Autor Wątek: Wielki Bazar  (Przeczytany 7101 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Wielki Bazar
« dnia: 18 Maj 2019, 18:42:09 »
Zaraz po wyjściu z sali i szybkiej wizycie u Valentine, udałem się do Ombros. Dawno mnie tu nie było.
Po drodze zastanawiałem się nad najlepszą strategią.
Można by założyć że mają kogoś nad sobą. Jeśli jest to mała grupka to na pewno każdy się ze sobą zna więc podszycie się pod osobę wyżej w hierarchii nie przejdzie, jednak być może istnieje szansa że szajka jest większa i jakiś nowy nie będzie znał całego składu.
Choć są to tylko założenia najpierw musiałem na jakiegoś kieszonkowca trafić, co nie koniecznie musi być takie proste.
 
//Nazwa wyprawy: Wielki Bazar
Prowadzący: Rikka Malkain
Wymagania: członkostwo w KK
Uczestnicy: Watu

Offline Rikka Malkain

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1874
  • Reputacja: 2598
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wielki Bazar
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Maj 2019, 20:18:56 »
Opuściłeś kruczą twierdzę i udałeś się górską ścieżką prowadzącą w dół. Nie minęło dużo czasu aż zobaczyłeś przed sobą zarys wielkiego miasta. Ombros, w rzeczy samej, mocno się rozrosło. Ze swojego obecnego miejsca nie byłeś w stanie ogarnąć wzrokiem całej metropolii. Wystarczyła jeszcze chwila spaceru i dotarłeś do pierwszych zabudowań. Miejscowi nazywali tę część miasta "zwłokami". Ze wszystkich pięciu dzielnic Ombros, zwłoki znaczą najmniej. Oficjalnie miejsce to nazywa się dzielnicą zewnętrzną, gdyż leży najdalej od portu. Miano Zwłoki dużo trafniej oddaje jednak charakter tego skupiska rozpadających się chałup, szałasów i zwykłych lepianek. Gdyby Ombros miało mury, to byłoby jego biedne podgrodzie. Żyją tutaj ludzie, którzy nie są dość majętni by pozwolić sobie na zamieszkanie w Śródmieściu, a jednocześnie nie mają dość siły by przetrwać w Wielkim Porcie. Nie ma tutaj niczego wartego uwagi. To okolica zamieszkana przez biedaków i żebraków, którą nawet przestępcy zdają się ignorować. Musiałeś jednak przejść tędy by dostać się na Wielki Bazar.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Wielki Bazar
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Maj 2019, 20:18:56 »

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wielki Bazar
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Maj 2019, 21:28:07 »
Docierając na Wielki bazar, rozglądam się skrycie i próbuje wtopić się w tłum.
Położywszy dłoń na rękojeści Krzyku znajdującego się przy pasie, przez głowę przeszła mi myśl by wziąć jakiegoś typka w brudny i ciemny zaułek i szczyptę go wystraszyć by wyśpiewał wszystko o czym wie. Jednak wstrzymałem się z tą myślą, nie był by to dobry pomysł na samym początku zlecenia, poza tym nie czuje się jeszcze aż tak pewnie w posługiwaniu się sztyletem,ani nawet w grożeniu innym ludziom.
Zdjąłem więc dłoń z narzędzia śmierci i postanowiłem przejść się kawałek obserwując przechodzące osoby.

Offline Rikka Malkain

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1874
  • Reputacja: 2598
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wielki Bazar
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Maj 2019, 21:44:35 »
Gdy byłeś jeszcze na podgrodziu niespodziewanie obskoczyła cię grupka dzieciaków w łachmanach. Najwyraźniej wyglądałeś na czystszego i nieco bardziej majętnego niż większość mieszkańców tej dzielnicy, więc małolaty postanowiły spróbować wyłudzić od ciebie trochę pieniędzy.
-Proszę! Tylko kilka grzywien!- Krzyczała jakaś dziewczynka -Jestem sierotą! Moi rodzice zginęli na wojnie!- Wołał stojący obok chłopczyk. -Od trzech dni nic nie jadłem!- Krzyczało inne dziecko.

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wielki Bazar
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Maj 2019, 22:08:39 »
Owe słowa zaskoczyły mnie, za bardzo skupiłem się na zadaniu i zapomniałem w tym o żebrakach.
A może uda się to wykorzystać pomyślałem i nawet nie wiem kiedy na twarzy pojawił się uśmiech może trochę szyderczy.
-Macie tu kilka grzywien.
Wciąż się uśmiechałem, ale już nie szyderczo, a bardziej życzliwie.
-Powiedz mi komu oddajecie cześć pieniędzy ?


