Autor Wątek: Zapomniane ostrze  (Przeczytany 9746 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Zapomniane ostrze
« Odpowiedź #100 dnia: 01 Lipiec 2019, 20:17:58 »
Nie szukając zwady z rasą żerującą na spokoju i niewinności wszystkich pozostałych Patty udała się prosto do Zajazdu. Było to dziwne miejsce o którym kobieta jedynie słyszała, nie mogła sobie przypomnieć czy kiedykolwiek tutaj była. Zajazd stanowił jednak coś zupełnie innego, w mrokach dracońskich tuneli było to miejsce niemalże cywilizowane, niezwykłe dla tej braci. Anielica śmiało weszła do środka, z miejsca przykuwając uwagę swoimi skrzydłami i zbrojną obstawą. Jako hetman musiała jednak wchodzić wszędzie w pewnym określonym stylu. Wzrokiem odnalazła karzmarza i podeszła bliżej, opierając się o kontuar.
-Bry. Podajecie coś poza krwią w tym przybytku? - zagaiła.

Offline Narrator

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 1435
  • Reputacja: 1193
Odp: Zapomniane ostrze
« Odpowiedź #101 dnia: 01 Lipiec 2019, 21:17:55 »
Wampirzy karczmarz popatrzył w milczeniu na anielicę, jednak chwilę później postawił przed kobietą trzy spienione kufle pełne piwa.
- Klasyczne ekkerundzkie - powiedział - To będzie dziesięć grzywien.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Zapomniane ostrze
« Odpowiedź #101 dnia: 01 Lipiec 2019, 21:17:55 »

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Zapomniane ostrze
« Odpowiedź #102 dnia: 01 Lipiec 2019, 21:23:21 »
- No proszę - anielica upiła łyk bursztynowego ale i posmakowała. Musiała oddać krasnoludem że na warzeniu piwa znajdą się bardzo dobrze. Pancerni również chwycili za swoje kufle i ze smakiem pociągnęli tęgie hausty. Przyjemna odmiana po wędrówce przez stary, nawiedzony grobowiec. Nawet jeśli po części nadal w takim byli. Anielica tęskniła za światłem słonecznym - Oto dziesięć grzywien - położyła mały stosik na kontuarze, a po chwili przysunęła kolejny - A to w zamian za informację. Szukam Kressha.

12 306 - 20 = 12 286
« Ostatnia zmiana: 01 Lipiec 2019, 21:27:05 wysłana przez Patty »

Offline Narrator

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 1435
  • Reputacja: 1193
Odp: Zapomniane ostrze
« Odpowiedź #103 dnia: 01 Lipiec 2019, 21:31:50 »
Karczmarz bez mrugnięcia okiem przyjął grzywny, połowę wsadzając do kieszeni. Wątpliwe by cała scenka umknęła lokalnej uwadze, ale o to wampir nie dbał. A przynajmniej nie wydawało się że dba. Wskazał jedynie palcem mężczyznę siedzącego w jednej z lóż, oddzielonych od głównego pomieszczenia gustowną, jedwabną przesłoną.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Zapomniane ostrze
« Odpowiedź #104 dnia: 01 Lipiec 2019, 21:46:59 »
- Pięknie dziękuję - uśmiechnęła się lekko kobieta i zabrała swój kufel, ruszając we wskazaną jej stronę. Skrzydła falowały lekko w czasie ruchu, nieustannie ściągając uwagę. Blisko loży skinęła głową na pancernych, a ci odstawili swoje trunki na stolik obok i stanęli po obu stronach wejścia, dając czytelny sygnał całemu okolicznemu towarzystwu. Patty minęła ich i ręką odgarnęła jedwab, wchodząc do środka. Dosiadła się naprzeciw zaskoczonego mężczyzny i postawiła przed sobą własny kufel.
- Kressh? - zapytała z nutką wahania. Człowiek nie wyglądał na właściciela tego typu imienia.

