Autor Wątek: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra  (Przeczytany 17098 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra
« Odpowiedź #100 dnia: 24 Czerwiec 2019, 11:52:38 »
Kilka chwil później ląd i zabudowania było widać wyraźnie przez lunetę. Statek z Doral przybijał do brzegu jakiejś wyglądającej na zapuszczoną acz tętniącej życiem osady.
- Torstein, leć i zobacz co to.

Offline Torstein Lothbrok

  • Bękarty Rashera
  • ***
  • Wiadomości: 1532
  • Reputacja: 1318
  • By przerazić śmierć, wystarczy się doń uśmiechnąć.
    • Karta postaci

Odp: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra
« Odpowiedź #101 dnia: 24 Czerwiec 2019, 17:05:08 »
- Robi się - powiedział dracon. Pobiegł w stronę barierki statku i przeskoczył ją. Tuż za nią , już w powietrzu machnął po raz pierwszy skrzydłami, otrzymując się nad wodą. W kilka chwil później jego czarne skrzydła pozwoliły wznieść mu się wysoko nad taflę wody. Poleciał w stronę statku oraz osady, zbliżając się raczej szybko niż wolno.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra
« Odpowiedź #101 dnia: 24 Czerwiec 2019, 17:05:08 »

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra
« Odpowiedź #102 dnia: 24 Czerwiec 2019, 17:41:18 »
Była to osada należąca niegdyś do starego Isgharu albo Ghuruk. Trudno stwierdzić gdyż budownictwo na pustyni bywa podobne. A tu była rozległa półpustynia z owym zapuszczonym dobre 30 lat portowym miasteczkiem. Które z góry wyglądało na prosperujące, bo na rynku kwitł handel chyba niewolnikami. Raczej na pewno, bo z Doralskiej jednostki wyprowadzano ludzi w kajdanach. Torsta nikt nie zauważył.

Offline Egbert

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 317
  • Reputacja: 278
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra
« Odpowiedź #103 dnia: 24 Czerwiec 2019, 21:34:16 »
Egbert widział już zarys osady, jednak bez lunety nie mógł dostrzec żadnych szczegółów. Nie pomagało mocne wychylanie się za reling, ani zasłanianie oczu przed słońcem.
-Ten Yorgen... Może sprawiać kłopoty? -Zapytał Domenicka.- Z tymi z Doral nigdy nie wiadomo. Podobno na wyspie żyją głównie piraci, bandyci i inne szumowiny.

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra
« Odpowiedź #104 dnia: 25 Czerwiec 2019, 12:40:31 »
- Jak każdy pirat. Im nie wolno dosłownie ufać. - powiedział zza pleców Egberta zbliżając się w ich kierunku.
- Ciekawe, czego tam szukają?

Offline Torstein Lothbrok

  • Bękarty Rashera
  • ***
  • Wiadomości: 1532
  • Reputacja: 1318
  • By przerazić śmierć, wystarczy się doń uśmiechnąć.
    • Karta postaci

Odp: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra
« Odpowiedź #105 dnia: 25 Czerwiec 2019, 12:48:04 »
Torstein chciał się jeszcze rozeznać w sytuacji. Zbliżył się jeszcze trochę, bacząc jednak, czy chcą do niego strzelać.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra
« Odpowiedź #106 dnia: 25 Czerwiec 2019, 20:05:49 »
Niechcieli, dostrzegłeś na jednym z budynków chorągwie z symbolem węża.
- Pewnikiem na handel przypłyneli.

Offline Domenik aep Zirgin

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 480
  • Reputacja: 434
Odp: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra
« Odpowiedź #107 dnia: 25 Czerwiec 2019, 21:22:19 »
- Może, jak to pirat i kurwi syn. Nazwanie go tak to obraza dla kurew w sumie.

Offline Torstein Lothbrok

  • Bękarty Rashera
  • ***
  • Wiadomości: 1532
  • Reputacja: 1318
  • By przerazić śmierć, wystarczy się doń uśmiechnąć.
    • Karta postaci

Odp: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra
« Odpowiedź #108 dnia: 26 Czerwiec 2019, 22:45:36 »
Dracon z kolei poleciał z powrotem w stronę statku. Gdy już dotarł, wylądował elegancko, z telemarkiem.
- Na jednym z budynków mają chorągwie z jakimś wężem - zraportował. - Nie strzelali też do mnie.