// 18g - 3g = 15g
« Ostatnia zmiana: 18 Maj 2019, 22:12:27 wysłana przez Watu »

Offline Rikka Malkain

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1874
  • Reputacja: 2598
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wielki Bazar
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Maj 2019, 22:15:38 »
Dzieciaki wyraźnie się speszyły. Wyglądały na trochę zakłopotane, jakby nie bardzo wiedziały co odpowiedzieć.
-Oddajemy pieniądze naszym rodzicom.- Odpowiedziała jedna z dziewczynek. -Ja oddaję bratu Albertowi, bo on nam zawsze daje jedzenie.- Zawołał któryś chłopiec, ten który wcześniej krzyczał że jest sierotą.



Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wielki Bazar
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Maj 2019, 22:31:07 »
Wygląda na to że przeczucie mnie myliło, to żadna szajka.
Ruszam dalej w stronę wielkiego bazaru by tam się rozglądnąć.
-Rozumiem, trzymajcie się dzieciaki.
Powiedziałem na odchodne.

Offline Rikka Malkain

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1874
  • Reputacja: 2598
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wielki Bazar
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Maj 2019, 22:41:09 »
-Dziękuję panie!- Krzyknął za tobą któryś z dzieciaków. Twoja dalsza droga przebiegła bez zakłóceń, nikt więcej cię nie zaczepił. Dotarłeś do dzielnicy handlowej. Cała ta cześć miasta to tak naprawdę zbiór dziesiątek przylegających do siebie targowisk. Najbardziej imponującym z nich wszystkich jest jednak kryty plac, pełniący rolę centrum handlu. Powstał, gdy władze miasta nakazały wybudowanie olbrzymiej hali, w której zamorscy kupcy mogliby sprzedawać swoje towary nie zważając na warunki pogodowe. Prywatni przedsiębiorcy bardzo szybko zaczęli kopiować ten pomysł i tworzyć wokół hali swoje własne, małe hale. Z czasem budynki zaczęto łączyć, co doprowadziło do powstania przedziwnego tworu. Obecnie, kryty plac mieści w sobie dziesiątki różnorakich sklepów, karczm, a nawet kilka niedużych świątyń, parków i fontann. Kupić tutaj można praktycznie wszystko, bowiem to tu dokonywana jest większość transakcji handlowych. Naturalnie, kupcy i sklepy przyciągają złodziei tak jak światło przyciąga ćmy. Przestępczość jest więc tutaj sporym problemem. Wszędzie roiło się od ludzi. Niezliczeni kupcy zachwalali swoje towary krzycząc na cały głos, a dookoła kręcili się potencjalni nabywcy. Były ich całe tłumy i niektórzy wyglądali na naprawdę bogatych. Dostrzegłeś też kilku strażników miejskich, jednak z pewnością było ich zbyt mało by mogli upilnować cały ten chaos. Wielki Bazar był miejscem wprost idealnym dla wszelkiej maści kieszonkowców. Póki co jednak żadnego nie spostrzegłeś.

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wielki Bazar
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Maj 2019, 23:00:57 »
Dziwnym było by jeśli napotkałbym się na kieszonkowców, jeśli by się tak marnie ukrywali wpadli by straży
Subtelnym ruchem dłoni odsłaniam sakiewkę, po czym przechadzam się przy stanowiskach udając że rozglądam się za czymś drogim, jednak nawet nie słucham sprzedawców, za bardzo skupiam się na poszukiwaniu kieszonkowców żeby móc się targować. Bazar być może był piękny i imponujący, a chaos tu panujący nadawał mu uroku jednak nie był to czas na podziwianie, tym razem byłem zajęty, jednak jestem pewien że tu wrócę. W wolnej chwili.

Offline Rikka Malkain

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1874
  • Reputacja: 2598
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wielki Bazar
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Maj 2019, 23:16:28 »
Nie byłeś jedyną osobą przechadzającą się przy straganach. Tam również było mnóstwo ludzi. Co chwila ktoś się o ciebie ocierał, potrącał cię, lub wręcz niechcący wpadał prosto na ciebie. Panujący tutaj tłok był naprawdę irytujący, zwłaszcza dla kogoś kto nie był nawykły do takich tłumów. W pewnym momencie poczułeś, że twój pasek zrobił się jakby lżejszy. Sięgnąłeś tam ręką i zorientowałeś się, że ktoś podwędził ci sakiewkę. Ale nie tę z kilkunastoma grzywnami, tylko tę w której trzymałeś swoje kamienie szlachetne! One były warte z siedemdziesiąt pięć monet! Szybko zacząłeś się rozglądać. W bezliku postaci złowiłeś przestraszone spojrzenie jakiejś dziewczyny, która prędko zaczęła oddalać się od ciebie z trudem przeciskając się przez tłum.