Offline Narrator

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 1435
  • Reputacja: 1193
Odp: Zapomniane ostrze
« Odpowiedź #105 dnia: 01 Lipiec 2019, 21:49:15 »

- Malachai - odpowiedział mężczyzna i wskazał głowę jaszczuroczłeka, leżącą na kanapie obok niego. Na oko całkiem świeża - Mój były już współpracownik mógł być tym kogo pani hetman szuka. Niemniej postaram się pomóc - spojrzał pytająco na anielicę i upił łyk napoju ze swojej szklanicy. Cokolwiek to było skrzywił się lekko po przełknięciu i odetchnął głęboko.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Zapomniane ostrze
« Odpowiedź #106 dnia: 01 Lipiec 2019, 21:52:37 »
- Ha, no kto by pomyślał - mruknęła anielica i sama upiła łyk piwa - Martwi jaszczuroludzie mnie, stety lub nie, nie interesują. To co mnie interesuje to miecze. A przynajmniej w tej chwili jeden szczególny. Oburęczne, długie ostrze, tutejszej, krasnoludzkiej roboty. Słyszałeś coś może o tym? - mówiła, patrząc przenikliwie na swojego rozmówcę. Nie miała pojęcia kim był lub czym się zajmował, ale momentalnie wyczuła że był niebezpieczny.

Offline Narrator

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 1435
  • Reputacja: 1193
Odp: Zapomniane ostrze
« Odpowiedź #107 dnia: 01 Lipiec 2019, 22:15:50 »
Słysząc pytanie Malachai usiłował zachować kamienną twarz, ale mimowolnie zerknął pod ścianę obok, gdzie wśród pakunków i toreb, stanowiących zapewne cały dobytek. Usiłował jeszcze robić dobrą minę do złej gry, ale napotkawszy bystre, rozbawione nieco spojrzenie anielicy i spoważniał.
- Wiem o czym mowa - powiedział powoli - Mój były... towarzysz natknął się na niego nieopodal Ekkerund, posiadał go jakiś emerytowany żołdak. Nie wiem jak Kressh wszedł w posiadanie miecza, ale był jego, przynajmniej przez jakiś czas. Można powiedzieć że go odziedziczyłem.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Zapomniane ostrze
« Odpowiedź #108 dnia: 01 Lipiec 2019, 22:38:55 »
- Wszystko to bardzo ciekawe - skłamała gładko kobieta - Przyznam że po to ostrze właśnie tutaj jestem. Bądźmy szczerzy, to śmieć i w dodatku stary, zatem co powiesz na... sto grzywien? I rozejdziemy się w pokoju.

Offline Narrator

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 1435
  • Reputacja: 1193
Odp: Zapomniane ostrze
« Odpowiedź #109 dnia: 01 Lipiec 2019, 23:03:53 »
Malachai zaśmiał się dziwnie, chrapliwie i gardłowo. Po chwili jednak spoważniał.
- Kuszące, ale co mi po stu grzywnach? Zarobię to gdzie indziej. Bo coś mi się widzi że tobie na tym mieczu zależy nieco bardziej niż chcesz przyznać. A co ja przyznam, chciałbym to wykorzystać - mężczyzna uśmiechnął się szeroko, odsłaniając dwa równe rzędy zębów - Przemierzyłem lwią część kontynentu i całe Valfden. Nieskromnie rzecz ujmując, jestem po prostu dobry. Bardzo dobry. Przez co, niestety, brakuje mi wyzwań... Na wyspie pałętają się czasem jacyś bandyci, są i piraci, ale to żadni przeciwnicy. Potrzebuję czuć że żyję. A gdzie znajdę lepsze źródło niż w pojedynku z najlepszym szermierzem wśród aniołów? Wiem kim jesteś i wiem czego chcę z tego spotkania. Oddam miecz za pojedynek.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Zapomniane ostrze
« Odpowiedź #110 dnia: 11 Lipiec 2019, 19:42:28 »
Patty odchyliła się nieco, siadając wygodniej i zmierzyła Malachaia spojrzeniem.
- To nie jest pojedynek który możesz wygrać - odparła. Nie zamierzała się niczym szczycić ani chełpić, po prostu znała swoje możliwości i nie sądziła by byle najemnik znikąd był w stanie jej zagrozić. Mężczyzna wyglądał co prawda niebezpiecznie, to musiała mu oddać, ale mierzyła się z lepszymi - Jeśli jednak chcesz... Dobrze zatem.

Offline Narrator

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 1435
  • Reputacja: 1193
Odp: Zapomniane ostrze
« Odpowiedź #111 dnia: 11 Lipiec 2019, 19:49:20 »
- Chodźmy - odpowiedział krótko najemnik i sięgnął po swoje sakwy. Zostawił na blacie kilka srebrnych monet, zapewne napiwku i wyszedł, kiwając głową na anielicę i pancernych. Miał sztywny, zasadniczy krok osoby przyzwyczajonej do noszenia kolczugi i pasa z mieczem, który zresztą posiadał. Prosta, obciągnięta wytartą skórą rękojeść i brak zdobień zdradzały oręż przeznaczony do walki, nie parad. Na lewym biodrze Malachai nosił komplementarny lewak.
Poprowadził anielicę i jej zbrojną eskortę poza obręb gospody, prowadząc nieco głębiej w tunele. Rozpalił jedną z pochodni, oświetlając drogę i wkroczył w końcu do opuszczonej, dracońskiej sali.
- Tu będzie idealnie. Rozświetlisz naszą małą arenę? - zapytał Patty, wbijając żagiew w ziemię.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Zapomniane ostrze
« Odpowiedź #112 dnia: 11 Lipiec 2019, 19:52:24 »
- Elisash! - szepnęła kobieta i posłała świetlik trzy metry nad ziemię, rozświetlając okolicę. Sala nie była duża, w sam raz na pojedynek na miecze. Obejrzała się na pancernych i skinęła głową - Pilnujcie wejścia - przeniosła wzrok na Malachaia - Wnoszę że dobrze znasz te tunele.

Offline Narrator

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 1435
  • Reputacja: 1193
Odp: Zapomniane ostrze
« Odpowiedź #113 dnia: 11 Lipiec 2019, 20:30:53 »
- Całkiem nieźle - przyznał i postąpił parę kroków w tył, stając idealnie naprzeciw anielicy. Jednym, płynnym ruchem dobył miecza, czarna klinga błysnęła w magicznym świetle mrocznie, niepokojąco - Wampiry płacą nieźle, choć dziwnymi, starymi monetami. Ale i oni potrzebują pomocy, nie mogą przecież wychodzić w dzień. Nie wszystkie przynajmniej... No ale! Stawiaj, anielico! - zawołał, przyjmując nienaganną, wyjściową pozycję szermierczą.



Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Zapomniane ostrze
« Odpowiedź #114 dnia: 12 Lipiec 2019, 23:20:14 »
Patty sięgnęła za plecy, zaciskając palce na rękojeści miecza. Oceniła dystans do Malachaia, jego wyszkolenie i uzbrojenie, a także jego dość zabawne żądanie i odetchnęła lekko, cofając się o krok. Lewa ręka przeszła pozornie do pasa, by ściągnąć go w dół, ułatwiając dobycie miecza, jej przeciwnik mógł się spodziewać tego ruchu, inaczej ciężko byłoby dobyć broni zza pleców i w ostatniej chwili chwyciła za pistolet, wyciągając go zza pasa i odciągając jednocześnie kurek. Wystrzeliła niemal z przyłożenia, ale to nie miało znaczenia, nie na darmo spędziła dziesiątki godzin na ćwiczeniach z pistoletami. Kula z czarnej rudy wbiła się w brzuch najemnika, tak jak chciała anielica, momentalnie powalając go na ziemię. Nawet gdyby miał pod skórzanym kubrakiem jakiś pancerz i tak nie miałby szans.
- Przejrzyjcie jego juki, zabierzcie miecz - poleciła sucho pancernym i dmuchnęła w dymiącą wciąż lufę pistoletu.