Offline Domenik aep Zirgin

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 480
  • Reputacja: 434
Odp: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra
« Odpowiedź #109 dnia: 26 Czerwiec 2019, 22:48:45 »
- Nie kojarze, miejscowi pewno. Skoro Doralczycy wpłynęli to i my powinni, dobrzem że te dwa kuferki wzioł... oj dobrze.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra
« Odpowiedź #110 dnia: 26 Czerwiec 2019, 22:52:30 »
- Ani ja, dobra. Kurs na osade. Dobijamy, najwyżej przeprowadzimy agresywne negocjacje. W naszum stylu.

Offline Mirzak aep Rothgar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 253
  • Reputacja: 168
    • Karta postaci

Odp: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra
« Odpowiedź #111 dnia: 27 Czerwiec 2019, 18:30:48 »
- Wolałbym jednk by było to miłe muejsce gdzie można odpicząć obok jakiej panienki... Burknął pod nosem zmieniając kurs skrzypiącej łajby.

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra
« Odpowiedź #112 dnia: 27 Czerwiec 2019, 20:54:27 »
- Założe się, że i o panienki tam nie będzie trudno. - oświadczył Mirzakowi wpatrując się uważnie w stronę osady, do której zmierzali. Ciekawiła go chorągiewka, którą wywiesili na jednej z wież. Miał mieszane uczucia ale wypadało sprawdzić to miejsce. Po to też tutaj przypłynęli.

Offline Egbert

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 317
  • Reputacja: 278
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra
« Odpowiedź #113 dnia: 28 Czerwiec 2019, 09:24:48 »
Egbert zawczasu sprawdził czy jego miecz gładko wychodzi z pochwy i poprawił pas. Później ściągnął z pleców aema i, tak zapobiegawczo, załadował broń trzema pociskami. Nie zamierzał do nikogo strzelać jeśli nie otrzyma takiego rozkazu, ale coś u podpowiadało, że takowe polecenie może wkrótce paść. Wolał dmuchać na zimne, piraci znani byli ze swojej nieprzewidywalności. Statek zbliżał się do osady.
-Kto obiera sobie węża za herb?- Zamarudził pod nosem. -W sensie, po co komu pełzający gad, kiedy do wyboru są lwy, niedźwiedzie, smoki i inne mantikory.

Offline Toruviel

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 795
  • Reputacja: 656
    • Karta postaci

Odp: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra
« Odpowiedź #114 dnia: 28 Czerwiec 2019, 12:18:49 »
- Bo wąż jest lepszym zabójcą niż taka mantykora, czy lew - mruknęła elfka, która przyglądała się całej tej sytuacji z tyłu, nie ingerując. Nie jej łajba, nie jej ludzie. Jedynie pieniądze jej, jak już zajmie się czymś. - Jedno ukąszenie i po człowieku. No chyba, że na herbie jest pyton. Ale one też mają swoją grację.

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra
« Odpowiedź #115 dnia: 28 Czerwiec 2019, 13:36:08 »
- Pierdolenie! - powiedział stojąc lekko na uboczu. Zapaliłby fajkę gdyby takową miał. A tak to musiał stać i ślepo wpatrywać się w stronę portu, do któtego powoli wpływali. - Lepszym zwierzęciem byłaby wiwerna. Jad tego cholerstwa jest jeszcze gorszy od węża. - stwierdził dość oczywisty fakt.
W międzyczasie uważnie sprawdzał swój osprzęt. Szczególnie przyjrzał się swojemu pistoletowi. Wyciągnął go zza pasa i włożył do kieszonki przeładunkowej znajdującej się na jego klatce piersiowej. Tam sięgnął po nabój i skrupulatnie zapakował go do lufy. Wolałbyć gotowy na takie okoliczności. Może wreszcie będzie miał okazje postrzelać po tylu latach jednoręczności.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra
« Odpowiedź #116 dnia: 28 Czerwiec 2019, 22:13:43 »
Na nabrzeżu osady stał tylko okręt z Doral oraz kilka łodzi rybackich. Gdy Betsy dobiła ostro do murowanej przystani nikt w sumie nie zwrócił na nich uwagi. Gdy kompania zeszła na ląd, dopiero zainteresował się nimi jakiś kutas (urzędas w sensie) i czterech strażników.
- Czego szukacie w Derim? Handel? Dobrze trafiliście, mamy świerzych niewo
- Prowadź do wodza, albo sami tam dojdziemy po waszych trupach.
- Po co ta agresja... chodźcie. Facet posikał sie na widok Torsta.

