Autor Wątek: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra  (Przeczytany 17069 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra
« Odpowiedź #220 dnia: 27 Lipiec 2019, 18:55:36 »
- Z południa. Derim leży jakieś trzydzieści kilometrów od granicy z Ghuruk. Zdjął hełm i s=zawiesił na pasku. Po czym zszedł z konia i napił się wody która była w jukach. A wiele jej nie było. - Musimy iść na południe, do wybrzeża a potem na Zachód. Szeklan, oficjalnie to oni pierwsi nas zaatakowali. Będzie to lepiej brzmieć niż to że Torstowi odjebało... Chodźmy. Elf sprawdził gdzie jest południe i tam też ruszyli.

Offline Mirzak aep Rothgar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 253
  • Reputacja: 168
    • Karta postaci

Odp: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra
« Odpowiedź #221 dnia: 27 Lipiec 2019, 19:04:14 »
Mirzak stał przy żaglu, tak by szybko je rozwinąć. Gdy w miasteczku zabił dzwon czy inny gong wiedział że czas minął. No... może. Ale zaraz zrobi się gorąco. Już widział jak do portu zmierza z pół setki wojowników. - Kazmir?! Torstein?!

Forum Tawerny Gothic

Odp: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra
« Odpowiedź #221 dnia: 27 Lipiec 2019, 19:04:14 »

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra
« Odpowiedź #222 dnia: 27 Lipiec 2019, 19:26:39 »
Fakt, słońce przypiekało niemiłosiernie. Czuł, jak rozgrzana stal piekła go straszliwie w głowę. Odruchowo ściągnął hełm kładąc go na kamieniach i przetarł zakurzone czoło. Również postanowił zejść z konia. Trzeba dać odpocząć zwierzętom.
- To było raczej do przewidzenia, że prędzej czy później mu odpierdoli. - powiedział uważnie rozglądając się po okolicy. Słysząc słowa, na temat odległości i dalszej drogi mocno zwątpił w ostateczne powodzenie tej skrajnie chorej misji. Chociaż, co też sobie mógł w tej chwili myśleć, skoro ona i tak już spaliła na panewce po zabójstwie Chana.
- My nawet za dwa dni tam nie dojdziemy, w tym upale? To nie realne! Na domiar złego kończy się nam woda.

Offline Torstein Lothbrok

  • Bękarty Rashera
  • ***
  • Wiadomości: 1532
  • Reputacja: 1318
  • By przerazić śmierć, wystarczy się doń uśmiechnąć.
    • Karta postaci

Odp: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra
« Odpowiedź #223 dnia: 27 Lipiec 2019, 20:19:11 »
- Szykować się na nakurwianie! - ryknął.- I nie kurwa, nie można było! Ich kurwa wina - powiedział dracon. - Jak się zbliżą to nie marnować bełtów. Po jeden na łebka!

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra
« Odpowiedź #224 dnia: 27 Lipiec 2019, 22:11:40 »
- Dojdziemy, co to dla żołnierza 30 kilometrów? W nocy zrobimy z 20. Jak zepniemy dupy to rano będziemy blisko granicy. Oby był tam fort, cokolwiek. Szli, aż w końcu usłyszeli morze.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra
« Odpowiedź #225 dnia: 27 Lipiec 2019, 22:31:33 »
- Czas minął! Ryknął strzelając do nacierających wojowników. Jeden strzał, jedna śmierć. Szkoda tylko bełtów z czarnej rudy. - Mirzak odpływamy! Krzyknął po 50 chłopa ruszyło do szturmu...


100m od sratku - 50x https://marantwiki.tawerna-gothic.pl/index.php/Bandyta_%C5%82ucznik

Offline Mirzak aep Rothgar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 253
  • Reputacja: 168
    • Karta postaci

Odp: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra
« Odpowiedź #226 dnia: 27 Lipiec 2019, 22:38:30 »
Nie trzeba mu było powtarzać, pociągnął za linę i jedyny żagiel Betsy opadł, wprawiając kogę w ruch. Kilkanaście strzał przefrunęło w jego pobliżu. Wiele uszkodziło maszt a inne wbiły się w elemety kadłuba. Uciekali. Pobiegł na rufę gdy złapali wiatr i oparty k balustradę strzelił z przygotowanej wcześniej kuszy w stronę tłumu. Kogoś napewno trafił. Statek zaś płynął przed siebie, w morze.

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra
« Odpowiedź #227 dnia: 27 Lipiec 2019, 22:48:38 »
I szli tak całą noc. W dzień, upiorny skwar lejący się z nieba zaś w nocy przeraźliwe zimno. Dla stałocieplnych ludzi nie była to żadna nadzwyczajna rzecz lecz jaszczuroludzie różnie sobie z tym radzili. Jednak na jednorękim nie robiło to już wrażenia. Długie lata wojaczki, był już mocno zaprawiony w nieprzyjaznych warunkach. W dalszym ciągu jednak zdawał sobie sprawę, że kiedyś może zamarznąć. Starał się jednak nie dopuszczać tego do siebie.
Ich przemarsz przerwał monotonny szum morza. Morskie fale, odbijające się w blasku księżyca, koiły rozkołatane nerwy nie jednego człowieka. Tutaj, na szczęście, wszyscy byli opanowani. Ciągle coś mu w głowie podpowiadało, że raczej skończy się to wszystko fiaskiem.
Wracały wspomnienia. Szedł jakby w letargu zatopiony w starych powracających obrazach. Wszystkich bitwach, wypraw, które przeżył i jak też to wszystko rozpoczynał. Czuł się jak jakiś stary weteran, wyrzutek społeczny. Przypomniał sobie nagle jak wiele stracił wyruszając na wojnę z Białą Hordą. Zatrzymał się na moment i spojrzał w stronę morza. Fale majestatycznie rozbijały się o kamienistą plażę.
Uniósł dłoń w jej stronę i spoglądając nań zacisnął ją.
- Nie dam się tym skurwysynom zgnieść. Za daleko już zaszedłem. Czas wreszcie zakończyć tą paskudną wojnę raz na zawsze.
To powiedziawszy zasyczał złowrogo i powolnym krokiem dołączył do reszty wojowników. Teraz wreszcie czuł, że żyje.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra
« Odpowiedź #228 dnia: 27 Lipiec 2019, 23:04:18 »
- Tak? Torstein dał im klan Węża na złotej tacy. Bo chaos po śmierci Chana na pewno wykorzystają do podbicia tych terenów. Na prawdę myślisz że król wyśle tu wojsko bo napadnięto jedno miasto i wieś? Mówił gdy szli plażą na zachód. Było zimno, z 10 stopni. Przeziębią się ba pewno. - Poczekaj aż skończe sprawy Vrih i stanie się ono marchią. Wtedy będę mógł ci pomóc. A teraz? Bękartów jest za mało by walczyć z całą Hordą. 400 ludzi stacjonuje w Flamingu na Vrihok. Na Valfden jest jakieś 1600 naszych. A przecie nie wyśle wszystkich. No i nie mam czym tylu na raz przeżucić.

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra
« Odpowiedź #229 dnia: 27 Lipiec 2019, 23:09:33 »
- Gdyby Torstein się nie wpierdolił między wódkę a zagryzkę, to byłoby wszystko w porządku. - mówił poprawiając swój oręż przy pasie. Morska bryza owiewała ich zziębnięte ciała. - Król nawet nie kiwnie palcem, to nie jego włości. Ignis Terra, to inna bajka. Co do mnie, to jakoś sobie poradzę w międzyczasie. Na pewno nie będę siedział z założonymi rękami i czekał na twoją pomoc, Melkiorze. Dzięki jednak za propozycję, na pewno z niej skorzystam kiedy wszystkie sprawy ułożą się jak trzeba.

Offline Domenik aep Zirgin

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 480
  • Reputacja: 434
Odp: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra
« Odpowiedź #230 dnia: 28 Lipiec 2019, 15:09:31 »
- Gdyby Ekkerund było Wolnym Miastem to myśle że nawet by ich hiehe nie trzeba było namawiać do pomocy. Nie bym jakoś tęsknił za jego statusem zbytnio. Musicie pamiętać by Torsta nie brać na rozmowy dyplomatyczne. No i przedstawić królowi oficjalną wersje hehe.