//Tracisz:
Nazwa: Woreczek z kamieniami szlachetnymi
Wartość: 75 grzywien
Opis: Ma w sobie małe szmaragdy i rubinki
« Ostatnia zmiana: 18 Maj 2019, 23:19:01 wysłana przez Rikka Malkain »

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wielki Bazar
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Maj 2019, 23:30:59 »
Szybkim krokiem ruszyłem za dziewczyną. w sumie nie zależy mi na tym woreczku, najważniejsze jest wykonać zadanie.
Rood wierzy że sobie poradzę!
Przede wszystkim musiałem zapamiętać twarz dziewczyny, w przypadku kiedy nie udało by mi się jej złapać dzięki temu w przyszłości mógłbym ją rozpoznać.
Nie należało to jednak do prostych zadań, widziałem ją tylko przez ułamek sekundy, ale jej wzrok, to na pewno zapamiętam.

Offline Rikka Malkain

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1874
  • Reputacja: 2598
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wielki Bazar
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Maj 2019, 09:41:36 »
Jej postać była bardzo charakterystyczna. Nosiła wprawdzie zwykłe, proste ubrania, jednak oczy czarne jak dwa onyksy rzadko występował w parze z równie jasnymi włosami. Czarnooka blondynka, widząc że za nią podążasz, odepchnęła na bok jakiegoś człowieka tarasującego jej przejście i puściła się biegiem przed siebie.

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wielki Bazar
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Maj 2019, 12:16:00 »
Nie czekając aż całkiem ją zgubie rzuciłem się w pogoń. Mimo tego że było tłoczno wydawało się że dam sobie radę z ominięciem ich wszystkich.

Offline Rikka Malkain

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1874
  • Reputacja: 2598
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wielki Bazar
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Maj 2019, 12:20:53 »
Nie mogąc zgubić cię w tłumie, złodziejka postanowiła skręcić w jeden z bocznych zaułków. Na chwilę straciłeś ją z oczu.

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wielki Bazar
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Maj 2019, 12:24:41 »
Biorąc pod uwagę gdzie mi zniknęła to musi być gdzieś tu.
Staje przed zaułkiem aby zobaczyć czy to właśnie ten i co mnie może tam spotkać, tak aby nikt mnie nie zaskoczył i ruszam biegiem za uroczą blondynką.

Offline Rikka Malkain

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1874
  • Reputacja: 2598
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wielki Bazar
« Odpowiedź #15 dnia: 19 Maj 2019, 12:31:41 »
Zaułek był uliczką. Krótką, wąską i ślepą. Dziewczyna stała na samym końcu obrócona w twoją stronę.
-Nie powinieneś mnie gonić.

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wielki Bazar
« Odpowiedź #16 dnia: 19 Maj 2019, 16:53:13 »
-Wiem, ale to moje zadanie.
Mówiąc to powili podchodziłem do dziewczyny, rozglądając się za ewentualną zasadzką.
-Powiedz mi, jak masz na imię ?

Offline Rikka Malkain

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1874
  • Reputacja: 2598
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wielki Bazar
« Odpowiedź #17 dnia: 19 Maj 2019, 17:15:48 »
Dziewczyna cofnęła się pod samą ścianę. -Oni ci powiedzą.- Odburknęła. W tej samej chwili usłyszałeś za sobą jakieś kroki. Do zaułka weszło dwóch drabów, którzy musieli przybiec tutaj za wami. Jeden był człowiekiem, drugi niziołkiem. Najwyraźniej współpracowali ze złodziejką, a ich zadaniem było wyciąganie jej z takich właśnie kłopotliwych sytuacji.
-Znowu musimy ci ratować skórę, mała? Naprawdę, idzie ci coraz słabiej.

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wielki Bazar
« Odpowiedź #18 dnia: 19 Maj 2019, 17:37:01 »
-Witam panowie, niektórym nie podobają się wasze postępki.
Powiedziałem trochę niepewnie.
-Więc jak ta dziewczyna ma na imię ?

Offline Rikka Malkain

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1874
  • Reputacja: 2598
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wielki Bazar
« Odpowiedź #19 dnia: 19 Maj 2019, 17:42:13 »
-Naprawdę? A mnie się nie podoba twoja morda.- Rzucił niziołek dobywając młota. -Spierdalaj, to zachowasz życie.
Jego towarzysz wyciągnął zza pasa sztylet i z wrednym uśmiechem zaczął podrzucać go w dłoni. Dziewczyna skrzyżowała ręce na piersi, nie odzywała się.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Wielki Bazar
« Odpowiedź #19 dnia: 19 Maj 2019, 17:42:13 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top