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra
« Odpowiedź #117 dnia: 29 Czerwiec 2019, 13:24:02 »
Jaszczur z niecierpliwością wyczekiwał momentu przybicia do miejscowego portu. Pistolet skrzętnie spoczywał przy pasie przygotowany do nagłego ataku. Nie wiedzieli, czego się spodziewać.
Betsy mocno przybiła do betonowego nabrzeża, zaraz też położono trap.
- Czas się zabawić. - powiedział z szyderczym uśmieszkiem schodząc na ląd zaraz za Torsteinem i Kazmirem.
To, co tam zobaczyli, zbiło go z tropu. Trafili do jakieś dziury, liczył na heroiczną potyczkę, mocne pertraktacje a tutaj taki zawód. Ciężko westchnął i ściągnął dłoń z rękojeści spluwy.

Offline Egbert

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 317
  • Reputacja: 278
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra
« Odpowiedź #118 dnia: 29 Czerwiec 2019, 13:51:30 »
Egbert, podobnie jak jaszczur, również się trochę zawiódł. Starał się jednak nie tracić czujności, może szef tej bandy będzie twardszy niż jego sługusy. W końcu ktoś kto porywa ludzi z ich domów, a następnie znakuje jak bydło i sprzedaje innym do pracy ponad ich możliwości musi być niezłym skurwysynem. Żeby podkreślić wagę słów Kazmira, Bękart splunął flegmą niedaleko butów urzędnika i oparł dłoń na rękojeści miecza. Później ruszył wraz z resztą w głąb lądu. Po drodze rzucił okiem na niewolników. Ciekawiło go skąd ich sprowadzają, może w ich wyglądzie znajdzie jakąś wskazówkę.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra
« Odpowiedź #119 dnia: 29 Czerwiec 2019, 17:17:40 »
Trudno było określić skąd byli niewolnicy, Doralczycy pewnie prztwozili ich zewsząd. Drużyna dotarła do "ratusza". Bo był to dawny ratusz czy też Jaszczurzy odpowiednik. Melkior i Szeklan poznali architekture. Wnętrze było... chlewem. Wielka sala zamieniona na salę biesiadną, stoły, ławy, pochodnie, skóry zwierząt i czaszki demonów. No i tron, z kości i - a jakże - czaszek. Na nim mauren. Gruby i łysy, pod jego nogami leżały dwie nagie elfki. Na oko piętnastoletnie. Połowa obecnych była pijana lub naćpana. Tchórz z portu zaprowadził kompanie przed oblicze miejscowego watażki.
- Jestem Kagan Mehmet, namiestnik Klanu Węża i pokorny sługa Bailif Chana. Was nie znam, ale kojarze znaki na pancerzach. Uśmiechnął się paskudnie, oblizując wargi tłuste od jedzenia - Synowie Rashera tak? To wy zabiliście Sesontisisa i pokonaliście Białą Hordę?
Melkior nie był zdziwiony, był zadowolony że wieści o wpierdolu jaki spuścili jaszczurom w sumie nie tak daleko stąd dotarły tutaj, a Horda... ci co uciekli widzieli banderę Pięści Rashera. Zresztą nie obchodziło go to. Mehmet wyglądał na "światowego".
- My. Jestem Melkior Tacticus. To moje i tego tu Szeklana - wskazał jaszczura - Horda ośmieliła się zaatakować. Przybyliśmy ich znaleźć, i puścić z dymem jakąś ich wioske. Ale widzę że są tu i inne nacje. Nacje. Dobre słowo.
- Już was lubie. Przynieść gościom wina! Wróg mego wroga jest moim przyjacielem.
Służba przyniosła wino, lepiej wypić.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Potrzymaj mi piwo - Czyli samobójcza zapewne misja na Ignis Terra
« Odpowiedź #119 dnia: 29 Czerwiec 2019, 17:17:40 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything