego kucharza, a że nie raz we własnej kuchni nie próżnował, to mógłby porobić jako kuchta. Miał jednak problem, za żadne skarby nie mógł odnaleźć skrzyń i beczek z pożywieniem. Beczka z gwoździami w kambuzie? Trozche nie dorzeczne ale.
Postanowił wyjść na góre i odszukać Mirzaka. Miał do niego sprawe.
Ta czynność nie zajęła mu zbyt długo. Znalazł go krzątającego się po pokładzie.
- Mirzak, mam do ciebie sprawe. Wiesz, które skrzynie załadowane są pożywieniem? Moge porobić na statku jako kucharz skoro nie mamy nikogo takiego.

Offline Mirzak aep Rothgar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 253
  • Reputacja: 168
    • Karta postaci

Odp: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra
« Odpowiedź #65 dnia: 05 Czerwiec 2019, 21:21:45 »
- Te z napisem jedzenie, zużyj te świerze produkty, suszonym i wędzonym mięsem nacieszymy się potem. A może Toruviel ci pomoże?

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra
« Odpowiedź #66 dnia: 05 Czerwiec 2019, 21:24:43 »
- Powiedz mi jeszcze, co mamy z warzyw i owoców? Jakieś ryby? - pytał o każdy najmniejszy szczegół. Zróżnicowana dieta, to podstawa na okręcie tym bardziej podczas takiego długiego rejsu. Nikomu nie uśmiechało się łapać szkorbutu.
- Jeśli tylko by zechciała, to nie miałbym nic przeciwko. - odpowiedział Mirzakowi na słowa odnośnie Toruviel.

Offline Mirzak aep Rothgar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 253
  • Reputacja: 168
    • Karta postaci

Odp: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra
« Odpowiedź #67 dnia: 05 Czerwiec 2019, 21:32:29 »
- Kiszona kapusta, i ziemniaki, marchewka i takie tam. Wszystko co poleży.

Offline Torstein Lothbrok

  • Bękarty Rashera
  • ***
  • Wiadomości: 1532
  • Reputacja: 1318
  • By przerazić śmierć, wystarczy się doń uśmiechnąć.
    • Karta postaci

Odp: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra
« Odpowiedź #68 dnia: 06 Czerwiec 2019, 18:04:43 »
- A co ja, za przeproszeniem, jestem? - spytał Kazmira dracon. Skrzywił się nieprzyjemnie.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra
« Odpowiedź #69 dnia: 06 Czerwiec 2019, 18:25:25 »
- Członek załogi, jak i ja. Nie wiem jak jest na drakkarach ale na innych statkach to kapitan jest ważniejszy od bogów. Więc kurwa mać wykonać polecenie kapitana tej jednostki sierżancie Lothbrok, albo do końca rejsu będziesz szorował pokład z gówna papugi. Odpowiedział oparty o maszt - Szeklan, chodź zrobimy te kolacje bo zanim panienka Toruviel się zdecyduje to padniem z głodu.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra
« Odpowiedź #70 dnia: 06 Czerwiec 2019, 18:33:57 »
- No ja kurwa przepraszam pana hrabiego... Skłonił się  teatralnie draconowi - Rusz dupe i przynieś to piwo. Wszedł na dziobowy kasztel i obserwował morze. Skaranie boskie z taką załogą kurwa mać.

Offline Torstein Lothbrok

  • Bękarty Rashera
  • ***
  • Wiadomości: 1532
  • Reputacja: 1318
  • By przerazić śmierć, wystarczy się doń uśmiechnąć.
    • Karta postaci

Odp: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra
« Odpowiedź #71 dnia: 06 Czerwiec 2019, 20:27:28 »
Torstein niechętnie zrobił, co miał zrobić.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra
« Odpowiedź #72 dnia: 06 Czerwiec 2019, 21:26:21 »
Kazmir przyniósł kufle, rozlał złocisty niczym płynne złoto płyn i rozdał załodze. - No, to za pomyślność tej wyprawy. Wzniósł toast wychylając kufel. Zostawił łyczka papudze.

Offline Egbert

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 317
  • Reputacja: 278
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra
« Odpowiedź #73 dnia: 07 Czerwiec 2019, 15:45:48 »
Egbert z zasady nie pił w pracy, dlatego gdy Kazmir rozlewał alkohol powstrzymał go gestem przed nalaniem mu pełnego kufla. Dostał więc piwa co najwyżej na jeden toast. -I na pohybel skurwysynom.- Powiedział łapczywie wypijając swojego skromnego łyka.
-Widzę, że twoje piwo cieszy się zasłużoną sławą.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra
« Odpowiedź #74 dnia: 07 Czerwiec 2019, 16:17:22 »
- No ba, lata spędzone na Valfden i doświadczenie nabyte w Kruczym Bractwie - niech mój pluton poczywa w pokoju - nauczyły mnie jak się robi alkohol. Polał sobie drugi kufel na wspomnienie o towarzyszach z którymi go wysłano na Valfden z rozkazami dla XVI Komturii. Z dwunastu ludzi przeżyła czwórka, troje zdezerterowało a na wyspę dotarł tylko Kazmir. Pozbawiony broni, z skromnym mieszkiem i listem ukrytym w podeszwie. Na marne.

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra
« Odpowiedź #75 dnia: 08 Czerwiec 2019, 08:35:02 »
Jaszczur nie skorzystał z okazji aby napić się wybornego trunku, którego tutaj nie brakowało. A mowa była o piwie. Chciał skupić się na przygotowaniu kolacji, tylko że sama Toruviel jakoś nie kwapiła się do pomocy. Już zamierzał sam udać się do kambuzu i zająć się żmudnym procesem gotowania ale w porę swą pomoc zaoferował Melkior. Co dwie głowy, to nie jedna.
- Chodź. - zwrócił się do niego wspólnie kierując się pod pokład gdzie ruszyli w stronę kuchni. Teraz przynajmniej wiedział, gdzie i co ma szukać. Tym razem, już bez najmniejszego problemu, natrafił na beczki i skrzynki z napisem "Jedzenie".
Zanim jednak przystąpił do otwierania ładunków uważnie przyjrzał się osprzętowi, który znajdował się na łajbie. Noże, chochle, drewniane łyżki oraz kilka mniejszych tasaków. To powinno w szczególności wystarczyć.
- Dobra, mam już pomysł na dzisiejszą kolację. - powiedział odwracając się w stronę Melkiora. - Zrobimy kapuśniak. Będziemy musieli przygotować kilka dorodnych marchwi, główki cebuli no i trochę zieleniny jeśli takową mamy. No i wiadomo, kawał mięcha musi się znaleźć w misce każdego marynarza. Tylko, czy posiadamy wieprzowine?

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra
« Odpowiedź #76 dnia: 08 Czerwiec 2019, 14:07:30 »
Wypił za pomyślność i zszedł za jaszczurem. - Jest. Powiedział  wyciągając kawał świeżej wieprzowiny z beczki. - W Omas trzyma się głównie świnie, owce i kozy. Krów pasać nie bardzo jest gdzie. Zajął się krojeniem mięsa w kostkę, wyszukał też warzywa i podał Szeklanowi. - Niestety, ziemie Kazmira nie są zbyt dochodowe. A on sam nie ma głowy do zarządzania.

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra
« Odpowiedź #77 dnia: 08 Czerwiec 2019, 15:32:52 »
Zanim jednak wziął się za krojenie warzywa napełnił pobliski kocioł wodą i przygotował na palenisku porąbane kawałki dębu. Nie rozpalał go jeszcze. Tym, chciał się zająć już na sam koniec.
Odebrał od Melkiora warzywa i zaczął je skrupulatnie przygotowywać. Marchew za bardzo nie obierał ze skórki gdyż to w niej znajdowało się najwięcej witamin. Wszystkie otrzymane warzywa pierwej opłukał, a te, które miały iść w późniejszej kolejności, odstawił do obeschnięcia.
- Z każdej ziemi da rady wyciągnąć potencjał, nawet z tej najmniej dochodowej. - odezwał się po chwili wrzucając do kotła pokrojoną w grubą kostkę marchewkę. - Może nie ma głowy do zarządzania ale za to świetnie zna się na browarnictwie. A z tego można już nie mały pieniądz wyciągnąć. - mówił dalej.
Po marchewce wziął się za główny składnik, czyli kapustę. Sięgnął po nią do beczki i napełniając obficie głębokie miski kładł je na stole gdzie czekały na dalszy etap obróbki.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra
« Odpowiedź #78 dnia: 08 Czerwiec 2019, 16:18:46 »
- Nie postawi w każdej wsi browaru. Skończył kroić kroić mięso. - Dostał te ziemie jak i tytuł za udział w wojnie. Choć jak twierdzi nic tam nie robił czego sto tysięcy innych poborowych by nie robiło. Wyciągnął torebkę przypraw.

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra
« Odpowiedź #79 dnia: 08 Czerwiec 2019, 16:36:47 »
Starannie zajął się przygotowywaniem kapusty. Wszakże była ona najważniejszym walorem tej przyprawy. Nie kroił jej, jedynie porozszarpywał i wycisnął z niej sok wprost do miski. Tak przygotowaną kupste wrzucił do kociołka. Uczynił tak kilka razy zanim nie zapełnił się on wybornie pachnącą kapustą. Zaraz po tym wlał odciśnięty sok i pokrojony w paski seler. Wszystko energicznie i dokładnie zamieszał.
- Co racja, to racja. Przydałby mu się ktoś, kto by pokierował go jak tym wszystkim sprawnie zarządzać. Na pewno znalazłoby się coś, dzięki czemu by się wzbogacił. - mówił dalej mieszając zawartość kociołka. Widząc, że Melkior wyciąga torebkę z przyprawami oświadczył mu.
- Dwie łyżki soli i solidna szczypta pieprzu. Nie ma co tego przesolić. Sam sok jest wystarczająco słony..
Zanim jednak wsypał wręczył jeszcze komandorowi runę ognia, którą nie wiadomo po co jeszcze nosi.
- Rozpalisz?

//Przekazuje:

Nazwa runy: Heshar
Rodzaj: Runa Ognia
Funkcja: Gracz musi mieć wolne obie ręce. Zasięg podmuchu wynosi 5 metrów po prostej od dłoni maga. Podmuch jest w stanie spalić wszystko, czego wytrzymałość wynosi mniej niż 20 punktów. Runy można użyć raz na 24h.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra
« Odpowiedź #79 dnia: 08 Czerwiec 2019, 16:36:47 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top