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra
« Odpowiedź #231 dnia: 28 Lipiec 2019, 15:15:14 »
- Jestem podobnego zdania. - oświadczył dość krótko. Parli cały czas przed siebie. Miał tylko nadzieję, że zdążą.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra
« Odpowiedź #232 dnia: 28 Lipiec 2019, 15:15:42 »
- Mówi się "między wódkę a zakąskę". Nic nie poradzimy. Ale, znajdź Yarpena i on coś wymyśli.

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra
« Odpowiedź #233 dnia: 28 Lipiec 2019, 15:17:22 »
- Jeden chuj, ważne, że zdanie ma sens. - machnął energicznie ręką. Słowa, na temat Yarpena, troche dały mu do myślenia. - Ciekawe, co u tego starego dziada słychać.

Offline Narrator

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 1435
  • Reputacja: 1193
Odp: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra
« Odpowiedź #234 dnia: 28 Lipiec 2019, 15:19:09 »
Po kilku godzinach marszu było jasne że Derim było jednak za nimi.  A oni musieli iść do Ghuruk. To tylko z 20km...

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra
« Odpowiedź #235 dnia: 28 Lipiec 2019, 15:22:50 »
- No właśnie nie wiem. Nie mam pojęcia gdzie jest, znikł jakiś czas jak jeden z naszych szmuglował coś dla niego i wpadł. Siedzi w Mor Andor bo Kazmir nasz prokurator taki wyrok zasugerował. A potem był na Vrih niby.

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra
« Odpowiedź #236 dnia: 28 Lipiec 2019, 15:33:02 »
Znał trochę Yarpena i dokładnie wiedział, że ten stary brodacz nie był w stanie usiedzieć na miejscu. Trochę zdziwił go fakt, że wpadł w trakcie szmuglerki. Trochę nie w jego typie, zawsze starał się robić wszystko według ustalonego planu tak żeby nie wpaść w żadne kłopoty. A skoro opuścił już Mor Andor i wyruszył na Vrih, to najprawdopodobniej dalej grzeje tam swoje tłuste dupsko.
- Cholera, może dalej tam siedzi? Mógłbym go poszukać. Jego obecność zawsze się nam przyda. - zaproponował. Gdyby teraz miał przy sobie flaszkę, to by ją w tym momencie obalił.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra
« Odpowiedź #237 dnia: 28 Lipiec 2019, 15:42:25 »
- Powinien. Ale wpierw sprawdź jego kanciape w Bastardo. Jak dojdziemy do cywilizacji to ja płyne na Vrih.

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra
« Odpowiedź #238 dnia: 28 Lipiec 2019, 17:05:45 »
- Na pewno zajrze. - powiedział spoglądając w stronę morza. Troche już go nurzyła ta podróż.

//Kończymy?

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra
« Odpowiedź #239 dnia: 28 Lipiec 2019, 21:17:56 »
W południe fdy upał był już na prawde dokuczliwy znalazł ich patrol Ghuruckiej armii i odprowadził do ich fortu. Tam po złożeniu wyjaśnien i odpoczynku odprowadzono ich do najbliższego portowego miasta skąd idpłynęli na Valfden. A Betsy też spokojnie wróciła.

Koniec.

W wyniku (durnego) zakładu na sejmiku szlacheckim Kazmir zabrał Szeklana na Ignis Terra szukać Białej Hordy. Znaleźli miasto Derim należące do Klanu Węża. Część drużyny udała się na rozmowy z Chanem które były krótkie i agresywne, w wyniku czego musieli się ewakuować

Torstein, Toruviel, Szeklan, Mirzak, Ashog, Kazmir -  300g z mojej kieszeni

9660-1800=7860

[member=9411]Patty[/member] rozdasz ewentualne talenty?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra
« Odpowiedź #239 dnia: 28 Lipiec 2019, 21:17:56 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top