Offline Narrator

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 1435
  • Reputacja: 1193
Odp: Zapomniane ostrze
« Odpowiedź #115 dnia: 12 Lipiec 2019, 23:36:16 »
- Ty suko... - wyrzęził z trudem Malachai, zaciskając dłonie na brzuchu. Spomiędzy palców wypływała ciemnoczerwona krew. Jeśli uda mu się znaleźć pomoc powinien przeżyć, chociaż strzał w brzuch był niskim, parszywym ruchem ze strony anielicy. Pancernym tymczasem udało się odnaleźć miecz i 48 grzywien ukryte w jukach najemnika.
- Ostrze dla pani hetman. Choć w kiepskim stanie, obawiam się - zaprezentował miecz Ademar, kompletnie ignorując umierającego mężczyznę nieopodal.

//Statystyki:
Nazwa broni: Krasnoludzkie ostrze
Rodzaj: miecz
Typ: Oburęczny
Ostrość: 23
Wytrzymałość: 30
Opis: Wykuty z 1,8kg stali Valfdeńskiej o zasięgu 1,4 metra. Ostrze to wykonane zostało przez prawdziwych mistrzów kowalstwa w krasnoludzkim mieście Ekkerund.. Długie, masywne ostrze ostrze, delikatnie zwężone w zastawie, z nieco wygiętym ku klindze jelcem i ściętą głowicą. Od jelca po sztych biegnie runiczny napis "?ú ver?ur veislumatur fyrir krákurnar!". Skorodowany.
« Ostatnia zmiana: 12 Lipiec 2019, 23:39:46 wysłana przez Narrator »

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Zapomniane ostrze
« Odpowiedź #116 dnia: 12 Lipiec 2019, 23:46:46 »
- To ten miecz - mruknęła cicho kobieta, podziwiając krasnoludzką robotę, która zachwyciła ją przecież tak dawno temu. Choć naturalne piękno miecza nieco przygasło, ewidentnie zaniedbane i pokryte warstwą brudu wciąż zdradzało kawał dobrej stali.
Patty przyklęknęła przy rannym mężczyźnie i z wesołym uśmiechem, uderzając lekko po dłoniach mężczyzny, dociskających ranę. Ten syknął z bólu.
- To nie ja przyniosłam miecz na strzelaninę - anielica ledwo dostrzegalnie wzruszyła ramionami - Najwyraźniej nie znałeś mnie tak dobrze jak ci się wydawało. Nic to - westchnęła i wstała - Bywaj, panie Malachai. Niech się wiedzie - dodała z rozbawieniem i gwizdnęła na pancernych i ruszyła w stronę powierzchni, zostawiając śmiertelnie rannego mężczyznę za sobą. Nie dbała o niego zupełnie, nie był jej problemem.

Offline Narrator

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 1435
  • Reputacja: 1193
Odp: Zapomniane ostrze
« Odpowiedź #117 dnia: 13 Lipiec 2019, 00:10:25 »
I tak też anielica udała się do wyjścia z dracońskich tuneli, a dalej do stajni i z powrotem do Efehidonu.

Zadanie zakończone powodzeniem!

Podsumowanie: Patty udała się do Ekkerund w poszukiwaniu swojego zaginionego miecza. Tam też skontaktowała się z krasnoludzkim kolekcjonerem, dla którego musiała oczyścić grobowiec z nieumarłych. Tam sprawa się skomplikowała, a anielica napotkała przedziwną kobietę, która wydawała się nieumarła, władała jednak potężną magią. Nie ryzykując starcia z anielicą uciekła, pozostawiając za sobą poszlaki. Patty odebrała nagrodę za oczyszczenie grobowca i udała się po swój miecz.

Nagrody:

Nazwa broni: Krasnoludzki pałasz
Rodzaj: pałasz
Typ: jednoręczny
Ostrość: 23
Wytrzymałość: 30
Opis: Wykuty z 1,28kg stali Valfdeńskiej o zasięgu 0,9 metra, uszkodzony.

Nazwa: czarny sztylet
Opis: Długi, naznaczony krwią sztylet. Bije od niego dziwna, mroczna energia.

Nazwa: czarny sztylet
Opis: Długi, naznaczony krwią sztylet. Bije od niego dziwna, mroczna energia.

Nazwa: tajemniczy dziennik
Opis: Mała książeczka, zapisana nieznanym językiem. Większość stron jest zapisana, wiele stronic opatrzonych jest ilustracjami przypominającymi instrukcje do sekcji zwłok czy do odprawiania tajemniczych rytuałów magicznych.

Nazwa: grymuar
Opis: Oprawiona w ludzką skórę zapieczętowana księga.

200 grzywien nagrody od Samgora

48 grzywien z dobytku Malachaia

Nazwa broni: Krasnoludzkie ostrze
Rodzaj: miecz
Typ: Oburęczny
Ostrość: 23
Wytrzymałość: 30
Opis: Wykuty z 1,8kg stali Valfdeńskiej o zasięgu 1,4 metra. Ostrze to wykonane zostało przez prawdziwych mistrzów kowalstwa w krasnoludzkim mieście Ekkerund.. Długie, masywne ostrze ostrze, delikatnie zwężone w zastawie, z nieco wygiętym ku klindze jelcem i ściętą głowicą. Od jelca po sztych biegnie runiczny napis "?ú ver?ur veislumatur fyrir krákurnar!". Skorodowany.

Talenty:

Aktywność: brak
Opisy: 1 złoty talent
Walka: 5 złotych talentów

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Zapomniane ostrze
« Odpowiedź #118 dnia: 13 Lipiec 2019, 00:11:52 »
I tak też anielica udała się do wyjścia z dracońskich tuneli, a dalej do stajni i z powrotem do Efehidonu.

Zadanie zakończone powodzeniem!

Podsumowanie: Patty udała się do Ekkerund w poszukiwaniu swojego zaginionego miecza. Tam też skontaktowała się z krasnoludzkim kolekcjonerem, dla którego musiała oczyścić grobowiec z nieumarłych. Tam sprawa się skomplikowała, a anielica napotkała przedziwną kobietę, która wydawała się nieumarła, władała jednak potężną magią. Nie ryzykując starcia z anielicą uciekła, pozostawiając za sobą poszlaki. Patty odebrała nagrodę za oczyszczenie grobowca i udała się po swój miecz.

Nagrody:

Nazwa broni: Krasnoludzki pałasz
Rodzaj: pałasz
Typ: jednoręczny
Ostrość: 23
Wytrzymałość: 30
Opis: Wykuty z 1,28kg stali Valfdeńskiej o zasięgu 0,9 metra, uszkodzony.

Nazwa: czarny sztylet
Opis: Długi, naznaczony krwią sztylet. Bije od niego dziwna, mroczna energia.

Nazwa: czarny sztylet
Opis: Długi, naznaczony krwią sztylet. Bije od niego dziwna, mroczna energia.

Nazwa: tajemniczy dziennik
Opis: Mała książeczka, zapisana nieznanym językiem. Większość stron jest zapisana, wiele stronic opatrzonych jest ilustracjami przypominającymi instrukcje do sekcji zwłok czy do odprawiania tajemniczych rytuałów magicznych.

Nazwa: grymuar
Opis: Oprawiona w ludzką skórę zapieczętowana księga.

200 grzywien nagrody od Samgora

48 grzywien z dobytku Malachaia

Nazwa broni: Krasnoludzkie ostrze
Rodzaj: miecz
Typ: Oburęczny
Ostrość: 23
Wytrzymałość: 30
Opis: Wykuty z 1,8kg stali Valfdeńskiej o zasięgu 1,4 metra. Ostrze to wykonane zostało przez prawdziwych mistrzów kowalstwa w krasnoludzkim mieście Ekkerund.. Długie, masywne ostrze ostrze, delikatnie zwężone w zastawie, z nieco wygiętym ku klindze jelcem i ściętą głowicą. Od jelca po sztych biegnie runiczny napis "?ú ver?ur veislumatur fyrir krákurnar!". Skorodowany.

Talenty:

Aktywność: brak
Opisy: 1 złoty talent
Walka: 5 złotych talentów

Zaakceptowano.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Zapomniane ostrze
« Odpowiedź #119 dnia: 13 Lipiec 2019, 00:23:07 »
Patty zamienia 3 złote talenty na 6 srebrnych talentów oraz 1 złoty talent na 3 brązowe talenty.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Zapomniane ostrze
« Odpowiedź #119 dnia: 13 Lipiec 2019, 00:23:07 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top